Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.21. 18:00:20

Bob_Marley írta:Jól van miihii te halandó :D ismered a kukoricasalátát :P
Írhatnál te is olyan kis listát mint mihu hogy felétek hogy mondják xy szónak.
Menő vagyok, mi? :P

Nem igazán tudok semmi extra kifejezést, h nálunk mit mondanak máshogy, mint máshol. Nálunk a bab az bab, a sztrapacska sztrapacska, a kukoricasali pedig az egyik kedvenc köret. Meghaladjuk a korunkat 8)

Talán annyi érdekességet tudok így most séróból, h egyes részeken úgy mondják a -nák, -nék szavakat, h -náék :D

Pl mondanáék. (Ők mondanák.)

Ez mondjuk tök jó, mert van egy barátnőm, aki sosem tudja, h mit hogyan kell mondani, böki is a fülemet a sok -nák, ezzel meg abszolút kompatibilisen ki lehet fejezni mindent :D Mintha egy meccsre egyszerre húznál 1x2-t, tuti, h eltalálod :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.21. 17:49:44

Jól van miihii te halandó :D ismered a kukoricasalátát :P
Írhatnál te is olyan kis listát mint mihu hogy felétek hogy mondják xy szónak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.21. 17:28:35

Bob_Marley írta:Mondjuk halkan megjegyzem, én sem hallottam még soha életemben olyanról hogy kukoricasaláta :D
Jó, mondjuk ezen nem csodálkozom, tudjuk jól, h te nem vagy ember :mrgreen:

De a nem evilágiaknak, h mégis megtudják miről van szó, kb ilyen a majonézes kukoricasali:
Kép

Bár többnyire karikázott a hagyma benne, de ez csak apróság.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.21. 17:15:05

Belegondolva val. tulajdonnevek előtt annyira nem helytelen a névelő, bár valamiért nekem továbbra is az emlékeimben az szerepel, hogy azok elé sem illik rakni.De ez csak az agyamban lévő urban legend :D Mert nem jön ki.

Na akkor daffyéknál (hozzáteszem újabb érdekes nyelvi kérdés ezt hogy írod :D kötőjellel vagy nem) is van kukoricasaláta, biz Isten én ilyenről nem hallottam még :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.21. 17:08:10

Bob_Marley írta:Mondjuk halkan megjegyzem, én sem hallottam még soha életemben olyanról hogy kukoricasaláta :D Mondjuk nem is vagyok nagy zöldséges, köretnek jó öreg krumpli (a.k.a pityóka) oszt csókolom
kukoricasaláta mifelénk mosonmagyaróváron is divat
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.21. 17:05:41

Mondjuk halkan megjegyzem, én sem hallottam még soha életemben olyanról hogy kukoricasaláta :D Mondjuk nem is vagyok nagy zöldséges, köretnek jó öreg krumpli (a.k.a pityóka) oszt csókolom
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.10.21. 17:04:38

Mihu írta: Egyébként a hitetlenkedőket nem értem :D Az internet korát éljük :D Írjátok be a csírás galuskát és a lábtót is google-ba, és akkor rá fogtok jönni, hogy nem kitaláltam, és nem csak szívatlak titeket itt nem létező kajanevekkel :D
Lecsekkoltam,létezik a csírás galuska. De még mindig nem értem mitől csírás.. :lol:
Polenta/puliszka témához annyit fűznék hozzá,hogy polentának csak az olaszok hívják. Ugyanúgy készül mint a puliszka de ők vajat is tesznek hozzá
és náluk nem főétel mint például a juhtúrós-szalonnás verzió(ezt nem is ismerik),hanem köretként fogyasztják. Utóbbi időben itthon is egyre felkapottabb az olasz verzió.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.21. 16:53:48

L.Messi 10 írta:
miihii írta:És ha már ilyen ételes téma.
Amit az életben nem gondoltam volna, de néhány éve sikerült egy pincérnőt megfogni azzal, h kukoricasalátát kértünk köretként. A csajszi azt sem tudta miről beszélünk, erre elmagyaráztuk ezt a roppant bonyolult ételt és továbbra is Özil tekintettel mondta, h tőle ilyet még soha nem kértek, ezért nem tudja :D Kaposmérőn volt ez a Dr Jones-ban.
Kicsi a Világ... Én mérői vagyok, de tudom mi az a kukoricasaláta :D Sőt, mérői ismerős felesége a Jonesba volt szintén pár éve pincér :D
És azóta van már a Jones-ban kukorisali? Mert akkor azt nekünk köszönheti a jónép :P 8)

