Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
Jó lenne, ha megint közvetítenék a B és a Femeni meccseit is, esetleg jobb minőségben is, mint a Youtube-csatornák.Chino írta: ↑2024.03.05. 13:02:51Jövő héten kezdik el sugározni a Barca One-t, a Barca TV utódját. Ingyenes, regisztráció nélküli lesz, egy stream platformhoz hasonló, de van egy fizetős lehetőség is, ha a reklámokat el akarják kerülni és plusz tartlamakra jogosul az előfizető. Egy újabb bevételi forrás lesz a klub számára
Sajtótájékoztatók, hírek, élő adások, archív anyagok stb. lesznek elérhetők rajta, a legelső műsor, amivel indítanak egy 40 perces dokumentumfilm Araujoról (talán jövő szerdán).
A Bayern kifejezetten rosszabbul bánt az edzőivel az utóbbi években. A bajnok Nico Kovac-ot év közben kidobták, tavaly is év közben dobták a bajnokedzőt. A váltások persze olykor a klubot igazolták, de ez az edzőkre hárult nyomáson nem változtat. Nem gondolom, hogy ott hálásabb edzőnek lenni. Szép dolog volt Guardiolától a kiállás, megvan a joga hozzá. Ahogy írtam, ez számomra nem is Xaviról szól. Ő a maga részéről jól teszi, amit tesz, még ha érzek is benne egy kis nárcisztikus és önsajnáltató hangot, az ő szempontjából ő ezt nagyon jól teszi. Nem gúnyolódásképp írtam, hogy zseniálisan kommunikált az utóbbi hónapokban. Teljesen hatékony volt, mindenki a védelmére kelt, és minden joguk megvan ehhez.Chino írta: ↑2024.02.29. 13:04:28Ez nem hiszem, hogy légbőlkapott dolog, lenne. Anno Lucho is pont erre panaszkodott. Még amikor bajnokságot nyertünk, a BL-ben folyamatosan lépdeltünk, jött a csúnya párizsi bukta már a leváltása lógott a lvegőben, kapta a füttykoncertet, ha nincs a 6:1, nem lett volna sok ideje. Akkor volt egy nyilatkozata, hogy az a nyomás ami nap min nap rajta van nehezen bírható, még akkor is, ha megy a csapatnak, sokszor még aludnia is nehéz volt. És ezt nem most mondta, Xavi "védelmében", hanem még az aktív évei alatt.
Ahogy Pep is említette egy tavalyi(?) interjúban, hogy teljesen más volt a Bayernnél, de főleg a Citynél edzősködni. Nyugodtan dolgozhat, nem nyomják nap mint nap olyan elvárások, megfelelési kényszer, mint itt.
Engem kifejezetten azért bosszantott a nápolyi szereplésünk, mert ott akkor volt lehetőségünk kellemesen megágyazni a továbbjutásnak. Ezzel szemben mi adtunk a Napolinak egy esélyt, hogy akár lehet keresnivalójuk még Barcelonában.
Egy BVB/PSV, Porto, ATMA/Inter, vagy esetlegesen egy Lazio, Lipcse (SociPeter írta: ↑2024.02.29. 14:26:28Kedvező sorsolás?Chino írta: ↑2024.02.29. 13:04:28Ha megnézzük az utóbbi négy-öt évben egy kedvezőbb sorsolással kik jutottak az elődöntőbe,dontőbe vagy nyerték meg azt. Döntőzött a Spurs, az Inter, kétszer a Chelsea, amiből egyet nyert is. Elődöntőzött a Lipcse, Lyon, Villarreal, Milan, Porto(?), Ajax stb., talán a 20/21-es szezon volt az egyetlen az utóbbi ötből, amikor a legjobb 8-tól papírforma volt. Szóval még itt is lehet bármi.
Tegyük fel, a Lazio kiüti Bayernt, mi a Napolit. Összejönne egy Barca-Lazio.
Kinek lesz kedvező és miért ez a sorsolás a sorsolás pillanatában?
Lehet feltételezni, hogy a Lazio már jóllakott a németekkel és ez lehet(ne) mentálisan előny a számunkra, de kijöhet ebből egy olyan Lazio is, amelyik éppen a németek kiejtésével kap szárnyakat....
Sokat köszönhetünk neki, de ő maga is lenyilatkozta, hogy megfáradt ez a kapcsolat. Ez a nem a csapat, amelynek hosszú évekig ugyanaz az edző üldögél a padján, 3-4 évente még a sikeresnek mondható edzők is felállnak.
Én sem bánnám, ha jövőre is itt lenne. De csak akkor, ha ő is akarná és a játékosok is. Ez utóbbi szerintem rendben lenne, nekem nem tűnik úgy, hogy ne akarnának vele dolgozni. „A halálig együtt veled”, vagy valami ilyesmit posztolt Gavi akkor, amikor Xavi bejelentette a távozást, nem egy szokványos, bármelyik edzővel reprodukálható viszony.
Kedvező sorsolás?Chino írta: ↑2024.02.29. 13:04:28Ha megnézzük az utóbbi négy-öt évben egy kedvezőbb sorsolással kik jutottak az elődöntőbe,dontőbe vagy nyerték meg azt. Döntőzött a Spurs, az Inter, kétszer a Chelsea, amiből egyet nyert is. Elődöntőzött a Lipcse, Lyon, Villarreal, Milan, Porto(?), Ajax stb., talán a 20/21-es szezon volt az egyetlen az utóbbi ötből, amikor a legjobb 8-tól papírforma volt. Szóval még itt is lehet bármi.
Ez nem hiszem, hogy légbőlkapott dolog, lenne. Anno Lucho is pont erre panaszkodott. Még amikor bajnokságot nyertünk, a BL-ben folyamatosan lépdeltünk, jött a csúnya párizsi bukta már a leváltása lógott a lvegőben, kapta a füttykoncertet, ha nincs a 6:1, nem lett volna sok ideje. Akkor volt egy nyilatkozata, hogy az a nyomás ami nap min nap rajta van nehezen bírható, még akkor is, ha megy a csapatnak, sokszor még aludnia is nehéz volt. És ezt nem most mondta, Xavi "védelmében", hanem még az aktív évei alatt.gránit írta: ↑2024.02.29. 11:54:58Ezzel nem értek egyet, egy elnök munkáján sokkal több áll vagy bukik. Ha egy edző nem válik be, legfeljebb egy ideig nem nyeri magát degeszre egy klub. Ha az elnökség végez katasztrofális munkát, az sokkal mélyebb nyomokat hagy a klubon, mint egy katasztrofális edző. Bartomeu tökéletes példa. Nyomás szerintem nem csak azokon van, akik a nyilvánosság előtt dolgoznak. A legstresszesebb szakmák sem a nyilvánosságról szólnak. Bányászok, egészségügyi dolgozók, mentősök, sürgősségi mentőápolók, tanárok stb. Nem hiszem, hogy a nyilvánosságról szólna a nyomáskérdés. Egy edző munkája nyilván nagyobb napi nyilvánosságot kap, mint egy elnöké, egy elnök viszont nagyobb nyomás alatt van. Az edzőnek emellett csak az elnökséget kell meggyőznie, az elnöknek viszont egy szélesebb közvéleményt, több mint százezer embert. Ráadásul most pont olyan elnök van, aki mindig türelmes volt az edzőkkel.bence0330 írta: ↑2024.02.29. 11:42:46Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap. Nem is nagyon rémlik cikk, ami Laporta munkásságát kritizálta vagy kérdőjelezte volna meg. Biztos volt pár, de nem jellemző, max egy nyári ablakban rövid ideig. A Barcelona edzőinek döntéseit hetente kétszer kérdőjelezik kb meg, jobban a képébe is kapja, mint a színfalak mögött ténykedő mindenkori elnök. A felelőssége is nagyobb meccsek szintjén. Gondolj bele, még Bartóék ámokfutása mellett sem igazán róluk szólt a fáma a médiában, pedig hát ők azért tettek érte rendesen. Sokszorosa, amit az edző, jelen esetben Xavi kap. Nem bírta Pep, ő, Setien, Koeman, stb, a minta szépen kirajzolódik.
Egy edzőt minden héten szidnak, de ha valaki ettől a "nyomástól" megijed, és még a klubja ellen is beszél, annak ilyen szinten nem való az edzőség. Érdekes lenne, ha egy tanár azon kezdene hisztizni, hogy hát őt gyakran szidják. Gyorsan megszűnne a szakma. Ami ezt a tegnapi témához köti, hogy a klub nem állt a sarkára ebben a témában sem, hogy ez a klubvezetés nem rúg ki edzőt bajnoki cím után, mint rivális klubok, ez a klubvezetés még hosszabbított is ezzel az edzővel stb. A korábbiakat ismerve nem mondom, hogy furcsálltam, de ilyenkor egy szervezet azért ki szokott adni egy közleményt.
Hihetetlen, hogy mindig a fején találod a szöget.
Szépen, tónusosan pontosan ez rajzolódik ki ebből.
tegyuk ossze a kezunket, hogy o jott edzonek es felszin fele hozta a csapatot
Ráadásul az elnöknek ez már a második ciklusa. Ráadásul ügyvéd is, persze nem akarok általánosítani, de hát az ügyvédek ugye…
Ezzel nem értek egyet, egy elnök munkáján sokkal több áll vagy bukik. Ha egy edző nem válik be, legfeljebb egy ideig nem nyeri magát degeszre egy klub. Ha az elnökség végez katasztrofális munkát, az sokkal mélyebb nyomokat hagy a klubon, mint egy katasztrofális edző. Bartomeu tökéletes példa. Nyomás szerintem nem csak azokon van, akik a nyilvánosság előtt dolgoznak. A legstresszesebb szakmák sem a nyilvánosságról szólnak. Bányászok, egészségügyi dolgozók, mentősök, sürgősségi mentőápolók, tanárok stb. Nem hiszem, hogy a nyilvánosságról szólna a nyomáskérdés. Egy edző munkája nyilván nagyobb napi nyilvánosságot kap, mint egy elnöké, egy elnök viszont nagyobb nyomás alatt van. Az edzőnek emellett csak az elnökséget kell meggyőznie, az elnöknek viszont egy szélesebb közvéleményt, több mint százezer embert. Ráadásul most pont olyan elnök van, aki mindig türelmes volt az edzőkkel.bence0330 írta: ↑2024.02.29. 11:42:46Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap. Nem is nagyon rémlik cikk, ami Laporta munkásságát kritizálta vagy kérdőjelezte volna meg. Biztos volt pár, de nem jellemző, max egy nyári ablakban rövid ideig. A Barcelona edzőinek döntéseit hetente kétszer kérdőjelezik kb meg, jobban a képébe is kapja, mint a színfalak mögött ténykedő mindenkori elnök. A felelőssége is nagyobb meccsek szintjén. Gondolj bele, még Bartóék ámokfutása mellett sem igazán róluk szólt a fáma a médiában, pedig hát ők azért tettek érte rendesen. Sokszorosa, amit az edző, jelen esetben Xavi kap. Nem bírta Pep, ő, Setien, Koeman, stb, a minta szépen kirajzolódik.
Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap. Nem is nagyon rémlik cikk, ami Laporta munkásságát kritizálta vagy kérdőjelezte volna meg. Biztos volt pár, de nem jellemző, max egy nyári ablakban rövid ideig. A Barcelona edzőinek döntéseit hetente kétszer kérdőjelezik kb meg, jobban a képébe is kapja, mint a színfalak mögött ténykedő mindenkori elnök. A felelőssége is nagyobb meccsek szintjén. Gondolj bele, még Bartóék ámokfutása mellett sem igazán róluk szólt a fáma a médiában, pedig hát ők azért tettek érte rendesen. Sokszorosa, amit az edző, jelen esetben Xavi kap. Nem bírta Pep, ő, Setien, Koeman, stb, a minta szépen kirajzolódik.
Mindezt jól mutatja, hogy a nyomással is csak addig volt gondja, amíg a szezon eredménytelenül alakult. Ha 4-0-ra megnyerünk egy 4-0-ra nyerhető meccset, nincs füttykoncert a stadionban. Ez ilyen "egyszerű". A klub renoméját mindenesetre erősen rombolta az a médiahadjárat, amit ellene folytattak, hogy micsoda szörnyűséges dolog itt edzőnek lenni. A nem megbecsülős nyilatkozata után egy szót sem szólhatott volna, ha kirúgják, de ő olyan szerencsés és kényelmes helyzetben van, hogy nyilvánosan szidhatja a munkaadóját. Nem tudom, hány ember engedheti meg ezt magának, nem sokan. Sajnos, hozzáteszem. Ez viszont a klub gyengeségét is mutatja, hogy ebben a kérdésben még csak meg sem szólaltak, miközben ők hosszabbítottak is vele. Kockázatosak ezek a klublegendák, ilyen helyzetekben mindenki melléjük áll (köztük egykori, szintén legendás játékostársak), ha nem jön be az új edző, brutális bosszúhadjáratot kap a nyakába a klub. Laporta maga nyilatkozta is, hogy a neve miatt nem rúgta ki Xavit, nyilván arra várt, hogy mikor mond már le ő maga. Igazából a klub van nyomás alatt. Kirúgni, hozni egy új edzőt, aki talán nem lesz az igazi, akkor az elnököt szétszedik. De Laportát sosem hallottam még a nyomás miatt panaszkodni, pedig ő aztán tényleg nehéz helyzetekben vette át a klubot, és ezer év alatt volt neki összesen 4 edzője (Rijkaarddal is kifejezetten türelmes volt, pedig a 2007-2008-as szezonban erősen szétcsúsztak a dolgok, Koeman is megkezdhette a következő szezonját, pedig már sokan kirúgták volna).Peter írta: ↑2024.02.28. 22:17:24Valahol mindenkinek kellett a nyugi, olyan helyzetben több okból kifolyólag sem voltunk, hogy azonnali edzőcsere legyen. Bármilyen top klubról is lett volna szó, mindenhol fogyott volna a levegő olyan fél szezon és előzmények után, mint nálunk volt. Ez a nyomás dolog pedig túl volt tolva, rá lett kommunikálva egy megfoghatatlan valamire, mint nehezítő körülmény. "Láthatatlan ellenség, rosszakaró". Senki sem beszélt volna semmilyen nyomásról, ha látszottak volna legalább tónusosan az elképzelések.
Közös produkció alatt én azt gondoltam, Laporta kellett, hogy tudjon Xavi elképzeléséről és azt el is fogadta. Valahol mindenkinek kellett a nyugi, olyan helyzetben több okból kifolyólag sem voltunk, hogy azonnali edzőcsere legyen. Bármilyen top klubról is lett volna szó, mindenhol fogyott volna a levegő olyan fél szezon és előzmények után, mint nálunk volt. Ez a nyomás dolog pedig túl volt tolva, rá lett kommunikálva egy megfoghatatlan valamire, mint nehezítő körülmény. "Láthatatlan ellenség, rosszakaró". Senki sem beszélt volna semmilyen nyomásról, ha látszottak volna legalább tónusosan az elképzelések.gránit írta: ↑2024.02.28. 17:31:14Abszolút, teljesen nyugi van. Én azt gondolom, hogy ez nem a klub és Xavi közös produkciója, érdekes lenne, ha a klub asszisztálna ahhoz a klubra nézve cseppet sem hízelgő történethez, hogy itt minden edzőt bántanak, itt senkit nem becsülnek meg, itt edzőnek lenni szenvedés, micsoda nyomás stb. Bár amilyen gyengék, lehet, hogy még ebbe is belemennének. Szerintem ez Xavi saját akciója, ami eddig szenzációsan működik (azért gondolom, hogy ez az ő akciója, mert ezt ő már régóta tolja, már jóval a nagy bejelentés előtt is tolta, bármilyen eshetőség magyarázására).
Két ekkora csillag egy csapatban, Alexia és Aitana, mindketten aranylabdások és év játékosai, ez egészen rendkívüli.
Ez sajnos így van.Peter írta: ↑2024.02.28. 16:45:44Azt sejteni vélem, hogy a külsős komolyabb tapasztalattal rendelkező edzők amúgy is tisztában vannak azzal, hogy a Barcánál a belterjes viszonyok minden körülmények között előrébb vannak, ahogy voltak és lesznek is.
Én amúgy is csak akkor hinnék ilyen Flick vagy Klopp kinevezésnek, ha már ott látom a padon az első hivatalos meccsén. Nem igazán illenek a kiszámítható sormintánkba.
Ne legyen igazam, de én nem tudnék elképzelni nálunk egy belevaló, öntörvényű, tökös külsős edzőt.
A klubon belüli közeg egyszerűen nem ilyen.
Abszolút, teljesen nyugi van. Én azt gondolom, hogy ez nem a klub és Xavi közös produkciója, érdekes lenne, ha a klub asszisztálna ahhoz a klubra nézve cseppet sem hízelgő történethez, hogy itt minden edzőt bántanak, itt senkit nem becsülnek meg, itt edzőnek lenni szenvedés, micsoda nyomás stb. Bár amilyen gyengék, lehet, hogy még ebbe is belemennének. Szerintem ez Xavi saját akciója, ami eddig szenzációsan működik (azért gondolom, hogy ez az ő akciója, mert ezt ő már régóta tolja, már jóval a nagy bejelentés előtt is tolta, bármilyen eshetőség magyarázására).Peter írta: ↑2024.02.28. 16:45:44Az is teljesen benne van amit írsz és az is, hogy a nyár végi távozás bejelentés csak egy pszichológiai taktikai lépés volt eredendően is.
A célját biztosan elérte a klub, mert azóta nem igazán kerül elő a "hogyan is építkezik a Mester?" kérdés.
Nyugi van, Xavi elöl sikeresen elterelték a kellemetlen témákat.
Nekem is ez a véleményem erről. Ebédközben a kantinban mondta neki, hogy figyi maradhatnál még 1 évet szeretünk na. Az informális az kb ez a kategoria. Az ilyen sport meg romano, romero féle "híreket" helyén kell kezelni attól függetlenül, hogy végül sok pletykának van alapja.bence0330 írta: ↑2024.02.28. 16:36:56Szerintem kár azon nagyon idegeskedni, hogy februárban egy újságíró lehoz egy cikket, hogy Laporta informálisan szólt Xavinak. Lehet, hogy van valóság alapja, de alighanem nincs, vissza van még több hónap, satöbbi. Pláne a klub kommunikációs csatornájához csapni, semmi közünk ahhoz, amit egy újságíró ír.
Sosem fogjuk megtudni, mi az igazság.
Azt sejteni vélem, hogy a külsős komolyabb tapasztalattal rendelkező edzők amúgy is tisztában vannak azzal, hogy a Barcánál a belterjes viszonyok minden körülmények között előrébb vannak, ahogy voltak és lesznek is.gránit írta: ↑2024.02.28. 16:19:52Xavi részéről viszont nagyon is ügyes fogás volt, hogy elkezdte sajnáltatni magát a médiában, hogy szegény nyomás alatt van, és mindenki csak bántja. Aztán nyer néhány meccset, és máris mndenki megsajnálja. Ennek a lehetőségét fel is vetettük akkor, hogy ez számára az A-terv. Ha bejön neki, akkor ez remek húzás volt. A klub meg, ha ez tényleg igaz, teljesen szavahihetetlenné tette magát egy rakás edző előtt.
Ha ez igaz, akkor még inkább érthetetlen, hogy miért nem "kockáztattunk" akár Kessié, akár Dembelé esetében magasabb eladási árakkal.FcBarcelona1 írta: ↑2024.02.28. 14:26:06linkeltem a La Liga hivatalos tájékoztatását, ezen a 40 millión múlik több száz millió különbség a bérsapkában?