Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.05.19. 15:37:35

igen! :) kinek mi a fontos :)) de örüljön neki nyugodtan másnak nem fog mostanában van egy okyan érzésem :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.19. 13:39:43

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2015.05.18. 22:14:27

csababarca írta:Mondjuk nem kellett volna nyomni a hülye dumákat pont a meccs után akkor talán elnézőbbek lettek volna. De rádszóltak és nyomtad tovább, nem is tudom mit vártál.

Amúgy meg nagyrészük gratulált, és kulturáltan mondott véleményt a komplett szezonról.
Elvakultak, meg makkozósok mindig voltak és lesznek is.
Ha megfigyelted, nem én nyomtam a hülye dumákat, csak reagáltam teljesen hasonló stílusban. De mondom, ez legyen a legnagyobb örömük :-)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.18. 20:32:16

Az elvakultak közé kell sorolni, aki szerint Neymar meg Suarez nem a szűk elit tagja? :lol:
Amúgy olvasva, a többség korrekten értékel, és elismerik a bajnoki cím jogosságát.
Érdekes, hogy odaát vita van C. Ronaldo személye körül is-én amúgy az eladása mellett lennék, szerintem a kevesebb többet érhetne, de ez legyen madridék dolga.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.18. 20:18:23

Mondjuk nem kellett volna nyomni a hülye dumákat pont a meccs után akkor talán elnézőbbek lettek volna. De rádszóltak és nyomtad tovább, nem is tudom mit vártál.

Amúgy meg nagyrészük gratulált, és kulturáltan mondott véleményt a komplett szezonról.
Elvakultak, meg makkozósok mindig voltak és lesznek is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2015.05.18. 20:07:42

bence-barca írta: Hát... én madridomon olvasgatok mindig és neked nagyon elkerülhette a figyelmed, mert a meccs után egyből szinte mindenki gratulált.
Még a szélsőségesebbek közül is megtették páran, egy kivételével, de hát neki igaza is van, mert VÉGIGMAKKOLTUK az egész szezont. :mrgreen:
Viccen kívül, őt egyből le is hurrogták a madridista társak.
No igen, a remy srác, aki itt mindig simulékony szokott lenni, hazai terepen meg okádja magából a nagyobbnál nagyobb marhaságokat. Szerencsére leoltották, mint az égve felejtett villanyt :-)
Egyébként jó kis sértődős hangulatban volt a modi odaát, dehát ez legyen az ő baja, kis öröm is öröm :-)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.18. 19:46:17

ZBarca írta:https://www.youtube.com/watch?v=zgoYQM7SBU0

Azért erre nem tudom, miért volt szükség, csak magukat égették le... :roll: =D> #-o
Vannak tahók rendesen a madridnál, azt elfelejtik, hogy jönnek még hozzánk is. Bár lehet, hogy annyi vér nincs a p.cájukban, csak otthon emberkednek. Tahó, bunkó banda, mint a csapatuk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.18. 19:40:55

minden brigádban vannak ilyen gyerekek, mint ez a néhány szerencsétlen fsz, de nem ez a zöm.
azt azért sajnálom, h nem vmi vehemensebb szakasszal akadtak össze.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.05.18. 17:10:58

ZBarca írta:https://www.youtube.com/watch?v=zgoYQM7SBU0

Azért erre nem tudom, miért volt szükség, csak magukat égették le... :roll: =D> #-o
Addig oké, hogy vannak olyan Madrid drukkerek, akik inkább hasonlítanak az állatokhoz , -hozzáteszem, én erről beszélek lassan 5 éve, hogy náluk talán tulságosan is sokan vannak ilyenek- de azt nem értem, hogy főleg MOST miért van erre szükség!? A 2 Classico is viszonylag nyugodtan zajlott le, mindkét csapat óriásit küzdött, és 1 fordulóval a vége előtt a Barca diadalmaskodott. Pont most nincs értelme ennek a vandalizmusnak, hiszen az, hogy a Real ilyen módon zúgott ki minden fronton a több száz millió eurós csapatjukkal -BL, kupa, liga- csakis maguknak köszönhetik.
Szánalmasak komolyan...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.18. 16:55:18

visca el barca írta:amúgy perez a legnagyobb a kutyaütő az egész bandában, amíg ő ott van, nem félek attól h tartósan felénk kerekednének.
epp most olvasom AS-en, hogy a visszeterese ota a megszerezheto 18-bol négyet sikerult begyujteniuk. :D
az elozo regnalasa idejen meg harmat a 18-bol.. (kupa, bl, bajnoksagot szamoltak csak)


de legalabb a cegei jol mennek
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.18. 16:35:57

https://www.youtube.com/watch?v=zgoYQM7SBU0

Azért erre nem tudom, miért volt szükség, csak magukat égették le... :roll: =D> #-o
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 16:25:02

sztem sehol nem oszlanak meg a madridisták. a madridista.hu már rég halott, a penamadridistán meg kb fél évvel ezelőtti az utolsó hsz (több nagy madridista oldalról nem is tudok)

amugy én megértem h frusztráltak, minden évben eljátsszák a nagy FM-et, felfújják az arcukat, aztán a végén semmit nem nyernek. tavaly ramos megmentette őket, azt hitték megint királyok, aztán szerencsére visszaléptek abba a szerepkörbe ahol az elmúlt jó pár évben túlnyomó részt voltak: a barcelona mögé.

gondolom nyáron megint megy majd az eladjuk bélt, casillast, meg khedirát, hozzuk helyettük de geat, pogbát, verratit, reust és mindenkit megütünk duma, aztán ha véletlenül vmelyik kiesik két hónapra megint lesz mire fogniuk a nagy semmit.

amúgy perez a legnagyobb a kutyaütő az egész bandában, amíg ő ott van, nem félek attól h tartósan felénk kerekednének.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.05.18. 16:16:08

Elnézést de madridista fórumokra nem járok nem őrültem meg :lol: ott lehet hogy voltak akik gratuláltak én speciál inkább az oldalakra gondoltam, legalább is nálunk szokott lenni gratulálo cikk..ennyi. A hathárom undormány el nem tudom képzelni hogy forditott esetben nem irtak márm volna..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.18. 16:07:49

csabimo írta:Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
A Madrid a 21. század legnagyobb divatklubja. Nincs ezen semmi meglepő. Amikor sikeres a Barca, itt itt előjönnek a foci legmélyebb bugyraiból olyanok, akik azt se tudják hány ember játssza a focit, de Barca szurkolónak vallják magukat. A legfőbb különbséget én abban látom, hogy a Barcának van egy jellegzetes stílusa, így mindig megmarad egy szurkolói keménymag (lásd eurobarca nagy része), még akkor is, ha rosszul megy a csapatnak. Ez a keménymag itt pl elég rendesen kordában tartja az új divatszurkolókat vagy kölyköket(ha valaki ócsárol bárkit, azért rendszerint rá szoktak szólni). A Madrid esetében a keménymagnak leginkább azokat lehet tekinteni, akik még az első Galaktikus érában szurkolatak a Realnak, amikor valóban volt minek. Az újak nagyrészt divatszurkolók, így nem kell tőlük különösebben nagy kultúrát várni. Másik ok, hogy, míg az eurobarca egyértelműen az ország legjobb Barca rajongói oldala, addig a madridszurkolók eloszlanak több oldal között, így, még ha lenne is egy értelmesebb réteg, abból is kevés jut minden oldalra.
Tisztelet persze a kivételnek, madrid szurkolók is vannak itt sokan, akik értelmesek, de általános jelenség, hogy a realosok bunkóbbak. Lásd samsungsport, amit nevezzük semleges terepnek, ahol a Barca cikkekhez tartozó hsz-ek kb fele rendszerint madridistáktól származó ocsárolás, illetve helyesírási rémálom. A Barca szurkolók közt is megvan az ócsárló réteg, de legalább ők képesek értelmes mondatokban ugyanezt megtenni. :twisted:

Más: annyi elismerést megérdemel a Real, mint csapat, hogy, míg Mourinho ideje alatt áradt belőlük az utálat, addig most az Espanyol meccs után gratuláltak a Barcának a sajtótájékoztatón. Ancelotti azért annyit elért, hogy valamivel szimpatikusabb a csapatuk(pl Marcelo, Ramos, Arbeloa az idei Clasicocon a szokásostól eltérően nem követtek el fejenként 3-4 piroslapos szabálytalanságot). Pepét nem írom, mert ő reménytelen eset. itt is érdekes kis ellentmondás van: a Real játékosai az utóbbi évekhez képest a legkevésbé taplók, miközben a szurkolók a legtaplóbbak(Casillas és Bale eset).
A Fifa egy szégyen
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.18. 16:06:01

