Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.26. 13:10:05

Alfa írta:Az ember csak most jön rá , hogy egy holmi bajnoki cím mennyire nem számít.. A csapatra kétféleképpen hathatnak a történtek vagy nagyon dekoncentráltak lesznek vagy Titoért címszóval szétszedik a Villarealt. De egy biztos bárhogy fognak játszani senkinek egy rossz szava sem lehet majd a csapatra
teljesen egyetértek, bár én úgy fogalmaznék, hogy hirtelen mennyire el tud törpülni a bajnokság tétje.

Én is úgy vélem, hogy két véglet lesz lehetséges és most semmiképp nem fogom lehordani egy esetleges vereség miatt a csapatot, kivétel, ha az akarást, hajtást nem fogom látni rajtuk. Most ez szerintem hatványozottan elvárható tőlük.
Arra kíváncsi leszek, hogy ha gólt rúgunk felhúzzák-e a mezt valami üzenettel alatta bevállalva a büntetést.

Nagyon kíváncsi leszek, hogyan fognak reagálni a pályán ezután a borzalmas dolog után.
Igazából nem tudom, hogy jobb lenne-e ha elhalasztanák a meccset. A szövetségnek biztos nem az lenne az érdeke, mert ha megtartanák, akkor nagyon kiélezett lehetne a bajnokság vége, ellenkező esetben az utolsó, de akár az utolsó előtti forduló is érdektelen lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.04.26. 09:55:46

Az ember csak most jön rá , hogy egy holmi bajnoki cím mennyire nem számít.. A csapatra kétféleképpen hathatnak a történtek vagy nagyon dekoncentráltak lesznek vagy Titoért címszóval szétszedik a Villarealt. De egy biztos bárhogy fognak játszani senkinek egy rossz szava sem lehet majd a csapatra
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.26. 09:38:58

A meccs szerintem most másodlagos lesz. Nem könnyű ilyen lelkiállapotban kiállni játszani, amilyenben lehetnek a játékosok, edzők, társak. De az élet megy tovább, csinálni kell mindent és közben emlékezni egy nagyszerű emberről, aki elment, örökre. Legyen vége az idénynek és kezdjünk mindent nulláról.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.04.26. 08:58:54

Bob_Marley írta:FC Barcelona's last 10 goals scored away to Villarreal
https://www.youtube.com/watch?v=QRzzpRp0tt8" target="_blank

Villareal és a szövetség felajánlotta, hogy elhalasztják a vasárnapi meccset, Tito tragikus halála miatt, de egyelőre úgy tűnik játszani fogunk a Madrigalban a hétvégén.
Már majd el is felejtettem, hogy Deconak 4-ből 3 gólja mindig is megpattanás után született :D Eszméletlen volt a pali :lol: :lol:
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.26. 05:34:40

A gyász elteltével elő kellene állni az új edző megnevezésével. Az elnökségnek először azt kellene eldönteni, hogy a jövőben is bele akar-e szólni az edző munkájába és kisajátítani az igazolási döntéseket, vagy egy határozott, nagy hatáskört kapó edzőegyéniséget akar. A nevek csak eztán jöhetnek a döntés szellemében.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.26. 01:53:27

FC Barcelona's last 10 goals scored away to Villarreal
https://www.youtube.com/watch?v=QRzzpRp0tt8" target="_blank

Villareal és a szövetség felajánlotta, hogy elhalasztják a vasárnapi meccset, Tito tragikus halála miatt, de egyelőre úgy tűnik játszani fogunk a Madrigalban a hétvégén.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.22. 16:13:48

Yokozuna írta:Nem tudja valaki Pintot miért fütyülik? Fabregast még megértem.
Mert nem tud kibikázni egy labdát, hanem leáll cselezgetni? Meg akkor hozza meg a döntést a távozásáról, amikor kikap a csapat és össze kéne fogni?
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.04.22. 16:03:12

Nem tudja valaki Pintot miért fütyülik? Fabregast még megértem.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.04.22. 10:05:57

üdv. én új edzőnek egy erős mentalitású embert hoznék akinek van mersze ahhoz h leordítsa a sztárocskák fejét h ne legyenek annyira elszállva maguktól (ezt Tatánál nem érzem). persze legjobban Pepnek örülnék, de őt valószínűleg úgyse lehet most elhozni Münchenből. Igazság szerint nekem 3 jelöltem lenne 1. Klopp, nagyon jó edző mind taktikai mind mentális téren (szerintem főleg mentálisan), ő szerintem képes lenne rendet tenni a fejekben és be merne vállalni némi stílusváltást is. 2. Rogers, hihetetlen az amit a Liverpoolal csinált idén, pedig nem egy nagyon erős játékos kerete van és mégis hihetetlen jól összerakta ezt a csapatot (a Barca után ők a kedvenceim és nagyon örülök neki h 24 év után reális esélyük van a bajnoki címre), szeret építeni a fiatalokra és nagyon jól tudja motiválni a sztárokat is és nem fél belenyúlni a meccsbe ha az eredmény úgy kívánja. (én őt hoznám). 3. Simeone, őrá is vonatkozik az amit Rogersről írtam h nagyon jó munkát végez az Atleticóval, bár neki egy kicsit erősebb a játékos kerete, de akkor is, képes jó taktikai döntésekre és nagyon jól tudja motiválni a játékosokat.
Lehet itt sok más jó taktikus edzőt mondani, de én úgy látom h nem csak a taktika számít (lásd Tata mert taktikailag ő sem olyan rossz, de képtelen mentálisan felpörgetni a játékosokat), hanem a motiváció is, éppen ezért nagyon jó edző Mourinho is (bár én nagyon de nagyon utálom őt :D ), Pepben ez megvolt csak nagy volt az utolsó években rajta a nyomás (ami leginkább köszönhető a spanyol sajtónak és a balek elnökségnek). épp ezért én ez a három edző közül választanék.
mvik
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.22. 10:03:44

Cesc anno azért igazolt el, mert Xavi és Iniesta is nagyon fiatal volt, és ők jöttek a sorban, nem látta a helyét. Belekényszerítik ebbe a labdatartós hülyeségbe, vagy ami még rosszabb csatárt játszatnak vele. Ő egy irányító játékos, nem lehet beszabni a területét, hogy most na akkor te itt vagy, és ennek passzolsz, de csak semmi kockázat, mert tartanunk kell a labdát.... Ha megkapná Xavi szerepét sokkal jobban játszana mint Xavi most. És igen, nem olyan jó mint Xavi a fénykorában de egy olyan képességű játékos 20 évente egyszer van.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.22. 09:41:42

A Cesc kérdés érdekes. Láttuk az Arsenalban, láttuk, hogy mit nyújtott ott. Nem ügyetlen játékos, aki ott képes volt vezér lenni. Itt viszont nagyon hullámzó - sőt többnyire rossz - kiemelekedő meccse, meg elvétve volt.

Lehet bemagyarázom, de nálam az ok Xavi. Ugye Cesc volt/van kikiáltva a nagy utódnak, aki majd szépen fokozatosan átveszi Xavi helyét. Alapból tudta mikor idejött, hogy ez a szerepe, nem lesz kezdő, max ha rotálnak. Azóta eltelt néhány év, és Xavi még mindig kezdő, Cesc a padon ül, vagy nem az eredeti posztján játszik. Fejben tudja azt, hogy edzők jöttek mentek, de ő nem lett vezér, és nem tudta kiszorítani Xavit. Voltak jobb időszakai, nagy meccsei, amikor nagyon jól játszott, de a következő meccsen nem kezdett mégsem. Azért ez lelkileg megviseli a játékosokat. Összességében viaszont szégen az, hogy egy lassuló, öregedő félben lévő Xavi gyorsabbb, többet fut, hajt, és küzd, mint az utódnak kikiáltott Fabregas.

Szóval véleményem szreint év végén valamelyiknek mennie kell, mert ha megy Xavi, akkor Cecs életre kelhet, kicsit nagyobb szerepet kell neki adni, hogy érezze a bizalmat. Más kérdés, hogy szerény véleményem szerint nem bírná el, és mivel Xavi helyére úgyis hoznának valakit, így rövid időn belül lehet az ő árnyékábe kerülne. A b-terv szerint Cesc-t kéne pénzzé tenni, mert máshol jobban kiteljesedhetne és pénzt is kapnánk érte. És még mielőtt feltenné valaki a kérdést, hogy kit hozzunk a helyére, a válaszom ugyanaz, mint Dani Alves esetében is: olyat aki fut, hajt, akar...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.22. 09:09:21

MessiCesc írta:Én komolyan mondom nem értem ezt a logikát.... Adjuk el Fabregast, és majd Xavira, aki 34 éves építjük a jövő csapatát.... Ja, hogy Cesc a legjobb korban van? #-o
Pontosan ez a baj. Hogy Xavi 34 évesen is jobb mint az a Fabregas, aki elméletileg most éli fénykorát. Ha Fabregasra épül a jövő csapata, akkor nem nézünk szép jövő elé, tudják ezt a kintiek is, a füttyszó és a zsebkendők nem ok nélkül kerültek elő.

Egyébként nem rossz játékos Cesc, mert tényleg képes parádés teljesitményre is, de az nagyon gáz, hogy tavaszi szezonra, mikor legfontosabb meccseket játsszuk, mindig teljesen leereszt.

Ami a legfontosabb különbség kettejük között, hogy Xavi ennyi idősen is mindent belead, és ha nem is megy neki, akkor is tudja hozni a stabil, labdabiztos játékát, ami a csapatunk motorja. Fabregasnak ha nem megy, nem is küzd, és olyankor emberhátrányt jelent a csapatnak, semmi hasznunk nincs belőle.

Talán jövőre egy új edző alatt, egy új rendszerben jobb lehet, de szvsz sosem lesz belőle Xavi méltó utódja. Ahogy Pique sem Puyolé. Egyszerűen bennünk nincs Barca szív, ha lett volna, nem igazolnak el anno. Puyol és Xavi a legnehezebb időkben is kitartott a csapat mellett, akkor is, mikor az Uefa kupás 6. helyért kellett küzdenünk, pedig kérőjük lett volna bőven.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.22. 08:03:02

Én komolyan mondom nem értem ezt a logikát.... Adjuk el Fabregast, és majd Xavira, aki 34 éves építjük a jövő csapatát.... Ja, hogy Cesc a legjobb korban van? #-o
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.22. 05:05:03

Mindenképpen nagy változások előtt állunk. Sokan távozni szeretnének. Ha a FIFA feloldja az átigazolási tilalmat, egy remélhetőleg nagy edzőegyéniség fog új csapatot építeni. Ha meg marad a tilalom, a saját fiatalok előtt tárul kapu és egy évig a cél az, hogy stabil középcsapat legyünk, amely gyűjti a pénzt a tilalom utáni vásárlásokra.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.04.22. 00:12:13

Azért pár dologról nem illik megfeledkezni. Fabregás-t és Xavi-t kár összehasonlítani, mert Cesc elvileg most van a fénykorában, Xavi pedig már elmúlt 34. Xavi normális esetben kiegészítő embernek tökéletes lenne, aki a nagy meccseken már nem, vagy nem végig van a pályán. Tőle már nem is várható el az, ami 4-5 éve elvárható volt - vagy korábban. Iniesta kicsit más tészta, de szerintem nem sokkal maradt le Fabregás-tól az ősszel. Meg Iniesta-nál az őszi teljesítmény egy kis kisiklás volt a tavaszi produkcióját elnézve, míg Fabregás-nál tendencia, hogy tavaszra elfelejt focizni. Egyébként is sokkal lassabb mint amilyen Xavi volt fénykorában és kevésbé labdabiztos is, ami mondjuk Xavi posztján nem épp előny. A hozzállásról pedig annyit, hogy Iniesta-t sokszor ki lehetett emelni amikor rosszul játszott is, hogy nagyon akart, ellenben Cesc-ről ez nem igazán mondható el. A hozzáállásával kapcsolatban még mindig csak Pep-re tudok hagyatkozni... :roll: Piqué-nél dettó. Jó-jó nem pocsék védő, de nincs a top10-ben. A koncentrációs bajok, hozzáállásbeli gondok a pályán pedig nála is ugyanúgy fennállnak. Én egy percig sem gondolkodnék ezen a pároson, ha eladásról és egy magas vételárról lenne szó. Fabregás helyén Kroos, Gündogan, de akár Pogba is sokkal jobb megoldásnak nézne ki. Piqué helyén pedig ha a Thiago Silva/ David Luiz/Hummels/stb. mellett egy Mangala/Musaccio érkezne, akkor celeb úr senkinek sem hiányozna. Persze mérget egy érkező esetén sem lehet rá venni, hogy 100%-osan beválik, de gyengébbek nem lennénk így sem az biztos. Egy Silva- Mangala/Bartra kezdő elég jól hangzana.

Ugyanakkor sajnos ezeken sokáig nem érdemes vitázni, mert valószínűleg egyik semmirekellő sem fog távozni...
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.21. 23:06:23

LG írta:...Tényleg nem kéne a jelenlegi játékrendszerünkhöz ragaszkodni. Guardiola alatt egy tökéletes gépezetként működött a csapat, de azóta több fontos alkatrész elromlott, amiket sem megjavítani, sem pótolni nem lehet.
Én is ezt említettem meg a múltkor egy hozzászólásomban. Itt ha új edző lesz, akkor az csak akkor fog elérni eredményt, és a játékosok javulását, ha változtat a stíluson és a taktikán.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.21. 22:08:14

Yokozuna írta:Fabregas nagy csalódás itt a Barcában. Ebbe a csapatba nagyon nehéz beilleszkedni, ezt láthatjuk Neymarnál is. Az Arsenalban meghatározó ember volt, a középpályáról indulva rengeteg gólt szerzett. Itt nincs meg a helye, nem tölt be vezető szerepet, nem jönnek a gólok. Ezért kár az olyan játékosokért, akik hamar alkalmazkodtak a Barca játékához, mégis menniük kellett: Yaya, Ibra, Eto'o, Thiago. És ezért veszélyes minden új igazolás, legyen az akár csak egy kapus.
Érdekes felvetés. Ha visszagondolunk az elmúlt évekre, nem sok olyan igazolás, akire azt mondhatnánk, maximálisan be vállt, azt hozta, amit elvártunk tőle. Alba talán az egyetlen kivétel, de neki megvolt az az előnye, hogy a válogatottban már valamelyest összeszokhatott a társakkal. Fabregas meg mintha sem ott, sem itt nem illene a gépezetbe.
Talán még Mascheranot mondanám pozitív csalódásnak, még ha idén ő is többnyire gyenge.
De Ibra, Alexis, Villa, Fabgregas, és eddig Neymar sem tudta megközelíteni azt a teljesítményt, amit korábbi csapatukban nyújtottak. Ibrán és Villán pedig látszik az eligazolásuk óta, hogy nem felejtettek el focizni...
Tényleg nem kéne a jelenlegi játékrendszerünkhöz ragaszkodni. Guardiola alatt egy tökéletes gépezetként működött a csapat, de azóta több fontos alkatrész elromlott, amiket sem megjavítani, sem pótolni nem lehet.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.04.21. 21:08:36

Fabregas nagy csalódás itt a Barcában. Ebbe a csapatba nagyon nehéz beilleszkedni, ezt láthatjuk Neymarnál is. Az Arsenalban meghatározó ember volt, a középpályáról indulva rengeteg gólt szerzett. Itt nincs meg a helye, nem tölt be vezető szerepet, nem jönnek a gólok. Ezért kár az olyan játékosokért, akik hamar alkalmazkodtak a Barca játékához, mégis menniük kellett: Yaya, Ibra, Eto'o, Thiago. És ezért veszélyes minden új igazolás, legyen az akár csak egy kapus.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.04.21. 19:18:23

pep71 írta: 17 gólja van és 10 assistja, de idegenben ahol a Barcának sokkal nehezebb nyerni, mivel a csapatok jobban felszívják magukat hazai pályán és a bíró is engedékenyebb a keményebb focira ott meg tudott rúgni két gólt és két assistot adott csak. Neymarral is ez a baj, hogy ezeken a nehezebb meccseken nem tudják annyira segíteni a csapatot...
Arra válaszolj, ha Fabregas gyenge akkor Xavi és Iniesta mi volt ebben a szezonban?
Mert Iniesta ősszel gyenge volt, most tavasszal lendült be a játékba, Xavi meg ősszel és tavasszal se tudta megközelíteni egy-két évvel ezelőtti önmagát.
Nem érted a lényeget! Az őszi szezon semmit sem számít, mert csak kis csapatokkal játszunk akkor, egyedül a tavaszi a lényeg, mert ott van a Bl kiesés! A bajnokságban ősszel megszerezhető pontok nem befolyásolnak semmit, úgyhogy az, hogy csak ősszel volt jó Fabregas - amúgy február közepéig a legjobb középpályásunk volt, de mindegy -, nem számít. Az is mindegy, hogy a szezonban összességében Xavi és Iniesta is rosszabb teljesítményt nyújtottak nála, bár mivel Ini az utóbbi 2 hónapban már feljavult, ezét elfelejthetjük neki, hogy a szezon elején alig csinált valamit.. El kell adni Cescet és kész! Majd Rafinha meg Sergi Roberto pótolja! Vagy ha mégis igazolhatunk, akkor Reus, aki úgy alapjáraton mondjuk szélső.. Arról is Cesc tehet, hogy Tata olyan taktikát rak össze, amiben 4 középpályásunk van, és csak tologatjuk a labdát! Pedro meg Sánchez amúgy jobbak mint Neymar és Fabregas, fogadd el. Azt meg kihagytam majdnem, hogy Piquet is adjuk el, aki a sérülése előtti 2 hónapban már a legjobb védőnk volt szinte végig.

Komolyan nem értem itt a fórumozók javát. A tegnapi játékunk annyiban különbözött a Granada ellenitől, hogy kicsit többet futottak a fiúk, és beszerencsétlenkedtünk 2 gólt még. De a helyzeteink száma még kevesebb is volt, mint 1 hete. Örültem én a győzelemnek, félre ne értsetek, de azért helyén kezelném a dolgot, mert nem volt egy túl fényes diadal.. Szóval ezt a Pedro és Alexis a király dolgot kicsit erősnek érzem ez alapján. Biztos azért váltott Tata a rangadókon erre a 4 középpályásos taktikára, mert ki akart tolni Pedroval meg Alexissel, nem azért, mert rendre nulla teljesítményt hoztak le egy nagyobb csapat ellen - mondom ezt úgy, hogy Alexist nagyon csípem. Jó igen, a Real ellen meglőtte élete gólját Sánchez, de ezen kívül semmit nem tettek a nagy meccseken. Tata emiatt kipróbálta azt a taktikát, hogy felküldi az összes spílerét a pályára, majd ők megoldják valahogy.. Hát sajnos nem ez lett, hanem még kevesebb helyzet mint eddig. De erről miért Fabregas tehet? Vicc már ez komolyan, hogy ő jelenleg közutálat tárgya, amikor ha az egész szezont egybevetve nézzük simán jobb teljesítményt nyújtott, mint Ini vagy Xavi.. De mindegy, én ebben a témában szerintem most írtam utoljára - mindenki nagy bánatára gondolom :lol: -, ha szerintetek Fabregas az egyik fő oka annak, hogy így játszik a csapat akkor fölösleges szövegelnem.

A tegnapi meccsről is azért írok akkor már kicsit, bár feljebb már megszellőztettem a véleményem. Szép dolog, hogy győztünk, de azért nem volt ez túl fényes. Az első gólunknál konkrétan felröhögtem, Alves futott csak a labda után, de valahogy átment az emberein - egyedül a köténye volt tudatos -, Alexis majdnem luftot rúgott olyan rosszul találta el a labdát, de Pedro valahogy belebotlott és bekotorta. Viszont kétségbeejtő, hogy az igazi, tiszta ziccereinket hogy oldottuk meg. Pedro belegurítja a kapus kezébe, Alexis kapufára vágja 3m-ről, Messi meg aztán.. 1v1-be kihagyott 2-3-at is, meg volt olyan is, hogy bőven volt területe, lendülete is, 1 védő volt közte meg a kapu közt, erre belevitte.. Előfordul az ilyen, nem azt mondom, de hát Messitől azért ennél többet várna az ember, 4-ből 1-et azért csak illik bevernie. Mindegy, legalább győztünk, talán kicsit javulunk is, de őszintén csodálkoznék, ha pontvesztések nélkül hoznánk le az elkövetkező meccseinket. szek.: Ja azt majdnem ki is ahgytam, hogy azért Messi gólja gyönyörű volt, hál istennek jó frusztrált volt mostanában, úgyhogy beleadhatta minden dühét és kegyetlenül bevágta.. :mrgreen:

A végén meg még halkan megjegyezném, hogy az meg, hogy Montoya megint szóhoz se jut számomra szintén vicc. Granada ellen a mezőny legjobbja volt, erre most megint pihen majd 10 meccset kb mint előtte.. Így aztán biztos fejlődni fog! =D>

szerk.:
Csbal írta:
Ini, Xavi idén nem olyan mint volt egy-két évvel ezelőtt. De akkor elég magas lécet tettek fel. ini viszont idén sem rossz, Xavi pedig azért még mindig képes pluszt adni. Nem olyan szinten mint ezelőtt, de az biztos hogy Fabregas mellett nem lógnak ki lefelé.
Akkor most megfordítom, Fabregas meg nem lóg ki mellettük lefelé.. Főleg idén, egész szezont nézve nem. De ha csak a közelmúltat nézem is, akkor Xavinál semmivel sem rosszabb. Csak 7 évvel fiatalabb nála, úgyhogy rá lehet(ne) építeni. Csak ahhoz Xavinak nem kéne ennyit kezdenie ugye, az meg lehetetlenség..
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.21. 19:07:31

pep71 írta: 17 gólja van és 10 assistja, de idegenben ahol a Barcának sokkal nehezebb nyerni, mivel a csapatok jobban felszívják magukat hazai pályán és a bíró is engedékenyebb a keményebb focira ott meg tudott rúgni két gólt és két assistot adott csak. Neymarral is ez a baj, hogy ezeken a nehezebb meccseken nem tudják annyira segíteni a csapatot...
Arra válaszolj, ha Fabregas gyenge akkor Xavi és Iniesta mi volt ebben a szezonban?
Mert Iniesta ősszel gyenge volt, most tavasszal lendült be a játékba, Xavi meg ősszel és tavasszal se tudta megközelíteni egy-két évvel ezelőtti önmagát.
jajj hagyjad már ezt a hazai meg idegenbeli gólokat. Már nem tudsz mást kitalálni, h lehúzd a szezon egyik legjobb játékosunkat... Teljesen felesleges ilyen fogalmatlan embernek érvelni, mint te. Ne haragudj h ezt írom, de mindenki elismeri Alexist, hogy idén magasan átlag feletti teljesítményt nyújt.

Ini, Xavi idén nem olyan mint volt egy-két évvel ezelőtt. De akkor elég magas lécet tettek fel. ini viszont idén sem rossz, Xavi pedig azért még mindig képes pluszt adni. Nem olyan szinten mint ezelőtt, de az biztos hogy Fabregas mellett nem lógnak ki lefelé.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.21. 17:43:04

Csbal írta:
pep71 írta: Nagyon gyenge. Van 8 gólja és 12 aszisztja a bajnokságban...Akkor Xavi és Iniesta mi??
Megint az volt a baj, hogy nem lehetett egy nagy meccsen sem átadni neki a karmesteri szerepet, csak úgy, hogy Xavi is fennt volt a pályán, ezért nem a saját posztján szerepelt..megnézném Xavi mire menne, ha ő neki is azon a poszton kéne játszani, ahol Fabregasnak kellett a nagy meccseken...
Na és Alexisnek hány gólja van és hány assist-ja?

És igen, nagyon gyenge Fabregas. Mikor rúgott utoljára gólt? Pedig elég sok meccsen játszik, nem 10 perceket. Martino nyomatja ezt az embert a labdatartásos taktikával, mert máshogy sajnos nem férne el a csapatban. De tegnap láthattuk, hogy mi van akkor ha a két szélen egy-egy robotolós, futós, hajtós támadónk van.
17 gólja van és 10 assistja, de idegenben ahol a Barcának sokkal nehezebb nyerni, mivel a csapatok jobban felszívják magukat hazai pályán és a bíró is engedékenyebb a keményebb focira ott meg tudott rúgni két gólt és két assistot adott csak. Neymarral is ez a baj, hogy ezeken a nehezebb meccseken nem tudják annyira segíteni a csapatot...
Arra válaszolj, ha Fabregas gyenge akkor Xavi és Iniesta mi volt ebben a szezonban?
Mert Iniesta ősszel gyenge volt, most tavasszal lendült be a játékba, Xavi meg ősszel és tavasszal se tudta megközelíteni egy-két évvel ezelőtti önmagát.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.21. 17:21:51

pep71 írta: Nagyon gyenge. Van 8 gólja és 12 aszisztja a bajnokságban...Akkor Xavi és Iniesta mi??
Megint az volt a baj, hogy nem lehetett egy nagy meccsen sem átadni neki a karmesteri szerepet, csak úgy, hogy Xavi is fennt volt a pályán, ezért nem a saját posztján szerepelt..megnézném Xavi mire menne, ha ő neki is azon a poszton kéne játszani, ahol Fabregasnak kellett a nagy meccseken...
Na és Alexisnek hány gólja van és hány assist-ja?

És igen, nagyon gyenge Fabregas. Mikor rúgott utoljára gólt? Pedig elég sok meccsen játszik, nem 10 perceket. Martino nyomatja ezt az embert a labdatartásos taktikával, mert máshogy sajnos nem férne el a csapatban. De tegnap láthattuk, hogy mi van akkor ha a két szélen egy-egy robotolós, futós, hajtós támadónk van.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.21. 13:58:26

Arról az edző tehet, hogy nem meri Fabregast Xavi helyére betenni, nem Fabregas...
Statisztikáról meg annyit, hogy igen Alexis sok gólt lőtt csak az a baj, hogy egy kivételével mindet otthon, idegenben teljesen súlytalan, úgyanúgy, ahogy Neymar is sajnos.
Alexisnek tavalyhoz képest jó szezonja van, nem ő vele van a legnagyobb baj ez kétségtelen, de szvsz nem is Fabregassal, hanem az egész csapattal és ez zavar engem.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.04.21. 13:20:54

pep71 írta: Mert Thiagonak több jó meccse volt mint Fabregasnak...
Pique pedig most a legjobb középső védőnk, ha még őt is eladnánk akkor aztán szép védőink maradnának.(annak tudatában főleg, hogy úgy néz ki nem is igazolhat majd a Barca)
Nem egy-két emberre kell ráfogni, hogy mostanában nem olyan jó a Barca mint korábban, hanem az egész csapatra. Amúgy meg várható volt ez a visszaesés, mert évekig a Barca volt a legjobb csapat a világon, mindenki gondolhatta, hogy egyszer véget ér ez.
Az Arsenalos szurkolókat meg megkérdezhetnéd, hogy Fabregasnak mennyire nem voltak jó szezonjai, mert még most is visszasírják és örülnének egy ilyen játékosnak...amúgy szvsz el fog igazolni innen, mert a szurkolók rendre kifütyülik és sokszor nem is a saját poziciójában játszik, ha pedig játszik és nem megy jól a csapatnak mindig őt cserélik le először(Xavi semmivel se volt jobb nála ezeken a meccseken, de őt nem lehet lehozni)..
Thiago fiatalabb és jóval fejlődőképesebb, mint Cesc.
Piqué nem a legjobb középső védőnk jelenleg. Én Bartra-t jobbnak látom, a meccsrutin ami kicsit még hiányzik belőle, de a sérülések az ő szempontjából jól jönnek, mert gyűjthet bőven meccsrutint. Ha nem egy Mascherano hanem mondjuk egy fénykorában lévő Puyol állna mellette, akkor mégjobb teljesítményre lenne képes. Fejelésben hasonló szinten van mint Piqué csak gyorsabb és motiváltabb. Jövőre egy Thiago Silva - Bartra kezdő ütős lenne. De akár Hummels-szel ketten is jók lennének.
Fabregásra visszatérve pedig baromira nem érdekel senkit, hogy az Arsenal-ban milyen volt. Itt mát harmadik éve kuka a tavaszi szezonja, ami nem fér bele és ezt a szurkolók is helyesen látják. Nem véletlenül "dobta" volna Pep az első szezon után. Ezt a szintet Isco vagy Cazorla is le tudnák hozni pedig papíron ők nem olyan jók, mint Cesc.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.21. 12:37:55

LG írta:Azért az elmúlt éveket nézzük, akkor könnyen megállapítható, hogy Pique-nek és Fabregasnak jóval több gyenge meccse volt, mint jó. Fabgregast nem eladni kéne, hanem le sem kellett volna igazolni. Én voltam a fórumon a legnagyobb ellenkezője, és félelmeim be is igazolódtak. Visszahoztunk egy olyan embert sok pénzért, aki egyszer már fityiszt mutatott a klubnak. Neki ezt a második esélyt valami nagyon parádés játékkal kellett volna meghálálnia, főleg, hogy akik mellette kardoskodtak olyan dolgokat hoztak fel mellette, hogy Barca DNS van benne, ezért tuti igazolás, stb... :mrgreen: Ehhez képest láthattuk mi lett az eredmény: néhány nagyon jó meccs szezononként, azon kívül pedig hulladék teljesítmény. Ebben semmi meglepő nincs, az Arsenalban sem tudott soha egy teljes jó szezont lehozni, ott is csak jó időszakai voltak, csak mivel az egész csapat gyenge volt körülötte, ott ez kevésbé volt feltűnő. Ha ő nem jött volna, Thiago talán még mindig itt lenne, aki viszont tényleg kulcsember lehetett volna a jövő Barcájában.

Pique-nek pedig egy ideje már a celebkedés jobban megy mint a foci. Ezzel együtt valóban ő volt idén a legjobb belső védőnk, de ez inkább a többiek szégyene, mint az ő erénye.

Az eladásuk nyilván nem fog szóba jönni, nem is az ő személyük a legégetőbb problémája a csapatnak jelenleg. De szerintem túl sokat ne várjunk tőlük a jövőben sem.
Mert Thiagonak több jó meccse volt mint Fabregasnak...
Pique pedig most a legjobb középső védőnk, ha még őt is eladnánk akkor aztán szép védőink maradnának.(annak tudatában főleg, hogy úgy néz ki nem is igazolhat majd a Barca)
Nem egy-két emberre kell ráfogni, hogy mostanában nem olyan jó a Barca mint korábban, hanem az egész csapatra. Amúgy meg várható volt ez a visszaesés, mert évekig a Barca volt a legjobb csapat a világon, mindenki gondolhatta, hogy egyszer véget ér ez.
Az Arsenalos szurkolókat meg megkérdezhetnéd, hogy Fabregasnak mennyire nem voltak jó szezonjai, mert még most is visszasírják és örülnének egy ilyen játékosnak...amúgy szvsz el fog igazolni innen, mert a szurkolók rendre kifütyülik és sokszor nem is a saját poziciójában játszik, ha pedig játszik és nem megy jól a csapatnak mindig őt cserélik le először(Xavi semmivel se volt jobb nála ezeken a meccseken, de őt nem lehet lehozni)..
Válasz küldése