Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
11
26%
Nem
32
74%
 
Szavazatok száma: 43
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.04. 09:14:48

bence0330 írta:
2023.12.04. 08:55:49
Jelenleg szerintem annyi, hogy tapadni kell a Madridra, hátha belebakiznak most a sérüléshullámba. Ha nem teszik, akkor kalapot kell emelni és kész. A 2. hely jó lenne mindenképp a szuperkupa miatt.
jelenleg 4 ponttal vagyunk lemaradva a Madridtol es a Gironatol

ha vasarnap verjuk oket es a Real is bukik, akkor mar jobban allunk, mintha 10 ponttal volnank lemaradva

ne adjuk fel a bajnoki cimet, van ra eselyunk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 08:55:49

Igen, a BL-továbbjutás... bár már a Porto ellen is alakult ez a játék, még ha ott nem is nyomozták ilyen szinten a labdát.

Szerintem az elmúlt évek miatt mi tartottunk a legjobban az "égéstől" kb minden csapat közül (plusz még a MU ilyen). Most, hogy továbbmentünk gyakorlatilag biztosan csoportelsőként (ha jól tudom, a Sahtarnak valami iszonyatos gólzáporral kéne megvernie a Portót, meg nekünk is ki kéne kapni a belgáktól), igazából kifejezetten kellemetlen a szezon már nem lehet, nincs mitől tartaniuk a srácoknak. A bajnoki trófea most lehet, hogy nem lesz meg, a top4-ről való lecsúszásnak meg nincs realitása, szóval az alapcélok kb biztos, hogy meglesznek, innen nyilván még ne legyünk elégedettek, csak a félelem talán már nem lesz úgy benne a fejekben-lábakban.

Jelenleg szerintem annyi, hogy tapadni kell a Madridra, hátha belebakiznak most a sérüléshullámba. Ha nem teszik, akkor kalapot kell emelni és kész. A 2. hely jó lenne mindenképp a szuperkupa miatt. Szóval nekem ez a következő célkitűzés, illetve hacsak nem egy PSG-Intert kapunk, akkor legalább még egy kör a BL-ben. Utóbbiaknál is jó lenne, csak az legalább nem alapelvárás.

És figyelni a játékosainkra. Lewyt pihentetni, mert ő egy élőhalott, és sok meccsen kirotálni legalább az egyik top kp-st, illetve jó lenne hozni egyet télen, aki minimum megüti a csereszintet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.12.04. 08:26:42

a tegnapi férfi munka volt, ez igen. volt játék, lehetett is látni mit akartunk, a kp ilyen szintű uralása a legszebb napokra emlékeztetett.
nagy kritikusa vagyok xavinak, de most jár a dicséret. A BL továbbjutás remélem átszakította a mentális gátat benne és a játékosokban is.
a negatívum lewa, vele kezdeni kell valamit, a tiszta ziccerekből rúghatott volna hármat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 16:18:11

Szerkezetileg, strukturálisan, ha hozzuk azt a játékot, akkor lehet majd komolyabb és tartósabb változás.
Ehhez nem csak fellángolások, időszakok kellenek. Ezekkel is lehet(ne) persze operálni, de ennyire még nem vagyunk profik jelenleg.
Tehetetlenségéből adódóan pótcselekvésekre "kényszerül".....de ez nem áll neki igazán jól.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 16:04:47

Peter írta:
2023.12.03. 16:01:36
Kicsit lehetne ezt komolyabban és tartósan is fenntartani valamint lendületből második hullámban megérkezni.
A Porto ellen elég tartós volt, főelg az ellenfél erejét figyelembe véve. Amúgy persze, mehet ez még erősebben, ezzel nem vitatkozom, lehet is érkezni második hullámban jobban, de ez nem magyarázza meg, hogy Lewy miért hiszi magát egy ideje valamiféle karmesternek befejező játékos helyett. :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 16:01:36

Kicsit lehetne ezt komolyabban és tartósan is fenntartani valamint lendületből második hullámban megérkezni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 15:58:32

Peter írta:
2023.12.03. 15:56:02
bence0330 írta:
2023.12.03. 15:46:01
Hogy játsszák meg, amikor a szélen cselezget, meg a félpályán próbál Messi lenni? Hogy fejeljen gólt, ha kimegy jobbszélső posztra, és ő ad be? Stb. Esélyük nincs mostanában kiszámolni szerencsétlen szélsőinknek-szélső bekkjeinknek, vagy Gündöganéknak. Xavinak első körben meg kéne parancsolnia kb neki, hogy a tizenhatos szélességén kívülre nem lépsz, félpályáig is csak akkor mehetsz vissza, ha az egész csapat hátul védekezik. Addig marad teljesen homály a csávó, gólhelyzetek nélkül
Teljesen egyszerűen. Mégpedig nekünk, csapatszinten lenne szükséges olyan intenzív és erős nyomás alá helyezni az ellenfeleket, hogy Lewa "beszoruljon" az ellenfél 16-osán belülre.
Középpálya felkészül.... :oops:
Ezt az elmúlt másfél meccsen elég komolyan megvalósítottuk. Lewy továbbra is csak a helyén nem volt kb, mindenhol máshol feltűnt. A beérkező labdákra Pedri meg Felix érkezgetett többek közt, ő a közelben nem volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 15:56:02

bence0330 írta:
2023.12.03. 15:46:01
Hogy játsszák meg, amikor a szélen cselezget, meg a félpályán próbál Messi lenni? Hogy fejeljen gólt, ha kimegy jobbszélső posztra, és ő ad be? Stb. Esélyük nincs mostanában kiszámolni szerencsétlen szélsőinknek-szélső bekkjeinknek, vagy Gündöganéknak. Xavinak első körben meg kéne parancsolnia kb neki, hogy a tizenhatos szélességén kívülre nem lépsz, félpályáig is csak akkor mehetsz vissza, ha az egész csapat hátul védekezik. Addig marad teljesen homály a csávó, gólhelyzetek nélkül
Teljesen egyszerűen. Mégpedig nekünk, csapatszinten lenne szükséges olyan intenzív és erős nyomás alá helyezni az ellenfeleket, hogy Lewa "beszoruljon" az ellenfél 16-osán belülre.
Középpálya felkészül.... :oops:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 15:46:01

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Hogy játsszák meg, amikor a szélen cselezget, meg a félpályán próbál Messi lenni? Hogy fejeljen gólt, ha kimegy jobbszélső posztra, és ő ad be? Stb. Esélyük nincs mostanában kiszolgálni szerencsétlen szélsőinknek-szélső bekkjeinknek, vagy Gündöganéknak. Xavinak első körben meg kéne parancsolnia kb neki, hogy a tizenhatos szélességén kívülre nem lépsz, félpályáig is csak akkor mehetsz vissza, ha az egész csapat hátul védekezik. Addig marad teljesen homály a csávó, gólhelyzetek nélkül

Amikor a helyén volt nagy ritkán, kapott 2 tökéletes kiugratást, olyan homályul mozgott közben, hogy utána ő maga kért bocsánatot. Kapott labdát a 16-os vonalán is 1-2-t, a tavalyi Lewy leveszi, ráfordul, lő, vagy gól vagy nem. Ha nem tudott ráfordulni, lekészített. Zseniálsi volt, amit ősszel csinált tavaly, vagy amit idén a sérülése előtt.

A tavaly téli és az idei sérülése utáni Lewy átveszi, már ha nagy ritkán sikerül neki, és próbál valami fura cselt csinálni, majd elveszti a labdát. Én 99%-ban abban a két dologban látom a probléma okát, hogy kb sosincs a helyén, illetve hogy formán kívül van/túl van játszatva, nem tudom megítélni, melyik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.03. 14:16:56

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Leginkább azért piszkálták, mert egy ilyen típusú játékost a góljai minősítenek. Suuarez mennyit adott a csapatjátéknak. Szinte semmit, de a 16-oson belül fénykorában nem volt nála jobb. Messi tömte is labdával. Müller is azt nyilatkozta, hogy ő olyan játékos, akit ki kell szolgálni és ők is leginkább erre törekedtek a meccseken.
Idén ugyanolyan, mint maga a csapat, nagyon hullámzó. Nem kezdte jól a szezont, utána zsinórban 5 meccsen 6 gól, 3 assist, majd jött a sérülése és azóta nem találja magát. Több játékoson ez figyelhető meg és az egész csapaton. Valami történhetett, mert nem csak a játékban, hanem az eredményekben, rúgott gólok számában is nagyon feltűnő. Lehet, hogy mentális gondok vannak, azt pedig Xavinak kell megoldani. Az utóbbi 8-9 meccsen a Bilbao és Porto, esetleg a Real elleni meccsre lehet mondani, hogy a játék rendben volt.
Én ezért reménykedem, hogy visszatérünk a helyes útra, mert jó ideig, a játrék, eredmények, rúgott gólok is rendben voltak, utána kezdődött egy komoly lejtmenet, mind játékos, mind csapatszinten.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.03. 14:10:29

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Xavi viszont nem egy szurkoló/fórumozó, hanem pont az az ember, aki ezt nem csak mondhatja, hanem tehet is érte, hogy így legyen. Valahol viszont elcsúszik a dolog, vagy a taktika rossz eleve, vagy a többiek, mert nem tudják eljuttatni Lewának a labdát, vagy Lewa, mert nem helyezkedik jól, vagy ha labdát kap, rosszul él vele. Vagy mindegyikben van legalább egy kicsi igazság. Szerintem ez utóbbi áll a legközelebb a valósághoz.

Pedig itt az idő, hogy alakuljunk, majdnem teljes a keret, de legalábbis is jobban állunk, mint sok európai top csapat. Aki nem hiszi, járjon utána. Jelenleg nem sok edző rendelkezik jobb lehetőségekkel, mint Xavi, szóval elég a kifogásokból.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 13:15:29

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van.
Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Megelőztél.... :D

Az teljesen más kérdés, hogy például én éppen emiatt a gépies stílusa miatt nem igazán kedveltem a játékát Münchenben. Őt helyzetbe kell hozni, ilyen stílusú csapatember, de ziccerbe hozva nagy valószínűséggel bevarrja. Ki kell szolgálni. Egy gép, ahogy Xavi is mondta.
Nem estem hasra, hogy idejött, de gólok nélkül nem lehet semmit sem nyerni. A cél szentesítette az eszközt némi hazárdjátékkal Laportától.

A hangsúly a zicceren van és közel a kapuhoz. Tőle 1v1-et nem lehet várni, néha távolabbról is betalál, de az erőssége és amiből profitálhat a csapat az a full kiszolgálása.
Szóval kellenek azok az utolsó passzok, amik komoly hiánycikkek nálunk és szélekről kanyarodva vissza is érkeztünk a középpályára.
A helyzeteket nem elég gondolatban összehozni, a helyzet általában az, amikor ziccerig ki vannak játszva a labdák, amikor sikerülnek az utolsó passzok is.

Annak semmi köze a helyzethez, hogy "ha nem piszkál bele a védő" vagy "ha kicsit pontosabb az a passz" vagy "ha egy picivel korábban jön a bepassz".....ezek és az ilyesmi magyarázat csak eltereli a figyelmet a problémáról és teljesen valótlan irányba visz minden értékelést.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy Lewának ne lenne mit javítania az önmaga játékán, helyezkedésén.. Elvárható lenne, hogy többször megelőzze a védőjét, sokat mozogjon, hogy megjátszható legyen, de ehhez csapatszinten is erős nyomású és intenzív játékra lenne szükség, nem pedig a körbepasszokra kézilabdás módon.
Át kell menni a buszon vagy be kell tolni a buszt a gólvonal mögé és Lewa is életre fog kelni. Ő ilyen közegben képes jelenteni azt a bizonyos különbséget.

Ha jön januárban Roque, talán változhat valami és közelebb juthatunk a csikicsuki és játékosabb focihoz. Persze ehhez olyan Roque kell, aki képes lehet önmagát is helyzetbe hozni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.03. 12:40:17

Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.03. 11:36:13

Amit Lewa-ról írt, az lenne az igazság ideális esetben, ezért hoztuk, és így is kezdett nálunk. Aztán valami nagy elromlott nála, azóta csak itt-ott villantja meg a klasszisát.
Még nem olvastam olyan Xavi-nyilatkozatot, amelyikben ne dicsérte volna a játékosokat, a dicséretek egy része megérdemelt, a másik részük meg inkább biztatásnak hangzik, és különben sem cikizzük a sajtó előtt a fiainkat, még Romeut sem. Azt nem halljuk, hogy az öltözőben vagy négyszemközt miket mond nekik, de feltételezem, hogy akkor sem alázza őket.
Ez érthető, de szerintem is fogalmazhatott volna árnyaltabban Xavi. Illetve, magamból kiindulva, számomra frusztráló lenne, ha ilyeneket nyilatkozik rólam az edzőm, amikor én magam érzem, hogy egy ideje nem megy úgy.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 11:05:59

bence0330 írta:
2023.12.03. 08:27:54
Lewandowski

„Ő egy gép, egy olyan játékos, aki nem hagyja abba a munkát. Van hite, szorgalmasan végig csinálja az edzést, szinte egy robot, edz, edz… Ő a legjobb játékosunk a csatársorban, és különbséget jelenthet a mérkőzéseken, efelől nincsenek kétségeim. Többször kellene őt labdákkal megjátszani. A futballistáknak vannak hullámvölgyeik, de két meccsel ezelőtt két gólt szerzett.”

Ezt nem tudom hová tenni egyszerűen, mintha más meccseket néznénk. Nem a szokásos lőzungok, hogy a különbséget jelentheti, mert persze, én is azt mondanám, és bármikor igaz is lehet újra.

Az első kiemelt mondatot életemben nem mondanám ki. Nem csak azért, mert szerintem ebben a pillanatban a leggyengébb játékosunk a támadósorban, hanem mert nem szívesen olvasnék ilyet a többiek helyében.

A második mondat meg szerintem egy ideje nem korrekt, a játékosok megkínálnák a lengyelt, csak az már vagy két meccse nem megjátszható, mert mindenhol bóklászik, csak a helyén nem. Nem beszélve arról, hogy párszor meg is találták, vagy megállt a beindulás közben, vagy nem tudta átvenni a labdát.
Ebben a csapatban Lewy kívül senki nem képes húzamossabb ideig gólt szerezni,se támadó,se középpályás. Idén a'szem van 16 meccse 8 góllal,nem sok,de nem is kevés. A többiek fellángolnak,aztán semmi,Ferran kb csak csereként hasznos,Yamal nem tűnik nagy gólvágónak,tőle nem is várható még,Raphi meg Raphi. Félix talán lehet gólképes hosszútávon.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1149
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.03. 08:59:06

bence0330 írta:
2023.12.03. 08:27:54
Lewandowski
Még nem olvastam olyan Xavi-nyilatkozatot, amelyikben ne dicsérte volna a játékosokat, a dicséretek egy része megérdemelt, a másik részük meg inkább biztatásnak hangzik, és különben sem cikizzük a sajtó előtt a fiainkat, még Romeut sem. Azt nem halljuk, hogy az öltözőben vagy négyszemközt miket mond nekik, de feltételezem, hogy akkor sem alázza őket.
Ő, Lewandowski a legjobb játékosunk a csatársorban, ha az eddigi futballkarriert, az elért eredményeket nézzük. A formája alapján nyilván nem, de mégiscsak Aranylabdára jelölt volt stb.
Én viszont azt nem mondtam volna Xavi helyében, hogy „ő egy gép”, mert az nem igaz. Például egy gép akkor is felugrik fejelni, ha az nem gólhelyzetben, hanem csak a mezőnyben történik, vagy ha azzal helyzetbe hozhatunk másokat. És nem hagyja, hogy a fél fejjel alacsonyabb ellenfél elfejelje előle a labdát. Egy gép legalább egy cselt képes megcsinálni, és nem pattan el messze a labda, mintha betonból lenne a lába. Sajnos az akksi is lemerülőben van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 08:27:54

Lewandowski

„Ő egy gép, egy olyan játékos, aki nem hagyja abba a munkát. Van hite, szorgalmasan végig csinálja az edzést, szinte egy robot, edz, edz… Ő a legjobb játékosunk a csatársorban, és különbséget jelenthet a mérkőzéseken, efelől nincsenek kétségeim. Többször kellene őt labdákkal megjátszani. A futballistáknak vannak hullámvölgyeik, de két meccsel ezelőtt két gólt szerzett.”

Ezt nem tudom hová tenni egyszerűen, mintha más meccseket néznénk. Nem a szokásos lőzungok, hogy a különbséget jelentheti, mert persze, én is azt mondanám, és bármikor igaz is lehet újra.

Az első kiemelt mondatot életemben nem mondanám ki. Nem csak azért, mert szerintem ebben a pillanatban a leggyengébb játékosunk a támadósorban, hanem mert nem szívesen olvasnék ilyet a többiek helyében.

A második mondat meg szerintem egy ideje nem korrekt, a játékosok megkínálnák a lengyelt, csak az már vagy két meccse nem megjátszható, mert mindenhol bóklászik, csak a helyén nem. Nem beszélve arról, hogy párszor meg is találták, vagy megállt a beindulás közben, vagy nem tudta átvenni a labdát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.12.02. 08:44:36

Nagybarcelona írta:
2023.12.02. 07:55:42
Gránit, általában igen, most nagyon nem èrtek veled egyet. Ott vannak pèldának a kis, közèpcsapatok, különösen a Girona, ahonnan mèg el is hoztunk egy kp-t. Azok össze tudnak rakni egy határozott játèkformát, mi pedig nem, mert De Jong, Pedri, Gündogan, Gavi sor nem működik együtt, amiből 3 èvek óta együtt? Tudom sèrülèsek, de Romeu, Roberto vagy Fermin beállásával sincs egy Alaves színvonal?
Igen Bence, az írásod második felèvel teljes mèrtèkben egyetèrtek. Ezt a keretet Xavi alakította ki. Èn az olcsó polcról Guido Rodriguezt hoztam volna, leírtam sokszor mièrt, èvekig volt a liga egyik legjobb vkp-a, ès 29 èves világbajnok, az ár èrtèk aránya is jobb, lejáró szerzödèssel, hogy a Betis lóg nekünk
"De még a Gavi-Nico féle középpályával is a lehetőségekhez képest gyönyörű focit tolt, azzal a kerettel, amelyikkel Koeman sorra hozta le a 0 kapuralövéses meccseket. A"
Bence, alig volt támadónk egy rèm gyenge keret ès egy fiatal csapat előtt.
Majd felèpült Dembele, jött Ferran, Adama, Auba ès Alves.

Szerintem, kövezzetek meg, az az időszak (2022 tavasz)azèrt volt sikeresebb, mert összeszokottabb volt a kp-a, bizonyításra vágyó fiatalokkal, Dembele+Auba összhang, de Auba sem kellett Xavinak, majd a haverja Dembele is távozott, nem tudom mi lett volna ha Auba marad.
Ès azèrt már Koeman idejèben is látszott, hogy valami kezd összeállni a csapaton, voltak szèp összjátèkok Nico-Gavi-Pedri-Frenkie-Busquets között, csak előttük nem volt minősèg. Mögötte sem.
Ès a leglényegesebb, sokkal több területünk volt, egyrèszt az ellenfeleink már nem tartottak tőlünk annyira, de főleg azèrt, mert Koeman hátrèbb vonta a csapatot, hogy lendületből focizzunk, ami sokszor Messivel ès Griezmannál nagyon szèpen ès látványosan működött (támadó, mögötte irányító, vèdekezèsben csere, 10 ember vèdekezik), Depayyal ès Luukal értelemszerűen az akkori adott színvonalon.

Messi utolsó itt töltött ève, ès nem csak Messi miatt, mert nèlküle is szèpen játszottunk, lènyegèben a kupában is, ès a 2022 tavasz látványosabb, nem kell Messi klasszisára hivatkozni, mert akkor volt csapatjátèk, mèg azzal a gyenge kerettel is, agyam eldobom Brathwaite rúgott gólokat, most meg mèg Lewa sem. Azóta játèkban nekem csúszik lefelé a csapat.
A kis középcsapatokon nincs teher. A mentális nyomást az egyik legnehezebb elviselni a sportolóknak, csapat szinten ez még kumulálóik is. A Gironának stabil anyagi háttere van, a menedzsment profi, nem szedi ki a pénzt a tulajdonos, mit például Valenciában. A másik, hogy egy kontrázó csapatnak mindig könnyebb, mint a labdát bírtoklónak. Mégis a nyomás a legnehezebb. Az bénít. Minden évben van Európában 1-1 csapat, amelyik összeáll, elkapja a fonalat, de ez nem tart sokáig. Az Atalanta is egyre nehezebben hozza a korábbi szintet, de a Newcastle sem olyan, mint tavaly. Türelmesnek kell lenni a Barcával. Lehet Xavi sem a legjobb edző, de ide most elég jó, más meg úgy sem jönne, max aki még nagyobb rizikót jelentene.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.02. 07:55:42

Gránit, általában igen, most nagyon nem èrtek veled egyet. Ott vannak pèldának a kis, közèpcsapatok, különösen a Girona, ahonnan mèg el is hoztunk egy kp-t. Azok össze tudnak rakni egy határozott játèkformát, mi pedig nem, mert De Jong, Pedri, Gündogan, Gavi sor nem működik együtt, amiből 3 èvek óta együtt? Tudom sèrülèsek, de Romeu, Roberto vagy Fermin beállásával sincs egy Alaves színvonal?
Igen Bence, az írásod második felèvel teljes mèrtèkben egyetèrtek. Ezt a keretet Xavi alakította ki. Èn az olcsó polcról Guido Rodriguezt hoztam volna, leírtam sokszor mièrt, èvekig volt a liga egyik legjobb vkp-a, ès 29 èves világbajnok, az ár èrtèk aránya is jobb, lejáró szerzödèssel, hogy a Betis lóg nekünk
"De még a Gavi-Nico féle középpályával is a lehetőségekhez képest gyönyörű focit tolt, azzal a kerettel, amelyikkel Koeman sorra hozta le a 0 kapuralövéses meccseket. A"
Bence, alig volt támadónk egy rèm gyenge keret ès egy fiatal csapat előtt.
Majd felèpült Dembele, jött Ferran, Adama, Auba ès Alves.

Szerintem, kövezzetek meg, az az időszak (2022 tavasz)azèrt volt sikeresebb, mert összeszokottabb volt a kp-a, bizonyításra vágyó fiatalokkal, Dembele+Auba összhang, de Auba sem kellett Xavinak, majd a haverja Dembele is távozott, nem tudom mi lett volna ha Auba marad.
Ès azèrt már Koeman idejèben is látszott, hogy valami kezd összeállni a csapaton, voltak szèp összjátèkok Nico-Gavi-Pedri-Frenkie-Busquets között, csak előttük nem volt minősèg. Mögötte sem.
Ès a leglényegesebb, sokkal több területünk volt, egyrèszt az ellenfeleink már nem tartottak tőlünk annyira, de főleg azèrt, mert Koeman hátrèbb vonta a csapatot, hogy lendületből focizzunk, ami sokszor Messivel ès Griezmannál nagyon szèpen ès látványosan működött (támadó, mögötte irányító, vèdekezèsben csere, 10 ember vèdekezik), Depayyal ès Luukal értelemszerűen az akkori adott színvonalon.

Messi utolsó itt töltött ève, ès nem csak Messi miatt, mert nèlküle is szèpen játszottunk, lènyegèben a kupában is, ès a 2022 tavasz látványosabb, nem kell Messi klasszisára hivatkozni, mert akkor volt csapatjátèk, mèg azzal a gyenge kerettel is, agyam eldobom Brathwaite rúgott gólokat, most meg mèg Lewa sem. Azóta játèkban nekem csúszik lefelé a csapat.

Szerk: sokszor elfelejtjük a szakmai stáb szerepèt a sèrülèseknèl, ès azt, hogy a keretet ők alakították ki. Nèzem most pl. a velünk nyáron szóba hozott Rabiot (lejárt szerződèsèt vègül meghosszabbította) a idèn a csapata legjobbja, tegnap gól, gólpasszal a meccs embere.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.12.02. 09:05:07-kor.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.01. 23:21:46

Andris írta:
2023.12.01. 20:21:30
Ezt nem igazán nevezném visszakérdezésnek, inkább csak másik (bár nem teljesen témaidegen) kérdéssel jöttél válasz helyett. Elfogadom, és válaszolok is mindjárt. De azért továbbra is érdekelne, hogy szerinted az építkezés első (mondjuk hasraütésre két éves) fázisában tényleg elvárható-e az, hogy párhuzamosan visszaépüljön a játék szépsége és eredményessége? Mármint nem csak alkalmi szinten, meg hullámokban, hanem kiegyensúlyozottan (szóval mondjuk egy fél évig, amibe már beleszűrődnek nehéz meccsek, sérüléshullám, meg minden finomság). Azt is értem, és köszi hogy tisztáztuk, hogy te inkább a látványt részesíted előnyben. De azt is gondolod, hogy egy klub és csapat szinte teljesen alapokról újraépítése esetén lehet inkább előbb a látvánnyal indulni, és folyamatosan bukdácsolni, ami az eredményeket illeti?
Nem várom el mindkettőt, ezt írom sokadszor.
A BL indulás ebben a spanyol ligában azért nem elérhetetlen. Innentől először működjön és legyen olyan a játékunk, ami látványos, utána mehetünk majd a címekért.
Pont egy teljes újraépítésnél lett volna lehetőség megreformálni a csapatot úgy igazán.
Kimaradt a lehetőség 2022 nyarán, amikor 34 éves Lewa és Raphinha érkezett 110 millióért.
Hagyni kellett volna érni a fiatalokat. Fel kellett volna építeni és nem széthajtani Pedrit, megtalálni Nico helyét, újra az alapoktól felépíteni Fatit és még lehetne sorolni.
Azért a folyamatos bukdácsolás elkerüléséhez nem kellett túl sok Koeman után, mert ahogy már rögtön látszott, ahogy Xavi valami épkézláb felállást összerakott, rögtön jöttek a győzelmek is.
Az az 1 bajnoki cím szerintem többet vetett vissza a csapaton, mintha 3. lettek volna.
Andris írta:
2023.12.01. 20:21:30
Én nem emlékszem, hogy 2022 tavasza olyan jó lett volna. Sőt sztem kifejezetten rossz volt, kiestünk az ELből, és bezuhant a csapat önbizalma, érződött is a további bajnokikon. Ami jobb volt, az inkább a közvetlen edző váltás utáni, és a 0 eurós igazolásokat követő téli időszak. Január-Március. Ez meg aligha csoda, sztem ez egy létező és jól dokumentált jelenség, hogy friss edzővel mindig van egy tiszta lap lélektanilag, és ezzel együtt egy jól kirajzolódó rövidtávú fellendülés. Nem nálunk, teljesen általánosságban a klubfociban.
Kétségtelen tisztázhattam volna, de nekem a tavaszi szezon a 19-38 forduló, a spanyol kupa és ha van az egyenes kiesés nemzetközi meccsei.
Szerintem az nem annyi volt ott, hogy lélektanilag mindenki felszabadult, mert az kétségtelen hozzájárult, de a felállástól kezdve sok minden meg lett változtatva.
Andris írta:
2023.12.01. 20:21:30
Kövi kérdés, mikor voltunk eredményesebbek? Nem tudom, te miben méred az eredményt, én címekben, meg pontokban és BL helyezésben. Ez egész biztos nem 2022 tavasza. 23 tavaszán lettünk bajnokok és szuperkupa győztesek, és 23 őszén jutottunk tovább a BL 16ba. Nekem ezek minősülnek eredményességi mérföldkőnek. Ami a bajnoki pontszerzést illeti, szerintem a Xavi érában konkértan végig kiegyenlítetten nagyon jók vagyunk. Mindhárom szezonjában kiegyensúlyozottan sok pontot szerzünk, és az éllovas néhány pontos környezetében tanyázunk akkor is, ha épp nem mi vezetjük.
Nekem egy szuperkupa kb olyan, mint egy Szaudi-Gamper, szóval igen a bajnoki cím nagyon-nagyon fontos, de nemzetközileg meg jószerével a márciust sem értük meg és 0-4el távoztunk a spanyol kupából.
Andris írta:
2023.12.01. 20:21:30
Kövi kérdés: Hogy mikor volt rosszabb állapotban a csapat, azt elég komplex felmérni. Lélektanilag mindig saját magunkhoz viszonyítunk. Lehet nyilván a keret erejében is mérni a dolgot. De alapvetően itt is egyértelmű a hullámzás, és nagyjából egybe is esik a sérüléshullámokkal.
A két évvel ezelőtti februári csapat szétszedné a mait. És akkor mindent hasonlítottam egyszerre.
Andris írta:
2023.12.01. 20:21:30
A másik gondolat: nem te kérted, hogy cserélje le, bár nagyon erőteljesen, évekig és a többség által hangoztatott elvárás volt (itt a fórumon is), hogy nyomjunk egy nagy reset-et a játékoskereten. Ez két igen tekintélyes lépcsőben meg is valósult, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy szerintem ez nem jó megalapozása az építkezésnek. Bár minden távozóval nem értettem én sem egyet, ahogy érkezőkkel sem.
De szerintem itt megint kicsit elbeszélsz a lényeg mellett. Oké, megértem, szerinted nem kellett volna lecserélni a keretet, vagy nem így.
De attól még építkezés szemponból maradéktalanul igaz, hogy szükség van egy stabilizálódó keretre (vagy legalább nagyjából egy stabilizálható kezdőre), hogy elkezdhessünk meghonosítani egy játékstílust és azt megpróbálhassa egy (bármilyen) edző a képességeinek megfelelően tökélyre fejleszteni. Sztem ez alap.
Nagyon de nagyon szeretném, hogy most pár hónapig ne legyenek meghatározó sérültjeink, legalábbis párhuzamosan több ne. Így meg lehetne végre nézni, mit tud Xavi elérni egy már elég erős, és középtávon nem teljesen szétröppenő kezdővel. Borzasztó kíváncsi vagyok, hogy mennyire van igazam, hogy mekkora tényező ez az egész. Nyilván ha Xavi rossz edző, akkor nem lesz sokkal jobb mondjuk jövő márciusban sem, , annak ellenére hogy mindenki elérhető lenne nagyjából végig.. Ha addig lehetne dolgozni különösen nagyobb gondok nélkül, az nagyon izgalmassá válhatna.
Építkezésről, vagy stabilizálódásról beszélünk akkor?

Előbbihez igen kellenek új emberek, de 34 (Lewa),33 (Gündo),32 (Romeu, Inigo, Alonso) éves játékosokkal mit építünk? Öregfiúk csapatot? Mire az általad említett másik gondolat, a stabilizálódás megkezdődik, mennek nyugdíjba, rögtön 6-7en.
Szóval ez egy iszonyú nagy ellentmondás!
Döntsük el ezt is végre.
Érdekes amúgy, hogy nekem olybá tűnik a mester gondolatait a 2 évvel ezelőtti, szerinte nem idevaló játékosok jobban értették, mint a maiak. Nekik sem volt több idejük megérteni mi a taktika, és 2 hónappal Xavi érkezése után már látszódott mit akar játszani a csapat, mire épít stb.
Úgyhogy "biztos megérte" elküldeni azokat, akik tudtak működni a rendszerben.
Amúgy a nagy RESET gomb főleg a katalán öregfiúknak szólt, nekem meg úgy rémlik.
Andris írta:
2023.12.01. 20:21:30
Szerintem valahol szép, hogy az edző is együtt fejlődhet a csapattal és a kerettel, és nem gondolom, hogy az építkezés jelen (vagy ezt megelőző) periódusában Xavi zöldfülűsége egy szűk keresztmetszetet jelentene.
Szerintem meg ez a legszűkebb rész. Nem tud bizonyos helyzeteket kezelni, megoldani.
Nem egy top edző, hanem egy pedagógiában járatosabb edző elég lett volna. Szerintem szinte senkiből nem tudja kihozni Xavi a legjobbat.
Úgy gondolom, hogy kb a keret negyede hozza, amit tud, a többiek meg nem, mert nem tudja mindenkinek az erősségeit használni. Úgy vélem kb az összes támadó és középpályás alulteljesít nála.

Úgyhogy szép gondolat a klublegenda, de edzőként zöldfülü Xavi kinevezése és poszton tartása (ha már így alakult én sem küldeném el) de épp elég példa mutatta ez a felállás miért nem működőképes (Pirlo, Gattusso, Cannavaro, Giggs, Baraja, Lampard, Solksjaer, Henry)

Mindegy, nyerjünk BL-t 2024-ben és majd nem marad mást kritizálni, csak hogy milyen lassan épül a stadion. :D
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 22:49:11

Bocsánat a félreértésért. 2022 tavaszán tényleg nagyon jól nézett ki a csapat. A párharcok a Napoli és a Galata ellen, a Real Madrid tükörsima legyőzése, a gördülékeny játék, újra folyt a labda, valóban a régi időket idézte. Valaki írta egyszer, hogy 2021 végéig annyira gyengén játszottunk, hogy az ellenfelek nem hátráltak be ellenünk, meg akartak minket verni, így Xaviéknak volt területük, és játszhattak néhány nagyon nagy meccset. Aztán visszaálltunk a régi kerékvágásba, és újra szenvedünk a felállt védelmek ellen.

Nagy a nézeteltérés a labdakihozatalunk minőségéről. Van, aki szerint gond van vele, van, aki szerint van ott minőségi ember. Szerintem Xavi előbbivel ért egyet, és inkább a beadásokra és a széljátékra épít.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 22:41:23

gránit írta:
2023.12.01. 22:28:09
Én a szezon elején sem láttam tökéletes gépezetet Pedri sérüléséig. Az első két meccsünk pont kínszenvedés volt, 170 percig be sem találtunk.
DJ szerintem a legfontosabbb látszemünk a labdakihozatalban. A végén nem ő fog csiki-csukizni, de hátulról vagy ő küld előre egy lasztit, vagy átviharzik 30 méternyi területen, stb. Azért is vezettünk most végre hátulról, sőt, középen is jópár támadást, mert visszatért. Addig volt nihill, amíg nem játszott.
Ez a mondat a 22-es tavaszra utalt, akkor volt tökéletes a gépezet Pedri kidőléséig. Valóban tettem elé egy összehasonlító mondatot az idei őszi egész jó játékkal, ezért félreérthető lehetett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 22:28:09

Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 18:59:26
amit abszolút nem èrtek, mièrt nem hátulról èpítkezünk, főleg mikor ki sem tudjuk hozni a tèrfelünkről a labdát, a szèlsőinkre pedig 2 vèdő vált ki, mindezt olyan lassan, hogy szètszakad a csapat, a fele a tèrfelünkön, fele az ellenfèl 16-a előtt. Nem csak hosszában, kereszt irányban is távol egymástól a játèkosok (Balde integetèsei, hogy gyertek már közelebb). Az ötlettelensèg teljes pèldája, mikor ívelgetjük Lewara. Kevès a mozgás is a labdás felè, Lewa össze vissza mozog, főleg hátra, hogy kapjon már labdát.
"I don't have support so I look for the best solution to the team."-Lewa

Mert ezekkel a játékosokkal nem is tudnánk nagyon mást játszani (vagy Xavi a kókler, és nem tudja kihozni belőlük, nincs mese, e kettő közül lehet választani). A gyors ritmusváltásokat hiányoljuk, de de Jong ezt mindig be tudja lassítani egy ívelt labdával, amit az ellefél szépen ki tud számítani. Pont azért tartottuk korábban a talajon a labdát, mert ott lehet villámgyorsan tenni-venni.

Szerintem nem véletlenül használjuk a széleket, és nem az ellenfél tolódásáért. Hanem mert onnan adogatjuk be a labdákat. Ha rendesen begyakoroljuk, és több érkező is van bent, még akár működhet is. Meglehetősen eltér a Barcelona stílusától, és nézettségcsökkenéshez fog vezetni, de működhet.

Én a szezon elején sem láttam tökéletes gépezetet Pedri sérüléséig. Az első két meccsünk pont kínszenvedés volt, 170 percig be sem találtunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 21:58:24

Sajna Troym jelenlegi kritikáival teljesen azonosulni tudok. Annak ellenére, hogy én még kitartok Xavi mellett ezen szezon végéig mindenképp. Nem mondom, hogy bármilyen rossz esetben, de Xavit a sok hibája ellenére is jó-okés edzőnek tartom, és nem hinném, hogy óriási baj lenne szezon közben, ha még egy ilyen sérüléshullámot is kifejezetten jól átvészeltünk.

Nem kérdés, hogy mikor átvette a csapatot, sokkal szebb volt a foci, mint most. Karaktere is volt, gyönyörű sémák, minden. Sok elemzést olvastam, hogy az ebben a stílusban felnőtt játékosok távozása is okozta a gondot (Alves, Alba (oké, ő csak kiszorult, de mindegy)).

De még a Gavi-Nico féle középpályával is a lehetőségekhez képest gyönyörű focit tolt, azzal a kerettel, amelyikkel Koeman sorra hozta le a 0 kapuralövéses meccseket. A tavasz az EL kiesésig meg káprázatos volt, az a két hónap játékban lazán Pep-korszak volt, felmostuk a pályát a jobbnál jobb ellenfelekkel (Sevilla, ATMA, Reál, Napoli). Most pl jó kezdtük az őszt, meg most megint kezdünk jól focizni, de azért ez sehol nincs ahhoz képest. Ott ugye egyszer kipukkadtunk (Pedri sérülésével), és azóta sem láttuk azt a focit. Pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy az valami máksorozat volt, annyira tökéletes gépezetnek nézett ki az egész. De akkor miért nem megy azóta?

Az emberanyagunkban értek sajna legjobban egyet Troym-el. Nyilván nem tudhatjuk biztosra, kit akart Xavi és kit nem, de azt tudhatjuk biztosra, akit nem volt hajlandó szinte kipróbálni sem/nem bízott bennük eléggé. Nem sorolom fel, mert Troym felsorolta, Puigot simán hozzáadom még. Még a gólkirály Depayban sem bízott, a mélyponton lévő Ferránt hamarabb tette be. Xavinak nincs joga panaszkodni a keret mélységére, illetve szerintem az őt védőknek sem annyira, mert ezt bizony ő alakította így, nem az FFP. Romeuról nem lehetett tudni, hogy ILYEN SZINTEN nem fog beválni, de mégiscsak ő is az ő döntése alapján jött. Nyilván nem Bruno Guimares helyett, de az alsó polcról biztos voltak lehetőségek, ahonnan választott. Nico meg eleve itt volt pl.

FFP-től szerintem simán itt lehetne még Mingueza, J. Araujo, Nico és Puig, minimális fizetéssel, mondjuk Oriol helyett, és máris 22 fős lenne a 19 fős keret, olyan játékosokkal, akiket be lehet állítani szívroham veszélye nélkül. Alonsot már nem is említem, aki miatt az utolsó pillanatig el akarta küldeni kölcsönbe Baldét...

Valahogy nem tűnik elég jónak nála a játékosok megítélése. Szerintem javult ebben, de az elmúlt két átigazolási szezonban hibát hibára halmozott, és ez vezetett a gyengébb játékhoz, szűkebb kerethez, ami nyilván össze is függ.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.01. 20:21:30

Troym írta:
2023.12.01. 17:19:24
Andris írta:
2023.12.01. 15:12:52
Szerintem egyértleműen nem romlott, maximum stagnál, de inkább azt mondanám, hullámzik. Közben az eredmények meg jelentősen javultak. És szerintem az első kör erről kell hogy szóljon, a szórakoztatás majd csak ez után jön. Kérlek mond meg, hogy ha másként gondolod, de szerintem a kettőn egyszerre nem lehet jelentősen javítani, az két szék közül a pad alá esés. Én még most is azt érzem, hogy részben ez történt-történik, és ezért tartom nevetségesen és egyúttal károsan nagynak az elvárásokat.
Szóval nemtom, te gondolod, hogy egyszerre a kettőt lehet? Vagy hogy a látvány a fontosabb, közben lehetnek stabilan rossz eredmények? Szerintem mikor ilyen mélyről kell újraépíteni egy klubot, akkor mind a két kérdésre víztiszta nem a válasz.

Egyébként pedig eltelt két év, csak hogy közben szépen lecserélődött konkrétan az egész játékoskeret. És ezt a szó legszorosabb értelmében kell venni, elvileg valami 3 vagy 4 játékos maradt azóta, hogy Xavi elkezdte. Pontosan hogy gondolod általánosságban azt, hogy egy edző jelentős és tartós fejlődést ér el két év alatt, ha a munka megkezdése és a második évforduló pillanata között tulajdonképpen minden egyes játékosa elmegy?
Én kb azt mondanám, hogy az idei szezonkezdet lenne igazságos a 0ás kilométerkőnek tekinteni.
Hadd kérdezzek vissza.
Melyik meccseinket élvezted jobban 2022 tavasz, vagy 2023 ősz?
Mindkettő Xavi alatti időszak és komolyan mondom 2022 tavaszán vártam hétről-hétre, hogy pályára lépjünk. Na ettől mérföldekre kerültünk.
Köv kérdés:
Mikor voltunk eredményesebbek? Szerintem akkor.
Mikor volt rosszabb állapotban a csapat? Akkor.
Akkor hogy is van ez?
20 év múlva melyik időszak fog még eszedbe jutni?
Nem egyszer írtam, nem igazán szoktak érdekelni, hogy adott meccsen kiszenvedünk-e egy 1-0t. Ezek fontosak, ha csak az eredmény számít, de nálam sokkal fontosabb, hogy "szépen" játszunk.

A másik gondolatodra:
Bocs, de én kértem, hogy cserélje ki a keretet?
Ő gondolja úgy, hogy egyetlen játékos sem felel meg a céljainak. Minimum 7-8 játékos elküldését hibának tartom (Kessie, Fati, JAraujo, Auba, Depay, Mingu, Luuk de Jong), az érkezők felét szintén (Romeu, Felix, Bellerin, Alonso). Ez meg összefügg azzal, hogy úgy gondolom nem egy zöldfülű edzőnek kéne "felépíteni" egy csapatot, ha a kvalitásai ennél korlátozottabbak. Ő nem Pep, bárki megpróbálhat ennek ellenkezőjéről meggyőzni (itt nem Rád gondoltam), maximum megmosolygom.
Ezt nem igazán nevezném visszakérdezésnek, inkább csak másik (bár nem teljesen témaidegen) kérdéssel jöttél válasz helyett. Elfogadom, és válaszolok is mindjárt. De azért továbbra is érdekelne, hogy szerinted az építkezés első (mondjuk hasraütésre két éves) fázisában tényleg elvárható-e az, hogy párhuzamosan visszaépüljön a játék szépsége és eredményessége? Mármint nem csak alkalmi szinten, meg hullámokban, hanem kiegyensúlyozottan (szóval mondjuk egy fél évig, amibe már beleszűrődnek nehéz meccsek, sérüléshullám, meg minden finomság). Azt is értem, és köszi hogy tisztáztuk, hogy te inkább a látványt részesíted előnyben. De azt is gondolod, hogy egy klub és csapat szinte teljesen alapokról újraépítése esetén lehet inkább előbb a látvánnyal indulni, és folyamatosan bukdácsolni, ami az eredményeket illeti?

Visszatérve a kérdésedre, nekem elég jó memóriám van azt hiszem, nagyon sok meccsre és periódusra emlékszem. Ha azt kérdezed, én mit élveztem leginkább (a játék képe, látványossága alapján), akkor ebből a két évből egyáltalán nem tudok kiemelni tartós periódust, mint te tetted. Szerintem látványra és szórakoztatóértékre egyértelmű csapongás van (és nem rónám fel, mint az sejthető az első bekezdésemből). Mit élveztem a legjobban? Meccseket külön-külön. Az összes clasicot (egy kivételével), amik teljesen szét vannak szórva a Xavi érában. Volt idén szeptemberben offenzív tekintetben 4-5 nagyon jó meccsünk egymás után, pl azt nagyon élveztem (Villareal, volt az a két 5-0, és még 1-2 több gólos meccs, ez mind egy kupacban). Mindet nyertük is, de főleg az tetszett, hogy mennyi jó és ötletes támadás van. illetve volt 2023 jan-febr is 1-2 jó meccs, köztük asszem egy Atletico elleni 1-0, amit itt sokan szenvedős egygólosnak tituláltak, szerintem meg nagyon is jól ment a játék, és nyertünk is. Persze izgulni kellett, hiszen 1 gól volt.
Én nem emlékszem, hogy 2022 tavasza olyan jó lett volna. Sőt sztem kifejezetten rossz volt, kiestünk az ELből, és bezuhant a csapat önbizalma, érződött is a további bajnokikon. Ami jobb volt, az inkább a közvetlen edző váltás utáni, és a 0 eurós igazolásokat követő téli időszak. Január-Március. Ez meg aligha csoda, sztem ez egy létező és jól dokumentált jelenség, hogy friss edzővel mindig van egy tiszta lap lélektanilag, és ezzel együtt egy jól kirajzolódó rövidtávú fellendülés. Nem nálunk, teljesen általánosságban a klubfociban.

Kövi kérdés, mikor voltunk eredményesebbek? Nem tudom, te miben méred az eredményt, én címekben, meg pontokban és BL helyezésben. Ez egész biztos nem 2022 tavasza. 23 tavaszán lettünk bajnokok és szuperkupa győztesek, és 23 őszén jutottunk tovább a BL 16ba. Nekem ezek minősülnek eredményességi mérföldkőnek. Ami a bajnoki pontszerzést illeti, szerintem a Xavi érában konkértan végig kiegyenlítetten nagyon jók vagyunk. Mindhárom szezonjában kiegyensúlyozottan sok pontot szerzünk, és az éllovas néhány pontos környezetében tanyázunk akkor is, ha épp nem mi vezetjük.

Kövi kérdés: Hogy mikor volt rosszabb állapotban a csapat, azt elég komplex felmérni. Lélektanilag mindig saját magunkhoz viszonyítunk. Lehet nyilván a keret erejében is mérni a dolgot. De alapvetően itt is egyértelmű a hullámzás, és nagyjából egybe is esik a sérüléshullámokkal.

Kövi kérdés: 20 év múlva, ha bármi eszembe fog jutni Xavi első 2 naptári évéből, az tuti hogy a bajnokság megnyerése kell legyen 23 tavaszán. Ha komolyan azt kérdezed, hogy 20 év múlva mi, garantálom, hogy ez a legemlékezetesebb (eddig). Igazán mélyről indult a csapat, és utcahosszal nyerte a bajnokságot. Ha még egy valami, akkor az a kép, hogy együtt ül a lelátón Lewa, Frenkie, Pedri, Raphi, Koundé, Roberto és mutatja őket a kamera, miközben a pályán egy 15, egy 17 és két 19 éves kisfiú próbál megbírkózni a Bilbaoval. Ezt láttam kint nemrég a Montjuicban, és utólag felvételről is, de nyilván ez szimbolizálja ezt a 2023 Október-Novembert számomra (mivel emlékezetes időszakot kérdeztél). És amúgy megcsinálták! Emlékezetes. :D

A másik gondolat: nem te kérted, hogy cserélje le, bár nagyon erőteljesen, évekig és a többség által hangoztatott elvárás volt (itt a fórumon is), hogy nyomjunk egy nagy reset-et a játékoskereten. Ez két igen tekintélyes lépcsőben meg is valósult, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy szerintem ez nem jó megalapozása az építkezésnek. Bár minden távozóval nem értettem én sem egyet, ahogy érkezőkkel sem.
De szerintem itt megint kicsit elbeszélsz a lényeg mellett. Oké, megértem, szerinted nem kellett volna lecserélni a keretet, vagy nem így.
De attól még építkezés szemponból maradéktalanul igaz, hogy szükség van egy stabilizálódó keretre (vagy legalább nagyjából egy stabilizálható kezdőre), hogy elkezdhessünk meghonosítani egy játékstílust és azt megpróbálhassa egy (bármilyen) edző a képességeinek megfelelően tökélyre fejleszteni. Sztem ez alap.
Nagyon de nagyon szeretném, hogy most pár hónapig ne legyenek meghatározó sérültjeink, legalábbis párhuzamosan több ne. Így meg lehetne végre nézni, mit tud Xavi elérni egy már elég erős, és középtávon nem teljesen szétröppenő kezdővel. Borzasztó kíváncsi vagyok, hogy mennyire van igazam, hogy mekkora tényező ez az egész. Nyilván ha Xavi rossz edző, akkor nem lesz sokkal jobb mondjuk jövő márciusban sem, , annak ellenére hogy mindenki elérhető lenne nagyjából végig.. Ha addig lehetne dolgozni különösen nagyobb gondok nélkül, az nagyon izgalmassá válhatna.

Megértem, hogy szerinted nem zöldfülű edzőnek kéne felépíteni a csapatot. De szándékosan igyekszem soha nem így írni, én mindig a klub (és a csapat) újraépítéséről beszélek. Sajnos ez egy körülmény, amit szerintem muszáj lenne adottnak vennünk. A klubot kell újraépíteni, nem csak a csapatot. Másként megfogalmazva ugyanezt: nincs pénzünk magasan jegyzett edzőre, és nincs lehetőségünk újabb edzőcserére sem. Valamint amíg nincs egy igazán gatyába rázott keretünk, addig szerintem felesleges is beültetni a káosz és középszerűség dombunk tetejére egy top-ként jegyzett edzőt.
Szerintem valahol szép, hogy az edző is együtt fejlődhet a csapattal és a kerettel, és nem gondolom, hogy az építkezés jelen (vagy ezt megelőző) periódusában Xavi zöldfülűsége egy szűk keresztmetszetet jelentene.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése