Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2016.12.04. 20:32:18

Bob Marley!

Te látsz egyáltalán velemi rosszat is a csapatban, vagy ez a világtörténelem legtökéletesebb csapata? Hihetetlen, hogy még ebben a játékban is találsz valami pozitívumot!! Hol lesz ez a csapat április körül? Kb. 10 pontos lemaradásban. de míg mi tavaly még ennél nagyobb előnyről is majdnem elbuktunk, most a Real ezt a szívességet nem teszi meg. A csapat középpályája egyszerüen rossz. Gomes, akárhogyan is mentegeted, nem üti meg a szintet, ahogy se Paco, se Denis. Arda jó lenne, de sajnos a bohócot kell játszatni, mert megsértődik és megint fehérre festi a haját. Egy szó sem esik Neymar felelősségéről, pedig hetek óta szarik bele az egészbe!

Enrique meg... becseréli a Denis gyereket. mikor a tizenhatosról sem tudtunk kijönni az utolsó negyed órában. Ha behívja Umtitit, most valószínüleg nem lett volna egyenlítés. Ennyi!
Ter Stegen, meg csak kifog valamit, mert ami kapura megy, azt végigmozizza, bravúrt nem tud bemutatni, mint Claudio Bravo. Ezeken mennek el a meccsek!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 20:17:11

Bob! Azért Iniestának messze nem a labdabiztosságban merülnek ki az erényei. Szervezni a játékot, helyzeteket teremteni, gyilkos passzokat adni egyik másik kp-nk sem tud, legalábbis messze nem ilyen szinten. Ő egy hatalmas egyéniség és tökéletes csapatember egyben. A pótlása szerintem igen komoly feladat lesz. Xavi helyére Raktic érkezett, ezáltal kaptunk egy munkásabb kp-t, de ha Init is egy jómunkásemberrel pótolnánk, akkor már igenis hiányozna a kreativitás, ahogy hiányzott is, mikor sérült volt. Abban igazad van, hogy más bajok is voltak, nemcsak ez, de szerintem ha mindenki formában lenne, akkor sem tartanék túl jó megoldásnak egy Rakitic-Busi-Gomes kp-t hosszútávon.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.04. 20:03:58

LG írta:
Bob_Marley írta:A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
Azért kell kreativitás is. Nézd meg a játékunkat Iniestával és nélküle, ég és föld. És nem borul fel rendszer, sőt, vele működik csak igazán a rendszer.

Abban igazad van, hogy tegnap elég jó volt a kp-nk, már Ini beállása előtt is, de előtte jó néhány meccsen pedig pocsék, a Sociedad ellen volt a mélypont.
Persze hogy gyengébb volt ha azokat, ami elengedhetetlenek nem oldják meg. Busquets 80% körül passzol, Rakitic nem szerez labdát. Egyáltalán nem a kreativitásban látom a gondokat, egy erős pontos középpályára van mindig szükség véleményem szerint, Iniesta meg persze hogy fontos, miután az egyik leglabdabiztosabb ember.És a pótlása emiatt lesz nehéz, mert nyilván ilyen kvalitásű ember nagyon kevés van, de nem is feltétlen a személyét kell pótolni, ahogy Xavit sem személyben pótoltuk, hanem építőelemként.
Neymar a legjobb példa, hogy mire megyünk vele ha egyénileg játszik és mire ha beáll a sorba és dolgozik. Középpályán pláne még fontosabb ez, hisz ott megy végig minden támadás és védekezés is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 20:00:24

