La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.01.11. 22:22:46

Kicserélhetnénk a Celtánál őket, mert egyértelmű melyik a Barca szint.
zola8787 írta:Nyert a Celta és Rafinha adott 1 gólpasszt :)

Amúgy akik figyelemmel követték tavaly a B meccseit, Rafinhát vagy Sergi Robertot tartjátok ígéretesebbnek?
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.01.11. 22:10:50

Rafinha, ez egyértelmű.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.11. 20:38:52

Nyert a Celta és Rafinha adott 1 gólpasszt :)

Amúgy akik figyelemmel követték tavaly a B meccseit, Rafinhát vagy Sergi Robertot tartjátok ígéretesebbnek?
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.01.10. 14:48:49

Gareth Tello írta:
Chino írta:Állíts össze magadról egy válogatást és már rohanok Zubihoz vele. :D (nem volt vicc)
Akkor az én válogatásomat is vidd, én szintén ballábas vagyok. :mrgreen:
Esélyetek nincs, én meg kétballábas vagyok 8) :mrgreen:


Mondjuk ezeknek a fiataloknak az ügyében mindig kérdés, h milyen lehetőséget látnak abban, h helyet tudnának e szorítani a mostani keretben. Mert ha nem érzik biztosnak az esélyt és jó helyük van az adott csapatnál, ahol rendszeresen játszanak, ráadásul megy nekik a szekér, akkor azért nem kicsi a tét és igazán megfontolandó, h mit lépjenek.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.10. 12:08:26

Chino írta: Amúgy az ifi-Bl-t tudtátok valahol nézni? Folyton kerestem hozzá stream-et, de semmi.
Eurosport vt, h adta a mi meccsünket meg youtuben is lehetett követni meccseket, a MIlan ellenibe ott néztem bele. De azt mondjuk nem tudom, h ott milyen sűrűn közvetítik.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.10. 10:37:22

OFF:
Ezzel a ballábas dologgal mégegyszer trollkodik valaki képernyőn keresztül verem ki a fogát.
Bevettem a fogvédőm... 8)
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7459
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.09. 16:51:21

barca99 írta:
Chino írta:Amúgy a marokkói srácot azért elnézegetném már olykor a B-ben. Sajnos nincs sok lehetőségem Juvenil meccseket nézni, de szerintem kinőtte már annyira, hogy eggyel feljebb léphessen. Jövőre minden bizonnyal B-csapat tagja lesz, de aztán nehogy úgy járjon, mint Nolito. Nyilván tehetségesebb nála, de ha túl későn lép szintet, az legalább olyan veszélyes, mintha túl korán.
Lehet, hogy túlzok egy kicsit, és csak türelmetlen vagyok, de szeretném már látni valójában mit is tud és nem lenne jó, ha ő is elmenne kölcsönbe és soha nem látnánk többet.
Lehet, hogy én értek félre valamit, de most a 18 éves El Haddadit hasonlítod ahhoz a Nolitohoz,
akit 22 évesen direkt a B csapat számára igazoltak?

Nem kérdés, hogy türelmetlen vagy, hiszen magad írod, hogy nem látod játszani, akik szerint meg jó helyen van, azok naponta edzik. :D
Mea culpa. Valamiért úgy emlékeztem, hogy '93-as. #-o Most utánanéztem, tényleg 18, nem is értettem, hogyan tolhatja 20 évesen még a Juvenilben.
Nolitohoz egyedül az életkora miatt hasonlítottam (de mondhattam volna Kikot is, csak az évein volt a hyngsúly). Nem a saját nevelés vagy tehetség/tudás alapján, mert 22 évesen már nem nagyon kerülnek fel játékosok a nagy csapatba másodosztályú tapasztalattal, inkább mennek kölcsönbe, aztán szevasz.

Amúgy az ifi-Bl-t tudtátok valahol nézni? Folyton kerestem hozzá stream-et, de semmi.

Ezzel a ballábas dologgal mégegyszer trollkodik valaki képernyőn keresztül verem ki a fogát.:mrgreen:

Valaki tudja, hogy Grimaldo játszhat-e a Hercules ellen vagy már csak a tavaszi szezonban?
Forca Barca!!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.09. 16:08:24

Chino írta:Amúgy a marokkói srácot azért elnézegetném már olykor a B-ben. Sajnos nincs sok lehetőségem Juvenil meccseket nézni, de szerintem kinőtte már annyira, hogy eggyel feljebb léphessen. Jövőre minden bizonnyal B-csapat tagja lesz, de aztán nehogy úgy járjon, mint Nolito. Nyilván tehetségesebb nála, de ha túl későn lép szintet, az legalább olyan veszélyes, mintha túl korán.
Lehet, hogy túlzok egy kicsit, és csak türelmetlen vagyok, de szeretném már látni valójában mit is tud és nem lenne jó, ha ő is elmenne kölcsönbe és soha nem látnánk többet.
Lehet, hogy én értek félre valamit, de most a 18 éves El Haddadit hasonlítod ahhoz a Nolitohoz,
akit 22 évesen direkt a B csapat számára igazoltak?

Nem kérdés, hogy türelmetlen vagy, hiszen magad írod, hogy nem látod játszani, akik szerint meg jó helyen van, azok naponta edzik. :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.09. 15:56:37

Chino írta:Állíts össze magadról egy válogatást és már rohanok Zubihoz vele. :D (nem volt vicc)
Akkor az én válogatásomat is vidd, én szintén ballábas vagyok. :mrgreen:
Chino írta:Amúgy a marokkói srácot azért elnézegetném már olykor a B-ben. Sajnos nincs sok lehetőségem Juvenil meccseket nézni, de szerintem kinőtte már annyira, hogy eggyel feljebb léphessen. Jövőre minden bizonnyal B-csapat tagja lesz, de aztán nehogy úgy járjon, mint Nolito. Nyilván tehetségesebb nála, de ha túl későn lép szintet, az legalább olyan veszélyes, mintha túl korán.
Lehet, hogy túlzok egy kicsit, és csak türelmetlen vagyok, de szeretném már látni valójában mit is tud és nem lenne jó, ha ő is elmenne kölcsönbe és soha nem látnánk többet.
Rá én is nagyon kíváncsi vagyok. Láttam már pár meccsen (tavaly, még a NextGen-ben, illetve idén az ifjúsági-BL-ben), és nagyon jól mozgott, bátran játszott, láthatóan baromira érzi a kaput. Jövőre szinte biztos, hogy a B-ben fog játszani, de én abban reménykedem, hogy Sanabria távozása miatt akár már idén is lehetőséget kaphat egyszer-kétszer (de inkább többször) az Eusebio-csapatban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7459
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.09. 15:40:45

MQuC írta:
labdaszerzésben, támadásépítésben, "osztogatásban" egyaránt kiveszi a részét, a brazilos virtus pedig neki is ott kering a vérében. Ráadásul végre lenne egy középpályásunk aki ballal az igazi.

Dehát, ha csak ennyi a vágyad, ajánlj be engem :twisted:
Viccet félre téve (nem volt vicc :P ), remélem, hogy azért nem mindenkinek az apja egy saját elszalasztott lehetőségeit kijavítani szándékozó arc és láthatjuk itt játszani. Bár rengeteg van az ilyen szülőkből....

Állíts össze magadról egy válogatást és már rohanok Zubihoz vele. :D (nem volt vicc)

Sajnos Rafa apja már bizonyította, hogy pontosan ilyen típus. Példát lehetne venni mondjuk Iniről. Ő aztán végigjárta a szamárlétrát és sohasem pofázott, hogy 19 évesen már kezdő akar lenni, de legalábbis sokkal többet játszani. (habár korábban nem tudom, hogy neki is az apja volt-e a managere, de befolyása biztos volt.

Amúgy a marokkói srácot azért elnézegetném már olykor a B-ben. Sajnos nincs sok lehetőségem Juvenil meccseket nézni, de szerintem kinőtte már annyira, hogy eggyel feljebb léphessen. Jövőre minden bizonnyal B-csapat tagja lesz, de aztán nehogy úgy járjon, mint Nolito. Nyilván tehetségesebb nála, de ha túl későn lép szintet, az legalább olyan veszélyes, mintha túl korán.
Lehet, hogy túlzok egy kicsit, és csak türelmetlen vagyok, de szeretném már látni valójában mit is tud és nem lenne jó, ha ő is elmenne kölcsönbe és soha nem látnánk többet.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.09. 14:53:16

labdaszerzésben, támadásépítésben, "osztogatásban" egyaránt kiveszi a részét, a brazilos virtus pedig neki is ott kering a vérében. Ráadásul végre lenne egy középpályásunk aki ballal az igazi.

Dehát, ha csak ennyi a vágyad, ajánlj be engem :twisted:
Viccet félre téve (nem volt vicc :P ), remélem, hogy azért nem mindenkinek az apja egy saját elszalasztott lehetőségeit kijavítani szándékozó arc és láthatjuk itt játszani. Bár rengeteg van az ilyen szülőkből....
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7459
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.09. 12:11:07

Én csak miatta néztem meg a Real-meccset, de nagyon megérte. 20 évesen rendre a csapat egyik legjobbja, labdaszerzésben, támadásépítésben, "osztogatásban" egyaránt kiveszi a részét, a brazilos virtus pedig neki is ott kering a vérében. Ráadásul végre lenne egy középpályásunk aki ballal az igazi.
Nagyon ritkán mondok ilyet, de ha a Celta bent marad én még egy évre tuti ott hagynám. Rendszeresen játszik, csapata egyik húzóembere, ráadásul LE alatt dolgozhat. Jövőre még Xavi elől nem venné el a játékperceket és valószínűleg SR is marad még. Nem érné meg hogy egy ilyen kincs folyamatosan a padról vagy a lelátóról nézze a meccseket. Vigoban még fejlődhet, rutint/tapasztalatot szerezhet. Csak félek, hogy a Papa megint vergődni fog, hogy miért nem kezdő már itt a fia. #-o
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.09. 11:11:20

Rafinha vs Real
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.09. 09:37:48

SAnabriat leigazolta a Roma, több nagy tehetségnek kikiáltott fiatallal együtt. Fél évig még egy másik SErie A csapatban szerepel majd, mert egyelőre nincs EU-n kívüli játékosnak több hely a ROmaban.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.08. 15:27:21

Nem baj GT, neked, mint új madridistának, nem feltétlenül hittem volna el, úgyhogy köszönöm bence-barcának is az infókat. :twisted:

Fogalmam sem volt ezekről, erre az ifjúsági tornára is véletlen kapcsoltam egyszer az Eurosporton. Kíváncsi vagyok a folytatásra, írjatok majd róla, ahogy halad a torna. Ilyenkor azért rájön az ember, h nemcsak a Masiában van utánpótlásképzés. Mondjuk az önmagában mit sem ér, ha aztán nem kapnak a fiatalok bizalmat, nem dobják őket a mély vízbe. Mert amellett, h pénzt csináljanak belőlük, csak az a cél, h egyszer a nagy csapatot erősítsék, ami nálunk az utóbbi 8-10 évben meglehetősen jól sikerült.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.08. 14:16:09

Barcelona B forward Tonny Sanabria (17) has said goodbye to all his team-mates and told them he will join Italian club Roma.

Sajnálom azért, hogy elmegy... De ha nem tud türelmes lenni, akkor ez van. Sok sikert neki Itáliában is!
recrea írta:El Haddadi gyerek azért lőtt pár parádésat...atya ég... :shock:

GT, neked biztos van róla infód, hogyan szerepelnek a fiatalok ebben az ifjúsági BL-ben, valaki itt már írt róla, de nincs kedvem utánanézni. Illetve kik nyerték meg ezeket az utóbbi években, mi esetleg?!
Jaja, nagyon brutál a gyerek. 8)

Igazából ez az ifjúsági-BL első szezonja, előtte volt a NextGen Series egy kis ideig, amely tulajdonképpen nem sokban különbözött az ifi-BL-től. A NextGen-t a 2011-12-es szezonban az Inter, a 2012-13-asban az Aston Villa nyerte meg. (Mi a legjobb nyolc, illetve a legjobb tizenhat között búcsúztunk.)

Aztán idén ugyebár elindult az ifjúsági BL, míg a NextGen végül elmaradt. (On 16 August 2013, organizers confirmed that youth football’s NextGen Series has been suspended for the 2013–14 campaign because of funding issues.)

A kicsik ugyebár - a nagyokhoz hasonlóan - a Milannal, a Celtic-kel és az Ajaxszal kerültek egy csoportba.
Barcelona 4-1 Ajax
Celtic 1-2 Barcelona
Milan 2-6 Barcelona (Ezt néztem élőben, hatalmas volt :D )
Barcelona 1-1 Milan
Ajax 0-4 Barcelona
Barcelona 3-0 Celtic
Így öt győzelemmel és egy döntetlennel, 20-5-ös gólkülönbséggel, csoportelsőként ment tovább a csapat. :)

A legjobb tizenhat között a Koppenhága lesz az ellenfél.

Ami még érdekes, hogy El Haddadi holtversenyben vezeti a góllövőlistát (öt találattal) és az asszisztlistát is (három gólpasszal). 8)

szerk.: Ja, most látom, hogy megelőztek... Na mindegy. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2014.01.08. 16:40:35-kor.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.08. 14:15:39

recrea írta: GT, neked biztos van róla infód, hogyan szerepelnek a fiatalok ebben az ifjúsági BL-ben, valaki itt már írt róla, de nincs kedvem utánanézni. Illetve kik nyerték meg ezeket az utóbbi években, mi esetleg?!
Csoportelsőként végeztek, a csoport ua vt, mint a BLben. 5gy és 1d, az a Milan ellen hazain. De érdekességképpen, Milant idegenben 6-2re csapták meg az ifik. A góllövő listán sokakkal holtversenyben 5 góllal az élen ál El Haddadi, emellett szintén még másokkal, de az élen van az asszisztlistán is 3 gólpasszal. Az egyeneskieséses kör első fordulójában a Koppenhága lesz az ellenfél.

Idén ez egy új sorozat, eddig is volt, csak más néven ill. akkor nem a nagyok alapján lehetett bejutni. Tavaly pl minket a Chelsea vert ki a nyolcaddöntőben, akik végül a döntőben az Aston Villától kaptak ki.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.08. 13:59:09

Gareth Tello írta:The 50 best Masia teams' goals in the first half of 2013/14 season =D>
El Haddadi gyerek azért lőtt pár parádésat...atya ég... :shock:

GT, neked biztos van róla infód, hogyan szerepelnek a fiatalok ebben az ifjúsági BL-ben, valaki itt már írt róla, de nincs kedvem utánanézni. Illetve kik nyerték meg ezeket az utóbbi években, mi esetleg?!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.08. 13:39:42

The 50 best Masia teams' goals in the first half of 2013/14 season =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7459
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.05. 21:30:04

Végül 2:2-t játszottak a fiúk az Alcorcón ottonában. Adama mentett pontot a 86. percben. Ezzel 24 ponttal állnak a 18. helyen, de még a 10. Murcia is 3 ponton belül van.
A másik gólt Denis lőtte.
A következő és egyben az őszi szezon utolsó meccse a 14. Hercules ellen lesz otthon.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.29. 12:55:48

Jó hír a B csapat háza tájáról: a hosszú ideje sérült Grimaldo felépülése remekül halad, a 18 éves balhátvéd már a csapattal edz (bár még nem tud minden gyakorlatot elvégezni), és január közepe tájékán akár már vissza is térhet! :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.22. 00:13:45

deulo meglátogatta a csapatot.
remélem megbeszélték tatával, hogy jövőre megnyomjuk... :lol:
pintoval az a kezelés. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7459
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.21. 23:25:42

Gareth Tello írta:2-2-t játszottak a kicsik a Gijónnal egy elég fordulatos mérkőzésen: a vendégek korai góljára Sanabria válaszolt a 33. percben, a félidőben így 1-1 volt az állás, aztán a második játékrészben sokáig nem született gól, míg végül a 88. percben a góllövőlistát vezető Scepovic betalált Ortolá kapujába, és úgy tűnt, elviszi a Gijón a három pontot, de a 92. minutumban Edu Bedía döntetlenre mentette a meccset! :)

A csapat: Ortolá - Gabarrón, Sergi Gómez, Ilie, Planas - Edu Bedía, Samper, Espinosa (Joan Román 79') - Dani Nieto (Adama 68'), Sanabria, Denis Suárez.

A kiesőzónához azonban még mindig közel vannak Espinosáék, jelenleg a 18. helyen állnak.

Ennek ellenére bravúr volt a srácoktól ez az X. A Gijón a döntetlen ellenére is harmadik a tabellán, valószínű feljutó is lesz.Viszont most két nyerhetőnek tűnő meccs jön az Alcorcón és a Hercules ellen, ha ezekből legalább négy pontot szereznek a srácok a középmezőnyben zárhatják az őszt.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.21. 22:41:24

2-2-t játszottak a kicsik a Gijónnal egy elég fordulatos mérkőzésen: a vendégek korai góljára Sanabria válaszolt a 33. percben, a félidőben így 1-1 volt az állás, aztán a második játékrészben sokáig nem született gól, míg végül a 88. percben a góllövőlistát vezető Scepovic betalált Ortolá kapujába, és úgy tűnt, elviszi a Gijón a három pontot, de a 92. minutumban Edu Bedía döntetlenre mentette a meccset! :)

A csapat: Ortolá - Gabarrón, Sergi Gómez, Ilie, Planas - Edu Bedía, Samper, Espinosa (Joan Román 79') - Dani Nieto (Adama 68'), Sanabria, Denis Suárez.

A kiesőzónához azonban még mindig közel vannak Espinosáék, jelenleg a 18. helyen állnak.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.20. 16:35:02

a sérülés sajnálatos, de nagyon jó, hogy barcelonában vizsgálgatják és itt lesz a rehabilitációja.
jobb, hogy addig is hazatért, míg parkolópályán van.
Válasz küldése