Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 19:30:04

Sonoma írta:
2023.03.02. 19:10:44
Tartok tőle marad a 4-4-2, amit már kiismertek az ellenfelek, plusz a sérültek miatt is kérdéses ez a felállás létjogosultsága.
Igen, nagyon jó ötlet volt, de alighanem rotálni kellett volna a felállást. Most viszont nehéz bármi mást elképzelni, eleve két egészséges támadónk van, plusz a két ifi.

Kb csak egy 3-5-2-t tudnék még elképzelni, amire jelenleg lehet, hogy a keretünk alkalmasabb, de hát egy ilyet, vagy bármi újat egy Kasaszikón tesztelni nem lenne túl szerencsés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.03.02. 19:10:44

Tartok tőle marad a 4-4-2, amit már kiismertek az ellenfelek, plusz a sérültek miatt is kérdéses ez a felállás létjogosultsága.

Addig is egy kis visszanéző az elmúlt 20 év emlékezetesebb pillanataiból.
https://sportal.blikk.hu/labdarugas/nem ... 2261564664
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.03.02. 18:43:14

Egy döntetlen már siker, egygólos vereség elfogadható. Sajnos a sokgólos zakó is benne van. Miben lehet bízni? Megússzuk az első negyedórát, aztán Ferran és Rafi feltámad, valamint Busi végig nem veszít labdát kényes helyzetben. Gól nélkül megúszni gyakorlatilag lehetetlen Vini és Valverde ellen.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 14:53:29

Én feldobálnám a legtöbb fiatalt, aztán mehet a bugi. Ha kikapunk, védhető, ha nyerünk akkor annak óriási önbizalom növelő hatása lesz. Ne legyen az a lélektelen lötyögés, mint almeira ellen. Félek, hogy az elején, amikor nagyon jönni fog a real, kapunk egy gólt, és beszakadunk, mint a bitcoin, és ebben az esetben csúnya lehet a vége.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 13:52:58

Troym írta:
2023.03.02. 13:33:10

Szerintem Fati valami kisebb sérülésből jön vissza, gondolom csere lesz.

Ma ezt írták: Ter Stegen - Koundé Christensen Araujo Balde - Frenkie Busquets Gavi, Roberto - Ferran Raphinha

Szerintem Roberto / Kessie még nem dőlt el.
Az lesz az érdekes, hogy vajon Araujo és Koundé hol lesz elhelyezve, na meg az, hogy Kessié vagy Roberto. Én utóbbit lényegesen többre tartom még úgy is, hogy a MU típusú párharcnál nyilvánvalóvá vált, ők az európai élmezőny (top10-20) esetén alapból csereként számolva sem lehetnek MAJD a kispad legvégénél előrébb.

Fati amúgy szerintem még mindig leköti a figyelmét a védőknek, annyi minimális nevet szerzett ő is magának. Viszont egyáltalán nem éreztem rajta se a munkát, se az alázatot, ami a meccsteljesítményét illeti. Az hagyján, hogy gólpontokban semmi, de egyáltalán nem játszott a csapatért, amennyire én láttam.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.02. 13:33:10

Andris írta:
2023.03.02. 12:48:22

Más: Ma mennék bátran három támadóval, amennyiben Fati, FT és Rafi hajlandók 110%ot nyújtani a mezőnymunkában is. (Elsősorban Fatinál vannak ezt illetően nagy hiányosságok szvsz). Félek, h Xavi marad a négy kp-s Kessiés marhaságnál, de hát előbb utóbb el kellett jönni olyan pontnak is, ahol nem értek vele egyet.
Szerintem Fati valami kisebb sérülésből jön vissza, gondolom csere lesz.

Ma ezt írták: Ter Stegen - Koundé Christensen Araujo Balde - Frenkie Busquets Gavi, Roberto - Ferran Raphinha

Szerintem Roberto / Kessie még nem dőlt el.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 13:29:44

FCBsteve írta:
2023.03.02. 13:17:06
Andris írta:
2023.03.02. 12:48:22

Nem ironizálni akartam, hanem felhívni a figyelmet, hogy milyen durva ellentmondások vannak egyes emberek fejében, anélkül hogy bárki is bármit hozzászólna azokhoz.
Ehhez csatlakozva, azért eléggé vicces volt olvasni az élőt az itthoni MU meccs alatt - valószínűleg más- és- más kör volt aktív...
Első félidő, vezetés: jó vagyunk
MU vezetés: mekkora lúzera csapat, szétestünk, káosz a fejekben, szokásos vereség
Egyenlítés, meccs vége: jó vagyunk

Szóval, szerintem is hiányzik, hogy helyén legyen kezelve a csapat (teljesítménye)...
Jobb/ rosszabb nap mindig lesz - de azért a csapatépítés felfelé mutató íve jól látszik, FFP megkötések ellenére is...
Igazából a megkötéseket kikerültük idén, részben. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy annak ellenére látszik a "felívelés", hogy Laportáék egyáltalán nem megfelelő igazoláspolitikával hatalmas nyomást és állandó eredménykényszert helyeztek nem csak Xavira, hanem egy olyan keretre is, aminek a meghatározó alakjai többségében nagyon fiatal, vagy 30 feletti játékosok. Mindezt úgy, hogy tavaly még a BL indulást érő 4. helyért indult meg a küzdelmünk edzőváltáskor, totális káosszal az öltözőben és pályán.
Ha belegondolok, olyan arcokból áll a húzóemberek maroknyi csapata, akik már Laportáék előtt is itt voltak. (+ legyünk igazságosak, Lewa ősszel víz felett tartott minket a bajnokságban, mikor még más szinten jártunk, akkor is, ha azóta sehol sincs. )

Lényeg a lényeg, ha ma kikapunk, még akkor is úgy érzem majd, hogy a szezon eddigi egészét vígan aláírtam volna augusztusban.
És ahogy a MU elleni visszavágó napján, úgy ma is egyértelműen azt érzem, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, simán több esélyünk van kikapni, mint bármi más eredményt elérni. És ezeket az esélyeket erre a konkrét alkalomra, kénytelen kelletlen, de elfogadom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.02. 13:17:06

Andris írta:
2023.03.02. 12:48:22
Stalkyard írta:
2023.03.02. 12:32:58

Gondolom ironizálni akartál, de kb majdnem tökéletesen leírtad a jelenlegi valóságot.
Nem ironizálni akartam, hanem felhívni a figyelmet, hogy milyen durva ellentmondások vannak egyes emberek fejében, anélkül hogy bárki is bármit hozzászólna azokhoz.
Ehhez csatlakozva, azért eléggé vicces volt olvasni az élőt az itthoni MU meccs alatt - valószínűleg más- és- más kör volt aktív...
Első félidő, vezetés: jó vagyunk
MU vezetés: mekkora lúzera csapat, szétestünk, káosz a fejekben, szokásos vereség
Egyenlítés, meccs vége: jó vagyunk

Szóval, szerintem is hiányzik, hogy helyén legyen kezelve a csapat (teljesítménye)...
Jobb/ rosszabb nap mindig lesz - de azért a csapatépítés felfelé mutató íve jól látszik, FFP megkötések ellenére is...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 12:48:22

Stalkyard írta:
2023.03.02. 12:32:58
Andris írta:
2023.03.02. 11:29:21

Gondolom csak azoknak alapelvárás amúgy a győzelem, akiknek a spanyol liga egy raklap trágya, bezzeg az angol csapatok, még egy [auto_cenzúra] liverpool ellen se lenne esélyünk, akiket a madrid butára vert múlthéten, mert a realban azért megvan az x faktor, ellenben a madriddal, amelyik még ebben a spanyol bohócligában is 7 ponttal le van maradva, na ők nem győzhetnek le minket, máskülönben Xavi alkalmatlan, és különben sem számít, ha hiányzik a legjobb három támadó játékosunk, ne keressük már mindig a kifogásokat.. Egy harmadrangu bohoccsapat lettünk, és ha nem nyerünk a hatodrangú spanyolban is gyenge, a legrangosabb BL sorozatban mindenkit alázó legjobb legrosszabb csapat ellen mindig, akkor az egész internetek rajtunk fognak kuncogni már megint, és akkor mindennek vége idén már hetedszer.
Gondolom ironizálni akartál, de kb majdnem tökéletesen leírtad a jelenlegi valóságot.
Nem ironizálni akartam, hanem felhívni a figyelmet, hogy milyen durva ellentmondások vannak egyes emberek fejében, anélkül hogy bárki is bármit hozzászólna azokhoz.
Meg hogy nem tartom 10évesnél idősebb emberek esetében bármiféle érvnek, megfontolásnak, akármilyen szinten lényegesnek, hogy vajon az internetes mémoldalak és kommentelők le akarják-e vezetni továbbra is az aranyévek hengerei alatt felgyülemlett feszültséget velünk kapcsolatban. Akit ez tényleg érdekel egy kicsit is, annak azt ajánlom, hogy szurkoljon minden nap annak a csapatnak, amelyik éppen nyert. Az utóbbi egy év Barcáján semmiféle valódi nevetnivaló nincsen, sőt, úgyhogy ideje felnőni az internet világához.

Szerintem egy nagyon jó kis csapatunk van jelenleg, és a probléma egyes szurkolói fejekben az igazán nagy.
Ettől függetlenül elég rossz ponton érkezünk a mai el clasicohoz (mint ahogy a világ összes csapatának vannak rendszeresen rossz hetei, meg hullámvölgyei), de nincs még olyan rég, hogy a szó legszorosabb értlemében leiskoláztuk a madridot. Úgyhogy üdvözlöm a kollégákat, akik képesek megmaradni a klubfutball általánosságban vett realitásának talaján, valamint képesek hétről hétre a körülményeknek megfelelően értékelni a csapat teljesítményét, és menedzselni a saját elvárásaikat. Ez még mindig magába foglal egy megfelelően széles tartományt mindkettőre, legalábbis szerintem.


Más: Ma mennék bátran három támadóval, amennyiben Fati, FT és Rafi hajlandók 110%ot nyújtani a mezőnymunkában is. (Elsősorban Fatinál vannak ezt illetően nagy hiányosságok szvsz). Félek, h Xavi marad a négy kp-s Kessiés marhaságnál, de hát előbb utóbb el kellett jönni olyan pontnak is, ahol nem értek vele egyet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.03.02. 12:32:58

Andris írta:
2023.03.02. 11:29:21

Gondolom csak azoknak alapelvárás amúgy a győzelem, akiknek a spanyol liga egy raklap trágya, bezzeg az angol csapatok, még egy [auto_cenzúra] liverpool ellen se lenne esélyünk, akiket a madrid butára vert múlthéten, mert a realban azért megvan az x faktor, ellenben a madriddal, amelyik még ebben a spanyol bohócligában is 7 ponttal le van maradva, na ők nem győzhetnek le minket, máskülönben Xavi alkalmatlan, és különben sem számít, ha hiányzik a legjobb három támadó játékosunk, ne keressük már mindig a kifogásokat.. Egy harmadrangu bohoccsapat lettünk, és ha nem nyerünk a hatodrangú spanyolban is gyenge, a legrangosabb BL sorozatban mindenkit alázó legjobb legrosszabb csapat ellen mindig, akkor az egész internetek rajtunk fognak kuncogni már megint, és akkor mindennek vége idén már hetedszer.
Gondolom ironizálni akartál, de kb majdnem tökéletesen leírtad a jelenlegi valóságot.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.02. 12:22:02

Én is hasonlóan látom a pillanatnyi esélyeket. Egy MU elleni visszavágós első félidővel hasonló taktikát tartanék szerencsésnek, hiszen elöl nagyon gyatrák vagyunk jelenleg. Meg kell fogni a Madrid támadójátékát, max. 1 gólt benyelni. Ha szerencsénk van, 1-et mi is el tudunk tenni, de nem létszükséglet.

A visszavágóra kéne hagyni tényleg a döntést, persze ők meg nyilván ugyanezt tervezik, csak fordítva. Fejben legyünk meg, az a kulcs. Hajrá!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.02. 12:13:55

Madrid ellen nyilván nem alapelvárás a győzelem, pláne jelenlegi helyzetünkben.

Bár ellenük valahogy össze szoktuk kaparni magunkat, de a hiányzókat nézve ez most nem biztos, hogy így lesz.
Bízok azért a jó eredményben.


A liga gyengeségénél meg pont azt mondjuk, hogy a realon kívül nincs épkézláb csapat, nagy a szakadék most a mi kettősünk ès a minket követő csapatok között.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.02. 11:59:58

Troym írta:
2023.03.02. 10:34:28
Szerintem ne legyen már senkinek alapelvárás győzelem Madridban csapattól és sérültektől függetlenül sem.
Ha sikerül, örüljünk, de még egy döntetlen sem rossz, sőt egy vereség is simán előfordulhat.
Ez egy meccs a legnagyobb rivális ellen idegenben.
Maradjon komolyabb esély továbbjutni majd otthon, ennyit érjünk ma el.
Ezzel teljesen egyetértek. Győzelmi alapelvárás soha nem lehet egy Clásicón, még egy Pep-féle Dream Teammel sem.
Úgy pedig, hogy ők teljes kerettel, hazai pályán állhatnak ki, mi pedig kb. B-csapattal, az idei lehető leggyengébb formában a vereségen kívül szinte minden bravúr kategóriába tartozik.
És ez nem kifogás. Ha nálunk a Camp Nouban mindenki egészséges lenne, ott pedig Benzema, Vinicius, Valverde, Rüdiger hiányozna egészen mások lennének az esélyek. Bár az ügyeletes károgók egy győzelem esetén akkor pont ezt hoznák fel és a játék képébe, gyenge taktikába stb. kötnének bele a részünkről.

A védelemnek kell este hatalmasat menni, mert a három leggólerősebb, legveszélyesebb játékosunk hiányzik. Habár egy Koundé-Alonso duó nem a legstabilabb. Remélem a játékvezetés is normális lesz és a bíró nem akar főszereplő lenni. Azt a folyton pofázó, vergődő meg magát dobáló brazilt jó lenne ha Araujo helyre tenné, bár ha kellően felhergelik kidumálhat magának egy pirosat. Ha megfogják képtelen a meccsre koncentrálni. Ugyanez volt legutóbb az Atma ellen. Savic mellett megfőtt és csak a dumálásra volt képes. Már tavaly kinyílt a csipája, idén pedig nagyon túlzásba viszi, iszonyatosan elszállt.
Attól viszont félek, hogy Raphinha duplanulla lesz Nachoval szemben, jobban örülnék, ha Mendy lenne ott. Cselezni nem tud, assistot pedig nem nagyon van kinek adni. Mondjuk nem bánnám ha még egyszer elsülne úgy ellenük a lába, ahogy korábban. Középen Torres pedig nem hiszem, hogy olyan sok vizet zavarna. Támadásban én inkább Baldéban bízom, Carvajallal szemben bőven van keresnivalója, talán ott lehet legjobban megfogni őket.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.02. 11:29:21

Troym írta:
2023.03.02. 10:34:28
Szerintem ne legyen már senkinek alapelvárás győzelem Madridban csapattól és sérültektől függetlenül sem.
Ha sikerül, örüljünk, de még egy döntetlen sem rossz, sőt egy vereség is simán előfordulhat.
Ez egy meccs a legnagyobb rivális ellen idegenben.
Maradjon komolyabb esély továbbjutni majd otthon, ennyit érjünk ma el.
+1

Gondolom csak azoknak alapelvárás amúgy a győzelem, akiknek a spanyol liga egy raklap trágya, bezzeg az angol csapatok, még egy [auto_cenzúra] liverpool ellen se lenne esélyünk, akiket a madrid butára vert múlthéten, mert a realban azért megvan az x faktor, ellenben a madriddal, amelyik még ebben a spanyol bohócligában is 7 ponttal le van maradva, na ők nem győzhetnek le minket, máskülönben Xavi alkalmatlan, és különben sem számít, ha hiányzik a legjobb három támadó játékosunk, ne keressük már mindig a kifogásokat.. Egy harmadrangu bohoccsapat lettünk, és ha nem nyerünk a hatodrangú spanyolban is gyenge, a legrangosabb BL sorozatban mindenkit alázó legjobb legrosszabb csapat ellen mindig, akkor az egész internetek rajtunk fognak kuncogni már megint, és akkor mindennek vége idén már hetedszer.

Ami a saját véleményemet illeti, nem remélek többet, mint reális esélyeket a visszavágóra. Remélem az esélytelenek nyugalmával megyünk fel, meg azt is, hogy Kessié nem lép pályára, vagy ha igen, akkor minimum 3 gólpontot szállít. A kettő közt semmit nem fogadok el :D

Lélektanilag a madrid utcahosszal van előttünk pillanatnyilag, ami szvsz ugyanannyit számít, mint például a fizikális formánk és frissességünk, vagy épp az, hogy milyen alapképességű 11-ek futnak egymásnak, milyen minőségi a kispad. A MU ellen megvolt a múltkor egy fajta csalódás, ma elég nehezen tudom elképzelni azt a szitut, ahol mélyen csalódok, vagy rosszabb történik annál, amit reális minimumnak gondolok. Talán egy 2-4 gólos, játékban IS tükörsima vereség.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.02. 10:34:28

Szerintem ne legyen már senkinek alapelvárás győzelem Madridban csapattól és sérültektől függetlenül sem.
Ha sikerül, örüljünk, de még egy döntetlen sem rossz, sőt egy vereség is simán előfordulhat.
Ez egy meccs a legnagyobb rivális ellen idegenben.
Maradjon komolyabb esély továbbjutni majd otthon, ennyit érjünk ma el.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.02. 10:18:06

Az elmúlt 1-2 hetünket figyelembe véve nekem az az egyetlen reményem van a csapatban, hogy ha szigorúan a játékot és intenzitást nézem, akkor a legjobb csapatok ellen játszottunk mindig a legjobban, elég jól össze szoktuk magunkat kapni. Csak hát Pedrit kellene pótolni valahogy, Gavinak megint akkorát kéne mennie, mint azon a teljesen hibátlan Klasszikóján másfél hónapja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.01. 13:06:59

Kovbal88 írta:
2023.01.31. 18:01:22
Chino írta:
2023.01.31. 11:46:16

Két meccsen valóban több az esély, egy döntőn abszolút a pilanatnyi forma döntene.
Viszont aminek nem örülök, hogy megint ugyanaz történik, mint korábban. Hiába van tétje, minden presztizsét elveszti a Clásicó. Főleg úgy hogy egy hónapon belül játszunk velük háromszor(!!!).
Az, hogy az odavágó nekik egy idegenbeli Pool és egy hazai Atmát követően lesz, nem könnyít a helyzetükön, főleg, hogy a Modric-Kroos duón már komolyan látszik a fáradtság, de Benzema sem a legfrissebb, bár nekünk is lesz egy MU.
Nálunk viszont Dembélé biztos hiányozni fog, ami elég gáz.
Viszont ha a bajnoki meccsre hasonló előnnyel érkeznénk és sikerülne behúzni azzal ha nem is biztosan nyernénk a ligát, de nagyon közel kerülnénk hozzá.
Sajnos nálunk nincs kispad, talán Balde/Alba kettős akik tudnak változást hozni a meccseinkbe, meg középpályára mondjuk de Jong, ha éppen nem kezd, elől meg bedobjuk Ferrant és kb ennyi a cseresor, ami minőséget jelent. Realnál meg beáll bárki, rögtön a meccs legjobbja lesz. Ezek a tények. A mérkőzések eredményei, pedig megjósolhatatlanok.
Odriozola, Vallejo, Ceballos, Asensio, Hazard, Mariano, Mendy. Ezek közül ki a minőség? Esetleg Rodrygo, ha a kispadon ül. Vagy Camavinga.
Azért ez nem egy veretes névsor.
Előre két helyre nekünk van egy Dembélé, Raphinha, Fati,Torres kvartett,középen Pedr/Gavi/De Jong/Kessié/Busquets, hátul Alba/Baldé, SR, Christensen.
És lehet mondani, hogy mondjuk Kessié vagy Torres nem előrelépés, de meg lehet nézni pl. ott a védelemben a Mendy, Rüdiger, Carvajal trió mit jelent vagy Vinicius mit alkot idén. És Benzema, illetve Lewy között is zongorázni lehet a különbséget.
Plusz ami nagyon sokat jelent, hogy sokkal fiatalabb, frissebb a keret. Modric, Kroos, Benzema már így féltávnál nehezen bírják és még most kezdődik a java. Klub Vb, kemény kupameccsek, a BL nekik még csak most indul. Nálunk azért Gavi/Pedri/ De Jong távol áll attól, hogy fáradtak legyenek.
A második vonal sszerintem simán jobb mint az övék, de még egy MU-nál, megkockáztatom egy Pool-lal is partyban van. (főleg ha az idei formát nézzük)
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.31. 18:01:22

Chino írta:
2023.01.31. 11:46:16

Két meccsen valóban több az esély, egy döntőn abszolút a pilanatnyi forma döntene.
Viszont aminek nem örülök, hogy megint ugyanaz történik, mint korábban. Hiába van tétje, minden presztizsét elveszti a Clásicó. Főleg úgy hogy egy hónapon belül játszunk velük háromszor(!!!).
Az, hogy az odavágó nekik egy idegenbeli Pool és egy hazai Atmát követően lesz, nem könnyít a helyzetükön, főleg, hogy a Modric-Kroos duón már komolyan látszik a fáradtság, de Benzema sem a legfrissebb, bár nekünk is lesz egy MU.
Nálunk viszont Dembélé biztos hiányozni fog, ami elég gáz.
Viszont ha a bajnoki meccsre hasonló előnnyel érkeznénk és sikerülne behúzni azzal ha nem is biztosan nyernénk a ligát, de nagyon közel kerülnénk hozzá.
Sajnos nálunk nincs kispad, talán Balde/Alba kettős akik tudnak változást hozni a meccseinkbe, meg középpályára mondjuk de Jong, ha éppen nem kezd, elől meg bedobjuk Ferrant és kb ennyi a cseresor, ami minőséget jelent. Realnál meg beáll bárki, rögtön a meccs legjobbja lesz. Ezek a tények. A mérkőzések eredményei, pedig megjósolhatatlanok.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.31. 11:46:16

Kovbal88 írta:
2023.01.30. 18:31:20
bence0330 írta:
2023.01.30. 15:10:35
Tökéletes sorsolás nekünk. Inkább most két meccsen, mint a döntőben, hiába nyertük meg a szuperkupát, azüta a Reál felelé jön, és a döntőkben mégiscsak erősek. Ha most kikapunk (nem hiszem), kicsit kevésbé lenne fájó talán.
Ha választani lehet, inkább az elődöntőben két meccs, mint egy döntő. Nem tudom itt még érvényes az idegenben lőtt gól vagy az a szabály, már mindenhol törölve lett?
Amúgy nála most, olyan 60-40 az esély a Real javára, de cask azért mert kétszer egymás után, nem lesz könnyű őket legyőzni. De addig még bármi lehet. De innen már jó lenne végigmenni.
Két meccsen valóban több az esély, egy döntőn abszolút a pilanatnyi forma döntene.
Viszont aminek nem örülök, hogy megint ugyanaz történik, mint korábban. Hiába van tétje, minden presztizsét elveszti a Clásicó. Főleg úgy hogy egy hónapon belül játszunk velük háromszor(!!!).
Az, hogy az odavágó nekik egy idegenbeli Pool és egy hazai Atmát követően lesz, nem könnyít a helyzetükön, főleg, hogy a Modric-Kroos duón már komolyan látszik a fáradtság, de Benzema sem a legfrissebb, bár nekünk is lesz egy MU.
Nálunk viszont Dembélé biztos hiányozni fog, ami elég gáz.
Viszont ha a bajnoki meccsre hasonló előnnyel érkeznénk és sikerülne behúzni azzal ha nem is biztosan nyernénk a ligát, de nagyon közel kerülnénk hozzá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.31. 11:03:10

bence0330 írta:
2023.01.30. 15:10:35
Tökéletes sorsolás nekünk. Inkább most két meccsen, mint a döntőben, hiába nyertük meg a szuperkupát, azüta a Reál felelé jön, és a döntőkben mégiscsak erősek. Ha most kikapunk (nem hiszem), kicsit kevésbé lenne fájó talán.
Egyáltalán nem biztos, hogy összejött volna a döntőben, én örültem volna az Osasunának, a Bilbao meg igazi kupa specialista, szerintem kiejtették volna a Madridot :D Végül is mindegy, közel van a kupa, de sok idő van még addig, bármi lehet, nekem kicsit sok ez a sok klasszikus egy szezonban, de hát legalább nagyobb a hype így a kupa körül.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.30. 20:19:28

baas11 írta:
2023.01.30. 19:53:43
Pedig tényleg jol játszanak … elorefelé !
A védekezesuk viszont nem hogy nem top de közepes szintű ezt láttuk abu dabiba is .. egyedul körte aki master classt tud !
Igen, én is verhetőknek látom a hátvédeiket, és szerintem Kroos, Valverde, de talán Modric sincs jó formában.
Ha egészséges lesz, Araújo képes megállítani Viniciust, amivel a fő méregfog ki lenne húzva.
Kicsit szokatlan, hogy eddig eljutottak a kupában, hamarabb el szokták engedni. Nem tudom, nem arról van-e szó, hogy most nem látják annyira biztosnak a bajnokságot és BL-t. Vagy csak én vagyok túl naív.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.01.30. 19:53:43

brazilfan írta:
2023.01.30. 19:34:35
[quote=bence0330 post_id=<a href="tel:1217535">1217535</a> time=<a href="tel:1675092072">1675092072</a> user_id=23956]
Egyre jobbak a meccseik, és tegnap alapvetően lefocizták a Socit elég rendesen, csak kimaradt minden helyzet. Szerintem sokkal jobb formába kerültek, mint voltak a VB előtt-közvetlen utána.
A tegnapit nem néztem, de azok alapján, amiket mostanában láttam, én nem érzem, hogy nagyon javulnának, egyáltalán nem az a verhetetlen tizenegy.
[/quote]

Pedig tényleg jol játszanak … elorefelé !
Érződik az osszeszokotsag, ha (náluk a labda )beindítják az egyerintot 2-3 játékossal is akar , kumma gyorsan bent vannak a 16 oson lövő pozícióban !
Mas kérdés a hatékonyság illetve szerintem ennek a kulcsa 80% ban a Vinicius Benzema passz kapcsolat , ha azt a sávot véded jócskán kevesebb lehetőségük van!
A védekezesuk viszont nem hogy nem top de közepes szintű ezt láttuk abu dabiba is .. egyedul körte aki master classt tud !
(De igy is olyan malacuk van egyébként h egy akkora gödörben levő Pool lal talalkoznak amit meg mi is utnenk:)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.30. 19:34:35

bence0330 írta:
2023.01.30. 16:21:12
Egyre jobbak a meccseik, és tegnap alapvetően lefocizták a Socit elég rendesen, csak kimaradt minden helyzet. Szerintem sokkal jobb formába kerültek, mint voltak a VB előtt-közvetlen utána.
A tegnapit nem néztem, de azok alapján, amiket mostanában láttam, én nem érzem, hogy nagyon javulnának, egyáltalán nem az a verhetetlen tizenegy.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.30. 18:49:57

Sztem lazán verjük őket, aztán behúzzuk a kupát is, ők meg összebotladoznak egy újabb BL-t maguknak :mrgreen:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.30. 18:31:20

bence0330 írta:
2023.01.30. 15:10:35
Tökéletes sorsolás nekünk. Inkább most két meccsen, mint a döntőben, hiába nyertük meg a szuperkupát, azüta a Reál felelé jön, és a döntőkben mégiscsak erősek. Ha most kikapunk (nem hiszem), kicsit kevésbé lenne fájó talán.
Ha választani lehet, inkább az elődöntőben két meccs, mint egy döntő. Nem tudom itt még érvényes az idegenben lőtt gól vagy az a szabály, már mindenhol törölve lett?
Amúgy nála most, olyan 60-40 az esély a Real javára, de cask azért mert kétszer egymás után, nem lesz könnyű őket legyőzni. De addig még bármi lehet. De innen már jó lenne végigmenni.
Válasz küldése
cron