Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 23:12:10

Ha nem engedtük volna át (véleményem szerint tudatosan) a kezdeményezést, különösen már 0-1 birtokában, akkor ez egész másként alakulhatott volna. Kb ilyen lehet a másik oldalról nézve, mikor egykapuzunk, aztán mehetünk haza nulla eredménnyel.
Nem volt szép, de ez megint egy új színe, új és nem akármilyen minősége a csapatnak.

Általánosságban nem tetszene, de a 3 legjobb támadó szellemű játékosunk nélkül ez nekem több, mint jó volt ma.

Ferran Torres nagyon elfáradt, de 50-55 percig iszonyatos mennyit szaladt legelső emberként, és két gyönyörű, színtiszta gólpasszal zárta a meccset. (A statisztikákba persze egyik se kerül be....)
Raphi remekül védekezett, de támadónak, nyílt sisakos küzdelemben... hát nem akarok csúnyát írni ma, úgyhogy inkább semmit. Dembelé is zárhatta volna 0 gólponttal ugyanezt a meccset, ha ugyanígy védekeznek ellene, de 20 helyzetünk és 30 sikeres csele biztos lett volna, és ez worst case.

Kessiével az van, hogy ma megint jobban teljesített, de csak magához képest. Tudom, hogy ezért még kapok tőletek, de szerintem nem volt jó. :D Pedig tényleg nagyon szeretném, hogy jó legyen, de általánosságban egyáltalán nem éreztem. Inkább momentumai voltak. Volt két jó helyzete, cserébe két ordító hibája, amúgy meg nagyon kevés volt bármi egyéb a mezőnyben. Első félidőben még a többi kp-nk is gyenge volt egyformán, de a másodikra Frenkie, Busi és Gavi is durvákat pakolt bele. Gavi volt a legjobb védőnk (Baldét nagyon sokszor kisegítette), Busi volt a legjobb szűrőnk, Frenkie pedig többször is úgy tartotta meg a labdát, ahogy rajta kívül csak Pedri képes, meg Busi fénykorában.

Védelem előtt le a kalappal. A hihetetlen védekezésünk és 0 gólunk abszolút csapateffort, de ne feledjük, hogy Koundé nem hibázott, Araujo mostmár tekintélyes mennyiségű játékpercből vágja zsebre hibátlanul az új brazil hisztikirályt, és Alonso is meghálálta a bizalmat.
Ter Stegen meg ennyit még talán sose dolgozott beadásokkal, de abszolút 10/10.

Szóval ma jól alszom, szerintem 110%ot hoztunk ki ebből a meccsből. Ha nincs Fati (nem tehetett róla amúgy), akkor 130% lett volna. Nem semmi.. nagyon várom vissza Pedrit és Dembit. Egy kicsit még Lewát is. Továbbra is egy stabil, ígéretes, motivált csapat elejére érkeznek.

Szerk: Baldé kimaradt. Lehet, hogy ezért is kapok tőletek, de szerintem ma is azt láttuk, amit az elmúlt hetekben mondtam. Nem mindig jó a védőmunkája, nem helyezkedik jól. Gyors, de ehhez még fejlődni kell. Gavi nélkül ott lent a szélen lehet hogy nagy bajok lehettek volna néha. Előre viszont, labdával, kb bárkit megver. Parádés a gyerek, tényleg azt mondom, hogy támadó szélsőnek simán használhatnánk.

Xavi is kimaradt, de azt nem kell sztem magyarázni, hogy ma a legjobb döntéseket hozta, amiket lehetett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.02. 23:12:02

jarvis írta:
2023.03.02. 23:05:59
Mai meccsről, szerintem ha mindenkit önmagához képest nézek, akkor én Alonsot emelném ki, belső védőként szerintem ma hozta bőven a szintet. Araujot meg imádtam végig ahogy rajta volt Vinin, zseniális 😁
Ehhez a focihoz megfelelt, de a saját játékunkat játszva sokkal inkább kijönnek a hiányosságai. Ma nem kellett futni, nem vezették rá lendületből a labdát....
A támadó foci hiányát, mára hagyjuk is....nem volt kivel és nagyon jó, hogy nem is erőltettük....jó volt ez így!
Jobb nem is lehetett volna (Fati blokkolást leszámítva, de ne legyünk telhetetlenek)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.03.02. 23:15:24-kor.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 23:07:06

Huhh,örülök nagyon, és nagyott küzdött mindenki, de azért a támadó játék siralmas volt. Persze a hiányzók nagyon hiányoztak.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.03.02. 23:05:59

Bob_Marley írta:
2023.03.02. 22:56:01
Ennyi hianyzoval,eredmény tökéletes. Hátul nagyot mentek a srácok,de azért nem ezt fogják levetiteni a Masian,hogy így kell focizni.
Pedig amúgy levetíthetnék, mert néha kell ilyen taktika, ha a big picture-t nézed. Ha pl a MU ellen sikerült volna így betolni a buszt Manchesterben, akkor szerintem minimum hosszabításos meccs lett volna.

Mai meccsről, szerintem ha mindenkit önmagához képest nézek, akkor én Alonsot emelném ki, belső védőként szerintem ma hozta bőven a szintet. Araujot meg imádtam végig ahogy rajta volt Vinin, zseniális 😁
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.02. 23:05:25

Sima volt ez, igazából komoly helyzete nem is volt a realnak, mondjuk nekünk is az a Kessié lövés a végefelé. (komoly helyzet alatt ziccert értek, nem lehetőségeket, még mielőtt valaki belekezd...)

Játék nem érdekel, 0-1 tökéletes eredmény, hiányzókkal, két vereség után szerintem ez nagyon fontos volt.
Védelem csillagos ötös, ideértve DeJongot és Kessiét, többi az inkább a köszi, hogy játszottatok egyet kategória. Gyenge.

Valahogy tényleg a spanyol liga/kupa az otthonunk, nem zavarodunk olyan könnyen meg, real meg szinte mindig befeszül ellenünk, és görcsössé váltak, erre számítottam ahogy írtam is koradélután.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.02. 23:04:50

Jó sz*r volt ez a Real, de így is remek munka volt ez a mai, az EL meccs után ebben a mentális állapotban, ilyen hiányzókkal. =D>
Most végre hibátlanul hoztuk a célfocit, a Madridnak igazi helyzete nem is nagyon volt, mi még akár rúghattunk is volna, ha elöl van minimális pontosság (persze az is túlzás lett volna).

Remélhetőleg ez ad egy jó adag önbizalmat, a visszavágóra pedig meg lehet őket enni a saját játékunkkal (és igen, de jó lenne egy Dembi ilyen meccsekre).
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 23:04:13

Hát ezért megdolgoztak a srácok rendesen. Nem volt szép meccs, rengeteg hibával játszottunk előrefele, de idegenben Real ellen egy gólos győzelem kulcsjátékosok sérülése mellett egy szenzációs eredmény, úgyhogy összeségében jár a taps: =D>
A visszavágó pedig 1 hónap múlva lesz, addigra ideális esetben az összes sérültünk visszatérhet bőven, és egy ilyen meccsen Dembelé szerintem már rámolt volna 1-2 gólt Lewával... :D

FDJ elképesztő mit dolgozott ma is, Kessié annak ellenére miket ügyetlenkedett sokszor a labdával, rengeteg tisztázása volt, és 2 fél gólja. :D
Gavi magához képest szürke volt, de robotolt legalább szokása szerint.
A védelemben szerintem mindenki jól teljesített, ez derék munka volt.

Raphinha viszont ma elképesztően borzasztó volt. Nem tudom volt-e egyáltalán jó megmozdulása. Robotolt Ő is rendesen, de ez nagyon kevés volt tőle...
Ferrannak legalább voltak jó megmozdulásai és labdatartásai néha, bár neki sem élete meccse volt.

Fatiból amúgy sugárzik a tehetség ahogy viszi a labdát, kár hogy az alázatosságnak viszont a nyomát se látni benne...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.02. 23:03:12

Ritka okos meccsünk, le a kalappal, bár nem tudom, hogy mennyire volt ez részben tudatos vagy csak így alakult, de valójában ez most full lényegtelen.
Ha nincs Kessié gólja, ugyanez lenne a véleményem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2604
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.02. 23:02:44

Ez ma nagy győzelem ennyire gödörben lévő csapat + sérültek. Xavi valahogy érzi mit kell csinálni a Madrid ellen. A hátrahúzott csapat teljesen kicsinálta a Madridot. A srácok meg jót harcoltak. Kessie szerepét meg kezdik kitalálni / megtalálni nálunk is. Sokat kéne még innen is javulnia, de jó, hogy van ilyen fajta játékos is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 23:02:05

A szó hagyományos értelmében talán nem volt szép, de le a kalappal a csapat előtt, szerintem itt majdnem mindenki aláírta volna az X-et.
Középpályától hátrafele mindenki jó volt, Kounde-nak pedig külön örülök, reméljük kijött a hullámvölgyből.

A támadóink bénázása gáz, Raphinha-nak talán a legrosszabb meccse volt ez a mai.

Lehet, hogy a legjobbkor jött ez a párharc, 2 vereség után ez remélhetőleg visszahozza a csapatot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.03.02. 23:00:32

Barbenauba felpofozni a Madridot egy félig B csapattal, ez igen! Már el is feledtette velem az elmúlt 2 szégyen meccset. 8) =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7267
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 22:57:54

Erről a meccsről valamiféle csapategység-erősítő tréning jut eszembe. :D Mindenki küzdött mindenkiért, a végén pl. Baldé mentett egy szépet, DJ-ék felemelt kézzel tapsolták. A focit teljesen feladtuk a végére, de kapartunk, mentünk, pacsi mindenkinek. Érdekes megoldás volt ez a bunkerfoci a támadóink hiányára, de végülis logikus.

Xavival 5 mecsből 3-on (2 tét és egy barátságos) lemostuk a Madridot a pályáról, egyszer kiszenvedtünk egy győzelmet rosszul játszva, és egyszer kikaptunk. Elég komoly mérleg.

0 kaput eltaláló kövéssel zárt az RM, ami kb Fatit kivéve minden egyes játékosunk iszonatos munkájának az érdeme, nem csak a védőinké.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.02. 22:56:01

Ennyi hianyzoval,eredmény tökéletes. Hátul nagyot mentek a srácok,de azért nem ezt fogják levetiteni a Masian,hogy így kell focizni. Nagyon kevésszer tudtuk megtartani a labdát, abszolút nem tudtunk játszani,ez nyilván a RM érdeme is. Belül nagyon hiányoztak a kis rovidpasszis váltások, lassú labdák és pontatlanok folyamat. Amikor kicsit volt játék,egyből volt elfutas,helyzet.

Odahaza remélem felépül mindenki és be kell jutni a döntőbe.

A csapat előtt mint csapat le a kalappal,mert a szív nagyon helyen volt
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7267
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 21:45:36

Kluivert92 írta:
2023.03.02. 21:43:19
Raphinanak volt ma sikeres csele? En torrest kivinnem ink oldalra. Hatha kozepen tobbet tudna ennel a semminel raphina
2, egyikből szöglet lett, akkor kifelé ment el, a másikból valaki a végén elrontota, mikor átment két emberen befelé elég progresszíven, és még a passza is jó volt a végén, nem rajta múlt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2023.03.02. 21:43:19

Raphinanak volt ma sikeres csele? En torrest kivinnem ink oldalra. Hatha kozepen tobbet tudna ennel a semminel raphina
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.02. 21:12:22

Ez az Alonso, fájdalmas
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.03.02. 20:43:49

Ilyenkor mondjuk lehet megpróbálbám Baldet balszelsőkent, mikor ennyire elfogyunk elöl. Bár Gavi így is csinálhat neki helyet, hogy fel jöjjön.
Koundera ma nagy szükség lesz, hogy ne bizonytalankodjon, ami az utóbbi időben sajnos előlfordult vele.
Nem nekünk áll a zászló, de bízom benne hogy meg akarják mutatni. Egy classicon nem lehet motivalatlanul játszani egyszerűen.
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.02. 20:42:30

Vegyesek a érzéseim.
Vereségre számítok, gyenge játékra.
De közben meg reménykedek is.
A Real sajnos mindig megérzi a vérszagot. Ugyanakkor sokszor előfordult már, hogy elbízták magukat.
Mindegy, meglátjuk mi lesz. Minden téren nekik áll a zászló: sok hiányzó, béka segge alatt a lelkiállapot, stb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 20:30:41

4 alapemberünk hiányzik, és teljesen természetes módon kicsit sem vagyunk győztes lelkiállapotban.

Annyira bízom a srácokban, hogy megőrzik az esélyünket a visszavágóra, de ki tudja...
Így, hogy ezért is a madriddal kell megküzdeni, számomra egyenlővé teszi a súlyát a szuperkupával. De ugyanezért nem is várom el egyértelműen, hogy megnyerjük.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.02. 20:08:40

Bízom a sracokban. Harcolni kell és olyan eredményt elérni, hogy a visszavágó ne csak formalitás legyen !
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.02. 20:08:17

Nincs idegenbeli gól,pedig milyen jól jönne most. De egy klasszikusnal nincs kifogás,menni kell, aztán meglátjuk. Én bízok a fiúkban hogy jó eredményt érnek el
Kép
Kép
Kép
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2023.03.02. 20:08:01

A Király-kupa elődöntő (mivel ez az egyetlen oda-visszavágós szakasz) során alkalmazzák még az idegenben lőtt több gól szabályt, vagy hasonlóan az európai sorozatokhoz, törölték már ezt?
Nem találok erről hiteles forrást. :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7267
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 19:58:09

Andris írta:
2023.03.02. 19:39:20
Ha valakinek van info Christensenrol, ne tartsa magaban!
Az is kérdéses volt, hogy keretbe kerülhet-e, összeszedett valami kisebb sérülést asszem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 19:56:45

Andris írta:
2023.03.02. 19:39:20
soadroli írta:
2023.03.02. 19:32:53
hivatalos kezdő:
Ter Stegen; Araujo, Kounde, Marcos Alonso, Balde; Busquets, Kessié, De Jong, Gavi; Raphinha, Ferran Torres
Bar alapvetoen ezt tippelnem, megis muszaj leirnom:
Remelem Christensen nem 100as, azert marad ki megint egy fontos meccsen. Maskulonben nrm tudom mire velni Xavi donteset.

Kounde karcos kozepen, de Vini es Rashford ellen is Araujo volt a kiraly, es elobbit nem lehet atrakni mashova, szoval en is igy kuldenem ki oket.

Kessie miatt nem vagyok boldog, de legalabb ujabb eselyt kap bizonyitani hogy valamit hozza tud tenni a jatekunkhoz. Nem lehet panasz tobbe, hogy nem volt boven lehetosege.

Fatit jatszattam volna helyette, de o sem az igazi, es allitolag nem 100as

Ha valakinek van info Christensenrol, ne tartsa magaban!
Az elmúlt napokban jöttek ki róla olyan infok hogy nem tudott edzeni se csak 10 perceket szóval valószinűleg emiatt maradt ki és nem Xavi gondolja most túl.

Félek Alonsoval a RM ellen
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 19:39:20

soadroli írta:
2023.03.02. 19:32:53
hivatalos kezdő:
Ter Stegen; Araujo, Kounde, Marcos Alonso, Balde; Busquets, Kessié, De Jong, Gavi; Raphinha, Ferran Torres
Bar alapvetoen ezt tippelnem, megis muszaj leirnom:
Remelem Christensen nem 100as, azert marad ki megint egy fontos meccsen. Maskulonben nrm tudom mire velni Xavi donteset.

Kounde karcos kozepen, de Vini es Rashford ellen is Araujo volt a kiraly, es elobbit nem lehet atrakni mashova, szoval en is igy kuldenem ki oket.

Kessie miatt nem vagyok boldog, de legalabb ujabb eselyt kap bizonyitani hogy valamit hozza tud tenni a jatekunkhoz. Nem lehet panasz tobbe, hogy nem volt boven lehetosege.

Fatit jatszattam volna helyette, de o sem az igazi, es allitolag nem 100as

Ha valakinek van info Christensenrol, ne tartsa magaban!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése