palesz77 írta:
Az ifik közül Adamat, Halilovicot és Ié-t emelném ki.
Adama látszik, hogy tehetséges, rettentően jó fizikuma van, és rettentő buta játéka. Továbbra is az a forgatókönyv, hogy vagy túlcselezi magát, vagy elfut valahogy a szélen és belövi hátha jó lesz. Ezt vagy kinövi, vagy hosszútávon kevés lesz ide fejben.
Halilovic meg játszott 10 percet, és ismét levett a lábamról. Igazából semmit nem csinált szinte, volt 2 jó megindulása talán, de a srác minden mozdulatán érződik, hogy ő valami plusz.. Kupában remélem láthatjuk majd rendszeresen.
Ié meg hasonló Adamahoz, érződik rajta is a nem kevés tehetség, csak fejben szeleburdi. Ha benő a feje lágya, akkor 2 év múlva Matyi helyett jöhet is.
Montoyaról már írtam, ismét egy jól lehozott meccs, jutalma gondolom a lelátó lesz a hétvégén..
Még akit sajnálok, az Masip. Tök szimpi a srác, kár hogy soha nem fogja megkapni a lehetőséget a két "sztárkapus" mögött..
Adama attól függetlenül, hogy közel sem tartozik a kedvenceim közé, én nem egy Pedro 2.0-át látok benne. Nagyon gyors, jól fedezi a labdát, az indulósebessége ritkaságszámba megy és emellett technikás is. Legtöbbször tényleg az alapvonal felé indult és próbálta belőni középre, de azért nem kis cseleket mutatott be. 1 vs 1-ben nem sok esélye volt a védőnek vele szemben, megesett, hogy 4 ember között szlalomozva vitte el a labdát, szóval elég kreatív. Ategnapi meccsen látszott, hogy nagyon bizonyítani akar, mert sokszor túlvállalta magát, úgy tűnt mintha öncélú lenne a játéka, ami furcsa mert a B-ben nem ilyen szokott lenni.
Edgar-ból nagyon jó kis védő lehet, a fizikuma átlagon felüli és kh-hoz képest elég gyors is. Feltűnő volt, hogy Bartrahoz képest mennyivel nagyobb a sebessége. Igazából nem sok hibájára emlékszem, az a Masipnak hazatett labda nem volt túl fényes. 1-2 év múlva eldől fel tud-e nőni ahhoz a szinthez, amit a felnőtt csapatnál elvárnak.
Ha már Masip. Amikor megkötötte a szerződést is azt mondtam, hogy nagy hiba. Tehetséges kapus, de ha itt marad 3. számúnak a karrierjére keresztet vethet. Akkor már az is jobb lett volna, ha továbbra is a B csapatban játszik.
Halilovic jól szállt be a meccsbe. Látszik minden megmozdulásában, hogy nagy játékos lesz belőle. Voltak nagyon szép momentumai és ez az agilitás hiányzik jelenleg Iniből. Nekem mindig egy ilyen 15-16 éves ifijátékos ugrik be, ha meglátom, olyan kölyökképe van.

(a tizit meg iszonyat higgadtan lőtte be, Grimaldoval egyetemben) Sampertől viszont most nem voltam elájulva. Sok jó megmozdulása, passza volt, de emellett kirívóan sok hibája. Legalábbis magához képest. Ugyanúgy, ahogy Sandro is. Persze fiatal és nem várhatunk el túl sokat, de amit tegnap nyújtott az redukál a 0-hoz. Én inkább őt látom egy Pedro klónnak. (inkább egy korainak) Viszonylag jól értékesíti a helyzeteit és megbízható, de nagyon színtelen színtelen-szagtalan a játéka. Lehet, hogy Munir még szétszórt és sok ziccert kihagy, de a fél lábában is több van, mint Sandroban.
Montoya, Bartra rendben volt. Előbbi nagyon korrekt meccset hozott le. Az első 2-3 percben kicsit idegenül mozgott, de miután felvette a fonalat biztos pont volt. A mentésénél pedig ne várjuk már el, hogy felnézzen és emberhez tegye! Épp, hogy be tudott ugrani a támadó elé és elrúgni a labdát. Az már csak pech, hogy ellenfélhez ment. Ilyen esetben annyi a lényeg, hogy csak el ne jusson a támadóhoz, mert az 90%, hogy gól.
Bartra lehozta a szokásosat, a sok megindulása különösen üdítő volt. Rég nem láttam ilyet a belső védőinktől. Jár a taps.
Mindent összevetve elég langyos meccs volt, látszott, hogy egyik csapat sem akar kockáztatni, inkább lehozzák egy barimeccsként. Voltak azért pozitívumok, Suarez ismét jól mutatkozott be.