Chino írta: ↑2024.08.14. 13:47:51Mondjuk az olasz klubok szerintem nem teljesen jó példák. Roma, Milan az utóbbi három évben kb. annyit, vagy kicsit többet költött, mint mi és előbbi a Serie A 6. helyénél talán nem is futott jobbat, a Juvénak pár éve becsúszott egy bajnoki cím, de azóta még Bl induló helyen sem végeztek, pedig közel 500 milliót költöttek.
Mi szinte a 0-ról kezdtünk, Araujón, Pedrin, De Jongon és ter Stenen kívül abból a csapatból kb. senki nincs. És ne felejtsük, hogy "elvesztettük" Messit, akire az egész csapat, taktika épült és a győzelmek, címek kb. 70-80 %-át neki köszönhetjük.
Az olasz klubok is közel nulláról indultak, 2-3 éve még iszonyú mélyen volt az olasz foci. Azóta az Inter és fogjuk rá a Milan tényezők lettek megint európai szinten, a Napoli is rendre eldöcög egy darabig, a Roma húzza a másodlagos sorozatokat, a Juvéról meg nem tudni, mert eltiltották őket.
És nem is az a lényeg, nézd meg, kikre mennyit költöttek idén és tavaly. Visít a különbség sporszakmailag. Oké, felejtsük el a tavalyit, amikor nem volt keret, csak nézzük az ideit. A Milant felsoroltam, Morata, Pavlovic, Emerson, és nagyon valószínű, hogy Fofana. Ez a négyes kb Olmo áráért, akinek vagy nem volt hiány a posztján, vagy ha szélsőnek jön, akkor annak so-so.
Roma 1 fokkal talán kisebb minőségű sort hozott el ennyi pénzért, ott Dovbyk kicsit kilók, de nem sokkal.
Juve is Khéphren Thuramokat hozott 20 millióért. Atyaég, mit meg nem adnék egy Khéphrenért ide vkp posztra... 20 millióért.
A két legjobb vkp-t hozza el két olasz klub franciaországból olcsón. Ezt külön kiemelném, mert nálunk ez a legnagyobb gond évek óta. Pedig tuti kisebb a vonzerejük, mint nekünk. Kb egy vkp-gyár az a liga, és minden évben klasszis-nagyon jó játékosokat visznek el onnan - kivéve minket.
Az Inter is 4 játékost hozott 60 millió körüért, még ha Frattesin kívül a többi csak padra jött. De ez kicsit más, az ő keretük közel kész volt.
Nem 1 EB-s szupersztárra voltak ráakadva, hanem szépen dolgoztak a megfigyelőik, és javarészt olcsón minőségi játékosokat hoztak. Tavaly is ugyanez volt a tendencia, látszott is az olasz bajnokság erőteljes javulása. Ha ez így folytatódik, elég gyorsan be fognak előzni minket. Nem csak az Inter, aki jelenleg az igazi szűk elitben van, a Milanra azt tippelném, idén már jobbak lesznek (BL eredménytől függetlenül, az elég lutri), a Juve meg sötét ló.
Volt nekünk jó gerincünk, és ha nem visszük túlzásba, van egy Masiánk, ha csak feleolyan jól igazoltunk volna, mint pl az elmúlt két évben a Milan, szerintem nagyon jól állnánk. Ott analitikus, amerikai rendszer alapján megy a játékoskiválasztás. Nálunk meg kicsit úgy tűnik mintha ráböknénk valakire aki épp felkapott, és ennyi.
Pedig fiatalokat a B-be meg egész jól igazolgatunk.