eimenis1212 írta:
A rendszerről és nem az "egyénieskedésről" (fogalmazzunk inkább úgy h egyéniségekről) a Herta BSC, Klopp féle csapatok szólnak stb.. Az élcsapatok nem élnek meg a küzdésből, akarásból, és az óramű szerinti játékból. Csak ideig-óráig (lsd. Leicester ). Bob biztos lehetsz bennje, h Messi, Neymar, Ini, Xavi szintű emberek nélkül a barca nem lenne ott 10 éve ahol van. Nézd meg h amikor a kreativitás elfogyott a középpályáról mit láttunk (emlékszel a meddő oldalpasszos időszakra?). Szval nem divat kérdés az h kellenek kreatív emberek (egyébként én mindig ezt mondtam, akkor is amikor messi egyedül volt és hál isten hoztak mellé egy neymart, és nem Alexis a csatárunk hanem a zseni Suarez stb.) Feltűnt h xavi labdáit senki nem pótolja amióta elment csak Messi? Csatár szervezi a játékot.... Igenis ez nagy hiány középpályán, divat ide vagy oda
Nagyon egyetértek a fentiekkel, mint ahogyan láttuk tegnap mit ad Ini a kp-nak. Rajta kívül a kp-n senki sem ad olyan paszt, mint amit ő adott Leónak. Kár, hogy nem lett gól. A Barca játékának mindig is fontos eleme volt a kreativitás, ami egyáltalán nem zárja ki a rendszerben való gondolkodást.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 19:55:24

eimenis1212 írta:
Bob_Marley írta:A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
A rendszerről és nem az "egyénieskedésről" (fogalmazzunk inkább úgy h egyéniségekről) a Herta BSC, Klopp féle csapatok szólnak stb.. Az élcsapatok nem élnek meg a küzdésből, akarásból, és az óramű szerinti játékból. Csak ideig-óráig (lsd. Leicester ). Bob biztos lehetsz bennje, h Messi, Neymar, Ini, Xavi szintű emberek nélkül a barca nem lenne ott 10 éve ahol van. Nézd meg h amikor a kreativitás elfogyott a középpályáról mit láttunk (emlékszel a meddő oldalpasszos időszakra?). Szval nem divat kérdés az h kellenek kreatív emberek (egyébként én mindig ezt mondtam, akkor is amikor messi egyedül volt és hál isten hoztak mellé egy neymart, és nem Alexis a csatárunk hanem a zseni Suarez stb.) Feltűnt h xavi labdáit senki nem pótolja amióta elment csak Messi? Csatár szervezi a játékot.... Igenis ez nagy hiány középpályán, divat ide vagy oda
Az egyénieskedés és az egyéniség nagyon nem ugyanaz. Bobnak annyiban igaza van, hogy nálunk is rohadt fontos a rendszer, neked meg abban, hogy kellenek a nagy egyéniségek. De ha nem működne a rendszer, akkor nem élnék meg az egyéniségekből, sok példát láttuk már, hogy egy rendszertelen sztárokkal teli csapatott levert egy szerényebb keretű szervezett kiscsapat.

Ha az idei szezont nézzük, akkor egyértelmű, hogy rendszerrel is gondok vannak, és ez nagyobb baj, mint 1-2 játékos gyengébb formája. 1-2 meccset tudnék csak mondani, sőt, inkább néhány félidőt, ahol igazán gördülékenyen működött a gépezet.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.12.04. 19:40:03

Bob_Marley írta:A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
A rendszerről és nem az "egyénieskedésről" (fogalmazzunk inkább úgy h egyéniségekről) a Herta BSC, Klopp féle csapatok szólnak stb.. Az élcsapatok nem élnek meg a küzdésből, akarásból, és az óramű szerinti játékból. Csak ideig-óráig (lsd. Leicester ). Bob biztos lehetsz bennje, h Messi, Neymar, Ini, Xavi szintű emberek nélkül a barca nem lenne ott 10 éve ahol van. Nézd meg h amikor a kreativitás elfogyott a középpályáról mit láttunk (emlékszel a meddő oldalpasszos időszakra?). Szval nem divat kérdés az h kellenek kreatív emberek (egyébként én mindig ezt mondtam, akkor is amikor messi egyedül volt és hál isten hoztak mellé egy neymart, és nem Alexis a csatárunk hanem a zseni Suarez stb.) Feltűnt h xavi labdáit senki nem pótolja amióta elment csak Messi? Csatár szervezi a játékot.... Igenis ez nagy hiány középpályán, divat ide vagy oda
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 19:31:24

Bob_Marley írta:A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
Azért kell kreativitás is. Nézd meg a játékunkat Iniestával és nélküle, ég és föld. És nem borul fel rendszer, sőt, vele működik csak igazán a rendszer.

