Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
startland
Jugador del Barça
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.12.22. 15:20:39

2011.04.28. 17:27:17

Busquetsé sem volt szép, ez egy sárgát megért, de a különbség a kettő között ott van, hogy Busquets visszahúzta a lábát miután látta hogy nem éri el a labdát, Pepénél viszont nem igazán fedezhető fel ez a szándék. Smile
viszont elérte a labdát,ami a szabályok szerint nagyon fontos[/quote]

A szabályokat nagyon nem érdekli, hogy elérte-e,ezt szerintem rosszul tudod.
A szándékot is büntetni kell, csakúgy, mint pl. a páros lábbal becsúszást (hiába ér labdát,mert sérülésveszélyes).
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.04.28. 17:26:42

bence-barca írta:
Game90 írta:Már van ilyen is, Mascherano, Pedro, Busquets... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
Sajnos. Hamar el kéne felejteni az ilyeneket :x
Sajnos ez taktikai utasítás volt, szükséges volt h Mou csapatának durvaságait ellenük fordítsuk. Nagyon remélem h egyhamar nem látok hasonlót a csapattól. Szerencsére Pedro és Masche általában nem csinál ilyeneket...
Nekem ez is ugyanúgy az agyamra megy, mint Pepe durvaságai! :x
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.04.28. 17:26:17

Bob_Marley írta:senkit nem rágalmazott
És az Unicef-UEFA történet, hogy a Barca szándékosan manipulálja a bíróküldést? Ezt azért nem nevezném enyhe gúnynak

Valamint én személy szerint kifejezetten álságosnak tartom, hogy bírózik, miközben az ő csapatának játéka (értsd: hentelés) függ nagy részben a bírótól
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.04.28. 17:25:52

Én egy kb 10 fős társaságban néztem a meccset, fele fele arányban barcások-realosok.
Kiállításnál egyből mondtam, még lassítás után is, hogy biztos nem adtam volna ilyenért pirosat. Aztán még a realosok is lehurrogtak, hogy simán adható volt a piros.

Mourinho meg csak hozza a szokásosat, nem kell vele foglalkozni.

Inkább minden madridista követhetné jóérzésű szurkolótársait, és elgondolkodna, hogy kell e egy olyan edző madridba,aki magára haragítja a teljes fociközeget, emellett felküldi csatár nélkül,hazai pályán a csapatát, egy BL-elődöntőben :roll: Ráadásul ezt a csapatot Real Madridnak hívják, ez se mellékes.


Visszavágón hideg fejek kellenek, mert nekünk fognak rongyolni mint a csürhe. Ebben biztos vagyok. Legalábbis ezt kívánná a helyzet.
Bár Mourinho akkora taktikus,hogy inkább beáll -2nél is bekkelni, kiállíttatja egyik játékosát, aztán a kiesést még lehet mire fogni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:25:18

LM10 írta: Ez mutatja tökéletesen a dolgot: A bíró nem azért állította ki Pepét mert eltörte Alves lábát, hanem a szándékért. És az viszont undorító volt, látszik is a videón, hogy Alves már rég sehol, mikor még Pepe próbál Alves lába után nyúlni...
én úgy tudom,hogy a szabálykönyv szerint a szándékot csak sárgával lehet díjazni. köpés,ütés,kiherélés,na az piros.
Amúgy érdekes lenne egy olyan videóösszeállítás is, amiben benne vannak a meg nem adott, de jogos piroslapok, lehetne is kezdeni Adebayorral és Marceloval!
marcinál mire gondoltok? sokan írják,de nem emlékszem biztosan. ő taposta meg villát?(akinek utána járt volna a sárga)[/url]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.04.28. 17:26:40-kor.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.28. 17:23:16

daffy írta:
LM10 írta:
Szerintem meg annyira érződik a felvételen is, hogy erőből szúrja le a lábát, ezzel meg biztos nem a labdát akarta fedezni. Az esélyes, hogy eltalálta a labdát,sőt, de ez kb annyira számított, mint a bajnokin az Alves vs. Marcelo párharca.
erre gondoltam
tudom,hogy pepe egy hentesállat és így nem lehet odalépni,de egy ilyen meccsen nem adtam volna érte pirosat,nem ezért adtam volna pirosat!!
viszi a lendület,lábat nem ért,de csúnya volt,ilyet nem szabad,sárga. a következőért szintén vagy egy korábbiért és akkor itt 2 sárgával kiszáll.
Ez mutatja tökéletesen a dolgot: A bíró nem azért állította ki Pepét mert eltörte Alves lábát, hanem a szándékért. És az viszont undorító volt, látszik is a videón, hogy Alves már rég sehol, mikor még Pepe próbál Alves lába után nyúlni...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.04.28. 17:23:12

LG írta:
bence-barca írta:http://nepsportv.blog.nepsport.hu/archi ... anatpiros/

Ha nem baj, jelenleg ide linkelném.

Del Horno + Motta cask sárga lapos megmozdulás, bár nem tudom ki emlékszik, de amit azután művelt Motta, h leküldték azért már csak megérdemelte. De játékhelyzetben csak sárga.
Tegnapi meg több volt, mint egy sárga piros kicsit túlzó, de a piroshoz közelebb van. Amolyan narancssárgás.
Nálam 7 pirosból 5-2 a megoszlás a mi javunkra, azaz hogy jogos volt.

Lassan kéne egy olyan topikot indítani, h Barca vs Mourinho vagy csak simán Jose Mourinho :lol:
De tényleg vicc már, h mindig kiállítanak vkit JM aktuális csapatából, és nagyon sokszor vitathatóan. Nemtudom, sztem ha José helyében lennénk, mi nekünk is már ki lenne a ....unk vele.
Csak épp a piros lapok túlnyomó többsége jogos volt. MOtta nem érdemelte meg. Albiol szabálytalansága sárgát ért.
A többi teljesen jogos volt. Pepe szándéka egyértelmű volt, nem a labdára ment, hanem az ellenfél lábára.
Amúgy érdekes lenne egy olyan videóösszeállítás is, amiben benne vannak a meg nem adott, de jogos piroslapok, lehetne is kezdeni Adebayorral és Marceloval!
A Fifa egy szégyen
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.28. 17:22:23

Game90 írta:Már van ilyen is, Mascherano, Pedro, Busquets... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
Sajnos. Hamar el kéne felejteni az ilyeneket :x
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.28. 17:20:56

azért 5 mp alatt két embert küldött padlóra... nem gyenge, meg kell hagyni...

tényleg játszani akartak :D
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2011.04.28. 17:18:48

Adebayor nagyon tudja mi a fair play :D

http://www.hatharom.hu/article/94e587-a ... a-adebayor



És még ő beszél a fair play-ről:

http://www.youtube.com/watch?v=iX7ovFuZt28

Ezért szerintem nem minden bíró csak egy sárgát adna, hanem zuhizni is mehetne a togói.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:18:32

LM10 írta:
Szerintem meg annyira érződik a felvételen is, hogy erőből szúrja le a lábát, ezzel meg biztos nem a labdát akarta fedezni. Az esélyes, hogy eltalálta a labdát,sőt, de ez kb annyira számított, mint a bajnokin az Alves vs. Marcelo párharca.
erre gondoltam
tudom,hogy pepe egy hentesállat és így nem lehet odalépni,de egy ilyen meccsen nem adtam volna érte pirosat,nem ezért adtam volna pirosat!!
viszi a lendület,lábat nem ért,de csúnya volt,ilyet nem szabad,sárga. a következőért szintén vagy egy korábbiért és akkor itt 2 sárgával kiszáll.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.28. 17:13:09

daffy írta:
viszont elérte a labdát,ami a szabályok szerint nagyon fontos
http://www.youtube.com/watch?v=AQZaBEU40WI

Szerintem meg annyira érződik a felvételen is, hogy erőből szúrja le a lábát, ezzel meg biztos nem a labdát akarta fedezni. Az esélyes, hogy eltalálta a labdát,sőt, de ez kb annyira számított, mint a bajnokin az Alves vs. Marcelo párharca.

SZERK: Am lehet tudni valamit a Pinto féle incidensről?
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.28. 17:12:27

Kalap1988 írta:Ez azért van, mert az ő csapatainak a játékában van benne leginkább... Nem kellene hentelve játszani ( legalábbis ellenünk mindig ezt játszotta). Ne izgulj, ha mi így játszanánk, tőlünk is lenne kiállítás bőven....
Plusz szerintem nagyon túlfűtöttek a játékosai akik nem tudnak uralkodni az indulataikon és némelyikhez még butaság is társul.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.04.28. 17:11:58

Gratulálok a nagy Josetoknak! Elérte, hogy a bíróról legyen szinte csak szó, és ezzel nyugtathassák magukat a madridisták, kicsit elterelve arról a figyelmet, hogy milyen mentalitású csapatot küld ki sokadszorra egy klasszikuson, az ősi rivális ellen. Ha lenne töke Pereznek, kidobná. Aki igazi madridista, annak nem az ilyen játékkal esetleg elért kupák számítanak, hanem az,hogy a játék méltó legyen egy madridhoz, és akkor kivárnák a kupákat is.

Arról nem is beszélve,hogy Messi megint milyen gólt lőtt, de persze csak foglalkozzatok a bírózással, és magyarázzátok bele,hogy minden szép és jó Josecskaval az élen, meg a padon. Mourinho csak ahhoz ért (ahhoz kitűnően), hogy ölje meg a focit, a nevéhez azonban még semmilyen építő jellegű dolog nem fűződik, csak az,hogy hú de meg tudja ölni a játékot,és milyen nagy taktikus. Az a bibi neki csak, hogy ezt a sportot a többség a látványért szereti, és nem arra kíváncsi,hogy euro milliókból hogy tud sokadszorra is egy romboló gépezetet megcsinálni. na bumm

Bob!

pedig megérthetnéd mi a baj, az a baj,hogy az általad is nagyzolt edzőke, eléri,hogy ne a foci szép oldaláról dumáljanak, és ha esetleg az győz, aki ehhez jóval hűbb eszméket vall, akkor sem arról beszélnek, hanem a bírózásról. Hogy lehet ez akárkinek is szimpatikus? Tavaly azt mondta,h a Barca nem tud méltósággal veszíteni...most Ő mi a retket csinál? Kupadöntő után Pep gratulált, pedig pár hentes maradhatott a pályán, volt ekkora viszhang? Most kiállítottak egy embert, úgy,hogy simán adható volt, erre meg mi van?

Mourinho taktikai zseni, de a foci szeretetéhez semmit sem ad, inkább elvesz. Tudom,h te a védekezést is értékeled, kosárlabdában is, de ha nem látod, hogy mit enged meg magának, amikor a kis taktikája becsődöl, akkor felesleges bármit is írni. Ezt csinálja 7éve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2011.04.28. 17:15:31-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:10:28

Bob_Marley írta:Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat.... :roll: :lol:
Mindenki puffogtasson egyik illetve másik oldalról, a velejéig romlott kárörvendéstől kezdve, a bírózáson keresztül mindenen!
Én iszonyat büszkén fogom fel, hogy idegenben nyertünk 2:0ra, de látom sokaknak nagyobb örömet okozott, hogy megmondják, hogy José mekkora....Ezzel is elérte a célját, ő ironizált, más meg még lejjebb süllyed!
Parázs visszavágó lesz, s innen már csak mi ronthatjuk el, csak hogy a pályán való történésekről is essen szó
ha visszaemlékszel a meccsek előtt azt írtam,hogy egyedül a bl visszavágóra várok normális focit. ez simán összejöhet,mert a realnak támadni kell.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.04.28. 17:07:56

Bob_Marley írta:Halál komolyan mondom, valaki magyarázza el mint ha 5 éves volnék!Mi az az eget verő bűn, amiért ahogy daffy is írta a fórum fele 4 év börtönt adna Mourinhonak?????
Ha jól tudom senkit nem küldött el az anyjába, senkit nem rágalmazott, senkit nem ölt meg.....
És igen leegyszerűsítem a dolgokat, mert abban, hogy pl azt mondja nyerjen egyszer a Barcelonma botrány nélkül, csupán gúny van!Ebben semmi sértő nincsen!
Rendben lehet elfogult vagyok vele szemben, mert zseniális edzőnek tartom, jó motivátor, remek taktikai érzék!De tényleg olyan dolgokon tudtok kiakadni vele szemben, hogy az ember esze megáll!
Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat.... :roll: :lol:
Mindenki puffogtasson egyik illetve másik oldalról, a velejéig romlott kárörvendéstől kezdve, a bírózáson keresztül mindenen!
Én iszonyat büszkén fogom fel, hogy idegenben nyertünk 2:0ra, de látom sokaknak nagyobb örömet okozott, hogy megmondják, hogy José mekkora....Ezzel is elérte a célját, ő ironizált, más meg még lejjebb süllyed!
Parázs visszavágó lesz, s innen már csak mi ronthatjuk el, csak hogy a pályán való történésekről is essen szó
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:03:14

SuperMessi írta:daffy: Tőlem már csak ilyen hülyeségre telik. A csapatodtól meg egy komoly gólhelyzet nélküli hazai BL elődöntőre és az örökös kifogáskeresésre....
és mi közöm van nekem ehhez?
Busquetsé sem volt szép, ez egy sárgát megért, de a különbség a kettő között ott van, hogy Busquets visszahúzta a lábát miután látta hogy nem éri el a labdát, Pepénél viszont nem igazán fedezhető fel ez a szándék. Smile
viszont elérte a labdát,ami a szabályok szerint nagyon fontos
alberto
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.11.02. 22:19:52

2011.04.28. 17:02:39

Antifoci írta:http://www.youtube.com/watch?v=VwPQ0fInwx8

Melyik a csúnyább?
ezért volt a tegnapi is csak sárga..
Busquetsé sem volt szép, ez egy sárgát megért, de a különbség a kettő között ott van, hogy Busquets visszahúzta a lábát miután látta hogy nem éri el a labdát, Pepénél viszont nem igazán fedezhető fel ez a szándék. :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.04.28. 17:00:17

bence-barca írta: Del Horno + Motta cask sárga lapos megmozdulás
nem tudom mit kell még Mottán csámcsogni, ezerszer el lett mondva, hogy Motta Busquets fetrengése nélkül is minimum az ütési szándékért megkapta volna a második sárgát, ami ugyanúgy piros
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.28. 17:00:11

Game90 írta:Már van ilyen is, Mascherano, Pedro, Busquets... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
Néha meglepődők hogy egyeseknek mennyi felesleges ideje van. :roll: Imádom az ilyen remekül összevágott videokat...
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.04.28. 16:55:02

A csapatodtól meg egy komoly gólhelyzet nélküli hazai BL elődöntőre és az örökös kifogáskeresésre....
Annyi! 8)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.04.28. 16:51:58

LG írta: De tényleg vicc már, h mindig kiállítanak vkit JM aktuális csapatából, és nagyon sokszor vitathatóan. Nemtudom, sztem ha José helyében lennénk, mi nekünk is már ki lenne a ....unk vele.
Szerintem semmi meglepő nincsen benne. Mou játékhoz való hozzáállása, taktikája, romboló stílusa ezt eredményezi. Mindig is benne volt az aktuális csapata játékában a piros lap. És most kivételesen nem ócsárolni akarom. Az a vicc, hogy ezt neki is tudnia kell mégis mindig fel van háborodva pedig mégis csak valamilyen szinten a csapat neki köszönheti a kiállításokat hisz ő állítja fel a taktikát és kéri ezt az agresszív játékot a játékosaitól. vagy ha még erre nem jött rá akkor elég nagy gondok lehetnek a fejében.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.28. 16:49:57

De tényleg vicc már, h mindig kiállítanak vkit JM aktuális csapatából, és nagyon sokszor vitathatóan.
bocs LG, de ha felsorolod a kiállításokat, és azt mondod, h nagyon sokszor vitatható, akkor érdemes lenne a vitatható kiállításokat is mellékelned... mert max 1-2-re lehet azt mondani, h bírófüggő, de h mindegyik lehetett objektíven is megítélve kiállítás, az tuti...

szóval a kiemelt részeddel nagyon, de nagyon nem értek egyet...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.04.28. 16:47:18

Már van ilyen is, Mascherano, Pedro, Busquets... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.04.28. 16:45:53

daffy: Tőlem már csak ilyen hülyeségre telik. A csapatodtól meg egy komoly gólhelyzet nélküli hazai BL elődöntőre és az örökös kifogáskeresésre....
Válasz küldése