Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
Nem rajtad múlik a bevétel, az biztosgránit írta: ↑2023.10.15. 14:50:19Azt tudom indítványozni, hogy minden Barca-szurkoló vegyen egy mezt minden évben. 164 eurót ha megszorzunk 100 millióval, az 16,4 milliárdos bevétel. Egyetlen évben, csak a mezeladásokkal. Ha vezetőségi tag lennék, ezt nyomnám a social medián is, vegyen mindenki egy mezt, mindenki dobjon be a közösbe 164 eurót egy évben (különben mi a fenének a sok like meg követő). Még tavaly indítványoztam, hogy bővítsék ki a kapható méreteket, mert egy csomó ember azért nem vesz mezt, mert az ő méretében nem kapható. Már van XS-es és 3XL-es méret is.
Ez biztos, különben nem lennénk ekkora mínuszban. Lehet csűrni-csavarni, de elképesztően nagy gáz van. Ekkora mínuszt más nem magyaráz, a jegybevételek felének kiesése sem.
Ezzel sajnos egyet kell hogy értsek.
A tervekben biztos nem azzal számoltak, hogy a tavalyi 75000 - 80000 nézőszámok után egy fele akkora stadion 75% vagy kisebb kihasználtsággal megy. Ez alsó hangon a tervezett jegybevétel negyede, ami hiányzik. A jegybevétel kb azonos lehet most a Sevilla jegybevételével. ők kb mindenkit eladtak az elmúlt években és néhány veterán minimálbéren és pár ismeretlenebb tartja felszinen a klubot, mi meg 10 milliós fizetéseket osztogatunk csere hatvednek. Tudom millió más bevételi forrás is van, de gondolom máshonnan is hiányoznak összegek.gránit írta: ↑2023.10.15. 13:37:08Én teljesen Laporta-párti vagyok, csak olyan elnök elfogadható, aki hű a klubmodellhez. Az viszont tény, hogy egyszeri bevételek nélkül 500 százmilliós veszteségünk lett volna most. Értem, hogy azt kommunikálják, hogy jövőre 200 milliós nyereségünk lesz, csak szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, ahogy azzal is, hogy korlátozások nélkül nem költekeztünk volna még jobban. De legyen majd igazad, én azt mondom.
Én teljesen Laporta-párti vagyok, csak olyan elnök elfogadható, aki hű a klubmodellhez. Az viszont tény, hogy egyszeri bevételek nélkül 500 százmilliós veszteségünk lett volna most. Értem, hogy azt kommunikálják, hogy jövőre 200 milliós nyereségünk lesz, csak szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, ahogy azzal is, hogy korlátozások nélkül nem költekeztünk volna még jobban. De legyen majd igazad, én azt mondom.
Ne felejtsük el, hogy van a klubnak egy fenntarthatósági GGO irányelve. Amit meg lehet oldani öt busszal, azt nem harminccal akarják megoldani. Nem egyenként akarják furikázni a gyerekeket, hanem összegyűjtik őket chekpointokon.
Nagyságrendileg kb. 300 focista gyerek van az akadémián, kb. 80%-uk volt jogosult taxi használatra. Az idősebbek (16+) és akik valóban közel laknak, ők eleve nem.Andris írta: ↑2023.10.14. 23:43:23Alapvetően teljesen egyetértek, kivéve azt, hogy ez malacperselyes dolog lenne.
Tegyük fel, hogy csak 100 gyerek van az akadémián aki taxizik. (Ha ingyé van, akkor ennél valószínűleg jóval több.. tudja valaki, hány gyerek jár az akadémiára? Biztos többszáz, minden korosztályos csapatot beszámítva.)
Évi 200 nappal számoljunk csak, oda-vissza út. (Ez is alulbecslés.)
Egy turistának a városon belül 25 és 50 euró közt mozog ez, ha esetleg a gyerekek egy része messzebbről jön, akkor még több lehet. De vegyük csak a 25 eurót átlagnak, mert mondjuk van egy kedvezményes szerződéses tarifánk.
100 x 200 x 2 x 25 euró egy évben -> 1 mililó euró. Ez egy masszívan alulbecsült összeg szerintem. Nem mondom, hogy néhány millió sokat számít az összképet illetően, de azért egy szabadszemmel jól látható malacpersely.![]()
Vagy valamiről nem tudok? Pl minden akadémista kötelezően kollégista, és csak heti egyszer jönnek-mennek?
Pont ez is mutatja a csóróságot, hogy más módon/formában, de a fuvarozási szolgáltatás fent maradt.gránit írta: ↑2023.10.15. 00:10:55A 30 autós flotta lett lecserélve 5 buszjáratra. Pár ezer eurót takaítunk meg ezzel, aligha az anyagi vonzata miatt döntöttek így. Valamivel körülményesebb, hogy checkpointokon veszik fel a gyerekeket (akik általában tömegközlekedéssel jutnak el ezekre a pontokra), viszont a gyerekek jellemfejlődése szempontjából én amellett vagyok, hogy ne szakadjanak el a valóságtól, és ne furikázzanak taxival. Ha azt mondja erre bárki, hogy így viszont több idő eljutni a Ciutat Esportivába, akkor ebben igaza van.
Nem jóhiszemű vagyok, csak szerintem 100* akkora a csőd, mint a hozzászólók, amit gondolnak.gránit írta: ↑2023.10.14. 18:02:23Akkor te nagyon jóhiszemű vagy, ha szerinted nem a trükközések miatt van ez leginkább. Ahol van 9 millió euró Inigo Martinezre, ott kell hogy legyen pénz arra, hogy a cég egy elismert bizonyítványt állíttasson ki magának. Könyvvizsgálók egyébként nem csak kutakodnak és bizonyítványt osztanak, de tanácsot is adnak legális trükközésekről. Egy nagyobb szervezetnek, aminek nincs takargatni valója, érdemes befizetnie. Sok szervezet többet is nyer vele a tanácsaiknak köszönhetően, mint amennyit nekik kifizetett.
Taxipénzt én sem adnék a kölyköknek. Van Barcelonában remek tömegközlekedés, tessék azt használni, nem urizálni. Tizenéves kölyöknek meg se forduljon a fejében, hogy ő a nagy valaki. Azzal egyetértek, hogy a költségek csökkentése fontos. Nálam mindenképpen jóhiszeműbb vagy ebben a kérdésben.
Ez most is meg van szervezve a gyerekeknek. A 30 autós flotta lett lecserélve 5 buszjáratra. Pár ezer eurót takaítunk meg ezzel, aligha az anyagi vonzata miatt döntöttek így. Valamivel körülményesebb, hogy checkpointokon veszik fel a gyerekeket (akik általában tömegközlekedéssel jutnak el ezekre a pontokra), viszont a gyerekek jellemfejlődése szempontjából én amellett vagyok, hogy ne szakadjanak el a valóságtól, és ne furikázzanak taxival. Ha azt mondja erre bárki, hogy így viszont több idő eljutni a Ciutat Esportivába, akkor ebben igaza van.La Masia1 írta: ↑2023.10.14. 23:19:06Ez nem egészen erről szól![]()
A taxi nem urizálás volt. Nem pénzt kaptak a gyerekek, és nem taxiórával mentek az autók.
Más turistaként használni a tömegközlekedést, mint pl. 10 évesen, iskola után, a város másik végétől időre odaérni edzésre. És utána haza.
Az U16-os korosztályig a gyerekek, ahogy mindenki más, napközben iskolában vannak szerte a városban, és késő délután/kora este kezdődnek az edzések.
De erre az edzésre oda is kell jutni, és utána meg haza, ami sokak esetében egyszerűen képtelenség, figyelembe véve a távolságokat, menetidőket, edzés időpontokat. A szülők dolgoznak, a gyerek meg autó nélkül nem ér oda időben.
Az edzőközpont nagyon a város szélén van, a legközelebbi villamosmegállótól és kb. 10 perc séta.
Sokan Katalónia más településeiről ingáznak, adott esetben 50-60 km-ről.
Az összes top klubnál ez egy alap szolgáltatás. Az, hogy ezt megszüntették, az a malacpersely feltörésével egyenlő csóróságot mutat...
Alapvetően teljesen egyetértek, kivéve azt, hogy ez malacperselyes dolog lenne.
Ez nem egészen erről szól
Akkor te nagyon jóhiszemű vagy, ha szerinted nem a trükközések miatt van ez leginkább. Ahol van 9 millió euró Inigo Martinezre, ott kell hogy legyen pénz arra, hogy a cég egy elismert bizonyítványt állíttasson ki magának. Könyvvizsgálók egyébként nem csak kutakodnak és bizonyítványt osztanak, de tanácsot is adnak legális trükközésekről. Egy nagyobb szervezetnek, aminek nincs takargatni valója, érdemes befizetnie. Sok szervezet többet is nyer vele a tanácsaiknak köszönhetően, mint amennyit nekik kifizetett.Troym írta: ↑2023.10.14. 12:14:04A Big4 nem garancia semmire.
Azért is big4 a korábbi big5, mert az egyik játékost magával rántotta az Enron botrány.
Ettől független tele lehet csontvázakkal a szekrény, de ahol nincs pénz taxira az utánpótlás játékosoknak, vagy pizzára, holott mindkét tétel éves szinten egyenlő lehet Lewa akár egy heti bérével, ott szerintem nincs pénz komoly szakemberekre semelyik területen, sem jogon, sem pénzügyön, sem könyvvizsgáló esetén..
A Big4 nem garancia semmire.gránit írta: ↑2023.10.13. 19:16:59Az sem mellékes, hogy már nem egy Big4-ral könyvvizsgáltatjuk magunkat, ez nem túl bizalomgerjesztő. Lehetnek üzelmek, amelyekről úgy gondolják, egy Big4 kiszúrná.
Egy főoldali cikk szerint: "Ahol a Barcelona elvégezte a feladatát, az a bérköltségek csökkentése, amely 676 millióról 492 millióra csökkent."
Ha ez igaz, akkor sokkal kedvezőbb a helyzet a bértömeg terén, mint gondoltuk. A Capology szerint 589 millió euró a bértömegünk, ezek szerint egyes szerződések nem olyan zsírosak, mint gondoltuk.
Ezt kell mindenáron elkerülni. A klub egy nagyszerű példája annak, hogy a világ nem csak az olajosoké. Abban reménykedhetünk, hogy fogyatkoznak a korábban halasztott kifizetések, de Messinek például még 2025-ig tartozunk.
Jim Ratcliffe, az Ineos tulajdonosa kereste meg a klubot ezzel az ajánlattal nyáron (2-3 milliárd euro közötti összeg +a stadion), de Laporta elutasította, a mai hírek szerint most a Unitedet környékezte meg hasonlóval.La Masia1 írta: ↑2023.10.13. 17:18:54Jó kérdés. Majd eldönti a tagság, hogy mit akar jobban. Fenntartani a mostani klubmodellt, lassabb építkezéssel, fiatalokkal, de akkor pár évig jó eséllyel kár serlegért siránkozni.
Vagy eladják az araboknak a klub felét, úgy, hogy kb. "bármennyit" kérhetnek érte.
Biztos lenne, aki akár fizetne bőven 3 milliárd felett is 49-50%-ért.
(Elvileg volt olyan ajánlat már, hogy 3 milliárd az 50%-ért + külön kifizetik még a stadiont is.)
Jó kérdés. Majd eldönti a tagság, hogy mit akar jobban. Fenntartani a mostani klubmodellt, lassabb építkezéssel, fiatalokkal, de akkor pár évig jó eséllyel kár serlegért siránkozni.
Ez alapvetően csak akkor lehet, ha a másik fél haladékot ad és születik egy közös megegyezés. Ha a másik fél ragaszkodik a fizetéshez és nem fizetsz, akkor súlyos FIFA szankciók jönnek, pl. akár több körre is kizárnak az átigazolási piacról. De ilyen nem igazán van. Így vagy úgy, mindenki fizet valahogy, vagy megállapodnak.
Nem voltam figyelmetlen, hanem ellentmondásos, amit írtál. Még ha tagadod is, hogy ellentmondásos (nyilván, ha látnád az ellentmondást, eleve nem lennél ellentmondásos). A elnök személyétől várod a klub gazdasági rendbetételét, majd azt írod, hogy "Semmi beleszólása nem kéne legyen pl sportszakmai vagy pénzügyi dolgokba".
Egyetértek. Laporta fölényes győzelme a választáson arról is szólt, hogy a klub sosem kerülhet eladásra, és ő ezt nagyon hangsúlyozta a kampányában. Ugyanakkor fontos, hogy az elnök, bár a sociók megválasztják, a választás után nem maradhat ellenőrzés nélkül. Nagyobb belső ellenőrzés alá kell vetni a klubvezetés üzelmeit, jelenleg sajnos teljesen átláthatatlan az elnökség működése.Nagybarcelona írta: ↑2023.10.13. 14:55:41
Leírtátok a lènyeget. Szerintem ha Font lenne az elnök, tènylegesen a csőd szélén állnánk, felvásárlásra várva. Mi volt a programja? Messi+ saját nevelèsek. Hányszor olvastam nyilatkozni Messiről. Most Messi kitennè a bèrkeret egyharmdát, Pique, Busquets, Alba stb. A másik kètharmadát, a maradèk pedig La Masia. Közben nem èvi 200 millió lett volna a költsègvetèsi hiány, hanem a duplája, mert a sokat keresők maradtak volna, meg a semmirekellők is, mert minek távozzanak, ha a többiek is maradtak, ès a hiányt nem tudnák kompenzálni, mert a gazdasági karok ellen is támdta Laportát.
Leírtátok a lènyeget. Szerintem ha Font lenne az elnök, tènylegesen a csőd szélén állnánk, felvásárlásra várva. Mi volt a programja? Messi+ saját nevelèsek. Hányszor olvastam nyilatkozni Messiről. Most Messi kitennè a bèrkeret egyharmdát, Pique, Busquets, Alba stb. A másik kètharmadát, a maradèk pedig La Masia. Közben nem èvi 200 millió lett volna a költsègvetèsi hiány, hanem a duplája, mert a sokat keresők maradtak volna, meg a semmirekellők is, mert minek távozzanak, ha a többiek is maradtak, ès a hiányt nem tudnák kompenzálni, mert a gazdasági karok ellen is támdta Laportát.Chino írta: ↑2023.10.13. 09:08:24Habár nem ebbe sem látunk teljesen, de hasonlóan működik jelenleg is. A játékosokkal való ügyekben Alemany járt el, mindenki Laportát teszi "felelőssé" a Dembélé-lelátóztatásban, holott Xavinak Alemanyval kellett ezt kieszközölni, illetve az igazolások lebonyolításáért is ő felelt, Laporta pedig adta a végső szót és az igazolásoknál is csak a végső fázisba kapcsolódott bele személyesen, inkább egy karizmatikus elnökként pózolt, ezzel mind a negatívumokat és pozitívumokat is felvállalta. Persze nem egy bólogató bábúként, de pl. Deco sem neki tartozott közvetlen elszámolással a munkája során, illetve gazdasági téren is Romeu volt az első számú felelős, a tartozásokat, átütemezéseket stb. ő intézte.gránit írta: ↑2023.10.13. 00:03:35Az elnökség felelőssége a pénzügyi szigor, csak elvárni nem lehet tőle egy bizonyos fokon túl, mert mindig költekezni akar, hogy jó eredményeket mutathasson fel az újraválasztásához. Ezért van szükség nagyobb belső ellenőrzésre, hogy a túlzottan költekezni akaró elnökséget szemmel és pórázon tartsa.
Az a decentralizált rendszer nekem tetszik, hogy a különböző részlegek szakmai alapokon hozhassák meg döntéseiket, és ne ugasson bele fentről egy hozzá nem értő. Csakhogy a részlegek döntései összefonódnak, és sokszor valakinek ki kell mondania a végső szót, és döntést kell hoznia. Erre vannak az elnökök, alapvetően decentralizált rendszerekben is. Érdekes lenne, ha egy kormánynak nem lenne elnöke, és a különböző területek minden pénzt a saját ügyüknek akarnának (ebben az esetben elnök nélkül kb a pénzügyminiszter emelkedne de facto elnöki rangba, és venné át ezt a szerepet).
Még azzal is egyet tudok érteni, hogy az elnök szerepe sokkal inkább reprezentatív kell hogy legyen egy ekkora klubnál, amely rengeteg játékosmegfigyelőt, edzőt, szakembert alkalmaz. Az elnök pedig jól teszi, ha hallgat a nála hozzáértőbbekhez a különböző területeken. Hogy nem a hierarchia csúcsa az elnökség, azt kétlem. Pont arra van, hogy a végső szót kimondja. Csak teljhatalmat nem szabad adni neki, mert ha tehetné, a világ minden pénzét elköltené. Ami érthető, és kell is költekeznie egy olyan klubnak, ami a csúcson akar lenni. Anélkül nem megy. Csak kontroll alatt kell tartani.
Hogy az elnök könyvelő, jogász vagy kisgazda kis túlzásssal szinte mindegy, de szerintem ez az Alemany-Romeu-Cruyff stb. stáb nem működött rosszul és ilyen téren szerintem ha Fort érkezett volna sem tudott volna jobb lehetőőségeket megteremteni, kedvezőbb törlesztést, alacsonyabb tartozásokat megteremteni úgy hogy a csapat ezt ne érezze meg komolyan.
Ezt jó hallani.drobika írta: ↑2023.10.13. 08:11:11Megint 90%-ban egyetértek.
Csak annyit tennék hozzá, hogy Xavi mellett az elsőszámú helyettesnek sem a legközelebbinek kellene állnia...
Elképesztőek ezek a ,, körbe tartozások ,,, mint egy vállalkozás az üzleti életben, aki elvégez egy melót, aztán a 12 egyéb szereplő ide oda tartozása miatt üres a kasszája.
Nyugtalanító, hogy a csapat alapemberei nincsenek kifizetve, a főoldali cikk szerint, mint ahogy az is, hogy ,,nekünk,, is mennyivel tartoznak. A kérdés csak az, hogy mi van, ha valaki nem fizet a meghatározott időben?
Azt hiszem, nagyon figyelmetlenül olvastál:gránit írta: ↑2023.10.13. 10:37:27Ez így van, ezért nem értettem egyet a korábban leírtakkal, hogy miért nem egy közgazdász az elnök. Egy elnöknek az a dolga, hogy a szakemberei által elé tett információk alapján döntést hozzon. Józan paraszti ésszel kell rendelkeznie. Innentől kezdve az elnök akár vasutas is lehet, ha van józan belátása. Az meg ellentmondásos, ha valaki azt mondja, miért nem decentralizált a rendszer, miért nem önállóak a különböző részlegek, majd a másik mondatával szembe megy ezzel, és az elnökre hárít minden felelősséget. Most akkor döntse el, hogy az elnök vagy egy teljhatalmú és mindenért is felelős valaki, vagy egy reprezentatív személy, miközben a különböző részlegek önállóan működnek. A kettő együtt nem megy.
Nem értem, miért lenne ellentmondásos az a két dolog, hogy másfajta rendszert tartok jónak, és az, hogy a jelenlegi rendszerben bizony az elnök a felelős gyakorlatilag mindenért. Utóbbi tény, jelenleg így működünk, és kész. Előbbi csak vélemény, de semmilyen vonatkozása nincs a jelen helyzetre, mert teljesen hipotetikus.Andris írta: ↑2023.10.12. 22:46:59Összességében azt gondolom, hogy a Barcát teljes egészében úgy kéne vezetni, ahogy egy versenypiaci céget szokás, leszámítva azt, hogy a profitorientáltság nem csak pénzbeli profitban csapódna le. Ehhez pedig szakemberek kellenének minden posztra, akiket az elnöknek nincs joga se elküldeni, se felülbírálni. A kollektív vezetőségnek van, többségi döntéssel, de csak előre lefektetett, jól meghatározott esetekben. Az elnöknek egynek kéne lenni a sok közül, akinek megvannak a maga feladatai. És ezek sokkal inkább kirakat feladatok, mint szakmai döntések. Ideális esetben egy elnökségi kampány nem címekről és főleg nem játékosnevekről kéne szóljon, hanem arról, hogy ki tudja felvonultatni a legmenőbb szakmai referenciákkal rendelkező csapatot, és a legrészletesebben kidolgozott hosszútávú programot. Ehhez képest jelenleg csak bemondásra mennek a dolgok, mint láttuk.
Jelenleg ehhez a klubnál egy újabb rendszerváltás lenne szükséges, ezért sokkal kézzelfoghatóbbnak tartottam (és tartom), hogy egy Fonthoz hasonló szemléletű és kompetenciájú ember legyen a szerintem egészségtelenül nagy befolyású elnök.
Ez így van, ezért nem értettem egyet a korábban leírtakkal, hogy miért nem egy közgazdász az elnök. Egy elnöknek az a dolga, hogy a szakemberei által elé tett információk alapján döntést hozzon. Józan paraszti ésszel kell rendelkeznie. Innentől kezdve az elnök akár vasutas is lehet, ha van józan belátása. Az meg ellentmondásos, ha valaki azt mondja, miért nem decentralizált a rendszer, miért nem önállóak a különböző részlegek, majd a másik mondatával szembe megy ezzel, és az elnökre hárít minden felelősséget. Most akkor döntse el, hogy az elnök vagy egy teljhatalmú és mindenért is felelős valaki, vagy egy reprezentatív személy, miközben a különböző részlegek önállóan működnek. A kettő együtt nem megy.Chino írta: ↑2023.10.13. 09:08:24
Hogy az elnök könyvelő, jogász vagy kisgazda kis túlzásssal szinte mindegy, de szerintem ez az Alemany-Romeu-Cruyff stb. stáb nem működött rosszul és ilyen téren szerintem ha Fort érkezett volna sem tudott volna jobb lehetőőségeket megteremteni, kedvezőbb törlesztést, alacsonyabb tartozásokat megteremteni úgy hogy a csapat ezt ne érezze meg komolyan.
Habár nem ebbe sem látunk teljesen, de hasonlóan működik jelenleg is. A játékosokkal való ügyekben Alemany járt el, mindenki Laportát teszi "felelőssé" a Dembélé-lelátóztatásban, holott Xavinak Alemanyval kellett ezt kieszközölni, illetve az igazolások lebonyolításáért is ő felelt, Laporta pedig adta a végső szót és az igazolásoknál is csak a végső fázisba kapcsolódott bele személyesen, inkább egy karizmatikus elnökként pózolt, ezzel mind a negatívumokat és pozitívumokat is felvállalta. Persze nem egy bólogató bábúként, de pl. Deco sem neki tartozott közvetlen elszámolással a munkája során, illetve gazdasági téren is Romeu volt az első számú felelős, a tartozásokat, átütemezéseket stb. ő intézte.gránit írta: ↑2023.10.13. 00:03:35Az elnökség felelőssége a pénzügyi szigor, csak elvárni nem lehet tőle egy bizonyos fokon túl, mert mindig költekezni akar, hogy jó eredményeket mutathasson fel az újraválasztásához. Ezért van szükség nagyobb belső ellenőrzésre, hogy a túlzottan költekezni akaró elnökséget szemmel és pórázon tartsa.
Az a decentralizált rendszer nekem tetszik, hogy a különböző részlegek szakmai alapokon hozhassák meg döntéseiket, és ne ugasson bele fentről egy hozzá nem értő. Csakhogy a részlegek döntései összefonódnak, és sokszor valakinek ki kell mondania a végső szót, és döntést kell hoznia. Erre vannak az elnökök, alapvetően decentralizált rendszerekben is. Érdekes lenne, ha egy kormánynak nem lenne elnöke, és a különböző területek minden pénzt a saját ügyüknek akarnának (ebben az esetben elnök nélkül kb a pénzügyminiszter emelkedne de facto elnöki rangba, és venné át ezt a szerepet).
Még azzal is egyet tudok érteni, hogy az elnök szerepe sokkal inkább reprezentatív kell hogy legyen egy ekkora klubnál, amely rengeteg játékosmegfigyelőt, edzőt, szakembert alkalmaz. Az elnök pedig jól teszi, ha hallgat a nála hozzáértőbbekhez a különböző területeken. Hogy nem a hierarchia csúcsa az elnökség, azt kétlem. Pont arra van, hogy a végső szót kimondja. Csak teljhatalmat nem szabad adni neki, mert ha tehetné, a világ minden pénzét elköltené. Ami érthető, és kell is költekeznie egy olyan klubnak, ami a csúcson akar lenni. Anélkül nem megy. Csak kontroll alatt kell tartani.