Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 23:39:58

gránit írta:
2023.04.10. 23:32:36
recrea írta:
2023.04.10. 23:25:50

Akkor kérlek, ne is hasonlítsd őt hozzájuk, mert komolytalanná teszi a hozzászólásod. Én helyén kezelem őt, nyilván nem is nekem szólt ez a rész.

Baromi kiváncsi lennék, hogy pl a spanyol bajnokságban kik milyen arányban nyerik a párharcaikat vagy ki ellen mennyit szabálytalankodnak…erősen meglepődnél Gavi számain.

Hatalmas túlzás, amit írsz, én vagyok a harmadik vagy a negyedik, aki ezt leírja egy oldalon belül, a nagy számok törvénye alapján vélhetően te tévedsz, ez a kisebbik baj, a nagyobbik, hogy ragaszkodsz is hozzá. A labdaszerzés helyett lökdösik…ne haragudj :)
Az meg már rég baj, ha mások mögé kell bújnod, és ez az egyetlen, amivel próbálod magad igazolni.
5-600 nagypályás meccset lejátszottam életemben, kétlem, h bárki mögé kellene bújnom, ez is egy újabb ferdítés tőled, ahogy a labdaszerzés helyett csak lökdösődik megnyilvánulás #-o Ha akarod, érted, te nem akarod.

Várok valakitől egy párharc/szabálytalanság statot, ha létezik ilyen.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 23:32:36

recrea írta:
2023.04.10. 23:25:50

Akkor kérlek, ne is hasonlítsd őt hozzájuk, mert komolytalanná teszi a hozzászólásod. Én helyén kezelem őt, nyilván nem is nekem szólt ez a rész.

Baromi kiváncsi lennék, hogy pl a spanyol bajnokságban kik milyen arányban nyerik a párharcaikat vagy ki ellen mennyit szabálytalankodnak…erősen meglepődnél Gavi számain.

Hatalmas túlzás, amit írsz, én vagyok a harmadik vagy a negyedik, aki ezt leírja egy oldalon belül, a nagy számok törvénye alapján vélhetően te tévedsz, ez a kisebbik baj, a nagyobbik, hogy ragaszkodsz is hozzá. A labdaszerzés helyett lökdösik…ne haragudj :)

Ha dicshimnuszokat írnak róla, akkor az annak megfelelő emberekkel kell összehasonlítani (de, neked szólt az a rész). Amit én állítottam, hogy erre a szerepkörre nem a legalkalmasabb ember.

Az meg már rég baj, ha mások mögé kell bújnod, és ez az egyetlen, amivel próbálod magad igazolni. Ha észrevetted volna, a témát nem én kezdtem, vannak bőven kritikusai, csak ők elengedték a vitát a dicshimnuszokkal és az általánosságokkal.

Én nem látok benne túlzott kreativitást, és azt a fizikai erőt sem, amit belevizionálsz.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2744
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.10. 23:29:52

Kante 22 évesen francia negyedosztályban nyomta, Masch meg középpályán emlékeim szerint nem alkotott maradandót, nálunk kh szinten volt használható.
Amúgy meg nem is ugyanaz a poszt, Gavi nem is szűrő, legalább olyanokkal hasonlítsuk már, akik hasonló poszton nyomják.
Fizikálisan nem feltétlen lóg ki felfelé a csapatból, inkább akaratban.

Az meg, hogy 48-50 meccset végignyom nem ebben a szezonban lesz gond, hanem a következőben, amikor ugyanúgy lesérülhet, mint Pedri és ő is kihagy 2 szezon alatt 1-et. Egy fejlődő kölyök szervezetét ennyire nem szabadna megterhelni, ez sima biológia.
De okos ember más hibájából tanul, buta a saját kárán, mi meg... (ld példának Dembele, Pedri, Fati egészségi állapotát, mindhárom 20 éves korára több időt van táppénzen, mint egészségesen)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 23:25:50

gránit írta:
2023.04.10. 23:11:03
recrea írta:
2023.04.10. 21:24:58

Tehát őket hasonlítod össze egy 18 éves gyerekkel egy 15 éve leggyengébb Barcából?! Értem…tudod hol volt Mascherano 18 évesen? A River Plate ifiben.
Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Nem elvárás egy 18 évestől, hogy azon a szinten teljesítsen, éppen ezért kellene a helyén kezelni. Igazából senki nem írta róla azt, hogy rossz játékos lenne, vagy ne lenne helye a csapatban. Ahogy látom, a kritikák inkább a dicshimnuszok ellen szólnak, és nem a kritikusok húzzák le őt túlzottan, hanem a dicséretek túlzóak.

Nem, nem erős fizikálisan. Ő fellökdösni próbálja az ellenfeleket. Aki erős, annak nem kell lökdösődnie, mert lepattannak róla, a puszta testével elnyomja az ellenfelét. Ő két kézzel lökdösődik, és a figyelmét is ez köti le a labda helyett. Mert ma is lökdösődött, ahelyett, hogy a labdaszerzésre koncentrált volna. Fellökte, nagyon jó. Csak a labda nem lett a miénk.
Akkor kérlek, ne is hasonlítsd őt hozzájuk, mert komolytalanná teszi a hozzászólásod. Én helyén kezelem őt, nyilván nem is nekem szólt ez a rész.

Baromi kiváncsi lennék, hogy pl a spanyol bajnokságban kik milyen arányban nyerik a párharcaikat vagy ki ellen mennyit szabálytalankodnak…erősen meglepődnél Gavi számain.

Hatalmas túlzás, amit írsz, én vagyok a harmadik vagy a negyedik, aki ezt leírja egy oldalon belül, a nagy számok törvénye alapján vélhetően te tévedsz, ez a kisebbik baj, a nagyobbik, hogy ragaszkodsz is hozzá. A labdaszerzés helyett lökdösik…ne haragudj :)
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 23:11:03

recrea írta:
2023.04.10. 21:24:58

Tehát őket hasonlítod össze egy 18 éves gyerekkel egy 15 éve leggyengébb Barcából?! Értem…tudod hol volt Mascherano 18 évesen? A River Plate ifiben.
Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Nem elvárás egy 18 évestől, hogy azon a szinten teljesítsen, éppen ezért kellene a helyén kezelni. Igazából senki nem írta róla azt, hogy rossz játékos lenne, vagy ne lenne helye a csapatban. Ahogy látom, a kritikák inkább a dicshimnuszok ellen szólnak, és nem a kritikusok húzzák le őt túlzottan, hanem a dicséretek túlzóak.

Nem, nem erős fizikálisan. Ő fellökdösni próbálja az ellenfeleket. Aki erős, annak nem kell lökdösődnie, mert lepattannak róla, a puszta testével elnyomja az ellenfelét. Ő két kézzel lökdösődik, és a figyelmét is ez köti le a labda helyett. Mert ma is lökdösődött, ahelyett, hogy a labdaszerzésre koncentrált volna. Fellökte, nagyon jó. Csak a labda nem lett a miénk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 22:47:10

Senki nem írta annak az ellenkezőjét, amit te írsz.
Azt se írta senki, hogy Gavi sose nyer fizikai párharcot.

Ma mindkettőre volt példa, arra is hogy őt borították fel (szabályosan is meg szabálytalanul is), és arra is hogy ő tette ugyanezt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 22:40:25

Szoval muszaj lenne (engedelmemmel) nezni ezeket a meccseket, ahol Gavi siman megnyeri a tempotol es lendulettol nem fuggo fizikai parharcokat is rendre.
Idealis esetben ez nem lenne fontos ereny amugy a szamomra, jobb szeretem ha a labdaval jatszanak, nem az ellenfelekkel, de hat ez manapsag (egyelore) luxus barcelonaban.

Mindenesetre amit az ember nem is szeretne, azt ritkan veszi eszre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 22:34:10

Andris írta:
2023.04.10. 22:30:02

Tenyleg nem tudom mit nez az (a tornasort leszamitva), aki ugy gondolja, hogy Gavi nem atlagon feluli ami a kozeppalyas fizikalis jelenletet illeti.
Ezeket nem tudod hanyagolni egyébként? Hogy ki mit néz? Én a meccset egyébként, engedelmeddel.
Főleg, hogy egy szertornász ezeket a nyikhajokat kettébe hajtaná:D

Egyébként meg az, hogy ki kit billent ki teljesen irreleváns. Gavit is az első félidőben a bajszos kis nyikhaj úgy odébb tette, hogy háromszor pörgött meg csak a levegőben.
Shaq-et is ki tudná billenteni Eric Garcia is, ütemen múlik ez, nem a fizikai jelenléten. Persze azon is, de nem 100%-ban csak azon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 22:30:02

Gavi ma is arcon porog. Neki sem megy iszonyu jol a jatek, ahogy kb senkinek, de *160 centi tomeny izom a srac. Nem csak odaer mindenhova, de nala ket fejjel nagyobb embereket is megbillent, test a test ellen elenyeszo az akinek eselye van.

Tenyleg nem tudom mit nez az (a tornasort leszamitva), aki ugy gondolja, hogy Gavi nem atlagon feluli ami a kozeppalyas fizikalis jelenletet illeti.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 22:11:02

csababarca írta:
2023.04.10. 22:08:16
recrea írta:
2023.04.10. 21:57:25
Én pontosan értem, hogy gondolja gránit, csak nem igaz, amit ír, leírták előttem ketten, hárman.

Én is azt állítom, h - sajnos vagy nem sajnos - ebből a csapatból felfelé lóg ki emberünk, nem azért, mert ő a legjobb focista, hanem 1) mindig egészséges 2) nem annyira hullámzó, mint sokan mások, hoz egy konstans teljesítményt folyamatosan.
Szerinted nem igaz, szerinte igen.
Ezt nem tudod feloldani, nem lesz egyetértés benne.

A második felével nem vitatkozom, leírtam pár napja én is ezt, hogy így gondolom.
Azt nem olvastam, de nem is neked szólt, csak általánosságban írtam le a véleményem róla. Nekem semleges a fickó, de inkább pozitív jelenség idén a pályán, mint negatív (Ferran, García, Fati, Lewa tavasszal).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 22:08:16

recrea írta:
2023.04.10. 21:57:25


Én pontosan értem, hogy gondolja gránit, csak nem igaz, amit ír, leírták előttem ketten, hárman.

Én is azt állítom, h - sajnos vagy nem sajnos - ebből a csapatból felfelé lóg ki emberünk, nem azért, mert ő a legjobb focista, hanem 1) mindig egészséges 2) nem annyira hullámzó, mint sokan mások, hoz egy konstans teljesítményt folyamatosan.
Szerinted nem igaz, szerinte igen.
Ezt nem tudod feloldani, nem lesz egyetértés benne.

A második felével nem vitatkozom, leírtam pár napja én is ezt, hogy így gondolom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 21:57:25

csababarca írta:
2023.04.10. 21:50:42
recrea írta:
2023.04.10. 21:48:05

Ahogy Araujon, Pedrin, Balden és de Jongon kívül kb az összes többi játékosunkat idén, szóval ez nekem kevés ellenérv.
Mármint mire ellenérv, hogy nem fizikális?

Leírtam, szerintem hogy gondolja.
De majd ő is jön és elmondja, én csak tippeltem.

Ránézek Gavira nekem sem a fizikális szó jut róla eszembe.
Ez utóbbi Kokóra is igaz volt, mégse szerettem volna tőle kapni egy pofont :)

Én pontosan értem, hogy gondolja gránit, csak nem igaz, amit ír, leírták előttem ketten, hárman.

Én is azt állítom, h - sajnos vagy nem sajnos - ebből a csapatból felfelé lóg ki emberünk, nem azért, mert ő a legjobb focista, hanem 1) mindig egészséges 2) nem annyira hullámzó, mint sokan mások, hoz egy konstans teljesítményt folyamatosan.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.10. 21:52:56

abban az értelemben biztosan fizikális, hogy a legnagyobb teherbírású játékosunk, messze ő melózza a legtöbbet a csapatból.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 21:50:42

recrea írta:
2023.04.10. 21:48:05

Ahogy Araujon, Pedrin, Balden és de Jongon kívül kb az összes többi játékosunkat idén, szóval ez nekem kevés ellenérv.
Mármint mire ellenérv, hogy nem fizikális?

Leírtam, szerintem hogy gondolja.
De majd ő is jön és elmondja, én csak tippeltem.

Ránézek Gavira nekem sem a fizikális szó jut róla eszembe.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 21:48:05

csababarca írta:
2023.04.10. 21:37:28
recrea írta:
2023.04.10. 21:24:58

Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Mindkettőben van igazság, azért komolyabb játékosok könnyűszerrel megeszik reggelire Gavit.
Ahogy Araujon, Pedrin, Balden és de Jongon kívül kb az összes többi játékosunkat idén, szóval ez nekem kevés ellenérv.

Értem én, hogy mire gondol a kolléga, csak sajnos nem igaz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.10. 21:37:28

recrea írta:
2023.04.10. 21:24:58

Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Gondolom mást értetetek fizikális szó alatt.
Te azt, hogy szívós, nehezen fárad, kitartó, kapar, jön megy.
Gránit meg azt, hogy nem pattan le senkiről, hanem róla pattannak le.

Mindkettőben van igazság, azért komolyabb játékosok könnyűszerrel megeszik reggelire Gavit.


De teljesen mindegy ez igazából, nem ezen múlik az, hogy jó focista lesz e vagy sem.
Makele se csak ezért volt jó játékos, őt is simán arrébb rakták, ha kellett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 21:24:58

gránit írta:
2023.04.10. 13:52:47
recrea írta:
2023.04.10. 13:42:23

Mégis mitől lenne hatékonyabb? Kante vagy Makelele kisebb Gavinal, technikásabbnak sem mondanám őket, mégis vért köpött mellettük nem kevés klasszis, az hogy lehet?

Eleve egy alacsonyabb súlypontú játékost sokkal nehezebb eldönteni, gyorsabban forog, ha pedig érzi az ütemet, szabott kellemetlen tud lenni, labdát nem lehet átvenni mellette.
Talán attól, hogy az általam említett nevek jobb futballisták voltak, Makalelét is ide venném. Olyasmit meg nem írtam, hogy alacsonyabb súlypontot könnyebb lenne feldönteni, ez nem is értem, honnan jött elő. Mascherano is 174 cm.
Tehát őket hasonlítod össze egy 18 éves gyerekkel egy 15 éve leggyengébb Barcából?! Értem…tudod hol volt Mascherano 18 évesen? A River Plate ifiben.
Onnan jött elő, hogy szerinted nem jó fizikálisan. Ebben a szezonban a mai a 47. vagy 48. meccse, szerintem a legtöbbel rendelkezik a csapatból, ebből nagyjából az összeset végigrobotolja és minden párharcba beleáll, baromi gyengének tűnik fizikálisan :D netán az a jó fizikumú focista, akinek nagyobb a bicepsze vagy a combja, esetleg a legmagasabb?
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 13:52:47

recrea írta:
2023.04.10. 13:42:23

Mégis mitől lenne hatékonyabb? Kante vagy Makelele kisebb Gavinal, technikásabbnak sem mondanám őket, mégis vért köpött mellettük nem kevés klasszis, az hogy lehet?

Eleve egy alacsonyabb súlypontú játékost sokkal nehezebb eldönteni, gyorsabban forog, ha pedig érzi az ütemet, szabott kellemetlen tud lenni, labdát nem lehet átvenni mellette.
Talán attól, hogy az általam említett nevek jobb futballisták voltak, Makalelét is ide venném. Olyasmit meg nem írtam, hogy alacsonyabb súlypontot könnyebb lenne feldönteni, ez nem is értem, honnan jött elő. Mascherano is 174 cm.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.10. 13:42:23

gránit írta:
2023.04.10. 12:37:28
Fecooo írta:
2023.04.10. 10:03:18


Muszáj reagálnom nekem is ezekre már...
Gavi nem erős? Alig tudják elnyomni, hiába csak egy szúnyog, ha sikerül, már pattan is fel és megy tovább! Mondjatok Puyolon és a Kisfőnökön kívül még egy ilyen habitusú játékost!
Technikás, erőszakos kullancs, aki jelenleg még forrófejű. És? Majd kinövi Xavi apáskodása mellett, főleg, ha Puyol is kezelésbe veszi egyszer remélhetőleg... NAGYON RÉGÓTA hiányzott már egy ilyen a csapatból, ahol a halvérűek és úriemberek kerültek túlsúlyba. Igenis a hentes tahók ellen kell Gavi, Pedrivel és a már rutinosabb Frenkie-vel félelmetes triót alkothatnak hosszú távon.
Fejlődnie kell? Igen
Kell neki pár atyai pofon? Kell bizony
Van tehetsége és oltári potenciál benne? Hogy a viharba ne lenne!
Csabával szinte mindig egyetértettem, a legtöbb dolgot hasonlóan láttuk, Gavit illetően viszont én sokkal derűlátóbb vagyok nála, de megértem, hogy ő látja az ellentmondásosságot a gyerekben és óvatosságra int.
Jelenleg benne látom a leginkább azt, akire nagy szüksége van a csapatnak, és persze ez nem azt jelenti, hogy a többi húzónév ne kellene, viszont Gavi volt a hiányzó láncszem és drukkolok neki nagyon, hogy legyen az, amire a tehetsége alapján hivatott: A Barca vezére!
Ahogy a BL-es topic-ban részletesen kifejtettem, nem értek egyet ezekkel a dicshimnuszokkal. Legfeljebb azzal, hogy erre a fajta mentalitásra is szüksége van a csapatnak, de erre még nem adnak továbbjutást a BL-ben. Hatékonyabb, ha egy Yaya Touréra vagy egy Mascheranóra bízzuk az ilyesmit.
Mégis mitől lenne hatékonyabb? Kante vagy Makelele kisebb Gavinal, technikásabbnak sem mondanám őket, mégis vért köpött mellettük nem kevés klasszis, az hogy lehet?

Eleve egy alacsonyabb súlypontú játékost sokkal nehezebb eldönteni, gyorsabban forog, ha pedig érzi az ütemet, szabott kellemetlen tud lenni, labdát nem lehet átvenni mellette.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.10. 12:37:28

Fecooo írta:
2023.04.10. 10:03:18


Muszáj reagálnom nekem is ezekre már...
Gavi nem erős? Alig tudják elnyomni, hiába csak egy szúnyog, ha sikerül, már pattan is fel és megy tovább! Mondjatok Puyolon és a Kisfőnökön kívül még egy ilyen habitusú játékost!
Technikás, erőszakos kullancs, aki jelenleg még forrófejű. És? Majd kinövi Xavi apáskodása mellett, főleg, ha Puyol is kezelésbe veszi egyszer remélhetőleg... NAGYON RÉGÓTA hiányzott már egy ilyen a csapatból, ahol a halvérűek és úriemberek kerültek túlsúlyba. Igenis a hentes tahók ellen kell Gavi, Pedrivel és a már rutinosabb Frenkie-vel félelmetes triót alkothatnak hosszú távon.
Fejlődnie kell? Igen
Kell neki pár atyai pofon? Kell bizony
Van tehetsége és oltári potenciál benne? Hogy a viharba ne lenne!
Csabával szinte mindig egyetértettem, a legtöbb dolgot hasonlóan láttuk, Gavit illetően viszont én sokkal derűlátóbb vagyok nála, de megértem, hogy ő látja az ellentmondásosságot a gyerekben és óvatosságra int.
Jelenleg benne látom a leginkább azt, akire nagy szüksége van a csapatnak, és persze ez nem azt jelenti, hogy a többi húzónév ne kellene, viszont Gavi volt a hiányzó láncszem és drukkolok neki nagyon, hogy legyen az, amire a tehetsége alapján hivatott: A Barca vezére!
Ahogy a BL-es topic-ban részletesen kifejtettem, nem értek egyet ezekkel a dicshimnuszokkal. Legfeljebb azzal, hogy erre a fajta mentalitásra is szüksége van a csapatnak, de erre még nem adnak továbbjutást a BL-ben. Hatékonyabb, ha egy Yaya Touréra vagy egy Mascheranóra bízzuk az ilyesmit.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.10. 10:51:12

LG írta:
2023.04.09. 12:37:07
A tehetségét szerintem nem érdemes megkérdőjelezni, nem véletlenül vinné több európai top csapat is.

Ahogy viselkedik a pályán mostanában, az viszont tényleg kezd bicskanyitogató lenni, remélem Xavi most már oldani fogja ezt.
Xavinak bőven van probléma Gavi nélkül is, ezekre a sárga lap gyanús megmozdulásaira semmi szükség. Sajnos van, hogy simán ki lehetne állítani, aztán már el is ment a meccs. Nagy kár érte, mert tud focizni, szép dolgokra is képes a pályán. Ennyi idősen ilyen teljesítményt el kell ismerni. Két-három év múlva, derül majd ki, hogy mire lesz képes.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.04.10. 10:03:18

gránit írta:
2023.04.09. 22:27:16


Mindjárt sejtettem. :mrgreen: Ki nem találtam volna.



Aha, tehát Gavi szerinted fizikailag erős. :mrgreen: Jó, mondjuk nem csodálkozok. Írtál te már cifrábbakat is.
Muszáj reagálnom nekem is ezekre már...
Gavi nem erős? Alig tudják elnyomni, hiába csak egy szúnyog, ha sikerül, már pattan is fel és megy tovább! Mondjatok Puyolon és a Kisfőnökön kívül még egy ilyen habitusú játékost!
Technikás, erőszakos kullancs, aki jelenleg még forrófejű. És? Majd kinövi Xavi apáskodása mellett, főleg, ha Puyol is kezelésbe veszi egyszer remélhetőleg... NAGYON RÉGÓTA hiányzott már egy ilyen a csapatból, ahol a halvérűek és úriemberek kerültek túlsúlyba. Igenis a hentes tahók ellen kell Gavi, Pedrivel és a már rutinosabb Frenkie-vel félelmetes triót alkothatnak hosszú távon.
Fejlődnie kell? Igen
Kell neki pár atyai pofon? Kell bizony
Van tehetsége és oltári potenciál benne? Hogy a viharba ne lenne!
Csabával szinte mindig egyetértettem, a legtöbb dolgot hasonlóan láttuk, Gavit illetően viszont én sokkal derűlátóbb vagyok nála, de megértem, hogy ő látja az ellentmondásosságot a gyerekben és óvatosságra int.
Jelenleg benne látom a leginkább azt, akire nagy szüksége van a csapatnak, és persze ez nem azt jelenti, hogy a többi húzónév ne kellene, viszont Gavi volt a hiányzó láncszem és drukkolok neki nagyon, hogy legyen az, amire a tehetsége alapján hivatott: A Barca vezére!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.10. 00:59:52

visca el barca írta:
2023.04.09. 11:56:58
mondjuk ebben a hulye 442es rendszerben amit xavi erőltet (mert egyszer bejött), sokkal kevésbé tud érvényesülni mint a 433 ban. Szerintem.
Ezt mondjuk adom. Bár fura, mert az első 4-4-2-ben volt ugye a Reál ellen az álommeccse. Viszont előtte már 1-2 hónapig nagyon jól tolta 4-3-3-ban is, és a szuperkupa után valamiért nagyon visszaesett. Hogy ez a 4-4-2 miatt volt-e, nem 100%, lehet, hogy inkább csak elfáradt ilyen intenzitás és kor mellett, de simán lehet, hogy tényleg ez az oka, vagy mindkettő.
Az biztos, hogy ő egy igazi középső középpályás, akinél jó az egyensúly az előre és hátrajátékban. Pedri szerepkörében is képes élni, ezt főleg a válogatottban láttuk, itt csak ritkán, de ez a félig szélső nem igazán alá játszik, ott max annyiban jó, hogy 1-2 ember helyett tud fent letámadni, és a Ferrán/Fati helyett egyértelműen többet adott már csak ezzel is, sajnos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2744
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.09. 23:09:00

Pontosan nem értem a kritikát vele kapcsolatban.

Van kb 10, max 20 olyan 19 év alatti játékos, aki stabil kezdő a világ top50 legjobb csapatában és gond, hogy elfárad / beszürkül 50 lejátszott meccs után? Hát fura lenne, ha nem.
A srác másfél éve gimnázium 2.-ba járt és u16-u19 meccseken nyomta.
Amúgy ha nem került volna elő, most kb SR lenne a stabil kezdő. A forrófejűséget meg a többség kinövi, de nem 19 évesen.
Szerintem a La Masia egyik legnagyobb eredménye ő, mert eddig minden utánpótlásból érkező játékos kb ugyanaz a sablon volt, ő kilóg ehhez képest az agilitásával.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.09. 22:27:16

Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

Tenyleg olyan erzese van az embernek, mintha nem is neznel meccseket. Vagy ket het elteltevel torlodne a memoriad. :D
Milllyen érdekes, én pont ugyanezt gondolom veled kapcsolatban. :mrgreen:

Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

Nincs kedvem cafolatot irni
Mindjárt sejtettem. :mrgreen: Ki nem találtam volna.
Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

csak felhivom a figyelmet arra, hogy Gavi minden valoszinuseg szerint betonstabil kezdo lesz a kovetkezo 10 evben.
Nem is állítottam, hogy ez nem így lesz. Laportáék egyébként is nagyon bíznak ebben a középpályában, ezt ő maga is hangsúlyozta.
Andris írta:
2023.04.09. 18:32:03

Gyakorlatilag ebben az egesz hozzaszolasban nincs egy olyan mondat sem, ami egyszerre megfelel a ket kriteriumnak: van ertelme, es van barmi igazsagalapja.
Aha, tehát Gavi szerinted fizikailag erős. :mrgreen: Jó, mondjuk nem csodálkozok. Írtál te már cifrábbakat is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.04.10. 01:09:07-kor.
Válasz küldése