Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2025.09.23. 10:59:28

FcBarcelona1 írta:
2025.09.23. 06:53:58
Raphinha helyezése számomra is vicc. Szerintem azt nézték, hogy ki lett pl. A torna játékosa (Aitana-Alexia, tavaly Yamal-Rodri)
Ahogy írtam, szerintem az egyéni teljesítménynek és nem a csapat sikereinek kellene döntenie, hoztam lejjebb statokat, Dembelé számait középcsatarként inkább Lewyével kellene összevetni, ahol szintén alulmarad.
Ez van, a franciák végre megkapták az áhított díjat, valahol várható volt, de eddig reménykedtem, hogy az kapja, aki legjobban megérdemli.
Végül igaz lett, hogy Dembelé jobb, mint Mbappe :)
Nem sajnálom Dembelétől, mert a Rennes-ből hoztam volna már, nagy tehetség, de sajnálatos, hogy Barcelonában nem tudták kihozni belőle, ami benne van.
Idén pedig pontosan Flick munkája miatt volt esély újra az aranylabdára, megnéztem volna Flick focijában Dembelet.
Ismervén, hogy mennyire pontos szokott, lenni, csak a második félidőkben láthattuk volna Flick-nél! :D

Ugye ez egy szubjektív díj, Újságírói szavazatok alapján. Engem, annak a jó néhány brazil kötődésű újságírónak a véleménye érdekelne, hogy mondjuk miért Vini-re szavazott és miért nem Raphára??
Mind1...a Show megvolt, Fel voltak a mieink öltözve szépen, láttuk Ronit nevetni és a Femini játékosai csodaszépek <3
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13575
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2025.09.23. 09:57:24

Teljesen nyilvánvaló kéne legyen mindenki számára, aki legalább pár éve követi az európai labdarúgást, hogy az aranylabda szavazás részben sport és nemzetpolitikailag motivált, illetve kapcsolati hálók milliói torzítják a szavazást.

DE, aligha lehetne azt állítani, hogy bárki aki megnyerte az elmúlt 20-30 évben, az ne érdemelte volna meg maximálisan. Szubjektív vélemény kérdése, hogy valaki valamikor jobban megérdemelte-e mint aki megnyerte végül, de mégegyszer: bárki nyerte, az soha nem érdemtelenül vagy igazságtalanul, hanem toronymagasan kiugró és stabil jó egyéni teljesítménnyel.

Ez maximálisan áll Dembelére is, teljesen megérdemelt a győzelem.

Az, hogy Raphi, vagy Pedri helyezése esetleg alulmúlja a várakozásait egy Barca szurkolónak, természetes, de nem gondolnám feltétlen megalapozottnak. De mégegyszer: aki követi, tudja, hogy ez nem színtiszta szakmai szempontrendszerek alapján megy, és aligha van bármi jelentőssége, aligha lehet bármiféle koherens érvrendszert keresni a további helyezettek, és a relatív helyezések kapcsán.

Ettől függetlenül én is puffogtam amikor láttam Pedri helyét, de már elmúlt, teljesen reális. Ez nem jelenti azt, hogy amúgy ő volt a 11. legjobb, szerintem ő volt A legjobb játékos egész európában.

PS: amúgy az én szubjektív véleményem szerint Raphi legjobb esetben is csak 5. helyre lett volna jó. Csak azok alapján a teljesítmények alapján, amiket tavaly végig követtem, a konzisztencia, a körülmények szerinti súlyozás, és az egyéni képességek csillogtatása is simán jobb helyre emeli nála Pedrit, Yamalt, Dembelét és Salaht is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48

2025.09.23. 08:38:20

A sorrend és a díjazott is megmutatja, hol tart ma a világfutball...Véleményem szerint ez egy szegénységibizonyítvány. Gondolom jövőre má' Szobó is az első 10-ben lesz, főleg, ha valami csoda folytán a 'pool bl-t nyer.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
FcBarcelona1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1725
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2025.09.23. 06:53:58

Raphinha helyezése számomra is vicc. Szerintem azt nézték, hogy ki lett pl. A torna játékosa (Aitana-Alexia, tavaly Yamal-Rodri)
Ahogy írtam, szerintem az egyéni teljesítménynek és nem a csapat sikereinek kellene döntenie, hoztam lejjebb statokat, Dembelé számait középcsatarként inkább Lewyével kellene összevetni, ahol szintén alulmarad.
Ez van, a franciák végre megkapták az áhított díjat, valahol várható volt, de eddig reménykedtem, hogy az kapja, aki legjobban megérdemli.
Végül igaz lett, hogy Dembelé jobb, mint Mbappe :)
Nem sajnálom Dembelétől, mert a Rennes-ből hoztam volna már, nagy tehetség, de sajnálatos, hogy Barcelonában nem tudták kihozni belőle, ami benne van.
Idén pedig pontosan Flick munkája miatt volt esély újra az aranylabdára, megnéztem volna Flick focijában Dembelet.
Avatar
Rdinho10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2025.09.22. 23:39:36

Nem gondoltam volna,h innen es a ps mellol eligazol es nyer egy aranylabdat :)
Talan jobb is,h Yamal nem kapta meg…
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2025.09.22. 23:36:52

Az lenne az igazan vicces, ha kiderulne, hogy valaki betette volna az eladasba, hogy ha nyer aranylabdat, kapunk 15 milliot, es igy lennenk benne az 1/1-be :lol: :lol: :lol:
Tiziano Crudeli fan :!:
dingdong
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2025.09.22. 23:00:27

Az külön egy majomparádé, hogy bármekkora gizda focit játszik a psg egy olyan bajnokságot és kupát játszanak belföldön amit nem az, hogy senki nem néz a világon de a legtöbb országban meg sem veszik a közvetítési jogokat a csatornák mert minek. Ezen az alapon honnan tudhatná a közvélemény a BL-en kívül, hogy valójában milyen jók a teljes szezon alatt.
A BL-t behúzták szép focival miközbe az alapszakaszban a kiesés szélén táncoltak.

Egy normális foci kulturában nem egy Dembele még 18 éves Yamal lenne a top2.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022 & 2024
Hozzászólások: 12254
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2025.09.22. 22:59:50

Át néztem madridi oldalra, senki nem érti, miért nem futott be a brazil a 2. helyre. Még ott is el van ismerve.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10739
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2025.09.22. 22:57:57

soadroli írta:
2025.09.22. 22:49:23
Rafinha 5. ... komolytalan
Kiégek :mrgreen: Pedig mikor azt hittem hogy Pedri 11-edik helyével, meg Lewandowskinál előbb végző bálkirály után nem lesz "érdekes" eredmény [-X

Remélem tol egy 2014-15-ös sértődött/csalódott Messit és megint nagy király lesz a BL-ben 8)

Dembelének gratula, de inkább jókor volt jó helyen egy normális teljesítménnyel. Ha a PSG kikap a döntőben azt hiszem fel sem merült volna a neve a legjobb 10 között, míg Yamal-Raphinháról úgy zengtek az ódák hogy sajnos döntőbe se jutottunk, viszont addig sorra kulcsjátékosok voltak és főleg Raphinha hihetetlen meccsdöntő volt végig.Nálam pedig az " egyéni legjobb" díj definíciója. [-X
Át lehetne amúgy nevezni a díj besorolását"a legtöbbet/legfontosabb nyert csapat legjobb játékosa" díjának amúgy, mert általában az dönt és nem a tényleges egyéni teljesítmény.

Mondjuk anno mikor kaptuk az ívet Dembele miatt, nem sokan mondtuk volna hogy hamarabb kap aranylabdát mint Mbappe :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Troym
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5370
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2025.09.22. 22:57:10

Azért megdícsérném a scoutjainkat, ha már sokat kritizálok is, mert Dembele előbb lett aranylabdás, mint Mbappe. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8824
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2025.09.22. 22:55:47

Martin3570 írta:
2025.09.22. 22:50:51
Dembelé az aranylabdás ahogy az várható volt, ezek szerint a bl és a nemzetiség döntött.

Azért kemény, hogy Yamal második lett 18 évesen. Bár nálam Pedri és Raphinha is elé került volna.
Nagyon régen a BL-re van már ez kihegyezve. A fél PSG bekerült a top10-be, mellé még bedobtak olyan neveket, akiket ha kihagynak forradalom lett volna, meg 1-2 tölteléket.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022 & 2024
Hozzászólások: 12254
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2025.09.22. 22:55:37

Mascherano14 írta:
2025.09.22. 22:48:31
Akkor már inkább Dembusz, de valaki magyarázza meg, Raphina miért csak 5. Válogatott?
Volt két torna a szezon után, ahol esélye nem volt részt venni sem. Nem túl igazságos, de hát ez van, szerintem eldőlt a dolog már az NL-KlubVB előtt, hogy ő nem lehet, ott már inkább csak Yamal-Vitinha-Dembélé volt esélyes. Én éreztem, hogy 5. lesz. Ha nem lett volna a két bohóckupa, akkor legalább top3 szerintem. Ez van.

Ezért a gagyiságért végigszenvedni ezt a rétestészta giccstengert. :( Bánom, hogy elpazaroltam rá pár órát. Alighanem többet nem nézek ilyet. Nem mondom, hogy Dembélé érdemtelenül kapta meg, ezzel még megbékélek, de nagyjából itt ért véget nekem a dolog, a mögötte lévők sorrendjével nem tudok mit kezdeni.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7946
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2025.09.22. 22:54:17

Pedri 11., Palmer 8., Raphinha 5.,
Vicc az egész, egyedül Oszmán aranylabdája az elfogadható, a rangsor többi része kibasz.tt nagy vicc, rossz vicc...
Avatar
Troym
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5370
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2025.09.22. 22:54:12

Yamal nyerjen először BL-t, VB-t és senkiben kérdés nem merül fel, hogy jó-e ha ő kapja.

Szerintem Raphinha és Yamal helyén kívül reális a sorrend, nálam kb 3-4. helyen lettek volna fordított sorrendben.
Andrsika
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2025.09.22. 22:54:03

Raphi 5. Lett az agyam eldobom komolyan. Ez a díj egy vicc volt már Messi Ronaldo uralma alatt is
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4578
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2025.09.22. 22:53:50

Azt hiszem behúzok magamnak egy strigulát a fekete listán: Raphinha 5. helye számomra azt jelenti, hogy egy köpedèk társaság aki szavaz. Annyit is ér a díj.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 5419
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2025.09.22. 22:52:54

Szánalmasak ezek a helyezések.

Sajnálom Raphát, szerintem még egy ilyen szezont nem fog produkálni.

Ps5 győzelme várható volt, továbbra sem tartom semmire. Korszakos játékosok nyomába sem ér.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
dingdong
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2025.09.22. 22:51:20

Grat dembouznak. Sajnálom, hogy a jellemfejlődése nálunk zajlott le de a gyümölcsét már a psg kapta meg. Az, hogy raphinha az 5. lett beárazza az egész bohócságot. Pedri 11. Palmer meg 8. stb Nevetséges
Yamal meg épüljön fel és térjen vissza bomba formában.
Martin3570
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2025.01.12. 20:34:23

2025.09.22. 22:50:51

Dembelé az aranylabdás ahogy az várható volt, ezek szerint a bl és a nemzetiség döntött.

Azért kemény, hogy Yamal második lett 18 évesen. Bár nálam Pedri és Raphinha is elé került volna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15930
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2025.09.22. 22:50:41

Raphinha 5. :lol: :lol:

Ez micsoda?

komolyan, ez a világ vicce amit művelnek.

legalább Dembelé nyerte, kis elégtétel nekem, meg 1-2 embernek, akik láttak benne potenciált, és nem ekézték éveken keresztül.

De ez, hogy Raphinhát három hellyel előzi Yamal....no comment.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7946
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2025.09.22. 22:50:31

Megmondtam, hogy aranylabdás lesz 5 éven belül, de a Barcára gondoltam... De Yamalnak korai lett volna még... Grat Oszmánnak.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5857
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2025.09.22. 22:49:23

Rafinha 5. ... komolytalan
Kép
Mascherano14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2025.09.22. 22:48:31

Akkor már inkább Dembusz, de valaki magyarázza meg, Raphina miért csak 5. Válogatott?
Avatar
Troym
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5370
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2025.09.22. 22:37:43

Aitana 3. aranylabdája és zsinórban az 5. a Barcában komoly

Raphinha 5. no comment
Mascherano14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2025.09.22. 22:34:37

Köszi, bence0330, angolul könnyebb :)
Válasz küldése