Nekünk sem volt mentség tavaly, hogy Messi meg Neymar x időre kiesett...hagyjuk már ezt. Még a végén nekünk kell elnézésrt kérni a sérüléseikért? Egy csapat nem 11 játékosból áll, ha nem illaramendiket vesznek 40 ért, meg lucassilvákat, akkor tán tudták volna valamennyire pótolni a hiányzókat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.18. 16:04:47

csabimo írta:Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
Hát... én madridomon olvasgatok mindig és neked nagyon elkerülhette a figyelmed, mert a meccs után egyből szinte mindenki gratulált.
Még a szélsőségesebbek közül is megtették páran, egy kivételével, de hát neki igaza is van, mert VÉGIGMAKKOLTUK az egész szezont. :mrgreen:
Viccen kívül, őt egyből le is hurrogták a madridista társak.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.18. 16:03:50

csabimo írta:Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
Azért a Madridom-on nagyon sokan gratuláltak nekünk, de azt, hogy Hathármon miért nincs egy cikk se azt én sem értem. :|
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.05.18. 15:39:00

Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 21:25:24

bár utálom, és annyira nem is foglalkoztat, de azért grat zselének a gólkirályi címhez, orrvérzésig fosta idén is a gólokat. szerencsére senki nem nőtt fel túlságosan mellé a csapatból..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.17. 12:53:04

Sanama írta:Valahol volt egy cikk, hogy Ronaldo jateka mar tavalyhoz kepest is meginkabb beszukult, es most mar csak "penalty box" jatekos lett. A szeljatekot is kb. teljesen feladta, visszazarni meg szinte sosem zar mar vissza. Igy siman elhiszem, hogy Ramos elegedetlen vele, stb.
Szerintem erre gondolsz:
Ramosnak pedig nagyon is igaza van, lehet, hogy a gólokat emberszámban termeli, de a mezőnymunkája 0. :roll: Az utóbbi időkhöz képest tényleg eléggé beszűkült a játéka, persze még így is nagyszerű futballista, de általában megtolja, fut utána, majd rálövi, ma már nagyjából ennyiből áll a játéka.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.05.17. 12:44:24

visca el barca írta:
defender3 írta:http://www.sport-english.com/en/news/li ... ls-4192422

Nem tudom mennyi lehet belőle igaz...
ugyan már, mindenki tudja, hogy ez nem igaz. roncikának a csapatnál nincs fontosabb, meg lehet nézni bármelyik gólörömét, mindig a gólpasszt adóhoz rohan oda először és nem pedig pózolva élteti magát.
Valahol volt egy cikk, hogy Ronaldo jateka mar tavalyhoz kepest is meginkabb beszukult, es most mar csak "penalty box" jatekos lett. A szeljatekot is kb. teljesen feladta, visszazarni meg szinte sosem zar mar vissza. Igy siman elhiszem, hogy Ramos elegedetlen vele, stb.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.05.17. 12:32:33

A Realnak nem vékonyabb a kerete, mint nekünk, ráadásul télen igazolhattak is. LE év elején-közepén úgy rotált, mintha tilos lenne két azonos kezdőt felküldeni (és kapta a savat, meg a retúrjegyét Vigoba), most meg friss(ebb)ek vagyunk, mint más csapatok. Sérülések elkerültek ugyan, de a játékosok terheltsége a fentiek miatt jóval kisebb volt, mint a Madrid játékosaié. Hozzáteszem a teljes őszt Sandroval és Munirral toltuk le, mert Suarez hónapokig eltiltott volt. És Palesszel sem értek egyet, hogy Messi kiesésével egyenértékű Modric sérülése (ha párhuzamot akarnék húzni, akkor az egyértelmű Messi-CR duó mellé kb azt tudnám mondani, hogy Modric a csúcsformában lévő Iniestával vagy a jelen csapatából mondjuk Suarez/Rakitic fontosságával bír - akikből Ini gyengébb formája egész szezonon keresztül kísér minket, Suarez meg hagyott ki majd' annyit, mint Modric, Rakitic meg a meccsek 75%-át nem játszhatta végig, mert mindig ő kapott első körben pihenőt LE-től).

Ezért pedig a Madridnál mindenki felelős, vezetés-edző-szurkolók egyaránt. Perez megint elsősorban névre, marketingértékre ment, akiket aztán játszatni kell. Ance nem rotált vagy kimondott/kimondatlan felsőbb utasításra nem rotálhatott.

A szurkolóknak meg el kell gondolkozni azon, hogy nem akkor jó a keret mélysége, ha van még 2 szupersztár a keretben, hanem ha megvannak az alapemberek és azok, akik tűrik a padot, a könnyebb meccseken hozzák a szintet és miattuk tud frissebb maradni a csapat gerince a fontosabb meccsekre, a szezon hajrájára. De látom, hogy hoznak Verrattikat/Pogbákat (olyan pénzért, amit nem lehet padra ültetni), amikor Isco már így is elégedetlen a játékperceivel, és ha így folytatódik lépni is fog.

De közben amint Illara vagy Khedira lép pályára a szurkolók egyből égő fáklyákkal rohamozzák a klubházat, és igen egy szezon menedzselése arról is szól, hogy nem elég a gálakezdőt kizavarni 50+ alkalommal egy évben, hanem el kell fogadni, hogy néha Khedirák/Illarák vs. Sergi Robertok/Sandrok kerülnek kezdőbe. Az Almeria ellen a kezdőben Pedro-Munir-Rafinha-Adriano-Bartra is a kezdőben volt, San Sebastianban kimaradt a kezdőből Neymar-Messi-Alves-Pique-Rakitic is.

Úgyhogy lehet mondani, hogy a sérülésekig a Real vezette a bajnokságot és ha Modric/James/Benz nem sérül le, akkor ők a bajnokok, de ha mi is év elejétől a gálakezdőnkkel nyomjuk végig a szezont valószínű fej-fej mellett állnánk ugyanolyan kifacsarva, ugyanúgy sérültekkel tele, mint most a Madrid. Márpedig bőven van esélyünk a triplázásra egy a Madridénál nem bővebb kerettel, szóval lehet, hogy nem ott van a baj, ahol Madridban gondolják.

Na mindegy, egy szó, mint száz szerintem a Realnak mind minőségben, mind mennyiségben remek a játékoskerete, csak egyszerűen a vezetőségi, szurkolói nyomás miatt, a rekordhalmozás mellett nem pihentették, nem pihentethették megfelelően az embereiket, és emiatt a két fronton egy-egy arasszal maradtak le, és emiatt a két arasz miatt most csinálják a forradalmat...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 11:50:57

defender3 írta:http://www.sport-english.com/en/news/li ... ls-4192422

Nem tudom mennyi lehet belőle igaz...
ugyan már, mindenki tudja, hogy ez nem igaz. roncikának a csapatnál nincs fontosabb, meg lehet nézni bármelyik gólörömét, mindig a gólpasszt adóhoz rohan oda először és nem pedig pózolva élteti magát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.17. 11:48:41

http://www.sport-english.com/en/news/li ... ls-4192422

Nem tudom mennyi lehet belőle igaz...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.05.17. 11:43:09

LG írta:Palesznek igazat adok, fontos szerepet játszottak a sérülések a két csapat szezonjában. Nekünk olyan szempontból, hogy egyetlen kulcsemberünk sem dőlt ki hosszabb időre, mert a padon nekünk sincsenek túl nagy ászaink. Lehet mondani, hogy mekkora csapat vagyunk, de ha Messi kidőlt volna a legkritikusabb időkben, akkor most aligha lenne esélyünk a triplázásra. Persze fel lehet hozni a rotációt, ami valóban csökkentette a sérülések esélyét, de így is örülhetünk, hogy nem történt baj.
Egy csapat sikerességét sok minden meghatározza, az egyik tényező a sérülések. Nemcsak ezen dőlt el a szezon, de fontos szerepe volt.
Nyilván ezt senki sem vitatja, de egyesek már odáig mennek, hogy szinte az összes kudarc a sérülések miatt van, holott ez azért nem igaz. De tényleg lerágott csont már a téma, a fociban amúgy sincsen ha. Minket senki sem sajnált, amikor kvázi edző nélkül égtünk 7-0-val a Bayern ellen. (Vicces, de akkor valahogy nem jött elő a téma, hogy ide nem is kell edző, de ez már más ).
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése