Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
15
28%
Nem
38
72%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.10. 13:15:15

Az utolsó mondattal egyetértek, de ez szerintem teljesen más téma. Amikor Yamal 16 évesen, kőkeményen melózva már sétálni is alig tud, a térdére támaszkodva lihegi végig a félidőt, és akkor is 90 percig fent van, zsinórban ötödször, az nem a fizikai felkészítés gondja, hanem a korából adódó elmebeteg szintű túlterheltség, Gündogannál, Lewynél, a végén már Cubarsínál is hasonló a helyzet, vagy az általad emlegetett példában Pedrinél, De Jongnál pl, akikkel ez sérülések utáni meccseken történik meg, ami akármilyen erőnléttel bíró csapatnál is tök természetes. Xavi ámokfutást rendezett ezekben a szitukban, de szerintem ez más téma, mint en bloc az erőnléti állapot. Ezek "csak" borzasztó döntések a kezdők összeállításakor és a cseréknél, azok idejénél, illetve a rotáció hiánya. Ezekre is visszavezethető, mikor bizonyos meccseken tényleg elfogyunk, az ellenfél már négyet cserélt, Xavi meg a 80. percben elkezd gondolkodni, hogy talán két 23-28 éves játékost lehozhatna már.

Nagy meccseken sem ez volt szerintem, még a klasszikókon sem. Első körben a kisebbeket nézzük, ilyen Villarreal elleni mészárlásokat. A védelem katasztrófa volt, a végén meginogtunk, aztán olyan szinten kitámadtunk, hogy kábé meginvitáltuk az ellent még 1-2-re. A klasszikókon sem nagyon az volt szerintem a lényeg, hogy elfáradtunk, és fölénk nőttek, hanem történt valami, amitől megzavarodtunk, és aztán behátráltunk, ez jellemző ránk, nem csak a meccs végén, bármikor, akár meccs elején is, ha történik valami, és akkor nyilván nem lehet erőnléti gondokról beszélni.
Olyan is van, hogy egyszerűen túlzottan kitámadunk a kapott gólnál vagy döntetlen helyzetnél, Xavi ezt a balanszot nem tudta nagyon megtalálni, vagy védekező szellemben 1-0-áztunk, vagy sokgólos ki-ki meccseket hoztunk komikus védekezéssel. Az elmúlt két évben szerintem az volt nála a hullámzás, hogy mindig megpróbált Barcás focit tolni, abban elvérzett, majd beálltunk stabilabb rendszerbe, aztán megint megjött a kedve a támadófocihoz, és megint nem jött össze, majd megint stabilizált.

Szerintem ez egy mentális, vagy inkább szervezettségi probléma. Valahogy nem tudunk mihez nyúlni, ha baj van. Olyan ez, mint egy egyéni sportoló, legyen tenisz, bármi, aki nagyon jó, de random, rossz mozdulata van. Ezek a típusú játékosok amikor kell, nem tudnak az alapokhoz nyúlni, és szétesnek rendre, amikor baj van. Itt is valami hasonlót érzek, kapunk egy gólt váratlanul, és senki nem tudja, mit csináljon, szerintem még azt sem tudjuk fejben eldönteni, hogy most akkor támadjunk ki, vagy őrizzük jobban a kapunkat, vagy úgy egyáltalán, elbizonytalanodunk, előjönnek a rossz emlékek, tudomisén, valami ehhez hasonlót képzelek el.

Én ezek miatt állítom, hogy nem maga a felkészítés volt a fő gond, még akkor sem, ha az nem volt 100%-os esetleg. Más okokban látom bizonyos meccseken az összeeséseket, a többségén eleve inkább még mi szoktuk fokozni a nyomást a végén.
Ebben várom Flicktől az előrelépést. Jobb döntésekben, nagyobb szervezettségben, győztesebb mentalitásban. Mert az nem kérdés, hogy a sportpszichológiában rendre emlegetett két opció közül mi évek óta nem a győzelemért játszunk, hanem a vereség elkerüléséért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2024.06.10. 11:27:52

Az a baj, hogy ezek a számok megint ugyan olyan csalókák, mint Raphinha esetében. A számok nagyon jók, csak éppen ha nézed 90 percen keresztül a meccset, akkor 2 éve fizikai fájdalmat okoz amikor hozzá kerül a labda.

Az én tapasztalatom a tavalyi és az idei szezonnal kapcsolatban is, kísértetiesen hasonló, mint amit Laporta mondott. 60. percig vagyunk, voltunk kalibrálva a nagy meccseken, utána lefőtt a kávé a középpályán. Megszűnt a presszing, jöttek a 10-15 centivel hosszabb, rövidebb passzok, stb. Tavaly pl. a hazai El Clasico-n tisztán emlékszem rá, hogy az, hogy Gavi saját lábán le bírt jönni a pályáról, a világ 8. csodája volt. Ugyan úgy idén többször is ordítoztam a TV-vel, hogy Pedrit mi a francért nem hozza le, hiszen a gyerek már 20 perce nem bír lépni és csak a 80.-ik, de volt, hogy a 85.-ik perc után cserélte le.

Szóval számomra ez volt a tapasztalat, hogy a nagy meccseken, vagy ahol az ellenfél nem állt be védekezni ellenünk, ott a 60. perc után jelentős tempó csökkenés történt a játékunkban. Ez a jelenség a leginkább észrevehető és legfájóbb a két El Clasico-n volt, főleg a hazain.

