Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2011.08.12. 21:33:46

http://translate.googleusercontent.com/ ... _B8a38Easg

Ha ez igaz akkor ez már tényleg röhelyes amit az Arsenal csinál...Mérgesek hogy hamar kiderült az átigazolás,ezért addig húzzák a hivatalos email elküldését amíg csak lehet...Amúgy biztos hogy jön Cesc,ez már eldőlt délelőtt,legalábbis e szerint a forrás szerint...Ez most mire jó akkor?Remélem megint össszefutunk a Blben és kapnak oda vissza egy 6ost...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.12. 21:00:36

Valóban vannak itt érdekellentétek, egyrészt szeretnék megtartani a Barcát a világ élvonalában, másrészt viszont továbbra is cél, hogy minél magasabb legyen a barcelonai kötődésű játékosok száma a csapatban. A kettőt egyszerre baromi nehéz.

DE! A világ legjobb csapatába be tudta magát játszani egy Busquets és egy Pedro is. Persze Touré mind a mai napig (talán joggal) szívfájdalmat okoz sokaknak, de szerintem megbékéltünk mára, hogy Busquets se rosszabb. Az a Pedro pedig, akire sokan (bevallom: én is) legyintettünk, hogy ebből a srácból nem lesz sok, mégiscsak ki tudta szorítani azt az Henryt, aki ugyan szenvedett másfél évet, de a hatkupás Barcás év tavaszán kiszoríthatatlannak tűnt már.

Igen, némileg jogos a félelem, hogy egy nagyon tehetséges generáció "elnyomja" az utána következőket, de ebből baromira jól is kijöhetünk. Ha a jók helyett még jobbak bukkannak fel az utánpótlásból, ha a gyengébb, motiválatlan játékosok helyett minőségi cserék érkeznek, az csak jó lehet. Aki IGAZÁN tehetséges, az utat fog tudni találni ebben a csapatban HA elég türelmes hozzá.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.12. 20:52:00

barcaaa91 írta:Tocy: mi a neved twitteren?
Tocy92

Különben tényleg nem értem, most mi értelme van ennek hogy " we dont want to comment on speculation"...mindenki tudja, hogy idejön, megvan a megállapodás, a fél futballvilág híre ez ma, és akkor teszi az ártatlant...

szerk.:Cesc latest: because of the euphoria coming from FCB (in and out of club), Arsenal want to delay the anmouncement to MONDAY!
barcaaa91
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008.08.29. 12:10:20
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 20:35:27

Tocy: mi a neved twitteren?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 20:17:26

Hm. Nem értek egyet. a tehetség az utat tör magának bárhol, de nálunk mindenféleképp. Krkic ezek szerint azért nem tud:
-lendületesen labdát vezetni úgy, hogy mondjuk a 3 érintés ne sikeredne hosszúra
-indulni
-cselezni
mert jó játékosok voltak előtte a sorban???
Én azt hiszem, inkább pozítívan kellet volna hatnia rá mindennek... :roll:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2011.08.12. 20:05:45

HAnonymus írta:...
szóról-szóra így van
mákja volt Giulyvel Lionak és persze nekünk is szerencsénk volt, hogy csak Ludot kellett kiszorítania, mert komoly konkurenciával ma nem az lenne Messi aki, legalábbis nem itt tartana
Krkic pályafutása pont azért tört meg, mert a vetélytárs a legjobb volt a világon és persze az edző sem segített rajta
Thiago és Jonathan is iszonyat nehéz helyzetbe került
meglátjuk
Kép
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.08.12. 20:04:28

Tocy írta:Spokesperson Arsenal: "New rumours Cesc transfer to Barcelona? We don't want to comment on speculation."

ez má nevetséges...
Ez biztos meghibbant.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.12. 19:55:10

Spokesperson Arsenal: "New rumours Cesc transfer to Barcelona? We don't want to comment on speculation."

ez má nevetséges...
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2011.08.12. 19:21:37

Azért azt tegyük hozzá, hogy Fabre most nagyon korrekt volt! Se a Barca drukkereknek se az Arsenalosoknak sem lehet egy rossz szava...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2011.08.12. 19:19:38

Rivaldo11 írta:
sura írta:A "sovány" kispad kötelező egy olyan csapatban, amelyiknek lényege, hogy van út a fiataljainak a csapatba. Másképp nem hiteles az egész!
Le kell egyszerűsíteni: Ha egy fiatal tehetséges, lehet bármilyen a pad, odakerül. Pl. egy fiatal Messinek tökmindegy milyen volt a pad, odafért. De nem akarok vele példálózni, a mondanivaló a lényeg.
Szerintem ez csak részben igaz. Messinek annak idején Guilyt kellett kiszorítania, aki egy jó játékos volt, de semmi több. Annál az embernél a ~18 éves Messi kb egyértelműen jobb volt, annak idején én pl nem értettem, miért játszhat Gyula többet, bármennyivel tapasztaltabb is. Iniestának sokkal nehezebb dolga volt Decoval, aki a posztján alsó hangon Top10-es játékos volt. Most meg pl Thiagonak ott van a világ kb 3 legjobb középpályásából kettő, meg a Top10ből még egy. Krkic hatalmas kérdőjel, de nem vagyok biztos abban hogy ha nem Top5-ös centereket kell lenyomnia, hanem egy Giuly-kalibert, akkor nem alakul máshogy a sorsa.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.12. 19:11:41

davi10 írta:Nagyon örülök, hogy vége az évek óta tartó hercehurcának. Szerintem nem volt/nincs ekkora szüksége a csapatnak Fabregasra, mint amennyire küzdöttek érte. Ha már leigazoltuk váljon valóra az álma és nyerjen sok trófeát!
Isten Hozott Otthon Fabregas ! :D
Lehet tudni, hogy hányas lesz a mezszáma, és, hogy a szuperkupa visszavágón játszik-e már?
mezszáma 4es, és szerintem nem játszik, mert nem nagyon edzett mostanában, szerintem majd az első bajnokin már biztos játszik :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 19:08:53

Nagyon örülök, hogy vége az évek óta tartó hercehurcának. Szerintem nem volt/nincs ekkora szüksége a csapatnak Fabregasra, mint amennyire küzdöttek érte. Ha már leigazoltuk váljon valóra az álma és nyerjen sok trófeát!
Isten Hozott Otthon Fabregas ! :D
Lehet tudni, hogy hányas lesz a mezszáma, és, hogy a szuperkupa visszavágón játszik-e már?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2011.08.12. 19:07:25

Amúgy én ezt nem nevezném "sovány" kispadnak. Mert nem a nevek szokták megnyerni a mérkőzést, hanem a játékosok. Messi nem azért a legjobb, mert Messinek hívják, hanem a képességei és a fokozatosan emberfeletti teljesítménye miatt. Az ifikben van annyi potenciál, erő, tudás, akarat, képzettség (...), amivel meg lehet nyerni a mérkőzéseket és továbbá kitűnően tudják helyettesíteni a "sztárokat". Szóval nem kell megvenni az utóbbi évek aranylabdásait (real :lol: ) vagy 1oo milliókat költeni, hogy a kispadunkat erősnek nevezhessük. Én bízom az ifikben, és úgy gondolom, hogy közülünk szinte mindenki.

Szerk: Még ott van Keita, Masch, meg egy két nagy "NÉV" is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2011.08.12. 19:09:11-kor.
més que un club
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.08.12. 19:05:26

Kép
:lol: #-o A Londoni fosztogatások folytatódnak.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 18:58:27

sura írta:A "sovány" kispad kötelező egy olyan csapatban, amelyiknek lényege, hogy van út a fiataljainak a csapatba. Másképp nem hiteles az egész!
Le kell egyszerűsíteni: Ha egy fiatal tehetséges, lehet bármilyen a pad, odakerül. Pl. egy fiatal Messinek tökmindegy milyen volt a pad, odafért. De nem akarok vele példálózni, a mondanivaló a lényeg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.08.12. 18:48:14

A "sovány" kispad kötelező egy olyan csapatban, amelyiknek lényege, hogy van út a fiataljainak a csapatba. Másképp nem hiteles az egész!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 18:47:04

Várjunk azzal, hogy Sanchez mennyire lesz csere...
Képességek alapján bárkivel-igen, még Messivel is-felveszi a versenyt.
Fabregashoz meg nem nagyon tudok mit szólni...ha jön, jön. Gyengülni nem fogunk vele, az tuti.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2011.08.12. 18:46:39

Fábre a miénk! :D
Eleinte úgy voltam vele, hogy ha jön - jó, ha nem, akkor is. De most, hogy végre a miénk, nagyon örülök neki. Együtt tudok érezni vele, hazatérhetett oda, ahol leginkább szereti. Professzionális, világklasszis játékos, és KP létére hamar elérte ezt a szintet, még csak 24 éves. Xavi kezd öregedni, Thiagoval meg szerintem elférnek majd. ISTEN HOZOTT! \:D/

OFF: Szerintem megelőlegezhetünk neki egy topikot a Barca sztárok között. :)
més que un club
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.08.12. 18:42:22

Gali írta:
mess2009 írta:OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Nem szeretnélek megsérteni, de hülyeségeket ne beszéljünk már. Cesc és Alex érkezésével most már nem csak a kezdőnk, de a padunk is brutális.
Valószínüleg lesznek olyan meccsek, amikor vkp-t csak a hátvédsorban fogunk látni.
Jövőre, ha jön még egy minőségi középhátvéd egyszerüen nem lesz hiányposzt a Barcában.
Teljesen egyetértek az elöttem szólóval.Ez a 2 játékos szinte tökéletessé tette a keretet,még 1 középhátvéd kelleht jövőre,attól függően,hogy mennyi lehetőséget kap Fontas,és hogy mennyire tud majd ezekkel élni,mert én nem tartom kizártnak azt sem,hogy jövőre Fontas ha nem is szorítja ki Puyolt,de első számú csere lesz.
Amúgy szerintem egy ilyen keret fényévekkel jobb a Madridénál,mert ha a padunk még gyengébb is lenne,ami egyébként idén már nem lesz igaz,akkor is,a kezdőnk annyival jobb,hogy ez bőven ellensúlyozza azt,hogy a Reálnak mélyebb a kerete.
Azért nézzük csak meg ezt a keretet:
Alap kezdő:
-----------Valdes------------
-Alves-Pique-Puyol-Abidal-
---------Busquets-----------
-------Xavi---Iniesta--------
------Pedro-Messi-Villa-----

"Cserecsapat":
------------------Pinto---------------------
-Montoya-Fontás-Mascherano-Adriano-
------------------Keita---------------------
-------------Fabregas-Thiago-------------
--------Sanchez-Soriano-Affelay--------

Szerintem így a 2. csapat is ütős,de így úgysem fogunk felállni,de ezzel csak arra akartam rámutatni,hogy ha 2 teljesen különböző csapatot akarnánk összerakni,akkor a második csapat sem lenne rossz.
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2011.08.12. 18:24:35

mess2009 írta:OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Nem szeretnélek megsérteni, de hülyeségeket ne beszéljünk már. Cesc és Alex érkezésével most már nem csak a kezdőnk, de a padunk is brutális.
Valószínüleg lesznek olyan meccsek, amikor vkp-t csak a hátvédsorban fogunk látni.
Jövőre, ha jön még egy minőségi középhátvéd egyszerüen nem lesz hiányposzt a Barcában.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.12. 18:23:45

MessiFan írta:
LG írta: 2008-s EB-n sztem senki nem tartotta a spanyolok legjobbjának, mert sokat nem játszott. Sztem Marcos Sennával kevered.
Nem a fórumra gondoltam, akkor kezdtem el fórumozni.
Az újságokban olvastam, hogy Fabregas lehet az EB hőse, meg a döntő hőse meg hogy hű de fontos... Aztán nem is játszott :D
Azóta volt egyáltalán válogatott?
Vb-t nem nézted?! :O

Háhá :D
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2011.08.12. 18:25:46-kor.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.08.12. 18:01:04

Chino írta:Én nagyon elleneztem az IDEI leigazolását, főleg Thiago miatt, mert nem hittem, hogy Pep tud majd megfelelően rotálni, de most számolgattam és ha azt vesszük hogy tulajdonképpen 6 sorozatban indulunk nem tartom vészesnek a dolgot. És akkor jöhet serülés, hullámvölgy eltiltás, etc. és most végre lesz minőségi pótlás minden posztra. A hátvédsor igaz kicsit ingatag, de simán megoldható. Szóval már közel sem látom olyan vészesnek a helyzetet.

Ennek ellenére én inkább kerestem volna vmi jó kis középhátvédet a piacon (bár nem nagyon van, csak borsos áron), esetleg kölcsönbe vagy olcsón egy padot tűrő rutinosabbat ha nagy gáz van (azért Militonál kicsit jobbat), se Masch-nak se Serginek se Abidalnak nem az a posztja, hiába tudnak ott játszani, mindegyik csak vészmegoldás. Bár tisztában vagyok vele milyen nehéz feladat lenne ez.
Eleinte én is elleneztem, hogy jöjjön, de most, hogy itt van, örülök. Idén kicsit bővíteni kellett a keretet, és úgy vélem, két minőségi játékossal erősödtünk. Thiago még szerintem a legfelsőbb szinten nem állná meg a helyét, és tudjuk mi van, ha a Xavi-Ini kettős megsérül. Kiváncsi vagyok hogyan fogja játszatni Pep, de a variációs lehetőségeink igencsak bővülnek. Valljuk meg, tavaly Afellayon kívül minőségi cserénk nem volt, míg azért nézzük meg a Realt...

Most viszont a középpályán ott van Thiago, Xavi, Iniesta, Fabregas, Mascherano, Busquets és Keita, míg a támadósorban Sanczez, Messi, Villa, Pedro és Afellay fog rohamozni.

Nem kis névsor. A védelem pedig idényről idényre talán egyre jobb, ezt mondjuk csapatszinten mondom, nem egyénileg (pl. Piqué tavalyi szezonja nem votl az igazi). Fontásban sokat látok, és nem tartom kizártnak, hogy Masch is mostmár végérvényesen a hétvédsorba kerül a középpályásdömping miatt.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.12. 17:58:07

mess2009 írta:OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Höhh? Hiszen el sem férünk a kispadon...Pinto-Adriano-Masch-Keita-Thiago-Fabregas-Sanchez és még ott van Afellay, Maxwell, Fontás...a Realnál van Thiago-Fabregas-Sanchez szintű csere? ott van Higuain, Coentrao, Callejon, Kaká...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.12. 17:57:07

Kisebb kerettel könnyebb együtt dolgozni és nem elhanyagolhatóan sokkal olcsóbb. Évről évre előkerül ez a kérdés, de szerintem a napnál is világosabb a tudatosság. (Ami azt illeti még előrefele is léptünk a korábbiakhoz képest annak tekintetében, hogy világklasszis tartalékaink vannak a támadósorban és középpályán is már.) Kockázata megvan, de szerintem jól van ez így.
Megjegyzem a csapat az utóbbi években a védelem létszámhiányait tudta megoldani messze leghatékonyabban. Emlékezzünk, hogy BL döntőt nyertünk úgy, hogy az alap védőnégyesből 3 ember kényszermegoldás volt és előttük a szűrő is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.08.12. 17:49:50

OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Válasz küldése