Abban igazad van, hogy tegnap elég jó volt a kp-nk, már Ini beállása előtt is, de előtte jó néhány meccsen pedig pocsék, a Sociedad ellen volt a mélypont.
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.04. 19:14:23

Ha belegondolok, hogy minket esz az ideg, addig a játékosok paroláznak a meccs után. Ők higgadtak, én a mai napig nem tudom túltenni rajta magam, hogy nem nyertünk. Ezzel nem azt akarom írni, hogy nem ez a normális, hanem lehet, hogy mi vesszük túl komolyan az ilyen meccseket, mint szurkolók.
video link:
https://www.facebook.com/FcBarcelonaRaj ... 058491014/" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.04. 19:06:29

A gyenge középpályával nem értek egyet, főleg tegnapra nem mikor Modricon kívül domináltuk őket. Nagy divat lett úgy látom a kreativitás. :D Ezzel sem értek egyet, főleg hogy a Barcelona rendszerről szól és nem egyénieskedésről. Rengeteg labdát szereztünk elől meg ahogy írtad is elpuskázták a lehetőségeket. Egyáltalán nem a kp-n múlt, nagyon sokat dolgoztak és pontosan megjátszották a labdákat, ez kell.
Messivel viszont igen, mert halovány volt ő is.
Kép
Kép
Kép
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.12.04. 18:42:22

Bob_Marley írta:Az hogy bemozog Messi azzal nincsen gond, de ott meg is áll, na ez a baj.

Sokkal inkább látom a gondokat a támadó harmadban, mert gólt relatíve keveset kapunk, s a középpálya tegnap kiváló volt.
Suaerez gyenge formában, Neymar borzasztó gyenge formában. A rendszer működőképes lehet, de Messi mozgását sokkal inkább ennek tudom be, hogy ha ő nem kéri el a másik kettő emberen 9/10 elhal az akció.
ez nagyon nem igaz. Pl. tegnap messi egy kicsivel sem volt jobb mint ney, és egy nagyon kicsivel volt jobb mint suarez. Tegnap pl. messi nem sok mindent csinált a két nagy helyzetében pedig pont ugyanazt csinálta mint amit ney szokott gólhelyzetben, nevezetesen rossz ütemben lőtt vagy nem lőtt (pl. amikor a 16osról jobbal kellett volna lőnie, de elcselezte, és ballal belöbbölte suareznek, vagy amikor a vége felé mellélőtt ott volt két ütemmel korábban egy lövőszitu amit meg is szokott rúgni máskor). Ney a szokásos volt: mezőnyben kreatív, a támadások (vagy ígéretes szituációk) jó része vagy róla indult, vagy benne volt, és kapu előtt a szokásához híven bénázott. Suarez is ilyen: vannak meccsei amikor nem csinál semmit és megrúgja a gólját, igazi csatárzseniként megcsinálja a ziccereit, és van amikor a mezőnyjáték jobban megy neki (mostanában sajnos kevésbé- de nem ez a kulcs). A csatártrió játékáért a középpálya a felelős. Tegnap Ini labdája megmutatta mi a probléma. Az ilyen szintű labdák (kreativitás) eltűnése a középpályáról. Rakitic nagy nulla előre játékban. Busi is biztonságizik nagyrészt az oldalpaszokkal. Így nehéz. Messinek kell visszajárni szervezni... Lehetne még folytatni, de az első szekciónk játékának a gyengesége a középpályánk hiányának tudható be.
Szval a problémát a csatártrió problémáját a gyenge középpálya okozza
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.04. 16:20:55

Az hogy bemozog Messi azzal nincsen gond, de ott meg is áll, na ez a baj.

Sokkal inkább látom a gondokat a támadó harmadban, mert gólt relatíve keveset kapunk, s a középpálya tegnap kiváló volt.
Suaerez gyenge formában, Neymar borzasztó gyenge formában. A rendszer működőképes lehet, de Messi mozgását sokkal inkább ennek tudom be, hogy ha ő nem kéri el a másik kettő emberen 9/10 elhal az akció.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 15:36:42

Az biztos, hogy ez nem állapot, hogy nincs szinte nincs jobboldalunk, de továbbmegyek, szerintem Suareznek sem tesz jót, hogy Messi középen van, tegnap is volt, hogy egymást zavarták.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 14:22:39

Én egyébként direkt figyeltem az első félidőben, hogy Leo mint helyezkedik. Az eljén kint volt jobbszélen, viszont baromi kevés labdát kapott, nem volt mivel játszani a háromszögeléseket, mert a másik oldalon, Ney oldalán, folyt a játék, aztán egyre visszább és beljeb jött, hogy labdát kapjon. Ezzel párhuzamosan Lallernak kellett volna jobbra húzódni, de nem igen tette meg, hanem maradt középen Leo előtt. Nem egyszer volt ez a szitu. Azt nem tudom eldönteni, hogy direkt maradttak középen mind a ketten, vagy csak Laller nem volt képben.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.04. 13:16:45

Palesz egyet értek Messivel kapcsolatban,de ok-okozat. És nem fekete-fehér a dolog, hiába ezek a cikkek, én nem szeretem ezeket, mert nagyon egyoldalról közelítik meg a dolgokat. Plusz utólagos dolgokról írnak, ez játék, emberek játszák, nem lehet ennyire lemodellezni,ahogy ezek a cikkek akarják... jön egy kis lökés, visszahúzás, már nem ott van az ember, ahova a mágnestábla szerint mennie kellene adott tizedmásodpercben.
Persze szemléltetni lehet vele, de a foci nem ilyen egyszerű. Pláne,hogy sose egy csapat van a pályán, hanem kettő. hoppá.

Messi kell mindenhova, ez a problémánk. Ő tud egyedül fazont szabni, labdákat osztogatni, 1v1eket nyerni és ezzel létszámfölényt kialakítani, senki más. Senki, de senki más.
Csak Iniesta.
Most,hogy visszatért, már lehet meg lehetne lépni azt,hogy Messit kirakja szélre, mert Ini is képes ezekre.
De ha nincs egy ilyen ember sem a kp-n,akkor aztán végünk van mint a botnak. Egy közepes kiscsapat szétrombolja a kpnkat, és uralni tudja, plusz nem tudunk előnyt kialakítani sem a támadóharmadban.

Szóval a lényeg,hogy meg lehetne lépni, hogy Messit kitoljuk, de ahhoz kell Iniesta a kp-ra, és nem ártana ha Rakitic észhez térne előrejátékban is. Mert lehet amiatt is gyenge, mert van ez a zavar a jobboldalon, de amúgy sincs topon előrefelé, ez nem oldaná meg egycsapásra az egyéni gondjait, hiányosságait.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.04. 12:56:48

