Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.25. 16:07:58

Az első félidő valami eszméletlen volt, kegyetlen magas szinten játszottunk, azzal kb Bl-t lehet nyerni meggyőző fölénnyel. Nem csoda, ha visszaesett a játékunk a második játékrészre, de én azt is láttam, hogy nem is igazán erőltetjük a kiütést...
Azzal együtt, hogy a City igazolta-számomra sokadszorra-az angol futballról, a premerlígről alkotott véleményemet (túlértékelt hígf.s), azért nem dőlhetünk hátra, itt a legtöbb párharc már olyan, mint egy nehézsúlyú boxcsata. Hiába vagy sokkal jobb, ha egy pillanatra nem figyelsz oda....
Messi tizijénél bosszús voltam (örök talány, hogy miért fejelte ahelyett hogy bebelsőzte volna, ideje bőven lett volna odalépni), de akárcsak sokan, úgy én is előre simán aláírtam volna ezt a végkimenetelt.
Egyénileg elsősorban a Piqué-Busi (hibája ellenére is), Rakitic-Messi-Suarez ötöst emelném ki, de rajtuk kívül is akadtak mnég jó teljesítmények.
Ha a visszavágót megnyomjuk, kitömhetjük őket keményen, de megelégszem egy biztos továbbjutást érő eredménnyel is. 8)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.25. 15:59:11

messideco írta:A Monaco kevésb fogja kiütni az Arsenalt :)
két középcsapat találkozása, bármi lehet :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.25. 15:46:50

A Monaco kevésb fogja kiütni az Arsenalt :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.25. 15:43:07

áh, ha továbbmegyünk akkor vagy cselzi, vagy bayern. meg lesz egy real - porto/monaco. ez a két párosítás tuti
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.25. 15:28:32

Ja, amúgy továbbjutunk, aztán jöhet mondjuk a Juve.
Inkább akkor már a Dortmund. :P
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.25. 15:14:06

Bár az első 25 percet nem láttam, nagyon jól játszottunk, örültem neki. A 2. félidőre eléggé az öltözőben maradtunk, de még így is mentek jó zsugák, amiből a végére is jutott, a Messi-Suárez összjáték a tizenegyes előtt parádés volt. Kár, hogy kihagyta Leo, de ilyen a sors, most a Citynek adta vissza, amit jogtalanul elvett tőle tavaly. De szép is a futball. 8)

Ja, amúgy továbbjutunk, aztán jöhet mondjuk a Juve.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.25. 15:03:31

messideco írta:
Nigel írta:Csak egy kérdés, hogyha most továbbmegyünk akkor a dortmund-juve párharc győztesével játszunk majd. :?:
Le merem fogadni, hogy a Chelsea lesz a soros. :roll:
Isten őrizz!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.25. 14:59:43

Azt azért nem mondanám, hogy a második félidő borzalmas, förtelmes, szégyellnivaló stb. volt, amit itt előszeretettel hangoztatnak. Igazából 20 perc volt, amikor a City nagyon átvette az irányítást és igazán bennük volt a gólveszély. Szerintem nem volt akkora meglepetés, hogy le ilyen időszaka a meccsnek, főleg, hogy az angolok 2 gólos hátrányban vannak hazai pályán. Itt nekik egy esélyük volt, ha nem jönnek nekünk, mint bolond tehén az anyjának, akár el is búcsúzhattak volna a továbbjutástól. Kockáztattak és úgy-ahogy bejött nekik. A 64-65. perc után már újra fel tudtuk venni a kesztyűt és eltűnt az a különbség. A helyzetek is kb. ugyanolyan százalékban jöttek a két oldalon. Pech, hogy ebből mi kaptunk gólt. Persze rossz így a szájíz, hogy kimaradt az a tizi és az ismétlés, de ez van.
Mascherano az akin leginkább csodálkoztam. Az idei szezonban a legstabilabb védőnk volt, most olyan amatőr hibákat vétett, hogy az ismétlést is meg kellett néznem, tényleg ő volt-e. Piqué viszont szerencsére újabb tanári teljesítményt hozott le mellette. Busquets-en és Alvesen már nem is csodálkozom, főleg az utóbbi cseszte fel az agyam. Sokszor már centert játszott Suarez helyén Piqué-nek pedig hatalmas területet kellett bejátszania, hogy kisegítsen neki.
Iniesta viszont kellemes meglepetés volt. Labdabiztos volt, támadásba is belépett, megjátszható volt és rendszeresen helyet csinált a két szélsőnek. Messire pedig gyakorlatilag nem is fals-kilencesként, hanem középpályásként játszva nemigen tudott mit reagálni a City, a mentalitása pedig példaértékű. Az első félidőben is saját térfelén legalább annyi labdát szerzett, mint Busi (kis túlzással)
Suarez végre pont akkor nyitotta ki a gólcsapot, amikor nagyon kellett, mindkét találata, igazi "középcsatáros" volt.
Persze vannak dolgok, ami miatt hiányérzetünk lehet. Az első félidőben le lehetett volna zárni a meccset és talán a továbbjutást is, a kihagyott tizi is idegesítő, de nyertünk, van idegenben lőtt két gólunk, ennek elégnek kell lennie.
LE is jól dolgozott, a cserék is rendben voltak, összességében elégedettek lehetünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.02.25. 14:16:05

Nem teljesen ideillő,de valaki tudna linkelni meccs utáni nyilatkozatokat a sziti játékosok részéről?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.25. 13:54:33

Nigel írta:Csak egy kérdés, hogyha most továbbmegyünk akkor a dortmund-juve párharc győztesével játszunk majd. :?:
Le merem fogadni, hogy a Chelsea lesz a soros. :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.25. 13:20:01

P.U.Y.O.L. írta:
Yokozuna írta: A középpálya továbbra is gyenge, és érdekes módon LE annak legjobb emberét, Rakiticet cserélte le.
A horvát a 2. félidőben teljesen elkészült az erejével. Rengeteget melózott. Tény, hogy jobban játszott, mint Ini, de szerintem jó döntés volt, hogy ő ment le. Nem azért voltunk gyengébbek a 2. játékrészben, mert nem volt ott a horvát.
Igazából szerintem Egy Macherano Rafhina Rakitic középpályát kéne kipróbálni. Nagy terhet levehetne Rakiticről. Lenne mellette egy kretaív ember, aki lendületes és egy Mascharano aki olyan mint egy pitbul, ütközik, labdát szerez jól passzol és perpill mindenben felülmúlja a jelenlegi Busquetset.

Neymarral és Alvessel viszont nagyon nem vagyok megbékélve. Neymar ha elkezdik faragni egy idő után leáll, (valószínű a fáradtásg) lehet nem ártana pár nap pihi. Alves meg... Nem is értem. Hétvégén szreintem most nagy rotálás lesz.

Amúgy kíváncsi leszek a sorsolásra, ha tovább megyünk.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.25. 12:25:42

Nigel írta:Csak egy kérdés, hogyha most továbbmegyünk akkor a dortmund-juve párharc győztesével játszunk majd. :?:
nem, nincsenek már ilyen ágak, új sorsolás lesz és bárkit kaphatunk.
Avatar
Nigel
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.02.22. 11:10:57

2015.02.25. 12:16:17

Csak egy kérdés, hogyha most továbbmegyünk akkor a dortmund-juve párharc győztesével játszunk majd. :?:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.25. 12:11:05

Yokozuna írta: A középpálya továbbra is gyenge, és érdekes módon LE annak legjobb emberét, Rakiticet cserélte le.
A horvát a 2. félidőben teljesen elkészült az erejével. Rengeteget melózott. Tény, hogy jobban játszott, mint Ini, de szerintem jó döntés volt, hogy ő ment le. Nem azért voltunk gyengébbek a 2. játékrészben, mert nem volt ott a horvát.
Nálad ez mondjuk már alap, hogy belerúgjál LE-be, akármit is csinál. LE-t tegnap inkább azért lehet elmarasztalni, (bár az eredményt hozta) amiért oly sokszor Pepet is elő lehetett venni, hogy ráültünk az eredményre, pedig bőven látszott, hogy mekkora a különbség a két csapat között...
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.02.25. 11:59:09

A City nekünk ideális ellenfél, főleg Yaya Touré nélkül, és kiállítások utáni emberfórral a végén. Messi és Suarez eldöntötte a meccset, de segített a megilletődött ellenfél.
A bajnokságban ez a játék kevés a végső győzelemhez. A középpálya továbbra is gyenge, és érdekes módon LE annak legjobb emberét, Rakiticet cserélte le.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.02.25. 11:30:58

Feast4 írta: Messi nem jó 11-es lövő. Többször hagyta már ki igazán éles pillanatban amikor be kellett volna verni. Valahogy soha nem vagyok nyugidt a 11-eseknél amiket lő.
Egyetértek. Utoljára akkor voltam nyugodt a 11-esünknél, amikor Ronaldinho rúgta. Bosszantó, hogy a kupa után itt is eldönthettük volna egy büntetővel a továbbjutást az első meccsen, de nem sikerült. Évek óta fantasztikus érzékünk van ahhoz, hogy egy-egy párharc lezárása helyett kihagyjuk a 11-est, vagy a legnagyobb helyzeteket elszórakozzuk, esetleg rúgatunk egy gólt az ellenféllel. Tegnap sem érdekelt, hogy a második félidő gyengébb volt, nem is lehet elvárás a City otthonában 90 percig dominálni, de úgy, hogy így is könnyedén szerezhettünk volna gólt kicsit csalódott vagyok.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.25. 00:35:35

aynas írta:azért azt nem tudom megérteni, hogy messi technikailag nem tud megoldani egy tizit. felemeli a labdát a léc alá, hogy a kapusnak esélye se legyen. miért laposan rúgja a tizit?
ilyen hibákkal ezzel a védelemmel necces lesz a bl. egy jó sorsolással talán 4 közé mehetünk, de ebben az idényben a spanyol kupán kívül semmit nem fogunk nyerni.
Messi nem jó 11-es lövő. Többször hagyta már ki igazán éles pillanatban amikor be kellett volna verni. Valahogy soha nem vagyok nyugidt a 11-eseknél amiket lő. Ezzel viszomt azt is el kell mondani, szerintem, nem ezen fog múlni. Ez talán olyan szempontból lett volna jelentős hogy a visszavágó a Real elleni meccsel van egy héten. Jó lett volna most eldönteni.

Az meg hogy mit nyerhetünk mit nem szerintem meccs előtt mindenki aláírta volna az 1:2-t. Suarez az elős félidőben zseniális volt, és talán eldöntötte az egészet ha szerencsénk van. Tuti biztos vagyok benne, hogy nem jétszunk BL döntőt( remélem jó nagyot cáfolnak rám) De ez most nem is elvárás. hozzuk le az ilyen meccseket és elmondható, hogy elindultunk egy irányban ami jó lehet.
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.02.25. 00:10:26

barlacy írta: Mit keresett Alves a csapatban,
Max olyan választ kapsz, hogy nincs nála jobb ami szerintem ostobaság. Ma is a csapat egyik leggyengébb ha nem a leggyengébb játékosa volt. A City legtöbb támadása az ő oldalán ment és úgy adtak be mellette, hogy öröm volt nézni. Azt hittem, hogy Rakitic visszakerült elé jobb lesz de nem lett igazam. Ezt Montoya meg Adriano is le tudja hozni. Kevés értelmes megmozdulásának egyike az a kapufa volt de lehet nem is oda akarta.

Az első félidő kifejezetten jó volt a másodikban nagyon vissza vett a csapat. De jobb lett volna ha kevesebbet vesz vissza a csapat. Főleg a félidő elején volt zavar amit szerencsére sikerült átvészelni. Pique nagyon jól játszott ma, Mascherano újfent megmutatta, hogy nem középsővédő, Suarez egyre jobb, Messi is jól játszott csak a tizit kellett volna belőnie.

Másik meccsen Juve-Dortmund 2-1. Ami azért mutatja az olasz foci szinvonalát. Egy nem olyan rég még kieső helyen álló Dortmundot egy góllal tudodd megverni az olasz első. Szerintem a Dortmund az Európa Liga helyekre biztosan odaér.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2015.02.25. 00:03:01

azért azt nem tudom megérteni, hogy messi technikailag nem tud megoldani egy tizit. felemeli a labdát a léc alá, hogy a kapusnak esélye se legyen. miért laposan rúgja a tizit?
ilyen hibákkal ezzel a védelemmel necces lesz a bl. egy jó sorsolással talán 4 közé mehetünk, de ebben az idényben a spanyol kupán kívül semmit nem fogunk nyerni.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2015.02.24. 23:40:50

Szóval: nem vagyok elégedetlen,
de:
Mit keresett Alves a csapatban,
Miért nem cserélte le Neymart L.E. legkésőbb a szünetben?
Ha ezek a dolgok változatlanok maradnak:baj lesz.
( Imádom a jó formában játszó lelkes letámadó,kvalitásait mindenkor hozó Ney-t, utálom a sétálgató, unalmas ráérő öreguras csak a színészkedéssel jelenlevő brazil 11-est!!!)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.02.24. 23:40:41

én örülök, bár természetesen van hiányérzetem. az első félidőben, amikor még játszottunk, világosan látszott, h a két brigád nincs egy szinten, a mancinak köze nem volt a meccshez, kb néggyel kellett volna fordulnunk.. a góljukat viszont szépen megcsinálták, de kár volt ennyire magunkra húzni őket. amúgy rendben volt az egész csapat, egyedül buszkeccet hagytam volna otthon tv-t nézni, én ezt a gyereket ennyire szrul még nem láttam mozogni/játszani.
ettől függetlenül sztem idén is oda-vissza verjük őket, nem lehet kérdés.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.24. 23:15:51

MessiNeymarSuarez írta:Van egy olyan érzésem, hogy Messi nagyon ellazulta ezt a 11-est, különben nem sokminden késztetne valakit hogy ilyen kipattanó alacsony labdát fejjel próbálja belőni. Szerintem úgy volt vele hogy akar lőni egy szép gólt, aztán vagy sikerül vagy nem.
Egyedül ez bánt kicsit, viszont remekül játszott Messi is, úgy hajtott főleg az első félidőben mintha BL döntőn gólhátrányba lennénk. Szerelt, labdát szerzett, visszajárt védekezni..UGYE MENNYIRE KIÉGETT? :mrgreen: el kell adni amíg ér valamit, csak visszafogja a csapatot.
Már megbocs, de láttad Messit a lefújás után? Nekem nem úgy tünt, hogy ellazáskodta, oly annyira bosszantotta, hogy a szokásos körbepacsi helyett eléggé komor arcal egyenesen az öltözőbe ment.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.24. 23:12:21

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Így van, 2:0 után teljesen egyértelmű volt, hogy ezt meg kell őrizni.
mi nem tudunk egy ilyen szintű csapat ellen eredményt őrizni.

nah ez az.
Meg amit csináltunk a második félidő első 20 percében,az nem eredményőrzés volt...mert kapkodó volt a játék,random passzok ide-oda, Mascherano is kívülről akar embert megelőzni,stb...

áá,mindegy, igen, előzetesen elfogadtam volna egy 1-1et is, de így meg telhetetlen lettem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2015.02.24. 23:10:34

MessiNeymarSuarez írta:Van egy olyan érzésem, hogy Messi nagyon ellazulta ezt a 11-est, különben nem sokminden késztetne valakit hogy ilyen kipattanó alacsony labdát fejjel próbálja belőni. Szerintem úgy volt vele hogy akar lőni egy szép gólt, aztán vagy sikerül vagy nem.
Egyedül ez bánt kicsit, viszont remekül játszott Messi is, úgy hajtott főleg az első félidőben mintha BL döntőn gólhátrányba lennénk.
Szerintem is ellazáskodta azt a büntetőt Messi. pár évvel ezelőtt azért a kipattanót 100% hogy nem így fejeli. :lol: Nem baj azért szép lett volna az a csukafejes. 8)
Barcelona Unity is Strenght!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.24. 23:07:07

Van egy olyan érzésem, hogy Messi nagyon ellazulta ezt a 11-est, különben nem sokminden késztetne valakit hogy ilyen kipattanó alacsony labdát fejjel próbálja belőni. Szerintem úgy volt vele hogy akar lőni egy szép gólt, aztán vagy sikerül vagy nem.
Egyedül ez bánt kicsit, viszont remekül játszott Messi is, úgy hajtott főleg az első félidőben mintha BL döntőn gólhátrányba lennénk. Szerelt, labdát szerzett, visszajárt védekezni..UGYE MENNYIRE KIÉGETT? :mrgreen: el kell adni amíg ér valamit, csak visszafogja a csapatot.
Válasz küldése