Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.19. 14:44:19

bence0330 írta:
2023.12.19. 07:26:05
Szerintem nagyon jó (igazságos), ráadásul te ugye a szuperliga mellett vagy, ez kvázi az lenne, a nagy csapatok 1-2 kör után biztos, hogy csak nagycsapatokkal játszanának, hacsak épp nem nagyon bénák.
Szerintem eredetileg sem konkrétan svájci rendszer akart lenni, vagy nem tudom, mert ezt is svájcinak hívják hivatalosan... :D :D :D Illetve svájci alapúnak, bocsánat. Szerintem nem tudják, mit jelent. :D (Nyilván ez csak vicc, biztos tudják, de dunsztom nincs, hogy hívhatják annak, mikor nem az.)

Én egy dolog miatt örülök, hogy úgy néz ki nem svájci lesz, hogy nem kell mindig csúcsmeccset játszani, lesz 1-2 könnyű ellenfél is, ami egy 8 meccses ősz mellett nagyon kell. Mármint svájciban is simán lehet, hogy 2-3 gyenge ellenfelük lenne, de az nem garancia, és azt is jelentené, hogy nem vagyunk jók.
Ennek nincs köze a svájcihoz, ha így hívják az illetékesek, akkor valóban nem tudják, mit jelent. Csinálnak 4 erősségű kalapot, és mindenki kap mindegyik erősségű kalapból 2-2 ellenfelet. A célja pont ellentétes a svájcival. A svájci lényege, hogy mindenki a saját teljesítményéhez legközelebb álló ellenfelet kap, ennek meg pont az ellenkezője (mindenki mindegyik erősségű kalapból ugyanannyi ellenfelet kap). Ez szerintem jobb, mint a mostani csoportkör, hiszen mindegyik csapat több csapattal fog találkozni. A jelenlegi BL egyik hátránya (a sok közül), hogy kevés csapattal mérkőznek meg. A mezőny fele mindössze 3 csapattal találkozik egy kiírásban. Most legalább 8-cal fog. Kicsit több lesz a meccs is, bár nem sokkal.

A svájcinak egy előnye, hogy az erős csapatok többször mérkőznek meg egymással. Több a csúcsmeccs. Igazságosnak semmiképp nem mondanám, pont azért, mert a gyengék is többször játszanak egymással, így a tabellán nem kapunk igazán tiszta képet. Ezért nem látom értelmét ennek a rendszernek. A szuperligától meg nagyon messze van, ott csak a legerősebbek lennének, és úgy játszanának egymással ennél is többször, hogy nem lenne benne ilyen torzító tényező.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7649
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.19. 07:26:05

gránit írta:
2023.12.18. 22:50:01
Igen, erről volt egy vitánk, én amellett voltam, hogy a svájci rendszer annyira förtelmes, hogy ezt be sem lehet vezetni, annyira értelmetlen. Sokadmagammal írtam is levelet az UEFA-nak, egyébként sakkozóként levezetve, miért nincs értelme ennek a rendszernek. Visszaírt egy "professional controller", hogy még átgondolják a dolgot, még nem biztos. Örülök, hogy nem az a rendszer lesz bevezetve, mert annak a világon semmi értelme nem lett volna (képtelen a mezőny rendes széthúzására, világos erőviszonyok kimutatására, csak egy olyan mezőnyben van értelme, amelyben a résztvevők hasonló erősségűek, egyébként nem alkalmas a mezőny széthúzására).
Szerintem nagyon jó (igazságos), ráadásul te ugye a szuperliga mellett vagy, ez kvázi az lenne, a nagy csapatok 1-2 kör után biztos, hogy csak nagycsapatokkal játszanának, hacsak épp nem nagyon bénák.
Szerintem eredetileg sem konkrétan svájci rendszer akart lenni, vagy nem tudom, mert ezt is svájcinak hívják hivatalosan... :D :D :D Illetve svájci alapúnak, bocsánat. Szerintem nem tudják, mit jelent. :D (Nyilván ez csak vicc, biztos tudják, de dunsztom nincs, hogy hívhatják annak, mikor nem az.)

Én egy dolog miatt örülök, hogy úgy néz ki nem svájci lesz, hogy nem kell mindig csúcsmeccset játszani, lesz 1-2 könnyű ellenfél is, ami egy 8 meccses ősz mellett nagyon kell. Mármint svájciban is simán lehet, hogy 2-3 gyenge ellenfelük lenne, de az nem garancia, és azt is jelentené, hogy nem vagyunk jók.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 22:50:01

bence0330 írta:
2023.12.18. 22:37:00
gránit írta:
2023.12.18. 21:41:35
gyakorlatilag azonos gólterméssel visszacsúsztunk a tabellán.
Ja, ha kivesszük az egyenletből a 3-4-szer annyi kapott gólt, akkor van is relevanciája...
Ez nem igazán kerek. Csak együtt van értelme értelmezni. Hajszálpontosan ugyanakkora góltermés mellett azért csúsztunk vissza, mert kétszer annyi gólt kapunk. Tavaly sorban hoztuk az 1-0-ás meccseket, most hullajtjuk ezeket a pontokat.
bence0330 írta:
2023.12.18. 22:37:00
Elvileg svájci rendszernek indult
Igen, erről volt egy vitánk, én amellett voltam, hogy a svájci rendszer annyira förtelmes, hogy ezt be sem lehet vezetni, annyira értelmetlen. Sokadmagammal írtam is levelet az UEFA-nak, egyébként sakkozóként levezetve, miért nincs értelme ennek a rendszernek. Visszaírt egy "professional controller", hogy még átgondolják a dolgot, még nem biztos. Örülök, hogy nem az a rendszer lesz bevezetve, mert annak a világon semmi értelme nem lett volna (képtelen a mezőny rendes széthúzására, világos erőviszonyok kimutatására, csak egy olyan mezőnyben van értelme, amelyben a résztvevők hasonló erősségűek, egyébként nem alkalmas a mezőny széthúzására).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7649
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.18. 22:37:00

Sinya22 írta:
2023.12.18. 21:47:34
Van esetleg valami összefoglaló/írás arról, hogy jövőre mi lesz akkor az új BL lebonyolítás?Mert annyit tudok csak, hogy valami liga szerű lesz. Vagy még a részletek nincsenek meg?
Az a gond, hogy én azt olvastam, hogy még változhat. Jelenleg úgy néz ki, hogy 32-ről 36 fősre bővül a mezőny. A 4 plusz csapatból 1-1 hely jár:

- az aktuális 5. legerősebb bajnokság (jelenleg L1) 3. helyezettjével.
- a selejtezőből még valakinek
- az előző év legerősebb koefficienssel rendelkező bajnokságának
- az előző év második legerősebb koefficienssel rendelkező bajnokságának

Az első kettő nekünk hóttmindegy, viszont a 2 plusz hely a két legerősebb bajnokságból nagyon jól jöhetne, ha valami baj lenne nálunk. Nem mintha szerintem nem csípnénk meg a végére a 2.-3. hely valamelyikét, de jó tudni, hogy ezzel az idei spanyol csúcs BL szerepléssel alighanem meglesz a spanyol ligának az első 2 hely egyike, ergo 5. is bejut. PL most megszívja, évek óta 5-6 helyet kéne kapniuk, erre pont most az egyszer nem lesznek vélhetően ott, mikor végre megkapnák. :D A Pool ugye most pl bejutott volna.

8 meccset játszik minden csapat az alapszakaszban, ugyanazzal sosem. Elvileg svájci rendszernek indult, mint sok sakkversenyen pl, a pontban legközelebb álló csapatokkal (akikkel még nem játszottak, értelemszerűen). Ez kvázi szuperliga lett volna, legalábbis az alapszakaszban. De aztán mégsem így lesz, 4 kalap lesz, és onnan sorsolnak minden csapatnak 2-2-2-2 ellenfelet, így kb igazságos erőviszonyok lesznek Magyarul kicsit marad a régi rendszer ilyen téren, csak ugyanazzal a csapattal nem. Kicsit peches lehet, hogy mondjuk a rangadón kié lesz a hazai pálya, de ez van.

Az alapszakasz első 8 csapat megy direktben a főtáblára, 9-24 közt meg lesz egy rájátszás, és oket sorsolják be az első 8 közé.

A ligák csapatának egymás közti meccseit egyáltalán nem védik már a legjobb 16 közt sem, sőt, már a rájátszásban sem. Ezen kívül innentől kezdve marad a régi.

https://www.espn.co.uk/football/story/_ ... ition-work

Ehh, Gránit megelőzött, de legalább a bejutásnál írtam plusz infót, úgyhogy nem törlöm. :D
gránit írta:
2023.12.18. 21:41:35
gyakorlatilag azonos gólterméssel visszacsúsztunk a tabellán.
Ja, ha kivesszük az egyenletből a 3-4-szer annyi kapott gólt, akkor van is relevanciája...
A PL eredményben, látványban, nézettségben is a legjobb liga a világon. Az eredményben nincs kérdés, toronymagasan azok, hiába veszel ki 1 vagy 2 csapat egy szezonos teljesítményét pár meccsből egy sokkal nagyobb mintából, mondjuk egy elmúlt 5 évből, hoztam számokat, megalázó az összes többi ligára nézve kb, hogy közösen nem tudnak annyi eredményt hozni, mint a PL. Nézettségben nincs kérdés, objektív szám. Látvány szubjektív, de még a besztlígezők is általában egyetértenek ezzel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 22:22:08

36 csapat lesz. Négy kalap lesz, mindegyikben kilenc csapattal. A csoportkört felváltja egy másik rendszer. Minden csapat kap 2 ellenfelet mind a négy erősségű kalapból, és játszik velük egyszer (tehát nem oda-vissza). Így az első szakaszban, nevezhetjük mini alapszakasznak, minden csapat nyolc meccset játszik, nyolc különböző ellenfél ellen, négyet otthon, négyet idegenben. Ez az első szakasz.

A kialakult táblázaton az első nyolc rögtön bejut a 16 közé. Az utolsó tizenkét csapat kiesik. A 9-24. helyezettek közül mindegyik kap egy ellenfelet magának, oda-visszavágós párharcban kell megmérkőzniük, hogy a 16 közé kerüljenek. Onnantól kezdve pedig a jelenlegi rendszer megy tovább.

https://www.uefa.com/uefachampionsleagu ... ng-you-ne/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.19. 14:33:48-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1870
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.18. 21:55:45

svajci rendszerben jatszanak a csapatok

erdekes lesz mindenkepp
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 21:47:34

bence0330 írta:
2023.12.18. 21:36:51
És továbbra is, egyfelől atom halálcsoport volt, ahonnan a tavalyi elődöntős sem jutott ki, másrészt Milan drukker vagyok, de akkora világi mákkal nyerték meg azt a meccset, amilyen nem sok van, harmadrészt most nem nézek vissza számokat, de hasraütésszerűen 30 perccel az utolsó meccs vége előtt még továbbjutásra álltak, és vadiúj, BL tapasztalat nélküli a csapat. Mint játékosok, mint klub... (oké, volt hőskorszakuk, de marha régen).
Engedjük el :D

Van esetleg valami összefoglaló/írás arról, hogy jövőre mi lesz akkor az új BL lebonyolítás?Mert annyit tudok csak, hogy valami liga szerű lesz. Vagy még a részletek nincsenek meg?
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 21:41:35

Sinya22 írta:
2023.12.18. 21:21:30
Nem tartalékok estek ki, jelenleg is 11 ember hiányzik náluk. Melyik csapat tud szerinted 11 sérült mellett kiállítani olyan csapatot, aki tovább fog jutni a PSG, Dortmund mellett? A City-nél jelenleg csak 4 ember hiányzik, és bukják a pontokat folyamatosan.

Ha nem érdekelnek a tények rendben van, akkor viszont kár valóban vitázni.

Az olaszok biztos, hogy kezdenek feljönni
Én nem vitázok, te kardoskodsz. Ha besztlíg a besztlíg, ne legyen kifogás. Ha az állítás az, hogy besztlíg, akkor nem veszi ki jól magát utána a magyarázkodás. Ezek szerint ők sem akkora héroszok, abban pedig biztos vagyok, hogy a német bajnokságban szenvedő Dortmund szurkolói is ezer kifogást fel tudnának hozni, ha kiestek volna. Nem egy akkora valami ez a Dortmund, össze-vissza bukdácsolnak a bajnokságban. Szerintem mi a tartalékcsapattal megvernénk őket, ha nem játszik Romeu.

Biztos a Kobenhavn és a Galatasaray elleni bukásnak is megvannak a kifogásai. Éppen ezért nem nevezem besztlígnek.

A spanyol ligában is látok egy erősödést, gyakorlatilag azonos gólterméssel visszacsúsztunk a tabellán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.18. 21:52:11-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7649
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.18. 21:36:51

És továbbra is, egyfelől atom halálcsoport volt, ahonnan a tavalyi elődöntős sem jutott ki, másrészt Milan drukker vagyok, de akkora világi mákkal nyerték meg azt a meccset, amilyen nem sok van, harmadrészt most nem nézek vissza számokat, de hasraütésszerűen 30 perccel az utolsó meccs vége előtt még továbbjutásra álltak, és vadiúj, BL tapasztalat nélküli a csapat. Mint játékosok, mint klub... (oké, volt hőskorszakuk, de marha régen).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 21:21:30

gránit írta:
2023.12.18. 21:05:45
Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:48:17
Kettős mércét nem szeretem, ha a mi tavalyi kiesésünket jelentősen befolyásolta a védelem kiesése, akkor a "besztlígnél" is írjuk le, ha nincs játékos már aki játsszon. :D
Ez sosem állja meg a helyét. A minőségi tartalékok hiánya nem kifogás, hanem a csapat gyengesége. Ez akkor sem érdekel, amikor magunkat mentegetjük vele. Nem Romeut kell leigazolni, és akkor a tartalékcsapat sem égeti le magát, hanem azzal is lehet BL-meccset nyerni, Guiu-kkal, Ferminekkel. Nagyjából pont nem érdekel, hányan estek ki a Newcastle-ből, szinte biztos vagyok benne, hogy az utánpótlásuk nem csak a miénkhez, de egy random spanyol csapatéhoz (Bilbao, Rayo stb) képest is egy nagy nulla.
Nem tartalékok estek ki, jelenleg is 11 ember hiányzik náluk. Melyik csapat tud szerinted 11 sérült mellett kiállítani olyan csapatot, aki tovább fog jutni a PSG, Dortmund mellett? A City-nél jelenleg csak 4 ember hiányzik, és bukják a pontokat folyamatosan.

Ha nem érdekelnek a tények rendben van, akkor viszont kár valóban vitázni.

Az olaszok biztos, hogy kezdenek feljönni, igazából ezt úgy írom, hogy a Napoli visszaesett tavaly óta, a Milan pedig szintén kiesett, de ha az elmúlt 5-10 évet nézem biztos, hogy jobbak. A németeknél meg lehet a Bayern nem annyira domináns már, de a Leverkusennél most elindult valami, majd kiderül, hogy ez egy csoda szezon, vagy tartani fogják később is, nemzetközi szinten.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 21:05:45

Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:48:17
Kettős mércét nem szeretem, ha a mi tavalyi kiesésünket jelentősen befolyásolta a védelem kiesése, akkor a "besztlígnél" is írjuk le, ha nincs játékos már aki játsszon. :D
Ez sosem állja meg a helyét. A minőségi tartalékok hiánya nem kifogás, hanem a csapat gyengesége. Ez akkor sem érdekel, amikor magunkat mentegetjük vele. Nem Romeut kell leigazolni, és akkor a tartalékcsapat sem égeti le magát, hanem azzal is lehet BL-meccset nyerni, Guiu-kkal, Ferminekkel. Nagyjából pont nem érdekel, hányan estek ki a Newcastle-ből, szinte biztos vagyok benne, hogy az utánpótlásuk nem csak a miénkhez, de egy random spanyol csapatéhoz (Bilbao, Rayo stb) képest is egy nagy nulla.

