Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.17. 22:55:41

Andris írta:Na. Gyakorlatilag mióta velünk nem játszottak, nem volt komoly ellenfelük, most ismét. Ki is kaptak, méghozzá úgy hogy játékban alig-alig volt közük a meccshez.

Marcelo szerintem úgy rúgott oda a gyereknek, hogy az már rég elpasszolta a labdát, ha nem tévedek, ilyenkor még a szándék is piros lappal büntetendő a szabályok szerint, nemhogy ha el is találja.

Emellett Xabi Alonso és Ramos is szabálytalankodott fejenként legalább kétszer úgy, hogy bőven sárgalapos megmozdulások voltak.

Szerintem óriási mákjuk volt az angol játékvezetési stílussal.

De a lényeg, hogy megint sikerült szépen és méltóságteljesen veszíteni. :roll: Megszámolni sem tudom, megtippelni sem merem, hanyadszor írom le az elmúlt két évben, de egy épeszű ésvagy jóérzésű madridista helyében én szégyenkeznék rendesen.

Hogy a játékról is legyen szó, a Bayern lényegesen jobb volt, csak a gólok jöttek nehezen. A madridnak alig volt helyzete, a góljuk is valami kapitális védelmi bakiból lett, bár előtte a kontratámadás szép volt. Aminél viszont ismét bebizonyosodott hogy Ronaldo képtelen nagy csapatok ellen teljesíteni. (milyet homorított már a középpályán egyszer? távolugró csempion)...

Hogy rólunk is legyen szó: nagy a nyomás és kényszer már a bl-ben is a madridon, ráadásul ismét idegbetegek is, ennél kevés jobb eredmény születhetett volna számunkra.

Jó meccs volt, amíg a madrid hozzá nem látott kb 55 perc után a daráláshoz, a labdarúgás szégyenfoltja ez a mourinho féle brigád.
Eddig ugye folyton ment a szöveg, hogy minket nyomnak a bírók a Real ellen, és hogy a mi játékosaink folyton fetrengenek, ezért van sok balhé. Erre tessék! Ugyanaz a forgatókönyv. Még a fetrengésre kevésbé hajlamos németeket is szépen faragták. Nem is értem, hogy Xabi Alonso vagy Marcelo hogy maradhatott végig a pályán.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.04.17. 22:53:26

Nem igazságos a 2-1. A 2-0 az lett volna. A Realnak köze nem volt a meccshez, csak a Bayern nevetséges védelmének köszönhetik azt az egy gólt is.
A bíró jó volt. Bár Marcelot ki kellett volna állítani.
A Bernabeuban nagyon fognak szenvedni. Sokat számít a hazai pálya, de a Bayern pihenhet a meccs előtt, a Real nem. A németek erőnléte amúgy is jobb mint a Realé.
A Bayern megérdemelten győzött, ráadásul ezzel az utolsó percben lőtt góllal a moráljuk a plafonon lesz. Tehát, bár sokat ér az idegenben lőtt gól, de az esélyek 50-50. A Real 2 góllal jobb lenne a Bernabeuban, de a Bayern pihentebb lesz és frissebb, ami teljesen nyílttá teszi a továbbjutást.
A Fifa egy szégyen
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2012.04.17. 22:51:16

Sziasztok!

Holnaptól kapható az újságárusoknál a legújabb könyvem Az El Clásico és ami mögötte van címmel. Ajánlom mindenkinek!

Visca el Barca!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.17. 22:50:27

Ez a Real Madrid (amióta Mourinho az edző): most épp Marcelo mutatta meg. Szánalmas banda.

A 2-0 sokkal reálisabb eredmény lett volna, de így sem vagyok szomorú.
A Real nem is akart támadni, ők csak a döntetlenért jöttek - El tudjátok képzelni ezt egy Barca-meccsen? Soha, soha, soha.

Talán a Barca után az első komoly ellenfelük egész szezonban ez a Bayern.

No, holnap nyerjük meg a meccset a Chelsea ellen, aztán a demoralizált Real-t meg kell ütni jó pár góllal.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.17. 22:50:27

Vegyesek az érzéseim így a meccs után. Természetesen nem a Real-nak drukkoltam, így örülök a Bayern sikerének, de ez a 2-1 nagyon vékony lesz Madridban. És nem elsősorban az eredmény miatt, hanem a németek mutatott játéka (vagy annak hiánya) miatt. A Real meglehetősen alapjáraton mozogva durván 15-20 percig vette komolyan ezt a meccset és meg is lőtte az idegenbeli gólját. Főleg az első félidőben látszott, hogy a Real nagyon takarékon ég, valószínűleg a Klasszikusra is próbáltak tartalékolni. Elsősorban pont azt hiányoltam a Bayern-ből, ami most egyértelműen az erényük lehetett volna: a Real-al ellentétben ugyanis pihentebbek, frissebbek kellett volna legyenek, helyenként viszont kifejezetten fáradtnak, enerváltnak tűntek a játékosok. Az első félidővel ellentétben a másodikban már a párharcokat sem nyerték meg mindig, ráadásul többször borzasztó helyezkedési hibákat is vétettek. Nagyon komoly javulás kell tőlük és kicsit több tudatosság a kapu előtt, mert Madridban még ennyi sanszuk sem lesz a gólszerzésre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.17. 22:47:37

Azért mostanában nem voltak 0:4ek meg ilyenkor a szezonban ezek nem is várhatóak 1 csapattól sem, viszont elég siralmas volt a RM játéka, ahogy a Bayerné is!Lahm tényleg nagyot játszott (volna) ha a RM gól nem vastagon az övé lenne többek között!
Alaba szerintem jobb volt a Bayernben!
Mindenesetre nagyon várom már a szombatot, persze más lesz, részünkről is a játék felfogás, s nem birka módjára fogunk játszani, ahogy a Bayern tette, de minden esélyünk megvan, hogy megverjük a RM-ot a hétvégén, s meg is fogjuk!
Sok a luk náluk, Khedira-Xabi Alonso meg ma gyakorlatilag a szerelését is leadhatta volna!Ami nem lenne jó, mert akkor hétvégén nem lennének :P :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.17. 22:47:04

Na. Gyakorlatilag mióta velünk nem játszottak, nem volt komoly ellenfelük, most ismét. Ki is kaptak, méghozzá úgy hogy játékban alig-alig volt közük a meccshez.

Marcelo szerintem úgy rúgott oda a gyereknek, hogy az már rég elpasszolta a labdát, ha nem tévedek, ilyenkor még a szándék is piros lappal büntetendő a szabályok szerint, nemhogy ha el is találja.

Emellett Xabi Alonso és Ramos is szabálytalankodott fejenként legalább kétszer úgy, hogy bőven sárgalapos megmozdulások voltak.

Szerintem óriási mákjuk volt az angol játékvezetési stílussal.

De a lényeg, hogy megint sikerült szépen és méltóságteljesen veszíteni. :roll: Megszámolni sem tudom, megtippelni sem merem, hanyadszor írom le az elmúlt két évben, de egy épeszű ésvagy jóérzésű madridista helyében én szégyenkeznék rendesen.

Hogy a játékról is legyen szó, a Bayern lényegesen jobb volt, csak a gólok jöttek nehezen. A madridnak alig volt helyzete, a góljuk is valami kapitális védelmi bakiból lett, bár előtte a kontratámadás szép volt. Aminél viszont ismét bebizonyosodott hogy Ronaldo képtelen nagy csapatok ellen teljesíteni. (milyet homorított már a középpályán egyszer? távolugró csempion)...

Hogy rólunk is legyen szó: nagy a nyomás és kényszer már a bl-ben is a madridon, ráadásul ismét idegbetegek is, ennél kevés jobb eredmény születhetett volna számunkra.

Jó meccs volt, amíg a madrid hozzá nem látott kb 55 perc után a daráláshoz, a labdarúgás szégyenfoltja ez a mourinho féle brigád.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2012.04.17. 22:46:42

Szeretném holnap olvasni a "PO QUÉ?" jellegű nyilatkozatokat :)(:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.17. 22:46:01

lui1698 írta:
Sanama írta:Marcelo meg... :)
Nem szeretném többet pályán látni őt sem.

Amúgy igazából én amit ma észre vettem, és javítsatok ki ha tévednék:

- Özil akkora alibi ember mint a ház
- Alonso fullra kiégett, kifáradt vagy nem tudom, de rohadt lassú
- Khedira lsd. Alonso, csak neki hátrányára van az hogy kb. fele annyi ésszel létezik szegény
- krisztikém továbbra is édeskevés nagy meccseken
- Benzema gyakorlatilag a legkiegyensúlyozottabb játékos a Madridban, akiből tényleg kinézem, hogy bárki ellen képes lehet a jövőben meccseket eldönteni
- Granero megborotválkozott
Hajdu B pedig nem tudta ki az a Granero :D :D
Elkezdi Kaká, ja nem, nem ő... Kínos csend :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.04.17. 22:45:09

Sanama írta:Marcelo meg... :)
Nem szeretném többet pályán látni őt sem.

Amúgy igazából én amit ma észre vettem, és javítsatok ki ha tévednék:

- Özil akkora alibi ember mint a ház
- Alonso fullra kiégett, kifáradt vagy nem tudom, de rohadt lassú
- Khedira lsd. Alonso, csak neki hátrányára van az hogy kb. fele annyi ésszel létezik szegény
- krisztikém továbbra is édeskevés nagy meccseken
- Benzema gyakorlatilag a legkiegyensúlyozottabb játékos a Madridban, akiből tényleg kinézem, hogy bárki ellen képes lehet a jövőben meccseket eldönteni
- Granero megborotválkozott
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.04.17. 22:42:37

Hát őszintén vegyes érzelmeim vannak. Nem játszott ma tul jól a madrid, a bayern meccseit meg nem is szoktam nézni, de egész jók voltak. ez a 2-1 meg nem egy életbiztosítás mondani se kell. max 3-1 lett volna kissé nyugtatóbb. de otthon a madrid sztem behúzza. hacsak legalább ugyanilyen jól nem játszik majd a bayern. nagyon kell figyelniük a védekezésre.
Holnapra meg nekünk is legalább ennyire oda kell figyelni, mert a Chelsea egy nagyon jo csapat, attol függetlenül hogy mostanában voltak jelentősebb hullámvölgyben, de ez BL teljsen más, Torres is lehet pont most kap erőre, szóval egy másodpercig sem lehet őket lebecsülni a 180 perc alatt. az tuti. csak így lehet döntőbe jutni. szóval GO Barca!
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.17. 22:40:41

Decemberi klasszikus óta az első komoly ellenfele a Realnak. Lahm-lám, nem volt itt 0-4

A Bayern nagyon jó focit játszik, igaz ma egyszerűen mindkét csapat ész nélkül játszott,szóval ennél mindkettő tud jobban játszani.

A Real viszont egyre inkább azt erősíti meg bennem, hogy egy spanyol ligára jók, de amint kapnak egy komolyabb ellenfelet elvéreznek.Szervező játékuk egyszerűen nincs. Ramos 55passzal vezette a listát.

Lahm nagyon nagyot játszott, a végén az a gólpassz... MoM.

Marcelo meg... :)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.04.17. 22:11:33

Ahányszor látom egy komolyabb csapat ellen játszani a Realt sikerül meggyőznöm magam,hogy egyelőre fényévekre vannak tőlünk,elképzelhetetlennek tartom h akár egy 70%-on pörgő Barcát is megtudjon szorítani a fehér balett.

Olyan buta hibákat követnek el főleg középpályán,és sokszor annyi űrt hagynak egy-egy csapatrész között,hogy egy kicsit is technikásabb,bátor csapat amelyik mer is támadni,ízekre szedi őket.
Rögzített helyzetből botrányosan gyengék.
Valamint mentálisan is gyengébbek mint ami egy komoly csapattól elvárható. (elborulások akár jelentéktelen meccseken is,valamint a sok fordításuk ellenére is 20 percekre megzavarodnak 1 bekapott gól után)
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.17. 19:40:38

Őszintén remélem, hogy kifulladt a Madrid így a végére, és mivel itt már óriási a nyomás mind a BL-t mind a Ligát kiejtik a kezeik közül. Főleg, hogy az egyik még nincs is a markukban. Ez egy akkora pofon lenne ami talán visszarepíti őket arra a színvonalra (emberi színvonalat értek itt) ami jellemezte a klubot ezelőtt. A Madrid érdekében!
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.04.17. 19:26:36

sjd írta:barca99: ez egy hamisított mez, és nem a klub változtatta meg rajta a címert (ami kis is derül, ha elolvasod figyelmesen a cikket)
Na, annál jobb (tényleg ott van, hogy fake), így nyugodt szívvel lehet szidni őket. :D
szimisi92
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.04.17. 17:11:40

2012.04.17. 18:14:58

Á mindegy, vedd úgy, hogy nem szóltam, de tudod te is jól, mire gondoltam (itt pl. a "szerencsétlenek" kifejezés és a "méskeunklubozások"+ a facebookon a fourfourtwo bejegyzése alatti dolgokat nem idézném, jó tudom, azok nem ti voltatok, nem is csak rátok értettem a sz.rdobálást főként)...

...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.17. 18:14:54

szimisi92 írta:
Hunter91 írta:Megváltozik a Madrid címer.

http://kuruc.info/r/4/94929/

ŐŐŐ, erre nem tudok mit mondani...
Mondjuk annyit, hogy mielőtt belinkeled, bizonyosodj meg arról, hogy igaz-e a hír...
Marca hozta le, úgyhogy nem alaptalanul "dobáljuk a trágyát"

barca99: ez egy hamisított mez, és nem a klub változtatta meg rajta a címert (ami kis is derül, ha elolvasod figyelmesen a cikket)
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.04.17. 18:12:13

szimisi92 írta:Az, hogy alaptalanul ne dobáljátok már a trágyát a Madridra és igen, ezért regeltem, tudod, ez egy fórum, ahol mindenki közzétehet bármit.
Ebben mi a trágya? Olvastad a fourfourtwo magazint?
http://www.fourfourtwo.hu/regio-hirek/s ... -a-kereszt

A cikk egy és ugyan az. Nincs benne semmi mocskolódás.
szimisi92
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.04.17. 17:11:40

2012.04.17. 18:09:18

Az, hogy alaptalanul ne dobáljátok már a trágyát a Madridra és igen, ezért regeltem, tudod, ez egy fórum, ahol mindenki közzétehet bármit.

Egyébként meg annyi a dolog, hogy az arab országokban nyilván nem a legjobb dolog keresztes címert használni, látod a Barcelonának is milyen, előttem linkelték... De ha a Madridról van szó, egyből úgy kell ferdíteni a dolgokat, hogy "lecserélik a címert", elég belegondolni, nem sok ész kell hozzá szerintem... :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szimisi92 2012.04.17. 18:12:58-kor.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.04.17. 18:03:55

szimisi92 írta:
Hunter91 írta:Megváltozik a Madrid címer.

http://kuruc.info/r/4/94929/

ŐŐŐ, erre nem tudok mit mondani...
Mondjuk annyit, hogy mielőtt belinkeled, bizonyosodj meg arról, hogy igaz-e a hír...
Ezért regeltél? :D
Tudod, ez egy fórum, ahol mindenki közzétehet bármit. Pletyka vagy sem, ez egy cikk, amire felkaptam a fejem. Gondoltam megosztom itt és most. Nem tudom mi gondod van vele...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.04.17. 18:00:28

Na, miután kifröcsögtétek magatokat, itt van egy Barca címer Szaud-Arábiából.

Kép

AFP, 2007-ből.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.17. 17:48:36

Essenek ki már most!
szerintem 100-ból 98 barcás ezt szeretné inkább, már csak elvből is.
a másik meg az, hogy ha mi döntőzünk, jobb lenne a bayern-el játszani.

amúgy ez tök érdekes, most, hogy így belegondoltam.
pár éve még, amikor betlizett a madrid európában, pl. a lyon elleni kieséseknél is csak elmosolyodtam, tettem 1-2 csipkelődő, kárörvendő megjegyzést ismerősöknek, és ennyi.

de az utóbbi 2 évben, mióta ennyire undorítóak a clasicók, ennyire nagy lett az utálat a két tábor között is, itt van mourinho, cr, stb....sajnos egyre nagyobb az unszimpátiám, és egyre jobban tudok örülni annak, ha legyőzik őket.

de biztos vagyok benne, hogy a madridistákkal is így van.
régebben fele ennyit sem foglalkoztak a barcával, csak mióta elharapózott ennyire a viszony, főállású anti-barcelonisták lettek ők is.

korábban is jellemzőek voltak azért ezek nyilván, de kevésbé.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.17. 17:39:24

Hunter91 írta:Megváltozik a Madrid címer.

http://kuruc.info/r/4/94929/

ŐŐŐ, erre nem tudok mit mondani...
Megkezdődött a visszafoglalás (reconquista). A keresztény spanyolok meg le vannak sz*rva.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.17. 17:37:45

Mondtátok páran, hogy jó, ha nem esik ki a Madrid a BL-ből, mert akkor a bajnokságra nehezebben tudnak koncentrálni.
Igazat is adnék, ha még legalább 5-6 BL-meccs lenne, de mivel már csak egy döntő következik az elődöntő után, ezért úgy gondolom, hogy elenyésző a különbség.

Essenek ki már most!
Mert, ha történesen Barca-Real döntő lenne, ott a Madrid is jó eséllyel pályázhatna a győzelemre - mint bármilyen más csapat: 50% eséllyel indul az egymeccses döntőn. Én pedig nem akarom megadni nekik az 50%-ot sem.

Úgy is nézhetem a dolgokat, hogy egy esetleges Real-kiesés negatívan befolyásolhatja a bajnoki szereplésüket. Nem egyszerű megemészteni egy elődöntőből való kiesést. Ráadásul amúgy is látszik, hogy iszonyatosan fáradtak, nulla pihenéssel csinálják végig a szezont, egyedül Di Maria volt "rotálva", de ő is csak a sérüléséből fakadóan.

No, de addig is reménykedem, hogy egy sima Bayern-győzelmet látunk ma, madridi gól nélkül.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.17. 17:28:48

Azért ezt sem rossz:
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... QQWsk&NR=1

remálem az elkövetkezendő 3 meccsen ugyanilyen fejet fog vágni, Murinnyóval egyetemben, és elhangzik 500x, hogy porké

Azért Robben sokat nem ért ellenünk akkor sem. :-D
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Válasz küldése