Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 21:33:26

gránit írta:
2023.04.11. 17:47:11
Chino írta:
2023.04.11. 11:09:21

dicshimnusznak vélt dolgok (ami sztem teljesen fals megállapítás és túlzás)
Ha egy sima kritika valakiknél ennyire kiüti a biztosítékot, az rosszabb, mint egy dicshimnusz. Tegnap szerintem a meccs legszebb megmozdulását ő produkálta a fejesével. Támadta a labdát, jól érkezett a rövidre, tudta, mit akar. Ritkán szerzünk gólt szögletből, ebben is jó lenne feljavulni, több ilyenre lenne szükség. A fejes nem volt jó, középre ment, a kapus kitolta. De talán ebben a megmozdulásban volt a legtöbb tudatosság az egész mérkőzésen.

Attól még elég messze van, hogy szent tehénként tekintsünk rá, és ne lehessen kritizálni. Nagy kreativitás benne sem volt, és ha lenne, a csodálói nem általánosságokat ismételgetnének. De ő sem nagyon tudott színt vinni a játékba, sokkal jellemzőbb megmozdulás volt, amikor a partvonal mellett felöklelt egy gironait. A statisztikákban lehet, hogy behúztak neki egy jó pontot, egyébként semmire nem mentünk vele, a gironai a földre került, a labda meg maradt náluk.
Nem tudom, hogy mit nevezel annak, hogy sima kritika kiveri a biztosítékot, ha az én hozzászólásaimat, akkor nagyon rosszul látod a dolgokat vagy félreértesz, de általánosságban sem hiszem, hogy lenne hőbörgés egy kritika miatt. Ha ez mégis így lenne, akkor Téged joggal nevezhetnénk olyannak, aki élből utálja és csak a negatívumokat nézi.
Sztem egyik megállapítás sem állja meg a helyét.
De azért elég sok kritérium fel lett hozva, ami amellett szól, hogy egy nagy kincs a srác és több egyéni díj (GB, Kopa trófea, IFFHS ifjúsági világcsapat, UEFA világcsapat stb.), független "szakértői" vagy általános vélemények.

Ha szerinted az volt a legjellemzőbb rá, hogy felőklelt egy ellenfelet, akkor szerintem felesleges erről több szót ejteni, mert ez már Nálad eldöntött, személyes vélemény.
És nem hiszem, hogy itt azt várná bárki, hogy ő legyen a csapat húzóembere vagy hogy ő az, de ennek ellenére sokszor az tud lenni. 17-18 évesen Pedri sem volt még olyan játékos aki folyamatosan meghatározná a játékot, de utoljára talán Messi volt ilyen.
De más csapatokban sem sűrűn, a jelenlegi világklasszisok sem igazán, legyen szó egy De Bruyne-ről, Modricról, még Haaland is a szárnyait bontogatta, egy Rashford is még U18-ban vitézkedett, hogy a Xavi-Ini duóról ne is beszéljünk.
Aztán lehet, hogy eltűnik a süllyesztőben, de annál szerintem már kicsit előrébb jár.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 17:47:11

Chino írta:
2023.04.11. 11:09:21

dicshimnusznak vélt dolgok (ami sztem teljesen fals megállapítás és túlzás)
Ha egy sima kritika valakiknél ennyire kiüti a biztosítékot, az rosszabb, mint egy dicshimnusz. Tegnap szerintem a meccs legszebb megmozdulását ő produkálta a fejesével. Támadta a labdát, jól érkezett a rövidre, tudta, mit akar. Ritkán szerzünk gólt szögletből, ebben is jó lenne feljavulni, több ilyenre lenne szükség. A fejes nem volt jó, középre ment, a kapus kitolta. De talán ebben a megmozdulásban volt a legtöbb tudatosság az egész mérkőzésen.

Attól még elég messze van, hogy szent tehénként tekintsünk rá, és ne lehessen kritizálni. Nagy kreativitás benne sem volt, és ha lenne, a csodálói nem általánosságokat ismételgetnének. De ő sem nagyon tudott színt vinni a játékba, sokkal jellemzőbb megmozdulás volt, amikor a partvonal mellett felöklelt egy gironait. A statisztikákban lehet, hogy behúztak neki egy jó pontot, egyébként semmire nem mentünk vele, a gironai a földre került, a labda meg maradt náluk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 13:24:05

Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 12:33:53

Ha leveszed a rózsaszín szemüveget, talán megèrted. A 18 èves Gavit kritizálják sokan.
Ferran 60 millió
Lewa 50 millió
Raphinha 68 millió
Kounde 50 millió
Volt egy Aubameyang, Depay, Fati, Dembele, Ferran támadó sor + Abde ès Luukra egy vásárlási opció 3 millióèrt.
Elengedtük Aubat 14 millióèrt, ès Depayt 3 millióèrt. Cserèbe mikor látszott, hogy gyenge a támadó sor, (ebből Fati 3* műtve, Dembele folyamatosan sèrült) átállt 4 kp-s rendszerre, ès padozott Fati, a 60 milliós Ferran ès a 68 milliós Raphinha. Majd mikor a túlhajtott Pedri is kidőlt hónapokra Fatitól ès Ferrantól na meg Gavitól várjuk a csodát 433-ban, mikor Dembele ès Pedri mellett nincs, aki helyzetet tud teremteni.
- 6 támadó mellè minek kellett mèg 2 támadó 130 millióèrt?
-Nekiindulni a szezonnak egy 34, 18, 19 èves kezdő kp-s sorral, egy egèsz nyáron elzavarásra ítèlt De Jonggal ès Kessievel. Persze Roberto a Joker.
-Akkor Gavi 4 kp-kènt játszatása helyett nem a 68 milliós Raphinhanak vagy a 60 milliós Ferrannak kellene kezdenie Ansu ès Lewandowski mellett/helyett, ha már ők kellettek az edzőnknek?
Luxusnak tartom a 10 milliós fizetèsű Albát is padoztatni, mèg ha kegyvesztett is lett, Dembele után a második legtöbb kulcspasszt osztotta ki tavaly a 10 gólpassza mellett. Valószínűleg ő is többet tudna támadásban hozzátenni a játèkhoz bal szèlsőkènt. Ès akkor a 18 èves Gavit kritizáljuk 40+ meccsel a lábában?
Ha már példákkal dobálózol, legalább pontosan tedd.
Ferran 55 (tavaly amikor gyakorlatilag nem volt támadónk és 4 részletben)
Lewa 45 (nem volt centerünk, nem mellesleg az őszi szezon pontjait kb. 70%-ban neki köszönhetjünk)
Raphinha 58 (Dembélé akkor már gyakorlatilag elment, kellett egy szélső)
Fati (senki sem tudta milyen állapotban tér vissza)

Xavi Aubát akarta megtartani, de őt és Depayt nem lehetett a holland pedig nem akart menni, ki akarta tölteni a szerződését hogy nagyobbat kaszáljon, utoljára lehetett pénzt csinálni belőle és faragni kellett a bérekből is, amennyit csak lehetett. Mellesleg lehet, hogy jól is jártunk, hogy Auba elment. Itt volt egy jó fél szezonja a Chelseaben viszont akkora bukta lett hogy már a csapatból is kirakták. Ki tudja itt mi lett volna!

Játsszon Alba csak azért mert magas a fizetése és inkább padoztassuk Baldét aki szintekkel jobb, ráadásul a jövőt jelenti!? Ez aztán a logikus gondolkodás!

De ez itt már nagyon off!

Gavinak inkább a képességeiről, "általános tudásáról, teljesítményéről" folyt a vita, mintsem az utóbbi meccseken mutatott játékáról.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.11. 12:44:03

jogos, amit irsz, viszont fel kell keszulni, hogy jovore ugyanitt, ugyanezekkel a jatekosokkal fogunk jatszani

mar ha sikerul oket regisztralni (remelem, Gavit igen)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.11. 12:33:53

Deluigi írta:
2023.04.11. 11:57:12
Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 11:35:24
Szerintem nem az egyes játèkosokat kellene kiemelni. A 18 èves Gavi egy nagy tehetsèg, örüljünk neki, hogy van ilyen játèkosunk. Idővel majd elválik milyen játèkos lesz belőle. Bennem inkább az a kèrdès merül fel, hogy elköltöttünk 230 milliót játèkosokra, akkor mièrt Gavinak kell minden meccsen kezdőkènt játszania 18 èvesen.
ezek a haagyonutneksemertem kerdeseid nagyon jok :)

kikre koltottunk 230 milliot es miert nem jatszanak ok?

vagyis jatszanak (vagy serultek)

akkor mi a kerdes?

van 3 kozeppalyasunk, aki nem serult, ki jatszana Gavi helyett?

fejtsd ki bovebben, legyszives
Ha leveszed a rózsaszín szemüveget, talán megèrted. A 18 èves Gavit kritizálják sokan.
Ferran 60 millió
Lewa 50 millió
Raphinha 68 millió
Kounde 50 millió
Volt egy Aubameyang, Depay, Fati, Dembele, Ferran támadó sor + Abde ès Luukra egy vásárlási opció 3 millióèrt.
Elengedtük Aubat 14 millióèrt, ès Depayt 3 millióèrt. Cserèbe mikor látszott, hogy gyenge a támadó sor, (ebből Fati 3* műtve, Dembele folyamatosan sèrült) átállt 4 kp-s rendszerre, ès padozott Fati, a 60 milliós Ferran ès a 68 milliós Raphinha. Majd mikor a túlhajtott Pedri is kidőlt hónapokra Fatitól ès Ferrantól na meg Gavitól várjuk a csodát 433-ban, mikor Dembele ès Pedri mellett nincs, aki helyzetet tud teremteni.
- 6 támadó mellè minek kellett mèg 2 támadó 130 millióèrt?
-Nekiindulni a szezonnak egy 34, 18, 19 èves kezdő kp-s sorral, egy egèsz nyáron elzavarásra ítèlt De Jonggal ès Kessievel. Persze Roberto a Joker.
-Akkor Gavi 4 kp-kènt játszatása helyett nem a 68 milliós Raphinhanak vagy a 60 milliós Ferrannak kellene kezdenie Ansu ès Lewandowski mellett/helyett, ha már ők kellettek az edzőnknek?
Luxusnak tartom a 10 milliós fizetèsű Albát is padoztatni, mèg ha kegyvesztett is lett, Dembele után a második legtöbb kulcspasszt osztotta ki tavaly a 10 gólpassza mellett. Valószínűleg ő is többet tudna támadásban hozzátenni a játèkhoz bal szèlsőkènt. Ès akkor a 18 èves Gavit kritizáljuk 40+ meccsel a lábában?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.11. 11:57:12

Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 11:35:24
Szerintem nem az egyes játèkosokat kellene kiemelni. A 18 èves Gavi egy nagy tehetsèg, örüljünk neki, hogy van ilyen játèkosunk. Idővel majd elválik milyen játèkos lesz belőle. Bennem inkább az a kèrdès merül fel, hogy elköltöttünk 230 milliót játèkosokra, akkor mièrt Gavinak kell minden meccsen kezdőkènt játszania 18 èvesen.
ezek a haagyonutneksemertem kerdeseid nagyon jok :)

kikre koltottunk 230 milliot es miert nem jatszanak ok?

vagyis jatszanak (vagy serultek)

akkor mi a kerdes?

van 3 kozeppalyasunk, aki nem serult, ki jatszana Gavi helyett?

fejtsd ki bovebben, legyszives
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.11. 11:35:24

Szerintem nem az egyes játèkosokat kellene kiemelni. A 18 èves Gavi egy nagy tehetsèg, örüljünk neki, hogy van ilyen játèkosunk. Idővel majd elválik milyen játèkos lesz belőle. Bennem inkább az a kèrdès merül fel, hogy elköltöttünk 230 milliót játèkosokra, akkor mièrt Gavinak kell minden meccsen kezdőkènt játszania 18 èvesen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 11:22:41

Chino írta:
2023.04.11. 11:09:21
...ezen a ponton az sem mellékes a meccsek többségén ő szenvedi el a legtöbbet.
No igen, ezt soha senki nem emeli ki. A lefordulásai felnőtt szinten is kiemelkedők, ilyen szempontból elég sok meccs van, amikor nem tudják tartani Gavit, és rengetegszer vágják fel ilyen helyzetben. Nagyon jól érzi ezt a témát, és nem csak 18 éveshez képest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 11:09:21

gránit írta:
2023.04.11. 02:03:50
bence0330 írta:
2023.04.11. 01:40:09
Nem tudom, nekem ez az egész vita ott akadt már el, hogy senki nem zeng dicshimnuszokat Gaviról,
Vannak azért ilyenek, nem sok, de ők szeretik "mindenkinek" kikiáltani magukat, meg az autópályán helyesen közlekedőknek. Akik kritikákat fogalmaznak meg, inkább ezeket kritizálják, mint magát a srácot. Nem az elvárások irreálisak, hanem a dicséretek. Amúgy ha ő se lenne, reménytelenül kevesek lennénk még mennyiségileg is a középpályára. Én még nem kapkodnám el a dicséreteket, tegnap is keménykedett, sokra nem mentünk vele. Kreativitás a középpályán most sem volt.

Lewandowskival kapcsolatban meg most is leírjuk, hogy nincs aki kiszolgálja, majd azokat kezdjük el az egekig magasztalni, akiknek ez lenne a dolga... Sokkal inkább az az általános vélekedés, hogy ez a középpálya nem elég a komolyabb célokhoz. Vannak, akik túlzottan is védik őket, de ennek semmi jelentősége, sokkal fontosabb, hogy az ellenfél hogy vélekedik ezekről a játékosokról. A legnagyobb riválisaink nem hogy nem tartják "rettegettnek" ezeket az embereket, mint nálunk néhányan, hanem rajtuk röhögnek, és pofoznak ki minket a nemzetközi megmérettetések korai szakaszában.
Te szerintem azt nem érted meg, hogy az általad dicshimnusznak vélt dolgok (ami sztem teljesen fals megállapítás és túlzás) nagyrészt annak szól, hogy milyen idősen milyen teljesítményt rak le az asztalra. Mert ebben kiemelkedő. Ennyi rutinnal és ilyen fiatalon válogatott játékos, számos egyéni díja van, azért ezeket valamire csak megkapta. És sztem kreativitás is bőven van benne a szabálytalanságoknál pedig csak az van leginkább emlegetve amiket ő okoz, ezen a ponton az sem mellékes a meccsek többségén ő szenvedi el a legtöbbet.

A fizikumról pedig annyit, hogy nem tudom miért van így leszólva, 173 cm és 70 kg. Ez egy abszolút átlagos magasság és ehhez a 70 kg elég "robosztusságot" mutat. Nem egyszerű elnyomni. De Jong például lehet, hogy 180 centi, de a súlya alig több mint Gavié. És őt aztán bőven fizikálisnak nevezzük.
De egy kis összehasonlítás. Xavi 170/68, Modric 172/65, Bernardo Silva 173/64 és akkor ilyen Ini, Pedri félékről inkább nem beszélünk. Tegnap is fejpárbajokat nyert és voltak igazán látványos megmozdulásai.

A lényeg, hogy a teljesítmény/kor átlaga bőven átlag feletti. Ha egy 25-26 éves játékos mutatná azt amit jelenleg ő tényleg nem lenne olyan nagy szám. De nézzük Moukoku-t, Endricket, Roquet vagy akár Wirtzet. Értük sem azért röpködnek a 60-70-100 milliók ami a jelenlegi teljesítményük, hanem mert 1-2 éven belül klasszisok, nagy csapatokban meghatározó játékosok lehetnek, vagy egy 28 éves Baldénak sem örülnénk annyira ezzel a teljesítménnyel.

És veb ne vedd bántásnak vagy személyeskedésnek, de Te alapból elég elfogult vagy negatív irányba, ha Gaviról van szó.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 758
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.11. 10:38:54

Frenkie és Pedri nélkül nem az a középpálya, aminek lenni kellene. Gavi hősiesen küzd, de így nem tud fejlődni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 02:03:50

bence0330 írta:
2023.04.11. 01:40:09
Nem tudom, nekem ez az egész vita ott akadt már el, hogy senki nem zeng dicshimnuszokat Gaviról,
Vannak azért ilyenek, nem sok, de ők szeretik "mindenkinek" kikiáltani magukat, meg az autópályán helyesen közlekedőknek. Akik kritikákat fogalmaznak meg, inkább ezeket kritizálják, mint magát a srácot. Nem az elvárások irreálisak, hanem a dicséretek. Amúgy ha ő se lenne, reménytelenül kevesek lennénk még mennyiségileg is a középpályára. Én még nem kapkodnám el a dicséreteket, tegnap is keménykedett, sokra nem mentünk vele. Kreativitás a középpályán most sem volt.

Lewandowskival kapcsolatban meg most is leírjuk, hogy nincs aki kiszolgálja, majd azokat kezdjük el az egekig magasztalni, akiknek ez lenne a dolga... Sokkal inkább az az általános vélekedés, hogy ez a középpálya nem elég a komolyabb célokhoz. Vannak, akik túlzottan is védik őket, de ennek semmi jelentősége, sokkal fontosabb, hogy az ellenfél hogy vélekedik ezekről a játékosokról. A legnagyobb riválisaink nem hogy nem tartják "rettegettnek" ezeket az embereket, mint nálunk néhányan, hanem rajtuk röhögnek, és pofoznak ki minket a nemzetközi megmérettetések korai szakaszában.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 01:40:09

Nem tudom, nekem ez az egész vita ott akadt már el, hogy senki nem zeng dicshimnuszokat Gaviról, még a nagyobb kedvelői sem. Főleg, ha kivesszük az 1-2 elszigetelt csúcsteljesítményét, mint a szuperkupa döntő, amiről aztán lehetett is joggal dicshimnuszokat zengeni.
Sőt, odáig megyek, hogy itt a fórum sokkal kevesebbra tartja sajnos, mint amiről a díjai, pontjai, statjai árulkodnak az irreálisan zsenge korát is figyelembe véve, és mint amennyire a média, vagy a Camp Nou tartja őt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.11. 00:50:12

gránit írta:
2023.04.11. 00:46:46
recrea írta:
2023.04.11. 00:43:18
mert válaszolgatsz
Mert ugye te nem válaszolgatsz? :mrgreen: Komolyan, te látod is, amiket leírsz? Hogy a másik írását nem tudod értelmezni, az egy dolog. De a sajátodét se.
Jó pihenést kívánok neked.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 00:46:46

recrea írta:
2023.04.11. 00:43:18
mert válaszolgatsz
Mert ugye te nem válaszolgatsz? :mrgreen: Komolyan, te látod is, amiket leírsz? Hogy a másik írását nem tudod értelmezni, az egy dolog. De a sajátodét se.

Abban egyetértünk, sok kreativitást nem ad a csapatnak, ebben mindenképp fel kell javítani a keretet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.11. 00:43:18

gránit írta:
2023.04.11. 00:32:38
recrea írta:
2023.04.11. 00:28:31
Mit tagadtam meg?
Leírtam, csak el kellett volna olvasnod. Nem csak méretbeli, fizikai tényezőkről írtál, hanem technikai tudásról is. Ismét megtagadtad önmagadat. Lehet így téged komolyan venni, hogy a saját állításaidat sem veszed komolyan? :mrgreen:
Technikai tudást adom, azt így gondolom, bár tőlem egyszer sem olvastál dicshimnuszt róla, kreatívnak pedig semmiképp sem nevezném őt.

Neked azért mégis sikerül, mert válaszolgatsz, igaz, sosem a felvetésre vagy a kérdésre, ezáltal tudjuk is rájuk a választ.

Én a tieidet nem veszem komolyan (bár van köztük, ami teljesen jó meglátás, azt adom), ahogy többek sem, mint láthatod.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 00:32:38

recrea írta:
2023.04.11. 00:28:31
Mit tagadtam meg?

Leírtam, csak el kellett volna olvasnod. Nem csak méretbeli, fizikai tényezőkről írtál, hanem technikai tudásról is. Ismét megtagadtad önmagadat. Lehet így téged komolyan venni, hogy a saját állításaidat sem veszed komolyan? :mrgreen:

Nagyon messze van még ez a fiú attól, hogy dicshimnuszokat zengjünk róla. Eljöhet még az ideje. A középpályára meg ráférne nyáron az erősítés.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.11. 00:28:31

gránit írta:
2023.04.11. 00:18:19
recrea írta:
2023.04.11. 00:04:02

Meséld már el, mikor keveredtem ellentmondásba?
Például akkor, amikor huszadjára szajkóztad, hogy ne hasonlítsuk össsze klasszisokkal, miközben pont te Kantéztál meg Makaleléztél. Aztán megtagadtad saját magadat, és miközben mások helytelenségével próbáltad magadat igazolni, a következő hozzászólásodban már megtagadtad az álláspontodat. Nem csodálom, hogy mások szoknyája mögé bújsz, ha a saját állításaidban sem hiszel.

Újra, sokadszor, nem kell egy 18 évestől a legmagasabb szinteket elvárni. Egyszerűen a helyén kell kezelni. A csapatban van, nagyon nem lóg ki, mondjuk ez a csapatrészről is sokat elmond, ennyi. A kreativitásnak meg nagyon híján voltunk ezen a meccsen.
Óriási különbség, hogy én a méretbeli/fizikai mutatókat hasonlítottam össze, te pedig a játéktudást. Az első egzakt, a második nem, mivel másfél szezonnál jár a fiú. A huszadjára is egy újabb túlzás tőled.
Tehát többen mások helytelenül látják, te pedig jól? Mit tagadtam meg? Kezdesz belekavarodni.

Andrisnál tökéletes példa az autópályás :roll:

De kilóg, és rossz hírem számodra, h felfelé és ez valóban sokat elmond a csapatrészről.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 00:18:19

recrea írta:
2023.04.11. 00:04:02

Meséld már el, mikor keveredtem ellentmondásba?
Például akkor, amikor huszadjára szajkóztad, hogy ne hasonlítsuk össsze klasszisokkal, miközben pont te Kantéztál meg Makaleléztél. Aztán megtagadtad saját magadat, és miközben mások helytelenségével próbáltad magadat igazolni, a következő hozzászólásodban már megtagadtad az álláspontodat. Nem csodálom, hogy mások szoknyája mögé bújsz, ha a saját állításaidban sem hiszel.

Újra, sokadszor, nem kell egy 18 évestől a legmagasabb szinteket elvárni. Egyszerűen a helyén kell kezelni. A csapatban van, nagyon nem lóg ki, mondjuk ez a csapatrészről is sokat elmond, ennyi. A kreativitásnak meg nagyon híján voltunk ezen a meccsen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 00:09:18

Szerintem teljesen jogos felhivni a figyelmet arra a jelensegre, amikor mindenki szembejon az autopalyan.

Gavin a fizikumat szamonkerni teljes nonszensz, a magassagatol is, de a lenduletes jatekatol is teljesen fuggetlenul egy kemeny kotesu gyerekrol beszelunk, aki kb olyan hatekonysagu es tipusu labdaszerzo, labdatarto es altalanossagban vedekezo munkat kepes ellatni, amit ranezesre egy Kessie tipusu embertol varnank.

Granit, szerintem alapvetoen te vagy az, aki semmivel nem tudja megindokolni a velemenyet, ami homlokegyenest szembe megy azzal, amit a tobbseg latott a palyan a sractol.
A termete es kora ellenere es altalanossagban IS kimagaslo az, hogy mennyi es milyen kulcspassza, labdaszerzese, elszenvedett szabalytalansaga, passzhatekonysaga van. Ev jatekosa dijak, meccs embere dijak tomkelege, azonnali es megkerdojelezhetetlen kezdotagsag a spanyol valogatottban is, es meg sorolhatnank tovabb.
De nem is a hyperol van szo, ami esetenkent lehet tul nagy, hanem csupan arrol, hogy nagyon jok a kepessegei, egyaltalan nem veletlen fix kezdo, te pedig joforman teljesen ketsegbevonsz mindent ezekbol. De barmifele alatamasztas nelkul. Persze nem csoda, hiszen az altalad leirtak nagyjat lehetetlen is megtamogatni barmivel.

Nincs ebben semmi szemelyes, de egyszeruen nem tudom maskent irni: egyszeruen semmi nem allja meg a helyet abbol, amit eredetileg (a tema elejen) leirtal rola.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.11. 00:06:46

recrea: megnéztem fbref.com-on ami optás adatokat használ, és például kessiénél nagyobb százalékban nyeri meg a párharcait.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.11. 00:04:02

gránit írta:
2023.04.11. 00:00:41
recrea írta:
2023.04.10. 23:52:54

En csak azt tettem, amit többen, megkérdőjeleztem néhány sületlenséget, amit írtál vele kapcsolatban :P és továbbra is ragaszkodsz hozzá, ennyiről van szó. Hogy mi lesz belőle az általad említett játékosokhoz képest, majd az idő eldönti, mindketten reméljük szerintem, hogy jobb lesz.
Megkérdőjelezni megkérdőjelezted, csak megcáfolni nem tudtad, és még csak meg sem próbáltad. Írtál néhány általánosságot, majd még annyit se, közben kétszer ellentmondásba keveredtél saját magaddal.

A középpályánknak meg égető szüksége lenne egy nagy adag kreativitásra.
Meséld már el, mikor keveredtem ellentmondásba?
Önmagában hülyeség 18 évesen két világklasszishoz hasonlítani meg leírni, hogy csak lökdösődik, ezen mit kellene cáfolni? :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.11. 00:02:15

19 éves sincs, de már most egy bajnok csapat meghatározó játékosa, aki alig hagy ki meccset. sokan elfelejtik, de egy messi se volt még ennyi idősen világklasszis, irreálisak az elvárások. gavi nagyon fiatal, hatalmas potenciállal, és közben minden meccsen megdöglik a címerért, sokkal több tiszteletet érdemelne a szurkolóktól.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.11. 00:00:41

recrea írta:
2023.04.10. 23:52:54

En csak azt tettem, amit többen, megkérdőjeleztem néhány sületlenséget, amit írtál vele kapcsolatban :P és továbbra is ragaszkodsz hozzá, ennyiről van szó. Hogy mi lesz belőle az általad említett játékosokhoz képest, majd az idő eldönti, mindketten reméljük szerintem, hogy jobb lesz.
Megkérdőjelezni megkérdőjelezted, csak megcáfolni nem tudtad, és még csak meg sem próbáltad. Írtál néhány általánosságot, majd még annyit se, közben kétszer ellentmondásba keveredtél saját magaddal.

A középpályánknak meg égető szüksége lenne egy nagy adag kreativitásra.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 23:52:54

gránit írta:
2023.04.10. 23:44:53
recrea írta:
2023.04.10. 23:39:58

kétlem, h bárki mögé kellene bújnom
Pedig ezt tetted. Ismered a mondást a legyek számáról és az étkezésről? :mrgreen: Amúgy vannak kritikusai bőven, de egyértelmű, hogy néhány másik játékos mellett sokak számára szent tehén kultstátuszba került (a vitaindíító állításban is inkább ez volt a kritika tárgya, mintsem az, hogy van-e helye a csapatban).
En csak azt tettem, amit többen, megkérdőjeleztem néhány sületlenséget, amit írtál vele kapcsolatban :P és továbbra is ragaszkodsz hozzá, ennyiről van szó. Hogy mi lesz belőle az általad említett játékosokhoz képest, majd az idő eldönti, mindketten reméljük szerintem, hogy jobb lesz.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 23:44:53

recrea írta:
2023.04.10. 23:39:58

kétlem, h bárki mögé kellene bújnom
Pedig ezt tetted. Ismered a mondást a legyek számáról és az étkezésről? :mrgreen: Amúgy vannak kritikusai bőven, de egyértelmű, hogy néhány másik játékos mellett sokak számára szent tehén kultstátuszba került (a vitaindító állításban is inkább ez volt a kritika tárgya, mintsem az, hogy van-e helye a csapatban).
Válasz küldése