Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2014.12.09. 21:18:13

Daweed írta:Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D

volt is vagy 1,01-es odds rá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.09. 21:15:12

Daweed írta:Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D
Mivel szándékos kezezést 16-oson belül ezzel kell büntetni. Különben gól. De csak menjen az erölködés tovább... :lol:
Kép
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.12.09. 21:07:41

Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.09. 21:05:34

Messi ösztönös zseni Ronaldo meg egy gólterminátor. Azért megnézném ketten együtt mit művelnének mondjuk egy La Liga válogatott VS PL válogatott meccsen. Biztos egy gólfsó duó lenne. Bár ha már fantasy van akkor megnéznék egy ilyen négyest elöl:

Ronaldo - Neymar - Suarez

Messi

Ha valakit esetleg érdekli,hogy Ronaldo megdönti-e a BL örökös tizenegyes rekordot akkor itt nézheti:

http://streamfifamatches.tv/ch1ustream.php" target="_blank

Szerk:tizit kapott a Real és pirosat a Ludogorec! :lol:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.09. 20:33:13

Ronaldo nem sokáig lenne Messivel egy csapatban ha Messi lenne a főszereplő, Ronaldo egoja nem bírná ki hogy nem ő a főszereplő :D Különben ütős kettős lenne.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.09. 20:20:48

Mert ennyit konyítasz hozzá. Messi jobb, mint a görcsös. A lentebb leírtak elegek érvnek bőven. Lábcsókolásról nincs szó, de bedarálná a stílusát. Pár hét, ésa többiek úgy zongoráznának, ahogy neki jó.
Mondjuk gondolom minden vicc kategória, ami nem titeket istenít, de nálam a te véleményed-ha meg nem haragszol-nem mérvadó...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.09. 19:05:33

Rivaldo11 írta:Elárulom: Ahogyan eddig mindenki, úgy Ronaldo is másodhegedűs lenne Messi mellett. Leo játékstílusa átvenné az irányítást. Egyszerűen akkora hatással lenne az egész játékra, a többiek mozgására, hogy nem is lehetne másként.
Nálam ez vicc kategória. :-D

Azért néha minden Real játékos megcsókolhatja Messi lábujját? Ancelotti kétszer is. Légyszi-légyszi...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.08. 20:56:07

Leon írta:Ha reálos lennék (talán majd akkor ha betiltják a focit a Föld nevű bolygón és csak egyetlen csapata marad és az a Real...á nem,akkor inkább már elmegyek szurkolni a helyi nyugdíjas egyesület heti sakkpartijára),szóval akkor engem sem érdekelne,hogy Ronaldo gépies,pláne addig nem amíg így gyártja a gólokat.
Nem is kell, hogy zavarja a madridistákat. De ne tegyék Messivel egy polcra. Soha semmikor. Amit Ronaldo tud, az oké, iszonyat hatékony. De nem géniusz. Egy ellenfél mellett vicsorgó arccal elfutó, majd kapura bombázó emberkét semmilyen körülmények között nem kéne jobbnak tartani, mint egy olyat, aki a lentebb linkelt gólt szerezte-meg még jónéhány hasonlót. Egyszerűen azért,mert az olyan gólokhoz, amit Messi szerez, jobban kell tudni FUTBALLOZNI.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.08. 20:37:58

Ha reálos lennék (talán majd akkor ha betiltják a focit a Föld nevű bolygón és csak egyetlen csapata marad és az a Real...á nem,akkor inkább már elmegyek szurkolni a helyi nyugdíjas egyesület heti sakkpartijára),szóval akkor engem sem érdekelne,hogy Ronaldo gépies,pláne addig nem amíg így gyártja a gólokat.
Az sem izgatna mindig,hogy ennyi tizit kap.2 dolog miatt nem lenne sosem a kedvencem:
- gáznak tartanám,hogy férfi létemre egy ilyen hisztis cicafiút ajnározzak
- valamint az sem nézném jó szemmel (nálunk Busi meg Alves volt hasonló régebben és rohadtul utáltam akkor őket ezért),hogy pofátlan és gátlástalan módon dobálja magát orrba-szájba (főleg a tizenhatos környékén) és amikor belövi úgy csinál mintha a félpályáról indulva mindenkit kicselezve lőtte volna gólt! valahogy így: :mrgreen: 8)

https://www.youtube.com/watch?v=5vmm-xCq4To" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.08. 19:56:58

zola8787 írta:Abban viszont biztos vagyok, ha ellentétes csapatokban játszanának, akkor Messit szidná itt mindenki, hogy nem elég alázatos és ez undorító a mai futballban, Ronaldo viszont a megtestesült tökéletesség. Hagyjuk már őket :D
De nem így van :mrgreen: , egyébként nem szídtam, ha lentebb olvasod. [-X
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.08. 19:47:12

Abban viszont biztos vagyok, ha ellentétes csapatokban játszanának, akkor Messit szidná itt mindenki, hogy nem elég alázatos és ez undorító a mai futballban, Ronaldo viszont a megtestesült tökéletesség. Hagyjuk már őket :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.08. 19:35:22

Rivaldo11 írta:Elárulom: Ahogyan eddig mindenki, úgy Ronaldo is másodhegedűs lenne Messi mellett. Leo játékstílusa átvenné az irányítást. Egyszerűen akkora hatással lenne az egész játékra, a többiek mozgására, hogy nem is lehetne másként.
Valszeg így lenne és gólt is akkor lőne, ha Leo akarná :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.08. 18:53:38

Elárulom: Ahogyan eddig mindenki, úgy Ronaldo is másodhegedűs lenne Messi mellett. Leo játékstílusa átvenné az irányítást. Egyszerűen akkora hatással lenne az egész játékra, a többiek mozgására, hogy nem is lehetne másként.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.08. 18:00:47

Érdekes ez, mert a fiatal Ronaldóért odavoltam. Játszott, cselezett volt értelme nézni a srácot, mert tudott mindig valami újat meglepőt húzni és miatta szurkoltam a Portugáloknak a válogatott meccseken is anno.
A mai Ronaldónak semmi köze a "régi" általam is csodált sráchoz. Valaki úgy fogalmazta meg lentebb, hogy gépiessé vált, amivel teljesen egyet tudok érteni. Tud futni, mert fizikálisan a világ legjobbja, tud lőni bárhonnan gólt, mert ez is igaz, hihetetlen szorgalommal sajátitotta el azt, amit tökélyre fejlesztett és jelenleg a világ legtermékenyebb góllövöje, de hogy azt a szintet, amit Messi tud, soha sem fogja elérni, még ha 5 aranylabdája is lesz az bizonyos. Messi sokkal komplexebb futbalista. Egyéni játéka utánozhatatlan, gólveszélyes és bizony sokszor ad gólpaszt, vagy kulcspaszt. Ő ritkán lő bombagólt, de hogy mindig oda lövi ahová a kapus nem érhet, azt is láthatjuk már évek óta. Hihetetlen módon érzi a kaput, térben is felnézés nélkül is pontosan tudja, hogy áll a kapuhoz képest és hogy hova kell lőnie a lasztit. Ezt kérem nem lehet megtanulni, erre születni kell.
Nem kissebbítve Ronaldó érdemeit és szorgalmát, de soha sem lesz olyan mint Leo Messi.

Ui: Azért kiváncsiságból megnézném Őket egy csapatban, hogy mire mennének egymással :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.08. 17:57:33

eddig nekünk csaltak, most kapják vissza :mrgreen: meg tudod, ők lendületből érkeznek a 16-osra :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.08. 17:34:28

Nem akarok itt "penaldozni" meg hasonlók csak egy érdekesség ami azért nekem szemet szúr. Volt itt egy magyarázat, hogy a Real azért kap több büntetőt, mint mi, mert más a játékstílusuk. z talán így van el lehet fogadni.
Viszont nézegettem a góllövőlistát és az első 10-ben egyedül Bacca-nak van három, illetve Buenonak 1 tizenegyes gólja. A további nyolc játékos közül senkinek nincs, kivéve Cr-nek 7! (+egy kihagyott).
Minden csapatnak ennyire más lenne a játékstílusa, hogy ilyen hatalmas a szakadék?

És ezt nem vitagerjesztésből vagy bármilyen érdem elvitatásából írom, csak tényleg nagyon szembeötlő adat.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.08. 16:27:39

Rivaldo11 írta:Vitatkoznék.
Ami a madridistáknak igazán fáj: Messi olyan szinten kapott már eddig is olyan szintű elismeréseket, amit a portugál soha nem fog. A sportág legendái borultak már le Messi előtt, sokkal többen tartják a legjobbnak-sőt, vele kapcsolatban elég gyakori a "minden idők legjobbja" kifejezés is.
Olyan egójú játékos, mint Cassano, róla nevezi el a fiát, egy Francesco Totti nevezi őt a világ legjobbjának, és még lehetne sorolni bőven.
A nagy igazság, amit Dinho is mondott: Ronaldot elismeri, de Messi egy géniusz. Nagyjából a különbség kettjük között ebben rejlik-a gyakorlatban is. Ronaldo görcsöl, feszül, erőlködik, Messi zsigerből, ösztönből játszik. Nem lehet egy erőművészt a legjobbnak nevezni-még ha kétségtelenül hatékony is.
ebben minden benne van, szinte én is így látom. persze ha real szurkolo lennék, én sem ismerném be h messi a jobb és bizonygatnám minden lehetséges módszerrel h ez nem igaz.

egyébként mindkét játékos világklasszis, csak még ronaldo tényleg egy gép és leginkább a dinamikájából él, addig messi egy született tehetség.

ronaldo bírja még ezt az iramot 3 évig és utána valószínűleg nem lesz ennyire hatékony, még messiben bőven van 6 év. ha ő lelassul, majd hátrajön a kp-re és orrba-szájba fosni fogja az assistokat. ronaldo erre soha nem lesz képes.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.08. 16:06:05

Rivaldo11 írta: Vitatkoznék.
Ami a madridistáknak igazán fáj: Messi olyan szinten kapott már eddig is olyan szintű elismeréseket, amit a portugál soha nem fog. A sportág legendái borultak már le Messi előtt, sokkal többen tartják a legjobbnak-sőt, vele kapcsolatban elég gyakori a "minden idők legjobbja" kifejezés is.
Olyan egójú játékos, mint Cassano, róla nevezi el a fiát, egy Francesco Totti nevezi őt a világ legjobbjának, és még lehetne sorolni bőven.
A nagy igazság, amit Dinho is mondott: Ronaldot elismeri, de Messi egy géniusz. Nagyjából a különbség kettjük között ebben rejlik-a gyakorlatban is. Ronaldo görcsöl, feszül, erőlködik, Messi zsigerből, ösztönből játszik. Nem lehet egy erőművészt a legjobbnak nevezni-még ha kétségtelenül hatékony is.
A konklúzióval egyetértek, de ameddig Ronaldo zsákszámra lövi a gólokat, addig mindig is lesznek viták. Mondom: Messi-t komplettebb játékosnak tartom, mint CR-t, mert ameddig Ronaldo egy gólzsák, addig Messi-ben is megvan ugyanez, de emellett ő remek előkészítő és csapatjátékos is, míg a portugál kevésbé. Leginkább úgy tudnám megfogalmazni a dolgot, hogy CR egy Pelé, Messi viszont Pelé és Maradona egyszerre.

Egyébként felőlem aztán CR nyerhetne akármennyi aranylabdát, ha közben Messi a Barca-val nyerné a trófeákat...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.08. 15:25:30

crixus írta:Elég parttalan ez a CR-Messi vita. A madridisták nyilván CR-t tartják jobbnak, mi pedig Messi-t. Egyébként a közvélemény mindig azt tartja jobbnak, aki jobb formában van.
Vitatkoznék.
Ami a madridistáknak igazán fáj: Messi olyan szinten kapott már eddig is olyan szintű elismeréseket, amit a portugál soha nem fog. A sportág legendái borultak már le Messi előtt, sokkal többen tartják a legjobbnak-sőt, vele kapcsolatban elég gyakori a "minden idők legjobbja" kifejezés is.
Olyan egójú játékos, mint Cassano, róla nevezi el a fiát, egy Francesco Totti nevezi őt a világ legjobbjának, és még lehetne sorolni bőven.
A nagy igazság, amit Dinho is mondott: Ronaldot elismeri, de Messi egy géniusz. Nagyjából a különbség kettjük között ebben rejlik-a gyakorlatban is. Ronaldo görcsöl, feszül, erőlködik, Messi zsigerből, ösztönből játszik. Nem lehet egy erőművészt a legjobbnak nevezni-még ha kétségtelenül hatékony is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.08. 15:01:59

ennek már tegnap megérkezett a cáfolata is, csak az nso nem túl gyors, friss.. :D
egyelőre csak próbálják beazonosítani őket, nem tiltottak ki még senkit. sztem nem is fognak.
a haláleset óta meg elég kemény kampány van az ultrákkal szemben, szóval semmi meglepő nincs ebben.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.08. 14:13:35

Elég parttalan ez a CR-Messi vita. A madridisták nyilván CR-t tartják jobbnak, mi pedig Messi-t. Egyébként a közvélemény mindig azt tartja jobbnak, aki jobb formában van.
Az én személyes véleményem az, hogy CR jobb sportoló, Messi viszont komplettebb játékos. CR lehet, hogy egy hajszállal jobb szélső, befejező, viszont soha nem tudna olyan szervezőjátékot bemutatni, mint amit Messi. Messi-t sokkal kreatívabbnak tartom, ettől tartom jobb futballistának. CR csak a játék bizonyos elemeiben jobb.
Persze azt nem várom el a madridi oldalról, hogy ugyanígy lássák...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.08. 14:08:42

palesz77 írta: Hát ez gáz volt.. :D De hogy ne csak off legyen. Megmondom őszintén, kíváncsi vagyok, hogy most Modric kiesésével Illarramendi villant-e valamit így 2 év után, végre ott van előtte a lehetőség.. Csak mert nagy tehetségnek volt kikiáltva, azóta meg semmi extra. Madridisták elméletileg meg voltak elégedve vele előző meccsen már, lehet még a végén lesz egy kis "hasznuk" is Modric sérüléséből..
Hát nem tudom mennyire fog érvényesülni Illarramendi, mert most télen Lucast le akarják igazolni.
Ezt a "Messizést" meg "Barcazást" nem igazán értem. Ha egy Classícón történik még érthető vagy a héten lett volna valami nagyobb botrány, de így nem tudom hová tenni.

Viszont így legjobbkor jött a csattanós válasz. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2014.12.08. 14:15:28-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.08. 13:47:26

bence-barca írta:Amúgy a 18-8as az ugyanaz, mint az általam bemásolt adat, csak máshogy megfogalmazva. :D
Ott kivonták a tizis triplákat és úgy lett annyi.
Kép

Hát ez gáz volt.. :D De hogy ne csak off legyen. Megmondom őszintén, kíváncsi vagyok, hogy most Modric kiesésével Illarramendi villant-e valamit így 2 év után, végre ott van előtte a lehetőség.. Csak mert nagy tehetségnek volt kikiáltva, azóta meg semmi extra. Madridisták elméletileg meg voltak elégedve vele előző meccsen már, lehet még a végén lesz egy kis "hasznuk" is Modric sérüléséből..
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.08. 13:13:31

palesz77 írta:
bence-barca írta:Hogy egy kicsit szítsam az indulatokat! :twisted:
CR bajnoki mesterhármasainál tizenöt esetben büntetőből is szerzett gólt, míg Messinél ez az arány három a 21-ből
Ez az arány lassan olyan mítosz lesz mint a Loch Ness-i szörny komolyan, mindenki beszél róla mindenhogy.. Olvastam már 18-8 és 17-9-es arányokkal is. :D
Amúgy a 18-8as az ugyanaz, mint az általam bemásolt adat, csak máshogy megfogalmazva. :D
Ott kivonták a tizis triplákat és úgy lett annyi.
A másiknál meg szimplán mindkettejükéhez hozzáadtak 1-1t. :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.12.08. 12:27:46

palesz77 írta:
Ez mondjuk elég kemény, emlékszem még amikor Eto'o-ék Madrid Cabron-oztak bajnoki ünnepléskor.. :lol: Következő Classicon, ha Messi gólt lő, onnantól a bérletesek fele nem járhat majd meccsekre lehet. :D
Szerintem is túlzás, de valószínű úgy voltak vele, hogy most példát statuálnak...
Válasz küldése