Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2015.01.15. 20:15:45

visca el barca írta:egyből megy a "kupa úgy sem fontos" duma :lol:
És milyen igaz. Torres gólja után írtam az egyik real-os haveromnak, és az a válasz jött, hogy:
"Jólvan a kupa nem nagy cucc"
:lol:
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.15. 20:13:43

jól van, remélhetőleg el is szálltak.. egyből megy a "kupa úgy sem fontos" duma :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.01.15. 20:07:15

Torres0_1..:-)
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.01.15. 20:03:10

Tobias88 írta:Hány tizenegyest kap ma Ronaldo?
A: 0, B: 1, C: 2, D: 3

Én a C-re tippelek Cé miatt :)
Remélem az Atma nem úgy játszik mint ellenünk mert akkor itt is kapnak egy 3at
Egyet legalább fog kapni úgyhogy B. :D
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.01.15. 19:54:33

Hány tizenegyest kap ma Ronaldo?
A: 0, B: 1, C: 2, D: 3

Én a C-re tippelek Cé miatt :)
Remélem az Atma nem úgy játszik mint ellenünk mert akkor itt is kapnak egy 3at
94:39 6 - 1
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2015.01.15. 19:33:49

Res írta:Ha nem olyan peches, hogy egy időszakban születik Messivel, akkor nincs miről beszélni, mert ő lenne a legjobb és már vagy 7-8 aranylabdája lenne.
CR nem tartana itt Messi nélkül, ez 100%
CRnek Messi még mindig egy nagyon komoly motivalóerő és az is volt és lesz is az évek során.
Ha Messi nincs lehet CR még mindig cselezgetne, mert nem lenne rákényszerítve erre a temérdek gólra, hogy ő legyen a legjobb.
madridista
Avatar
Messi2015
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.01.11. 13:38:02

2015.01.15. 17:28:09

Chino írta: Abszolut nem erről van szó, ezt már többen is írták. Bizonyította is már Cr, hogy mennyi tehetség van benne és képes a látványos játékra, leginkább a MU-s korszakában.
Azonban azzal szerintem nem lehet vitatkozni, hogy ebből már csak nyomokban látni valamit, mert alárendelte magát, a játékát egy másik stílusnak, ami inkább a fizikai adottságokra épül.
Ettől persze nem lett rosszabb játékos, sőt... A csapatának is sokkal hasznosabb ezzel, ezzel együtt én nem tudom akkora játékosnak tartani. Nyilván annak is köszönhető, hogy sokat változott a labdarúgás, jobban érvényesülnek ezek a tulajdonságok.
Az a "szerencséje" szerintem (akár Messivel együtt), hogy manapság nincsenek olyan játékosok, mint anno Ronaldinho, Rivaldo, Zidane, Ronaldo stb. így az alapján dől el egy ilyen aranylabda, hogy melyiküknek volt jobb szezonja.

Ezt a maximalizmust, elszántságot, munkát stb. amit emlegetnek én eléggé túlmisztifikáltnak tartom. Úgy beszélnek erről, mintha ő lenne a világon az egyetlen aki ezt csinálná, ilyen lenne. Azon pedig eléggé meglepődtem, amit odaát olvasgattam róla. Nem ellenségeskedésből vagy szubjektíven írom, de oldalakon keresztül csak azt olvasgattam, hogy Messik bőven lesznek még, de Cr-ből soha. Rá még 50 év múlva is emlékeznek, mikor a többieket már elfelejtik... :shock:
Szóval eléggé megdöbbentem. Nyilván számít hogy most kapott aranylabdát, viszont mikor Messi kapta akkor vicc volt, meg nem számít semmi stb.
Ezzel semmit nem akarok elvenni az érdemeiből, mert megérdemelte a szezonja alapján viszont én többre becsülöm, a kreativitást, ösztönösséget, ami eredményességgel is párosul. és ezt inkább a Bolhában, illetve pl. a fent felsorolt úriemberekben.

Gondolkodtam és ha már ennyire megy ez az összehasonlítgatás, néhány kritériumot, amik szerintem a legfontosabbak, összevetettem.

Gyorsaság: Messi<CR
Sebesség labdával/indulósebesség: Messi>Cr
Játékintelligencia: Messi>Cr
Cselezőkészség: Messi>Cr
Fejjáték: Messi<Cr
Fizikai felépítés: Messi<Cr
Ösztönösség/kreativitás: Messi>Cr
Szabadrúgások: Messi>Cr
Lövőtechnika (távoli lövések) Messsi<Cr
Passzjáték: Messi>Cr
Mentális erő: Messi<Cr

Valami hasonló jött ki, ami azért érdekes mert mindenki azzal jön, hogy Cr mennyivel komplettebb játékos, de sosem értettem miből szűrik le.

Amúgy kíváncsi vagyok ki mennyire ért vele egyet vagy hogy egészítené ki.
Szerintem teljesen vállalható amit összehasonlításként írtál. Igen a komplexitása bármelyiknek akkor lenne, ha a kettőt ötvöznénk. :mrgreen:
"Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt." Simeone
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.15. 16:02:26

nagyi1244 írta:Én csak azon gondolkozom,hogy sokan azt mondjátok ő munkával,akarással érte ezt el.

Értem én magyarul nincs még egy ilyen focista aki ennyire szeretne focizni és ennyire akarná a sikert....

Más is lehetne ilyen jó csak nem akar vagy lusta :D

Ezzel a többi focistát is lenézitek szerintem.

Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
Abszolut nem erről van szó, ezt már többen is írták. Bizonyította is már Cr, hogy mennyi tehetség van benne és képes a látványos játékra, leginkább a MU-s korszakában.
Azonban azzal szerintem nem lehet vitatkozni, hogy ebből már csak nyomokban látni valamit, mert alárendelte magát, a játékát egy másik stílusnak, ami inkább a fizikai adottságokra épül.
Ettől persze nem lett rosszabb játékos, sőt... A csapatának is sokkal hasznosabb ezzel, ezzel együtt én nem tudom akkora játékosnak tartani. Nyilván annak is köszönhető, hogy sokat változott a labdarúgás, jobban érvényesülnek ezek a tulajdonságok.
Az a "szerencséje" szerintem (akár Messivel együtt), hogy manapság nincsenek olyan játékosok, mint anno Ronaldinho, Rivaldo, Zidane, Ronaldo stb. így az alapján dől el egy ilyen aranylabda, hogy melyiküknek volt jobb szezonja.

Ezt a maximalizmust, elszántságot, munkát stb. amit emlegetnek én eléggé túlmisztifikáltnak tartom. Úgy beszélnek erről, mintha ő lenne a világon az egyetlen aki ezt csinálná, ilyen lenne. Azon pedig eléggé meglepődtem, amit odaát olvasgattam róla. Nem ellenségeskedésből vagy szubjektíven írom, de oldalakon keresztül csak azt olvasgattam, hogy Messik bőven lesznek még, de Cr-ből soha. Rá még 50 év múlva is emlékeznek, mikor a többieket már elfelejtik... :shock:
Szóval eléggé megdöbbentem. Nyilván számít hogy most kapott aranylabdát, viszont mikor Messi kapta akkor vicc volt, meg nem számít semmi stb.
Ezzel semmit nem akarok elvenni az érdemeiből, mert megérdemelte a szezonja alapján viszont én többre becsülöm, a kreativitást, ösztönösséget, ami eredményességgel is párosul. és ezt inkább a Bolhában, illetve pl. a fent felsorolt úriemberekben.

Gondolkodtam és ha már ennyire megy ez az összehasonlítgatás, néhány kritériumot, amik szerintem a legfontosabbak, összevetettem.

Gyorsaság: Messi<CR
Sebesség labdával/indulósebesség: Messi>Cr
Játékintelligencia: Messi>Cr
Cselezőkészség: Messi>Cr
Fejjáték: Messi<Cr
Fizikai felépítés: Messi<Cr
Ösztönösség/kreativitás: Messi>Cr
Szabadrúgások: Messi>Cr
Lövőtechnika (távoli lövések) Messsi<Cr
Passzjáték: Messi>Cr
Mentális erő: Messi<Cr

Valami hasonló jött ki, ami azért érdekes mert mindenki azzal jön, hogy Cr mennyivel komplettebb játékos, de sosem értettem miből szűrik le.

Amúgy kíváncsi vagyok ki mennyire ért vele egyet vagy hogy egészítené ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.01.14. 21:45:06

Leírtam már párszor erről a véleményemet. Ronaldo elképesztő játékos, a modern foci gladiátora, erős, gyors, hatékony, mindent tud, amit meg lehet tanulni. Messi meg több ennél. Dinho meg mind a kettőnél több volt. Csak benne annyi akarat és céltudatosság sem volt, mint Messiben. Élvezte a focit, az életet. Meg persze még mindig szerencsére. :) Tőlem C nyerhet még 4 aranylabdát, lőhet még 1000 gólt, akkor sem éri utol őket.

A 2 tábor: valóban kb ugyanaz az összetétel. Ha a 2 játékosra vetítem le, akkor azért van egy kis különbség. A sok "elmarasztaló kritika" (fikázás) mellett én érzek egy kis különbséget a "zselé" és a "gnóm" között. És míg C jogosan van megtalálva a viselkedésével, addig a "Messi álszent!!!" szöveget még nem láttam annyira bizonyítva. Ha igaz is, legalább próbálja tisztelni az ellenfelét, és nem azt mondani, hogy az aranylabda 1. 2. és 3. legesélyesebb jelöltje is én vagyok.

C-hez még annyit, hogy: példakép lehetne. De nem így. Az az ember példakép, aki kemény munkával a csúcsra jut, majd tudja, hogy honnan indult, és tisztel másokat is. Benne sajnos a teljesítményével egyenarányosan nőtt az egója is. Ez példa egy kiskölyöknek? Legyél minél jobb, majd utána kaksizz mindenki fejére, mert te vagy a király. Plusz még a hisztik, színészkedések, sírások, agresszív megnyilvánulások. Suarez kikerült az Aranylabda jelöltek közül, mert ismét harapott. Rendben. Jogos. CR kontra Godin eset? Azért ilyet ritkán látsz. Nem mondom, hogy töröljék a legnagyobb esélyest a listáról, de hogy még eltiltást sem kapott érte Spanyolországban. Bezzeg Messi csúnyán nézett, köpött a pályán, stb.

Kár, hogy nincs fórum 30 felettieknek amúgy. Én anno megtanultam tisztelni az ellenfelet a pályán is, és a lelátón is. A nethuszár kiskölykök, akik lehet még labdába sem nagyon rúgtak, max a FIFA-ban, osztják az észt a billentyűzeten. Sajnos akár a másik, akár a mi oldlalunkon megy a vita, vagy ritkán normális beszélgetés, jön valaki, és az egészet egy mondattal szétbarmolja.

Visszatérve a Messi-CR vitához. Ha más játékosok szempontjából szeretném NAGYJÁBÓL összehasonlítani fordított előjellel, akkor Zidane-Xavi. Szeretett karmesterünk akármennyire is jó volt, és nyert mindent többször is, Zidane-ban több volt.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2015.01.14. 19:47:57

Messi2015 írta: Nem vágod, mert senki sem erről beszélt. [-X
CR nagyon tehetséges. Annak ideján a MU meccseit miatta néztem, mert rengeteg ösztönös dolgot csinált a pályán. A tehetségét nem, de az ösztönszerű fociját ott is hagyta a MU-ban és elképesztő akarással és szorgalommal egy terminátorrá képezte magát. Ez az igazság. Fizikálisan nagyon jó és amit tud azt párosította vele. Nagyon jól lő bárhonnan és nagyon gyors is. Góljai nagyrészét ezen tulajdonságok alapján lövi, mert mindent ennek rendel alá. Belőle a játékosság hiányzik, ami meg Leo-ban meg van. CR-től nem látok, max 5 meccs alatt egyszer olyan dolgot, ami teljesen váratlan, senki sem gondol rá stb, ezt Messi meccsenként többször is megteszi, viszont Leo-ból hiányzik az a fogcsikorgatós akarat, a mindenáron való megfelelés, amit CR-t jelen pillanatban a világ felé emeli. Messi játszani szeret, szórakoztatni, zseniális passzai és megoldásai mindenkit lenyűgöznek, még a Real szurkólókat is, csak hát nehéz bevallani, ezt én megértem :D Ez a különbség a két játékos között. Egyik sem rosszabb a másiknál, csak nagyon különböznek és én személy szerint szórakozni, ámúlni szeretek a meccseken, ezt pedig számomra a Barcelona és korábban Ronaldinho majd Messi garantálja már hosszú évek óta. Ettől nem kissebb egyéniség CR sem, csak más.
Már amikor kedve van hozzá. :mrgreen:

Számomra mondjuk Isco az, akinek minden meccsen van több olyan mozdulata is, ami miatt megéri focit nézni.
Avatar
Messi2015
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.01.11. 13:38:02

2015.01.14. 17:31:14

nagyi1244 írta:Én csak azon gondolkozom,hogy sokan azt mondjátok ő munkával,akarással érte ezt el.

Értem én magyarul nincs még egy ilyen focista aki ennyire szeretne focizni és ennyire akarná a sikert....

Más is lehetne ilyen jó csak nem akar vagy lusta :D


Ezzel a többi focistát is lenézitek szerintem.

Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
Nem vágod, mert senki sem erről beszélt. [-X
CR nagyon tehetséges. Annak ideján a MU meccseit miatta néztem, mert rengeteg ösztönös dolgot csinált a pályán. A tehetségét nem, de az ösztönszerű fociját ott is hagyta a MU-ban és elképesztő akarással és szorgalommal egy terminátorrá képezte magát. Ez az igazság. Fizikálisan nagyon jó és amit tud azt párosította vele. Nagyon jól lő bárhonnan és nagyon gyors is. Góljai nagyrészét ezen tulajdonságok alapján lövi, mert mindent ennek rendel alá. Belőle a játékosság hiányzik, ami meg Leo-ban meg van. CR-től nem látok, max 5 meccs alatt egyszer olyan dolgot, ami teljesen váratlan, senki sem gondol rá stb, ezt Messi meccsenként többször is megteszi, viszont Leo-ból hiányzik az a fogcsikorgatós akarat, a mindenáron való megfelelés, amit CR-t jelen pillanatban a világ felé emeli. Messi játszani szeret, szórakoztatni, zseniális passzai és megoldásai mindenkit lenyűgöznek, még a Real szurkólókat is, csak hát nehéz bevallani, ezt én megértem :D Ez a különbség a két játékos között. Egyik sem rosszabb a másiknál, csak nagyon különböznek és én személy szerint szórakozni, ámúlni szeretek a meccseken, ezt pedig számomra a Barcelona és korábban Ronaldinho majd Messi garantálja már hosszú évek óta. Ettől nem kissebb egyéniség CR sem, csak más.
"Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt." Simeone
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2015.01.14. 15:48:11

visca el barca írta:
rwin írta:Olyan érdekes nézni a két szurkolótábor viselkedését, ahogy mindegyik fél azt hiszi, hogy "mi vagyunk a jó és korrekt arcok, míg az ellenség undorító a csapatával és játékosaival együtt", pedig szinte semmi különbség nincs köztünk. A saját csapatunk hibáinak nagy részét elnézzük vagy legalábbis megmagyarázzuk, míg az ellenfél legapróbb félrelépésénél is azonnal beindulnak a billentyűzetek és csak írunk és írunk.
pedig a ti csapatotok undorítóbb :mrgreen:

amugy ez az élet elég sok területén így van... nem csak a focira jelemzőő
Bele is betegednénk ha nem piszkálhatnánk egymást :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.14. 14:47:51

rwin írta:Olyan érdekes nézni a két szurkolótábor viselkedését, ahogy mindegyik fél azt hiszi, hogy "mi vagyunk a jó és korrekt arcok, míg az ellenség undorító a csapatával és játékosaival együtt", pedig szinte semmi különbség nincs köztünk. A saját csapatunk hibáinak nagy részét elnézzük vagy legalábbis megmagyarázzuk, míg az ellenfél legapróbb félrelépésénél is azonnal beindulnak a billentyűzetek és csak írunk és írunk.
pedig a ti csapatotok undorítóbb :mrgreen:

amugy ez az élet elég sok területén így van... nem csak a focira jelemzőő
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2015.01.14. 14:23:00

S.Agüero írta:Az összes szurkoló és játékos frusztrált, lehet rajtuk látni, tisztelet a kivételnek.
A 4 évünk alatt, amit ők átéltek, nem lehetett könnyű. Azért olyan paranoiás sok szurkolójuk. :mrgreen:
Olyan érdekes nézni a két szurkolótábor viselkedését, ahogy mindegyik fél azt hiszi, hogy "mi vagyunk a jó és korrekt arcok, míg az ellenség undorító a csapatával és játékosaival együtt", pedig szinte semmi különbség nincs köztünk. A saját csapatunk hibáinak nagy részét elnézzük vagy legalábbis megmagyarázzuk, míg az ellenfél legapróbb félrelépésénél is azonnal beindulnak a billentyűzetek és csak írunk és írunk.
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2015.01.14. 12:32:46

Értem mire gondoltok,de így ahogy leírtátok mindjárt más megvilágításban van az egész.

Csak néha már kezdett úgy lejönni a dolog gondoltam rá kérdezek.

Azon nem is vitatkoztam soha,hogy amit zsigerből megcsinál Messi az félelmetes...

Nem vitatkozni jöttem ez csak egy meglátás volt.

Köszönöm a reakciókat.

(nem is veletek van baj,csak vannak sajnos olyanok is akik ezt simán megeszik,és hangoztatják :D )
Avatar
Gery0704
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2010.04.12. 14:55:06

2015.01.14. 11:51:41

Oké hogy Cr sok munkával érte ezt el de semmit sem érnék pl én a sok munkával ha egyszerűen nem tudom megcsinálni.... :D
Messiben is van munka mert a tehetség önmagában szintén kevés, több az elpazarolt tehetség mint a tényleg befutott.. és Crben is van tehetség mert ha csak nagyon szorgalmas egy átlag ember az is kevés... Messiben több az egyik mig Crben a másik de kell mind a kettő :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.14. 11:48:49

nagyi1244 írta:Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
nem, abszolút nem vágod, szó sincs ilyenről.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.14. 11:23:01

nagyi1244 írta:Én csak azon gondolkozom,hogy sokan azt mondjátok ő munkával,akarással érte ezt el.

Értem én magyarul nincs még egy ilyen focista aki ennyire szeretne focizni és ennyire akarná a sikert....

Más is lehetne ilyen jó csak nem akar vagy lusta :D


Ezzel a többi focistát is lenézitek szerintem.

Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
Azért nem kell kiforgatni amit mások mondanak. Nyilván nem így gondolják, gondoljuk.
Messi szerintem olyan típus, akin látszik, süt róla a zseni. Kisujjából képes olyan megmozdulásra, amivel képes eldönteni egy meccset. Húz valami olyasmit, amivel a semmiből került helyzetbe, vagy hozza helyzetbe valamelyik társát. Csak ugye ott van nála, hogy kezd már átmenni egy olyan helyzetbe, hogy ezek akkor jönnek, ha van neki kedve hozzá, mert amúgy van, hogy lazsál a meccseken.
Ronaldo-ban is nyilván hatalmas tehetség, mert ha csak egy botlábú nulla lenne dolgozhatna bármennyit nem menne vele sokra. De nála inkább érzem azt, hogy ha visszavenne a szorgalmából, ő kevésbé tudna megélni csak a tehetségéből. Az ő játéka sokkal inkább függ a fizikumától, mint Messi-é, és ha a focival szemben mutatott alázatát nézzük, akkor tényleg elképesztő a pali. Sok egykori és mostani csapattársa elmondta már, hogy milyen elmebeteg módon tolja az edzéseket. Nála az a kérdés, hogy ezeket mennyi ideig képes még így csinálni, mert ugye februárban már ő is 30 lesz (nagyon durva, még most volt melírozott hajú csikó a MU-ban :D ).
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2015.01.14. 11:09:05

Én csak azon gondolkozom,hogy sokan azt mondjátok ő munkával,akarással érte ezt el.

Értem én magyarul nincs még egy ilyen focista aki ennyire szeretne focizni és ennyire akarná a sikert....

Más is lehetne ilyen jó csak nem akar vagy lusta :D


Ezzel a többi focistát is lenézitek szerintem.

Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.14. 08:14:30

hank1ee írta:Olvasom itt a hsz-eket és hát finoman szólva nem vagyok egy hullámhosszon pár emberrel. Embernek csúfolt lény meg tömény hányinger és hasonlók? Amúgy kik vagyunk mi, hogy így elítéljük ezt a srácot? Lehet, hogy nem kap majd Béke Nobel-díjat vagy nem róla mintázzák a becsület szobrát, de álljunk már meg egy szóra. Nektek hogy esik, ha a kedvenc játékosotokat szidják? Nekem rosszul, C meg nagyon sokak kedvence pl. A másik duma meg, hogy ő munkával jutott el ide... Kajak úgy van beállítva, mint valami béna szerencsétlen, aki nem látja, mit tud a labdával vagy hogy játszik az nem ért hozzá egész egyszerűen. Ti le tudtok kezelni egy labdát egyáltalán? Mert ide igen sok meló eljutni ahová neki sikerült, de nem egy tehetségtelen hülye azért. Komolyan siralmas ami itt megy, el kell oszlatnom a rózsaszín ködöt, gyűlölködésbe pont ugyanott állunk, mint a másik oldal. Másrészt amit látunk belőle az csak a foci meg a felszínes hülye nyilatkozatok, hát könyörgöm, nem is ismeritek ezt az embert. Nekem ettől van hányingerem. Nem is jövök vissza a fórumra jó ideig, amíg nem vitatkozni jártam, sokkal jobb volt...
1.) Szerintem itt is mindenki elismeri Cét.
2.) Azt még a madridisták is elismerik, hogy Cé főleg a szorgalma és a kitartása miatt jutott idáig. Tehetséges persze, ez is egyértelmű mindenkinek, de ez szinte eltörpül az a mennyiségű munka és akarat mellett,amivel ő felépítette magát erre a mostani szintjére. És ez egyáltalán nem baj, csak sokan úgy értelmezik mikor ezt olvassák,hogy ez degradáló, holott nem az, óriási agy kell ehhez, mentális erő, lelki erő, ez egy nagy pozitívum nála,hogy ennyire kitartó.
3.) Mi abból tudunk táplálkozni amit látunk belőle. Az alapján meg az emberek nagyrészének unszimpatikus mint ember. Mint ahogy a madridisták is MEssit ránézésre egy autista gnóm kis törpének látják.
Ez ilyen, ez a sztárság velejárója.

De mondom mégegyszer,az hogy ennyit dolgozik,ilyen kitartó nem negatívum, csak egyszerűen tény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.01.14. 07:43:27

Kétségtelenül a második legjobb játékos a világon. Ha nem olyan peches, hogy egy időszakban születik Messivel, akkor nincs miről beszélni, mert ő lenne a legjobb és már vagy 7-8 aranylabdája lenne. Sőt a tavalyi szezonja jobb is volt Messiénél, ezért jobban megérdemelte az aranylabdát, mint az argentin. Viszont továbbra is tartom, hogy ha igazságos és nem szubjektív a döntés idén valamelyik németnek kellett volna kapnia a VB miatt, no meg azért is mert a Bayern tavalyelőtt mindenkit tropára vert. Mondom ezt úgy, hogy nem igazán bírom sem CR-t, sem a németeket. :-))
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.14. 07:03:14

hank1ee írta:Olvasom itt a hsz-eket és hát finoman szólva nem vagyok egy hullámhosszon pár emberrel. Embernek csúfolt lény meg tömény hányinger és hasonlók? Amúgy kik vagyunk mi, hogy így elítéljük ezt a srácot? Lehet, hogy nem kap majd Béke Nobel-díjat vagy nem róla mintázzák a becsület szobrát, de álljunk már meg egy szóra. Nektek hogy esik, ha a kedvenc játékosotokat szidják? Nekem rosszul, C meg nagyon sokak kedvence pl. A másik duma meg, hogy ő munkával jutott el ide... Kajak úgy van beállítva, mint valami béna szerencsétlen, aki nem látja, mit tud a labdával vagy hogy játszik az nem ért hozzá egész egyszerűen. Ti le tudtok kezelni egy labdát egyáltalán? Mert ide igen sok meló eljutni ahová neki sikerült, de nem egy tehetségtelen hülye azért. Komolyan siralmas ami itt megy, el kell oszlatnom a rózsaszín ködöt, gyűlölködésbe pont ugyanott állunk, mint a másik oldal. Másrészt amit látunk belőle az csak a foci meg a felszínes hülye nyilatkozatok, hát könyörgöm, nem is ismeritek ezt az embert. Nekem ettől van hányingerem. Nem is jövök vissza a fórumra jó ideig, amíg nem vitatkozni jártam, sokkal jobb volt...
Teljesen egyetértek Veled! Miért kell gyűlölködni? Amikor ment a szekér, akkor elvártuk a Madridistáktól, hogy ismerjék el mi vagyunk a világ legjobbjai! Most, hogy ők azok nekünk is el kellene ismerni, de persze mi sem tesszük, tisztelet a kivételnek! Ronaldó igenis nagyon sokat tett azért, hogy idáig eljusson! Ez a két Pali olyannyira a világ futballja felett áll, hogy abba belegondolni is kemény! Az egyikbe több a tehetség, a másikba több a munka, de a kettő egymás nélkül mit sem ér! Én a Cruyff éra óta Barcás vagyok, és nagyon fájnak a Madridtól elszenvedett vereségek, de az igazi sportember tud veszíteni és ELISMERNI! Mielőtt bárki azzal jönne, hogy most nyaloma a Madrid seggét, ez egyáltalán nem így van! Csak egyszerűen ami jó, arra nem tudom azt mondani, hogy rossz! Persze, lehet kifogásokat keresni, csak ezzel az a baj, hogy ezt mindig az teszi akinek savanyú a szőlő!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.14. 03:33:50

Olvasom itt a hsz-eket és hát finoman szólva nem vagyok egy hullámhosszon pár emberrel. Embernek csúfolt lény meg tömény hányinger és hasonlók? Amúgy kik vagyunk mi, hogy így elítéljük ezt a srácot? Lehet, hogy nem kap majd Béke Nobel-díjat vagy nem róla mintázzák a becsület szobrát, de álljunk már meg egy szóra. Nektek hogy esik, ha a kedvenc játékosotokat szidják? Nekem rosszul, C meg nagyon sokak kedvence pl. A másik duma meg, hogy ő munkával jutott el ide... Kajak úgy van beállítva, mint valami béna szerencsétlen, aki nem látja, mit tud a labdával vagy hogy játszik az nem ért hozzá egész egyszerűen. Ti le tudtok kezelni egy labdát egyáltalán? Mert ide igen sok meló eljutni ahová neki sikerült, de nem egy tehetségtelen hülye azért. Komolyan siralmas ami itt megy, el kell oszlatnom a rózsaszín ködöt, gyűlölködésbe pont ugyanott állunk, mint a másik oldal. Másrészt amit látunk belőle az csak a foci meg a felszínes hülye nyilatkozatok, hát könyörgöm, nem is ismeritek ezt az embert. Nekem ettől van hányingerem. Nem is jövök vissza a fórumra jó ideig, amíg nem vitatkozni jártam, sokkal jobb volt...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.01.14. 01:08:16

Nehogy már az legyen a baj, hogy rengeteg szorgalommal a hiányosságait és állítólagos "tehetségtelenségét" munkával kompenzálta. Ezek alapján bármelyikőtökből lehet Cé, hajrá. Karabatic szerint max. 10% tehetség és 90% munka kell a sikerhez. Pedig ő nem kis tehetség...

A siiihez meg: lehet, hogy csak trollkodott egyet, ki nem tett még ilyet? Jó, lehet, hogy rossz helyen csinálta, senkivel nem fordult még elő... Én sem szeretem, amit a pályán csinál, de mennyivel volt jobb a Pep alatti álszenteskedés? Az egyik jobb, mint a másik? Engem az utóbbi jobban idegesít, mert az az én csapatom.

Ez a videó meg zseniális:
https://www.youtube.com/watch?v=Nb5D_4CZHGs" target="_blank
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.01.13. 23:56:09

Az a legnagyobb baj, hogy a világ emberei Ronaldo stílusát már teljesen normálisnak tartják, tudják, hogy ő ilyen, és tosznak az egészre. Az lenne a legjobb, ha ilyenkor elgondolkodnának az emberek azon, hogy fejben ottvan-e ez a pali!? Esetleg százas-e, vagy valami!? De semmi. Legyintenek egyet, vagy még annyit sem, és kész! Nem kell neki megváltozni, mert elnézik neki ezt a viselkedést, amit egy gálán tanúsít, és azt is, amit a pályán a saját csapattársaival. El tudom képzelni az elvakult, skizofrén Madrid drukkerek reakcióját a putázása után; "Hahah ez jó! :lol: Ronalod mekkora arc!!!" Meg ez az állítólagos anyaszomorító duma Bale-nek; "LOOOL le cserépedényezte Bale anyját :lol: Bár lehet igaza is van...Azt a labdát le kellett volna passzolnia"
Természetesen vannak kivételek, de én még egyel sem találkoztam.
Kép
Válasz küldése