Üdv mindenkinek!Mivel nem csak nekem engem mozgattak meg a hírek , és már beszélgettünk a pénzügyekről kicsit keresgéltem a neten és találtam egyet s mást...
Mivel volt összehasonlítás az USA-val is , mondván hogy 'hát ők is megvannak pedig a legnagyobb adósságuk nekik van' ez így igaz, nekik a legnagyobb ami bődületes összeg,és valószínűleg azért vannak meg mert a gazdaság nagyon jó 1, 2nagy a fogyasztás amiből nagy bevétel származik és ez a nagy adósság főként lebontva a többi országhoz képest nagyon kevés.Az USA fő hitelezői Kína és Japán. Itt a lista az országok pénzügyi helyzetéről:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... ernal_debt
igen igazatok volt mindenki hitelből gazdálkodik.Ez a rendszer.De kérdem én , hogy lehet ezt fenntartani?? Na ennyit erről csak azért írtam erről mert volt erről is szó.
ÁTTÉREK INKÁBB A FOCIRA
Szóval nem rózsás a helyzet. Viszont rábukkantam egy érdekességre.A Forbes amerikai gazdasági újság weboldalán.Miszerint, az adósság 0, bár ez régebbi adat, vagy akkor ugyebár nem tudta a nyilvánosság ezt nem tudom. Csak hogy elhiggyétek itt a link.
http://www.forbes.com/lists/2010/34/soc ... 40011.html (a debt/value-t vagyis az adósság per értéket kell nézni jobbra)
Másik kis érdekesség, a legértékesebb klubok listája, a Barcelona a 4.
http://www.forbes.com/2010/04/21/soccer ... _land.html
Találtam egy szakportált ahol van egy friss cikk ami kifejti a legnagyobb adóssággal rendelkező klubok helyzetét, és a 10-es listát:
http://soccerlens.com/the-football-debt ... ubs/50035/
itt már van szó arról amiről mi is tudunk hogy felvetette Rosell a rossz helyzetet, a kölcsön felvétele Csiga eladása stb.. itt az áll hogy a Barcelona adóssága 273 millió font amivel a 6.helyen áll. Az első a Manchester United 716-al..

a cikk továbbá megemlíti , hogy a MU adóssága akkora mint a Bundesliga első és második vonalában szereplő kluboknak összesen

a cikk legvége arról szól hogy az angol szövetség még mindig hatalmas adóssággal küzd még az új Wembley felépítése okán, több száz millió fontos összegről van szó.
Itt is az a kérdésem mint az országok tekintetében, hogyan lehet ezt fenntartani?És meddig?mert mostmár kezd lecsengni a válság aminek a hitelezgetés volt az egyik kiváltó oka nem?most ha helyre minden akkor ez folytatódik ugyanúgy a fociban, és az életben is?
Bocsi hogy hosszú lett, köszi ha elolvastad
