Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2011.07.21. 19:09:36

Egyedül azt nem értem az itt jelenlévő emberekben,hogy mi nem tetszik a mostani csapatunkban,és felállásunkban(megsúgom,hogy több,mint valószinü,hogy a felállás,és az alapcsapat az marad,max Affelay és AS9 fog játszani Pedro vagy Villa helyén).
Nem FM ez,hogy minden évben mást kell játszani,hogy ne unatkozzunk játék közben... :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.21. 19:09:34

Nos akkor: Kapus-belső védő, belső védő, belső védő-vonaltól vonalig játszó jobb oldali szélső (inkább védő), abszolút vkp, mélységi irányító, vonalig játszó bal oldali szélső ( inkább védő)-jobb támadó, csatár, bal támadó.
Itt egy nyers képlet, helyettesítsék be a 3-4-3 barátok nevekkel, és meglátják, hogy agyatlan dolog ezt játszani, mert így nincsenek-nem lehetnek- egyszerre a pályán azok a játékosok sem, akik eddig az alap kezdőt alkották. Pont.[/i]
szerk: barca99 felállása pl.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2011.07.21. 20:00:56-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.07.21. 19:03:39

ez is érdekes felállás lehet még, bár sztem ez már hülyeség...
------alves-------piké------busq--------abi
----------------xavi-------cesc-------------
------sánchez--------ini---------pedro-----
--------------------messi-------------------
támadásnál alves és abi fellépne, így támadáskor egy úgynevezett 2-4-3-1 lenne. az én szüleményem volt, elég érdekes. :lol:
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.21. 18:41:21

[quote="Tocy"]De Masche és Keita a padról figyelve nem tud sokat védekezni.
Nem hiszem, hogy Masche sokat lesz kispados. Lehet középső védő is és akkor Puyol megy ki balra, de lehet középpályás és akkor Villa marad ki.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.21. 18:35:33

gergo9 írta:Bár ehhez tökösség(vagy lököttség döntse el mindenki maga) kell ezt bevállalni.
Simán fogunk így játszani, ha jön Fabregas. Nem állandóan, sőt talán még kezdeni sem fogunk így, de ha kell a gól, el tudok képzelni egy ilyen felállást a második félidőben.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.21. 18:33:10

Kash írta:Azért mert már egyre átlátszóbb a taktika, és sok klubb talán egy ellentaktikát tud majd létrehozni, amivel befolyásolható lesz a sokpasszos játék, mert a barca lényege nem is legfőbképpen a felállás, hanem a stilus, ahogy játszanak.
A sok klub már létrehozott egy ellentaktikát, csak ezt szezononként kb. 3 csapaton kívül (Real, Rubin, Gijon) senki nem tudja tökéletesen megcsinálni
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.07.21. 18:28:11

Szerintem legkésőbb holnap bejelentik a Sanchez érkezését.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 18:25:50

De Masche és Keita a padról figyelve nem tud sokat védekezni. Nekem egyébként nagy az egom, ezért még tetszene is, amit fejtegettem a korábbi hszemben :D csak ehhez akkor a cserejátékosok is így kellenének. Márpedig akkor kreatív kp cserénk csak Thiago lenne, Keitától az ég óvjon egy ilyen veszélyes felállásban. Bár el tudnám képzelni még úgy, hogy csere esetén visszaállna az idei felállás, és így már elfogadhatóbb a kevés védő a keretben. Na mind1 :D Egyelőre még nemhogy Cesc nincs meg, Sanchez sem kerettag még hivatalosan :D
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.21. 18:20:59

Ez itt merő játék a számokkal. Az a lényeg, hogy a támadó szekcióból mennél többen folyamatosan visszatámadjanak labdavesztés esetén, illetve visszazárjanak. Márpedig ezt Messi és Pedro derekasan megteszik. Ha Xavi és Iniesta fáradékonyabb, mint azelőtt, ott van Cesc és Thiago. És különben is, miért féljen a túlzott támadószellemtől az a csapat, amelyiknek középpályáján ott lehet Segio, Masche és - ha kell - még Keita is?
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2011.07.21. 18:20:04

Azért mert már egyre átlátszóbb a taktika, és sok klubb talán egy ellentaktikát tud majd létrehozni, amivel befolyásolható lesz a sokpasszos játék, mert a barca lényege nem is legfőbképpen a felállás, hanem a stilus, ahogy játszanak.
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.07.21. 18:15:42

barca99 írta:
-----Piqué----Busquets---Puyol---
Alves---Xavi-----Iniesta-----Abidal
---Pedro------Messi------Villa
Pici változtatással.

---Piqué-Busqets-Abidal---
Alves--Xavi--Cesc--Iniesta
-----Messi----
Pedro-------------Villa

Bár itt nehéz felosztani a területeket mivel Cesc belépésével eléggé változnak a dolgok.
Iniesta természetesen nem klasszikus szélsőkp-t játszik.
Lehet hogy ez a tavalyi kezdetleges 3-4-3 a nagy váltás előszele volt. :lol:
Bár ehhez tökösség(vagy lököttség döntse el mindenki maga) kell ezt bevállalni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.21. 18:08:47

nem értem mi ez a nagy 3-4-3 láz :D

minek változttni egy olyan rendzeren amivel évek ota mindent nyerünk ész nélkül?

azt ti sem várhatjatok el, hogy mindig minden meccset nyerjunk, néha ugyis be fog csuszni egy-egy "zako"...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 17:57:12

barca99 írta:Tényleg nem tűnik fel senkinek, hogy sokkal közelebb járunk a 3-4-3-hoz, mint a klasszikus 4-3-3-hoz? 70% labdabirtokás fölött játszunk, ami azt jelenti, hogy Alves (és a másik bekk is fellép) ebben az időben a középpályán, vagy az ellenfél 16-osa környékén található. Erre azért nem lehet az mondani, hogy védő.

Mivel a meccs legnagyobb részében nálunk van a labda, a két szélső védő feljebb szokott lépni, a védekező középpályás visszább lép, a két, szélre kihúzódó védő közé.

-----Piqué----Busquets---Puyol---
Alves---Xavi-----Iniesta-----Abidal
---Pedro------Messi------Villa

A gyémánt sem hülyeség, főleg, hogy használatban van. :D

---------Busquets---------
--Xavi------------Iniesta--
-----------Messi-----------

Ha össze akarjátok hasonlítani egy igazi 4-3-3-mal, nézzétek meg a Portot. Ők azt játsszák.
Szerintem észrevették ezt sokan :) Bár nem tudom, tavaly ilyenkor még sokan Messit jobbszélsőnek tekintették, pedig már másfél éve középen játszott :D Amúgy amit te írtál, ebben Abidal esik ki, és jön a helyére Fabregas. És ezt írtam én :D
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.21. 17:50:41

Tényleg nem tűnik fel senkinek, hogy sokkal közelebb járunk a 3-4-3-hoz, mint a klasszikus 4-3-3-hoz? 70% labdabirtokás fölött játszunk, ami azt jelenti, hogy Alves (és a másik bekk is fellép) ebben az időben a középpályán, vagy az ellenfél 16-osa környékén található. Erre azért nem lehet az mondani, hogy védő.

Mivel a meccs legnagyobb részében nálunk van a labda, a két szélső védő feljebb szokott lépni, a védekező középpályás visszább lép, a két, szélre kihúzódó védő közé.

-----Piqué----Busquets---Puyol---
Alves---Xavi-----Iniesta-----Abidal
---Pedro------Messi------Villa

A gyémánt sem hülyeség, főleg, hogy használatban van. :D

---------Busquets---------
--Xavi------------Iniesta--
-----------Messi-----------

Ha össze akarjátok hasonlítani egy igazi 4-3-3-mal, nézzétek meg a Portot. Ők azt játsszák.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 17:47:46

Bob_Marley írta:A RM-nél is akkor tört meg valami, amikor kezdet túlsúlyban lenni a támadó brigád a védekező brigádnál.....Nem olyan világot élünk mint anno mikor Öcsi bácsi csak annyit mondott, majd egyel több gólt rúgunk!Inkább nyerjünk 1:0ra a biztos megszokott "tiki-takinkkal", mintsem 6-5nél azon kell izgulni vajon jön-e még egy kontra...
Közben látom írtál :lol: Nagyon gyorsan hessegessük el a 3-4-3 gondolatát, mert ez túl offensive, s akár Madrid, akár Santander, ilyet én nem szeretnék látni :lol:

szerk: na megoldottuk, elvi síkon működik mint a kommunizmus, csak a gyakorlatban problémás :lol:
Hát Realéknál védő nem volt akkor :D kp Beckham-Zidane-Guti-Figo, elöl Raúl-Ronaldo, baloson R. Carlos se sokat védekezett, meg jobbon Salgado is sokat járt fel. Középen meg Helguera-Pavón, nem épp Puyol-Piqué :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 17:43:51

daffy írta:
Tocy írta:daffy: védekezésben Alves-Piqué-Puyol, előttük szűr Busquets, és az eddiginél többet védekezik Xavi és Iniesta. A hsz-em végén írtam hogy a balhátvéd hiányzik igazából. De! Az esetek többségében nem is áll fel a védelem...letámadással védekezünk, nem állunk fel szépen két sorban. Legtöbbször az előrevágott labdákat kell megfogni, 2-3 embert, arra alkalmas lehet a feljebb írt védelem.
de ekkor alves hátra kényszerül,mert nem hagyhat ott 2 embert egyedül,még többet kell futnia,több felé figyelni. xavi-ini ugyan ez. rengeteg futás,védőmunka. nem gondolom,hogy okos lenne megbontani a rendszert. így is gyakran támadtok 3-4-3ban,elég az. most tökéletesen működik minden csapatrész,érkezik egy sanchez-cesc. sanchez tud olyat,amit a többiek adott esetben nem. ennél több nem kell.
Nem írtam, hogy én ezt szeretném látni, csak hogy így akár megoldható lenne :) Az ésszerűség azt diktálja, hogy ezen a csapaton semmit nem kell változtatni, egy-két finom taktikai elemet igen, plusz ha jön Cesc Sanchez mellé, akkor lesznek minőségi cseréink akik tudnak újat hozni és kész. :)

szerk.: egyébként Alvesnek nem lenne több dolga, mert mjuk Alves-Piqué-Busquets-Abidal 4es idén is szerepelt együtt. Csak előttük nem Masch szűrne, hanem Xavi és Iniesta, esetleg Fabregas. Nekik lenne több melójuk, és több védőfeladatuk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.21. 17:42:58

A RM-nél is akkor tört meg valami, amikor kezdet túlsúlyban lenni a támadó brigád a védekező brigádnál.....Nem olyan világot élünk mint anno mikor Öcsi bácsi csak annyit mondott, majd egyel több gólt rúgunk!Inkább nyerjünk 1:0ra a biztos megszokott "tiki-takinkkal", mintsem 6-5nél azon kell izgulni vajon jön-e még egy kontra...
Közben látom írtál :lol: Nagyon gyorsan hessegessük el a 3-4-3 gondolatát, mert ez túl offensive, s akár Madrid, akár Santander, ilyet én nem szeretnék látni :lol:

szerk: na megoldottuk, elvi síkon működik mint a kommunizmus, csak a gyakorlatban problémás :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.07.21. 17:45:30-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.07.21. 17:41:04

A modern labdarúgásban senki sem játszik 3 védővel. Mi sem fogunk. A mi felállásunk amúgy is: 2-5-3 :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.21. 17:40:17

Tocy írta:daffy: védekezésben Alves-Piqué-Puyol, előttük szűr Busquets, és az eddiginél többet védekezik Xavi és Iniesta. A hsz-em végén írtam hogy a balhátvéd hiányzik igazából. De! Az esetek többségében nem is áll fel a védelem...letámadással védekezünk, nem állunk fel szépen két sorban. Legtöbbször az előrevágott labdákat kell megfogni, 2-3 embert, arra alkalmas lehet a feljebb írt védelem.
de ekkor alves hátra kényszerül,mert nem hagyhat ott 2 embert egyedül,még többet kell futnia,több felé figyelni. xavi-ini ugyan ez. rengeteg futás,védőmunka. nem gondolom,hogy okos lenne megbontani a rendszert. így is gyakran támadtok 3-4-3ban,elég az. most tökéletesen működik minden csapatrész,érkezik egy sanchez-cesc. sanchez tud olyat,amit a többiek adott esetben nem. ennél több nem kell.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 17:39:30

Bob_Marley írta:Tocy teljesen racionálisan levezetted, esetleg pár csapat ellen még lehet működne is, de ez olyan kockázatos felállás, hogy elég csak egy fél pályánál elszórt labda, s bumm kontra!Hiába nagyon jó a visszatámadásunk, s labdabiztos mindenki, nem látom értelmét a 3-4-3nak!Ezek persze játékok a számokkal, mert alapvetően mikor támadunk most is sokszor marad 3 védő hátul viszont, Abidal kevésbé támadóbb a balszélen, s könnyebben visszazár!Levezetve megoldható a 3-4-3, de én ilyet nagyon nem szeretnék látni :lol: Ez baromi veszélyes, s inkább Cesctől várnám el, hogy többet jöjjön hátra!VDB sem játszatta együtt az Iniesta-Xavi-Cesc triót, mert nem működött, persze tudjuk Pep csodákra képes, de azért na...A foci elengedhetetlen eleme a védekezés, s így nem lenne túl acélos a kp-s védekezésünk!!!!!

Ez nem lehurrogás volt :lol:
Kb én is így gondolom ahogy írtad, csak megpróbáltam levezetni, hogy működhetne-e :D És sztem 1x-1x be lehetne próbálni, nyilván nem a Madrid ellen...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 17:38:13

Ilúvatar írta:
Tocy írta:Ne támadjatok le !!! csak gondolkoztam kicsit, hogy mégis hogy lehetne legalább a kivitelezhetőség közelébe vinni ezt a gyémánt-alakzatot. Csak úgy tudnám elképzelni, hogy :
-----Piqué-------Busquets----Puyol/Abidal-----
---------------------Xavi--------------------------
------Alves---------------------Iniesta----------
------------------Cesc---------------------------
-------Pedro-----------Messi--------Villa--------
Nem támadlak le, csak szólok:
busquest nem védőnek született. Ő szűrőközéppályásra lett szoktatva. Tehát így nagyon nem jó.
Busquets az idény nagy részében a két középhátvéd között játszott, nem 4-3-3 volt, hanem inkább 3-4-3. Rengetegszer megfigyelhető volt, hogy legutolsó ember volt labdakihozataloknál. Persze alapvetően középpályás, de szerintem sem az ő, sem pedig Alves posztján nem lenne nagy változás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.21. 17:37:17

Tocy teljesen racionálisan levezetted, esetleg pár csapat ellen még lehet működne is, de ez olyan kockázatos felállás, hogy elég csak egy fél pályánál elszórt labda, s bumm kontra!Hiába nagyon jó a visszatámadásunk, s labdabiztos mindenki, nem látom értelmét a 3-4-3nak!Ezek persze játékok a számokkal, mert alapvetően mikor támadunk most is sokszor marad 3 védő hátul viszont, Abidal kevésbé támadóbb a balszélen, s könnyebben visszazár!Levezetve megoldható a 3-4-3, de én ilyet nagyon nem szeretnék látni :lol: Ez baromi veszélyes, s inkább Cesctől várnám el, hogy többet jöjjön hátra!VDB sem játszatta együtt az Iniesta-Xavi-Cesc triót, mert nem működött, persze tudjuk Pep csodákra képes, de azért na...A foci elengedhetetlen eleme a védekezés, s így nem lenne túl acélos a kp-s védekezésünk!!!!!

Ez nem lehurrogás volt :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.21. 17:35:04

daffy: védekezésben Alves-Piqué-Puyol, előttük szűr Busquets, és az eddiginél többet védekezik Xavi és Iniesta. A hsz-em végén írtam hogy a balhátvéd hiányzik igazából. De! Az esetek többségében nem is áll fel a védelem...letámadással védekezünk, nem állunk fel szépen két sorban. Legtöbbször az előrevágott labdákat kell megfogni, 2-3 embert, arra alkalmas lehet a feljebb írt védelem.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.07.21. 17:34:50

Tocy írta:Ne támadjatok le !!! csak gondolkoztam kicsit, hogy mégis hogy lehetne legalább a kivitelezhetőség közelébe vinni ezt a gyémánt-alakzatot. Csak úgy tudnám elképzelni, hogy :
-----Piqué-------Busquets----Puyol/Abidal-----
---------------------Xavi--------------------------
------Alves---------------------Iniesta----------
------------------Cesc---------------------------
-------Pedro-----------Messi--------Villa--------
Nem támadlak le, csak szólok:
busquest nem védőnek született. Ő szűrőközéppályásra lett szoktatva. Tehát így nagyon nem jó.
KépKép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.07.21. 17:32:12

visca el barca írta:aki kicsit is ért a labdarugashoz, az tudja, hogy 3 védős rendszerben mind a 3 védő klasszikus középső játékos. és pont.
Na, de most arra gondolj, hogy egy esetleges ilyen 3-4-3ban:
Alves-Piqué-Puyol/Abidal, Busquets-Xavi-Iniesta-Cesc, Sanchez/Pedro-Messi-Villa, simán megoldhatók azok a váltások, amiket eddig is műveltünk (csak most nem 4-3-3 és 3-4-3 keveredik, hanem a két 3-4-3as felállás a helyzetnek megfelelően).
Gondolok itt arra, hogy Alves fellép a középpályás sorhoz, Busquets vissza, és máris rendben van a klasszikus 3-4-3, amiről írtál, mert Busquets lesz a 3.középhátvéd. Ez vonatkozna arra az esetre, amikor a labdát birtokoljuk. Minden más esetben például az első variáció állna fenn.

Meg hát nem fontos ragaszkodni mindig a hagyományokhoz.
Válasz küldése