Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.26. 20:22:41

Szerintem sincs elveszve semmi. Tavaly még ennél jobban kongtak a vészharangok. Nem azt mondom, hogy triplázás lesz, de semmi nem ment el.
Sajnos az igazi kezdőnket nem tudjuk kiállítani, mert mindig kell pihentetni valakit, főleg a kp-n. Hol iniestat, hol Rakiticet, hol Busit.
Az teljesen más, ha folyamatosan tudsz tolni egy összeállt csapatot. Muszáj minél jobban rotálni, rá vagyunk szorulva. Tavaly is akkor indult be a szekér, mikor LE megtalálta az alapcsapatot. Látjuk mit jelent pl ha Alba van szélen vagy Busi, Ini és Rakitic mögött.

Én annyira nem vagyok elkeseredve, hogy nem lett egy 4-5:0-ás eredmény (bár nem a 2:1 volt a reális), félek akkor jönne az, hogy minden rendben, minden happy és túlságosan megnyugodnánk, megelégednénk.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.26. 20:10:12

A Real máris botlott újfent, a Malagával egy 0-0-ás döntetlent játszott.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.26. 19:55:19

palesz77 írta:Érdemes visszanézni a meccset? Egy fél órát láttam belőle kb, az nem volt rossz, de ha nem volt olyan extra a többi se, akkor inkább csak valami hosszú összefoglalót keresek róla..
roby122 írta:Sajnos a 2. félidőt nem tudtam megnézni, valaki esetleg tudna küldeni egy linket ahol megtudom nézni?
(Tudom nem ez a topic, csak sürget az idő :D) Köszi!
Ha még nem késő:
http://www.fullmatchesandshows.com/2015 ... ull-match/
Köszönöm szépen! Nem késő még. :wink:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.26. 19:53:55

palesz77 írta:Érdemes visszanézni a meccset? Egy fél órát láttam belőle kb, az nem volt rossz, de ha nem volt olyan extra a többi se, akkor inkább csak valami hosszú összefoglalót keresek róla..
Szerintem nem érdemes, inkább nézz meg egy összefoglalót. Sajnos elég gyenge meccs volt, bár Suarez góljai szépek voltak.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.26. 19:44:05

Érdemes visszanézni a meccset? Egy fél órát láttam belőle kb, az nem volt rossz, de ha nem volt olyan extra a többi se, akkor inkább csak valami hosszú összefoglalót keresek róla..
roby122 írta:Sajnos a 2. félidőt nem tudtam megnézni, valaki esetleg tudna küldeni egy linket ahol megtudom nézni?
(Tudom nem ez a topic, csak sürget az idő :D) Köszi!
Ha még nem késő:
http://www.fullmatchesandshows.com/2015 ... ull-match/
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.09.26. 18:54:38

Azért a Calderónban mutatott 60 perces Messi nélküli játék, elég biztató volt, még ha végül az argentin nyerte is meg a meccset. A baj az, hogy ahhoz hasonló koncentrációt azóta se láthattunk a csapattól, + Rafinha is kiesett azóta.

Ennyi helyzetet meg 11est nem lehet kihagyni, na meg a védelmet kell összeszedni. Ha ezek nem következnek be akkor hosszú távon Messivel se mennénk sokra. Nagyon nehéz lesz, de abban igaza van Bob-nak, hogy lépésről lépésre kell haladni.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.26. 18:47:57

Sajnos a 2. félidőt nem tudtam megnézni, valaki esetleg tudna küldeni egy linket ahol megtudom nézni?
(Tudom nem ez a topic, csak sürget az idő :D) Köszi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.26. 18:35:28

azért közben szerencsére a realnak is lesz egy-két húzós meccse, jövő7en mennek atleticohoz, aztán majd sevilla, celta uszintén idegenben. reméljük vhol azért csak elhagynak egy-két pontot
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2015.09.26. 18:33:37

