Újraalkották a legendás képet!
Making history together pic.twitter.com/zIRPjawsLO
— FC Barcelona (@FCBarcelona) January 12, 2026
Ez nagyon fals. Akkor ennyi erővel ki lehet jelenteni, hogy a Real csak akkor tud, ha Figok, Zidane-ok meg Ronaldok mászkálnak benne. Nekik se megy tökéletesen a játék és mégis esélyesebbnek tartják itt mint a Barcat. Nyilván minden csapat akkor a legesélyesebb, ha legjobban megy. Akkor is favoritnak számítottunk és ment a játék, amikor az Inter kizúgatott minket.connor írta: Aki ismeri a Barca történelmét, az tisztában van azzal, hogy mi csak akkor tudunk a csúcsra jutni, ha a lehető legjobb a csapat. A Dream team és a Rijkaard csapat is csak akkor tudott győzni, amikor a lehető legtökéletesebben ment a játék. Nem volt ez máshogy Pep-nél sem: amikor kicsit is hibás volt a szerkezet, vagy leült kicsit a csapat, akkor ki is estünk a BL-ből.
Én idén ez alapján kb. lehetetlennek tartom a BL győzelmet, a bajnokságba kell kapaszkodnunk, nyáron pedig tökéletesíteni, felfrissíteni kell a csapatot.
A Chelsea egy más kategória, mint a Barca. A Chelsea egy alapvetően védekezésre építő csapat, akiknek nem szükséges jól játszaniuk ahhoz, hogy megnyerjenek egy meccset. Elég egyetlen jól bevált kontra (és egy kis szerencse) és meg is van az 1-0. Ráadásul roppant egységesek és hajtanak az utolsó utáni pillanatig. Ezért nyerhettek akkor is a BL-ben, amikor a gyenge csapatjáték miatt a bajnokságban szenvedtek. Meg persze a fentebb is említett szerencse faktor is nekik dolgozott, gondoljunk csak Messi kihagyott büntetőjére vagy a döntő 11es párbajra, stb. Az azt megelőző két ellenfelük (Benfica, Napoli) pedig nem volt élkategóriás csapat - mégis majdnem már ott kiestek az angolok.herlius írta:Már csak azért sem érdemes a bajnoki formából kiindulni, mert 2 évvel ezelőtt pont a Chelsea volt az, aki a csapnivaló bajnoki formája ellenére végigverte a BL-mezőnyt. Ez teljesen más kávéház, itt elég 10-15 perc rövidzárlat és kint is vagy a sorozatból.
24. forduló City-Chelsae 0:1Kovbal88 írta:
Tessék Barcelona - Valencia 2:3
Azt mondom, aki ne ért a focihoz az csak nézze, és ne szóljon bele... Chino neked szól
(Közben rájöttem, hogy a Celta volt, nem a Granada)Chino írta:Annyiból nem lenne rossz, hogy Busquets támadásban felléphetne Xavi helyére, védekezésben pedig stabilabbak lennénk. Személyes vélemény, de Busi alkalmas lenne huzamosabb ideig ellátni azt a posztot.
Annyiból nem lenne rossz, hogy Busquets támadásban felléphetne Xavi helyére, védekezésben pedig stabilabbak lennénk. Személyes vélemény, de Busi alkalmas lenne huzamosabb ideig ellátni azt a posztot.sjd írta:Amikor talán a Granada ellen így nyomtuk, akkor meglehetősen döcögősen ment a dolog, Song nagyon nem találta a helyét. Előrejátékban szerintem többet veszítenénk, mint amit nyernénk védekezésben.
Szerintem a lényeg az, hogy Xavi ne játsszon, mert vele ellentétben Cesc vagy Iniesta beletesz annyit a középpályás védekezésbe, hogy ne legyen probléma ilyen téren. (Persze fizikálisan egyik sem ér fel Songhoz, de pl. Fabregas van olyan agilis és kemény, hogy ezt kompenzálja.)
Na meg ugye Piqué ne úgy forduljon, mint Lipták, Valdes meg legyen képes lehúzni egy beadást, vannak itt azért olyan problémák, amit +1 vkp nem old meg.
torotam írta:Az F.C.B betűket már fel is gravírozták a serlegre, tovább nem írták még, mert ha esetleg a Bayern többet tejel, akkor még őket is rá lehet írni!visca el barca írta:én továbbra sem aggodom egy percig sem. ha nem megy a szekér, úgyis elcsalja majd a bíró nekünk. keep calm![]()
Én akkor sokkal könnyebb feladatnak tartanám a City-t, ha lendületesebben játszanánk, de egyelőre nem tűnik olyan domininánsnak a csapat, h teljesen nyugodt legyek miattuk. Valamint benne van a BL varázs a levegőben mindig, akármi történhet ebben a sorozatban.torotam írta:Finoman szólva sincs csúcsformában a csapat, de valahogy túlhájpolva érzem a City-t. Félre értés ne essék, jó csapat számos erénnyel, de nem olyan félelmetesek, mint ahogyan azt sokan beállítják.
Azt hiszem Shutter írta (és talán a túloldalt), hogy Busquets - Song párossal kellene középen felállni Xavi kárára. Ezen elgondolkodtam, nekem is tetszene ez a felállás, Song magassága és "rombolásai" valószínűleg a City ellen plusszokat jelentenének. De ennek ellenére kétlem, hogy Martino ezt fogja választani.
Az F.C.B betűket már fel is gravírozták a serlegre, tovább nem írták még, mert ha esetleg a Bayern többet tejel, akkor még őket is rá lehet írni!visca el barca írta:én továbbra sem aggodom egy percig sem. ha nem megy a szekér, úgyis elcsalja majd a bíró nekünk. keep calm

Tessék Barcelona - Valencia 2:3Chino írta:Hát igen. Tucatcsapat lettünk.Kovbal88 írta: A Barca jelenleg egy jó csapat a sok közül, de nem emelkedik ki az biztos. az Atletico-t se vertük meg a bajnokságban, pedig ha annyira jók lennénk akkor...
Nem tetszik nekem, Alves, Macherano, Puyol, Xavi és Iniesta játéka, pedig Iniesta a kedvencem de már lassan egy éve, nem az aki volt. Valdes ezőtt le a kalappal csúcsformában van, kár elmennie.
Lehet itt mondani bármit úgyis a pályán dől el, szerintem idén nem a mi javunkra, mert nem is érdemli meg ez a csapat. Pep csapata annak idején az első félidőben simán lerendezte a meccseket a bajnokságban. Most még ez se jön össze![]()
![]()
Iniesta játéka igen feljavult, Puyol pedig a negyedik számú kh-nk, aki kupa vagy laza meccseken játszik.
Nem kell a Pep csapathoz hasonlítani, ahhoz a mai Bayernt sem lehet. Azért az sem volt mindig tejfel. Azért emlékszem még ott olyan meccsekre, ami után ilyeneket írtak sokan.
Abból tényleg sok mindent le lehet vonni, hogy az Atleticoval leixeltünk a Calderonban, egy távolról sem veretes kezdővel egy olyan Madrid ellen, ami szerintem kb. a Cityvel van jelenleg egy szinten.
Mit vársz? Hogy minden csapat ellen 3-4 góllal menjünk félidőben? Rossz időszakban kezdtél a csapatnak szurkolni. (nem személyeskedni akarok, de olyan elvárásaid vannak hogy hihetetlen)
Azt pedig fejtsd már ki, hogy miért nem érdemeljük meg, hogy átmenjünk a nyolcaddöntőn.
A Real megérdemelné, mert őt hozzák fel, mint még nagy esélyest?
Ha az ATMA-t vesszük kikaptak tőlük otthon, a lendületben lévő Villarreal X-eltek, tőlünk kikaptak. A nagy meccseik közül egyedül azt a Juvet verték el, akit a Bl-ben az nem ruházott el aki nem akart.
Vagy ki érdemelné meg? Adjuk oda a kupát a Bayernnek szerintem.
Kovbal88 írta: a legjobb nyolc, talán meglehet. De ott vége a dalnak.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Hát igen. Tucatcsapat lettünk.Kovbal88 írta: A Barca jelenleg egy jó csapat a sok közül, de nem emelkedik ki az biztos. az Atletico-t se vertük meg a bajnokságban, pedig ha annyira jók lennénk akkor...
Nem tetszik nekem, Alves, Macherano, Puyol, Xavi és Iniesta játéka, pedig Iniesta a kedvencem de már lassan egy éve, nem az aki volt. Valdes ezőtt le a kalappal csúcsformában van, kár elmennie.
Lehet itt mondani bármit úgyis a pályán dől el, szerintem idén nem a mi javunkra, mert nem is érdemli meg ez a csapat. Pep csapata annak idején az első félidőben simán lerendezte a meccseket a bajnokságban. Most még ez se jön össze
Kovbal88 írta: a legjobb nyolc, talán meglehet. De ott vége a dalnak.
Nem akartam személyeskedni, olyat meg főleg nem állítottam, hogy bármi közöm lenne az esetleges továbbjutáshoz, de azért ennyire leírni a csapatot mégiscsak erős szerintem. Jól mondod, a pályán választ kapunk minden kérdésre. Egyébként nekem sem tetszik sok dolog, de ha úgy ülök le meccset nézni, hogy előre temetem ezt a brigádot, fújhatom az egészet.Kovbal88 írta:Na majd pont a megérzésed miatt fogunk továbbjutni, ne viccelj már!hank1ee írta:Hat éve folyamatosan a legjobb négy között vagyunk, és van egy olyan érzésem, hogy ez a sorozat nem most fog megszakadni. A top esélyesek még mindig a Bayern és a Barca, attól függetlenül, hogy mi történt tavaly. Idén meg szerintem összekapjuk magunkat és megnyerjük. Remélem összejön egy klasszikus finálé.Kovbal88 írta: a legjobb nyolc, talán meglehet. De ott vége a dalnak.
Tavaly a harmat gyenge Milán ellen is kellett a szerencse a visszavágon, amikor 4-0 lett, volt ott egy kapufa az elején ami megváltoztathatott volna mindet.
A Barca jelenleg egy jó csapat a sok közül, de nem emelkedik ki az biztos. az Atletico-t se vertük meg a bajnokságban, pedig ha annyira jók lennénk akkor...
Nem tetszik nekem, Alves, Macherano, Puyol, Xavi és Iniesta játéka, pedig Iniesta a kedvencem de már lassan egy éve, nem az aki volt. Valdes ezőtt le a kalappal csúcsformában van, kár elmennie.
Lehet itt mondani bármit úgyis a pályán dől el, szerintem idén nem a mi javunkra, mert nem is érdemli meg ez a csapat. Pep csapata annak idején az első félidőben simán lerendezte a meccseket a bajnokságban. Most még ez se jön össze
Na majd pont a megérzésed miatt fogunk továbbjutni, ne viccelj már!hank1ee írta:Hat éve folyamatosan a legjobb négy között vagyunk, és van egy olyan érzésem, hogy ez a sorozat nem most fog megszakadni. A top esélyesek még mindig a Bayern és a Barca, attól függetlenül, hogy mi történt tavaly. Idén meg szerintem összekapjuk magunkat és megnyerjük. Remélem összejön egy klasszikus finálé.Kovbal88 írta: a legjobb nyolc, talán meglehet. De ott vége a dalnak.
Egy hónapra esett ki, a visszavágón valószínűleg már játszhat, csak kérdés hogyan tér vissza. Sajnálom a srácot nagy kedvenc, de a mi szempontunkból jókor történt, ha mindenképp meg kell történnie.visca el barca írta:ez jó hír. +15%. azért remélem semmi komoly, egyik kedvencem.

1hónapra esett ki Agüero,ezt az orvosok is megerősítették a mai nap.Gareth Tello írta:Ja, azon a meccsen sérült meg.visca el barca írta:agüero kiesett? miről maradtam le? két napja még játszott.
Ja, azon a meccsen sérült meg.visca el barca írta:agüero kiesett? miről maradtam le? két napja még játszott.

connor írta: Én sem azt mondtam és nem is arra gondoltam, hogy a Fernandinho-Javi Garcia, Silva-Navas négyes olyan jó játékosok, mint az Iniesta-Xavi/Cesc, Neymar-Sánchez. Itt legfeljebb Silva-t tartom jobbnak Sánchez-nél. Ami a lényeg az az, hogy leginkább Nasri és Aguero kiesése miatt fog a City méginkább bunkerre és kontrákra épülő játékot játszani. Nem azért, mert az fekszik nekik a legjobban, hanem az fekszik nekünk a legkevésbé. A keretük pedig bőven van olyan minőségi és alkalmas erre a fajta játékra, hogy kiejtsenek minket. Még egyszer: nem egyénileg jobbak, hanem a mi taktikánk nem lesz jó és nem lesz elég az ő fizikumuk ellen. Az pedig azért gondolom világos, hogy technikailag annyira nem kutyaütő a City kerete sem. A 4-4-1-1-es játékkal pedig pont jók lesznek arra, hogy azt a fajra "két sáncos" védekezést játsszák, amivel középről "eltüntetik" Messit, vagy arra kényszerítik, hogy vissza kelljen mennie kb. a félpályáig labdákért, ezzel tulajdonképpen feleslegessé téve a szervező szerepkörben játszó játékosunkat (Xavi/Cesc), illetve a széljátékunkat simán le tudják zárni a széleken futkorászó Clichy-Silva és Zabaleta-Navas párosokkal, akiknek a kontráknál lehetőségük lesz kihasználni a gyorsaságukat, ellenben nálunk a szélsők és a felfutó bekkek folyamatosan leszűkített területbe, 3-4 védőbe fognak ütközni, mindezt relatíve kis területen, így nem fognak tudni lendületből megindulni. A beadásaink pedig Messi kp-ra visszahúzódásával értelmetlenek és haszontalanok lesznek, mert nem lesz kinek beadni.
Ezt gyönyörűen láthattuk tavaly a Bayern részéről, 7 gólos összesített vereség lett a vége és bár ilyen nagy kontraszt most biztos nem lesz, de nagyon hasonló forgatókönyv néz ki, ami elég ahhoz, hogy a city legyen az esélyesebb. Én 65-35%-ot adok a City-nek. Sajnos.