#David Villa# írta:Rakitic sem elég kreatív, melyet csak tetéz a jobb oldal halovány teljesítménye is.
Erről pont most olvastam egy kegyetlen jó cikket, gifekkel szemléltetve, de sajna ez is angol. Lényeg a lényeg, Messi szabadon futkosása is az egyik oka annak, hogy a jobboldalunk szervezetlen, és nincs sok kreativitás benne - mily meglepő. Plusz a "Messit középpályára" tervekre is elég jó szemléltető, hogy ennyi mozgással ez elvetélt ötlet. SR és Rakitic gyengesége is ebből fakad részben, rengeteg háromszögezést képtelenek megcsinálni, mert nincs ott a harmadik csúcs ahol kéne - ezért se lenne megoldás egy szimpla jobbhátvéd SR helyett. Persze nyerni is nyerünk vele, a cikk is írja, de veszíteni is sokat vesztünk, hogy egy állandó passzlehetőség szűnik meg így a jobboldalon. Mondjuk ez nem hiszem, hogy egy népszerű vélemény lesz itt, de szerintem baromi sok igazság van benne. Csak sajna kétlem, hogy Lucho megint meglépi azt, hogy Messi kikerül a szélre, pedig ahhoz, hogy egy jól megszervezett játék legyen ismét, ez is kéne - vagy megbontani a 4-3-3-at.
Vakmacska írta:Vajon miért van ez? Nem hiszem, hogy csak SR miatt.
Mert nincs senki a jobboson. SR van néha, de őt olyankor senki nem segíti, úgyhogy max beadni tud vagy visszapasszt, kombinációra nincs lehetőség ilyenkor. Ezt meg nyilván Messi is tudja, mert ő jött el onnan.. :D
Vakmacska írta:RAfinha-val mi van? Ő is sérült? Szerintem benne lenne potenciál Ini pótlására, csak neki is kellenének a percek. Ő elég kreatívnak tűnt számomra, bátran vállalkozott, csak néha úgy tűnt, önzősködik.
Nem tudom most miért mardt ki, viszont én annyira nem vagyok vele mezőnyben elégedett. A gólérzékenysége nagy fegyver lehet, bár nem tudom, hogy mennyire "valós" dolog ez, nem csak egyszeri jó forma-e most. Viszont kreativitásban nálam egyértelműen Denis lenne a nyerő, a Sevilla ellen látszott, hogy védekezésben is tudja hozni a szintet - még ha csak fellángolás is volt, látszik, hogy megvan benne ami ehhez is kell -, fejlődnie kell még rengeteget, hogy számíthassunk rá, de én benne látok jelenleg a legtöbb fantáziát.

De abban egyetértek a többiekkel, hogy valaki mellé le kéne raknia Luchonak a Denis-Rafinha duoból a voksát, és azt erőltetni minél többet, nem elosztogatni a peceket, hogy senki ne fejlődjön. Még akkor is, ha ő a brazilt választaná a jobb védekezése miatt.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.12.04. 12:49:02

Arda számomra egyértelműen Neymar alternatívája. Én úgy vettem észre, hogy ő ott vált be leginkább nálunk. Bár emlékeim szerint az ATMA-ban jobb oldalon játszott.
RAfinha-val mi van? Ő is sérült? Szerintem benne lenne potenciál Ini pótlására, csak neki is kellenének a percek. Ő elég kreatívnak tűnt számomra, bátran vállalkozott, csak néha úgy tűnt, önzősködik. Messinél is tapasztaltam párszor, hogy inkább cipelte, mint passzolt volna.
Többször megfigyeltem, hogy jobbra nem adja a labdát üresbe, inkább cipeli, míg végül elakad, és aztán kipassz balra, és elhal a lendület. Valamiért nem használják a jobbost, nem tudom miért, és ez nem csak tegnap volt.

Vajon miért van ez? Nem hiszem, hogy csak SR miatt.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2016.12.04. 12:19:13

hajnesz írta: Viszont, ha nem 1,5m magas embereket hozott volna be csereként Lucho, akkor valószinüleg nem Maschra jutott volna Ramos a végjátékban, hanem mondjuk Rakiticre. S Umtiti végig ott ült a padon, még csak melegiteni se küldte el.
Nyilván ebben is van ráció, bár kérdés Arda mért szabálytalankodott totál feleslegesen. Én összességében fogalmaztam, nem csak a mai meccsre kivetítve. De vegyük akkor csak a mai meccset. Kreatívabb középpályával valószínűleg még Ramos fejese is (pontrúgásokra nem tudsz 100%-ig felkészülni) belefér. Nézd meg Iniesta beállása mennyit lendített a játékon. Csak az ő kiválása óta buktunk pontokat a Malaga és Sociedad ellen. Rakitic sem elég kreatív, melyet csak tetéz a jobb oldal halovány teljesítménye is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.12.04. 12:02:35

#David Villa# írta:
Lehet itt szidni joggal az első hármast, viszont a legnagyobb ludas a kreativitást nélkülöző középpálya (kivéve Iniesta), amelyet Lucho inkább izmosra, mintsem kreatívra akart szabni.
Viszont, ha nem 1,5m magas embereket hozott volna be csereként Lucho, akkor valószinüleg nem Maschra jutott volna Ramos a végjátékban, hanem mondjuk Rakiticre. S Umtiti végig ott ült a padon, még csak melegiteni se küldte el.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2016.12.04. 11:46:06

A meccs alakulását tekintve nagyon bosszantó ez a döntetlen, mely zsinórban már harmadik a ligában. 14. forduló után reálisan azt gondolná az ember, hogy még bőven van idő és nem dőlt el a bajnokság. Ellenben olyan mentális mélyponton és játékerő, valamint taktika hiányában van a csapat, hogy esélytelen egy győzelmi sorozat, amivel zárkózni lehet. Ha sikerül is faragni a hátrányból, akkor 1-2 meccs múlva le is adják.

Lehet itt szidni joggal az első hármast, viszont a legnagyobb ludas a kreativitást nélkülöző középpálya (kivéve Iniesta), amelyet Lucho inkább izmosra, mintsem kreatívra akart szabni.Felbomlott az egyensúly a középpálya kreativitása és az első hármas védekező feladatai között. Úgy érzem kreatívabb középpálya esetén első hármasnak is több ereje maradna védekezni, ezáltal védekezés és támadás is javulna. Nem lenne annyira orrnehéz a csapat, mert középpályások által szerzett gólok száma (kivéve Rafinha) elég halovány.

Rafinha, Denis, Gomes mind cserejátékos erőt képviselnek, Arda meg egyszerűen nem illik ide.
Nyáron kezdőbe való hátvédet és középpályást kellett volna vásárolni, hiszen kiegészítőnek adott volt középre Rafinha és Roberto. Igy a középpálya és jobbos pozíció is megoldódott volna
Gomes megvétele abszolút felesleges volt. Semmi több egy közepes képességnél. Alapból Denisre se volt szüksége a csapatnak, viszont az ő visszavétele ésszerű, marketing szempontból jó döntés volt ennyi pénzért. Szezon végén Rafinha és Denis teljesítményét megvizsgálva egyiken tovább adnék.
Középcsatár kérdése szépen meg lett oldva, a felmerült nevek közül sikerült a leggyengébbet (talán a spanyol állampolgársága volt mérvadó?)elhozni dupla áron.
Ardanak és Gomesnek sincs helye, de a vezetőség nem elég tökös ahhoz hogy radikális változásokat hozzon, csak biztonsági, médiában visszhangot ki nem váltó döntések.
Umtiti szerintem idővel jó lehet, bár elég sérülékenynek tűnik. Digne meg cserének jó lehet idővel.
Nyáron Mathieunak, Ardanak, Rafina Denis közül egyiknek, szívem szerint Gomesnek is búcsút intenék, valamint ha ezt hozza Alcácer akkor neki is. Mascherano már nem elég, így gálakezdőből kivenném, viszont megtartanám még egy évig, az új kezdőhátvéd beilleszkedésében sokat segíthet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.04. 11:43:55

LG írta: bár ez aligha lesz igy, hiszen utóbbi egy csomó pénzbe került.
Kicsit off, de a portugálba az a jó, hogy Mendes az ügynöke. Alapból 2-3 év után újra pénzt akar a játékosaiból, hát ha még kezdő se lesz, akkor végképp elviteti.. Legalábbis szerintem. Bár 1 év tényleg kevés ehhez, de van egy olyan tippem, hogy ő nem sokat marad itt, és egész jó pénzért is fog távozni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 11:35:24

visca el barca írta:
Léfe írta:Gomes olyan amilyen. Rafinha, D.Suarez, Arda sem jobb. Abszolute átlagosak
persze nem fog megtörténni de a nyáron 2-t biztos eladnék ezek közül. turant el kellett volna zavarni, főleg ha igaz volt az a nyári 30 millás kínai ajánlat
Azt nem értem, miért Rafinha került közülük a rangsor végére, mikor eddig ő mutatta a legtöbbet. Én benne látom leginkább, hogy egy jó 12. ember lehet (több benne sincs).

Arda Neymar posztján tud jól játszani, viszont ha brazil egészséges, sok lehetőséget nem fog kapni, ezért én sem marasztalnám.

A Denis-Gomes kettősből pedig az egyik elég lenne. Más típusú játékosok, ha esetleg nyáron jönne Coutinho, vagy vki más potenciális Ini utód, akkor Denisre már nem lenne szükség, ha nem, akkor viszont a portugáltól válnék meg, bár ez aligha lesz igy, hiszen utóbbi egy csomó pénzbe került.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.04. 10:24:02

Léfe írta:Gomes olyan amilyen. Rafinha, D.Suarez, Arda sem jobb. Abszolute átlagosak
persze nem fog megtörténni de a nyáron 2-t biztos eladnék ezek közül. turant el kellett volna zavarni, főleg ha igaz volt az a nyári 30 millás kínai ajánlat
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2016.12.04. 10:02:07

Gomes olyan amilyen. Rafinha, D.Suarez, Arda sem jobb. Abszolute átlagosak, csak az hiányzik aki nem játszik. Több gond is van, de sok helyzet kimarad. Az MSN. minde tagja hagyott ki nagy helyzetet. És idén szinte minden meccsen.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2016.12.04. 06:50:12

Joo reggelt Mindenkinek! :D

Mikor legutoljara ide irtam a kapuban meg a joo oreg VV, elol meg Sanchez-Messi butiitott..:D Bar ez most tok lenyegtelen, azert franko oldal ez az eurobarca mindig rajovok. Okosakat lehet itt olvasgatni, remelem en is hozza tudok majd tenni.

Ahogy latom a legtobb ember ezt az X-et veresegkent eli meg, soot..Pedig en az idei szezonunkat tekintve alairtam vna a meccs elott. A san sebastian-i atok miatt sokkal idegesebb voltam...
Mas kerdes h a jatekkepe majdnem az egesz merkozesen meltatlan volt hozzank, igy Iniesta nelkul szornyen suulytalan volt a kp, Businak 2ember helyett kellett melooznia (khmm Gomes) Rakitic meg...ah sokkal tobbet varnek tole. Sevillai jatekat eddig alig-alig tudta megmutatni. Most meelyebb analizalasba nem mennek bele de tenyleg a borasz zseninken mulik a tamadasaink minosege es persze Messin, csak kar h az argentin teljesitmenye sem konstans.. Biztos mar sokan leirtak de jelenleg a csapat ezen 2 szemelytol fugg de ez az allapot nem lesz mar evekig fenntarthato, Enrique-nek muszaj lesz valami megoldast talalnia. Megenekelhetnem meg "csodas tetteit" Neymarnak vagy a vedelem szokasos cigiszuneteit de szerintem a meccseink 90%-a a kp-n dol el igy ezt rendbetenni, a kreativitast, varatlan huuzasokat, gyors keresztlabdakat stb..visszahozni a legsurgosebb feladat. Az utobbi 6-8 evben ez az RM ellen hatvnyozottan igaz volt es nem joo erzessel tolt el h a merleg mar egyre inkabb Modric-ek felee billen.

Osszessegeben azert nem vagyok elegedetlen, a nagy kerdes az h mentalisan milyen hatassal lesz ez az eredmeny a csapatokra. Ahogy en a tortfehereket ismerem konnyen lehet, h 6pontos elonyuk tudataban kiengednek valamelyest, talan ZZ sem tudja annyira felporgetni oket mint tavaly es ne felejtsuk 2 finom deeli turajuk is lesz na meg klub vb..:)) 20.fordulora fel kellene zarkozni, onnantol egy tavaszi joo formaval jon is a 25.!
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.12.04. 05:51:18

Ha tudatos lenne a csapatjátékunk, akkor Messi nem kötetlen feladatot kapna. Tudnák a társak, hogy nekik mit kell csinálni, ha Messi a jobbszélen van és mit, ha vissza jön középpályára. Akkor is, ha meccsen belül változtatja meg a helyét. De ez az ahogy esik, úgy puffan játékban túl sok az esetlegesség.
Válasz küldése