Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.23. 17:12:21

Apám azért utálja a Realt (amióta az eszemet tudom), merthogy a hetvenes években állítólag egy csomót bundáztak neki, merthogy ők a királyi csapat, és mindent nekik kellett nyerni, és állítólag többször voltak botrányok.
Mindig lehurrogtam őt, hogy ezt azért így nem tudom elhinni.
De az elmúlt napokban kolbászoltam a neten mindenfelé, és jó pár idősebb kommentelőnél is olvastam ezt.

Most már azért elgondolkodok rajta.
Mert ugye nem zörög a haraszt.

Egyébként az is furcsa, hogy egyre többet foglalkoznak újságok ezzel.


Tegnap találkoztam haverokkal. (interesek, realosok, münchenesek).
Szóba jött ez a téma, és ők csak az Övrebö-féle dolgot szajkózták egyfolytában. (egyébként ott ugye Abidalt meg pont úgy állította ki, hogy méterekre volt a chelsea játékostól, aki elesett a lbdában, bár kétségtelen, hogy e Piqué kezezéséért lehetett volna tizit adni)

Egyébként eddig is ez volt, emlékszem az elmúlt években jó néhány esetre, mikor ugyanígy a kárunkra volt a bíró, de akkor már 5-0 volt ide, és akkor már nem nagyon érdekelte az embert.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.23. 10:04:07

Nem akartam uszítani, vagy a bírókra kenni semmit sem, de azért érdekes így is megnézni. Ezzel csak azt akartam mondani hogy a sok kapufa, kihagyott helyzet, és a kifogott rossz napok MELLETT, még beletoltak pár bírói hibát is ebbe a szezonba. Remélem ez majd motiválja a fiúkat jövőre, mert nem lehet minden évben bajnokságot nyerni.

Azt adom hogy ha olyan lenne a helyzetkihasználásunk, mint nagyon sokszor ellenünk a kiscsapatoknak (kis túlzással ha egyszer is elérik a tizenhatost akkor gólt kapunk), akkor pont vesztés nélkül állnánk az első helyen:)
DaveN
Jugador del Barça
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2007.12.24. 11:57:47
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.22. 20:29:03

Lionel85 írta:
zsoltfree írta:http://sportgeza.hu/futball/mindenidok/ ... a_realnak/

Tolnak minket a bírók tényleg. Ezt valahogy mindig éreztem, e azt hittem hogy elfogult vagyok, de lehet hogy mégsem?
Hülyeség! A 10 pontos hátrányért csakis mi vagyunk a felelősek! Az elmúlt években is voltak tévedések a Barça kárára (és biztosan a Realéra is), akkor mégis annyira jól játszottunk, főleg idegenben, hogy nem kellett amiatt aggódni, hogy nem lesz meg év végén a bajnoki cím. Akkor megalkuvást nem tűrően vezettünk és haladtunk a tabellán. Most, hogy a csapat teljesen enervált idegenben és nagyrészt ennek köszönhetően szedte össze a 10 pontos hátrányt, már mindenki elkezd hibákat keresni, de nem elsősorban a csapatnál. És ez a nagy hiba. Mivel nem ez a mentalitás jellemez minket. Ez pont, hogy a madridi mentalitás. Ha nem megy a foci, rögtön előveszik a bírókat. Ezt teljességgel elutasítom!!! Ott vannak Pep nyilatkozatai például. Nem a bírókban keresi a hibát, hanem a saját csapatában. És így is van jól. Mivel nem a bírók ellen játsszuk a bajnokságot, hanem a többi 19 csapat ellen.
így igaz, legyünk annyival jobbak a Realosoknál, hogy mi nem kezdünk bele abba, amiért sokukat megutáltuk. egyértelmű h sok a tévedés, de egy az hogy a bírók is hibázhatnak (és én hiszem h a nagy része egyszerű emberi tévesztés), a másik meg h nem csak ezen múlik a dolog, tökéletes csapatot nem lehetne semmivel visszafogni :D elég lenne a helyzeteinket berúgni és máris szebben nézne ki a tabella
www.joszaki.hu

"Az emberek majd megvitatják, milyen volt a játékvezető, nekem azonban nincs erőm ehhez. Most csak élvezni akarom, amit elértünk." (Josep Guardiola)
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.02.22. 18:32:31

Lionel85 írta:
zsoltfree írta:http://sportgeza.hu/futball/mindenidok/ ... a_realnak/

Tolnak minket a bírók tényleg. Ezt valahogy mindig éreztem, e azt hittem hogy elfogult vagyok, de lehet hogy mégsem?
Hülyeség! A 10 pontos hátrányért csakis mi vagyunk a felelősek! Az elmúlt években is voltak tévedések a Barça kárára (és biztosan a Realéra is), akkor mégis annyira jól játszottunk, főleg idegenben, hogy nem kellett amiatt aggódni, hogy nem lesz meg év végén a bajnoki cím. Akkor megalkuvást nem tűrően vezettünk és haladtunk a tabellán. Most, hogy a csapat teljesen enervált idegenben és nagyrészt ennek köszönhetően szedte össze a 10 pontos hátrányt, már mindenki elkezd hibákat keresni, de nem elsősorban a csapatnál. És ez a nagy hiba. Mivel nem ez a mentalitás jellemez minket. Ez pont, hogy a madridi mentalitás. Ha nem megy a foci, rögtön előveszik a bírókat. Ezt teljességgel elutasítom!!! Ott vannak Pep nyilatkozatai például. Nem a bírókban keresi a hibát, hanem a saját csapatában. És így is van jól. Mivel nem a bírók ellen játsszuk a bajnokságot, hanem a többi 19 csapat ellen.

Ez így van! Szerintem sokakat az zavar, hogy a túloldalom évek óta ment a fröcsögés, hogy minket tolnak, nekünk csalnak. Ment az UNICEFezés, Villaratozás, Platinitől kezdve mindenki minket akart tolni. És itt most nem az egyszeri szurkolóról van szó, hanem a Mourinho, a Madrid játékosok, a vezetőség, a sajtó, mindenki. Nálunk értelmesebb hangot ütnek meg a Pepék, de engem zavar, hogy amíg a túloldal addig nyomatta ezt a dumát, hogy a birkák és a nem túl jól informáltak a csodakorszakunkat hajlamosak voltak a bírói tolással azonosítani (ha úgy tetszik foltot hozni a makulátlan teljesítményünkre), addig most nagy a csend az ellen oldalán.

Ettől még mi gyengén játszunk idén, néhol motiválatlanul és unottan, néhol már-már lélektelenbe hajolva, a Madrid meg brutál jó és eredményes. Az nem kifogás, hogy gyenge a liga, mert amíg ők két 'gyenge' csapatnak 'ajándékoztak' pontokat (minket ugye nem ideértve), addig mi nyolcnak.

Ettől függetlenül az éveken át tartó bírozásnak is eredménye, hogy a kétes helyzeteket nem merik a Barca javára adni, nehogy újrainduljon a madridi ócsárló hadjárat. A mi kárunkra meg könnyen lehet tévedni, mi úgyse fogjuk a visszavonulásukat követelni (amúgy nagyon helyesen). De még egyszer mondom jobb, stabilabb, mentálisan jóval erősebb idén a Madrid, mint mi, csak az zavar, hogy idén sem képesek belátni, hogy az elmúlt évek csalózásai alaptalanok voltak, ha úgy tetszik olyan taktikai fegyverként voltak használva, amelynek a gyümölcsét idén már élvezhetik...
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2012.02.22. 17:51:37

Lionel85 írta:
zsoltfree írta:http://sportgeza.hu/futball/mindenidok/ ... a_realnak/

Tolnak minket a bírók tényleg. Ezt valahogy mindig éreztem, e azt hittem hogy elfogult vagyok, de lehet hogy mégsem?
Hülyeség! A 10 pontos hátrányért csakis mi vagyunk a felelősek! Az elmúlt években is voltak tévedések a Barça kárára (és biztosan a Realéra is), akkor mégis annyira jól játszottunk, főleg idegenben, hogy nem kellett amiatt aggódni, hogy nem lesz meg év végén a bajnoki cím. Akkor megalkuvást nem tűrően vezettünk és haladtunk a tabellán. Most, hogy a csapat teljesen enervált idegenben és nagyrészt ennek köszönhetően szedte össze a 10 pontos hátrányt, már mindenki elkezd hibákat keresni, de nem elsősorban a csapatnál. És ez a nagy hiba. Mivel nem ez a mentalitás jellemez minket. Ez pont, hogy a madridi mentalitás. Ha nem megy a foci, rögtön előveszik a bírókat. Ezt teljességgel elutasítom!!! Ott vannak Pep nyilatkozatai például. Nem a bírókban keresi a hibát, hanem a saját csapatában. És így is van jól. Mivel nem a bírók ellen játsszuk a bajnokságot, hanem a többi 19 csapat ellen.
Végre egy értelmes vélemény!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.22. 16:23:51

Most nézem, hogy Atletico következik idegenben. Benne van a pontvesztés szerintem. Az Atletico hiába bukdácsol, de a Barca ellen mindig képesek nagy meccsen győzni.
A meccs célja szerintem a bajnoki győzelmi álmok megőrzése lehet.
Visca el Barca!
"And my heart will leave you never."
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2012.02.22. 16:07:41

Egy másik Barca site-on olvastam, összeszámolták a bajnokságban eddig 32 ezer százalékos (nem száz) ordító gólhelyzetet hagyott ki a csapat. Ha ennek csak a fele bemegy, a Real sehol sincs.
Ezek egy része éppen a vesztett, vagy döntetlen meccseken volt.
Régóta mondom, hogy a helyzetkihasználásban kellene javulni. Ebben egyébként a Valencia ellen sem voltunk azért a top-on, lehetett volna 15:2 is.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.02.22. 10:53:28

zsoltfree írta:http://sportgeza.hu/futball/mindenidok/ ... a_realnak/

Tolnak minket a bírók tényleg. Ezt valahogy mindig éreztem, e azt hittem hogy elfogult vagyok, de lehet hogy mégsem?
Hülyeség! A 10 pontos hátrányért csakis mi vagyunk a felelősek! Az elmúlt években is voltak tévedések a Barça kárára (és biztosan a Realéra is), akkor mégis annyira jól játszottunk, főleg idegenben, hogy nem kellett amiatt aggódni, hogy nem lesz meg év végén a bajnoki cím. Akkor megalkuvást nem tűrően vezettünk és haladtunk a tabellán. Most, hogy a csapat teljesen enervált idegenben és nagyrészt ennek köszönhetően szedte össze a 10 pontos hátrányt, már mindenki elkezd hibákat keresni, de nem elsősorban a csapatnál. És ez a nagy hiba. Mivel nem ez a mentalitás jellemez minket. Ez pont, hogy a madridi mentalitás. Ha nem megy a foci, rögtön előveszik a bírókat. Ezt teljességgel elutasítom!!! Ott vannak Pep nyilatkozatai például. Nem a bírókban keresi a hibát, hanem a saját csapatában. És így is van jól. Mivel nem a bírók ellen játsszuk a bajnokságot, hanem a többi 19 csapat ellen.
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.22. 09:45:30

http://sportgeza.hu/futball/mindenidok/ ... a_realnak/

Tolnak minket a bírók tényleg. Ezt valahogy mindig éreztem, e azt hittem hogy elfogult vagyok, de lehet hogy mégsem?
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.20. 18:46:51

Nem mai,de egy kis lelkesítés a szurkolóknak.


http://www.youtube.com/watch?v=SM0iy9uQD9A
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.02.20. 18:34:37

Végre! Az első 20 perc után hihetetlen gála volt, bár a védekezésünk továbbra is harmatos, de most nem érdekel :D Elöl gyorsan, ötletesen játszottunk, voltak beindulások, mentek is a labdák pontosan, ebből lett 5 gól egy Valencia ellen. Ami zavaró, hogy még a 10-1-et is kevésnek érezném...ha csak a teljesen totál egyértelmű helyzeteket nézem: elején Alexis-Cesc, második félidőben Cesc, Tello, Alexis. Valamint volt még 1 nagy helyzete Messinek is az első félidőben...meg volt egy közeli fejese, meg Cesc kapufája...Nem akarom összeszámolni az összeset, de még 5öt alsóhangon beverhettünk volna. Tudom, így is demoralizáló az ellenfélnek, és önbizalomnövelő nekünk, de azért ha már ott vagyunk, rúgjuk be legalább a Fábregas-féle üreskapus helyzetet :D Mostantól megint szeretném ezt a Barcát, ezt a motivált, gólratörő, ellentmondást nem tűrő játékot látni, és akkor nagy gond nem lehet sem a BL-ben, sem a Spanyol Kupában! Nagyon remélem, hogy állandósítani tudjuk ezt, és nem csak egy egyszeri, kiugró meccs volt.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.02.20. 18:16:32

Nyertünk oké. Tényleg szépen játszott a csapat. Viszont a tökölődés most is jellemző volt. Van 10 ziccerünk, amit képtelenek vagyunk belőni, (igaz Alves ismét elég jó napot fogott ki) 2-1-nél pedig volt a Valenciának egy elég nagy ziccere, ha az bemegy, akkor....( tudom, ha...)

Amúgy jó meccs volt. :P :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.20. 17:12:02

A védelemmel megint nem lehetünk kibékülve, gyakorlatilag az utóbbi időben ha a kapunk közelébe ér az ellenfél, érezni lehet a bizonytalanságot, valami nem stimmel. A "régi" Puyol-Piqué kettős a magabiztos és elegáns védelem mintapéldánya volt, jelenleg ez közel sincs így. És inkább Piquén érezni ezt. Nincs ott fejben, sokszor dekoncentrált, mintha most csöppent volna a védelem közepébe. :roll: És ez sajnos kihat az egész védelemre. Nem akarom egy emberre fogni, de kétségkívül neki kell a legjobban feljavulnia!

Egyébként ha tegnap Piatti nem szerez gólt az elején, szerintem nem látunk ilyen motivált, folyamatosan presszionáló egyszóval végre jó formának örvendő Barcát! Legalábbis nekem kicsit ez az érzésem. Úgy tűnik hogy ez a gól volt az utolsó csepp a pohárban, és végre rájöttünk hogy változtatni kell. Ez sikerült és ennek eredményeként simán gurítottunk egy ötöst. Bízom benne hogy ezzel kijöttünk a hullámvölgyből, és visszatértünk a helyes útra. Mert a tegnapi meccs után elég nagy csalódás lenne jövőhéten ismét a takaréklángon égő, fásult Barcát látni.

Szép győzelem volt! Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.02.20. 13:41:38

tomi pop
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.08.24. 22:20:39

2012.02.20. 12:56:12

Nem beszéltünk róla,de belül mindannyian tudtuk,hogy nem a Barca nyeri ezentúl minden évben a bajnokságot...Sajnos (ne legyen így) ez a Madrid éve a bajnokságban...a fanjai meg érezzék át azt,amit mi 3 éven keresztül...(illetve nem tudják,mert nem lesz 5-6 kupás a reál.)a Madrid az elmúlt 9 évben szereztek 2 bajnoki és egy kupa címet.Legyen örömük,de a következőt megint mi nyerjük...Hajrá Barca!
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2012.02.20. 12:34:19

Grat a csapatnak, az első gólunk után felszabadultan, gólra törően játszottunk végig, csak a helyzeteket végre gólokra is kellene váltani, de nem bánkódom, mert a kimaradt lehetőségek miatt végig pörgött a csapat.
Az egész csapat nagyszerű volt, Messi negyedik gólja is, csak így tovább.
Idegenben kellene végre ilyen mentalitással, hozzáállással játszanunk, és akkor nem lenne probléma.
Hajrá Barca! És a Honda!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.02.19. 23:51:31

kovacsmisn írta:Nagyszerű meccs volt, nagyon pörgött a csapat. Montoya játéka különösen tetszett nekem!
Igen nekem is! Külön tetszett, hogy az első gólban benne volt ő is, de ennek ellenére összekapta magát lelkileg előre is jó volt, hátra is határozott tudott lenni. Gyakrabban játszhatna, amikor Alves valami okból kimarad. Adriano jobbhátvédben szerepeltetése helyett szívesen nézném!

Egyébként végre egy meccs, amit élvezet volt nézni. Iniesta nagyot dobott a játékon.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.19. 23:51:17

Örülök Messinekk.
Első góljánál még nem örült igazán. De aztán szépen felszabadult.
Remélem elindul a szekér felfelé végre, és újra beindul a henger.
Jó lenne ezt a formát megtartani a szezon végéig, és hengerelni mindenhol.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.02.19. 23:39:35

Puhl amúgy mit flashel már Piquéről meg Shakiráról :lol:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2012.02.19. 23:37:32

Ha jól emlékszem akkor csak Abidalnak nem volt gólhelyzete!
Grat. a csapatnak és rem. a következő meccseken jobban kihasználjuk a helyzeteket!!!!
Avatar
PriNcE27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:21:05
Tartózkodási hely: Bukarest

2012.02.19. 23:37:13

Ez egy igazi meccs volt! :wink:
Messit rég láttam ennyire aktívnak, ennek is nagyon örültem, grt a 4 góljához! :wink: :D
Én még reménykedek a bajnokságban, és imádkozom, hogy a Real elveszitse a mostani formáját!
VISCA EL BARCA!!!
CCJoco
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.08.25. 18:52:37

2012.02.19. 23:36:15

na a hiperlassításnál láttam, Cesc mosolygott, röhögött a rángatás után, úgyh ez csak ilyen edzői komorság és szigor volt, nincs ott nagy baj. Messi néha néha tényleg túl önző, de legyen nyugodtan, ha ezzel 4 gólt szerez;)
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2012.02.19. 23:35:41

Messa írta:
Tdavid írta:És gratulálok Messinek is hogy újra elkapta a fonalat és gratulálok a 4 góljához is.
(Viszont az egyáltalán nem tetszik, hogy képes óvodás módjára viselkedni...Alexis elront egy passzt és akkor már nem is passzol neki.Ez nem nyerő. :roll: )
Igen, de ezt komolyan nem értem miért csinálja... anno Ibra lenyilatkozta mikor ittvolt, hogy Messi féltékeny rá. Nem tudom mi lehetett, a mostani csapatból aki képes látványosan villogni az Alexis. Messi vele sincs jóban. ez kicsit gyerekes a részéről.
csak nehogy valaki távozásába kerüljön ez... :roll:
Kép
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.02.19. 23:34:51

Most ugye Messi mester 4est lőtt... ezt hogy számolják? Szóval, ameddig 3gólt lőtt a meccsen ez lenne a szezonbeli 5 mester3asa, de mivel meglőtte a 4ik gólját, így most továbbra is úgy számoljak, hogy 5mester 3as és egy 4es, vagy így egy mester 4es és 4db mester 3as a szezonba? :oops:



semmi, hülyeség...elgonolkodtam nagy barom vagyok!:D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Lionel Kicsi Messi 2012.02.19. 23:39:35-kor.
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.19. 23:33:36

Na, ezt a hozzáállást vártam. Igaz a védekezés még döcögött, de csak jobb lehet.
A hét elején beszéltük a haverommal, hogy jaj annak a csapatnak aki ellen Messi-nél átszakad a gát.
A jövőheti meccs lesz a mérvadó, ha azon ezt a játékot fogjuk produkálni akkor túl vagyunk a nehezén.
Válasz küldése