Erre mondja azt az élet, hogy a végső bajnoknak teljesen mindegy, hogy ki és mikor jön szembe....

Amúgy pedig a szuperliga sem fog mindenkinek megfelelni, nincs olyan, hogy mindenki mindennel elégedett lesz.
Erre mondja azt az élet, hogy a végső bajnoknak teljesen mindegy, hogy ki és mikor jön szembe....
Arra mindenképpen jó lehet ez a mostani kiírás, hogy mindenki egy kupacban van, ugyan nem játszik mindenki mindenkivel, de azért a táblázat nem fog hazudni.
Nekünk ezek az eredmények nem igazán jók, a döntetleneknek kell örülni, de inkább nyerjen az esélyes, mint a meglepetés csapat. Sajnos félő, hogy idén is nagyon számolni kell a pontokat. Nagyon kevesen vagyunk és muszáj győzni az első két meccsen
Azt írtad, szerinted ezt nem lehet a focira alkalmazni. Szerintem lehet, bármire lehet.
Nem tudom, hol mondtam olyat, hogy a szuperliga ellen lennék nekem sem tetszett a korábbi lebonyolítás, de ez a jelenlegi semmivel sem jobb. Az "alapszakaszban", ahol a meccsek döntő többségét játsszák (a példákat a mi esetükben veszem) a csapatok van egy olyan ellenfél, ami valójában nagy derbi, a többi kb. európai szintű középcsapat (Atalanta, Monaco...) vagy csak plusz meccsek miatt vannok ott. (young Boys, Red Star stb.) Ez mitől lenne színvonalasabb, kiegyenlítettebb, főleg hogy a top 8 két meccsel kevesebbet is játszik. (eddig is megvolt a csoportgyőztesek előnye)gránit írta: ↑2024.09.17. 16:07:28
Nekünk egy olyan rendszerre van szükségünk, ahol a bevételeket a csúcsra járatjuk, a költségeket pedig lent tartjuk. Ezért áll ki a klub a szuperliga mellett. A BL jelenlegi lebonyolítása sem elég, és nem is szabad itt megállni, remélhetőleg ez csak átmeneti időszak.
Nem is írt senki olyasmit, hogy emiatt lenne változatosabb. Azért változatosabb, mert a nagyok egy közös súlycsoportban vannak, és nem aprózódnak szét több országos ligában, ahol 1-2 esélyes van országonként. De még a BL-nél is változatosabb.
Ezt nem így látom. Az EuroLigában például az elmúlt 5 kiírásnak 4 győztese volt, az NBA-ben 5 év alatt 5 különböző bajnok stb.
Ez pont azért van, mert kiegyenlítettek az erőviszonyok. Egy jó drafttal máris nagyot lehet ugrani, sőt, az egykori sereghajtó csapatok nem csak az élre tudnak ugrani, de meg is tudják tartani a ledraftolt játékosaikat. Egy hasonló kaliber nem sokáig maradna az Alaves-ben vagy az Ipswich-ben.
Miért ne lehetne?
Szerintem meg nem. Nagyon kevés nemzetközi meccset játszottunk eddig, és főleg kevés ellenfél ellen. Az új lebonyolításnak köszönhetően most több csapattal is összemérjük a tudásunkat. A sok meccses mizériával kapcsolatban én nagyon örülök Flick nyilatkozatának, amit Yamalról mondott. Játszania kell, bírnia kell. Az úszok, atléták mind terhelve vannak. A vízilabdázók néhány hónapon belül játszottak vb-t, eb-t, olimpiát. Sehol máshol nincs ilyen nyafogás, csak a labdarúgásban. Bírnia kell.
Pont azért, mert kiegyenlítettek az erőviszonyok. Ha a Real Madridból, a Barcelonából, a Bayern Münchenből távozik 1-1 nagyobb név, még mindig ütik-verik az otthoni mezőnyt. Ott meg nem, mert 1-1 változás máris borítja a kiegyenlítettebb erőviszonyok miatti törékeny sorrendet.Chino írta: ↑2024.09.17. 15:05:52De ami talán olyan változatossá tette az inkább egy ember személye. A Pats sem azért esett vissza, mert mondjuk a pénz vagy a szezon lebonyolítása miatt kiegyenlítődtek az erőviszonyok, hanem elment Brady, pótolni pedig egy újonc távolról sem tudta, (ez törvényszerű volt) Nem véletlenül ment olyat az a addigi pofozógép (de a Colts-ról is kb elmondható) Tampa.
Ezt inkább áthozom ide.gránit írta: ↑2024.09.16. 19:15:28Természetesen a pénz. A labdarúgóklub-tulajdonosok le vannak maradva. Ahol van eszük a tulajdonosoknak, ott létrehoztak egy top ligát, amibe nem ők teszik be a pénzt, hanem veszik ki belőle a pénzt. A bevételeket a csúcsra járatják, a költségeket meg lent tartják. A labdarúgás le van maradva. Ez már szinte mindenki másnak eszébe jutott, csak nekik nem.Damask írta: ↑2024.09.16. 17:59:46Perez és a többi klubvezető fő motivációja a szuperligával kapcsolatban a pénz. Semmi más. Túl kevés jut vissza a topcsapatokhoz abból a pénzből amit a topcsapatok termelnek meg a bajnokok ligájával. Ebben van valami, és őszintén, bármilyen változás a futballban, ami az UEFA kárára történik, csak jót tehet a futballnak, szóval Én a jövőben is szurkolni fogok azért hogy legyen valami a szuperligából.
A pénz meg történetesen egybeesik azzal, hogy még a bajnokságok is izgalmasabbak. Az, hogy az NFL 32 csapatból több bajnokot tudott adni, mint a BL ugyanannyi idő alatt több száz potenciális csapatból, sokatmondó. Az NFL rendszere egyszerűen hatékonyabb. Amúgy nem kell az NFL-t másolni, ha már az utánpótlás-nevelésünk és a draftrendszer közötti különbség szóba került. Játszik most is csapatunk egy hasonló top ligában (néha úgy csinálunk, mintha csak focicsapatunk lenne), ami csak annyiban hasonlít az NFL-hez, hogy a legerősebbek létrehozták a saját súlycsoportjukat, mert felfedezték azt, amire a boksz már évszázadokkal ezelőtt rájött.
Hogy ott is vannak dinasztiák, korszakok, az (sajnos) igaz. A több pénz mellett vannak további különbségek. Az esélyes csapatok sora egyrészt hosszabb, másrészt több meccset játszottak. Eddig a BL tavasszal kezdődött igazán, a győztes játszott 7 egyenes kieséses meccset. Ősszel hasonló erősségű csapattal nem is találkozott. Igazából alkalmi gálameccsek, nem egy igazi, egész évet lefedő sorozat. Ahogy meg egy másik topikban írtam, még annyi eszük sincs, hogy ezeket a rangadókat időben széthúzzák, hanem 1-2 időpontban rendezik meg őket fordulóként, hogy biztosra menjenek a nézettség minimalizálása érdekében.
Pont ezért volt feltűnőbb a régi rendszerben amikor egy középcsapat el tudott jutni a döntőig, mert ott egy "normál" és egy erősebb csoporton is túl kellett jutni, és csak utána jött az egyenes kiesés.brazilfan írta: ↑2024.09.05. 06:21:11A kiscsapatok meg tudnak verni egy nagyot egy-egy meccsen (ZTE-Manchester), de csak ritkán képesek erre két meccsen is. A csoportkörből továbbmenni még ennél is ritkábban tudnak, a döntőig eljutni pedig soha.
Magyar klubnak ez eddig háromszor sikerült (a regionális Közép-Európai Kupát nem számolom), és elképzelhetetlen, hogy valaha sikerüljön, akárhogyan szervezik is át a lebonyolítási rendszert. A BL-ben még a csoportkörig eljutás is egyre elérhetetlenebbé vált.
A Crvena Zvezda miért lett volna kiscsapat? A későbbi Barca-játékos Prosinecki, a később a Juventus-szal is BL-t nyerő Jugovics, a Milannal is BL-t nyerő Szavicsevics, Mihajlovics, ez a csapat alkotta annak a jugoszláv válogatottnak a gerincét, ami bejutott az 1992-es EB nyolcas döntőjébe, csak egy ENSZ-határozat miatt kizárták őket, és ugrott be helyettük a selejtezős csoportmásodik, tornát megnyerő Dánia. De az a Crvena Zvezda és az a jugoszláv csapat atom jó volt ám.
Így van, akkoriban több volt a meccs. Az új BL-formátum a mítoszok ellenére nem egy soha nem látott mérkőzésszámot jelent, hanem a visszaállást egy korábbi állapotra. Sőt, az új BL-lebonyolítást 15 meccsel is meg lehet nyerni, ha a győztes az első fázisban a top 8-ban végez, ami azért elég valószínű lesz. Ezzel szemben az akkori lebonyolításban 17 meccsre volt szüksége a győztesnek.
Szerintem egyáltalán nem igaz, hogy kis csapatok nyerhetik. csak a 21. században rengeteg meglepetésvolt. Pedig régebben még a lebonyolítás is más volt, ami szintén nem a kis-közepes csapatoknak kedvezett. Sokkal több meccs, kétszer kellett csoportból továbbjutni az egyenes kieséshez. Ott volt a Valencia, egymás után kétszer jutott a döntőbe, a Bayern ellen is éppen hogy alulmaradt a tizenegyesekkel, volt itt Porto-Monaco döntő, a Spurs-Pool idején sem volt utóbbi igazi Bl-esélyes, 20/21-ben a Chelsea már simán alsó- középcsapat volt és ilyen Atma-Real ágon döntőzve verte a Cityt. Tavaly a BVB halálcsoportot nyerve menetelt a döntőbe Atmán-PSG duón átlépve menetelt a döntőbe, ahol szintén nem volt egyértelmű a kimenetel. De biztos voltak még ilyenek, csak most hirtelen nem emlékszem.gránit írta: ↑2024.09.04. 12:53:28Ezek a csapatok azért nyertek nemzetközi kupákat, mert erősek voltak. A '60-as években a Fradi nagyon nem azt a szintet képviselte a mezőnyben, mint ma. Ma már hihetetlenül hangzik, de abban a csapatban egy aranylabdás játékos játszott, abból a csapatból többen EB-elődöntőt játszottak. Akkor ők egyáltalán nem számítottak kicsinek. "Kicsi" akkor sem nyerhetett BEK-et, azt nem lehetett úgy rövidítgetni, hogy kis csapat nyerje. És szerencse, hogy azóta több meccsből áll a BL, mert több jó meccset láthatunk. Ami az NL-t és a válogatott tornák bővítését illeti, a FIFA teljes mértékben a kiscsapatok érdekeit nézi.