Tehát én ezt a kritikát teljesen jogosnak és valósnak érzem. Ezen mindenképpen változtatni kell. Illetve a szemmel láthatóan végkimerüléssel küzdő játékosok időben való lecserélése tekintetében is.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.10. 09:35:28

FcBarcelona1 írta:
2024.06.10. 09:24:28
bence0330 írta:
2024.06.09. 11:27:13
Szerintem Xavi rossz utolsó évében, irányában, a váltás okai közt nincs a top 5-ben, vagy a top 10-ben sem a fizikai felkészítés, más típusú problémák okozták a gondokat.
Ezzel nagyon nem értek egyet. A fizikai felkészítés hiányosságai szerintem top 3-as hiba. A Reál mentális állapotáról rengetegszer volt már szó. Általában arról nem beszél senki, fizikálisan milyen jól fel vannak készítve, és a formaidőzítés mennyire működik jól a hírek szerint Pintus által.
Szerintem: mikor a PL nagy csapatai év végére kezdenek kifújni a nagy versenyben, a Real akkor van a legjobb formában, és a legyengült La Ligaban, ahol 2-3 csapat megy a bajnoki címért sincs túl nagy kihívás, tavaly lényegében kiszálltak, idén megynyerték a BL lényegi szakaszára.
Sajnos a hírek szerint nálunk évek óta, nem fektetnek rá nagy hangsúlyt, csak ezt a tudás valamennyire tudta kompenzálni Messiékkel.
De ezt láthatjuk a La Ligában is a kis csapatoktól, a fizikális felkészítés tudja kompenzálni a tudásbeli hiányosságokat, és rendre megnehezítik a nagyobb csapatok dolgát az erőnlétükkel és szervezettségükkel. Minőségben szerencsére még mindig ég és föld a különbség a Barca és a többi kis csapat között, így az egyéni kvalitások jóvoltából hoztuk a meccseket, akár bedarálva a kicsiket. A BL-ben, EL-ben, már a kisebb csapatokkal is meggyűlt a bajunk.
Nem mondom, hogy perfekt volt, de látványos volt a javulás Xavi alatt. Most februári cikket találtam csak hirtelen, de akkor egész Európában az egyik legjobb hajrások voltunk. A góljaink 40(!!!) százalékát lőttük a 75. percben, és folyamat arról beszéltünk, hogy már megint, és már megint hozunk egy "madridot". Megállás nélkül döntöttük el a végén a meccseket, rendre beszorítva az ellent. Nagycsapatokkal is meg tudtuk csinálni, mint a PSG odavágó. A kiengedett meccsek inkább úgy történtek, hogy be voltunk tojva a BL-től, vagy kaptunk egy gólt, és mintha beindult volna egy bombariadó, mindenki össze-vissza kezdett el rémülten rohangálni.

A formaidőzítés teljesen más kérdés szerintem, az nyilvánvalóan lehetetlen úgy, hogy csapágyasra járatod a kulcsembereid. Milyen érdekes, a dacból folyamat lecserélt Raphinha rendre csúcsformában volt a nagy meccseken. Gündogan, Lewy, Cubarsi, Yamal meg rendre árnyékuk voltak önmaguknak ezeken. Vagy sérülések után azonnal kezdő, mint Fenkie, persze, hogy nem leszünk úgy fizikálisak egy ilyen meccsen. De szerintem ez nem a fizikai felkészítésből adódik, hanem a botrány keretmenedzsmentből. Ha ez jobb lett volna, simán hozzuk a PSG meccset egy top formában lévő Lewyvel, Gündogannal, és lehet, hogy BL-döntőzünk.

A Poolnál aztán van fizikai felkészítés, de már zsinórban 3. évben vagy futnak egy elképesztő, zsneiális évet, és kifulladnak a végére, vagy megsérül minden játékosuk. Sajna másmilyen, de hasonlóan intenzív játékot játszunk, vagyis próbálunk, fejvesztett módon próbálunk letámadni, szerintem ez is növeli a sérülésveszélyt és a kimerülést. Ez mondjuk Flick-kel sem fog megváltozni, persze lehet azt a letámadást okosabban is csinálni, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.06.10. 09:24:28

bence0330 írta:
2024.06.09. 11:27:13
Szerintem Xavi rossz utolsó évében, irányában, a váltás okai közt nincs a top 5-ben, vagy a top 10-ben sem a fizikai felkészítés, más típusú problémák okozták a gondokat.
Ezzel nagyon nem értek egyet. A fizikai felkészítés hiányosságai szerintem top 3-as hiba. A Reál mentális állapotáról rengetegszer volt már szó. Általában arról nem beszél senki, fizikálisan milyen jól fel vannak készítve, és a formaidőzítés mennyire működik jól a hírek szerint Pintus által.
Szerintem: mikor a PL nagy csapatai év végére kezdenek kifújni a nagy versenyben, a Real akkor van a legjobb formában, és a legyengült La Ligaban, ahol 2-3 csapat megy a bajnoki címért sincs túl nagy kihívás, tavaly lényegében kiszálltak, idén megynyerték a BL lényegi szakaszára.
Sajnos a hírek szerint nálunk évek óta, nem fektetnek rá nagy hangsúlyt, csak ezt a tudás valamennyire tudta kompenzálni Messiékkel.
De ezt láthatjuk a La Ligában is a kis csapatoktól, a fizikális felkészítés tudja kompenzálni a tudásbeli hiányosságokat, és rendre megnehezítik a nagyobb csapatok dolgát az erőnlétükkel és szervezettségükkel. Minőségben szerencsére még mindig ég és föld a különbség a Barca és a többi kis csapat között, így az egyéni kvalitások jóvoltából hoztuk a meccseket, akár bedarálva a kicsiket. A BL-ben, EL-ben, már a kisebb csapatokkal is meggyűlt a bajunk.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.06.09. 21:24:30

FcBarcelona1 írta:
2024.06.09. 18:18:21
Fizikai felkészítés vitában
Ma a Marca cikke hozta le, hogy nem volt elég a fizikai felkészítés. Volt már erről minden neves portálon hír.
Nekem a legtanulságosabb, hogy elvileg a hírek szerint már februártól jóval intenzívebb lettek az edzések a játékosok kérésére és jöttek is az eredmények. Ha ez igaz, lényeges, mert Flickéknek sem kell 1-2 év, hanem elég pár hét, vagy hónap, hogy jobb formába kerüljenek a játékosok.
https://barcauniversal.com/barcelona-pl ... psg-clash/
A Marca hírére nem alapoznék feltétlenül, de a Barca rádió általában megbízható hírforrás.
Ha már a játékosok is jelezték igényüket az intenzívebb edzéseket illetően, akkor nagyon nagy (védhetetlen) hiányosságoknak kellett lenniük!
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.06.09. 18:18:21

Fizikai felkészítés vitában
Ma a Marca cikke hozta le, hogy nem volt elég a fizikai felkészítés. Volt már erről minden neves portálon hír.
Nekem a legtanulságosabb, hogy elvileg a hírek szerint már februártól jóval intenzívebb lettek az edzések a játékosok kérésére és jöttek is az eredmények. Ha ez igaz, lényeges, mert Flickéknek sem kell 1-2 év, hanem elég pár hét, vagy hónap, hogy jobb formába kerüljenek a játékosok.
https://barcauniversal.com/barcelona-pl ... psg-clash/
A Marca hírére nem alapoznék feltétlenül, de a Barca rádió általában megbízható hírforrás.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.06.09. 17:41:19

bence0330 írta:
2024.06.09. 11:27:13
Egyetértek, én is megvédtem volna Xavi helyében a stábom, van is azért bőven érv amellett, amit mond, persze a Dembélés mondata akkor is elég nevetséges marad. Meg azzal is, hogy Laportának kár ilyen nyilatkoznia, max olyan konxtextusban/módon, hogy "ebben talán még lehetne fejlődni", de inkább még így sem.

Laporta általában teszi amit tennie kell, és mondja, amit mondania kell, fura, hogy pont eszébe jutott egyszer egy ilyen egyenesebb nyilatkozat, eléggé karakteridegen volt. Főleg itt Xavi fizujának elengedése előtt/után, ha az még nem lett lezsírozva, meg is gondolhatja magát (bár kétlem), ha meg igen, akkor azért rosszat én már róla, azaz a munkájáról nem mondanék, akár igaz, akár nem.

Szerintem Xavi rossz utolsó évében, irányában, a váltás okai közt nincs a top 5-ben, vagy a top 10-ben sem a fizikai felkészítés, más típusú problémák okozták a gondokat.
Xavinak annyit tudnék felróni, hogy bizonyos játékosoknak tényleg nagyon kevés lehetőséget adott. Másokból meg nem sikerült kihozni jó teljesítményt. Pl Kessié is tuti többet tud annál, mint amit itt mutatott.
Az egész munkáját nézve viszont rendben voltunk, sikerült rangadókat nyerni és ez az egyik legfontosabb dolog. A játék idén inkább volt elfogadható, mint tavaly, amikor jött a sok 1:0 ás meccs. De az se igaz, hogy a német edző majd mindent megold. Csodálkoznék, ha jövőre Bl-t nyernék vagy az ideitől jobb eredmények jönnének.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2624
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.09. 14:38:27

Mielőtt kikiáltanánk Laportát minden rossz okozójának, ne feledjük, hogy az interjúban a riporter még csak nem is rákérdezett erre a témára, hanem egy konkrét állítást tett.

Riporter: "A fizikai felkészültség egy olyan pont, amin javítani kell"

Így, kérdés helyett. Még csak nem is Laporta kezdett el szószátyár módon magától ömlengeni a fizikai felkészítés hibáiról, és még csak nem is egy riporteri kérdésre válaszolt (ebben az esetben is csak a kérdésre válaszolt volna Laporta), hanem a riporter maga jelentette ki, hogy ezen javítani kell. Laporta erre reagált (ha meg nem a riporter szavaira reagálna, és nem őszintén beszélne, akkor meg az lenne a fejéhez vágva, hogy mellébeszél, terel, vetít, kamuzik, elhallgatja a problémákat, nagyotmondó, hazudozik, a fellegekben jár stb), de le is szögezte, hogy nem rosszul voltak felkészítve a játékosok, hanem egyszerűen javulnunk kell ezen a téren, amit szerintem nyugodtan el lehet ismerni. Semmi olyat nem mondott Laporta, amin Xavinak fel kellene kapnia a vizet.

„Idén láttuk, hogy a 60. percben rendre visszaesett a csapat teljesítménye, és a szakmai stáb is látta, hogy nem úgy fejeztük be a meccseket, ahogyan azt szerettük volna. A Real Madrid mindkét bajnoki találkozónkat az utolsó percekben nyerte meg, amikor még éltek a bajnoki reményeink. Ezeken a dolgokon javítani kell. Nem azt mondom, hogy rosszul voltak felkészítve a játékosaink, de javulnunk kell e téren, és Flick a mentalitásával javítani fog ezen."

Ősszel volt egy olyan periódusunk, amikor gyakran elfogytunk a végére, például a Porto elleni első meccsen, a Sahtar elleni második meccsen, de a Real Madrid ellen is csúnyán összezuhantunk 60 perc után. Meglepően sok meccset nyertünk meg a hajrában ebben szezonban, de volt olyan időszak, amikor a meccsek végére kifújtunk, az pedig tény, hogy Flick Bayern Münchene fizikailag egy tökéletesen felkészített csapat volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.09. 11:27:13

Egyetértek, én is megvédtem volna Xavi helyében a stábom, van is azért bőven érv amellett, amit mond, persze a Dembélés mondata akkor is elég nevetséges marad. Meg azzal is, hogy Laportának kár ilyen nyilatkoznia, max olyan konxtextusban/módon, hogy "ebben talán még lehetne fejlődni", de inkább még így sem.

Laporta általában teszi amit tennie kell, és mondja, amit mondania kell, fura, hogy pont eszébe jutott egyszer egy ilyen egyenesebb nyilatkozat, eléggé karakteridegen volt. Főleg itt Xavi fizujának elengedése előtt/után, ha az még nem lett lezsírozva, meg is gondolhatja magát (bár kétlem), ha meg igen, akkor azért rosszat én már róla, azaz a munkájáról nem mondanék, akár igaz, akár nem.

Szerintem Xavi rossz utolsó évében, irányában, a váltás okai közt nincs a top 5-ben, vagy a top 10-ben sem a fizikai felkészítés, más típusú problémák okozták a gondokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.06.09. 11:22:53

Általában sem tartom jó ötletnek, hogy egy elnök a nyilvánosság előtt szakmázzon, és csalhatatlanul rámutasson a csapata gyenge pontjára, sajnos Laporta is akkora futballszakértő, hogy muszáj véleményt mondania.
Xavi helyében én is megvédtem volna a stábom munkáját, bár a körülményeket nem ismerem, lehet, hogy egy interjúban kérdeztek rá Laporta észrevételeire.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.06.09. 08:11:08

bence0330 írta:
2024.06.08. 21:28:21
Főoldali cikkel kapcsolatosan: Noha egyetértek azzal Xavival, hogy messze nem volt olyan rossz a fizikai felkészítés, mint mondják, hisz miénk a legtöbb utolsó negyedórás gól, de itt hangosan felröhögtem:

"...olyan fizikális játékosok hiányoztak ebben a szezonban, mint Ousmane Dembélé..."

Nem tudom, nála létezik-e kevésbé fizikális játékos, kb egy meccset hajtott végig tavaly, abba bele is sérült.

Aztán lehet hogy ez valami félrefordítás, nem néztem utána, de ez így nagyon vicces lett.
Én kedveltem Dembelét, de hétközben nagyot röhögtem.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... time-talk/
Dembelé és a Pizza. :)
Hagyjuk már. Kis túlzással Közben Lewyn és Gündoganon kívül nem volt játékos, aki lejátszott egy egész szezont, össze vissza voltak dobálva a játékosok, sok sok izomsérülés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.08. 21:28:21

Főoldali cikkel kapcsolatosan: Noha egyetértek azzal Xavival, hogy messze nem volt olyan rossz a fizikai felkészítés, mint mondják, hisz miénk a legtöbb utolsó negyedórás gól, de itt hangosan felröhögtem:

"...olyan fizikális játékosok hiányoztak ebben a szezonban, mint Ousmane Dembélé..."

Nem tudom, nála létezik-e kevésbé fizikális játékos, kb egy meccset hajtott végig tavaly, abba bele is sérült.

Aztán lehet hogy ez valami félrefordítás, nem néztem utána, de ez így nagyon vicces lett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.29. 23:51:50

Sonoma írta:
2024.05.29. 22:54:31

Nekem nem az a problémám, hogy másképp lát/értelmez.bizonyos dolgokat, hanem Xavi nyilvánvaló hibáit, hiányosságait is védelmébe veszi.
Megy a hárítás bármilyen kritika után függetlenül attól, jogos-e vagy sem.
Mindig azt hozza ki a végén, hogy nála jobbat úgysem találunk.

1. Addig én is elfogadom, míg látom a fejlődést a csapaton. De amikor, az edzői elképzelés és a játék nem passzol egymáshoz, hadd legyen már kétkedés. És mindig elfelejtődik ( ezek szerint nálad is), hogy ez nem amatőr szintű foci. Ez kőkemény üzlet. Ha nem hozok eredményeket, nem jönnek a szponzorok, kevesebb a pénz= kevesebb a minőségi játékos.
Lehet Perezt bírálni, de az ő koncepciója sikeresebb, mint a miénk. Nincs pótolhatatlan játékos/edző nála. Lehet lelketlenebbnek mondani, de ehhez a szinthez időnként sajnos ez is kell.

2. Ez a tipikus szerecsenmosdatás. Igen kikaptunk, de a bíró, egyéni hibák ( a másik csapatnál miért nincs??), rutinosabb másik edző stb.
Kifogások tárháza kimeríthetetlen. És nincs kétkedés. Folyamatosan azt írta, időt kell adni, hogy Xavi át tudja adni az elképzeléseit, mert nála úgyse jön jobb. Közben a fél csapatot lecserélné Xavi (?!).

3. Jó neked. Vissza a kettes ponthoz. Az elfogultságot nagyon szépen körülírtad ezzel a "jobban védi az edzőt, mint más"-sal.
Igazságtartalom? Ezt meg hogy érted? Hány %- nak kell lennie, hogy releváns legyen? Azért az ritka, ha valaki 0 igazságtartalommal mond véleményt.
Az, hogy Xavinak voltak jó taktika húzásai időnként, beépített fiatalokat, nem vitás. De emellett nem sikerült tartós fejlődési pályára állítani a csapatot. Van igazságtartalma, ha kiemeli mit tett a csapatért, de összességében ő az akire építhetett volna hosszútávon a Barcelona? Mert ez utóbbi számít.

Mások is írták, én is azt mondom meg kell köszönni neki azt, hogy egy ilyen nehéz időszakban vette át a csapatot. Hálásnak lenni érte, de látni kell azt is, hogy a csapat nem úgy fejlődött a keze alatt, ahogy elvárható lett volna ezen a szinten. Máshol sem adnak több időt az edzőknek.
A Xavival kapcsolatos részben kb tökéletesen egyetértünk. Az utolsó mondat kb nálam is összefoglalja a lényeget. De ha erre valaki azt mondja, hogy x év után BL-negyeddöntőztünk, post-Messi érában, ergo mégiscsak javultunk, akkor meg (mi a szerecsenmosdatás ellentéte?) azt érvelnéd rá gondolom, amit én is, hogy gyenge volt az ág. Ami tökéletes inverze annak, hogy múlt évben azért nem negyeddöntőztünk, mert erős volt az ág. Mitől validabb érv ez, mint a másik?

Fordítsuk meg, hány % igazságtartalom kell, hogy ne fogadd el valid érvnek, véleménynek? Eleve nehéz konkrét igazságtartalomról beszélni, mert ehhez kellene legalább néhány alternatív univerzum, ahol más edzők máshogy csinálták volna a dolgokat., és még akkor is necces lenne valamit tutira állítani. Mondjuk én majdnem tutira veszem, hogy ha a hullagyenge FDJ helyett Fermín kezd a nagy meccseken tavasszal, akkor jobb eredménysorral jövünk ki belőle. De lehet, hogy még durvább verést kaptunk volna, még ha én személy szerint erre nem látok sok esélyt.
Persze szerintem is van 1-2 olyan dolog, ami nem nagyon lehet vita tárgya, hogy hibázott, főleg, amit az idő is igazol aztán, fiatalok, keretmenedzsment, viselkedés. De másnak meg más az igazsága. Én sem mondom azt, hogy érts ezzel, vagy vele egyet, véletlenül sem, csak az "ez a baj"-t éreztem egy hangyányit erősnek, mert én nem érzem bajnak. Részben ez tartja fenn a focit, mint sportágat, persze ez nem csak a focira igaz.

És akkor ezzel rákanyarodtam a legfőbb érvre, a klub, játékos, edző iránti rajongásra, elfogultságra. Ilyen is lehetséges, de baj szerintem ezzel sincs, tök természetes dolog, sőt, lehet, hogy ha csupa kritikus alak nézegetné a meccseket, tizedennyi ember nézné a focit
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.29. 22:54:31

bence0330 írta:
2024.05.28. 22:57:17
Sonoma írta:
2024.05.28. 17:35:19
Ugyanez megy Xavinál is. Bármit csinál rosszul, megy a mosdatás, másra mutogatás. Ő biztosan nem hibázhat.
1. Bár nem nekem szólt de szerintem ezzel semmi gond nincs, hozzáállásbeli különbség. Van, aki pl. elfogadja, hogy ő az edző, és ennek megfelelően ő biztos jobban tudja, mint mások.
...
2. Felteszem, az ilyen típusú vélemények sem arról szólnak (szerintem), hogy mindent elhisz neki, és mindent jónak tart, amit csinál, hanem hogy összességében úgy ítéli meg, hogy pozitív, így ha valamit nem csinál jól, belefér, mert közben meg mondjuk amúgy jó edzőnek tartja, és más is hibázna, max nem pont ugyanabban a témában, amiben épp Xavi.
...
3. Én nem érzek semmi problémát abban, amit ír, vagy hogy jobban védi az edzetlenülőt, mint mondjuk valaki más, legyen az ő, Chino, akárki. Főleg, hogy jellemzően van igazságtartalma akkor is, ha én pl. totál más gondolok.

Nekem nem az a problémám, hogy másképp lát/értelmez.bizonyos dolgokat, hanem Xavi nyilvánvaló hibáit, hiányosságait is védelmébe veszi.
Megy a hárítás bármilyen kritika után függetlenül attól, jogos-e vagy sem.
Mindig azt hozza ki a végén, hogy nála jobbat úgysem találunk.

1. Addig én is elfogadom, míg látom a fejlődést a csapaton. De amikor, az edzői elképzelés és a játék nem passzol egymáshoz, hadd legyen már kétkedés. És mindig elfelejtődik ( ezek szerint nálad is), hogy ez nem amatőr szintű foci. Ez kőkemény üzlet. Ha nem hozok eredményeket, nem jönnek a szponzorok, kevesebb a pénz= kevesebb a minőségi játékos.
Lehet Perezt bírálni, de az ő koncepciója sikeresebb, mint a miénk. Nincs pótolhatatlan játékos/edző nála. Lehet lelketlenebbnek mondani, de ehhez a szinthez időnként sajnos ez is kell.

2. Ez a tipikus szerecsenmosdatás. Igen kikaptunk, de a bíró, egyéni hibák ( a másik csapatnál miért nincs??), rutinosabb másik edző stb.
Kifogások tárháza kimeríthetetlen. És nincs kétkedés. Folyamatosan azt írta, időt kell adni, hogy Xavi át tudja adni az elképzeléseit, mert nála úgyse jön jobb. Közben a fél csapatot lecserélné Xavi (?!).

3. Jó neked. Vissza a kettes ponthoz. Az elfogultságot nagyon szépen körülírtad ezzel a "jobban védi az edzőt, mint más"-sal.
Igazságtartalom? Ezt meg hogy érted? Hány %- nak kell lennie, hogy releváns legyen? Azért az ritka, ha valaki 0 igazságtartalommal mond véleményt.
Az, hogy Xavinak voltak jó taktika húzásai időnként, beépített fiatalokat, nem vitás. De emellett nem sikerült tartós fejlődési pályára állítani a csapatot. Van igazságtartalma, ha kiemeli mit tett a csapatért, de összességében ő az akire építhetett volna hosszútávon a Barcelona? Mert ez utóbbi számít.

Mások is írták, én is azt mondom meg kell köszönni neki azt, hogy egy ilyen nehéz időszakban vette át a csapatot. Hálásnak lenni érte, de látni kell azt is, hogy a csapat nem úgy fejlődött a keze alatt, ahogy elvárható lett volna ezen a szinten. Máshol sem adnak több időt az edzőknek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.29. 17:47:35

Zoldbela írta:
2024.05.29. 14:58:48
Utánanéztem!
A Barcánál jellemzően 2 ... 3 naptári évet érintett egy-egy edző pályafutása.
Összesen 60 edző irányította a csapatot, Flick lesza a 61.
Kivételek (kövér, aláhúzott betűkkel írva akik jelentősen hosszabb ideig regnáltak):
- Jack Greenwell (1913-23, 1931-33)
- Enrique Fernández (1947-50)
- Ferdinand Daucik (1950-1954)
- Marinus Michels (1971-75, 1976-78)
- Terry Venables (1984-87)
- Johan Cruyff (1988-96)
- Louis van Gaal (1997-00/2002-03)
- Frank Rijkaard (2003-2008)
- Josep Guardiola (2008-2012)
- Luis Enrique Martínez (2014-2017)
- Xavi Hernández (2021-től napjainkig)

Forrás: https://www.fcbarcelona.com/en/club/history/coaches

A fentiek alapján: nincs okunk azt állítani, hogy Xavi nem kapta volna meg a lehetőséget a bizonyításra.

Természetesen nem vitatom, hogy a legjob tudása szerint, tiszta szívvel végezte a munkáját, de ahogy láthatjuk, az átlagot meghaladó türelmet és bizalmat kapott.
Ez mind szép szép és jó, de szerintem ennyire visszamenni az időben nem annyira releváns. Ha a 21. századot nézzük szerintem úgy lehet komolyabban véleményt formálni.
Xavi egy mentálisan, fizikálisan béka segge alatt lévő csapatot vett át, ami minőségben sem volt a legfényesebb, másfél év-két év alatt gyakorlatilag az egész keretet le kellett cserélni és nem 3-400 milliók álltak rendelkezésre, hanem szinte teljes mértékben "kukázni" kellett. Ingyen igazolható/kölcsönjátékosokból kellett a csapatot felépíteni.
Ha vesszük Rijkaardot, azért ő olyan játékosokat kapott, mint Ronaldinho, Deco, Eto'o, meg volt valami "M" betűs argentin kölyök is. Meg volt ott még Yaya,Henry stb. Ha jelenleg csak egy Elefántunk lenne. állítom végig a bajnokságért és a BL győzelemért mentünk volna.
Az első két évében sikerült egy ligát behúzni, a Bl-ból nyolcaddöntőkig húztuk, a kupában sem jutottunk sehová. Sőt, ha nem jön szezon közben egy Davids olyan csúnya lett volna a szezon vége, mint nagyon régen.
Lucho sem egy nyeretlen kétévesekből álló csapatot vett át, simán top 3-as keret volt egy MSN-el az élen. Sőt, nem hiszem, hogy nagy kockázat azt állítani, hogy még egy BL-döntőre hivatott volt az a csapat, de simán elcsúsztunk egy Juvén.
Valverdéről inkább nem beszélek, a Bl történelmünk legnagyobb zakóit szenvedtük el alatta, a római és liverpooli kaland, félig meddig a a 8:2. A legtöbb csapatnál már az első kiesés után menesztették volna az edzőt.
De, ami a legfontosabb, hogy ezek az edzők egy olyan csapatot vettek át, aminek a magja együtt volt már egy ideje. A jelenlegi csapatból kb. 3-4 játékos van akik már Xavi előtt is a csapattal voltak.

Xavi kapta az utóbbi 20 év talán legnehezebb feladatát, elindítani egy post-Messi korszakot. Mindenki tudta, hogy ez nagyon keserves lesz és eredményekben hatalmas visszaesés. Közel egy évtizedig arról szólt minden, hogy majd ő kihúz minket a trágyából. Ha csak azt vesszük figyelembe, hogy rengeteg X vagy szoros vereség sült volna el máshogy már másképp fest az egész. És ez csak egy aspektus.
Hogy nézett ki pl. Valverde alatt a taktika: add oda a Bolhának aztán majd ő megoldja.

Párhuzamba állítani Pap-pel lehet, ő vett át egy hasonló csapatot és építette fel. Persze kellett hozzá egy jó anyag, de ő szedte össze és reformálta meg az egészet, az ő munkásságát nem igazán fogja megismételni senki.

Ráadásul az utánpótlásból sem láttunk még ilyen rövid idő alatt felkerülni,akik mellett kb. csak ki kell tartani.

Számos hibája volt. Rotáció, magatartás, konokság stb. de ha pro-kontra értékeljük a munkásságát, szerintem pozitívumként könyvelhetjük el.
Igazából a legnagyobb probléma szerintem az volt, hogy nagyon korán, nagyon kevés rutinnal ült le vezetőedzőként a padra, főleg egy nagyon nehéz időszakban. Ez részben Laportáék hibája is, még az Al-Sadd edzőjeként lenyilatkozta, hogy egyelőre nem akar idejönni, de annyira ment a könyörgés, hpogy mégis vállalta. 1-2 év kellett volna még neki egy kisebb csapatnál kevesebb elvárásokkal esetleg másodedzőként, valahogy úgy mint Lucho vagy Tito.

Flicknek sincs olyan hatalmas rutinja, de azért látott már néhány dolgot, nagyon kíváncsi leszek merre indul el, mert olyan nagy mozgástere neki sem lesz. Lehet, hogy szerencsésebb vagy könnyebb lett volna Pocchettino vagy ten Hag örökségét átvenni és meg is bánja, mert itt nagyon komoly kihívás elé néz.
Forca Barca!!!!
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.05.29. 14:58:48

Utánanéztem!
A Barcánál jellemzően 2 ... 3 naptári évet érintett egy-egy edző pályafutása.
Összesen 60 edző irányította a csapatot, Flick lesza a 61.
Kivételek (kövér, aláhúzott betűkkel írva akik jelentősen hosszabb ideig regnáltak):
- Jack Greenwell (1913-23, 1931-33)
- Enrique Fernández (1947-50)
- Ferdinand Daucik (1950-1954)
- Marinus Michels (1971-75, 1976-78)
- Terry Venables (1984-87)
- Johan Cruyff (1988-96)
- Louis van Gaal (1997-00/2002-03)
- Frank Rijkaard (2003-2008)
- Josep Guardiola (2008-2012)
- Luis Enrique Martínez (2014-2017)
- Xavi Hernández (2021-től napjainkig)

Forrás: https://www.fcbarcelona.com/en/club/history/coaches

A fentiek alapján: nincs okunk azt állítani, hogy Xavi nem kapta volna meg a lehetőséget a bizonyításra.

Természetesen nem vitatom, hogy a legjob tudása szerint, tiszta szívvel végezte a munkáját, de ahogy láthatjuk, az átlagot meghaladó türelmet és bizalmat kapott.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.29. 01:05:53

baas11 írta:
2024.05.28. 23:32:10
Szerintem meg most mar kezdjük el lezárni es elengedni a passz kiraly legendankat … megtette amit meg kellett tennie és ezzel beírta magát edzőként IS élete klubjának nagy histórikus könyvbe pont.
Vihar után a hullámok is lassan elcsendesednek
Flick topic még hivatalosan nem lehet.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.05.28. 23:32:10

Szerintem meg most mar kezdjük el lezárni es elengedni a passz kiraly legendankat … megtette amit meg kellett tennie és ezzel beírta magát edzőként IS élete klubjának nagy histórikus könyvbe pont.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.05.28. 23:27:45

brazilfan írta:
2024.05.28. 17:17:11
gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07
meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Marc Bernal, ballábas, védekező középpályás. Katalán. De most elbizonytalanodtam, hogy rá gondolsz-e, mert ő már 17 éves. Sok tehetséges fiatal van, mindig is volt, akkor is, amikor senki nem tudta magát beverekedni az első csapatba.
Guille Rodriguez (remelem jol irtam) Tobb kulfoldi cikket is olvastam,ahol Yamalhoz hasonlo tehetsegkent irjak le.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.28. 22:57:17

Sonoma írta:
2024.05.28. 17:35:19
Ugyanez megy Xavinál is. Bármit csinál rosszul, megy a mosdatás, másra mutogatás. Ő biztosan nem hibázhat.
Bár nem nekem szólt de szerintem ezzel semmi gond nincs, hozzáállásbeli különbség. Van, aki pl. elfogadja, hogy ő az edző, és ennek megfelelően ő biztos jobban tudja, mint mások. Én nem gondolom így (vagy hát annyiban igen, hogy biztos jobban ért hozzá, mint a nagy többség egyénileg, de közben ugyanúgy hibázik, hisz ember, max szakmailag kevesebbet, mint az átlag, így bőven rengetegszer lehet igaza a szurkolónak vele szemben), de abszolút érthetőnek találom.
Valaki teljes bizalmat szavaz neki a végéig, valaki az elejétől szkeptikus, valaki közben változtatja meg a véleményét, mert mondjuk egy bizonyos idő után nem tetszik neki, amit lát, vagy x idő után már kritikusabb, én pl ide tartozom.
Felteszem, az ilyen típusú vélemények sem arról szólnak (szerintem), hogy mindent elhisz neki, és mindent jónak tart, amit csinál, hanem hogy összességében úgy ítéli meg, hogy pozitív, így ha valamit nem csinál jól, belefér, mert közben meg mondjuk amúgy jó edzőnek tartja, és más is hibázna, max nem pont ugyanabban a témában, amiben épp Xavi.
Van aki nem is nagyon törődik az egész témával, csak nézi a meccseket és élvezi, vagy épp nem élvezi. Van aki nagyon beleássa magát, és nagyon kritikus emiatt, vagy nagyon beleássa magát, és egyetért a döntéseivel. Ezerféle szurkoló van, brazilfan meg pl. egy közülük, most nem beskatulyázva egy bizonyos csoportba.
Én nem érzek semmi problémát abban, amit ír, vagy hogy jobban védi az edzőt, mint mondjuk valaki más, legyen az ő, Chino, akárki. Főleg, hogy jellemzően van igazságtartalma akkor is, ha én pl. totál más gondolok. Vegyük pl. Xavit meg a BL-t meg a bírókat. Ha valaki azt mondja, hogy nagy meccseken rosszul jöttünk ki az ítéletekből (Inter, BM meccsek pl, vagy a párizsi Gündogan eset), akkor azt mondom, hogy ja, van benne realitás, csak nekem pl. 2,5 év után ez már nem elég (csak az inter meccsek után még az volt), és ettől még nem kell ennyire bespirálozni és idegbetegként rugdosódni és kvázi önként elhagyni a csapatod. De attól még látom az igazságtartalmát.

Én egyvalamiben nem tudok amúgy engedni, az a Pedri-Gavi-Yamal féle téma, az szerintem kb 100%-ig objektíve hiba, mert millió szakember állítja ugyanazt a fejlődő szervezetre, és rajtunk kívül nincs klub, aki ezt csinálja a játékosaival, még eggyel sem, nemhogy sorozatban. Erre még sosem hallottam sem ellenpéldát, se ellenérvet, se semmit.
Persze ha valaki ezt védi, még abban is lehetne némi igazságot találni, hogy szűk a keretünk, stb. De szerintem az emberek egészsége ez előtt van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.28. 23:37:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.28. 22:54:24

gránit írta:
2024.05.28. 20:01:33
Ott hibázott, hogy egy jó sorozat után máris marasztalta, pedig az sem változtatott azon, hogy hosszú távon most nem ő a megoldás.

mint szervezet, a Real Madrid volt a patinásabb
Ez fatális tévedése, mellényúlása volt, valami nagyon meggondolatlan ötlettől vezérelve cselekedhetett, ráadásul éppen akkor, amikor a körülmények sem tűntek olyannak, ami bármilyen kényszerhelyzetre utaltak volna. Na mindegy is, sok más mellett ezt sem fogjuk megtudni soha.

A "mint szervzet", ha már szóba került.
Nálunk valahogy nagyon nincs kihasználva a szó megfelelő és pozitív értelmében vett profizmus.
Sem szervezetileg, sem szemléletben, sem a gyakorlatban. Lassú, körülményes a működésünk amit leginkább belterjes viszonyok uralnak és irányítanak.
Ennek ellenére ugyanakkor a "Brand" teherbíró képessége "fektetett nyolcas".... :lol:
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.28. 22:03:53

superman írta:
2024.05.28. 18:18:59
brazilfan írta:
2024.05.28. 18:10:34
Számomra a klub (mindenki által ismert) jelmondata még nem üresedett ki, és ezt többek között Xavi meg a fiatal, nem feltétlenül saját nevelésű, de erősen Barca-kötődésű fiatalok erősítik meg. Akik közül többen is Xavinak köszönhetően kerülhettek be az első csapatba.
Lehetséges, hogy a klub jelmondata kevésbé hangzik jól egy-egy kevésbé eredményes időszakban, de ugyanígy vissza is nyerheti az értelmét.
Az utolsó mondat hülyeség, nem az eredményekre vonatkozik a "többmintegyklubság". Ha kiesnénk a másodosztályba, akkor is a katalánságról szólna. Inkább akkor hangozna jobban, ha visszaszerezné a klub a tisztességét, és a becsületét.
Senki nem testesít meg semmit a "Több, mint egy klub" jelmondatból értsétek már meg.

Nem edzőről és nem játékosokról szól!!
Ez a szurkolókról szól.
Ez egy 50+ éves jelige és arról szól, hogy a klub kvázi a katalán identitás szimbóluma. Ez volt anno a hely, ahol katalánul beszélhettek a Franco érában, azzal hogy Socio voltál kifejezted, hogy a katalán nyelv, kultúra, függetlenség fontos neked. Ezért lengenek a mai napig a Senyerák a meccseken pl. (katalán zászló)
De maga a csapat kapcsán a katalánokat sose érdekelte korábban, hogy katalánok játszhatnak csak a csapatban. Maga a dream team Cruyff idején több baszk játékossal rendelkezett, mint katalánnal és minden idők 10 legnagyobb játékosának nagy része sem katalán. (Cruyff, Maradona, Laudrup, Romario, Stoichkov, Messi, Ronaldinho, Kubala)

Xavi, mint edző semmivel nem másabb, mint bármely korábbi edző, nem róla szól ez a mondat.
De ha már feszegetik: Gaviban, Pedriben, Fermínben egy a közös, nem katalánok. Gavi Sevillában nőtt fel, Pedri a Kanári szigeteken, Fermin meg Huelvában. Ugyan lehetséges, de még az sem biztos, hogy bármelyik beszéli a katalán nyelvet. Kb a közös, hogy Gavi és Fermin a Betis utánpótlásból került a Barca utánpótlásba.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21330
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.28. 20:03:35

Nyiri81 írta:
2024.05.28. 19:07:04
Most én vagyok hülye (lehet), de a legutóbbi Xavi hirek alatt a Facebookon olyan kommentek vannak (Eurobarca), mintha mindenki háttal ülne a moziban. Éltetik hogy milyen jó edző volt meg hogy Laporta a hibás mindenért. Ennyire vakok az emberek?
Könnyebb egy üzletemberre és politikusra haragudni, mint Barca ikonra. Szerintem mindkét fél követett el amúgy hibákat, és nem örülök, hogy belső viszályok voltak (remélhetőleg már tényleg helyes a múlt idő).

A csapat csak úgy lehet sikeres, hogy megvan az összhang a játékosok, az edzői stáb és a vezetőség között. Az utóbbi időben ez már nem volt meg, így reagálni kellett. Azt én sem gondolom, hogy jó megoldás lett volna Laportáéktól, ha mindenben engednek Xavinak, hiszen ez eddig felépítettek lerombolásával járt volna. És ebben az építkezésben nagy szerepe volt Xavinak is, ez tény, de valami félre ment nála, és a saját érdemeit kezdte el lerombolni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2624
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.28. 20:01:33

Laporta szerintem nem hibázott abban, hogy szezon közben nem rúgta ki Xavit. Nem szerencsés szezon közben edzőt váltani, és akkor kezdeni az összecsiszolódást a csapattal, amikor a legfontosabb mérkőzések jönnek. Ott hibázott, hogy egy jó sorozat után máris marasztalta, pedig az sem változtatott azon, hogy hosszú távon most nem ő a megoldás. Talán majd egy nap az lesz, ha az edzősködésben is fejlődik. Játékosként is viszonylag későn érő volt.

Magyarországon a legtöbb Barca-szurkoló szidja Laportát, talán nem mérik fel, mennyit köszönhetünk ennek az embernek. Egy másik topic-ban volt szó Figo eligazolásáról. Figo azért igazolt el, mert össze sem lehetett hasonlítani a két klub presztizsét. Még úgy sem, hogy a '90-es években a Barcelonának több babér termett, mint a Real Madridnak. Az átigazolás előtt is három évig zsinórban előztük a Madridot a bajnokságban. De a Real Madrid, mint brand, sokkal de sokkal patinásabb volt. A Barcelona ehhez képest egy kissé lesajnált csapat volt, engem sem értett senki a suliban, hogy miért drukkolok ennek a csapatnak. Én meg mondtam, hogy azért, mert tetszik, ahogy játszanak. Tetszik az összjáték, ahogy megosztják egymással a labdát, ahogy nem csinálnak presztizskérdést abból, hogy ki viszi be végül a találatot, szinte sakkozva fociztunk. De mint szervezet, a Real Madrid volt a patinásabb. Sokkal.

Az, hogy ma egyáltalán szóba kerülhet az, hogy ezzel mi felvegyük a versenyt, sőt, egy ideig talán előtte is álltunk, nagyrészt Laporta érdeme. Ahogy akkor felálltunk a nagy semmiből, még egy BL-be se jutó csapattal, szinte hihetetlen volt. Ma már feledésbe merül, mennyit köszönhetünk a Laporta-Rijkaard-érának, olyannyira, hogy csípőből le is szokás sajnálni azt a korszakot. Ez a korábbi érákra talán még igaz is, bár akkor is nagyon szépen játszottunk, csak voltak sokkal patinásabb klubok is, amik a BEK-ben, BL-ben sokkal eredményesebbek voltak addig.
Troym írta:
2024.05.28. 16:00:23
Kb inkább azt jelenti, hogy a szurkolók kezében a klub
Bingó. Erről szól. Hozzáteszem, Németországban például ez nagyon gyakori modell, és Spanyolországban sincs ezzel egyedül a Barca.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.05.28. 20:04:15-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.28. 19:41:29

brazilfan írta:
2024.05.28. 17:17:11
gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07
meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Marc Bernal, ballábas, védekező középpályás. Katalán. De most elbizonytalanodtam, hogy rá gondolsz-e, mert ő már 17 éves. Sok tehetséges fiatal van, mindig is volt, akkor is, amikor senki nem tudta magát beverekedni az első csapatba.
Szerintem Guille Fernandezre gondol. 15 éves, már az Atleticben és az U17-es válogatottban játszik kkp-tkp poszton. Ha már itt tartunk Bernalnak meg boldog szülinapot utólag is, 2 napja tölttte be a 17-et.

Ez több mint egy klub egy régre visszautaló történelmi szlogen, nem az, hogy Xavi, Puyol stb. hogyan távozott.
Az a saját nevelésekből álló csapat is elég visszás. Alba gyakorlatlag el lett zavarva a klubtól, a Valenciában lett komoly játékos és hoztuk onnan vissza, Cesc szintén 2 évet töltött az utánpótlásban és 16 évesen már dobbantott is, Piqué szintén alig két észezont töltött az utánpótlásban, megjárta a Zaragózát meg a MU-t 4 évig stb.
Ha így vesszük gyakorlatilag a jelenlegi csapatban van is van 7-8 saját nevelés, akik közül legalább 5 kezdő szintű vagy rövidtávon kezdő szintű lehet.

Xavira rátérve szerintem az, hogy a saját fizetéséről lemondott egy hatalmas gesztus a klub felé, főleg annak tekintetében, hogy nem 1-2 millióról van szó és az elválás nem a leg zökkenőmentesebb. Senki sem róhatta volna fel neki ha zsebre teszi ezt a pénzt, teljesen természetesnek vehető.

Összességében én abszolút pozitívumnak ítélem meg az itteni ténykedését, nagyon remélem, hogy Flick a Xavi által játszatott fiatalokat továbbra is használni fogja és esetleg 1-2 új játékost is láthatunk a regnálása alatt az Atleticből.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése