Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.22. 16:43:01

Én leginkább attól félek, hogy a széleken "esznek meg" minket. Ha Dani fentragad sok probléma lehet, Puyol pedig nem életbiztosítás egy Di Maria vagy CR ellen + ott vannak a rögzített helyzetek.
Döntő lehet, hogy a középpályán mennyire tudunk letámadni és visszaszerezni a labdákat. Ha ez sikerül akkor megfojthatjuk őket. Remélem Abidal és Alves elég fegyelmezett lesz. (főleg az utóbbi)
Ha az első gólt mi lőjük nagy lépés lesz a győzelem felé, de az uccsó 10 percre nagyon fel kell készülni. Tipp: 2:1
Forca Barca!!!!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.11.22. 16:42:54

zsírosdeszka írta: Nem kell megsértődni, nem bántásnak szántam, csak éreztetni akartam...
Messiről van ez az egy videó, krisztiről meg kis túlzással minden meccs után 10-et lehetne linkelni.
Nem bántásnak szántam, csak éreztetni akartam...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lui1698 2010.11.22. 16:43:15-kor.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.22. 16:40:21

Itt van Roncika mesterműve:
http://www.youtube.com/watch?v=JQ0z_JaOWH0
Itt van messzike mesterműve:
http://videa.hu/videok/sport/messi-leko ... U4QCaOjPdk

Szerintem ezt be kellene fejezni, mert nincs értelme. Ilyen videókat lehet belinkelni több százat, csak nincs értelme. Nem kell megsértődni, nem bántásnak szántam, csak éreztetni akartam...
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
P_e-d_r-o
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2010.08.24. 08:21:49

2010.11.22. 16:39:04

Látom páran elkezdtek már ráhangolódni az El Clásicora,gondoltam akkor énis kifejtem a véleményem!Szerintem a mérkőzés kulcsa Villa lesz!Én szinte biztos vagyok abban,hogy Mou ráállít majd egy-egy embert Messire,és esetleg Xavira is,így több helye lesz viszont Villának,akinek az lesz a dolga a meccsen,hogy a legjobb formáját hozza,és ha helyzetbe kerül akkor azt értékesítse!Szerintem egyébként inkább taktikai csata lesz,mintsem egy hatalmas iramú gólgazdag meccs!Megint nagy feladata lesz majd Valdesnek,mert abban szinte biztos vagyok,hogy lesz 1-2 elszórt labdánk majd elől,amiből a Real majd megindul,és helyzetbe is kerül,mert Mou nagyon jól felszokta készíteni a csapatait a kontrajátékra!És ekkor jöhet majd Valdez,mert nagyon sok fog múlni azon,hogy megtudja-e ismételni azokat a bravúrokat,amelyeket tavaly a hazai meccsen bemutatott!Egyébként én azt sem tartom elképzelhetetlennek,hogy egyszerre a pályán lesz Busquets és Masch is,Pedro pedig csak padozni fog,mert kell majd a stabilitás oda a középpályára,és ez apáros ezt megadhatná!Én Guardiola helyében most nem azt a klasszikus 4-3-3-at játszatnám a csapattal,hanem inkább egy 4-2-2-2-őt,ami így nézne ki:


------Valdes------

--Alves-Pique-Puyol-Abidal--

---Busquets-Mascherano---

---Xavi-Iniesta---

---Messi-Villa---


Ha így játszanánk,akkor a középpályának meglenne a kellő stabilitása,elöl Messi és Villa kötetlen szerepkörben játszhatnának,amivel talán össze lehetne kuszálni a vendégek védelmét,Iniesta rendre segítené a támadásokat,de nem a szélröl,hanem a szokásos posztjárol,ahol sokkal jobb teljesítményre képes!Így a két szélső védőnek lenne még nagy feladata,mert akkor annak érdekében hogy legyen szélső játékunk,rendre előrekéne jönnie,és megjátszania a széleket,és az esetben ha ők nem érnének visszal a két védekező-középpályás visszaléphetne a védelembe a helükre!Szerintem ez nem lenne egy rossz taktika,de ez csak egy elmélet,ami valószínüleg nemfog megvalósulni,de majd meglátjuk!De én bízok abban hogy Guardiola kitalál valamit,mert érzésem szerint kell valami plussz,amivel esetleg Mou-t is meg lehet lepni,mert szerintem ő sok meglepivel készül majd!

Sorry hogy hosszú lett,de azért kösz ha elolvastad :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.11.22. 16:19:45

Barca_10 írta: Itt van Roncika mesterműve:
http://www.youtube.com/watch?v=JQ0z_JaOWH0
Az a fej amikor majdnem elsírja magát a hiszije után :lol: :lol: inkább nem is mondom mire emlékeztet.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.11.22. 16:13:15

wuwu írta:
szieszta írta: (Amúgy megálmodtam, 3:4 lesz :) )
En 2-0-at almodtam :twisted: :mrgreen:
Én akár az 1-0-nak is örülnék.

Itt van Roncika mesterműve:
http://www.youtube.com/watch?v=JQ0z_JaOWH0
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.11.22. 16:10:33

szieszta írta: (Amúgy megálmodtam, 3:4 lesz :) )
En 2-0-at almodtam :twisted: :mrgreen:
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.22. 13:50:28

Viccet félretéve még Ronaldo is, de a másik oldalon Di Maria meg aztán főleg besegít a védekezésben is. Szóval eddig igenis rávette őket erre, és nemhiszem hogy pont a Barcelona ellen ne tenné ezt meg.
Jogos. DiMaria, Özil igen fegyelmezetten zárnak vissza.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.11.22. 13:25:15

Gondoltam ha már ugye nem tudunk védekezni (ez ugye tény), akkor gyenge a védelmünk. De hát úgy tűnik ennek nem sok köze van egymáshoz :P .

Viccet félretéve még Ronaldo is, de a másik oldalon Di Maria meg aztán főleg besegít a védekezésben is. Szóval eddig igenis rávette őket erre, és nemhiszem hogy pont a Barcelona ellen ne tenné ezt meg.
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.22. 13:11:03

Nem azt mondtam h gyenge, de a miénk pl sokkal jobb. Azt meg kétlem h Ronaldot meg társait lehet úgy fegyelmezni, mint a Chelsea vagy Inter játékosokat.
Kit nem lehet szerinted fegyelmezni, illetve milyen értelemben használod itt a fegyelem szót?

(Amúgy megálmodtam, 3:4 lesz :) )
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.11.22. 11:52:15

Viszont az, hogy az a csapat leggyengébb része, még nem jelenti azt, hogy gyenge :) . És a taktikai fegyelmezettség idén pont megvan, annyira támad/védekezik és oda zár mindenki, amit Mou akar.
Nem azt mondtam h gyenge, de a miénk pl sokkal jobb. Azt meg kétlem h Ronaldot meg társait lehet úgy fegyelmezni, mint a Chelsea vagy Inter játékosokat.
A Fifa egy szégyen
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.11.22. 11:47:10

mert sokkal több dinamika van ebben a csapatban mint volt tavaly és sokkal jobb védekezés is.
Az a baj, hogy ami gólt kapunk, az mind valami idióta szerencsétlenkedés miatt van. Most meg elég sok nyomás lesz rajtuk, szóval még jobban előjöhetnek ezek.
A védelem a csapatuk leggyengébb része és a játékosok egyáltalán nem a taktikai fegyelmezettségükről híresek.
Viszont az, hogy az a csapat leggyengébb része, még nem jelenti azt, hogy gyenge :) . És a taktikai fegyelmezettség idén pont megvan, annyira támad/védekezik és oda zár mindenki, amit Mou akar.

Kalap: van amiben nem értünk egyet, de mindegy, mert már leírtam, meggyőzni úgysem fogjuk egymást :) . Ha egyikünk spanyol válogatott lesz és jól megverik, majd elmesélheti a másiknak milyen érzés és mit kell tenni. Ígérem, ha én kerülök oda, nem tartom vissza :D .
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.11.22. 11:24:46

Kemény meccs lesz a Clasico, de magunkat tartom esélyesebbnek több okból:
1. Csúcsformában vagyunk, ez a csapat ha csúcsformában játszik,gyakorlatilag megállíthatatlan, emlékezzünk csak az MU elleni BL-döntőre, ahol esélyük se volt az angoloknak lehetett akármilyen jó taktikájuk, formájuk vagy edzőjük.
2. A Real nem tud védekezni. Ez tény. A védelem a csapatuk leggyengébb része és a játékosok egyáltalán nem a taktikai fegyelmezettségükről híresek. Ellenünk ez az egyetlen ellenszer, ezt sokszor láthattuk, a Real támadófociban kell minket megverjen :arrow: sok szerencsét
3. Ami nagyon fontos: a hazai pálya!

Ezek miatt vagyunk mi az esélyesek!
A tippem: 3-1
A Fifa egy szégyen
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.22. 11:04:57

Fecooo írta:„Hogy a Barca nyolc nullra győzött? Ez nem jelent számomra semmit. Megnézném, hogy ellenünk is nyolcat lő– fogalmazott a portugál játékos

forrás: NSO
Lionel85: „Hogy a Real öt egyre győzött? Ez nem jelent számomra semmit. Megnézném, hogy ellenünk is ötöt lő– fogalmazott a magyar fórumozó.

forrás: Eurobarca
Kép
Kép
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2010.11.22. 00:22:28

off:
bence-barcának üzenném, hogy élek és virulok és napi rendszerességgel olvasom a fórumot, de egyszeüen nem érzek késztetést arra, hogy hozzászóljak a témákhoz, de megígérem, bármi is lesz az El Clásicon, fogok írni :D
de akik esetleg olvasgatják a madridistát azok is láthatják, hogy szinte nem is írok oda se :)
madridista
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.21. 23:16:23

annyiban igaza lehet Andrisnak, h a döntő tényező Messi lehet, akár így, akár úgy ;)

ugyanis, ha többen figyelnek rá, akkor Villáéknak sokkal több helyük lesz alkotni... egyébként én Xavi produkciójára leszek különösen kíváncsi, mert a "döntőket" ő szokta eldönteni a maga 6dimenziós látásával, így a Májsztró lesz a másik, akit meg próbálnak majd "fogságba ejteni", ahogy azt tette sikeresen a Sahtar tavaly...

a lényeg, h abban bízhatunk, h nem fognak tudni mindenkit folyamatosan tartani, amennyiben a támadóosztagunk minden tagja elemében lesz, náluk viszont kevesebb emberre kell fókuszálni, mivel eleve két vkp-val kezdenek, de az se kizárt, h lesz egy 3. is(erre is láttunk már idén példát...)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.21. 22:54:50

Khedira Xabi Alonso lehet az ő kulcsuk!Ők fognak középen kisegíteni akár Marcelonak akár Ramosnak!Khedira-ról nagyon kevés szó esik, pedig szép csödnben a legjobbja a Madridnak!Külön embert nem fognak Messire rakni, mert akkor 1 ember kiesne a területvédekezésből, s túl sokat mozog Messi kialakulhat 2-1es szitu vagy 2-2 és azt Messi lejátssza!Nekünk a legfontosabb, hogy ezt a középső tengelyt ki kell PASSZOLNI, s akkor 4-5 elleni vagy 4-4 elleni szituk lehetnek, amiket meg tudnak oldani a fiúk!Xavi-Iniesta kontra Khedira-Alonso ez lehet a kulcs!És rengeteg mozgás, mert ezt a 2 frontos védelmet nehéz lesz feltörni!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.21. 22:49:42

daffy írta:
Andris írta:
Nekem meg az az érzésem, hogy az a Pep korszak magasan legrosszabb formája volt akár a csapatra, akár Messire való tekintettel.
És hogy az Internek sokkalta jobb kerete volt ahhoz, amit Mourinho akart, mint most a madridnak ugyanahhoz.
Aztán lehet hogy ezúttal mást talált ki, és 2011ben már Multispecial One-nak fogják hívni.

De szerintem Messi most agyonvágja a madridot, ez az én egyetlen tippem, mint konkrétum: Messi dönt majd, akár sokkal, akár kevéssel, a mi javunkra.
szerintem nagy hiba lenne egy emberben bízni,még akkor is,ha az illető Messi.
Épp ezért erről itt szó sincsen. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
benjoBARCA
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.08.04. 16:47:07
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.11.21. 22:26:55

Nem tudom elképzelni, hogy ne barca-győzelemmel végződjön az összecsapás. Kiforrottabb, összeszokottabb csapat a Barca, és itt van Messi, aki általában hülyét csinál a realosokból. Szerintem ez most sem lesz másként. Jönnek majd előre CR-ék, de csapatként meg tudjuk állítani őket!!
A tavalyi hazai klasszikuson az volt a legfőbb problémánk hogy tompa támadószekcióval kezdtünk...akkor Iniesta és Henry segítette elől Messit, most viszont ott lesz Villa -aki ha egyenlőre nem is túl gólerős, Messivel már most nagyon érzik egymást, nomeg Pedro, aki szintén rágós falat lehet a madridi bekkeknek. VAMOS BARCA!
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.21. 22:26:18

Andris írta:
Fernando írta:Nekem meg az a sejtésem, hogy látni fogunk egy újabb Inter elleni párbajt. Ahogy Mourinho-t ismerem...
Nekem meg az az érzésem, hogy az a Pep korszak magasan legrosszabb formája volt akár a csapatra, akár Messire való tekintettel.
És hogy az Internek sokkalta jobb kerete volt ahhoz, amit Mourinho akart, mint most a madridnak ugyanahhoz.
Aztán lehet hogy ezúttal mást talált ki, és 2011ben már Multispecial One-nak fogják hívni.

De szerintem Messi most agyonvágja a madridot, ez az én egyetlen tippem, mint konkrétum: Messi dönt majd, akár sokkal, akár kevéssel, a mi javunkra.
szerintem nagy hiba lenne egy emberben bízni,még akkor is,ha az illető Messi. rá lehet duplázni,fel lehet rúgni és le lehet ütközni. ezekhez kiváló állomány áll rendelkezésre és a csapat technikai tudása a huszonháromezeszerese az interének. a baj ott kezdődik,hogy messit egy bizonyos marcelo nevű egyénnek kell levédeni,de szerintem alonso is gyakra kilép rá,sőt még carvalho is besegíthet. ott messi nagyon be lesz szorítva,én inkább bíznék a túloldalban ini-pedro szárnyában. ramost a szélen meg lehet verni,ehhez pedro elég gyors is és elég technikás is. szerintem ott fog eldőlni a bugi,én pont messitől nem várok nagy meccset. mind2 csapat széljátéka lehet a kulcs
Biggie.Smalls
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.08.22. 12:14:35

2010.11.21. 22:16:36

Hatalmas meccs lesz...ez a meccs a futball csucsa..a két legnagyobb rivális..és sztem jelen pillanatban a világ két legjobb csapata bármennyire is borzalmasan gyűlölöm a madridot jelzőket alig találok rá de félelmetesen erősek ők is...moruinho jelen léte sztem még pikánsabbá teszi az egész CLASSICOT...a világ két legjobbja egymás ellen...bár sztem messi még ronaldotol is más kategoria bőven..nagyon várom már...és mérhetetlenül szomoru leszek ha nem sikerül az 5. meccsünket behuzni ellenük...nekem a classico 1 kupával ér fel mert ennél nagyobb rivalizálás nincsen...ezt az olyan szurkolok akik nem a barcának vagy a realnak szurkolnak nem értik..
Visca el BARCA Visca el Catalunya!
Real Madrid-Fc Barcelona (2-6)
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.11.21. 22:11:27

ozsimiki írta: Ha büdös nagy 0-0lesz,akkor sem hiszem,h rettentő unalmas lenne, és ilyet előtte végképp nem írnék, ilyen meccsen, ilyen kiélezett versenyfutásban sosem unatkoztam még,most sem fogok. Ha a kaputól 40méterre elvégeznek egy szabadrúgást,felívelik, már akkor is izgulni fogok :D De nem hiszem,h max ennyi akció lesz ezen a meccsen.
A helyzetek meglesznek biztosan.

Az egyedüli para hogy mit lép Mourinho illetve a madrid gyorsasága, mert sokkal több dinamika van ebben a csapatban mint volt tavaly és sokkal jobb védekezés is.

Hogy ki dominál, ki kapja el a fonalat nem lehet megmondani, úgy érzem azért mi fogunk dominálni. Csak a kontrákra irtózatosan oda kell majd figyelni, a mi néha levegős védekezésünk legapróbb szikrája elegendő ahhoz hogy fussunk az eredmény után illetve hogy még jobban játszhassák a játékukat.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.21. 22:06:29

Fernando írta:Nekem meg az a sejtésem, hogy látni fogunk egy újabb Inter elleni párbajt. Ahogy Mourinho-t ismerem...
Nekem meg az az érzésem, hogy az a Pep korszak magasan legrosszabb formája volt akár a csapatra, akár Messire való tekintettel.
És hogy az Internek sokkalta jobb kerete volt ahhoz, amit Mourinho akart, mint most a madridnak ugyanahhoz.
Aztán lehet hogy ezúttal mást talált ki, és 2011ben már Multispecial One-nak fogják hívni.

De szerintem Messi most agyonvágja a madridot, ez az én egyetlen tippem, mint konkrétum: Messi dönt majd, akár sokkal, akár kevéssel, a mi javunkra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.11.21. 21:59:39

Érdekes meccs lesz... kiváncsi vagyok, hogy Pep meglépi-e, amit a tavalyi idegenbeli clasicón, vagy egyszerűen a saját játékunkat játsszuk majd?

A Realtól pedig azt várom, hogy a stabilitás lesz a lényeg, bár nem bunkerfocit várok tőlük. Mindenesetre Mourinhótól azt várom, hogy Özil és Di Maria nem fog együtt szerepet kapni.

Szenzációs meccset várok, ha nem gólgazdagságot tekintve, akkor taktikailag lesz nagy ütközet.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.21. 21:50:26

Nekem meg az a sejtésem, hogy látni fogunk egy újabb Inter elleni párbajt. Ahogy Mourinho-t ismerem...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése