FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.16. 08:19:49

brazilfan írta:
2023.12.16. 08:11:23
gránit írta:
2023.12.16. 02:08:50
A Barcelona nekem egy identitasr koveto klub, mint bilbao, de most kb ugy akar viselkedni mint a real.
Szerintem nem, a Barcelona Kocsis és Czibor leigazolásával a szellemes, látványos, szórakoztató támadó futballt választotta, ebben nem volt különbség közte és a Real között. A Real és a Barcelona mindig a világ legjobbjait próbálta megszerezni, például Cruyff leigazolásakor az angol csapatokban még egyáltalán nem voltak idegenlégiósok.
A Barcelona hamarabb belátta, hogy nem szabad elsorvasztania az utánpótlás-nevelést, mint a Real. Ebben mintha a Madrid követné a Barcelonát.
Ezzel együtt nagyon fontos az identitás, de az az Espanyolban is megvan.
A fenti idézetet nem én írtam...

Véleményem szerint a klub próbálja tartani a stílusát, csak nem tudja teljesen, mert a keret egy része nem erre alkalmas. A középpályán nagyon messze kerültünk az igazi teszem-veszemtől. Egyes játékelemek maradtak, mint a labdabirtoklás, a rövidpasszos játék, csak nem olyan minőségben és sokkal körülményesebben, mint a fénykorban. Az ívelgetés újabban új elem, ami beválhat, hiszen számos gólt szereztünk már ebben a szezonban beívelések után. Nem ördögtől való szélesíteni a repertoárt. De hogy ilyen irányt vettünk, számomra azt bizonyítja, hogy a klasszikus passzjátékunk nem működik úgy, ahogy szeretnénk, és próbáljuk ezt más taktkai elemekkel ellensúlyozni. Így szerintem kényszerűségből távolodtunk el a stílustól.
grgly50 írta:
2023.12.16. 08:07:30
Kedves xG mániások!
Csak szólok: A focit még mindíg gólra játszák!
A többi csak szöveg a levegőbe.
Ámen.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.16. 08:11:23

gránit írta:
2023.12.16. 02:08:50
A Barcelona nekem egy identitasr koveto klub, mint bilbao, de most kb ugy akar viselkedni mint a real.
Szerintem nem, a Barcelona Kocsis és Czibor leigazolásával a szellemes, látványos, szórakoztató támadó futballt választotta, ebben nem volt különbség közte és a Real között. A Real és a Barcelona mindig a világ legjobbjait próbálta megszerezni, például Cruyff leigazolásakor az angol csapatokban még egyáltalán nem voltak idegenlégiósok.
A Barcelona hamarabb belátta, hogy nem szabad elsorvasztania az utánpótlás-nevelést, mint a Real. Ebben mintha a Madrid követné a Barcelonát.
Ezzel együtt nagyon fontos az identitás, de az az Espanyolban is megvan.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.16. 02:08:50

safranek írta:
2023.12.16. 00:48:56
Engedjetek meg egy megjegyzest. En nem vagyok barca drukker. En laliga fan-nak mondanam magam. Regebben sok angol focit neztem a spanyol mellett, de aztan ez elmaradt. Most Szoboszlai miatt ujra nezem a Liverpool meccseit. Szerintem nincs nagy elmaradas a barca reszerol, inkabb a koncepcio van elcsuszva es elrugaszkodva. Az angol bajnoksag mas, de a spanyolt top3 kepes megverni az angol top4-et egy bl parharcban. A Barcelona nekem egy identitasr koveto klub, mint bilbao, de most kb ugy akar viselkedni mint a real. Persze nagy a verseny, meg hajszolni kell az eredmenyt, de ez rossz irany. Nektek turelmesnek kell lenni, de elkenyeztetett titeket a Messi korszak, ami kb 100 vagy 1000 evente jon ossze.
Ha nem is pont úgy, mint a Real, de mindenképp egyetértek azzal, hogy a játékstílusunk arculatát most elvesztettük. Nagyon hiányoznak az egyérintős játékok, a villámgors cikk-cakk passzok, a kapu előtti csiki-csukik, a végletekig, mattra kijátszott helyzetek. A középpályán és a támadósorban is nagyon sokat gyengültünk, és véleményem szerint nem csak minőségre, de többnyire nem is olyan stílusú játékosok alkotják a keretet, ami ahhoz a stílushoz szükséges lenne.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.13. 17:41:14

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... m-january/
Na mèg ez is. Újabb hátráltató tènyező 🤣
A opció: nem locsoljuk a pályát, amivel csökkentjük a labda gyorsaságát, nehezítjük a passzaebessèget, gátolva a sokpasszos tiki-takánkat

B opció: ne fürgyè le
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.12. 12:23:14

Troym írta:
2023.12.11. 12:46:59
Ma szembejött egy cikk Auba kapcsán a sporton és körbenéztem, hogy működnek az elmúlt 1-2 évben elküldött / eladott támadók máshol.

Auba: 21 meccsen 12 gól, 6 gólpassz idén.
Luuk: 22 meccsen 12 gól, 6 gólpassz
Depay: 8 meccsen 2 gól
Dembele: 19 meccs 1 gól, 5 gólpassz
Griezmann 20 meccs, 13 gól, 2 assziszt

Ne értük cserébe van
Félix: 18 meccsen 5 gól, 3 gólpassz, (Bajnokságban 13 meccsen 2 gól)
Lewa 18 meccsen 9 gól 4 gólpassz (Utolsó 10 meccsen 3 gól)
Ferran 20 meccsen 5 gól 2 gólpassz (Utolsó gólja október!)
Raph 15 meccs 2 gól 4 gólpassz

Na ezért nem egy zöldfülü edzőnek kéne felépítenie egy csapatot. Egy tapasztalt edző biztosan megtartott volna padon egy Luukot, vagy Aubát és tuti nem tartja meg egyszerre Ferrant és Raphinhát.

A szezon végén kb az összes támadónak ajtót kéne mutatni.
Azért más szempontból is meg kellene vizsgálni, hogy teljes legyen a kép. Kicsit más a francia, holland , mint a spanyol bajnokság, plusz nem mindegy hogy a csapat hány góljából szedte ezt össze.
Plusz szélsőket összehasonlítani centerekkel nem korrekt, de attól is sok függ, hogy egy-egy meccsen beszállsz 25-30 meccsre vagy végigjátszod. De Auba is most decemberben indította be magát, addig 16 meccsen 3 gólja volt. (ha már Lewanál fel van hozva a meccsek időszakai) De Raphinha is igaz, hogy 15 meccsen játszott, de míg Auba-nál ez közel 1500 perc, a brazilnál 650, Ferran 5 gólja 900 perc.
Luuk számai is szépek de kezdő centerként 2000 perc felett van és az Eindhoven gólszámai 70-75, minden 5-6. gól az övé.
És Depay nálunk lehezott kezdő cf-ként 21/22-ben 38 meccsen 13/2-t.


De nálunk pont ez a probléma jelenleg és ebben szerintem mindenki egyetért, hogy nagyon hirtelen visszaesett a hatékonység. Október végéig/november elejéig (kb 14 meccs) 2-2,5 körül volt az átlag gólszám, talán két egygólos meccsünk volt, azóta, az utóbbi kb. 8 meccsen 1 alatt van. Szóval ha az egész szezont tekintjük más a kép. Ott a Clasicónál kezdődött a zuhanás, talán az a vereség viselte meg mentálisan a játékosokat.
El tudom képzelni, mert ott volt egy ilyen törés. Addig azért Lewa is lehozott egy 9/6-os átlagot 4 assisttal, ami szerintem nem egy rossz statisztika. (75 perces gólátlag)
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.11. 13:51:58

Troym írta:
2023.12.11. 12:46:59

Na ezért nem egy zöldfülü edzőnek kéne felépítenie egy csapatot. Egy tapasztalt edző biztosan megtartott volna padon egy Luukot, vagy Aubát és tuti nem tartja meg egyszerre Ferrant és Raphinhát.

A szezon végén kb az összes támadónak ajtót kéne mutatni.
Ha a játèkosok egyèni megítèlèsèben nem is, de a lènyegben egyetèrtek. Ès mèg adjunk neki 100 milliókat közèpszerekre, mert szegèny nem kapja meg akiket akar. Valamit ki kellene tudni hozni az adott anyagból, ès azután az egyèneket jobbakra cserèlni, ha van lehetőség. Idehozhatsz Mbappet is, de ő is bele fog szürkülni.

2 èv alatt egy nagy 0 összessègèben, amit összehozott csapatèpítèsben, nyáron lehetne lecserèlni az egèsz keretet. Írtam, tőlem Araujon kívül mindenki mehet.
Hagyjuk hát folytatni ezt a semmit.

Tèvedtem, van koncepció. Barca DNS, Barca stílus, tökig feltolt csapattal nyelni a gólokat, hogy kialakulhasson a kèzilabda meccs. Ha 5 èvig marad mèg Xavi, akkor is ez lesz, mert ennyit tud. Nem fog sem holnap, sem egy hónap múlva változtatni.
Pontosan te jegyezted meg a Petit nyilatkozatra, amit linkeltem Enriqueről, hogy mi köze van Xavihoz.

Tessèk, itt a válaszom. Cserèlgethetjük èvente a keretet, de ha nem mákolunk be új Ronaldinhokat, Messiket, Neymarokat, akkor tiki-alázhatjuk magunkat mèg èvekig.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2705
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.11. 12:46:59

Ma szembejött egy cikk Auba kapcsán a sporton és körbenéztem, hogy működnek az elmúlt 1-2 évben elküldött / eladott támadók máshol.

Auba: 21 meccsen 12 gól, 6 gólpassz idén.
Luuk: 22 meccsen 12 gól, 6 gólpassz
Depay: 8 meccsen 2 gól
Dembele: 19 meccs 1 gól, 5 gólpassz
Griezmann 20 meccs, 13 gól, 2 assziszt

Ne értük cserébe van
Félix: 18 meccsen 5 gól, 3 gólpassz, (Bajnokságban 13 meccsen 2 gól)
Lewa 18 meccsen 9 gól 4 gólpassz (Utolsó 10 meccsen 3 gól)
Ferran 20 meccsen 5 gól 2 gólpassz (Utolsó gólja október!)
Raph 15 meccs 2 gól 4 gólpassz

Na ezért nem egy zöldfülü edzőnek kéne felépítenie egy csapatot. Egy tapasztalt edző biztosan megtartott volna padon egy Luukot, vagy Aubát és tuti nem tartja meg egyszerre Ferrant és Raphinhát.

A szezon végén kb az összes támadónak ajtót kéne mutatni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.04. 01:06:25

Chino írta:
2023.12.04. 00:48:19
Ráadásul ez nem egyszeri eset, 1-2 rosszabb meccs mindenkinek becsúszhat, de neki már a sokadik.
Én viszont még bízok benne, nem kezdte rosszul a szezont, ha visszatalál a sérülése előtti formájához semmi gond nem lenne.
Sajnos ereszt lefelé. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy jövőre 36 lesz. Szerintem Roque kezdő kellene hogy legyen, kérdés, ki legyen mellette. Felixért annyit kér az Atleti, hogy kétlem, hogy a következő szezonban nálunk fog játszani. Megmarad Lewandowski a kezdőben Roque mellett? Vagy Lewandowski minden körülmények között marad, és Roque padozni fog?

Arra is gondolnunk kell, hogy Felix nem biztos, hogy marad, Lewandowski meg fog nyáron ajánlatokat kapni. Lehet, hogy a következő szezonra szereznünk kell majd csatárt vagy csatárokat. Kérdés, kiket.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3328
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 14:50:30

Andris írta:
2023.12.02. 19:35:41
Röviden: kár pedzegetni, hogy mekkora a bérteher, mert szerintem nem voltunk valódi döntési helyzetben. Fizikai képtelenség és/vagy bugyutaság lett volna megszabadulni tőlük (is) nyáron.
Lojális, megértő hozzáállásod van. Nekem kevésbé.
Számomra ezek nem elfogadható érvek, hanem inkább a tehetetlenség, a döntésképtelenség, a jól van ez így, a határozatlanság, a "klubhoz hűtlen kezelés" esete.
Nyilván ilyen a struktúra, ez a megszokás. Nem saját pénzből gazdálkodás, kicsit olyan közös lónak túrós a háta az egész klub pénzügyi szerkezete.
Nem a naívság beszél belőlem, hanem inkább az értetlenkedés.

Számomra megszabadulni tőlük nem bugyutaság és semmi esetre sem fizikai képtelenség, hanem éppen ellenkezőleg a megtartása kifejezetten bűn, óriási szakmai hiba, két olyan minőségű játékosnak, mint Alonso és Roberto évi 10-10 milliós költséggel járó "lélegeztetőgépen" tartása.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.02. 19:35:41

Peter írta:
2023.12.02. 14:50:52
Pontosan az ilyen és ehhez hasonló gáláns, nagyvonalú támogatásaink miatt a legkisebb ujjunk legkisebb percével sem mutogathatnánk Tebas irányába.
Amíg nincs rend, fegyelem, következetesség a saját portán, addig csak a tükörben kell keresni a megoldást.

Csak a tavalyi és a mostani szezon és csak ez a két komoly minőséget képviselő játékos....40 milla....miközben remegünk a BL csoportban minden centért.....tegyük már egymás mellé ezt a két bruttó bért, a két játékos csapathoz hozzáadott teljesítményét.... és a BL csoportból való továbbjutásért kapható összeget.....nocomment..... :mrgreen:
Azért ez ennél sztem összetettebb.
Tebasra én sem szeretem a mutogatást, nyilvánvalóan nem szerepel ő a gondjaink első tíz legfontosabb oka/forrása közt, még ha nem is igyekszik rajtunk segíteni sem. Totális magyar belpolitikai dejavu ez a "mindig más a hibás" kommunikáció.
Ugyanakkor nem lehetett és nem lehet csak úgy megszabadulni ezektől a bérektől, úgyhogy iszonyúan félrevezető csak ezt a részigazságot megragadni és kiemelni, hogy két év, 40 millió bérteher. Legalább is szerintem, mondom miért:
1. Szerződés köt minket hozzájuk, nem lehet bárkitől bármikor megszabadulni, legalábbis anyagilag ugyanott lennénk.
2. Eladni ilyen játékosokat... senkinek se kellenek, még ingyen se.
3. Már így is el kellett küldeni Fatit, Abdét, és még mehetnénk bőven tovább.. nem lehet az égvilágon mindenkit elküldeni, aki nélkülözhető, így is elfogadhatatlannak tűnik a 19 fős keret, még csak Novemberig jutottunk, és már ráfáztunk. Akármennyire is nem használtuk őket, mégis hivatalosan ők a csere jhv és bhv játékosok a keretben. Nélkülük még rövidebb és még gyengébb ez a kispad, akármilyen keveset is adnak hozzá (eddig). Bár Robertonak talán volt már idén pontot érő gólja, azért az valamit minimálisat jelent.
4. Ha sikerült is volna megszabadulni a fizujaiktól, messze nem használhattuk volna fel az összeset másik játékoséra. Sőőőőt.

Röviden: kár pedzegetni, hogy mekkora a bérteher, mert szerintem nem voltunk valódi döntési helyzetben. Fizikai képtelenség és/vagy bugyutaság lett volna megszabadulni tőlük (is) nyáron.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.02. 18:47:36

Nagybarcelona írta:
2023.12.02. 18:28:29
gránit írta:
2023.12.02. 17:19:28

Egyik-másik emberünk válogatottságbeli szereplésében sincs túl sok köszönet. Ezért sem gondolom, hogy Xavi felelős leginkább ennek a csapatrésznek a hiányosságaiért, mert játszottak ezek a játékosok van Gaal meg Luis Enrique kezei alatt is, és ott sem váltották meg a világot. Elismert játékosok, ez vitathatatlan, de a hájppal nem sokra megyünk. Nem gondolom, hogy rosszabbak lennének, mint a Girona vagy a Real Sociedad kezdő középpályásai, de nem is sokkal jobbak, annyival legalábbis biztosan nem, amennyit beléjük akarunk látni.
Most nèzem a PL eredmènyeket, 3, 5 rúgott gólok. Brentford, Burnley. Akkor nekik is jobb a kp-uk? Nem foglak meggyőzni, ahogy azokat sem, akik Xavit vèdik. Èn is kínzom magam tovább a meccseinken :)
Holnap hajrá! Most a szèp játèk másodlagos.
A PL-el nem feltétlenül hasonlítanám össze a dolgokat. Teljesen más ott a foci, sokkal nyíltabb, ezért is nagyon jó és látványos. Egész más a középpálya feladata, nagyobb helyük van, stb. Ettől még persze, a kp-nk toronymagasan nem ér fel az egyéni kvalitásaikhoz - ez szerintem még Gránit véleménye mellett is igaz. De kicsit igazságtalannak érzem a Brentfordokat idehozni, bár az pont gyönyörűen megszervezett csapat. A két fő ok között, amit emlegetni szoktak, mikor Xavi 2022-es álomjátéka egyszer csak hanyatlani kezdett, az pont az, hogy a csapatok teljesen visszaálltak ellenünk újra. Azért úgy sokkal nehezebb.
De mondom, emellett nekem is kicsit csalódás, amit Xavi azzal a csapatrésszel csinált emberanyagban, játékban, mindenben, én is pont azt vártam, hogy na ők ott darálni fognak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.02. 18:28:29

gránit írta:
2023.12.02. 17:19:28

Egyik-másik emberünk válogatottságbeli szereplésében sincs túl sok köszönet. Ezért sem gondolom, hogy Xavi felelős leginkább ennek a csapatrésznek a hiányosságaiért, mert játszottak ezek a játékosok van Gaal meg Luis Enrique kezei alatt is, és ott sem váltották meg a világot. Elismert játékosok, ez vitathatatlan, de a hájppal nem sokra megyünk. Nem gondolom, hogy rosszabbak lennének, mint a Girona vagy a Real Sociedad kezdő középpályásai, de nem is sokkal jobbak, annyival legalábbis biztosan nem, amennyit beléjük akarunk látni.
Most nèzem a PL eredmènyeket, 3, 5 rúgott gólok. Brentford, Burnley. Akkor nekik is jobb a kp-uk? Nem foglak meggyőzni, ahogy azokat sem, akik Xavit vèdik. Èn is kínzom magam tovább a meccseinken :)
Holnap hajrá! Most a szèp játèk másodlagos.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3328
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.02. 18:22:28

gránit írta:
2023.12.02. 17:19:28
Hát igen és ez már a Laporta vezetés gyümölcse
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.02. 17:19:28

Nagybarcelona írta:
2023.12.02. 12:05:10
válogatott, mindenki által elismert játèkosok, statisztikailag is jó EGYÈNI teljesítményekkel. Èn is úgy gondolom, hogy valamièrt ez a leggyengèbb szekció. Ezèrt is csalódás, hogy nem tudja összáállítani a kp-ját a klasszis kp-s Xavi, ès akkor működött valamennyire, mikor 4 kp-s játszott.
Egyik-másik emberünk válogatottságbeli szereplésében sincs túl sok köszönet. Ezért sem gondolom, hogy Xavi felelős leginkább ennek a csapatrésznek a hiányosságaiért, mert játszottak ezek a játékosok van Gaal meg Luis Enrique kezei alatt is, és ott sem váltották meg a világot. Elismert játékosok, ez vitathatatlan, de a hájppal nem sokra megyünk. Nem gondolom, hogy rosszabbak lennének, mint a Girona vagy a Real Sociedad kezdő középpályásai, de nem is sokkal jobbak, annyival legalábbis biztosan nem, amennyit beléjük akarunk látni. Beléjük meséljük a nagy potenciált, aztán csodálkozunk, hogy egy Granada ellen is szenvednek.

Úgy néz ki, a kisebb csapatok ellen a két hátvédes felállást alkalmazzuk. Igazából nincs négy védős rendszer, amit emlegetni szoktunk. Vagy három védővel állunk ki, vagy kettővel. Az erősebb csapatok ellen pedig három belső védővel állunk ki. A gyengébb csapatok ellen meg tudjuk lépni, hogy csak ketten maradnak hátul, elől két center, két szélső, ez pedig négy középpályást is lehetővé tesz a pálya közepén. Így lehet egy erősebb kapocs a hatvédsorral a támadások felépítéséhez, és lehet előrébb két szervező playmaker is. A komolyabb meccseken is szükség lenne két játékmesterre, mögöttük egy romboló vkp és három belső védő, plusz a két szélső és a két center.

De ehhez szükség lenne egy vkp-ra és egy szervezőre. Szerintem nem véletlen, hogy a széleket és az íveléseket vettük elő. Más lehetőséget én sem látok igazán arra, hogy több helyzetet teremtsünk.
Peter írta:
2023.12.02. 14:50:52
Pontosan az ilyen és ehhez hasonló gáláns, nagyvonalú támogatásaink miatt a legkisebb ujjunk legkisebb percével sem mutogathatnánk Tebas irányába.
Olyan jó lenne látni és hallani a tárgyalásainkat. Oktatni lehetne velük elrettentő példaként, hogy hogy ne add fel az alkupozícióidat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3328
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.02. 14:50:52

Nagybarcelona írta:
2023.12.02. 12:34:15
valamikor jó lenne Alonso ès Roberto 10-10 milliós Bruttó bèrètől is szabadulni, egy kp-s ès egy támadó bèrèèrt cserèben.
Pontosan az ilyen és ehhez hasonló gáláns, nagyvonalú támogatásaink miatt a legkisebb ujjunk legkisebb percével sem mutogathatnánk Tebas irányába.
Amíg nincs rend, fegyelem, következetesség a saját portán, addig csak a tükörben kell keresni a megoldást.

Csak a tavalyi és a mostani szezon és csak ez a két komoly minőséget képviselő játékos....40 milla....miközben remegünk a BL csoportban minden centért.....tegyük már egymás mellé ezt a két bruttó bért, a két játékos csapathoz hozzáadott teljesítményét.... és a BL csoportból való továbbjutásért kapható összeget.....nocomment..... :mrgreen:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.02. 12:05:10

gránit írta:
2023.12.02. 09:14:08

(Áthozom ide, mert ez inkább ide illik, mint a xavis topic-ba, az utóbbi napokban kb minden témában oda írtunk)

Pontosan erről beszélek. Jövünk azzal, hogy idő kell az összeszokáshoz. De hát már régóta együtt van ez a mag. Mégis mennyi időre lenne szükség, hogy összeszokjanak? Öt évre? Tíz évre?

Miért gondolja bárki, hogy ha ennyi idő alatt annyit mutattak, amennyit, akkor lényegesen több van bennük? Mégis mire van ez alapozva? Alaptalanul beléjük magyarázzuk a nagy potenciált, aztán értetlenkedünk. Miközben nem látjuk be, hogy a beléjük vetett bizalmunk eltúlzott.
Ha neked lenne igazad, nagy bajban vagyunk, mert nem engednek igazolni több száz millióra nem is lesz keret.

Azèrt gondolom, hogy nincs igazad, mert válogatott, mindenki által elismert játèkosok, statisztikailag is jó EGYÈNI teljesítményekkel. Èn is úgy gondolom, hogy valamièrt ez a leggyengèbb szekció. Ezèrt is csalódás, hogy nem tudja összáállítani a kp-ját a klasszis kp-s Xavi, ès akkor működött valamennyire, mikor 4 kp-s játszott.

De miből gondolod, hogy minősègre gyengèbb a kp-nk, mint a Girona, Sociedad (talán legösszeszokottabb), Atletico, Rayo, Villarreal konkrètan lejátszott minket, Sevilla stb. kp-ja? Azok a kp-ja minősègibb? (34 èves Parejoval, 35 èves Rakiticcal, aki ide nem kellett?)
Vagy jobban meg vannak szervezve?
Ha Xavi vágya teljesül ès 70 millióèrt elhozzuk Zubimendit, akit nem tartok elèg jónak (Romeu színvonal számomra), mondjuk De Jong, Gavi vagy Pedri rovására akkor megoldódnak a problèmáink?
Vagy cserèljük le a kp-t a Girona játèkosaira?
Wirtz 100+, De Bruyne 100+ millió.
Èn is hoznèk egy kreatív kp-st, mert kevèsnek tartom az előre játèkot, ès egy klasszis vkp-t, akit nem is tudom kit, de azok sem biztos, hogy beválnak, főleg ebben a tökig feltolt lassú oldalpasszos taktikában. Eleve jó lehetne, hogy nincs klasszikus vkp-s, hanem 2 mèlysègi irányítóval játszunk, amiben De Jong ès Gündogan kiemelkedő.
Christensent èn is megnèznèm ott, de Inigo előre játèka is kiemelkedő, ès baszk mentalitásával szerelèsben is jó lehetne. A vèdősorunk a legstabilabb
csapatrèszünk, erre lehetne valahogy èpíteni, ezèrt írtam komoly meccseken az 532-t, kicsik ellen fölöslegesen megy a túlbiztosítás, 60. Perctől lehet 4231, 41212, ha kell az eredmèny. Èn Luukot is megtartottam volna, mert a fejjátèka kiemelkedő.
A BL-ben csak a pènz ès az eredmèny számít, tőlem felállhatunk 6 vèdővel is, de a kis La Liga csapatok ellen elvárnèk valami látványt.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.02. 09:14:08

Nagybarcelona írta:
2023.12.02. 07:55:42
Azok össze tudnak rakni egy határozott játèkformát, mi pedig nem, mert De Jong, Pedri, Gündogan, Gavi sor nem működik együtt, amiből 3 èvek óta együtt? Tudom sèrülèsek, de Romeu, Roberto vagy Fermin beállásával sincs egy Alaves színvonal?
(Áthozom ide, mert ez inkább ide illik, mint a xavis topic-ba, az utóbbi napokban kb minden témában oda írtunk)

Pontosan erről beszélek. Jövünk azzal, hogy idő kell az összeszokáshoz. De hát már régóta együtt van ez a mag. Mégis mennyi időre lenne szükség, hogy összeszokjanak? Öt évre? Tíz évre?

Miért gondolja bárki, hogy ha ennyi idő alatt annyit mutattak, amennyit, akkor lényegesen több van bennük? Mégis mire van ez alapozva? Alaptalanul beléjük magyarázzuk a nagy potenciált, aztán értetlenkedünk. Miközben nem látjuk be, hogy a beléjük vetett bizalmunk eltúlzott. Én azt gondolom, hogy ebben a csapatrészben van a bibi. Egy gyors, lendületes csapat számára átjátszható, spanyol középcsapatok is tudják tartani ellenük a labdát és partiban tudnak lenni velük, amíg a hajrára ki nem fújnak. Én itt látom a csapat gyengepontját.

A csatárszekció is érdekes, hogy jövőre hogy nézzen ki. Lewandowski 36 lesz. Roque jön. Guiu-val nem tudjuk, mi a szándékuk, én adnék neki lehetőséget, amíg Roque meg nem érkezik. Minimum négy centerre szükségünk lesz a következő szezonban. Roque elég keményen tolja, és úgy tűnik, a sérülése nem hagyott nyomot rajta. Lewy-vel hosszú távon már nemigen számolhatunk (kár, hogy nem 10 évvel korábban jött), az ő szekerének jövőre már kifelé fog állni a rúdja, ha marad egyáltalán, és nem ragadja meg az alkalmat, hogy még durvább pénzeket keressen olajoséknál vagy az MLS-ben (ha ez megtörténik, mindenképpen igazolnunk kell). Ott van Ferran, aki jól kezdte a szezont, de azóta semmi. És ott van Felix, aki tűzoltó, de nem igazán gólerős, egyelőre nem tudom, érdemes lenne-e megtartani. Roque alap. Lewy lehet, hogy már nem lesz kezdő anyag. Így egy erős kezdőre lehet, hogy szükség lesz még, amellett, hogy tartaléknak ott lehet a Lewandowski, Ferran, Felix, Guiu mix. Ferrantól lehet, hogy meg lehetne próbálni szabadulni, és felszabadulna egy jókora bértömeg.

A középpályát mindenképp erősíteném. Christensent fel lehetne tolni vkp-nak, és igazolni egy belső védőt még, vagy egy vkp-t igazolni. Meg egy irányítót. Ezeken a pontokon mindenképp erősítenék. A balszélső poszt érdekes még, Alonso szerződése 2024 nyarán lejár, és Balde kezdő helye sem megkérdőjelezhetetlen. Cancelo be tud ugrani balszélsőnek, de kérdés, hogy Baldét meghagyjuk-e kezdőnek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 17:11:18

Jack Napier írta:
2023.11.12. 17:04:09
Volt ez már téma de még mindig olyan érzésem van, hogy Barcelonában az edzőterem kulcsát valaki elhagyta.
Oké rengeteg ifista van kényszerből a csapatban. Ennek ellénere nem gondolom, hogy túl előrevezető 2023-ban felnőtt férfi focistáknak nullához közeli izomzattal kimenni a pályára.
Volt itt azért egy Nico is, akinél izmosabb ember nem sok van Európában, kb Adama. :D De persze ő nem is kellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.11.12. 17:04:09

Volt ez már téma de még mindig olyan érzésem van, hogy Barcelonában az edzőterem kulcsát valaki elhagyta.
Oké rengeteg ifista van kényszerből a csapatban. Ennek ellénere nem gondolom, hogy túl előrevezető 2023-ban felnőtt férfi focistáknak nullához közeli izomzattal kimenni a pályára.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.18. 22:07:49

NovaProspekt írta:
2023.10.18. 16:16:26
Transfermarkt-on én 8 fő sérültet látok a 21 főből: https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

Közülük Balde, Raphinha, Yamal a héten oké lesz, a jövő héten meg Pedri és Lewa.
Ezekkel az a baj hogy hiába épül fel papíron még akkor is először legfeljebb ilyen 10-15 percet kellene adni nekik, ha rásérülnek akkor dupla gond. Ráadásul Lewa 35 éves, pár nappal a meccs előtt épülhet fel, Pedri pedig tudjuk milyen. Ráadásul teljesen formán kívül lesznek, több hetes/hónapos sérülésből térnek vissza abszolút hidegen, még a tempót is kérdés mennyire bírnák.
Yamalnak könnyű sérülés ide vagy oda max. egy pár percet szabadna hagyni. Így is nagyon terhelve van, 16 éves, nem ér az egész annyit, hogy kinyírjuk.
Mikor legutóbb olvastam De Jongról optimális esetben november elejét írtak, de klasszikus ide vagy oda nem igazán örülnék, ha játszana, abból a sérülésből nagyon könnyű visszaesni.

SR azért jelenleg nem jönne rosszul. Beszállni cserének a kp-ra nem biztos, hogy baj lenne vagy a szerkezeten alakítva "jobbhátvédnek".

De hogy azért teljes legyen a kép még Roque is több hónapos sérüléssel küszködik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2705
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.18. 20:57:03

SR is kidőlt egyes források szerint 2 hétre, másik szerint 1 hónapra.(sport, catalunya rádió) nem tudom emiatt most örülni vagy bánkódni kéne-e.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15477
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.18. 18:35:43

NovaProspekt írta:
2023.10.18. 17:31:32

A bírókkal persze nehéz lesz 40 m-ről beszélgetni, de ez van.
VV ezt egészen máshogy látta :mrgreen:

Clasicóra szerintem a legtöbb sérültünket összekaparják, kelleni is fognak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.18. 17:31:32

davi10 írta:
2023.10.18. 16:38:21
Közben a klub Linkedin-en a keres új Physical trainert.
Kösz a tippet, pont váltanék :mrgreen:

Robi távozása üdvözlendő. Így TS-hez kerülhet a karszalag is, ahol sokkal jobb helyen van. A bírókkal persze nehéz lesz 40 m-ről beszélgetni, de ez van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.18. 16:51:01

davi10 írta:
2023.10.18. 16:38:21
Szerintem a sérültek közül Frenkie a legnagyobb érvágás, őt kéne valahogy összedrótozni a Clasico-ra.
Az alapján, amit kb 1 hete olvastam, ő és Koundé voltak azok, akik teljesen esélytelenek. A nagyon friss cikkek szerint a hollandnál már reménykednek a klasszikóban, de ha ennyire határeset, én nem bízom benne. Ráadásul ha még épp összes is drótoznák, nem lenne még formában sajna :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6706
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.18. 16:38:21

Deluigi írta:
2023.10.18. 14:46:19
Sergi Roberto, meanwhile, has injured the soleus in his right foot :O
Az egyik legnagyobb rejtély, hogy mi az istenért hosszabbítottunk vele tavaly. Baromi sérülékeny lett az utóbbi években, és amikor szóhoz is jut, akkor se nagyon alkot maradandót.

Viszont a legújabb twitter-pletykák szerint a klub nem tervez vele hosszabbítani nyáron.
NovaProspekt írta:
2023.10.18. 16:16:26
Közülük Balde, Raphinha, Yamal a héten oké lesz, a jövő héten meg Pedri és Lewa.
Szerintem a sérültek közül Frenkie a legnagyobb érvágás, őt kéne valahogy összedrótozni a Clasico-ra.

Közben a klub Linkedin-en a keres új Physical trainert. Valamit mindenképp kéne alakítani, mert ez nem normális, hogy sorozatban 2. szezonban október közepére elfogy a fél csapat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése