Troym írta: ↑2025.06.13. 12:35:58
Feljánlani Fatinak a hátralevő 28 milliós pénze felét, 14 milliót és szerződést bontani. Lenglet most tett egy szezononkénti 16 milliós szívességet, ahogy írod is, úgyhogy van nemkalkulált keret. Ha "csak" kölcsönadjuk, akkor jövő nyáron megint regisztrálni kell Fatit ahhoz is, hogy eladjuk, vagy kölcsönadjuk és ugyanitt tartunk. A 13-14 milliós fizuját nem hiszem, hogy könnyű lesz regisztrálni 2026-ban és úgysem veszi meg a Monaco.
Ingyen igazolásként simán ajánlanának neki 3-4 éves szerződést 5-8 milliós fizuval és valami zsírosabb aláírási pénzzel.
Ez persze működhet, amennyiben elfogadja. Mindig itt van ez a "ha", sajnos. Bár a kalkuláció is, ha összesen mondjuk a fizetése 20%-át kellene állni, könyvekbe 2.8m menne csak ebben az esetben, 11.2m felszabadul, jönnek új játékosok belőle, Laporta meg kalkulál egy hasonló szezonnal, mint a mostani, ahol a mérleg is nő bőven. Bejutni a négy közé a BL-ben, az elég sok pénzt hozott most is. Pláne, ha befejezik a Camp Nout, ami kétszeres bevételt is hoz majd, csak nézőszámban, a ténylegesen befejezett és kiadott VIP páholyokról nem is beszélve; illeteve pedig még az összes szir-szarról, amire a stadion alkalmas (gondolom nyárra ki lehet adni koncertre is, mi élmény lenne megnézni pl. egy Rammsteint, 105.000-s stadionban, ugye). Na most ebben a helyzetben már jövő nyáron lerendezni a Fati-ügyet bőven elégséges, mint most rögtön 14-et kifizetni. Lutri az egész, így is úgy is. Lutri, hogy hogy szereplünk jövőre, kiket hozunk, ki válik be, ki nem, mi van, ha Fati lehoz egy ok szezont és valahogy a Monaco kivásárolja, mi meg alkut kötünk Fatival, de mi van, ha besül az egész. Most kaptunk 15 misi bírságot, kifizetni a gyerekre még 14-t már most, hát... Nem hiszem.