La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.09. 09:41:14

Another young promise that couldn't develop in the riches of the PL. 90% done that Denis Suárez of City goes to Barcelona B.


3-1-re nyertek végül a kicsik, az ellenfél a harmadosztályú Lleida Esportiu csapata volt egyébként.

Bemutatkozott a három nyári igazolás: Dani Nieto (góllal ráadásul), Edu Bedia és Joan Campins.

Gólszerzők: Sandro Ramírez 7', Calvet 88', Dani Nieto 92' - Mata 38'.

A Barça B kezdője: Masip - Gabarrón, Sergi Gómez, Planas, Lucas Gafarot - Edu Bedia, Ilie, Espinosa - Román, Sandro Ramírez, Dani Nieto.

Pályára lépett még: Babunski, Samper, Pol Calvet, Ayala, Campins, Sanabria.
Avatar
egoland
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.01.30. 00:02:37

2013.08.08. 21:37:51

A Barca B játszik ha valakit érdekelnek a kicsik 1-0-ra vezetnek

http://www.rojadirecta.me/goto/www.deporte42.com
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.06. 17:57:16

Juvenil-játékos volt Messi, Muniesa, Deulofeu, Samper, Dongou, de még a kicsi Bojan is, mikor már játszhattak a nagycsapatban. Nem az a mérvadó, hogy hol játszik, hanem hogy látnak-e az adott játékosban tehetséget és ötletet a vezetők, vagy sem. Így vannak most Bagnack-kal is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.06. 17:32:55

Lionel85 írta:
Chino írta:Nekem egy kicsit furának tűnik, hogy Tata mennyire számol Bagnack-kal. Azért csak egy alig 18 éves játékosról beszélünk, aki még térképről is alig látta a felnőtt csapatot. Én személy szerint egyszer sem láttam játszani, vagy most került fel a Juvenilbeől? Valaki tud róla valamit? Nem arra lennék kíváncsi, hogy milyen a bőre színe vagy hányas cipőt hord, hanem milyen stílusú játékos. Gyors, jól fejel, labdaboiztos? Talán van itt valaki aki már látta néhányszor, mert Pep és Tito érában még nem is hallottam róla, a Tata által vezényelt edzéseken pedig mindig ott van, és az utazókeretekbe is rendszeresen bekerül.
Messi 16 éves korában mutatkozott be a csapatban. Akkor tudta valaki, hogy milyen képességei vannak? Pont azért kap lehetőséget ilyen fiatalon, mert birtokában van olyan tudásnak, aminek a korabeli srácok még nem. A labdakezelése stabil, Bartrához lehetne hasonlítani, bátor fiú és nem ijed meg ha az ellenfél ráront. Kb. ennyi, később meglátjuk mire viszi.
Messi az Messi, ő az űrből jött, nem tudtad? :lol:

Viccet félretéve, csak meglepődtem, hogy Tata már a Juvenilből (és nem is a B-ből) hív fel egy játékost, úgy hogy nem is igazán ismeri még az utánpótlást, legalábbis nem úgy mint Tito vagy Pep. (Mondjuk biztos Messi kényszerítette rá a mestert.) Biztosan játszott már néhány meccset a segundában, mégis ezek szerint tudhat valamit fiú. Ez viszont nagyon biztató, talán egy-két kupa -vagy szinte tét nélküli meccsen láthatjuk majd. Amúgy ő is abból az Eto'o által alapított fociakadémiából érkezett? Ha igen, akkor nem működik rosszul, lásd Dongou.

A Bartraval való helyzetét nem keverném ide, miszerint már korábban fel volt "sztárolva" és nem ismeretlenként érkezett. Nyilván lehetett róla hallani, mert a B-csapatban stabil helye volt, viszont Muniesa-t tartották a nagyobb tehetségnek és Puyol utódnak. Mondjuk ha nincs az a csúnya sérülése, lehet, hogy ő lenne Bartra helyén.
Forca Barca!!!!
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.08.06. 17:30:31

Chino írta:Nekem egy kicsit furának tűnik, hogy Tata mennyire számol Bagnack-kal. Azért csak egy alig 18 éves játékosról beszélünk, aki még térképről is alig látta a felnőtt csapatot. Én személy szerint egyszer sem láttam játszani, vagy most került fel a Juvenilbeől? Valaki tud róla valamit? Nem arra lennék kíváncsi, hogy milyen a bőre színe vagy hányas cipőt hord, hanem milyen stílusú játékos. Gyors, jól fejel, labdaboiztos? Talán van itt valaki aki már látta néhányszor, mert Pep és Tito érában még nem is hallottam róla, a Tata által vezényelt edzéseken pedig mindig ott van, és az utazókeretekbe is rendszeresen bekerül.
Igen, a hivatalos honlapon még a juvenil keretben szerepel, valószínűleg még a B-ben sem játszott, vagy semmiképpen sem sokat.
A Gamperen nekem annyi jött le róla, h 20-30 méterre is jó ütemben és nagyon pontosan passzol, ill. egyáltalán nem volt megilletődve, elég magabiztosnak tűnt. Amikor meg Pintohoz került a labda, úgy futott le a sarok felé, mintha csak Abidalt láttam volna.
Aztán hogy védővel szemben mit tud, majd csak kiderül, de nekem abszolút pozitív az első benyomásom róla, persze 25 perc alapján ez még nem jelent sokat.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.06. 17:17:36

Chino írta:Nekem egy kicsit furának tűnik, hogy Tata mennyire számol Bagnack-kal. Azért csak egy alig 18 éves játékosról beszélünk, aki még térképről is alig látta a felnőtt csapatot. Én személy szerint egyszer sem láttam játszani, vagy most került fel a Juvenilbeől? Valaki tud róla valamit? Nem arra lennék kíváncsi, hogy milyen a bőre színe vagy hányas cipőt hord, hanem milyen stílusú játékos. Gyors, jól fejel, labdaboiztos? Talán van itt valaki aki már látta néhányszor, mert Pep és Tito érában még nem is hallottam róla, a Tata által vezényelt edzéseken pedig mindig ott van, és az utazókeretekbe is rendszeresen bekerül.
számomra is érdekes, őszintén szólva mostanáig a nevét sem hallottam. bár számomra az mindenképp bizakodásra ad okot, hogy sok bevált és klasszissá lett fiatalunk egyáltalán nem volt hypeolva, nem lehetett igazán róluk hallani, csak egyszer bedobták őket a vízbe és beváltak. Iniesta, Busquets szerintem teljesen ennek a példája, de igazából Puyolról és Xaviról sem volt kikiáltva, hogy itt az új mit tudom én kicsoda. (mondjuk Xavi akarva akaratlanul össze lett hasonlítva Peppel, de igaz rá, hogy már fiatalon be merték rakni a kezdőbe.) az elmúlt időszak gyengébb formája ellenére pedro is ilyen volt, mondjuk őt klasszisnak azért nem mondanám, de ha összeszedi magát akkor van helye a kezdőben is. bevallom számomra ezért is van elég sok fenntartás Barta irányába. körülbelül 3 éve van beharangozva, mégis pl. a mostani helyzetben, amikor nagyon kéne belső védő, továbbra is cserének van szánva. nekem az a tapasztalatom, hogy itt a Barcánál akit nem lehet rögtön bedobni a mély vízbe, hanem majd jövőre, még fejlődjön stb, abból nálunk nem lesz soha alapember. na mind1, ne legyen igazam Bartrával kapcsolatban. Bagnackot meg nyilván nem kell idealizálni, alig láttuk, de azért reménykedjünk, ha Martino ennyire kiszúrta.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.06. 16:27:43

Chino írta:Nekem egy kicsit furának tűnik, hogy Tata mennyire számol Bagnack-kal. Azért csak egy alig 18 éves játékosról beszélünk, aki még térképről is alig látta a felnőtt csapatot. Én személy szerint egyszer sem láttam játszani, vagy most került fel a Juvenilbeől? Valaki tud róla valamit? Nem arra lennék kíváncsi, hogy milyen a bőre színe vagy hányas cipőt hord, hanem milyen stílusú játékos. Gyors, jól fejel, labdaboiztos? Talán van itt valaki aki már látta néhányszor, mert Pep és Tito érában még nem is hallottam róla, a Tata által vezényelt edzéseken pedig mindig ott van, és az utazókeretekbe is rendszeresen bekerül.
Messi 16 éves korában mutatkozott be a csapatban. Akkor tudta valaki, hogy milyen képességei vannak? Pont azért kap lehetőséget ilyen fiatalon, mert birtokában van olyan tudásnak, aminek a korabeli srácok még nem. A labdakezelése stabil, Bartrához lehetne hasonlítani, bátor fiú és nem ijed meg ha az ellenfél ráront. Kb. ennyi, később meglátjuk mire viszi.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.06. 16:02:52

Nekem egy kicsit furának tűnik, hogy Tata mennyire számol Bagnack-kal. Azért csak egy alig 18 éves játékosról beszélünk, aki még térképről is alig látta a felnőtt csapatot. Én személy szerint egyszer sem láttam játszani, vagy most került fel a Juvenilbeől? Valaki tud róla valamit? Nem arra lennék kíváncsi, hogy milyen a bőre színe vagy hányas cipőt hord, hanem milyen stílusú játékos. Gyors, jól fejel, labdaboiztos? Talán van itt valaki aki már látta néhányszor, mert Pep és Tito érában még nem is hallottam róla, a Tata által vezényelt edzéseken pedig mindig ott van, és az utazókeretekbe is rendszeresen bekerül.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.05. 17:02:00

Chino írta:Nem tudja valaki, hogy a real ellen Deulofeu játszott-e, és ha igen akkor hogyan mozgott?
a meccs végén cserélték be, ha jól rémlik, 7-8 perc jutott neki.
nem mozgott rosszul, de még be kell illeszkednie.
a gyorsasága viszont szembetűnő volt. :)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.08.05. 16:48:07

Nem láttam a Santos elleni meccset, de megnéztem az összefoglalót, és arról a Dongou-momentumról egyből a mi Eto'onk jutott eszembe... talán most visszakapjuk :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.08.05. 16:44:53

Chino írta:Nem tudja valaki, hogy a real ellen Deulofeu játszott-e, és ha igen akkor hogyan mozgott?
http://www.youtube.com/watch?v=pTsacViYEMo

Játszott ahogy látom. Remélem fejlődni fog Angliába, aztán a plusz tudását tudja majd itt kamatoztatni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.05. 16:35:44

Nem tudja valaki, hogy a real ellen Deulofeu játszott-e, és ha igen akkor hogyan mozgott?
Forca Barca!!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.04. 09:26:25

Rafinha már a Celtáé

Kép
Kép
Kép
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.08.04. 08:05:35

[quote="Capon"]Hátha ha Dongou tartja ezt a tempót fejlődésben, akkor tényleg jobb lehet Sáncheznél. Mindenesetre, ha Sánchez nem szedi össze magát ebben az idényben, akkor lehet, hogy a kövi nyáron repülhet, ott lesz mellette Messi, Neymar, Pedro, és Tello mellett a kölcsönből visszajövő Krkic és Deulofeu és még Dongou is. Lehet mégérni értékesíteni Sánchez-t, addig amíg legalább kapunk érte valamennyit.

Még kicsit korainak érzem.
Arról nem is beszélve, hogy Bojan ebbe a csapatba már a büdös életbe nem fog játszani, erre mérget mernék venni.
Tello meg messze van még az állandó kezdőtől, főleg nagy csapatok ellen.[/quote]

Jó lehet Krkicsnek ennyi volt, (amit sajnálnék, szimpatikus gyerek, azért drukkolok neki) de ha Deulofeu és Dongou is a nagyokkal edz majd, akkor a 3 csatárposztra lesz 7 ember, valakit biztos elfognak adni. Pláne majd jön a következő korosztály az ifiktől...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.04. 01:00:06

Teljesen egyetértek a Dongouval kapcsolatban! Én is észrevettem, hogy egy VÉRBELI befejező csatár. Kegyetlen a gyerek! Eto'o utódja. Mindenképpen meg kell tartani!
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.04. 00:49:42

ozsimiki írta:Sosem szoktam elhamarkodottan ítélkezni, se negatívan, se pozitívan,de ha ezt a Dongou gyereket nem tartjuk meg, és nem kínálunk neki MAJD egy olyan szerződést,h az olajosoknak eszük ágába se legyen kivásárolni nevetséges árakon majd, akkor mérges leszek.

Nagyon úgy érzem,h ha nem is hipp-hopp,de korszakos játékosa lesz a Barcának...
jövőre lejár a szerződése, uhogy bele kell huzni... első csapatba MÉG nem fér be, de nagy kérdés ha felfigyel rá egy olajos akkor tud e majd nemet mondani...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.04. 00:05:47

palesz77 írta:
mrlevy írta:Az oké hogy Santos ,meg harmat gyengék , de ettől még a srác úgy vitte el 3 ember között/mellett , mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ez az ami nincs meg Alexisben meg Pedroban. Kíváncsi leszek rá.

Erre gondoltam:
http://www.youtube.com/watch?v=RfOnb7FrQEk
Tényleg ügyes gyerek, de azért az előszezonbeli ellenfeleink meg se közelítik a spanyol élvonal csapatait. Ha normális védőkkel néz szembe, akkor itt is elvették volna tőle szerintem, a 3. védőnek lett volna rá sansza, mert kicsit hosszan tolta meg, egy Puyi pl erre lecsapott volna - legalábbis szerintem. Én még várnék azzal a felhozatallal, először legyen a B csapat húzóembere, aztán beszélhetünk a felhozataláról.. Amúgy tényleg van benne potenciál, de mondjuk kíváncsi lennék Messivel együtt hogy élne meg a pályán, egyáltalán nem szélre való a gyerek szerintem..
Az ösztön és a bátorság a lényeg, szerintem!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.03. 23:40:12

Sosem szoktam elhamarkodottan ítélkezni, se negatívan, se pozitívan,de ha ezt a Dongou gyereket nem tartjuk meg, és nem kínálunk neki MAJD egy olyan szerződést,h az olajosoknak eszük ágába se legyen kivásárolni nevetséges árakon majd, akkor mérges leszek.

Nagyon úgy érzem,h ha nem is hipp-hopp,de korszakos játékosa lesz a Barcának...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.08.03. 19:21:13

mrlevy írta:Az oké hogy Santos ,meg harmat gyengék , de ettől még a srác úgy vitte el 3 ember között/mellett , mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ez az ami nincs meg Alexisben meg Pedroban. Kíváncsi leszek rá.

Erre gondoltam:
http://www.youtube.com/watch?v=RfOnb7FrQEk
Tényleg ügyes gyerek, de azért az előszezonbeli ellenfeleink meg se közelítik a spanyol élvonal csapatait. Ha normális védőkkel néz szembe, akkor itt is elvették volna tőle szerintem, a 3. védőnek lett volna rá sansza, mert kicsit hosszan tolta meg, egy Puyi pl erre lecsapott volna - legalábbis szerintem. Én még várnék azzal a felhozatallal, először legyen a B csapat húzóembere, aztán beszélhetünk a felhozataláról.. Amúgy tényleg van benne potenciál, de mondjuk kíváncsi lennék Messivel együtt hogy élne meg a pályán, egyáltalán nem szélre való a gyerek szerintem..
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.08.03. 19:16:10

MessiCesc írta:Hátha ha Dongou tartja ezt a tempót fejlődésben, akkor tényleg jobb lehet Sáncheznél. Mindenesetre, ha Sánchez nem szedi össze magát ebben az idényben, akkor lehet, hogy a kövi nyáron repülhet, ott lesz mellette Messi, Neymar, Pedro, és Tello mellett a kölcsönből visszajövő Krkic és Deulofeu és még Dongou is. Lehet mégérni értékesíteni Sánchez-t, addig amíg legalább kapunk érte valamennyit.
Még kicsit korainak érzem.
Arról nem is beszélve, hogy Bojan ebbe a csapatba már a büdös életbe nem fog játszani, erre mérget mernék venni.
Tello meg messze van még az állandó kezdőtől, főleg nagy csapatok ellen.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.03. 19:15:44

Azért az engem érdekelne, hogy Dongounak és Sáncheznek mi köze van egymáshoz... :-k Egyikük kilences, másikuk pedig szélső..
Dongou óriási tehetség, mindent tud, amit egy mai kilencesnek tudnia kell. Jó érzéke van az összjátékhoz, nagyon erőszakos, egyből a kaput keresi, jól használja ki fizikai adottságait, magának is képes megteremteni a helyzetet. Egyelőre viszont még a B csapatban kell bizonyítania (Deulofeu után most tőle várják, hogy húzóember legyen, ez menni is fog neki, ebben szinte biztos vagyok).
Az még kérdéses, hogy Tata mennyire bízik majd a fiatalokban, hozzájuk-e mer nyúlni, eddig biztatóak a jelek, hisz viszi magával Bagnackot is, ha igen, Dongou lehet Messi első számú cseréje, ezzel a szereppel is bőven megkapja azt a játékpercet, amit egy 18 éves tehetségnek kell. :wink:
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2013.08.03. 19:05:04

Az oké hogy Santos ,meg harmat gyengék , de ettől még a srác úgy vitte el 3 ember között/mellett , mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ez az ami nincs meg Alexisben meg Pedroban. Kíváncsi leszek rá.

Erre gondoltam:
http://www.youtube.com/watch?v=RfOnb7FrQEk
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.08.03. 18:59:27

Hátha ha Dongou tartja ezt a tempót fejlődésben, akkor tényleg jobb lehet Sáncheznél. Mindenesetre, ha Sánchez nem szedi össze magát ebben az idényben, akkor lehet, hogy a kövi nyáron repülhet, ott lesz mellette Messi, Neymar, Pedro, és Tello mellett a kölcsönből visszajövő Krkic és Deulofeu és még Dongou is. Lehet mégérni értékesíteni Sánchez-t, addig amíg legalább kapunk érte valamennyit.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.03. 14:21:38

Stoichkov írta:mihamarabb hozzuk fel, és szép lassan ki is tolhatná a keretből a szerencsétlenkedő sanchezt
Azért ez szerintem még bőven évek kérdése. Nem hiszem hogy ebben a szezonban nagyon erőltetni kellene Dongou játékát, egy-két kupameccsen vagy kisebb ellenfelek ellen beállhatna, de igazi tétmeccseken nem biztos hogy tudna még bizonyítani. És szerintem egy félgőzön pörgő Sanchez MÉG többet ér mint egy tele gatyával játszó Dongou.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.03. 14:10:45

Három ifistánk is meghívást kapott hazájuk felnőtt válogatottjába: Dongou a Kameruniba, a 17 éves Sanabria Paraguay felnőtt csapatába, David Babunski (18 ) pedig a Macedón csapatba!
Válasz küldése