Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.08. 15:48:21

REMY írta:"Mourinho nem fog bevonulni a labdarúgás történelmébe, számomra Guardiola a legjobb edző" - derült ki egy újabb részlet Xavi Canal+-nak adott nyilatkozatából, amelynek teljes verzióját csak tegnap hozták nyilvánosságra.

Xavi ismét okos volt......

Mi köze van a történelemnek a számára legjobb edzőnek tartott Guardiolának???

Mou már elég rég óta bent van a futball történelem könyvébe :wink:
Először is, utálom az interjúból kiragadott részleteket, mondatokat, szösszeneteket...nem tudjuk milyen szövegkörnyezetben van, nem tudjuk mi volt a kérdés, egy mezei riporter azt "ad a játékos szájába", amit akar. Lehet úgy feltenni kérdést, h arra egy válasz lehetséges.

A másik, mi az h kiderült, kiszivárgott?! A Canal+ mondatokat csöpögtet a köznek, h aztán azon rágódjon? Hol van az egész riport?! Valaki csak látta, rögzítette, közzé tette.

A harmadik, ez valóban egy tárgyi tévedés, Mou nagy edző, és még nagyobbá válhat, hozzáteszem, Xavi első "kiszivárgott" mondatával egyetértek, ha a Real vesztett, jött a rugdosódás, alattomosság, taposás, stb. Könyörgöm, meg ne említse valaki a színészkedést, mert bőven megy a túloldalon az is, másrészt közel-távol nincs egy fajsúlyban a kettő.

Végül, Remy, értelmes srácnak tartalak, és szeretem olvasni, amiket írsz, nagyon elfogult vagy a real irányába, ami egyáltalán nem baj, de nem értem, miért vagdosod ide be a játékosaink nyilatkozatát, aztán meg "okosozod" le őket, olyan magas lótól írsz rólunk, mint amit a real is képzel magáról a futball világában. Nem a tényekkel van bajom, hanem a közlésmóddal.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.08. 15:22:15

Ez most szerintem is butaság volt Xavitól. Mourinho már most annyit letett, h minden idők egyik legnagyobb edzőjének tartsák, és napjaink futballjának is meghatározó alakja. Mostanában nagyon kezd kiborulni a bili Xavinál, nem ezt szoktuk meg tőle. Pique v. Valdes eddig sem volt rest odaszúrni a Madridnak, de Xavi eddig nem nagyon szokta csinálni.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.06.08. 15:03:13

REMY írta:"Mourinho nem fog bevonulni a labdarúgás történelmébe, számomra Guardiola a legjobb edző" - derült ki egy újabb részlet Xavi Canal+-nak adott nyilatkozatából, amelynek teljes verzióját csak tegnap hozták nyilvánosságra.
Hopp! Egy tárgyi tévedés! Lehet szeretni és utálni Mout, de nem elismerni balgaság. Egyébként úgy veszem észre a Mourinho-féle pszicho - és sajtóterror megvakargatta Xavi hormonháztartását, mert az utóbbi időben átment ellentámadásba!

A Madrid nem viselte a pályán/azon kívül méltósággal a vereséget résszel egyet kell értsek amúgy. De hogy miért kell közvetlenül az EB előtt ilyeneket nyilatkozni azt nem értem. Ahogy azt se, hogy korábbi nyilatkozatokat miért az EB előtt kell lehoznia a spanyol sajtónak. :roll:
Boixos írta:messi aláírta volna. 8)
Hát igen! C. Ronaldo vitathatatlanul korunk egyik legkiemelkedőbb aláírás-osztogatója, ám Messi talán egy fokkal még nála is szebb szignót tud produkálni, és az éves autogram átlaga is 4-5-tel CR-é felett van :)
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.06.08. 15:00:23

hát ha arra gondolt h mourinho nem volnul be a történelembe, guardiola szte a legjobb edző, akkor arra gondolt h pep már bevonult :?: tényleg fura ez a két gondolat egy mondaton belül. sajna nem xavi írja a törikönyvet, és a portugál már bekerült...
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.06.08. 14:44:07

REMY írta:"Mourinho nem fog bevonulni a labdarúgás történelmébe, számomra Guardiola a legjobb edző" - derült ki egy újabb részlet Xavi Canal+-nak adott nyilatkozatából, amelynek teljes verzióját csak tegnap hozták nyilvánosságra.

Xavi ismét okos volt......

Mi köze van a történelemnek a számára legjobb edzőnek tartott Guardiolának???

Mou már elég rég óta bent van a futball történelem könyvébe :wink:
Ahogy te is feszt nagyon okos vagy itt. Nyilván érted, mire gondolt, csak játszod itt az eszed.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.08. 14:27:56

"Mourinho nem fog bevonulni a labdarúgás történelmébe, számomra Guardiola a legjobb edző" - derült ki egy újabb részlet Xavi Canal+-nak adott nyilatkozatából, amelynek teljes verzióját csak tegnap hozták nyilvánosságra.

Xavi ismét okos volt......

Mi köze van a történelemnek a számára legjobb edzőnek tartott Guardiolának???

Mou már elég rég óta bent van a futball történelem könyvébe :wink:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.06.07. 11:34:22

ronaldo egy munkavállaló és egy hirdetőoszlop, akinek állat pénzeket fizetnek ki különböző helyekről - például a hajzsírgyárból -, h többek között a jó hírüket keltse a megbízóinak. sztem az is le van fektetve a szerződéseiben, h hogyan kell viselkednie, ha odamennek hozzá aláíratni vmit, függetlenül attól, h kin milyen szerkó van, ha egyébként jóindulatúan próbálkoznak nála. biztos, h a gyerek nem egy heycristianohijodelaputával köszönt neki, ezért tuti, h nem engedhette volna meg magának, h elhajtsa a 10 éves kislányt. valószínű, h észre sem vette a gyereket, az apuka meg úgy kezelte az esetet, ahogy többen leírták lejjebb. jellemző, h pont a két barcelonai lap ugrott rá a bugira, a portugál újság meg biztos benfica-közeli, azért lengették meg a szitut.

messi aláírta volna. 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.07. 11:02:58

ha ronaldo a kedvence akkor mit keres rajta egy barca mez? köszönje meg az idióta faterjának inkább, hogy ráadta. amugy meg ugy van leírva a sztori, mintha a kislány egyedül odaállt volna ronaldo elé és ő meg méla undorral kikerülte volna és elsétált mellette. valószínűsíthető azonban, hogy a szokásos kordonok mögötti autogramosztós jelenet történhetett, amikoris többszáz emberből, örül ha 15-20 emberke kap. simán előfordulhatott, hogy a kiscsaj kimaradt a szórásból. ha egyáltalán tényleg valóságos a történet, és nem csak az apukából bújt elő a szereplési vágy.
a hangnemedet pedig nem tudom mire vélni... Rolling Eyes

Rendben, értelek.
A hangnemem támadó jellegű volt, csak ha nem voltál vele tisztában...
Ám azthiszem ezt a témát nem kell többet felhozni, lehet hogy csak túloztak, elnézést ha megsértettelek.
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.06.06. 16:06:07

Sztem vannak, akik már aktív pályafutásuk alatt legendává vállnak, mert már letettek annyit az asztalra, h annak lehessen nevezni őket.
Itt igazából csak a legenda szó értelmezésén megy a vita... egyre gondol itt szinte mindenki... csak én inkább sztárnak hívom az "aktív legendákat". 8)

Ronaldonál még annyi, hogy tudjuk jól, hogy igazán csak negatívumot írnak le róla, hiszen ezt veszik az emberek, de ezek még nem feltétlenül lehetnek igazak. Gondoljunk csak bele, mi lenne ha hasonlót írnának Messiről. Menne itt a mentegetőzés orrba-szájba. Semmi érdemleges bizonyíték nincs róla, hogy mi is történt valójában... innentől kedve minden csak spekuláció.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.06.06. 15:56:47

Kash írta:
PPP írta:tegyük fel, h egy egyáltalán igaz a hír. akkor is ha az a felháborodott apuka nem ekkora sötét bunkó, hogy a lányát egy barca mezbe öltöztetve várnak cronaldora, mikor tisztában van vele, hogy az legnagyobb rivális csapatában játszik, akkor most nem szomorkodna a lánya. nyilván nem megyek lipcsei autogramért egy újpest mezben. tudom, fabregas aláírt egy realos özil mezt, ami megsüvegelendő, de nem háborodtam volna fel azon se, ha nem teszi.
A kislánynak Ronaldo volt a kedvence.
Megnézném a pof*dat ha Barca mezben odalépsz Roncihoz, ő pedig rádnéz, majd elmegy, vagy rád sem néz, és ottvagy előtte.
Tudom, hogy nyilván Real és Ronaldo rajongó vagy, de attól még nem kell ködösiteni.
ha ronaldo a kedvence akkor mit keres rajta egy barca mez? köszönje meg az idióta faterjának inkább, hogy ráadta. amugy meg ugy van leírva a sztori, mintha a kislány egyedül odaállt volna ronaldo elé és ő meg méla undorral kikerülte volna és elsétált mellette. valószínűsíthető azonban, hogy a szokásos kordonok mögötti autogramosztós jelenet történhetett, amikoris többszáz emberből, örül ha 15-20 emberke kap. simán előfordulhatott, hogy a kiscsaj kimaradt a szórásból. ha egyáltalán tényleg valóságos a történet, és nem csak az apukából bújt elő a szereplési vágy.
a hangnemedet pedig nem tudom mire vélni... :roll:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.06. 15:48:15

LG írta:
recrea írta:
Lego írta:Legenda...
Sztem akkor válsz azzá (egy játékos esetén), ha visszavonulsz és 5-10 év múlva is beszélnek rólad... Xaviról fognak... Dinhoról is.


Ugye, milyen könnyen le lehet értelmetlen vitákat zárni?! Tökéletes igazságok.

Luis Suarez, Kubala, Cesar Rodrigez, Cruyff, R10, Rivaldo, Guardiola, Puyol, Stoichkov, Koeman...nekem ők ugranak be először, mint Barca legendák.
Egyrészt egyet értesz azzal, h az lehet legenda, aki visszavonult, másrészt meg felsorolod a Barca legendák közé a még aktív R10-t és Puyolt? De végül is tényleg felesleges vita, mert szubjektív dolog, h ki kit tart legendának, csak ez most furcsa volt nekem.

Én egyébként azok közül, akiket láttam játszani, Barca legendának tartom Luis Enriquet, és Etoot is. De akár még Kluivertet, meg Cocut is ide lehetne sorolni.
...Xaviról is fognak...Dinhoról is fognak...ezzel is egyet értek, ezért vettem bele pl. őt és Puyolt is. Megelőlegeztem nekik. :)

Az általad említetteket is ide lehet sorolni, de még Kocsist is, Bakerot, Nadalt. Ááá, mind-mind hatalmas focista.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.06. 15:29:46

recrea írta:
Lego írta:Legenda...
Sztem akkor válsz azzá (egy játékos esetén), ha visszavonulsz és 5-10 év múlva is beszélnek rólad... Xaviról fognak... Dinhoról is.


Ugye, milyen könnyen le lehet értelmetlen vitákat zárni?! Tökéletes igazságok.

Luis Suarez, Kubala, Cesar Rodrigez, Cruyff, R10, Rivaldo, Guardiola, Puyol, Stoichkov, Koeman...nekem ők ugranak be először, mint Barca legendák.
Egyrészt egyet értesz azzal, h az lehet legenda, aki visszavonult, másrészt meg felsorolod a Barca legendák közé a még aktív R10-t és Puyolt? De végül is tényleg felesleges vita, mert szubjektív dolog, h ki kit tart legendának, csak ez most furcsa volt nekem.

Én egyébként azok közül, akiket láttam játszani, Barca legendának tartom Luis Enriquet, és Etoot is. De akár még Kluivertet, meg Cocut is ide lehetne sorolni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.06. 15:15:14

Lego írta:Legenda...
Sztem akkor válsz azzá (egy játékos esetén), ha visszavonulsz és 5-10 év múlva is beszélnek rólad... Xaviról fognak... Dinhoról is.

Messi-Ronaldo Vs régi NAGY védők...
Thuramék ua. csinálnák, mint a mostani védők...imádkoznának lefekvés előtt.

Ronaldo autogram...
Egy apuka, aki 5 perc erejéig híres akart lenni... megkapta.
Ugye, milyen könnyen le lehet értelmetlen vitákat zárni?! Tökéletes igazságok.

Luis Suarez, Kubala, Cesar Rodrigez, Cruyff, R10, Rivaldo, Guardiola, Puyol, Stoichkov, Koeman...nekem ők ugranak be először, mint Barca legendák.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.06. 15:02:52

Kash írta:
PPP írta:tegyük fel, h egy egyáltalán igaz a hír. akkor is ha az a felháborodott apuka nem ekkora sötét bunkó, hogy a lányát egy barca mezbe öltöztetve várnak cronaldora, mikor tisztában van vele, hogy az legnagyobb rivális csapatában játszik, akkor most nem szomorkodna a lánya. nyilván nem megyek lipcsei autogramért egy újpest mezben. tudom, fabregas aláírt egy realos özil mezt, ami megsüvegelendő, de nem háborodtam volna fel azon se, ha nem teszi.
A kislánynak Ronaldo volt a kedvence.
Megnézném a pof*dat ha Barca mezben odalépsz Roncihoz, ő pedig rádnéz, majd elmegy, vagy rád sem néz, és ottvagy előtte.
Tudom, hogy nyilván Real és Ronaldo rajongó vagy, de attól még nem kell ködösiteni.
az egész cikk egy ködösítés. Több száz emberből NEM fogja kiszúrni pont azt az egy kislányt aki a legjobban akarja az autogramot. Ez egy lehetetlen küldetés volt alapból. Több száz emberből jó ha 20-30 kap autogramot... vagy bele esel vagy nem...
Az lehet, hogy a kislány Ronaldo rajongó volt.. meg lehet Realos is... DE az apa minden bizonnyal barcás volt és ezért vett a lányának barcás mezt.
Mert az hülyeség, hogy azért vettek barca mezt mert barcelonában voltak stb ... elmegyek Manchesterbe, attól még nem fogok Unitedes vagy Citys mezt venni ....
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.06. 14:56:53

LG írta:...
Abszolút egyetértek az előttem szólóval, ha visszamegyünk az időben, akkor egyre több a játékosok területe meccs közben. Az igazi klasszisoknak (a mában) ez pedig kedvezne, hiába a korszak legnagyobb "favágói" az ellenfelek. Remélem érthető voltam?:-)
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.06. 14:56:27

PPP írta:tegyük fel, h egy egyáltalán igaz a hír. akkor is ha az a felháborodott apuka nem ekkora sötét bunkó, hogy a lányát egy barca mezbe öltöztetve várnak cronaldora, mikor tisztában van vele, hogy az legnagyobb rivális csapatában játszik, akkor most nem szomorkodna a lánya. nyilván nem megyek lipcsei autogramért egy újpest mezben. tudom, fabregas aláírt egy realos özil mezt, ami megsüvegelendő, de nem háborodtam volna fel azon se, ha nem teszi.
A kislánynak Ronaldo volt a kedvence.
Megnézném a pof*dat ha Barca mezben odalépsz Roncihoz, ő pedig rádnéz, majd elmegy, vagy rád sem néz, és ottvagy előtte.
Tudom, hogy nyilván Real és Ronaldo rajongó vagy, de attól még nem kell ködösiteni.
Kép
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.06.06. 14:53:42

tegyük fel, h egy egyáltalán igaz a hír. akkor is ha az a felháborodott apuka nem ekkora sötét bunkó, hogy a lányát egy barca mezbe öltöztetve várnak cronaldora, mikor tisztában van vele, hogy az legnagyobb rivális csapatában játszik, akkor most nem szomorkodna a lánya. nyilván nem megyek lipcsei autogramért egy újpest mezben. tudom, fabregas aláírt egy realos özil mezt, ami megsüvegelendő, de nem háborodtam volna fel azon se, ha nem teszi.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.06. 14:50:48

Lego írta:Legenda...
Sztem akkor válsz azzá (egy játékos esetén), ha visszavonulsz és 5-10 év múlva is beszélnek rólad... Xaviról fognak... Dinhoról is.
Sztem vannak, akik már aktív pályafutásuk alatt legendává vállnak, mert már letettek annyit az asztalra, h annak lehessen nevezni őket. Xavi is már lassan másfél évtizede meghatározó játékosa a Barcának, de nemzetközi szinten is maradandót alkotott. Szóval ő már most legenda, ahogy pl. Puyol is. De már Messit is lehetne annak nevezni, hiába fiatal még mindig nagyon, már most többet tett, mint mások 15 éves pályafutás alatt.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.06. 14:49:56

nehogy már Ronaldo legyen a hibás mert több száz emberből nem adott autogrammot annak az a kislánynak.... Egyik focista sem fog órákig ott álldogálni és írni a papírokat.
Az apa híres akart lenni és ez sikerült is neki. ennyi az egész történet.

Semmi köze nincs a Barca mezhez.

Messi is ugyan így csinálta volna, mert egyszerűen nem lehet kiszúrni mindenkit és nem lehet mindenkinek autogramot írni.

Firefox... gondolom te órákig írogattad volna az autogramokat :wink:

felfújt hülyeség az egész.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.06.06. 14:38:39

Legenda...
Sztem akkor válsz azzá (egy játékos esetén), ha visszavonulsz és 5-10 év múlva is beszélnek rólad... Xaviról fognak... Dinhoról is.

Messi-Ronaldo Vs régi NAGY védők...
Thuramék ua. csinálnák, mint a mostani védők...imádkoznának lefekvés előtt.

Ronaldo autogram...
Egy apuka, aki 5 perc erejéig híres akart lenni... megkapta.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.06.06. 14:13:16

Paraszt ..

A spanyol El Mundo Deportivo és Sport című lapok egyaránt beszámolnak arról az esetről, amelyet a portugál Record című lap közölt elsőként. A lap egy felháborodott édesapa levelét közli, melyben a szülő kifejti, Cristiano Ronaldo, a Real Madrid csillaga azért nem adott autogramot 10 éves kislányának, mert az Barcelona-mezt viselt.

A dühös apuka a lapok által közölt levélben leírja, a minap kislányának futballedzése lett volna, ám végül törötlék, mert a portugál válogatott az edzőközpont egy másik pályáján tréningezett, az edzés helyett azonban a kislány boldog volt, hogy személyesen találkozhat kedvenceivel.

"A percekkel korábban még boldog kislányom szomorúan és leverten jött vissza hozzám. Mikor kérdeztem, mi történt, vállat vont, és elmondta, Cristiano nem akart neki autogramot adni, mert Barcelona-mezben ment oda hozzá. Nem találtam a szavakat. A dresszt ajándékba vettük neki, amikor Barcelonába utaztunk. Ha Madridba mentünk volna, Real-mezt hoztunk volna neki. Fájdalmas volt látni a csalódottságot a lányomon. Borzasztóan nehéz elfogadni egy 10 éves kislánynak, aki két hete izgatottan várta, hogy a nagy kedvencével találkozzon, és végül így elhajtják. Bárcsak belenézhetnék Cristiano Ronaldo szemébe, és elmondhatnám neki, elvesztett egy rajongót." - áll a felháborodott apuka levelében.
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.06. 01:18:20

ozsimiki írta:Daffy!

Egy klub legendája nem attól lesz legenda,hogy az összes itt töltött éve alatt maga a klub sikeres, ne Adj Isten a legsikeresebb. Vagy Ő maga végig level10. Mert ez jött le abból,h 4évről beszélsz...

Egy 2od, 3ad osztályú csapatnak is vannak legendái, ahogy a nagy csapatoknak is. Xavi vitathatatlanul egy BARCA Legenda, ezt csak felértékeli,hogy az általad említett években (annál azért többen is szntem) világszinten is elismerték, és megszerették. Tudása nem vita tárgya, ehhez hozzájön,hogy itt nevelkedett,és lett az aki. Nem is értem,hogy akár egy semleges szurkoló szemében, hogy nem lehet Xavi Barca legenda.

Viszont nálam pl R10 nem az. Rá sokkal igazabb az,hogy egy adott korszak (2-max 3) év meghatározó varázslója, nálam nem több sajnos.


Másik téma: Szerintem Messi a régi nagy védők ellen is Messi maradna, ill megfordítom, azon védőknek volt Messihez hasonló ellenfelük. Más típusú csatárfenoménokkal volt dolguk, de nem pont olyannal mint Messi.
De CR focija is elég lett volna arra, amire most is. Lövés erősségén, labda kiszámíthatatlanságán nem változtat,hogy melyik védő van előtte 5méterrel.
Sztem Xavi nemcsak Barca legenda, hanem nyugodtan nevezhetjük általánosságban is annak. Hisz egy korszakalkotó csapat húzóembere, és az EB és VB győztes válogatottban is szintén az egyik legjobb, hanem a legjobb volt.
Mondjuk nálam R10 is az. Igaz, h ő csak rövid ideig volt a csúcson, de sztem ő ilyen rövid időintervallum alatt is képes volt maradandót alkotni. Pl. vannak olyan góljai, amit még 50 év múlva is meg fognak nézni youtubon.
A másik részhez: Én úgy gondolom, ahogy a többi sportág is folyamatosan fejlődik (pl. úszásnál, futásnál jól mérhető a világrekordok folyamatos megdöntésével) így a labdarúgás is. Így ha Messi vagy CR ha visszamenne az időben játszani, sztem csak még jobban kiemelkednének. Én abban nem vagyok biztos, h a régi nagyon bírnák a maiak szintjét. De ezzel nem azt mondom, h a régiek rosszabbak lettek volna, mert őket a saját korukhoz kell mérni, ott ki tudtak emelkedni. De azóta a futball megváltozott, a védők sokkal képzettebbek, így a csatároknak is többet kell tudnia.
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.06.06. 00:25:48

daffy-daffy, még időben el kéne engedni ezt a butaságot, amibe kapaszkodsz, míg késő nem lesz....

"Értem én, hogy non-stop, de mikor van nyitva?" :-)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.06. 00:02:14

Daffy!

Egy klub legendája nem attól lesz legenda,hogy az összes itt töltött éve alatt maga a klub sikeres, ne Adj Isten a legsikeresebb. Vagy Ő maga végig level10. Mert ez jött le abból,h 4évről beszélsz...

Egy 2od, 3ad osztályú csapatnak is vannak legendái, ahogy a nagy csapatoknak is. Xavi vitathatatlanul egy BARCA Legenda, ezt csak felértékeli,hogy az általad említett években (annál azért többen is szntem) világszinten is elismerték, és megszerették. Tudása nem vita tárgya, ehhez hozzájön,hogy itt nevelkedett,és lett az aki. Nem is értem,hogy akár egy semleges szurkoló szemében, hogy nem lehet Xavi Barca legenda.

Viszont nálam pl R10 nem az. Rá sokkal igazabb az,hogy egy adott korszak (2-max 3) év meghatározó varázslója, nálam nem több sajnos.

más téma:

Remy!

Hidd el, nem csak Barcás ismerőseim vannak, namármost elhiszem,h egy Madridista számára kényelmesebb Messit és Ronaldot együtt, egy szinten kiemelni ebből a mezőnyből, de az igazság az,hogy Ronaldo kiemelkedik nagyon, és Messi még Ronaldonal is jobban. Amikor ilyesmiket írtok,hogy mindkettő kumma jó, igen azok, de kb vitathatatlan,hogy Messi több ennél egy picit, tetszik nem tetszik, Messi egyszerűen nagyobb zseni CR-nél. Tavaly is az volt,amikor ugyanannyi gólt lőttek, sőt előtte is az volt már.

Másik téma: Szerintem Messi a régi nagy védők ellen is Messi maradna, ill megfordítom, azon védőknek volt Messihez hasonló ellenfelük. Más típusú csatárfenoménokkal volt dolguk, de nem pont olyannal mint Messi.
De CR focija is elég lett volna arra, amire most is. Lövés erősségén, labda kiszámíthatatlanságán nem változtat,hogy melyik védő van előtte 5méterrel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2012.06.06. 00:25:51-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.06.05. 23:47:26

daffy írta:a giggses részt hagyjuk,én sem vagyok mindig normális. nekem xavi nem legenda,neked lehet az.
Azt vágod, hogy ennek a fa.szinak 629 tétmeccse van a Barca színeiben, több, mint bárki másnak az egész univerzumban? Érted, nincs olyan ember sehol a világon, aki többször játszott volna a klubért, mint Xavi. Ki a legenda, ha nem ő?

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?
Válasz küldése