Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 18:58:27

sura írta:A "sovány" kispad kötelező egy olyan csapatban, amelyiknek lényege, hogy van út a fiataljainak a csapatba. Másképp nem hiteles az egész!
Le kell egyszerűsíteni: Ha egy fiatal tehetséges, lehet bármilyen a pad, odakerül. Pl. egy fiatal Messinek tökmindegy milyen volt a pad, odafért. De nem akarok vele példálózni, a mondanivaló a lényeg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.08.12. 18:48:14

A "sovány" kispad kötelező egy olyan csapatban, amelyiknek lényege, hogy van út a fiataljainak a csapatba. Másképp nem hiteles az egész!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.12. 18:47:04

Várjunk azzal, hogy Sanchez mennyire lesz csere...
Képességek alapján bárkivel-igen, még Messivel is-felveszi a versenyt.
Fabregashoz meg nem nagyon tudok mit szólni...ha jön, jön. Gyengülni nem fogunk vele, az tuti.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2167
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2011.08.12. 18:46:39

Fábre a miénk! :D
Eleinte úgy voltam vele, hogy ha jön - jó, ha nem, akkor is. De most, hogy végre a miénk, nagyon örülök neki. Együtt tudok érezni vele, hazatérhetett oda, ahol leginkább szereti. Professzionális, világklasszis játékos, és KP létére hamar elérte ezt a szintet, még csak 24 éves. Xavi kezd öregedni, Thiagoval meg szerintem elférnek majd. ISTEN HOZOTT! \:D/

OFF: Szerintem megelőlegezhetünk neki egy topikot a Barca sztárok között. :)
més que un club
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.08.12. 18:42:22

Gali írta:
mess2009 írta:OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Nem szeretnélek megsérteni, de hülyeségeket ne beszéljünk már. Cesc és Alex érkezésével most már nem csak a kezdőnk, de a padunk is brutális.
Valószínüleg lesznek olyan meccsek, amikor vkp-t csak a hátvédsorban fogunk látni.
Jövőre, ha jön még egy minőségi középhátvéd egyszerüen nem lesz hiányposzt a Barcában.
Teljesen egyetértek az elöttem szólóval.Ez a 2 játékos szinte tökéletessé tette a keretet,még 1 középhátvéd kelleht jövőre,attól függően,hogy mennyi lehetőséget kap Fontas,és hogy mennyire tud majd ezekkel élni,mert én nem tartom kizártnak azt sem,hogy jövőre Fontas ha nem is szorítja ki Puyolt,de első számú csere lesz.
Amúgy szerintem egy ilyen keret fényévekkel jobb a Madridénál,mert ha a padunk még gyengébb is lenne,ami egyébként idén már nem lesz igaz,akkor is,a kezdőnk annyival jobb,hogy ez bőven ellensúlyozza azt,hogy a Reálnak mélyebb a kerete.
Azért nézzük csak meg ezt a keretet:
Alap kezdő:
-----------Valdes------------
-Alves-Pique-Puyol-Abidal-
---------Busquets-----------
-------Xavi---Iniesta--------
------Pedro-Messi-Villa-----

"Cserecsapat":
------------------Pinto---------------------
-Montoya-Fontás-Mascherano-Adriano-
------------------Keita---------------------
-------------Fabregas-Thiago-------------
--------Sanchez-Soriano-Affelay--------

Szerintem így a 2. csapat is ütős,de így úgysem fogunk felállni,de ezzel csak arra akartam rámutatni,hogy ha 2 teljesen különböző csapatot akarnánk összerakni,akkor a második csapat sem lenne rossz.
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2011.08.12. 18:24:35

mess2009 írta:OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Nem szeretnélek megsérteni, de hülyeségeket ne beszéljünk már. Cesc és Alex érkezésével most már nem csak a kezdőnk, de a padunk is brutális.
Valószínüleg lesznek olyan meccsek, amikor vkp-t csak a hátvédsorban fogunk látni.
Jövőre, ha jön még egy minőségi középhátvéd egyszerüen nem lesz hiányposzt a Barcában.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.12. 18:23:45

MessiFan írta:
LG írta: 2008-s EB-n sztem senki nem tartotta a spanyolok legjobbjának, mert sokat nem játszott. Sztem Marcos Sennával kevered.
Nem a fórumra gondoltam, akkor kezdtem el fórumozni.
Az újságokban olvastam, hogy Fabregas lehet az EB hőse, meg a döntő hőse meg hogy hű de fontos... Aztán nem is játszott :D
Azóta volt egyáltalán válogatott?
Vb-t nem nézted?! :O

Háhá :D
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2011.08.12. 18:25:46-kor.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.08.12. 18:01:04

Chino írta:Én nagyon elleneztem az IDEI leigazolását, főleg Thiago miatt, mert nem hittem, hogy Pep tud majd megfelelően rotálni, de most számolgattam és ha azt vesszük hogy tulajdonképpen 6 sorozatban indulunk nem tartom vészesnek a dolgot. És akkor jöhet serülés, hullámvölgy eltiltás, etc. és most végre lesz minőségi pótlás minden posztra. A hátvédsor igaz kicsit ingatag, de simán megoldható. Szóval már közel sem látom olyan vészesnek a helyzetet.

Ennek ellenére én inkább kerestem volna vmi jó kis középhátvédet a piacon (bár nem nagyon van, csak borsos áron), esetleg kölcsönbe vagy olcsón egy padot tűrő rutinosabbat ha nagy gáz van (azért Militonál kicsit jobbat), se Masch-nak se Serginek se Abidalnak nem az a posztja, hiába tudnak ott játszani, mindegyik csak vészmegoldás. Bár tisztában vagyok vele milyen nehéz feladat lenne ez.
Eleinte én is elleneztem, hogy jöjjön, de most, hogy itt van, örülök. Idén kicsit bővíteni kellett a keretet, és úgy vélem, két minőségi játékossal erősödtünk. Thiago még szerintem a legfelsőbb szinten nem állná meg a helyét, és tudjuk mi van, ha a Xavi-Ini kettős megsérül. Kiváncsi vagyok hogyan fogja játszatni Pep, de a variációs lehetőségeink igencsak bővülnek. Valljuk meg, tavaly Afellayon kívül minőségi cserénk nem volt, míg azért nézzük meg a Realt...

Most viszont a középpályán ott van Thiago, Xavi, Iniesta, Fabregas, Mascherano, Busquets és Keita, míg a támadósorban Sanczez, Messi, Villa, Pedro és Afellay fog rohamozni.

Nem kis névsor. A védelem pedig idényről idényre talán egyre jobb, ezt mondjuk csapatszinten mondom, nem egyénileg (pl. Piqué tavalyi szezonja nem votl az igazi). Fontásban sokat látok, és nem tartom kizártnak, hogy Masch is mostmár végérvényesen a hétvédsorba kerül a középpályásdömping miatt.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.12. 17:58:07

mess2009 írta:OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Höhh? Hiszen el sem férünk a kispadon...Pinto-Adriano-Masch-Keita-Thiago-Fabregas-Sanchez és még ott van Afellay, Maxwell, Fontás...a Realnál van Thiago-Fabregas-Sanchez szintű csere? ott van Higuain, Coentrao, Callejon, Kaká...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.12. 17:57:07

Kisebb kerettel könnyebb együtt dolgozni és nem elhanyagolhatóan sokkal olcsóbb. Évről évre előkerül ez a kérdés, de szerintem a napnál is világosabb a tudatosság. (Ami azt illeti még előrefele is léptünk a korábbiakhoz képest annak tekintetében, hogy világklasszis tartalékaink vannak a támadósorban és középpályán is már.) Kockázata megvan, de szerintem jól van ez így.
Megjegyzem a csapat az utóbbi években a védelem létszámhiányait tudta megoldani messze leghatékonyabban. Emlékezzünk, hogy BL döntőt nyertünk úgy, hogy az alap védőnégyesből 3 ember kényszermegoldás volt és előttük a szűrő is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.08.12. 17:49:50

OK. vegyük biztosra, hogy jön! sajnos akkor is állítom, hogy a Barcelona játékospiaci tevékenysége méltánytalanul alacsony szinvonalú és elhibázott! mondom ezt elsősorban azért, mert tárgyilagos elemzés szerint pl. a Madriddal összevetve egy csonsovány kispad a Guardioláé! ez alól talán a középpálya a kivétel, de csak minőségben, mert Murinhó taktikusan!! ott is parádés létszámfölénnyt teremtett magának. nem tudom hogy áll fel a Barca Madridban, de állítólag Messi a kispadon kezd, kérdéses a védelemben Pulyol, középen Xavi, szóval sok jóra nem számíthatunk!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.12. 17:44:05

Én nagyon elleneztem az IDEI leigazolását, főleg Thiago miatt, mert nem hittem, hogy Pep tud majd megfelelően rotálni, de most számolgattam és ha azt vesszük hogy tulajdonképpen 6 sorozatban indulunk nem tartom vészesnek a dolgot. És akkor jöhet serülés, hullámvölgy eltiltás, etc. és most végre lesz minőségi pótlás minden posztra. A hátvédsor igaz kicsit ingatag, de simán megoldható. Szóval már közel sem látom olyan vészesnek a helyzetet.

Ennek ellenére én inkább kerestem volna vmi jó kis középhátvédet a piacon (bár nem nagyon van, csak borsos áron), esetleg kölcsönbe vagy olcsón egy padot tűrő rutinosabbat ha nagy gáz van (azért Militonál kicsit jobbat), se Masch-nak se Serginek se Abidalnak nem az a posztja, hiába tudnak ott játszani, mindegyik csak vészmegoldás. Bár tisztában vagyok vele milyen nehéz feladat lenne ez.
Forca Barca!!!!
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.08.12. 17:38:01

Akkor isten hozott újra otthon!!! :D :D :D :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.12. 17:28:55

Na úgy néz ki végre ez az ügy is lezárul. Azért az vmi elképesztő, hogy csak 2 ilyen játékos érkezése jelent erősítést a csapat számára :D Ide jutottunk :D Aztán meg Thiago... Remélem Pep megoldja, hogy mind2-en rendesen játszanak, aztán kész. Idén lehet védők nélkül kéne fölállnunk. Ilyen kp- mellett a középkezdésen kívül nem lesz az ellenfélnél a labda :D Na mindegy, de most nagyon örülök. Ha pedig elmarad az első 2 forduló az ha vkinek jól jöhet, akkor az mi leszünk. A lényeg, hogy a Szuperkupákat húzzuk be :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2011.08.12. 17:28:47

vicces lenne ha fabregas mégse jönne...amig nem hivatalos addig nem lehet biztosra menni...sajnos még nem örülhetünk.... :(
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.08.12. 17:21:51

Állítólag hétfőn mutatják be.
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2011.08.12. 17:20:10

elkélne már egy Cesc Fabregas-os topic nem ? :lol:
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.08.12. 17:15:53

neobarca írta:Akkor most az Arsenalos Fabre mezeket akciósan lehet venni? :lol:
Szerintem nem. Az ilyen retro cuccok általában többe szoktak kerülni. :mrgreen:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2011.08.12. 17:11:29

Akkor most az Arsenalos Fabre mezeket akciósan lehet venni? :lol:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.12. 17:02:04

LG írta: 2008-s EB-n sztem senki nem tartotta a spanyolok legjobbjának, mert sokat nem játszott. Sztem Marcos Sennával kevered.
Nem a fórumra gondoltam, akkor kezdtem el fórumozni.
Az újságokban olvastam, hogy Fabregas lehet az EB hőse, meg a döntő hőse meg hogy hű de fontos... Aztán nem is játszott :D
Azóta volt egyáltalán válogatott?
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.12. 17:00:54

Bestbarca írta:http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-f ... ites-53517

Óriási fordulat???...

Azért kemény Pep...Márha ez igaz...:):):)
Ha igaz ha nem, szerintem nincs miről beszélni. Itt lesz, miénk lesz, tuti.

Mi is inkább törődjünk a vasárnappal és hozzuk magunkat mielőbb háborús hangulatba :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.12. 16:58:12

MessiFan írta:Persze hogy hosszú, de Pepet ismerve 80. percekben állítja be a fiatalokat..
Egyébként remélem mindannyiunknak kellemes csalódást okoz majd Fabregas. Régen egyáltalán nem szerettem, nem értettem miért őt tartották a Spanyolok legjobbjának a 2008-as EB-n, de mára megváltozott a véleményem, ugyan úgy mint a németekről. Rühelltem őket, de a tegnapelőtti meccsen nagyon megtetszett a csapat, a játékuk.
2008-s EB-n sztem senki nem tartotta a spanyolok legjobbjának, mert sokat nem játszott. Sztem Marcos Sennával kevered.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2011.08.12. 16:53:35

http://translate.google.com/translate?j ... l=es&tl=en

Hétfőn mutatják be,vasárnap vagy hétfőn utazik,amúgy több forrás is ugyan ezt mondja,szal valszeg van benne vmi...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.08.12. 16:43:46

MessiFan írta:Persze hogy hosszú, de Pepet ismerve 80. percekben állítja be a fiatalokat..
Egyébként remélem mindannyiunknak kellemes csalódást okoz majd Fabregas. Régen egyáltalán nem szerettem, nem értettem miért őt tartották a Spanyolok legjobbjának a 2008-as EB-n, de mára megváltozott a véleményem, ugyan úgy mint a németekről. Rühelltem őket, de a tegnapelőtti meccsen nagyon megtetszett a csapat, a játékuk.
Szerintem őrömében feltúrja a pályát hogy végre 3 év után hazatérhetett.Remélem a csapatra is jó hatással lesz az érkezése.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2011.08.12. 16:43:14

http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-f ... ites-53517

Óriási fordulat???...

Azért kemény Pep...Márha ez igaz...:):):)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2011.08.12. 16:45:28-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése
cron