Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
Az összes, a visszaeséshez többé vagy kevésbé, de egyaránt hozzájáruló körülményt most is figyelmen kívül hagyod, mint mindig.
Már a legelső percekben is ezt csináltuk, 0-0-nál, teljesen indokolatlanul. Pedig akkor nem kellett az eredmény után futni. Kaptunk is gyorsan két kontragólt pár perc alatt. Mi ezt egyszerűen túlzásba visszük, és rendre rá is faragunk.ElBartimaeus írta: ↑2024.01.17. 15:10:13Ráadásul a Real vezetett, kötelező volt feljebb tolnunk a védelmünket, míg ők lehettek nyugodtabbak ezzel kapcsolatban.
Fricska csak akkor lenne, ha jönnének az eredmények. Alapból csak ugyanolyan felköpés, és aláállás lenne (ahogy előttem mondták), mint Griezmann a videója után. Ettől még érdekes lenne, a sajtó is imádná.Grundel írta: ↑2024.01.17. 13:58:44https://sport365.hu/nemzetkozi-foci,spa ... oje,164251
Jorge Mendes ügynök felajánlotta José Mourinhónak, hogy legyen Xavi Hernandez utódja és a Barcelona kispadján - állítja az El Nacional.
Mourinhót kedden két és fél évnyi közös munka után rúgták ki a Romától, amellyel megnyerte a Konferencia Ligát. Mendes ezt az ötletet Joan Laportának, a Barcelona elnökének vetette fel, tekintettel arra, hogy a katalánok a negyedik helyen állnak a La Ligában, miközben a Szuperkupa-döntőben kikaptak a Real Madridtól (4-1).
Ez lenne csak Perezéknek fricska a javából.![]()
![]()
Tavaly tudtunk védekezni, mégis mindenki húzta a száját.Sergi írta: ↑2024.01.17. 14:35:44Még az is lehet hogy mindkét fél profitálnaGrundel írta: ↑2024.01.17. 13:58:44https://sport365.hu/nemzetkozi-foci,spa ... oje,164251
Jorge Mendes ügynök felajánlotta José Mourinhónak, hogy legyen Xavi Hernandez utódja és a Barcelona kispadján - állítja az El Nacional.
Mourinhót kedden két és fél évnyi közös munka után rúgták ki a Romától, amellyel megnyerte a Konferencia Ligát. Mendes ezt az ötletet Joan Laportának, a Barcelona elnökének vetette fel, tekintettel arra, hogy a katalánok a negyedik helyen állnak a La Ligában, miközben a Szuperkupa-döntőben kikaptak a Real Madridtól (4-1).
Ez lenne csak Perezéknek fricska a javából.![]()
![]()
ebből a házasságból.Kb Mou itt tudná újra építeni a karrierjét,a csapat meg elindulna felfelé.
Annyi szent hogy megtanítaná a csapatot védekezni...
Még az is lehet hogy mindkét fél profitálnaGrundel írta: ↑2024.01.17. 13:58:44https://sport365.hu/nemzetkozi-foci,spa ... oje,164251
Jorge Mendes ügynök felajánlotta José Mourinhónak, hogy legyen Xavi Hernandez utódja és a Barcelona kispadján - állítja az El Nacional.
Mourinhót kedden két és fél évnyi közös munka után rúgták ki a Romától, amellyel megnyerte a Konferencia Ligát. Mendes ezt az ötletet Joan Laportának, a Barcelona elnökének vetette fel, tekintettel arra, hogy a katalánok a negyedik helyen állnak a La Ligában, miközben a Szuperkupa-döntőben kikaptak a Real Madridtól (4-1).
Ez lenne csak Perezéknek fricska a javából.![]()
![]()
Teljesen egyetértek azzal, amiket írtál, egyedül a feltolt védekezéssel nem. A Real Madrid például nem tolta fel ilyen eszetlenül a leghátsó sorát. Mi tálcán kínáltuk nekik az üres térfelünket és a könnyű kontrákat.ElBartimaeus írta: ↑2024.01.17. 12:35:27Nincs középpályás stabilitás, mert jelenleg egyik középpályásunk sem tud rendesen labdát szerezni (DJ félig-meddig, Gavi sérült). Nincs középpályás stabilitás, mert nincs rátermett güriző csatárunk, aki presszionálja a védőket. Labdával okésak vagyunk, de ezt a stabilitást nehezményezik egyesek unalmas barca DNS-nek, amikor megnyugtatjuk a labdát.
Vannak egyérintős játékok, főleg Gavi, Yamal, Fermin, néha Lewa, Gündo és Pedri kapcsán. Eben fejlődhetnénk, de minden rohadt játékosunk lassú hozzá fejben. Talán, ha beleszoknak jobban a pozíciójukba, jobban fogják érezni, hol vannak a társak. (Megjegyzem, a fiataloknál ez teljesen elfogadható hiányosság.)
Állandó lyukrafutások vannak, csak ismételten, lassúak fejben a játékosaink néhányat leszámítva, hogy ezeket kihasználják. Rettenet sokszor érkezik későn, vagy rosszul a labda ezeknél a bemozgásoknál.
A mattra kijátszott helyzeteket én is hiányolom, egyik támadónk sem néz bármi mást a lövésen túl, ha a 16-on belülre kerül, ami szintén a kreativitás hiányából fakad.
Legalább megtudtuk, hogy valaki szerint a kapott és rúgott gólok száma nemigen okai a tabellán elfoglalt helyünknek
A javulást nem látom, hogy ebben bármit előreléptünk volna, éppen ezért nem látom értelmét annak, hogy Xavit a Barca-DNS-re hivatkozva mentegessük, és tegyünk ez alapján különbséget a maradását és a távozását pártolók között. Én ma alig látok valamit a Barca-DNS-ből, ahogy több mint két év alatt semmilyen erősödést nem látok ezen a téren. A labdakihozatalaink dadognak, az elmúlt hónapokban nagyon sokszor próbálkoztunk a Barca DNS-től teljesen idegen beívelésekkel. Amivel nincs problémám, ha működik, vagy működne. Annak viszont nem látom értelmét, hogy a Barca DNS-re hivatkozva osszuk fel ezt a témát. Sokan pont azt hiányoljuk.
Vigyázat, becsapós kérdés. Nemigen.
Még egyszer megkérdezem: ma ugyanazok játszanak-e, mint húsz éve, a maiak ugyanolyan képességűek-e, ugyanannyira kreatívak-e. Hadd ne kelljen már megint elismételni, hogy már nincsenek itt a játékunkat éveken át meghatározó fiúk, és akik helyettük vannak, például a középpályán, az idénykezdet óta csak elvétve tudtak összeállni a sérülések miatt.
Nincs középpályás stabilitás, mert jelenleg egyik középpályásunk sem tud rendesen labdát szerezni (DJ félig-meddig, Gavi sérült). Nincs középpályás stabilitás, mert nincs rátermett güriző csatárunk, aki presszionálja a védőket. Labdával okésak vagyunk, de ezt a stabilitást nehezményezik egyesek unalmas barca DNS-nek, amikor megnyugtatjuk a labdát.gránit írta: ↑2024.01.17. 11:25:51
A normális szerintem sokunknál nem DNS-mentes. Sok minden hiányzik most a Barca-DNS-ből, sőt, nem nagyon látok most Barca-DNS-t. Nem látom a Rijkaard-éra stabilitását a középpályán (2005-2006-ban szinte kapott gól nélkül gázoltunk át a BL-mezőnyön), nem látom az egyérintős játékokat, lyukra futtatásokat, kiugratásokat, mattra kijátszott helyzeteket.
Tehát szerinted a a rúgott és kapott gólok nem okai a tabellán elfoglalt helyünknek?brazilfan írta: ↑2024.01.17. 12:11:04annyit írtam tök világosan, hogy a visszaesésünknek nem a gyengébb védekezés és helyzetkihasználás az oka, mert ezek következmények, olyan okoknak az eredményei, amely okokat mi, a fotelból, nem ismerhetjük.
Vagy ha valaki tudja, hogy mi történik a klubnál és az öltözőben, mondja el legyen szíves.
A DNS lényege szerintem az, hogy generációkon át őrizzük a játékunk sajátosságának erősségeit. Én ma nem látom ezeket a stílusjegyeket, egyedül a labdatartás, ami maradt.
Semmi ilyen nem történt, annyit írtam tök világosan, hogy a visszaesésünknek nem a gyengébb védekezés és helyzetkihasználás az oka, mert ezek következmények, olyan okoknak az eredményei, amely okokat mi, a fotelból, nem ismerhetjük.
Pedig ugyanazok a játékosok és ellenfelek vannak a pályán, mint akkor?
Az okok is különböző okokból tevődnek össze. Lásd az említett példát.
A normális szerintem sokunknál nem DNS-mentes. Sok minden hiányzik most a Barca-DNS-ből, sőt, nem nagyon látok most Barca-DNS-t. Nem látom a Rijkaard-éra stabilitását a középpályán (2005-2006-ban szinte kapott gól nélkül gázoltunk át a BL-mezőnyön), nem látom az egyérintős játékokat, lyukra futtatásokat, kiugratásokat, mattra kijátszott helyzeteket.brazilfan írta: ↑2024.01.17. 11:04:36Lehetséges, hogy a távozását szorgalmazók számára ez lenne a könnyebbik út. De a helyzet, ami a távozásával járna, nem lenne könnyű. És még mindig, a rosszabb időszak és az ebből fakadó hisztéria ellenére is, többen vannak Xavi mellett, többen szurkolnak annak, hogy vele érjünk el sikereket, mint amennyien egy „normális” (értsd: DNS-mentes) edzőt remélnek itt látni.
Nem, hanem különböző összetevőjű okok következménye, eredménye.
Lehetséges, hogy a távozását szorgalmazók számára ez lenne a könnyebbik út. De a helyzet, ami a távozásával járna, nem lenne könnyű. És még mindig, a rosszabb időszak és az ebből fakadó hisztéria ellenére is, többen vannak Xavi mellett, többen szurkolnak annak, hogy vele érjünk el sikereket, mint amennyien egy „normális” (értsd: DNS-mentes) edzőt remélnek itt látni.
Ebbol a felutesbol latszik is, hogy a mondandom lenyeget egyaltalan nem sikerult leszurni.superman írta: ↑2024.01.17. 10:26:45Szajkózhatjuk folyamatosan a bajnokság jelentőségét, de ez egész egyszerűen nem igaz, a BL a legfontosabb, mert annak van a legnagyobb presztízse, és ott lehet a legnagyobb…….Andris írta: ↑2024.01.17. 10:09:33Es ahogy lathato, sztem a bajnoki es a teljes szezonos teljesitmeny az, ami szamit, semmi mas. Illetve persze, minden szamit, de kozel sem olyan sulyu a tobbi, es ennek objektiv jellegbeli okai vannak, nem pedig az, hogy en mit tartok fontosnak. Egyedul a bajnoksag arulja el igazan realisan, hogy egy csapat milyen evet futott. Illetve esetunkben most azt, hogy milyen masodik “felidot” futott.
Szajkózhatjuk folyamatosan a bajnokság jelentőségét, de ez egész egyszerűen nem igaz, a BL a legfontosabb, mert annak van a legnagyobb presztízse, és ott lehet a legnagyobb pénzeket megszerezni (meccsszámra levetítve), a merchandise eladásokat is azzal lehet a legjobban meglökni. Plusz abban vagyunk a legjobban megalázva mind a madrid (sőt még a tico által is!), mind a globális világ által. Lehet takarózni a sok bajnoki címmel, és baromi szép is a sok bajnoki cím, amit Messi alatt nyertünk, csak a BL-hez hasonlítva elég vígaszdíj érzetük van, úgy, hogy a real közben tönkrenyerte magát a fontosabb sorozatban. Ráadásul ez a bírós-negreiras eljárás (ami sajnos nem pletyka, az eljárás hivatalosan folyik) nagyon ronda árnyékot vet rá, ki tudja, hogy mi lesz a vége, mennyi bajnoki címet vesznek el utólagAndris írta: ↑2024.01.17. 10:09:33Es ahogy lathato, sztem a bajnoki es a teljes szezonos teljesitmeny az, ami szamit, semmi mas. Illetve persze, minden szamit, de kozel sem olyan sulyu a tobbi, es ennek objektiv jellegbeli okai vannak, nem pedig az, hogy en mit tartok fontosnak. Egyedul a bajnoksag arulja el igazan realisan, hogy egy csapat milyen evet futott. Illetve esetunkben most azt, hogy milyen masodik “felidot” futott.
Mindkettő ok, amik mélyebb okokra vezethetők vissza. Valakinek azért fáj a feje, mert beverte a fejét, és azért verte be a fejét, mert elesett egy buckában (és azért esett el a buckában, mert nem nézett a lába elé, és azért nem nézett a lába elé, mert a telefonját nyomkodta). Egy ok lehet egyben következmény is. Ha kikapunk, az egy következmény, de sok minden következhet belőle.
Megkönnyítené a helyzetet, ha ő maga mondana le. Laportáéknak elég ciki lenne kirúgni egy klubikont.
A védekezés visszaesése következmény, okozat, nem pedig ok. Az egyik oknak a túlzottan feltolt védekezést mondod, és hozzáteszed, hogy lehet még sok más ok is.
De, ez egy ok. Sokkal több gólt kapunk, részben az egyéni hibák miatt (Araújo idén többet hibázik), részben a túlzottan feltolt védelem miatt, ami taktikai, edzői hiba.