Először azt hittük vmi helyi specialitás, h vicceskislány trollkodik az új vendégekkel, de mivel az étlapon sem szerepelt, így már meggyőző volt, h arrafele valóban nem tudják mi az. Nem most volt, de elég élénken megmaradt bennem a dolog :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.10.21. 16:41:32

miihii írta:És ha már ilyen ételes téma.
Amit az életben nem gondoltam volna, de néhány éve sikerült egy pincérnőt megfogni azzal, h kukoricasalátát kértünk köretként. A csajszi azt sem tudta miről beszélünk, erre elmagyaráztuk ezt a roppant bonyolult ételt és továbbra is Özil tekintettel mondta, h tőle ilyet még soha nem kértek, ezért nem tudja :D Kaposmérőn volt ez a Dr Jones-ban.
Kicsi a Világ... Én mérői vagyok, de tudom mi az a kukoricasaláta :D Sőt, mérői ismerős felesége a Jonesba volt szintén pár éve pincér :D
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.10.21. 14:22:33

Gerard3Piqué írta:Szép estét !
Felvetődött bennem a kérdés, hogy hogy lehet valakiből pl.: kézilabdaedző ?
Milyen iskolát kell elvégezni, az edzői licenszet mi úton lehet megszerezni stb.
Jó szurkolást!
Visca el Barca , Visca Catalunya !!
ha még aktuális, talán ez segít:

http://www.sportedzokepzes.hu/okjs-kepzesek/kezilabda
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.21. 13:47:44

miihii írta:
Azaz, tényleg van olyan is :)
Bár ismereteim a nevezett közösségről szerencsére elég hiányosak, így csak kb tippelni tudok, h úgy sejtem a pulya a csecsemőre való kifejezés, a purdé meg a kisgyerek talán. De végül is tökmindegy...
Am a dikk is elterjedt és ismert mindenfelé :P


És ha már ilyen ételes téma.
Amit az életben nem gondoltam volna, de néhány éve sikerült egy pincérnőt megfogni azzal, h kukoricasalátát kértünk köretként. A csajszi azt sem tudta miről beszélünk, erre elmagyaráztuk ezt a roppant bonyolult ételt és továbbra is Özil tekintettel mondta, h tőle ilyet még soha nem kértek, ezért nem tudja :D Kaposmérőn volt ez a Dr Jones-ban.
Nyílván mi sem minden nap használjuk a pulya szót a gyerek helyett :D Csak akkor, mikor lazábban beszélünk, vagy nyomatékosítani akarunk valamit :D Szerintem el tudjátok képzelni ezeket a helyzeteket, mikor valaki direkt nem a legszebb formáját használja egy szónak :D Mi a pulyát nem (csak) a csecsemőre használjuk, hanem általában a gyerekre. Pulyakorunkban=gyerekkorunkban.


Nem gondoltam, hogy létezik olyan ember a földön, aki nem ismeri a kukoricasalátát :D :D A világ legjobb salátája, hogy nem lehet azt ismerni? :lol: :lol: Nekem mindegy lenne, ha kukoricasalátát kukoricasalátával ehetnék :D

Egyébként a hitetlenkedőket nem értem :D Az internet korát éljük :D Írjátok be a csírás galuskát és a lábtót is google-ba, és akkor rá fogtok jönni, hogy nem kitaláltam, és nem csak szívatlak titeket itt nem létező kajanevekkel :D
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.21. 13:21:07

Tim írta:
miihii írta: A pulya szó pedig úgy tudom nem térségtől függő megnevezése a gyereknek...
A szó amit keresel az a "purdé". A pulya elég elterjedt és ismert mindenfelé.
Azaz, tényleg van olyan is :)
Bár ismereteim a nevezett közösségről szerencsére elég hiányosak, így csak kb tippelni tudok, h úgy sejtem a pulya a csecsemőre való kifejezés, a purdé meg a kisgyerek talán. De végül is tökmindegy...
Am a dikk is elterjedt és ismert mindenfelé :P


És ha már ilyen ételes téma.
Amit az életben nem gondoltam volna, de néhány éve sikerült egy pincérnőt megfogni azzal, h kukoricasalátát kértünk köretként. A csajszi azt sem tudta miről beszélünk, erre elmagyaráztuk ezt a roppant bonyolult ételt és továbbra is Özil tekintettel mondta, h tőle ilyet még soha nem kértek, ezért nem tudja :D Kaposmérőn volt ez a Dr Jones-ban.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.10.21. 13:16:26

Tim írta:
A sztrapacska egy szlovák eredetű étel,valószinüleg mindenhol ismerik
A Balatonon nyaralva egy étteremben akartunk sztrapacskát rendelni, erre a 20 perces 'veszekedés' közepette, elmondtuk, hogy mi az alapanyag, és megígérték, hogy ha legközelebb megyünk addigra lesz az étlapon :mrgreen:

halvány lila gőzük sem volt, hogy miről beszélünk :)

a makuka tényleg borsodi-most nézem, hogy a helyesírási segítő aláhúzza, érdekes :-k
a 'jöttök' nálunk parasztos :D

viszont a lábtóról még én sem hallottam.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.10.21. 13:01:51

Gerard3Piqué írta:
Mihu írta: Meg egyébként ezek ugyan olyanok, hogy Nógrádban a szotyi az makuka :D
Itt lakok Nógrádban és életemben nem hallottam még ezt pedig falun lakok ahol aztán hallani dolgokat, olyat is hogy a néma mondta a süketnek , hogy a vak látta a bénát szaladni :D
Borsod lesz az, nem Nógrád. :D

Személynevek előtti határozott névelőről: baromira tudja idegesíteni a fülemet. :D A tulajdonnevek elé általában helyes kitenni, viszont személynevek előtt helytelen és szerintem csúnya is.

Polenta/puliszka: soha az életben nem hallottam még polentának, mindig puliszkának ismertem. :D

A pityóka, földialma, stb. pedig Erdélyben használatosak és bár szerintem a többség által ismertek, de mégis megmarad mindenki a jó öreg krumpli kifejezésnél. :)

A csírás galuskát és a lábtót bevallom őszintén még én sem hallottam.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.10.21. 12:15:25

miihii írta: A pulya szó pedig úgy tudom nem térségtől függő megnevezése a gyereknek...
A szó amit keresel az a "purdé". A pulya elég elterjedt és ismert mindenfelé.
Viszont ez a csírás galuska szerintem valami családi tréfa lehet..
A sztrapacska egy szlovák eredetű étel,valószinüleg mindenhol ismerik,ez egy rövid egyszerű szó,nehéz elhinnem hogy valaki direkt egy bonyolultabb nevet találjon ki. Ráadásul ha megnézzük a hozzávalókat:krumpli,liszt,tojás,szalonna,tejföl,ezek közül melyik lenne a "csíra"? :shock: A galuskát még valamennyire megértem.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.21. 11:45:13

Bob_Marley írta:Szoktam tenni? Mert nem figyeltem meg :D Mondjuk igazad van, mert pl ha megkérdezed mondjuk hol találkozzunk akkor azt mondom A Ferenciek terén, pedig helyesen szerintem Ferenciek terénél lenne.Vagy láttam az utcán a Sanyit :D
És tényleg nem annyira szép :P

Grétsy professzor úr segítene (De szerettem az Álljunk meg egy szóra műsort), s akkor olyanokba nem is mentünk bele, mint a viccben is van, hogy Hol az alma Józsi bácsi?Mögöttem, Fiam. :D
Érdeekes módon hsz-ekben nem nagyon találkozok ezzel az a-zással. De például múlt héten voltam fent Pesten, hivatalos ügyben, és ott mind a három fickó állandóan azt mondta, hogy a Misi, a Robi, a Sándor :D Tulajdonneveknél szerintem sem probléma a határozott névelő, mert azért elég bántó lenne a fülnek azt hallani hogy a bajnokság élén McLaren áll, vagy hogy 3-1re vezet Barcelona, mint ahogy az is, hogy délelőtt sajtótájékoztatót tartott LMP :D Viszont az, hogy Wimbledon bajnoka a Roger Federer, vagy az idei Rally világbajnok a Sebastien Loeb :D Persze ez nektet nem bántja a fületeket, mert így szoktátok meg, viszont baromi helytelenül :D

Miihii, a nem a napon barnultak errefelé a pulya helyett a purgyét használják :lol:

Gerard3Piqué

Nekem van egy csomó salgótajáni ismerősöm, és ők mondták nekem ezt. Addig nem is hallottam róla :D Sőt, egri és gyöngyösiek is használták már.
Kép
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.10.21. 10:36:11

Mihu írta: Meg egyébként ezek ugyan olyanok, hogy Nógrádban a szotyi az makuka :D
Itt lakok Nógrádban és életemben nem hallottam még ezt pedig falun lakok ahol aztán hallani dolgokat, olyat is hogy a néma mondta a süketnek , hogy a vak látta a bénát szaladni :D
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.10.21. 08:24:45

Szia D!

Szomorú dolgok ezek sajnos...engem is marhára bosszantanak...De legalább kiesett a PJZ :D
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.21. 08:21:26

2012 magyarország... az index.hu oldalon,ami azért egy eléggé látogatott és-félek leírni- "neves" hírportál,a következő címet találtam:

"Még VV Attila is Csobot Adél elkenődött rúzsán röhögött"

ez hír? mi a fene ez? nem volt a világban semmi,ami érdekes lett volna?
elképzelhető,hogy csak én ébredtem hisztisen,de ez számomra szánalmas
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.21. 00:28:38

Na látod ezt nem tudom :D Mármint azt tudom néztem-e a meccset, de itt birtokos eset is fennállhat mert a tulajdonnév a tárggyal van birtokos viszonyban.De lehet most hülyeséget írok :D Igazából nem tudnám máshogy mondani mint hogy a Barca meccsét, lehet csak személynevekkel kapcsolatos tulajdonneveknél nem illendő a névelő.De aztán ki tudja, én is úgy használom hogy rakok névelőt :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.21. 00:13:13

Bob_Marley írta:De tulajdonnév elé sem annyira helyes szerintem névelőt tenni :-k
Akkor Te ma este nem nézted a Barcát, hanem nézted Barcát? :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.21. 00:09:06

De tulajdonnév elé sem annyira helyes szerintem névelőt tenni :-k Mondom én Grétsy László tanár úr kell ide. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.21. 00:02:31

Bob_Marley írta:Szoktam tenni? Mert nem figyeltem meg :D Mondjuk igazad van, mert pl ha megkérdezed mondjuk hol találkozzunk akkor azt mondom A Ferenciek terén, pedig helyesen szerintem Ferenciek terénél lenne.Vagy láttam az utcán a Sanyit :D
És tényleg nem annyira szép :P

Grétsy professzor úr segítene (De szerettem az Álljunk meg egy szóra műsort), s akkor olyanokba nem is mentünk bele, mint a viccben is van, hogy Hol az alma Józsi bácsi?Mögöttem, Fiam. :D
Sztem A Ferenciek tere a jó, mivel ott nem személyről beszélünk, hanem róluk elnevezett helyről.

A pulya szó pedig úgy tudom nem térségtől függő megnevezése a gyereknek, hanem egy bizonyos létforma nyelvezetében hívják így. A létformát nem szívesen nevezem meg, mert nem tudom már melyik a sértő rájuk nézve, uh maradjunk a kisebbségi "úniós brazilnál" :mrgreen:

Am a csírás galuskából én a tojásos nokedlire gondoltam :P

És végül a paszuly az még hagyján, levágós, h babról van szó (bár mi errefelé nem bonyolítjuk, babnak hívjuk :D ) , de az az idegen kifejezés, amit használtál Bob, meredek :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.20. 23:37:36

Szoktam tenni? Mert nem figyeltem meg :D Mondjuk igazad van, mert pl ha megkérdezed mondjuk hol találkozzunk akkor azt mondom A Ferenciek terén, pedig helyesen szerintem Ferenciek terénél lenne.Vagy láttam az utcán a Sanyit :D
És tényleg nem annyira szép :P

Grétsy professzor úr segítene (De szerettem az Álljunk meg egy szóra műsort), s akkor olyanokba nem is mentünk bele, mint a viccben is van, hogy Hol az alma Józsi bácsi?Mögöttem, Fiam. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.20. 23:24:46

Bob_Marley írta: Oké első kettő olyan, hogy nem tudtok beszélni :mrgreen: De hogy létrát miért hívják lábtónak azt fel nem tudom fogni, gondoltam még esetleg papcsura vagy valami, de létra??? :D
Szoktam olvasni :P Pityóka azért pl Mikszáth művekben is megjelent, irodalom óráról emlékeztem rá :P
Akkor az első mondatra én is mondhatnám, hogy a pestiek se tudnak beszélni :D :D Mert én olyat biztos, hogy nem tanultam nyelvtan órán, hogy a nevek elé az "a" névelőt kell tenni :D Kb mintha valami tárgyak lennének. Azok előtt szokás használni :D

Meg egyébként ezek ugyan olyanok, hogy Nógrádban a szotyi az makuka :D Annak is kb annyi értelme van mint a pulyának :D :D

Egyébként ha jól emlékszem, akkor Jászberény környékén a palacsintának is más neve van.
Kép
Válasz küldése