Egyébként mennyit volt szidva Montoya h támadásban 0 hát pont ennyire 0 támadásban Adriano is, felhozza 40 méterre a kaputól aztán próbálja befelé játszani, de hol vannak már azok az idők amikor befutotta az egész szélt, gólokat lőtt, gólpasszokat adott? Mondjuk még így is jobb mint Matyi aki Albának hiszi magát is agyatlanul futkározik...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.09.26. 18:29:04

crixus írta:Ennek pedig a szerencsén kívül valószínűleg a nyári haknitúra is az oka, amiért borzasztóan nagy kár.
Capon írta:Katasztrofális mentális és fizikai állapotban van a csapat, ez is közrejátszik, hogy egymást érik a sérülések.
Nem volt jó az alapozás, nincsenek jól felkészítve a játékosok.
ez részben így van, azzal hogy a mi csapatunk játszott a legtovább, aztán csomóan copáztak és utána mi is kezdtük el leghamarabb a tétmeccseket szinte semmi idő nem maradt az előszezonra. viszont, amikor ilyen kontakt utáni sérülések vannak, azokat szerintem ne ennek a számlájára írjuk, ott megvan hogy miért történt, nem kell más okokat keresni (sandro, rafinha, messi).

én a problémát a helyzetkihasználásban látom és ennyi, a védelmet a játékstílusunkból adódóan mindig zavarba lehetett hozni (mondjuk ez masch formájára nem válasz), de három nullnál mindenki magabiztosabban játszik, legyen az elől vagy hátul, az ellenfél meg magát elhagyva. nálam az ostor a neymar, suarez, messi hármason csattan, ha csak fele annyit lőnének be, mint tavaly, már akkor is veretlenül és gálákkal a hátunk mögött várnánk a következő meccseket. ezen mondjuk messi sérülése nem segít :/

szóval olyan vészesnek nem látnám a helyzetet, ha messi sérülése nem lett volna, egyszer megszórunk valakit, aztán megint, és a srácoknak visszajön az önbizalmuk. sokakkal ellentétben szerintem most a sorsolásunk is pont könnyebb, a celtával letudtunk egy nehéz sorozat végét.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.26. 18:16:58

Meccset eléggé lazára vettük.
Sajnos sok hibával játszottunk. Suarez két szép gólt lőtt, látszódott, hogy utána már megkönnyebbült. Jót tett neki, remélem beindul a gólgyár nála.
Neymar erőlködött szokás szerint, neki is jót tenne egy gól. Meglátjuk, hogy most is a hátára tudja-e venni a csapatot, ahogyan anno tette, mikor Messi lesérült.
Munir szerintem hozta azt a szintet, ami tőle elvárható. Sajnálom, hogy a lövése ennyire béna lett, viszont a gólpassza szép volt. Szerintem be fog válni, remek Pedro-helyettes lesz.
Sandro gólt lőhetett volna, ennyi. Róla sok véleményt nem lehet mondani ennyi játékperc után.

Középpálya szokás szerint gyengén muzsikált, szerencse, hogy ez a csapat volt az ellen, de még ők is meg tudtak lepni pár kontrával minket.
Igazán egyikük sem találta a helyét, én azt vettem észre.
Busi ment minden fele, hol ide, hol oda, hol bal szélen volt kint. Talán ő akart lenni Ini posztján?
Masch meg... a góljánál nagyot hibázott, de hát nálunk már megszokottá válik egy ilyen gól.
Szerintem volt pár jó megmozdulása, de alapvetően nem játszott jól. Rá férne egy pár hetes pihenés.
Rakitic hozta szerintem az átlagot. A szürkébb játéka szerintem abból adódott, hogy a másik két kp sem találta a helyét igazán.

A védelmünk szerintem rendben volt ma, a Piqué-Bartra páros jól hozta le a meccset, biztos lábakon álltak. Adriano is rendben volt, őt kell ott játszatni, talán LE is belátta végre.
Ahogy beláthatta, hogy Alves is csak cserepadot érdemel, mert Robi remek JH lett, és most már az előre játéka is jobb volt, szép gólpasszt is adott. Nálam MOM, és simán kezdőbe játszotta magát végképp.

Ami szomorú, hogy nem tudtuk ezt a meccset gól nélkül lehozni, a tempó sem volt istrángszaggató, ami talán nem is baj, a BL meccs előtt, ami nagyon fontos lesz.
Sajnálatos Messi sérülése, főleg, ha tényleg két hét lesz. Az rengeteg idő. Jól számolom, hogy akkor a Clasicon sem fog játszani? Az nagyon gáz lenne.
Reméltem, hogy csak 3-4 hét, és az elég, hogy kipihenje magát, nagyon rá fér, de nem ilyen áron. És remélem, hogy LE-nek lesz annyi esze, hogy csak akkor engedi pályára, ha tökéletesen meggyógyult, nem fogja eröltetni, mint Tata.


A nagy kérdés, hogy a németek ellen mire lesz ez elég, biztos, hogy kontrákkal fognak próbálkozni. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit talál ki LE.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2015.09.26. 18:11:37

Nagyon nagy bajban van a csapat, a bombaformában lévő Sevilla ellen esélyük sincs, ha a sérülések miatt ilyen lúzer Iniesta szintű emberkéknek kell szerveznie a kp-n a játékot. wait what...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 18:07:04

Én egyáltalán nem látom azért ilyen borúlátóan a dolgokat. Olyat írni, hogy elmegy a bajnokság 6 forduló után meg nagyon elhamarkodott és rossz következtetés szerintem. A mai meccset uraltuk, helyzetek megvoltak a vége kicsit bosszantó lett, de ha nincs akkor tükörsima 2:0-ról beszélünk. A védelmi kihagyások tényleg gáz, s ebben valóban a sűrű program és a fásultság benne lehet. De pl most Messi nélkül is meglehet és meg is kell oldani a feladatokat. A tudás szemmel láthatóan megvan a csapatban, jó forgatással meglehet oldani hogy kevésbé legyenek fáradtak és lehet gyűjtögetni a pontokat. Szerintem mindig kis lépésekben kell gondolkodni és nem vizionálni, hogy mi lesz 3 hét múlva vagy 2 hónap múlva.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.09.26. 18:04:14

Ez már nem szezon eleji forma.
Mindenki szenved, játékosok, nézők, LE is.
Katasztrofális mentális és fizikai állapotban van a csapat, ez is közrejátszik, hogy egymást érik a sérülések.
Nem volt jó az alapozás, nincsenek jól felkészítve a játékosok.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.26. 18:03:39

kedvem sincs felsorolni Neymar és Suarez hibáit egyszerűen formán kívül játszanak (nehogy valaki a két góljával jöjjön...)
az a néhány említésre méltó mozzanat amikor egy -egy gyors támadást vezettünk csak arra jó, hogy lássák: így kellene focizni, a többi alibi.
csak halkan jegyzem meg a Celtától ma is megkaptuk volna a négyest. azért egy pozitívum: Sergi R. kapcsolatban azt hiszem lassan egy komplett fórum korrekcióra szorul.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.09.26. 18:00:51

A mai meccset sem tesszük ki az ablakba... Elszomorító, hogy az amúgy is gyengén játszó csapatunknak még szerencséje sincs, folyamatosan sérülnek le újabb és újabb játékosok.
Ennek pedig a szerencsén kívül valószínűleg a nyári haknitúra is az oka, amiért borzasztóan nagy kár. Tudom, hogy kell a pénz, stb, de rendes alapozás nélkül nem lehet jó teljesítményt nyújtani. Idén pont jól meglettünk volna az USA nélkül is a szuperkupák miatt. Turnézni lehetett volna jövőre. Ennek isszuk meg most a levét.

A legnagyobb kérdés jelen pillanatban az, hogy ki lesz majd aki szervezi a játékunkat Messi nélkül. Jelenleg én senkit sem látok erre alkalmasnak a csapatból. 1-2 év múlva Neymar-ban benne van hogy Messi stílusához hasonlóan visszalépve szervezzen, de jelenleg erre kevés. Én is hajlok afelé, hogy ez a szezon nagy csalódás lesz, nem elég a jó a csapat és sok a hátráltató tényező is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.26. 17:58:35

isten bizony nem értem minek erőlteti ezt a bűn gyenge mascheranot. idén eddig minden meccsen volt egy gólpassza.

f*s volt az egész meccs. van egy olyan érzésem, hogy ha messinek tényleg ki kell két hónapot hagyni, akkor elnézve a többi játékos jelenlegi formáját, a bajnokságból elég gyorsan ki fogunk szállni. simán kinyalunk sevillában is meg madridban is
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.26. 17:52:42

A jelenlegi védelmünk az elmúlt fél évtized legrosszabbja! #-o
A tavaly évet leszámítva sosem voltunk ott toppon de legalább többnyire sok gólt lövöldöztünk,idén az sincs.
Messi kiesésével szerintem lőttek a bajnokságnak. Nem tudom elképzelni hogy ezzel a félig formán kívül lévő csapattal Messi nélkül ne szórjunk el értékes pontokat! :?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 17:52:01

A végi némiképp izgulós lett, de nyugodt győzelem és kellett is a Vigo-i meccs után és a Leverkusen-Sevilla meccsek előtt. Voltak hibák (gól már megint mi volt? ) volt megint kihagyott tizenegyes, ezek mellett nem szabad csak úgy elmenni, de a lényeg ma a 3 pont volt és hogy lehessen kicsit szusszanni.

Messi sérüléséért nagy kár, most jött vissza Alves, dől ki a következő ember....Pótlása nem lehetetlen, de nyilván hiányozni fog, de a csapat meg kell ezt oldja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.09.26. 16:40:28

Roberto eddig két meccsen játszott a középpályánkon, ezek végeredménye: 0-4, 1-4. Mi a ....-nak kell ezt a gyereket a középpályán játszatni, amikor szélső bekk-ként folyamatosan jó, magabiztos teljesítményt nyújt. A középpályára menjen Samper (Gumbau-val sehol sem vagyunk, nála Robi is jobb).
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 16:06:38

Erxy írta:
Bob_Marley írta:Las Palmas otthon kötelező, én szeretem ha Mascheranos és Busquets egymás mellett tolja, stabilabb és fegyelmezettebb volt úgy a középpálya. Sokan nem szeretik mint Erxy se, igaz nem sűrűn volt rá példa, de mikor egymás mellett voltak rendre jó eredményt és stabil játékot hoztunk. Pihenni is tudnak emberek, bár Alves most épült fel, fura hogy kimaradt. Győzni kell nincs mese. Egy nyugodt biztos játék kell és három pont.
ma aligha lesz problema belole, de altalaban a dupla pivot hatasara szetszakad a csapat, tul nagy lesz a tav a tamadok es a kozeppalyasok kozott es nincs meg a kello atmenet a csapatreszek kozott, ergo kevesebb labda jut el Messiekhez.

nade egy komolyabb tema: Neymi kopasz :shock:
Én a Valencia ellenire tisztán emlékszem tavaly, mikor kifejezetten hatékony volt a csapat. Meglátjuk, paelsz77 ötletével egyébként osztozom a Celta ellen hatásosabb lett volna egy stabilabb csapat és akkor talán nem is ragad fent 8 ember......
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.26. 16:00:28

Neymar letolta a sérót. Kb. úgy néz ki, mint egy 14 éves kamasz :D .
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.09.26. 15:58:15

Bob_Marley írta:Las Palmas otthon kötelező, én szeretem ha Mascheranos és Busquets egymás mellett tolja, stabilabb és fegyelmezettebb volt úgy a középpálya. Sokan nem szeretik mint Erxy se, igaz nem sűrűn volt rá példa, de mikor egymás mellett voltak rendre jó eredményt és stabil játékot hoztunk. Pihenni is tudnak emberek, bár Alves most épült fel, fura hogy kimaradt. Győzni kell nincs mese. Egy nyugodt biztos játék kell és három pont.
ma aligha lesz problema belole, de altalaban a dupla pivot hatasara szetszakad a csapat, tul nagy lesz a tav a tamadok es a kozeppalyasok kozott es nincs meg a kello atmenet a csapatreszek kozott, ergo kevesebb labda jut el Messiekhez.

nade egy komolyabb tema: Neymi kopasz :shock:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.26. 15:52:14

Nem saját gondolat, de elgondolkodtató, hogy vajh miért nem a Celta ellen idegenben álltunk fel 2 vkp-val és Rakétával, és most a támadóbb felfogású középpályával? :D Szőrszálhasogatás tudom, de azért érdekes tényleg.

Meccset sajna nem tudom nézni, úgyhogy remélem gála lesz, és örömmel nézhetem vissza este.. :D Bár a középpályától én is tartok, játékban nem lesznek sokak sajna szerintem. Messin múlik ma minden, még jobban is, mint szokott. Bár lehet Rakitic ma támadóbb szellemű lesz így, akkor jól szokott neki menni a játék.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.26. 15:51:21

ez a Las Palmas döntetlent játszott azzal a Celtával amelyik ugye.......talán nem kellene ismét a fellegekben járni!
Masch. pedig azért játszik mert LE. soha nem büntet úgy egy gyengébb teljesítményt, hogy padra ültet.
én abban bízom, hogy lassan az MSN bénázásnak ki kell futnia és jöhetnek a gólok....
Válasz küldése