Remélem, hogy a Madrid tovább fog fortyogni azon, hogy Tchoua széttaposta az ellent és miért kaptak tizit.

Tippre ők úgy gondolták, hogy egész évben nem fújhatnak be ellenük egyet sem, az a Celta elleni dupla ezt csak bizonyította, két tiszta tizit megúszni egy meccsen azért durva. De nekünk csak jó lesz, fortyogjanak csak, elég röhejes, amit az aranylaszti gálával kezdve művelnek. De persze mivel akár el is érhetnek valamit (nekünk erre esélyünk nem lenne), csak csinálják.
gránit írta: ↑2025.02.09. 02:31:13
A spanyol bajnokság ellenszurkolói nem győzik hajtogatni azt a hazugságot, hogy ez egy kétcsapatos bajnokság, miközben az egyetlen topliga, amelyben három csapat fej-fej mellett halad a bajnoki címért. De még ha igaz is lenne a kétcsapatos állítás, azzal is előrébb vannak, mint a rivális ligák. Az olasz bajnokság most még az, amelyik kiélezett. A spanyol bajnokság viszont már nagyon régóta az, és sokszor nem is két, hanem három nagyon erős bajnokesélyessel. A többi topligát jellemzően egy csapat dominálja. Így még a "kétcsapatos" jelző is a spanyol bajnokságra nézve hízelgő, és nem a riválisokra.
Szerintem sokan írják, hogy három. De ez nem arról szól, mi történik egy évben,
az elmúlt pár évben a PL-nek több BL döntőse volt, mint ahány csapatnak erre esélye van Spanyolországból, mint ahány nagy csapat van Spanyolországban. Simán lehet, hogy ott valaki BL-döntőzik, a következő (vagy előző) évben meg nem kerül be a BL-be, pedig alig esett vissza egy picit. A La Ligában meg be van betonozva a 3 nagy. A PL-ben nagy a fluktuáció egy pár éves ritmusban, mert ott ha valaki botlik, rosszul igazol, rossz edzőt válasz, stb, simán lemehet a középmezőnybe, olyan sokan tolonganak már mögöttük. Mi 1-2 évig a legrosszabb időszakunkban a BL helyek közelében nem lettünk volna. A MU meg soha nem ment volna 6.-7. helynél mélyebbre kb a La Ligában. Még 1-1 csapat van, akik a 3 nagy mögött játékerőt képviselnek, a második vonalas csapatoknál van nálunk némi fluktuáció, Sevilla, Valencia, Soci, most ugye a Bilbao. Általában ezek közül évente egy még so-so erősnek mondható, hanem is egy BL-végjátékra, de utánuk van egy óriási szakadék, ahol gyenge képességű, azt durván, vagy okosan védekezve kompenzáló kiscsapatok vannak, akik megnehezítik az ember dolgát nagyok, kellemetlenek, de arra tök esélytelenek, hogy beérjenek a top3-ba, ami nálunk nem is tudom hány éve gyakorlatilag ugyanaz.
A PL-ben szezon elején kb fogalmad sem lehet, ki lesz az első három. Közben néha kialakul, de jellemzően az utolsó forduló szokott dönteni még a negyedik helyről is, stb.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy