Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.20. 18:16:40

Kerlon el Blanco írta:Te miről beszélsz? Nem véletlenül hoztam fel Busquets esetét, akik épp úgy megtaposta Pepet és őt sem tiltották el. Nincs itt kivételezés senki felé, hanem szimplán [auto_cenzúra] a szövetség, hogy utólag az ilyen eseteket szankcionálják. Suárez büntetése meg még a Barca előtt kezdődött, tudta az egész Barca vezetőség, hogy ezzel mit vállalt a leigazoláskor. Arról nem is beszélve, hogy a FIFA-nak sok köze nincs a Spanyol szövetséghez.
Busquets? Úgy rémlik, hogy Diego Lopez lökte meg, aki ezért eltalálta Pepét. Ebben nem tudom mi volt a "bűncselekmény"? Mellékesen és őszintén tegyük hozzá, ha Sergio azzal 80 plusz kilójával ezzel a szöges stoplissal rendesen megtaposta volna a fejét Pepének, akkor mi maradt volna az arcából?
ateeemadrid írta:szimplán csak elég érdekes, hogy a Barca szurkolókon kívül senki sem érzi úgy, hogy unfair lenne Suarez büntetése. de közülük sem mindenki.
Nekem úgy tűnik, hogy elfogadják, csak a kettős mércét nem tudják feldolgozni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
ateeemadrid
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:39:32

2014.08.20. 18:07:52

ezt mi alapján gondolod így? milyen érv alapján gondolod azt, hogy elfogult az, aki szerint egyik sem pályára való és mindkettőt szankcionálni kellene?
szimplán csak elég érdekes, hogy a Barca szurkolókon kívül senki sem érzi úgy, hogy unfair lenne Suarez büntetése. de közülük sem mindenki.
és más csapat szurkolói sem nagyon állnak neki ilyenkor mutogatni más csapatok játékosaira hogy "deők bezzeg könyöklésért és belépőkért nem kapnak 4 hónapos büntit" ...

egyébként elolvastam az írását, de nem értek vele egyet. ha az ilyen esetekért is hasonló büntetések járnának, akkor majd minden csapatból vagy 2-3 játékos hónapokra lenne eltiltva rendszeresen. szerintem túlzó lenne.

nézzétek meg, hogy hány játékos harapott meg másokat, és hány játékos kattant el néha, és mondjuk osztott le 1 sallert, vagy ilyesmi. elég nagy a különbség.

de ez meddő vita, úgysem fogjuk meggyőzni egymást, hogy a harapás és 1-1 alattomosabb megmozdulás között nincs különbség.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.08.20. 18:03:26

Falra hányt borsó...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.20. 17:54:16

azért egy kérdésem volna még
ateeemadrid írta:egyenértékű egy HARAPÁSSAL(!) az az elfogultság legmagasabb szintje.
ezt mi alapján gondolod így? milyen érv alapján gondolod azt, hogy elfogult az, aki szerint egyik sem pályára való és mindkettőt szankcionálni kellene?
Chino jól leírta a dolgokat, tessék párszor átolvasni.
Kerlon el Blanco írta:Nincs itt kivételezés senki felé
ezt majd azért néha hangoztathatod odaát is.. :mrgreen:
Kép
ateeemadrid
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:39:32

2014.08.20. 17:45:04

látom, neked nem jött át igazán a szitu, de hanyagolnám a tapsolgatást.
azért írtam azt amit, mert te leszaroztad a spanyol bajnokikat, ami lehet, h egy vb-csoportmeccshez képest igaz, de ettől függetlenül azokat is tíz- vagy talán százmilliók nézik, szal "pár" ember találkozik pl annak a két madridi fsznak a FOLYAMATOSAN gyökér viselkedésével.
nem akarom versenyeztetni a játékosok baromságait, maradjunk abban, h sem a harapás, sem az ütés, a megfejelés és az átgyaloglás nem való a futballpályára, ezek nem "természetes" szituk ott. nem lehet elbagatellizálni egyiket sem.
nekem annyi ezzel a problémám, h soknak tartom swarez négy hónapját.
de, átjött amit írtál, csak ezt meglehet normálisan is fogalmazni, meg lehet gúnyolódni, mint ahogy az előző kommentedben tetted.

