Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
A focisták szerintem határozott idejű munkaszerződésekkel rendelkeznek szerintem, így akkor lehet kirúgni őket, ha kifizetik a szerződés hátralevő időtartamára vonatkozó fizetést.gránit írta: ↑2025.07.09. 12:11:32Ez így helyes. A szervezetnek is megvan a joga a saját érdekeihez. Emellett azt gondolom, hogy a focistákat nem is szabad a munkavállalók mércéjével mérni. Ők egy átlag munkavállalóhoz képest hihetetlen kiváltságokat élveznek, így fura munkavállalói jogokra hivatkozniuk, amikor azon bőven túlmenő előjogokat élveznek, így a szervezet is nyilván ezen túlmenő eszközökhöz kell, hogy folyamodjon olykor.
Ez a lényeg. Sokszor szóba került, hogy így fellázadnak meg úgy fellázadnak, aztán nem lázadtak fel sehol. Nagyon örülnek ők a zsíros fizetéseknek. És semmivel nem kapnak nagyobb terhelést, mint egy atléta vagy egy úszó, aki reggel 6-kor már az uszodában van. Csak sokkal többet keresnek náluk.
Pedig pont azért volt a per az uefa ellen Perez és Laporta vezérletével, hogy ezek a csapatok is indulnának a BL-ben is.
Ha ezek maradnának, nyilván nem lenne szuperkupa, szóba se került volna így, még az is sok, ami eddig van.Troym írta: ↑2025.07.07. 11:16:51BL lenne, bajnokság lenne, kupa lenne, válogatott meccsek lennének. Mi is maradna el és ki menne bele?
- a válogatott meccsek egy része Fifa fennhatóság
- egy része UEFA
- a BL szintén UEFA
- a liga és kupa meg a Spanyol szövetségé.
Pontosan ki is engedi, hogy ne vegyünk részt valamelyik sorozatban, mert jön a Szuperliga Co. és indít egy versenysorozatot?
BL lenne, bajnokság lenne, kupa lenne, válogatott meccsek lennének. Mi is maradna el és ki menne bele?
Leírom, mert igaz, hogy sok az adósság.FcBarcelona1 írta: ↑2025.07.07. 10:51:44Leírod, hogy tele vannak a klubok adósággal. Állandóan csak azt veszed elő, hogy nagyok a kiadások. De óriási a bevétel, hitelképes a klub.
Szerintem 3 dolog fontos
1. A klub hitelminősítése pozitívra változott. Ezért pl. simán ki tudtuk volna vásárolni Nico Williamst, és teljesen mindegy te mit gondolsz róla, olvasd el a főoldali cikket.
Tebas miatt nem sikerült, ahogy Miguel Galan is vélekedik róla, beszúrtam.
2. Nagyon úgy néz ki, hiába vannak tele a klubok tartozással, vagy költenek felelőtlenül, szinte csak a Barcát korlátozzák ilyen mértékben lásd Miguel Galan bevétel, La Liga színvonalának emelkedése rész
3. Az UEFA azért büntette meg a klubot, mert operatív bevételként könyvelte el a gazdasági karokat, extra bevétel helyett. Az ilyen tranzakciók a La Liga által teljesen elfogadottak, a La Ligának kellett volna fellépnie az UEFA ellen lásd Miguel Galan írása.
Leírod, hogy tele vannak a klubok adósággal. Állandóan csak azt veszed elő, hogy nagyok a kiadások. De óriási a bevétel, hitelképes a klub.
Troym írta: ↑2025.07.07. 10:23:27Tele vannak a focicsapatok adóssággal valaki kisebb, valaki nagyobb mértékben.
Nem véletlen gondolkodik mindenki ugyanabban hívja azt szuperligának, vagy klub vb-nek.
Nincs elég bevétel az égig szaladó fizetésekre, szállítói tartozásokra, hitelekre, egyéb adósságokra, ezért nem értem, amikor valaki 2 naponta kiírja igazolások topikban, hogy 1 mrd a bevétel, csak közben nagyvonalúan megfeledkezünk a stadionnal együtt közel 3 mrd az adósságról. Azokat más cégek, bankok, hitelezők, játékosok, ügynökök, edzők elvárják, hogy kifizessük.
Ennek az adósságnak a legnagyobb része mindenhol a bérköltségekből és azok finanszírozásából fakad.
Pont az FFP ezért korlátoz nemzetközileg és lokálisan is, és emiatt nem igazolunk minden szezonban 200 milliókért, különben még mindig az menne. Amúgy az Uefa FFP megsértése miatt kapjuk a bírságot.
És igen, emiatt kellenek a plusz meccsek, tornák, hogy a játékosok is ugyanolyan, vagy még jobb Ferrarikkal járhassanak, mint a Covid előtt.
A válogatott meccsek meg pont a játékosoknak a legfontosabbak. A klubcsapatod a munkahelyed, a válogatott meccseken meg a hazádat képviseled. Nem látom, hogy százasával gondolkodnának azon, hogy elfáradtak így már 25-33 éves játékosok is inkább lemondják a szereplést a nemzeti csapatuknál.
Szóval mi a megoldás?
A sok meccs rossz, a sok fizetés jó, a munkáltatód meg nem tud neked ennyit fizetni és plusz embereket sem alkalmazni.
(Amúgy nem értem, hogy a fórum 3/4e emlékeim szerint támogatja a szuperligát, de a klub vb nem jó, mitől más ez? Csak annyi, hogy erre nem jutottunk ki)
Jópofik a statok, amivel utólag mindent meg lehet magyarázni, ahogyan annak pontosan az ellenkezőjét is.
Teljesen egyetértek azzal, amit írtál, nagyon jó film, még témába is vág. Az Oakland Athletics-nél szakítottak a hagyományos, általános statisztikai mutatókra hagyatkozással, ők kezdték el gyakorlatilag az "analytics" típusú játékoselemzést, felhagyva az általános mutatókra támaszkodással, atomjaira lebontva a játékot, egészen apró részletekre, így találva meg azokat a játékosokat, akiknek pontosan az az erősségük, amelyre a csapatnak szüksége van. De érdemes meghallgatni a youtube-on Mark Cuban vitáját Skip Bayless-szel és Stephen A Smith-szel, hogy a TV-stúdiókban a "szakértők" általános statisztikákat nézegetnek, de a klubok ezen már rég túlvannak. Ők részecskéire bontják a játékot, és azt figyelik, ami a saját játékrendszerük szempontjából releváns.
De most megint egy más statisztikáról írsz. A az xG más, mint a kapusoknál mért PSxG. Az xG-nél sok minden számít, játékos, kapus, stb, és pont, hogy az számít, hogy oldja meg. Az xG érték a (topligák?) átlaga, egy idei Raphinha fölé lőtte rendesen, egy tavalyi meg alul. Elég pontos, de pár meccsen persze ez mindegy, a BL lutri. Az xG célja pont az, hogy megnézzük, ki lövi alá és ki felül, ki a jobb játékos a kapu előtt, fejben, stb. Sok összetevője van, de egy BL-ben soha az életben nem is jöhet ki, semmi értelme nézni szerintem. Az Inter ahányszor helyzetbe került, gólt lőtt. Meg lehet ilyeneket nézni, de egy meccsen aztán tényleg semmi értelme, BL sorozatban is inkább csak szórakoztató értékkel bír.gránit írta: ↑2025.06.12. 22:09:48Erről a mutatóról annyit, hogy a BL-győztes csapatnál hét csapat is magasabb értéket produkált ebben a kategóriában. Az Intert oda-vissza vertük xG-ben, az Arsenal oda-vissza verte a PSG-t xG-ben. Sokra mentünk, mentek vele.
https://xgscore.io/xg-statistics/champions-league
Nem látom alátámasztottnak, miért csak a kapusokon múlna a rájuk vetített xG. Hosszú távon nyilván látszik, ki a jó meg ki a béna kapus, de ezt tudjuk xG nélkül is. Mi ebben a nagy felfedezés? Már csak azért sincs értelme erre támaszkodni, mert a Barcelonának túl kell súlyoznia azokat a helyzettípusokat, amelyekkel a kapusaink rendszeresen szembesülnek, például a kontrahelyzetekkel. Hiába jó valakinek a statja, ha azon belül pont a támadókkal szembeni 1 v 1-ben nem jó. Ez elveszik a nagy adathalmazban, az elemzőinknek azonban az ilyen helyzeteket ki kell emelniük. Rajtunk kívül senki nem gyárt Barcelonára szabott statokat. Egy lehetőség van, figyelni kell a kiszemelt játékosok minden meccsét, és építenünk kell a saját adatbázisunkat. Egy jó csapat gyártja a statokat, és nem bámulja a mások által gyártott statokat. Egy nagyobb klub a maga számára szűri, gyártja, és elemzi a saját igényeire szabott statokat, ez jóval hatékonyabb, mint az xG-táblázatok nézegetése, amelyeket nem a mi csapatunk igényei szerint konfiguráltak.
Merem remélni, hogy a Barcelonánál nem olyan kőkorszaki módon kezelik a statokat, hogy rangom statoldalakat nézegessenek, amiket mások gyártottak.
Erről a mutatóról annyit, hogy a BL-győztes csapatnál hét csapat is magasabb értéket produkált ebben a kategóriában. Az Intert oda-vissza vertük xG-ben, az Arsenal oda-vissza verte a PSG-t xG-ben. Sokra mentünk, mentek vele.
Leírtam túl is: nem. Ha függne, akkor is szépen eloszlana hosszabb távon, olyan már nincs, hogy valaki egy, vagy akár több szezonon keresztül pont olyan szerencsés, hogy mindenki bénázik ellene, mások ellen meg nem. De nem, a nevében is benne van, hogy post shot expected gól. Már csak magát a lövés, az után helyzetet vizsgálják. Elengedhette a szomszéd Misi és Lionel Messi is, teljesen mindegy, akié jobban volt helyezve, kapustól távolabb, közelebbről, stb, az lesz a magasabb érték. Tehát nem az számít, hogy ugyanarra a ziccerre adunk mondjuk 0,7-et, és azt Messi beveri 100-ból 99-szer, szomszéd Misi meg 40-szer, hanem maga a lövés utáni szitu, ahogy az sikerült, azt értékelik. Tehát teljesen lényegtelen, ki csinálta, mennyit bénáznak ellenünk.gránit írta: ↑2025.06.12. 21:39:04Dehogynem. Függ a lövő játékos képességeitől, bénaságától. A mi kapusainkba egész szezonban folyamatosan belelövöldözték a labdákat, aztán jött egy csapat, ami nem tette meg ezt a szívességet, jött is a 7 gól. Függ a támadó bénaságától, függ a védőktől, függ millió tényezőtől. Az egész mutatóban nincs értelme vakon bízni, mert nincs két ugyanolyan helyzet. Amúgy semmi igazán különlegesen nem csináltak, csak eltalálták a kaput két meccsen kb tízszer, még csak nem is olyan sokszor.
Dehogynem. Függ a lövő játékos képességeitől, bénaságától. A mi kapusainkba egész szezonban folyamatosan belelövöldözték a labdákat, aztán jött egy csapat, ami nem tette meg ezt a szívességet, jött is a 7 gól. Függ a támadó bénaságától, függ a védőktől, függ millió tényezőtől. Az egész mutatóban nincs értelme vakon bízni, mert nincs két ugyanolyan helyzet. Amúgy semmi igazán különlegesen nem csináltak, csak eltalálták a kaput két meccsen kb tízszer, még csak nem is olyan sokszor.
Szegény TS-től elhozom.gránit írta: ↑2025.06.12. 19:56:50Milyen statjai jók lábbal? Az előző szezonban egészen gyenge volt a passzstatisztikája, 66%.
https://www.whoscored.com/teams/70/show/spain-espanyol
Ettől persze még lehet jó lábbal, ezért nem lehet vakon csak a statisztikákra hagyatkozni, mert nem mutatnak meg mindent. Például azt, hogy a csapattársak mennyire bénák. Ha a csapattárs nem tudja lekezelni a labdát, vagy a csapattársak állandóan elveszítik a fejpárbajokat, hivatalosan eladott labdának számít, ami rontja a passzoló játékos statisztikáját. Azt a statisztika már nem mutatja ki, hogy ebben mekkora szerepe volt a falábú csapattársaknak.
Soha nem lehet kizárólag a statisztikákra hagyatkozni. A vége mindig az, hogy meg kell nézni az adott játékos mérkőzéseit.
Nem bűn elfogultnak lenni a foci iránt.....
Ja, kicsit elaprózódott ez a vita, a lényeg ez. Ezt nem nagyon lehet megmagyarázni, mikor jönnek a heti kettők, a csapatok és a játékosok egyértelműen megrogynak, főleg nyilván azok, akik vagy nonstop játszanak, vagy esetleg kicsit kevesebbet, de a koruk nem optimális. Egyes posztok nyilván jobban, mint mások, én Flick rendszerében toronymagasan a két szélsőt tartom a legdurvábbnak, és pont ők nincsenek rotálva, illetve a balbekk posztot, legalábbis ahogy Baldé űzi az ipart. És szemmel látható, ahogy visszaesnek az ilyen etapok végére, aztán meg feltámadnak, amikor jön egy szünet, itt szerintem sok vita nem nagyon lehet, mert ezt látjuk. A heti kettes sorozatok végére már nincsenek gálameccsek, télen, mikor lazább időszakok voltak, sorra jöttek a 4-5-7 gólos meccsek. Én is szívesebben látnék kevesebb meccset, de ott ne azon kelljen izgulni, hogy azért kapunk ki esetleg, mert rotálni kell a teljes csapatot, mert hullák, vagy épp ki sérül meg emiatt. Nem jó, ha ezeken múlnak meccsek, trófeák, és mi a keretünkkel azért még külön hendiben is vagyunk, ezért még nagyobb csoda, amit Flick művel.PR42 írta: ↑2025.04.28. 11:41:06A játékosok százszor fittebbek mint 10-20 évvel ezelőtt, és mégis lóg a nyelvük, ez a tény. Lehet mutagatni az asztali teniszezőkre, sakkozókra meg kosarasokra hogy de hogy bírják és bezzeg a focisták sírnak csak, de a tény az hogy olyan gépek totál gepárd testtel mint Raphinha már nem bírnak futni áprilisban. Emiatt kevesebb meccs kell hogy jobb minőségű focit láthassunk a legfontosabb időszakában a szezonnak. Nekem mindegy hogy, de oldják meg. Optimalizált utazásokok, a sorozatok folyamatos fellágyításának abbahagyása/visszafordítása stb.
Vállalom, talált, bűnös.Peter írta: ↑2025.04.27. 23:00:48A foci népszerűsége kétségtelen, viszont a focit mint legkomolyabb, legösszetettebb, atlétikailag legmegterhelőbb, meg mindenben mindenekfelettinek minősíteni ugyankkor kifejezetten olyan szubjektív vélemény, ami minden tekintetben kimeríti a foci iránti elfogultság minősített esetét.
Ráadásul elképesztő testtömeggel. Az NFL-es running back-ekben, wide receiverekben, cornerback-ekben is ez az elképesztő. Úgy futnak hihetetlen időket, hogy a testük robosztusra van gyúrva.csababarca írta: ↑2025.04.27. 20:02:59Nem egy NBA játékos atléta, 10 sec-hez közeli 100 métereket tudnak sprintelni, de 10-12 között van az átlag.
Az első falt után vihetné a mentő.csababarca írta: ↑2025.04.27. 20:02:59egy focistát meg valószínűleg lélegeztetőgépre kéne kötni 40-44 percnyi kosár után.
Abból a szempontból van értelme, hogy egy másik topikban kérdezték, hogy miért hivatkoznak a 4 nappal későbbi meccsre. A kérdés jogos, mert más sportágakban is pörögnek a meccsek, sok sportágban még intenzívebben, pedig nem kapnak kisebb terhelést, sőt. Annak nincs értelme, hogy a különböző sportágak jellemzőit hasonlítjuk össze, mert el lehet fáradni ebben és abban is. A terhelést azért össze lehet mérni. Más sportolók sem kapnak kisebb terhelést, a futballban van ez a nyafogás, de még csak nem is a klubok részéről, a klubok nem csinálnak ezellen semmit. Egy klubtulajdonos miért akarna kevesebb meccset? Minél több a meccs, annál több bevétele van.
Senkit, ebben teljesen igazad is van. Éppen ezért volt ostobaság a szuperligát lehurrogni. Sokkal élvezetesebb volt a tegnapi meccs is, mint az átlagcsapatok unalmas, egysíkú buszozása. De lehurrogták, mert kellenek a kiscsapatok is. Hát tessék. Tebas-t is a csapatok választják, nem fog velük szembemenni. Ezen azért nem árt nem átsiklani. Ezeket a realitások miatt írom, a jelen helyzetben, nem azért, mert engem érdekelnének a kiscsapatok. Egyáltalán nem érdekelnek, én már rég szakítottam volna azzal, hogy hétről hétre noname csapatokkal játszunk.
Nem értek egyet, számomra a cél pont az lenne, hogy a világ legerősebb csapatai játszanak egymással többször, így több színvonalas mérkőzést látnánk. Kiemelném az erősebbeket. Amikor a kicsikről írok, azért teszem, mert a jelen keretek között aligha fog megtörténni, amit szeretnél.
Barátságos meccs? Van olyan?
Dehogynem. A kisebb válogatottak örülnek annak, ha növelik a meccsek számát. Nekik ez plusz lehetőség arra, hogy megmutassák magukat a világ előtt. Senkit nem érdekelnek? Naná. De amíg a FIFA irányít, ez így lesz. A vb-t is bővítik. A Nemzetek Ligáját is értük hozták létre. Vagy ki kell lépni ezekből a keretekből, vagy elfogadni, hogy ez az irány. A kettő együtt nem megy, én leginkább erre hívom fel a figyelmet.
Attól a legkomolyabb, hogy a legtöbben nézik?
Nem lepődnék meg, mert nem is írtam semmi olyasmit, hogy egy sportoló beválna egy másik sportágban. Semmi köze a témához. A többi okfejtésednek sem látom a kapcsolatát a témával, a sportok különbözőségének összehasonlításával. A terheltség volt a téma, nem az, hogy a sportágak különbözőek. A kosárlabda meg mára valóban nem kontaktsport, de az első ütközés után padlóra kerülne egy focista, ha ütközne velük. Aminek semmi köze a témához, csak nem volt értelme annak, amit írtál, hogy Gattuso majd vállal odébbteszi a kosarast.
Erre a megoldás a durvaságok komolyabb szankcionálása, a kontakt csökkentése. A kevesebb meccs igényét a jelen körülmények között fura erőltetni, mert a csapatok többsége nem érdekelt a kevesebb meccsben. Egy átlagos ligacsapat egyáltalán nem. Ha a topcsapatok kilépnének ezekből a keretekből, alakítanának egy saját ligát, ahol kevesebb meccset játszanának, akkor megvalósítható, jelen körülmények között viszont a csapatok többsége ebben nem érdekelt.
Az első mondatod szubjektív, a második mondatod nem igaz. Az amerikai focipálya hosszabb, és maga a játék is összetettebb. Az első mondatoddal már csak azért sem értek egyet, mert a labdarúgás egy kifejezetten egyszerű sport, egyszerű szabályokkal. Ezt nem lekicsinylésből mondom, hanem tényként. Valószínűleg ezért is lett ennyire népszerű, mert egyszerű, minden libalegelőn lehetett játszani, nem kell hozzá komolyabb infrastruktúra. Egyszerű, könnyen játszható, a szegény ember sportja volt anno, könnyedén terjedt.
Nagyon szívesen jelentkeznének. Egy átlag NBA-játékos semmi pillanat alatt odébbtenne egy Rüdigert, Puyolt vagy Gattusót. Közöttük ezek a játékosok törpéknek számítanak, tőlük fizikailag messze elmaradnak. Gattuso, ne viccelj már, 177 cm. Szerinted egy 217 cm-es, 150 kilós, csupa izom csúcs O'Neal, nagyjából akkoriban, amikor Gattuso a csúcson volt, mennyi idő alatt rendezte volna le Gattusót? Megnéztem volna, hogy Gattuso hogy akart volna odébtenni egy hozzá képest meg egy átlag focistához képest hegyomlás Tim Duncant vagy Kevin Garnettet.
Oké, birkóztass egy átlag focistát egy átlag vízilabdázóval.
Szava lehet, hogy lenne, esélye nem nagyon.
Nem a legösszetettebb és nem a legmegterhelőbb. Az NFL-játékosok részéről teljesen érthető volt a sztrájk a meccsnövelés ellen, a szurkolók mellettük is álltak, mert elképesztően veszélyes sportág, hihetetlen terheléssel. Terhelésben és kontaktban is messze elmarad a labdarúgás például a jégkorongtól, ahol pedig kétnaponta pörgetik a meccseket.
Eléggé natúr, mert figyelmen kívül hagyja, hogy egy kosárlabdázó milyen testtel futja le a saját távját, meg egy focista, ahogy azt is, hogy nem csak a futásban lehet elfáradni. Amellett, hogy a kosárlabdázók magasugrók, súlyemelők is egyben, sokkal erősebb testtel, sokkal komolyabb fizikai felkészültséggel. Éppen ezért értem meg a topfutballistákat a saját terheltségük miatt, mert fizikálisan jóval alacsonyabb szinten vannak, mint például egy kosárlabdázó, és nincs is közöttük olyan szintű természetes szelekcó. Jelen körülmények között viszont problémásnak tartom a kevesebb meccs megvalósítását, mert a kisebb csapatok egyszerűen nem érdekeltek a kevesebb mérkőzésben, éppen az ellenkezőjében érdekeltek.
Maximálisan egyetértek. Ez a lényeg, a többi csak meddő nyavalygás. Hozzáteszem, ha nincs kedvük ennyit játszani, akkor tényleg alapítsanak egy saját ligát, ahol ők hozzák a szabályokat, és annyi meccset játszanak majd, amennyit ők szeretnének. Ez megoldás.