Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Nus3
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.04.18. 13:26:09

2012.04.18. 13:35:50

Szerintem jogos volt a Bayern győzelme abszolut!
Ezzel a reallal a fő gond, h évek óta semmi jelentős kupát nem nyertek.
Túl nagy a nyomás rajtuk! Ott a világsztár Ronaldo, akit nem utálok, jó játékosnak tartom, igaz a Manchesternél 1 Jászai Mari díjat kaphatott volna annyit színészkedett. No mind1 azóta már Busquets átvette a helyét, na őt viszont rühellem, jobb lenne nélküle a Barca!
Szóval a realon nagy a nyomás ez a generáció örökölte a galaktikus 11 hirnevét, Zidánék tényleg jók voltak!
Pepe nem tudom mit keres még az élvonalban az egy totális elmebeteg és Ramost is megutáltam mostanában. Hamar elszáll a fejük. Szomorú, hogy ide jutott a real és ezt még az is fokozza, hogy azt a flegma, arrogáns, nagyképű Murinhot rakták oda edzőnek... Azthiszem erre mondják a zsák mindíg megtalálja a foltját :))
Visca BARCA! mert: MES QUE UN CLUB. és Villa gyere már vissza te igazi csatár vagy nem úgy mint Gomez... :P
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2012.04.18. 11:01:19

samy85 írta:Én csak annyit mondok, ha a Bayern-nek 1 csatára van legalább a pályán, akkor nyerhettek volna 4-1re is... Ez a Gomez katasztrófa... egyenlő a 0val a játéka.... Mindazonáltal számomra eléggé kitűnt hogy mennyire 2 emberes ez a Német csapat. Jól ment Riberynek pörgött. Robben inkább csk próbálkozott de annyira nem ment neki! igazából ők ketten a széleken viszik a csapatot néha kiegészülve 1 Müllerrel, 1 Schweinsteigerrel. Bár tegnap mindenki átlag volt, vagy az alatt Ribery játszott nagyon feltűnően jól.
Azért az hogy Gomez 0, az túlzás. Tény, hogy nem technikás játékos, de mindig jó helyen van, sokat fejelt a tegnapi meccsen, meg 1 gólt is szerzett. Bundesligaban 25 gólos, BL-ben 12 ez azt mutatja, hogy azért tud valamit, jókor van jó helyen, de egy klasszikus csatárnak ez a feladata. Meg jó fej is, egyik nyilatkozatából ugy tünt: "Nem hasonlitom magam Messihez, de már ne kérjek elnézést, ha sok gólt rugok". Ami Riberyt illeti, nagyon jól játszott. Ha Robben és Ribery Madridban jól játszik, Gomez meg jó helyen lesz, akkor a Bayern gólt fog szerezni, és onnan a Realnak nehéz dolga lesz.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.18. 10:34:04

Én csak annyit mondok, ha a Bayern-nek 1 csatára van legalább a pályán, akkor nyerhettek volna 4-1re is... Ez a Gomez katasztrófa... egyenlő a 0val a játéka.... Mindazonáltal számomra eléggé kitűnt hogy mennyire 2 emberes ez a Német csapat. Jól ment Riberynek pörgött. Robben inkább csk próbálkozott de annyira nem ment neki! igazából ők ketten a széleken viszik a csapatot néha kiegészülve 1 Müllerrel, 1 Schweinsteigerrel. Bár tegnap mindenki átlag volt, vagy az alatt Ribery játszott nagyon feltűnően jól.
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.04.18. 10:17:06

sjd írta:...
Egy ideje már akartam kérdezni hogy a Real elleni derbikre cseréltél avát, vagy tényleg szereted a Bayernt? :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.04.18. 09:38:50

ami a Bayern első gólját illeti a kérdés úgy tudom azon múlhatott, hogy passzív volt e a lesen álló?! ezt pedig eldönteni igencsak nehéz, még utólag sem biztos, hogy gátolta volna Casillast, de nekem az a legjobb érv, hogy a játékosok jószerével nem is reklamáltak!
A Real gólját visszanézve a védelmi hibákon túl az volt a döntő, hogy a kapus úgy látta, hogy a labda kimegy!!! csak elfeküdt előtte, inkább arra ügyelve, hogy ne érjen hozzá!
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2012.04.18. 09:15:26

Jó lesz a visszavágó
Ebben én is biztos vagyok, ez a Bayern erős, nem lesz könnyű dolga a Realnak. De a mai meccset is nagyon várom, remélem győzünk.
Visca Barca!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2012.04.18. 08:15:17

recrea írta: Nekem feltűnő volt, h sok területet hagytak a Real játékosok számára
Nekem pont néha az ellenkezője tűnt fel! Sokszor olyan simán átment a München, hogy ha kicsit is koncentráltabban játszanak, akkor ez a meccs nagyobb különbségű is lehetett volna! Jó lesz a visszavágó :)
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.18. 08:05:05

Jó meccs volt, viszont nem voltam annyira elájulva tőle, mint Hajdú B. Hajtós, nagy iramú mérkőzés volt, de azt nem mondanám, h bővelkedett a helyzetekben, klasszis megoldásokban, sőt...! Viszont visszatért a rég érzett BL-feelingem, párszor már jártam az Allianzban, belegondoltam, most milyen jó lenne ott lenni (kivéve, h nem adnak ilyenkor sört), a hangulat miatt, a két csapatot nyilván nem kedvelem.

Szerintem kiegyenlített volt a játék, pont ennyivel volt jobb a Bayern, izgalmas lesz a visszavágó. Felállt védelem ellen a Real is szenvedni szokott, általában a rögzített szituk és a beadások kisegítik, viszont a Bayern ellen ezzel nem sokra mentek, minden visszajött.

Nekem feltűnő volt, h sok területet hagytak a Real játékosok számára, a szélsők és Benzema többször vehetett le üresen hosszabb átadásokat, amit nem igazán értettem. A góljuk sztem tudatos volt, látszik, h Benzema direkt lövi be középre a labdát, más kérdés, h eddig nem szabadott volna eljutnia.

Mou nyilatkozott, természetesen megemlítve, h az első gól les volt, amiben azért van némi igaza, fújtak már le ilyet, teljesen jogosan. Viszont 11-est is fújtak már be a két szitu közül, mert pl az elsőnél, amit a vak Hajdú B. sem látott, h nem csak Ramos keze dolgozott, hanem a térdek is koccantak, a másodiknál pedig Pepe a labdát, Ramos meg Gomez rúgta.

Minden idők legjobb mestere most is gondolt ránk: megemlíti, h "mindenki tudja hogyan kaptak ki tavaly ugyanebben a szakaszban", szívesen válaszoltam volna neki, hogy igen, tudjuk: simán! Hozzáteszem, Robben első félidei talpalása és Pepe egykori talpalása között semmi különbség nem volt.

Sztem Webb jól fújta a meccset, megmutatta, h nem kell ész nélkül osztogatni a lapokat, sokszor helyesen mérlegelt és következetes volt. Marceloig teljesen kezében tartotta a meccset, aki nem elég, h egy ótvar játékos, ehhez egy undorító, alattomos stílus is párosul.

Izgalmas visszavágóra számítok, és a Bayernek szurkolok, könnyebb ellenfél lenne a döntőben, ebben biztos vagyok, továbbá kötelességből is a Real ellen. Középpályán nagyon fogható a München, csak jussunk el odáig.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.18. 06:59:09

Az a baj, hogy ez a 2-1 még mindig a Realnak kedvez. A Bayern egyszerűen lefocizta a Realt, egyszerűen hihetetlen, hogy csak 1 gól lett a különbség. Sajnálom azt a gólt, amit a Bayern kapott, Lahm azért nem volt ott a szeren. Először Ronaldo elől rúghatta volna el a labdát, majd miután Benzemához került a labda végignézte az egészet. Rendkívül szerencsés csapat ez a Real. De legalább a bajorok a végén behúzták. Ha idegenben is hasonló játékot tudnak játszani és beköszönnek továbbmehetnek, de én még sztem mindig a Realt érzem jobb helyzetben van.

Ma pedig rajtunk a sor. Messi fényezd a cipődet, szükség lesz rá :!: :D Meg persze Iniesta is. :D Rúgjunk fenékbe néhány Blues hátsót :!: Totális futballt és Barca győzelmet szeretnék :!: Jó lenne, már ma eldönteni az egészet, és betömni a kritikusok száját. Csak a Barcelona :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.04.18. 00:54:39

a sport.es arról ír hogy
4 mardidi veszélyesztetett: Xabi Alonso, Sergio Ramos, Gonzalo Higuain ,Fabio Coentrao
5 Bayernes: Boateng, Alaba, Luiz Gustavo, Kross, Thomas Müller

A szabály a végén van leírva a cikknek 3,5,7sárga különböző meccseken való beszedése után van 1 meccses eltíltás...

http://translate.googleusercontent.com/ ... s_T9q-8rnQ
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.18. 00:18:58

hát én itt nem találom meg, de ha senki nem tudja így fejből gyorsan, akkor annyira nem is fontos. majd hajdúbé benyögi valamelyik meccsen. :lol:
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.04.18. 00:12:43

shutterisland írta:valaki mondja már meg, hogy a veszélyeztetettek kihagyhatják e a döntőt adott esetben a kigyűlt sárgák miatt ?
tehát xy-nak 1 sárga kell az eltiltáshoz, és megkapja a visszavágón, akkor ki kell hagyja a döntőt, vagy csak piros lap esetén jár az eltiltás, és a sárga lap miatti eltiltás törlődik ?
Keresgélj(klikk)
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.18. 00:08:48

valaki mondja már meg, hogy a veszélyeztetettek kihagyhatják e a döntőt adott esetben a kigyűlt sárgák miatt ?
tehát xy-nak 1 sárga kell az eltiltáshoz, és megkapja a visszavágón, akkor ki kell hagyja a döntőt, vagy csak piros lap esetén jár az eltiltás, és a sárga lap miatti eltiltás törlődik ?
altercore
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.12.21. 14:00:04

2012.04.18. 00:02:59

herlius írta:
sjd írta:Azért azt leszámítva, hogy a vége felé elszakadt a cérna, nem volt nagy favágás, önmagához képest kifejezetten sallangmentes volt a madrid
Önmagához képest... Ami ugyen nem feltétlenül jelent jót. 1-1 után feltűnően csak a német akciók megakasztása volt a céljuk. A legjellemzőbb jelenet az volt, amikor 5 méteren belül 2 madridi játékos kaszálta el csúnyán az ellenfelet. Következetes bíráskodással ez a Real ma nem fejezhette volna be 10 emberrel a meccset.
Folyton ez a sírás, folyton a bírózás, leírjátok 3000-szer uazt... A bíró vezeti a mérkőzést, ő dönti el, hogy ki kap pirosat, ki sárgát, mi a gól, mi nem. Felesleges ezen kardozni, hogy hány embert kellett ovlna kiállítani (és unalmas is).
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.18. 00:00:54

az utóbbi két évben nem sűrűn emlékszem olyan meccsre, ahol a barcán kívül egy csapat jobb lett volna, mint a real.
az talán picit túlzás azért, hogy lefocizták őket, habár ez volt a véleményem meccs után, de simán megérdemelték a győzelmet.
marcelo meg...hagyjuk.

szerintem ha betalálnak a bernabeuban legalább 1x, benne lehet egy továbbjutás is.
akár.
Renesans
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.27. 19:57:11

2012.04.17. 23:33:58

torotam írta:A visszavágón szerintem a Bayern be fog találni és akkor megmutatja majd újra az igazi arcát Mourinho csapata...
Ha a visszavágón a Bayernnek valahogy sikerül megszerezni a vezetést, akkor asszem látunk még érdekes dolgokat. :D Mindenestre remekül fogok szórakozni. A Bayern-drukkerek már kevésbé.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.17. 23:27:38

sjd írta:Azért azt leszámítva, hogy a vége felé elszakadt a cérna, nem volt nagy favágás, önmagához képest kifejezetten sallangmentes volt a madrid
Önmagához képest... Ami ugyen nem feltétlenül jelent jót. 1-1 után feltűnően csak a német akciók megakasztása volt a céljuk. A legjellemzőbb jelenet az volt, amikor 5 méteren belül 2 madridi játékos kaszálta el csúnyán az ellenfelet. Következetes bíráskodással ez a Real ma nem fejezhette volna be 10 emberrel a meccset.
Renesans
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.27. 19:57:11

2012.04.17. 23:23:14

torotam írta:
Renesans írta:A poén egyébként az, hogy pont Pepe volt a legtisztább játékot bemutató védőjük ma, meg is lepődtem.
Na itt kezdődnek a bajok, amikor egy Pepe a legtisztább védő... :lol:
De most vicc nélkül, tényleg tiszta játékot mutatott be ma, Ramos és Coentrao is besárgultak, Marcelot tudjuk, Arbeloa meg rejtély, hogy hogy nem kapott lapot. :D
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.17. 23:21:28

Renesans írta:A poén egyébként az, hogy pont Pepe volt a legtisztább játékot bemutató védőjük ma, meg is lepődtem.
Na itt kezdődnek a bajok, amikor egy Pepe a legtisztább védő... :lol:
Visca el BARCA!
Renesans
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.27. 19:57:11

2012.04.17. 23:17:01

sjd írta: Azért azt leszámítva, hogy a vége felé elszakadt a cérna, nem volt nagy favágás, önmagához képest kifejezetten sallangmentes volt a madrid

Viszont abban igazad van, hogy Mourinho a döntetlenért jött, az egyenlítő gól után szinte ki sem akartak jönni a kapujukból, előtte viszont azért volt, h sokáig fölényben voltak
Na jó, nagy favágást valóban nem volt, de azért a Milan-Barcán (0-0) bemutatt Milan védekezéshez képest sehol nem volt a védelmük eleganciában.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.17. 23:13:43

Renesans írta:Feltűnő volt, hogy pl. a Milan sallangmentes védekezéséhez képest milyen favágást rendezett a Madrid.
Azért azt leszámítva, hogy a vége felé elszakadt a cérna, nem volt nagy favágás, önmagához képest kifejezetten sallangmentes volt a madrid

Viszont abban igazad van, hogy Mourinho a döntetlenért jött, az egyenlítő gól után szinte ki sem akartak jönni a kapujukból, előtte viszont azért volt, h sokáig fölényben voltak
Renesans
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.27. 19:57:11

2012.04.17. 23:08:02

Mourinho a döntetlenért jött, de szerencsére megint nem jött be az undorító taktika. Mikor di María helyett jött Granero akkor már nem is csodálkoztam. Feltűnő volt, hogy pl. a Milan sallangmentes védekezéséhez képest milyen favágást rendezett a Madrid. Gratula a Bayernnek, simán meglehet a továbbjutás ha nem szégyellnek akár majd bekkelni Madridban ha úgy hozza a sors, de ha Valenciának sikerült, nekik is összejöhet, főleg ha sikerül előtte kibillentenünk a Madridot a Clásicón egy kiadós veréssel (bárcsak összejönne, de félek elég szoros meccs lesz az). Amúgy meglepődtem, mert azt hittem a Bayern alárendelt szerepet fog játszani, de nem tette, sőt! A Madrid kontrái majdnem mind elhaltak, kiváló volt a Bayern védekezése is (a gólon kívül, mert az... pff... na mind1, Barcában is előfordul). Ribéry nálam MOM, erősen megmutatta, hogy Arbeloa nem ez a szint. :D
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2012.04.17. 23:07:54

Mihu írta:
daffy írta:real madrid,szánalmas vagy :roll: #-o
benzemát és ikert sajnálom

Meg nem adott 11-es, majd egyértelmű piros helyett sárga.
bayern lesgól,visszafújt nem les. korrekt
jóccakát
Ugyan ilyen helyzetben engedték el nektek a lest a Betis ellen, mikor Ramos felugrott a labda elől...és asszem azzal a góllal nyertetek 3-2-re... :wink:
Persze ma este ezt lesnek látták a madridisták, akkor kussoltak a Betis ellen! 8)
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.17. 23:06:12

nonomo írta:
mes írta:
Lehet hujeseget beszelek, de ugy tudom , hogy dontore torlodnek a sargak.
Nem törlődnek. Ha a sárgások kapnak még egyet, akkor nincs döntő nekik. Ha bejutnak...
Én eddig úgy tudtam, h elődöntők előtt, de ezekszerint nem...
Kiemelt szöveg meg úristen! :shock:LYeség!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.17. 23:05:05

sjd írta:
andris871120 írta:
ááá Dani Alves kihagyott egy döntőt sárga miatt a MU ellen!!!
Most jut eszembe, ezt talán tavaly vezették be, h döntőre törlődnek a sárgák, pont az ilyenek miatt
Igen ezen én is gondolkodtam de kéne még megerősítés, hogy a döntőre eltörlik a sárgákat.
Tavaly hogy volt?
Válasz küldése