Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
a ligue 1 egyik legfelkapottabb játékosa, de nem való ide, ő inkább az a romboló típusú vkp. előre játékban ő ide kevés lenne.Game90 írta:Capoue-t látta már valaki játszani?Én annyit tudok róla, hogy magas, védekező középpályás, Toulouse, francia U-21.
Bale nem lesz ott az EB-n, Wales nem jutott ki.El fanático írta:Mondjon akárki-akármit, de én egy "jurócentet" sem adnék sem Bale-ért, sem Neymar-ért.
Bale-t látni fogjuk, hogy mit alkot az EB-n - már, ha lesz EB az idén, de ez másik topik - de még 40 milla is röhejesen sok érte.
Én nem állítom hogy nem lehet igazad.LG írta:Igen, de CR játéka rengeteget változott az akkori önmagához képest. Folyamatosan fejlődött, kinőtte magát, igazi csapatember lett. Ebben nagy szerepe volt Fergussonnak is, majd a Realban Mourinho is rátett egy lapáttal. Vajon képes lenne-e Neymar ekkora változásra? Én nem hiszem, nagyon öntörvényűnek tűnik számomra.mrlevy írta:
Azért ez nem ilyen egyszerű.
Akkoriban volt egy másik nagy portugál cselgép akit hasonló nagy tehetségnek tartottak.
Tán pont abban az évben vitte el az MU mint mi Quaresmat.
Mára meg a világ MÁSODIK!!!legjobb focistája lett belőle
A csapat átlagmagasságát és fizikumát elnézve azért szükség lenne egy erős, jól fejelő ütközőemberre a középpályán, aki néha ad egy magatartásmódosítót Pepének. Mascherano erre tökéletes lenne, csak attól tartok, hogy őt még egy védő vásárlása sem mentesíti a poszt kötelezettségei alól. (A Guardiola-éra alatt talán nem is volt olyan szezon, hogy egy vkp-nak ne kellett volna védőt játszania)Barcaman1993 írta: Hát így már van benne vmi. Csak én inkább a jelenlegi teljesítményeket néztem és akkor egyértelműen Keita áll előrébb a rangsorban. Hát nem tudom. Sztem ha megy Keita, akkor sem biztos, hogy bárkire is szükség lenne a helyén. Masche fel tud lépni, főleg ha Thiago Silva jön, ráadásul visszatért Afellay is, aki egyenlőre úgy néz ki, hogy inkább a kp-n játszik. Nem hiszem, hogy Keita helyére bárkinek is jönnie kéne (persze, ha megy).
Hát így már van benne vmi. Csak én inkább a jelenlegi teljesítményeket néztem és akkor egyértelműen Keita áll előrébb a rangsorban. Hát nem tudom. Sztem ha megy Keita, akkor sem biztos, hogy bárkire is szükség lenne a helyén. Masche fel tud lépni, főleg ha Thiago Silva jön, ráadásul visszatért Afellay is, aki egyenlőre úgy néz ki, hogy inkább a kp-n játszik. Nem hiszem, hogy Keita helyére bárkinek is jönnie kéne (persze, ha megy).sjd írta:Szerintem inkább nézzük úgy, hogy egy 32 éves, kiöregedő játékost le tudunk cserélni ingyen egy 20 éves tehetségre (aki ráadásul saját nevelés).Barcaman1993 írta: Hát vhogy így, de kiegészíteném. Én úgy vagyok vele, ha Keita 10 misibe és Romeu is 10 misibe fájna, akkor én inkább a malit választanám. 10 milliót egy olyan emberért kifizetni (aki igaz saját nevelés), de már hónapok óta csak nüansznyi lehetőségeket kap, csak fölösleges pénzkidobásnak hangzik. Keitat sokkal megbízhatóbbnak tartom (még). Ha Keita megy, akkor meg egyértelműen azt csinálnám, hogy Mascherano fel vkp-nak.
Én annyira nem favorizálnám azt, hogy mondjuk 3 év múlva Keita innen vonuljon vissza, és akkor megint belekezdhetünk egy Fabregas-sagába Romeu kapcsán. Keita egyáltalán nem volt olyan meghatározó játékosunk, hogy Romeu-t ne hozhatnánk vissza kockázatmentesen
Szerintem inkább nézzük úgy, hogy egy 32 éves, kiöregedő játékost le tudunk cserélni ingyen egy 20 éves tehetségre (aki ráadásul saját nevelés).Barcaman1993 írta: Hát vhogy így, de kiegészíteném. Én úgy vagyok vele, ha Keita 10 misibe és Romeu is 10 misibe fájna, akkor én inkább a malit választanám. 10 milliót egy olyan emberért kifizetni (aki igaz saját nevelés), de már hónapok óta csak nüansznyi lehetőségeket kap, csak fölösleges pénzkidobásnak hangzik. Keitat sokkal megbízhatóbbnak tartom (még). Ha Keita megy, akkor meg egyértelműen azt csinálnám, hogy Mascherano fel vkp-nak.
Hát vhogy így, de kiegészíteném. Én úgy vagyok vele, ha Keita 10 misibe és Romeu is 10 misibe fájna, akkor én inkább a malit választanám. 10 milliót egy olyan emberért kifizetni (aki igaz saját nevelés), de már hónapok óta csak nüansznyi lehetőségeket kap, csak fölösleges pénzkidobásnak hangzik. Keitat sokkal megbízhatóbbnak tartom (még). Ha Keita megy, akkor meg egyértelműen azt csinálnám, hogy Mascherano fel vkp-nak.MichaaBee írta:Keita távozását szerintem készpénznek lehet venni, 1 év van a szerződéséből, ha jól tudom, nem olyan meghatározó ember, viszont 10 millával még le lehetne gombolni a Milant. Úgyhogy Sergio mögé kell egy ember és hátulra a Piqué-Mascherano-Puyol vonulatnak kell egy erősítés. Ide vagy Thiago Silva kell vagy Javi Martínez, ha utóbbi jön, akkor meg van oldva a vkp is vele, ha a brazil jön, akkor pedig Mascheranóval lehet megoldva a vkp-csere, bár a kisfőnök nálunk igazából védőként jó. Akit vkp cserének nagyon szívesen látnék, az Romeu. Az ő stílusa áll a legközelebb Busquetséhez és csak 10 millió nekünk a srác. Ha ő jön, akkor egyértelműen T. Silva kell védőnek és akkor 4 középhátvéddel meg is vagyunk.
Alvésnek mint írtam, maradnia kell, nem tudjuk megfelelően pótolni. Baloldalt Adriano legalább a meccsek felén kezdőként is tökéletes, ő pont az a fajta, aki ha játékban van, akkor csodákra képes, ha csak állandó csere, akkor kapja a savat mint általában. Viszont az is egyértelmű, hogy kell egy balhátvéd mellé, ide Albát vagy Alabát preferálnám.
Elölre pedig szerintem muszáj igazolni valakit. Messit vegyük stabilnak, akkor 2 posztra csak Alexis a tuti ember, Villában perpill max bízhatunk (remélem is, hogy marad, hátha Tito megtalálja a helyét), de Pedro-Cuenca-Tello mind kevesek szerintem. Cserének jók, de többre nem, ergo 2 posztra 1 biztos emberünk (Sánchez) és 1 félbiztos emberünk (Villa) van. Tehát vagy megint valami Alexis-kaliberű szélső kéne, vagy Muniain. A Javi Martinez + Muniain pakk 50 körül az igazolásaink többségét lefedné, bár nem akarnám csonkítani a Bilbaót...
Száz szónak is egy a vége, 3 játékos kell legalább: 1 szélsőhátvéd, 1 középhátvéd, 1 támadó
Abszolút megegyezik a véleményünk Neymar ügyben.Andris írta:Én is pontosan annyit látok Neymarból azon a napi szinten megjelenő ámuldozó videótömkelegen, hogy fantasztikus néptáncos lenne belőle, mert hogy miközben az egyre cifrább bicikliket mutatja be, egyáltalán nem ütközik még megye2es ellenállásba se. Ha egyáltalán van egy teljes védősor amikor támadásban van, akkor is csak 1-1 védő jut rá, aki szépen méterekről figyeli és mérlegel hogy jobbra-vagy balra próbáljon majd ugrani.
Nem hogy nincs több védője, gyakorlatilag egy se. Annyira más ott a színvonal, és annyira más a foci jellege, hogy maximum ingyen lehetne elhozni próbaidőre.
Egyébként meg hosszú idő kéne mire bármire is átszokik, ebből, és főleg arról, hogy ilyen kifejezetten mű cselekkel operál, amik normál esetben egy centi előrehaladást sem biztosítanak.
Ezzel én letettem a véleményem Neymar kérdésben, én ezek alapján a videók alapján, amiket láthatunk, inkább tartom amolyan régi CR féle bohócnak, mintsem egyéni átütőerővel rendelkező támadónak.
Hát azt nem tudtam, hogy Thiago Silva ilyen magas. Én vagy -10 cm-re tippeltem. De a lényeg, hogy a védelmet meg kell erősíteni. Egyrészt, hogy ne kapjunk ilyen szerencsétlen gólokat, amilyenekből számosat kaptunk ebből a szezonból. Azért nem volt mindegy, hogy a védelmünk úgy állt fel: Alves, Puyol, Piqué, Abidal, vagy mint most Alves, Puyol, Mascherano, Adriano. EZ a 2. nagyságrendekkel gyengébb az elsőnél. A pontrúgásoknál is nagy hátrányban vagyunk. Ha jól emlékszem a Real ellen csak Sergio volt 180 feletti... És mit ad Isten, az elsőt abból kaptuk, hogy lefejeltek minket. Azért egy Piqué-Thiago Silva-Bale-Sergio 4-es magasságban sokat erősítene a csapaton. Mind támadásban, mint védekezésben. Albaval meg nagyjából ugyanott leszünk, mint Adrianoval.salas9 írta:Thiago Silva 184 cm, míg Bale 186 cm magas.Barcaman1993 írta:Thiago Silva, aki megint szintén nem egy égi meszelő ... Úgy érzem egy magas balhátvédre lenne szükségünk, mert túlságosan is alacsonyak vagyunk.
Hát sztem nagyjából árban ugyanott lehetnek. Nálam Alves olyan 40-45 millió, Balet én olyan 40 köré teszem. Viszont Montoya elsőszámú megoldásnak rettentően nagy baklövés lenne. Csak vele nekivágni úgy, hogy csak néhány meccset játszott eddig az első csapatban... Akkor kéne oda is hozni 1 embert. Igazán jó jobb hátvédet, akit hozni lehetne, azt meg mondani sem tudnék...Tocy írta: m, sokat beszélnek Alves esetleges távozásáról, hát nem is tudom. Ha ő menne, értelmet nyerne egy hozzá hasonló felfogásban játszó balhátvéd, és akkor a jobbon egy védekezőbb típusú játékos kaphat szerepet. Montoya pl az ( bár most az Espanyol azért átjátszotta párszor... ). Így nem lenne akkora ökörség Bale leigazolása sem ( taktikailag ), csak ő még Alvesnél is drágább, és picit zsákbamacska is. Mindenesetre a brazil távozása jelentősebb átalakulást eredményezne!
Thiago Silva 184 cm, míg Bale 186 cm magas.Barcaman1993 írta:Thiago Silva, aki megint szintén nem egy égi meszelő ... Úgy érzem egy magas balhátvédre lenne szükségünk, mert túlságosan is alacsonyak vagyunk.
Hát ezt a szempontot még nem vettem figyelembe, de nem olyan hülyeség, miszerint Mascherano játszana esetlegesen Sergio helyén. Bár voltak jó meccsei vkp-ként, de annyira nem voltam elájulva tőle. Na mindegy, de ha visszaszokik régi pozíciójába és időnként védőt is játszik Mascherano, akkor nem szabad, hogy probléma legyen. Így azért már tényleg jó lenne.Mikaos írta: Thiago Silva is tud vkp-t játszani. Ezen kívül (ha Keitát nem számítom) Mascherano és Piqué is tud a csapatunkból. Nincs szükség olyan játékosra, aki inkább vkp, mint középhátvéd - inkább a fordítottja kellene.
Thiago Silva sok minden tekintetben érettebb (és jobb) játékos, mint Javi Martinez. Sajnos a spanyolnak gyakran felforr az agya, ami nem sok jót jelent - és ezt most nem a legutóbbi teljesítménye kapcsán mondom.
Thiago Silva is tud vkp-t játszani. Ezen kívül (ha Keitát nem számítom) Mascherano és Piqué is tud a csapatunkból. Nincs szükség olyan játékosra, aki inkább vkp, mint középhátvéd - inkább a fordítottja kellene.Barcaman1993 írta:Tito Thiago Silvát részesíti előnyben a védelem megerősítéséért. A kulcs Keita lehet, akit nagyjából 10 millió euróért tudnák átadni a Milannak. Egy kis magánvélemény: Ha Keita megy, akkor nem értem, hogy miért nem Javi Martinezt hozzuk, akinek a személyében a középső védő és a védekező középpályás poszt is megoldódna.