na de teljesen felesleges vitatkozni, ha valaki szerint 1-2 könyökös, vagy kakaskodás (ami egyébként is mind2 csapat játékosának részéről menni szokott a meccseken, pl. tegnap azért Mandzukic is hozta eléggé Costa szerepét) egyenértékű egy HARAPÁSSAL(!) az az elfogultság legmagasabb szintje. és ahogy a barcás kollégád is írta, az a kemény 4 hónap kb. 15 meccset foglal magába, úgy hogy 3szoros visszaeső.

de ha ez önmagában nem lenne elég, nehogy azt higgyétek, hogy Suarez csak harapdált eddig. nagyon sok más hülyesége is volt már. (szándékos durvaságok, színészkedés, reklamálás stbstb...) mondom ezt úgy, hogy amég a 'Poolban volt kifejezetten szerettem.
Kerlon el Blanco
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.05.25. 12:38:36

2014.08.20. 17:39:01

Chino írta:
volt1 írta: Ha ennyire zavar a 4 hónapos büntetés(ami csak 2 hónap, mivel ugye 2 hónapig szünet volt) akkor meg minek igazoltátok le? elvégre tudtátok ,h mit vesztek. Ha nem a Barca igazolta volna le Suarezt akkor még most sem edzhet.

Pontosan ez az ami "odaát" a legjellemzőbb. Elkezdik, hogy persze, mindenki minket tol, Uefa, Fifa, MLSZ, HÖK, a Rajzszakkör és még sorolhatnám. Ti pedig a szegény Real vagytok, akit mindenki csak bánt. Aztán persze a többiek mennek utána.

Itt nem arról van szó, hogy nem éreznénk jogosnak a büntetést, bár egyes pontjai elég túlzóak, és nem is arról, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, csak valahogy elnézőbbek vagytok a saját játékosaitokkal, ahogy a FIFA is másokkal. (Speciel ilyen szankciót nem tudom mikor is láttam)
Szerintem nem sokkal volt nagyobb parasztság Suarez esete, mint például Ramos ámokfutása az 5:0 alkalmával, amivel ha több "szerencséje" van, nagyon súlyos sérülést okozhatott volna. Ja, hogy ez lábbal volt, bocsi. Vagy Pepe sokszoros visszaesőként (direkt nem a Casqueros esetet hozom fel) szándékosan rátapos Messi kezére. Mi volt a visszhang? Majd ha Messi kezét amputálni kell beszélünk róla.
És ez csak két eset.
A dolog lényege, hogy nem egyenlően bírálják el a dolgokat. De hány olyan is történik amikor egyik játékos "lefejeli" a másikat. Az mennyivel pályára illőbb!? mégsincs így szankcionálva. Itt az egyensúly mértéke nincs rendben. Ha Suarez ilyen fokú büntetése jogos, amiben van igazság, akkor ugyanúgy szankcionálják a többi esetet. És itt most nem egy elkésett belépőre gondolok, hanem olyan dolgokra amik egyértelműen szándékosak.
Tegnap Ramos esete szándékos volt? Egyértelmű. Mandzukicnak persze hogy nem lett semmi baja, ahogy Chiellini is elfelejtette kb. egy perc után mi történt.
Nyilván nem azt mondom, hogy Ramost tiltsák el hónapokra, félreértés ne essék, nem is ez a mondandóm lényege, de például ezt is tárgyalhatnák. Egy-két meccs szerintem teljesen jogos, főleg, hogy hányadik esete volt már.
Te miről beszélsz? Nem véletlenül hoztam fel Busquets esetét, akik épp úgy megtaposta Pepet és őt sem tiltották el. Nincs itt kivételezés senki felé, hanem szimplán [auto_cenzúra] a szövetség, hogy utólag az ilyen eseteket szankcionálják. Suárez büntetése meg még a Barca előtt kezdődött, tudta az egész Barca vezetőség, hogy ezzel mit vállalt a leigazoláskor. Arról nem is beszélve, hogy a FIFA-nak sok köze nincs a Spanyol szövetséghez.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.20. 17:07:37

volt1 írta: Ha ennyire zavar a 4 hónapos büntetés(ami csak 2 hónap, mivel ugye 2 hónapig szünet volt) akkor meg minek igazoltátok le? elvégre tudtátok ,h mit vesztek. Ha nem a Barca igazolta volna le Suarezt akkor még most sem edzhet.

Pontosan ez az ami "odaát" a legjellemzőbb. Elkezdik, hogy persze, mindenki minket tol, Uefa, Fifa, MLSZ, HÖK, a Rajzszakkör és még sorolhatnám. Ti pedig a szegény Real vagytok, akit mindenki csak bánt. Aztán persze a többiek mennek utána.

Itt nem arról van szó, hogy nem éreznénk jogosnak a büntetést, bár egyes pontjai elég túlzóak, és nem is arról, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, csak valahogy elnézőbbek vagytok a saját játékosaitokkal, ahogy a FIFA is másokkal. (Speciel ilyen szankciót nem tudom mikor is láttam)
Szerintem nem sokkal volt nagyobb parasztság Suarez esete, mint például Ramos ámokfutása az 5:0 alkalmával, amivel ha több "szerencséje" van, nagyon súlyos sérülést okozhatott volna. Ja, hogy ez lábbal volt, bocsi. Vagy Pepe sokszoros visszaesőként (direkt nem a Casqueros esetet hozom fel) szándékosan rátapos Messi kezére. Mi volt a visszhang? Majd ha Messi kezét amputálni kell beszélünk róla.
És ez csak két eset.
A dolog lényege, hogy nem egyenlően bírálják el a dolgokat. De hány olyan is történik amikor egyik játékos "lefejeli" a másikat. Az mennyivel pályára illőbb!? mégsincs így szankcionálva. Itt az egyensúly mértéke nincs rendben. Ha Suarez ilyen fokú büntetése jogos, amiben van igazság, akkor ugyanúgy szankcionálják a többi esetet. És itt most nem egy elkésett belépőre gondolok, hanem olyan dolgokra amik egyértelműen szándékosak.
Tegnap Ramos esete szándékos volt? Egyértelmű. Mandzukicnak persze hogy nem lett semmi baja, ahogy Chiellini is elfelejtette kb. egy perc után mi történt.
Nyilván nem azt mondom, hogy Ramost tiltsák el hónapokra, félreértés ne essék, nem is ez a mondandóm lényege, de például ezt is tárgyalhatnák. Egy-két meccs szerintem teljesen jogos, főleg, hogy hányadik esete volt már.
Forca Barca!!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.20. 16:46:48

ateeemadrid írta:
még szerencse, h a spanyol bajnokság és benne főleg a real madrid meccsei, amit egyébként kb tizen- max tizenöten nézegetnek a világban, az nem annyira problémás szitu....
az is lazán belefér, h vannak olyan gyerekek, akiknél úgy jön ki a stressz, h az a probléma kezelése, h betakarják, agyonrúgják, megtapossák, megfejelik az ellenfelüket.
igen, azt írtam hogy tizen-tizenöten nézik a real meccseket. forgasd ki a szavaimat, gratulálok. =D>
látom nagyon nehéz felfogni amit írok, lehet én nem fogalmazok elég érthetően, de sehol nem írtam, hogy belefér az, amit pl. Ramos vagy Pepe csinálnak. de attól függetlenül szerintem sokkal inkább emberi viselkedésre vall akár egy ütés, mint 1 harapás. ha te valakivel pl. összeszólalkozol mit csinálsz? odarohansz és megharapod? szerintem ez sokkal betegesebb, még ha nem is annyira veszélyes.
látom, neked nem jött át igazán a szitu, de hanyagolnám a tapsolgatást.
azért írtam azt amit, mert te leszaroztad a spanyol bajnokikat, ami lehet, h egy vb-csoportmeccshez képest igaz, de ettől függetlenül azokat is tíz- vagy talán százmilliók nézik, szal "pár" ember találkozik pl annak a két madridi fsznak a FOLYAMATOSAN gyökér viselkedésével.
nem akarom versenyeztetni a játékosok baromságait, maradjunk abban, h sem a harapás, sem az ütés, a megfejelés és az átgyaloglás nem való a futballpályára, ezek nem "természetes" szituk ott. nem lehet elbagatellizálni egyiket sem.
nekem annyi ezzel a problémám, h soknak tartom swarez négy hónapját.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.20. 16:30:37

ateeemadrid írta:hol mondtam, hogy rendben van a dolog? két hozzászólást írtam, mindkettőben leírtam, hogy ezek is ugyanúgy gusztustalan dolgok
valóban nem írtad, azt viszont igen hogy nem okoztak sérülést még, erre reagáltam így, kicsit túlozva. ami alapból hülye érv, és nem is értettem, hogy jött oda. nem hiszem, hogy súlyozni kellene ez alapján
a problémám azzal van, hogy az én értékrendem szerint mindkettő prosztósság és eltiltás járna érte, (szándékos brutalitásért is) és mégis csak Suárez kap büntit. amivel nincs is amúgy baj, mert jár neki természetesen, és korrekt büntit is kapott. csak akkor tessék a Fifánál/Uefánál/Rfef-nél minden dolgot komolyan venni...

na de a flameből kiszállok.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.08.20. 16:16:09

Suarez büntetésénél mindig ez a 4 hónap kerül szóba, de igazából 8 bajnoki meccs a valós eltiltás. A mellékelt dolgok viccesek voltak, el is törölték, de nem magát az intervallumot kell kezelni, hanem hány meccsen nem játszhat, s ez bajnoki, nemzetközi, kupa meccsekkel együtt a 10-15 között van. Ha szívemre teszem a kezem, lehetett volna a büntetés a duplája is. Szóval lehet dramatizálni, hogy 4 hónap milyen sok, csak ebből 2 hónapot nyaral+reklámot forgat+nyakába önti a jeges vizet+ingerli pár nőszemély csúnyáját és maradékban meg játszik.
Kép
Kép
Kép
ateeemadrid
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:39:32

2014.08.20. 16:13:04

ja jó, ha nem okoztak még komoly sérülést akkor rendben van a dolog.. akkor oké, nincs para. :lol:
nektek amúgy mi bajotok? vagy nem tudjátok, vagy nem akarjátok értelmezni amit írok...
hol mondtam, hogy rendben van a dolog? két hozzászólást írtam, mindkettőben leírtam, hogy ezek is ugyanúgy gusztustalan dolgok.
egy lapon meg simán lehet említeni a kettőt, mindkettő gyökér, pályára nem való dolog, amiért eltiltás járna. Suárez meg is kapta ezt... :roll:
hát ha szerinted egy lapon lehet említeni a kettőt, akkor felesleges is vitatkozni. de csak kiváncsiságból, hányszor látsz olyat a meccseken, hogy valaki MEGHARAP (leírni is röhejes, annyira az emberi természetnek ellentmondó viselkedés) és hányszor olyat, hogy valaki megüt/lekönyököl valakit. micsoda véletlen, hogy utóbbi rendszeresen előfordul, még az előbbitől mindenki fel van háborodva. valami oka lehet.
de ha suarezt a real igazolta volna, akkor is tartanám amit írtam.
ezzel ugyanígy vagyok én is. ha idejött volna, is ugyanúgy fairnek tartanám a büntetését.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.20. 16:11:24

volt1 írta: Ha nem a Barca igazolta volna le Suarezt akkor még most sem edzhet.
Nem bizony, a CAS hozzátett volna még 4 hónapot. Hadjuk már!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.20. 16:11:05

volt1 írta:Ha ennyire zavar a 4 hónapos büntetés(ami csak 2 hónap, mivel ugye 2 hónapig szünet volt) akkor meg minek igazoltátok le? elvégre tudtátok ,h mit vesztek. Ha nem a Barca igazolta volna le Suarezt akkor még most sem edzhet.
húh, ez azért kemény

most már kíváncsi vagyok. hány olyan játékosról tudsz, akit a barca nem igazolt le, és ezért nem is edzhetett az eltiltás alatt a csapatával + mindenhonnan ki volt tiltva? most így hirtelen a doppingosokon (vagy kokainistákon :D ) kívül nem nagyon tudok ilyeneket mondani. de a hozzászólásodat alapján te tudsz ilyenekről.

(vagy várj, zidane? ja, nem ő nem kapott ilyet. pepe? áá, várj, de hát ő se, ő tíz meccset kapott. húú, akkor tényleg nem tudom. )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2014.08.20. 16:11:33-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.20. 16:07:28

Erxy írta:vebet meg nem értettétek meg szerintem.. ő nem az igazság bajnoka akar lenni, csak egy olyan szurkoló aki látni akarja az új igazolást mihamarább. csúnyán fogalmazva egy 'egyszerű szurkoló'
nana [-X :lol:

nálam jobban kevés ember utálja a reált (mondjuk sörvirslivel nem tudok versenyezni :lol: ), de ha suarezt a real igazolta volna, akkor is tartanám amit írtam.

és én itt be is fejeztem ezt a témát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.20. 16:00:56

ateeemadrid írta:ezt úgy írod, mintha Pepe és Ramos annyi komoly sérülést okoztak volna már.
szegény Mandzukic is tegnap majdnem agyrázkódást szenvedett, olyan komolyat kapott Ramostól. nem is értem, hogy úszta meg komolyabb sérülés nélkül.

nem kell túldramatizálni ezeket. csúnya dolgok, jogos lenne az eltiltás, de hogy egy lapon emlegetitek egy harapással, azért az elég komoly elfogultságra vall.

meg egyébként azért a clasicokon mindkét oldalról elég keményen ment a patkánykodás, remélhetőleg ez idén már változni fog.
ja jó, ha nem okoztak még komoly sérülést akkor rendben van a dolog.. akkor oké, nincs para. :lol:
erről most azt jutott eszembe, hogy az illetékes hatóságok sem tesznek semmit a családon belüli erőszakkal, addig amíg nem folyik a vér.. remélem nem érted félre, hogy mire akarok ezzel célozni.

egy lapon meg simán lehet említeni a kettőt, mindkettő gyökér, pályára nem való dolog, amiért eltiltás járna. Suárez meg is kapta ezt... :roll:

vebet meg nem értettétek meg szerintem.. ő nem az igazság bajnoka akar lenni, csak egy olyan szurkoló aki látni akarja az új igazolást mihamarább. csúnyán fogalmazva egy 'egyszerű szurkoló'
Kép
Avatar
volt1
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.15. 11:27:44

2014.08.20. 15:55:45

visca el barca írta:nem megy, bocsi. gondolom nektek se menne, ha ti igazoltátok volna lenne :D
Mikor már leigazoltátok tudtátok ,h el van tiltva. Persze mikor az árából kellett lefaragni akkor jó volt a duma ,h de hisz nem is játszhat meg nem is edzhet adjátok már olcsóbban.
Ez olyan mintha vennétek egy autót amiről tudjátok ,h rossz és utána meg reklamálnátok ,h de hisz ez nem is működik.
Ha ennyire zavar a 4 hónapos büntetés(ami csak 2 hónap, mivel ugye 2 hónapig szünet volt) akkor meg minek igazoltátok le? elvégre tudtátok ,h mit vesztek. Ha nem a Barca igazolta volna le Suarezt akkor még most sem edzhet.
MADRIDISTA
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.20. 15:54:12

Azért az kemény, hogy a madridisták nagy része ki tudta hozni az igazolás-ügyből, hogy mi jártunk jól. :mrgreen:

Ramoson meg meg sem lepődök, általában elborul az agya, ha nem a szája íze szerint alakul a meccs.
ateeemadrid
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:39:32

2014.08.20. 15:46:28

még szerencse, h a spanyol bajnokság és benne főleg a real madrid meccsei, amit egyébként kb tizen- max tizenöten nézegetnek a világban, az nem annyira problémás szitu....
az is lazán belefér, h vannak olyan gyerekek, akiknél úgy jön ki a stressz, h az a probléma kezelése, h betakarják, agyonrúgják, megtapossák, megfejelik az ellenfelüket.
igen, azt írtam hogy tizen-tizenöten nézik a real meccseket. forgasd ki a szavaimat, gratulálok. =D>
látom nagyon nehéz felfogni amit írok, lehet én nem fogalmazok elég érthetően, de sehol nem írtam, hogy belefér az, amit pl. Ramos vagy Pepe csinálnak. de attól függetlenül szerintem sokkal inkább emberi viselkedésre vall akár egy ütés, mint 1 harapás. ha te valakivel pl. összeszólalkozol mit csinálsz? odarohansz és megharapod? szerintem ez sokkal betegesebb, még ha nem is annyira veszélyes.
egyszerűen azért, mert a felesleges brutalitás rohadtul nem emberi viselkedés. oké, a többi is undorító, ezzel egyetértek, de egy földön fekvőbe belerúgni/megtaposni másik kezét/oköllel ütni a másik csapat játékosát azért más. egy épelméjű ember nem csinál ilyet. arról ne is beszéljünk, hogy ez már a kismilliómodik ilyen volt a karrierje során, ráadásul Clásicon is csinálták, aminek a nézettsége eléggé meghalad 1 egyszerű bajnoki meccset.
ezt úgy írod, mintha Pepe és Ramos annyi komoly sérülést okoztak volna már.
szegény Mandzukic is tegnap majdnem agyrázkódást szenvedett, olyan komolyat kapott Ramostól. nem is értem, hogy úszta meg komolyabb sérülés nélkül. :(

nem kell túldramatizálni ezeket. csúnya dolgok, jogos lenne az eltiltás, de hogy egy lapon emlegetitek egy harapással, azért az elég komoly elfogultságra vall.

meg egyébként azért a clasicokon mindkét oldalról elég keményen ment a patkánykodás, remélhetőleg ez idén már változni fog.
nem megy, bocsi. gondolom nektek se menne, ha ti igazoltátok volna lenne :D
én félre tudom tenni sokszor a szurkolói "hovatartozásomat" ha egy-egy ilyen dologról megy a vita. de pl. barcás barátom is elismeri, hogy a 4 hónapos bünti (természetesen a többi hülyeség feloldása mellett) teljesen reális, főleg úgy, hogy majd' 2 hónap nem a szezonban volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.20. 15:31:24

ateeemadrid írta:így már érthetőbb az a 4 hónap?
nem megy, bocsi. gondolom nektek se menne, ha ti igazoltátok volna lenne :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kerlon el Blanco
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.05.25. 12:38:36

2014.08.20. 15:27:24

kristop írta:a probléma az, hogy nincs egy közös bizottság, aki ezeket eltudná bírálni.

angliába például van az FA, ők elég sokszor szoktak eltiltogatni, de ők fogyatékosok, olyan dolgokba is beleszólnak, amikbe nem kellene, aztán kamu indokkal eltiltanak másokat. példastatuálás kifelé.

aztán a spanyol szövetségnél meg a teljes ellentéte van, itt akár gyilkolhatnának is, ha nincs benne a jegyzőkönyvben, akkor utólag semmi se lesz belőle. aztán néha eltiltanak valakit ilyen két meccsekre, néha visszavonnak sárgalapokat, néha nem, de ezeket is teljesen véletlenszerűen.

a fifának lenne hatásköre mindenkire, de őket meg ez a része nem érdekli. én már régen keményebbre fogtam volna a dolgot. először bl, el meg a topbajnokságot, ilyen eseteket visszanézni, az egyértelmű(!) színészkedőnek először megy a két meccs, a szándékos durva szabálytalankodónak szintén, ha kirívó, akár több is. volt ez a szappanopera a blben, hogy xabi meg ramos egyszerűen nem akart addig elvégezni egy szabadrúgást, amíg nem adnak nekik egy sárgát. szólni nekik párszor, hogy végezd már el légyszíves. nem akarsz még mindig játszani? akkor egyből piros és mellé egy három meccses eltiltás. ha nem akarsz, akkor nem muszáj.

még egyszer előfordul valami nálad? "büntetett előéletű" vagy? akkor hatványozott büntetés. szigorú, de elég hamar abbahagynák az érintettek, ha először kapna egy két meccset, letelik, megint csinál valamit és utána már hatot. onnantól már nem érné meg feldobni magad egy tizenegyesért, vagy egy sárgáért az ellenfélnek.
Annyit szólnék hozzá, hogy az UEFA és nem a FIFA, amúgy teljesen jól írod. Sajnos itt pár szurkolótársad teljesen másfelé terelte a dolgokat és kihegyezte a lényeget arra, hogy én Realos vagyok. :) Simán lehet egy bizottság az ilyen esetekre és mehetnének az utólagos eltiltások.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.20. 15:24:49

ateeemadrid írta:
egyszerűen azért, mert a harapás rohadtul nem emberi viselkedés. oké, a többi is undorító, ezzel egyetértek, de egy harapás azért más. egy épelméjű ember nem harap. arról ne is beszéljünk, hogy ez már a 3. ilyen volt a karrierje során, ráadásul 1 VB-n csinálta, aminek a nézettsége eléggé meghalad 1 szaros bajnoki meccset.
egyszerűen azért, mert a felesleges brutalitás rohadtul nem emberi viselkedés. oké, a többi is undorító, ezzel egyetértek, de egy földön fekvőbe belerúgni/megtaposni másik kezét/oköllel ütni a másik csapat játékosát azért más. egy épelméjű ember nem csinál ilyet. arról ne is beszéljünk, hogy ez már a kismilliómodik ilyen volt a karrierje során, ráadásul Clásicon is csinálták, aminek a nézettsége eléggé meghalad 1 egyszerű bajnoki meccset.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.20. 15:21:12

a probléma az, hogy nincs egy közös bizottság, aki ezeket eltudná bírálni.

angliába például van az FA, ők elég sokszor szoktak eltiltogatni, de ők fogyatékosok, olyan dolgokba is beleszólnak, amikbe nem kellene, aztán kamu indokkal eltiltanak másokat. példastatuálás kifelé.

aztán a spanyol szövetségnél meg a teljes ellentéte van, itt akár gyilkolhatnának is, ha nincs benne a jegyzőkönyvben, akkor utólag semmi se lesz belőle. aztán néha eltiltanak valakit ilyen két meccsekre, néha visszavonnak sárgalapokat, néha nem, de ezeket is teljesen véletlenszerűen.

a fifának lenne hatásköre mindenkire, de őket meg ez a része nem érdekli. én már régen keményebbre fogtam volna a dolgot. először bl, el meg a topbajnokságot, ilyen eseteket visszanézni, az egyértelmű(!) színészkedőnek először megy a két meccs, a szándékos durva szabálytalankodónak szintén, ha kirívó, akár több is. volt ez a szappanopera a blben, hogy xabi meg ramos egyszerűen nem akart addig elvégezni egy szabadrúgást, amíg nem adnak nekik egy sárgát. szólni nekik párszor, hogy végezd már el légyszíves. nem akarsz még mindig játszani? akkor egyből piros és mellé egy három meccses eltiltás. ha nem akarsz, akkor nem muszáj.

még egyszer előfordul valami nálad? "büntetett előéletű" vagy? akkor hatványozott büntetés. szigorú, de elég hamar abbahagynák az érintettek, ha először kapna egy két meccset, letelik, megint csinál valamit és utána már hatot. onnantól már nem érné meg feldobni magad egy tizenegyesért, vagy egy sárgáért az ellenfélnek.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.20. 15:20:27

ateeemadrid írta: egyszerűen azért, mert a harapás rohadtul nem emberi viselkedés. oké, a többi is undorító, ezzel egyetértek, de egy harapás azért más. egy épelméjű ember nem harap. arról ne is beszéljünk, hogy ez már a 3. ilyen volt a karrierje során, ráadásul 1 VB-n csinálta, aminek a nézettsége eléggé meghalad 1 szaros bajnoki meccset.

így már érthetőbb az a 4 hónap? ha azt nézzük, hogy emellett edzhet is, és be is mutathatták végül, szerintem teljesen fair. de még ha több lett volna, akkor sem igazán panaszkodhatna senki.
még szerencse, h a spanyol bajnokság és benne főleg a real madrid meccsei, amit egyébként kb tizen- max tizenöten nézegetnek a világban, az nem annyira problémás szitu....
az is lazán belefér, h vannak olyan gyerekek, akiknél úgy jön ki a stressz, h az a probléma kezelése, h betakarják, agyonrúgják, megtapossák, megfejelik az ellenfelüket.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Kerlon el Blanco
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.05.25. 12:38:36

2014.08.20. 15:16:53

MR. TROMORT777 írta:
Kerlon el Blanco írta: Arra megint kíváncsi lennék, hogy Suárez eltiltását mennyire találtátok jogosnak a leigazolása előtt. Hozzáteszem bőven kijárna az eltiltás Ramosnak is, de Busquetsnek vagy akárki másnak a videó felvételek alapján.
Suarez eltiltása jogos, mert visszaeső. A büntetését követő szankciók voltak abszurdum kategória, pl, hogy nem edzhet. Baromi nagy túlzás volt és ésszerűtlen.
Nem tudom, nekem már 12 évesen se jött be otthon, hogy dehát Jancsika is 1est kapott... Egy rendes bajnokságban ezek utólag nagyon szépen súlytva lennének. Busquets kb kihagyott volna így 5 meccset életében. Míg azért a Pepe-Ramos duó ketten egy szezonnyi eltiltást már kellett volna, hogy kapjanak. Ez a ligát minősíti. Az meg Téged, hogy szerinted rendben van, hogy ez a fociba beletartozik, hogy a meccs hevében pofánvágj valakit. Mandzukic egyetlen szerencséje, hogy Ramos úgy üt mint egy lány. :mrgreen:
Hol írtam én ilyet? :) Jó lenne, ha nem adnátok hülyeséget a számba, mert ezt se írtam sehol se. Számomra se elfogadott egy ütés a meccsen, mondjuk az ütés erős szó erre, inkább csak toló volt Mandzukic arcába. :roll: És, ha értelmezted volna, akkor arra reagáltam csak, hogy persze a csúnya Ramos megint megúszta, amikor senkit nem tiltottak el ilyen miatt mostanában. Ezzel nem Ramost védem, hanem azt, hogy nincs kivételezés.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.20. 15:11:00

barca0000 írta:Gondolom Ramos nem lesz eltiltva utólag 4 hónapra hiszen csak ököllel megütött valakit az tényleg jóval enyhébb mint a harapás :lol: :evil:
De Ramos nem visszaeső, hiszen csak most csinálta először. :mrgreen:
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Válasz küldése