Azt gondolom, hogy a spanyol és az olasz bajnokság kezd kijönni a gödörből. A végső győzelemre talán most is csak néhány csapatnak van reális esélye, de ha tovább erősödnek a spanyolok és az olaszok, lehetnek a közeljövőben érdekes kiírások. Jogos az észrevétel, hogy most feljöttek, ráadásul a négy spanyolból három veretlenül jutott tovább.
Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:48:17
de ezt soha nem fogod tudni összehasonlítani. Ehhez több tucat meccset kellene folyamatosan játszani az angol-spanyol csapatoknak hétről-hétre, aztán jó ha 2-4 összejön majd tavasszal.
Ezzel egyetértek, és ezért sem értek egyet a PL feltétlen többiek felé emelésével.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 18:48:17

gránit írta:
2023.12.18. 18:16:26
Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:05:49
Igazából egyetértünk, csak tisztázni kell a fogalmakat. Amit te írsz, az igaz, de ez nem az erőről szól, hanem a látványosságról. Hogy látványosabb a PL? Nem kétlem. Szerintem is az. De a helyzet nem azt bizonyítja, hogy erősebb is. Gyenge a Manchester United meg a Newcastle? Ugyanott vannak a tabellán, mint a Real Sociedad, akik veretlenül mentek tovább a csoportból, míg előbbiek Kobenhavnokkal, Galatasaray-okkal, a német bajnokságban csetlő-botló Dortmundokkal nem bírtak. Én elhiszem, hogy látványos a PL, de nem is ezt vonták kétségbe.
Szerintem sem értjük egymást, mert az erős PL még mindig nem jelenti azt, hogy nemzetközileg is mindig erősebbek az angolok. A Newcastle pedig nem gyenge, hanem kidőlt egy csapatnyi játékos. Nem 2, meg 4, hanem 11. :D És ugyanott vannak a tabellán, mint a Real Sociedad valóban, kb azonos erősségűek is, de ezt soha nem fogod tudni összehasonlítani. Ehhez több tucat meccset kellene folyamatosan játszani az angol-spanyol csapatoknak hétről-hétre, aztán jó ha 2-4 összejön majd tavasszal.

A béna MU-ról, meg a túlsztárolt angol bajnokságról annyit, hogy pont kiestünk tavaly az EL-ben tőlük, ennyi erővel akkor az alapján erősebb az angol, mint a spanyol bajnokság, ezt a logikát követve.

gránit írta:
2023.12.18. 18:16:26

Én elhiszem, hogy látványos a PL, de nem is ezt vonták kétségbe
Igazából a komment amire reagáltam, azt vonta kétségbe, hogy a túlsztárolt angolok miért csak 2-n vannak, leírtam azokat az indokokat, amivel egyébként a Barcát is védik az emberek, sok esetben abszolút túlmagyarázva. Kettős mércét nem szeretem, ha a mi tavalyi kiesésünket jelentősen befolyásolta a védelem kiesése, akkor a "besztlígnél" is írjuk le, ha nincs játékos már aki játsszon. :D
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.12.18. 18:37:04

Osimhennel vigyázni kell majd azért, nem véletlenül áll érte fél Európa sorban.
Aki annak idején ezt nyilatkozta: "When I was young, my favorite team was Barça because of Samuel Eto'o. And it is still my favorite team."
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 18:16:26

Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:05:49
Igazából egyetértünk, csak tisztázni kell a fogalmakat. Amit te írsz, az igaz, de ez nem az erőről szól, hanem a látványosságról. Hogy látványosabb a PL? Nem kétlem. Szerintem is az. De a helyzet nem azt bizonyítja, hogy erősebb is. Gyenge a Manchester United meg a Newcastle? Ugyanott vannak a tabellán, mint a Real Sociedad, akik veretlenül mentek tovább a csoportból, míg előbbiek Kobenhavnokkal, Galatasaray-okkal, a német bajnokságban csetlő-botló Dortmundokkal nem bírtak. Én elhiszem, hogy látványos a PL, de nem is ezt vonták kétségbe.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 18:05:49

gránit írta:
2023.12.18. 17:58:29
A Newcastle és a Manchester United ott vannak az angol bajnokságban, ahol a Real Sociedad... A nemzetközi teljesítményük nem azt bizonyítja, hogy a PL annyira erős lenne, mint amilyennek mondják. A Manchester United olyan erős, mint a Getafe? Igen? Készséggel elhiszem...
A PL olyan erős, mint amilyennek mondják. A PL, és ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ledominálják Európát, de a bajnokság bőven erős, pont azért, amit te is írsz, nyíltabban játszanak a kis csapatok, ezért van az, hogy a Luton rúg 3-at egy Arsenalnak, a Palace 20 percet alatt 2-t a City-nek, a Bournemouth meg 3-at az MU-nak. A nemzetközi szereplés meg megint más, mi 2 sérülttel is nyivákolunk, a Newcastle csoda, hogy egyáltalán talpon maradt egy csapatnyi sérülttel.

Spanyol csapatok meg megint másak, ízlés kérdése, de én speciel biztos nem ülnék le megnézni egy Almeria-Mallorcát, valamelyik nap belenéztem, én attól szúrom ki a szemem, hogy 2 helyzet nincs a meccsen. Én ezt speciel nem taktikának hívom, de kinek mi :D
kmb írta:
2023.12.18. 18:04:51
Következő körben azonos országbeli csapatok már összekerülhetnek?Amennyiben nem,akkor elég érdekes sorsolás lesz márciusban ha mind a 4 Spanyol csapat továbbmegy.Márpedig erre elég jó esély van.
Igen, következő körben már nincs ez a tiltás.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2023.12.18. 18:04:51

Következő körben azonos országbeli csapatok már összekerülhetnek?Amennyiben nem,akkor elég érdekes sorsolás lesz márciusban ha mind a 4 Spanyol csapat továbbmegy.Márpedig erre elég jó esély van.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 17:58:29

A Newcastle és a Manchester United ott vannak az angol bajnokságban, ahol a Real Sociedad... A nemzetközi teljesítményük nem azt bizonyítja, hogy a PL annyira erős lenne, mint amilyennek mondják. A Manchester United olyan erős, mint a Getafe? Igen? Készséggel elhiszem...

A téma igazából fel sem merülne, ha nem hájpolnák annyira a PL-t. Egy erős bajnokság, ami két csapatot is ad a BL nyolcaddöntőjébe. De a hájp szükségtelen.

Néha nézek bele az angol bajnokikba, és kifejezetten ostobának találom, ahogy a középcsapataik, kisebb csapataik játszanak. A spanyol kiscsapatok tudják, hogy kell a nagyok ellen nyerni, ezért uralják ők már nagyon hosszú ideje az európai második vonalat. Az angol kiscsapatok túl nyitottan játszanak, egy tavalyi Girona lemészárolta volna őket.

A Real Sociedadnak nagyon szorítok, hogy üsse ki a PSG-t. Nehéz lesz, de szerintem bennük van.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 17:48:32

Chino írta:
2023.12.18. 15:16:10


Elég érdekes, hogy továbbjutott 4 spanyol csapat (mindegyik az első helyen), 3 olasz (második helyen) és csupán két angol, plusz még az EL-t is bukták. Azért ez elég ciki az agyonhypolt PL-nek.
Elég érdekes, hogy ez ilyen sokszor feljön a fórumon, agyonhypolt PL :D

De akkor tegyük hozzá, hogy az MU jelenleg az egyik leggyengébb PL csapat, ha nagyon hasonlítanom kellene, akkor egy Getafe szintjén van, a Newcastle pedig valós halálcsoportba került ( ugye múltkor pont te írtad, hogy a tavalyi "halálcsoportból" kiestünk :D, szóval akkor itt is indok) valamint 8-10 sérültjük van jelenleg is, ez is magyarázat volt nekünk is a tavalyi kiesésre, szóval ne várjuk el mástól se 2x annyi sérülttel.

Legyünk következetesek :wink: A ciki fogalmába nem megyek bele, mert körbejártuk a nívós Shaktar és Antwerpen meccsek után.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.18. 17:40:50

soadroli írta:
2023.12.18. 12:14:12
Napoli. Lehetett volna rosszabb is.
Teljesen jó. Annyira nem vagyunk rossz formában, ha az Atletico-t képesek voltunk megverni. És van két hónapunk az első mérkőzésig. Az még nagyon sok idő
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 17:15:36

Tovabbra is ugyanarrol beszelunk.
Szted hiba volt igy nekimenni, sztem meg hiba lett vna nem kihasznalni az egyetlen alkalmat, hogy masszivan pihentessunk es megprobaljunk elohuzni egy nyuszit a cserepados kalapbol a jovobeli meccsekre.
Sose tudjuk majd meg, hogy a masikkal tenyleg jobban jartunk volna vagy sem.
En el tudom kepzelni a scenariot, hogy kiallunk full kezdovel, legyozzuk az Antwerpet (“alap, hogy egy ilyen hatodrangu ellenfelet kvazi tet nelkul legyozunk” - mondanatok akkor, joggal, de a gyozelmet kulonosebb pozitivumkent nem elismerve), majd a Valencia ellen pontot vesztunk ugyanugy, csak eppen sokkal kevesbe meggyozo jatekkal, mert 7 nap alatt az mar a 3. meccse a legjobbjainknak. Es ha pl ez lett vna, siman el tudnam kepzelni, hogy sokkal nagyobb gondban ereznenk most magunkat, es sokkal nagyobb lenne a haborgas itt is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3386
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 16:59:53

Andris írta:
2023.12.18. 16:28:39
Az Antwerpet te viccnek hívod, én meg edzőmeccsnek. Közös pont, hogy egyikünk sem tudja komolyan venni.
Itt a mentalitásbeli óriási különbség.
Mint edzőmeccsre tekinteni komoly szakmai hiba,
nem beszélve arról, hogy megelőzte azt egy hamburgi kellemes kirándulás.
Nem is kell csodálkozni a fiúk kimaradt helyzetein.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 16:28:39

ocsike83 írta:
2023.12.18. 16:19:59
Én simának a Bayern, Real, City továbbjutását mondanám. Még akkor is, ha az ő szintjük más kávéház jelenleg.
Sztem ha nincs tétje az utolsó fordulónak egy összesen 6 fordulós versenyben, még annyi se, hogy ki lesz a csoportelső, azt lehet nyugodtan simának nevezni. De nem baj az, ha ezt egymástól eltérően definiáljuk. Szted nem volt sima, szerintem az volt.
Ha a játékot és a végeredmények meccs közbeni bizonytalanságait vesszük alapul, akkor meg az említett 3 csapatnak sem volt sima, legkevésbé sem. Behúzták mindet, akkor is ha rezgett a léc, de ők egy más kávéház jelenleg, ez vitán felüli.

Ami pedig a mi játékunkat illeti, senki nem vitatja, hogy 5ből 2-n nagyon rosszul játszottunk.
A Sahtar elleni győzelemnél volt egy korai kiengedés, a maradék 2 meccs meg kifejezetten jó játékkal, sok helyzettel lett megnyerve. Az hogy a Portot visszavágót te nyögvenyelős győzelemnek titulálod.. hát erre inkább nem írok semmit most, a békesség kedvéért.
Az Antwerpet te viccnek hívod, én meg edzőmeccsnek. Közös pont, hogy egyikünk sem tudja komolyan venni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.18. 16:19:59

Azért sok szurkolótársammal egyetemben, azért nálam "kiveri a biztosítékot" ez a simázás, meg C csapatozás.
Miért volt ez a BL továbbjutás sima? Csak az egymás ellenivel előztük meg a Portot, 4-0-2-es mutatóval, 12 ponttal.
1. meccs - Antwerpen (H) - sima. OK.
2. meccs - Porto (V) - nem sok közünk volt a meccshez, 3 (!!!) kapura rúgásunk volt. Abból 2 hazagurítás. Torres egyetlen értelmes megmozdulásával nyertünk.
3. meccs - Sahtar (H) - simának indult, kínszenvedés volt a végére.
4. meccs - Sahtar (V) - 1 (!!!!!) db kaput eltaláló lövés egész meccsen.
5. meccs - Porto (H) - nyögvenyelős győzelem.
6. meccs - Antwepen (V) - VICC!

Én simának a Bayern, Real, City továbbjutását mondanám. Még akkor is, ha az ő szintjük más kávéház jelenleg.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3386
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 16:10:07

Andris írta:
2023.12.18. 15:01:16
Sose fog kideürlni, hogy melyik lett volna a jobb döntés, de az egyértelmű, hogy amit láttunk, legnagyobb részben döntés eredménye volt, nem pedig a tehetetlenségé.
A labdarúgás profi szinten eléggé összetett csapatsport és szinte minden mindennel összefügg.
Ezekhez hozzátartoznak szervesen a klubvezetés, a szakmai vezetés döntései is, melyek mind mind hatással vannak a csapatra. Lehetnek ezek a döntések a kívülállók számára láthatatlanok, akár érzékelhetetlenek is, de a klubon belül ezeknek mindenre van hatása.

Az egyik részről érthető racionális döntés nem jelent a másik részre automaikusan ugyanolyan racionális következményt.

Nyerő pozícióból tűnhet logikusnak a "belefér" miatt akár lazítani is, de ahhoz, hogy ez ne visszafelé süljön el, nagyon biztos és meggyőző háttér szükségeltetik. Ez nyilván összetett dolog és jól is elsülhet, de aki erről dönt, annak számítania kell minden következményre és azokra már a döntése pillanatában is tudnia kell a válaszokat. Ellenkező esetben minden rulettszerűen lép majd működésbe és ahogy esik úgy puffan.

Kívülről tekintve a csapat pályán mutatott teljesítménye alapján nem úgy tűnik, hogy minden esetben a legmegfelelőbb vagy a legmegalapozottabb döntések születnek. Tévedni lehet, rossz döntést hozni is lehet, ha ott van a tarsolyban ezekre is a válasz.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 15:36:50

Rdinho10 írta:
2023.12.18. 15:32:51
Mivel tavaly bajnokok lettunk,igy elvarhatonak gondoltam azt,hogy nem fogunk leszakadni feltavnal..De iden inkabb visszafejlodtunk.(nem erdekel az xg tovabbra sem) amiert kotelezonek gondolom a tovabbjutast ,hogy a Napoli is erosen visszaesett tavaly ota es talan a keretunk minosegibb meg ilyen formaban is.(nem lebecsulve oket)
A hatranyunk is akkora mar lassan,hogy inkabb a Bl re kene fokuszalni,foleg a sorozatos egesek miatt is.Ezert varom el a tovabbjutast!
Jó, tőlem elvárhatod, csak tőlem akkor ne várd, hogy érdemben tudjak bármit majd mondani a reakcióidra. Szerintem így ez lehetetlenség, teljes önellentmondásban vagy.
Nem lehet egyszerre rossznak gondolni a csapatot - az edzőt - az irányt, és közben meg azt is gondolni párhuzamosan, hogy gond nélkül be kéne jutnunk európa legjobb 8 csapata közé, kiütve egy olyan csapatot, ami egyértelműen bárkinek komoly gondot tud okozni. (Lásd: olasz bajnoskág, BL madrid meccsek)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése