Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.22. 20:10:06

Rossz olvasni igen, mert ez az igazság. A csapatnál nincs meg az arra vonatkozó tudás, hogy a BL-ben helytálljon. Az elmúlt kb. 10 év ezt bizonyította. Más klubnál meg meg van. Nem nyaldosom fényesre a Real seggét, de nincs abban semmi szégyellnivaló, ha beismerjük, hogy tudunk a többi klubtól valamit tanulni, amiben ők jobbak tőlünk.

És igen, jobbak voltunk A BAJNOKSÁGBAN a Realnál, de ha holnap találkoznánk a BL-ben, úgy kivágnának minket, hogy azt sem tudnánk, merre van észak. És a Bayern is, és még a tegnapi gyengélkedő Pool is. De levezethetjük, hogy ez nem így lenne, mert hétről-hétre megverjük a Betist és az Alavést, neadjisten még a Valenciát és a Sevillát is, csak ebből nem lehet következtetést levonni arra az esetre, amikor egy azonos fajsúlyú csapattal találkozunk (mert a spanyol csapatok nem ilyenek), és fel kellene tennünk az i-re a pontot.

Meg megmagyarázhatunk egyedi esetként kezelve minden buktát, hogy éppen hiányzott Araújo, meg éppen rossz volt a pálya, vagy Ter Stegennek hullott a haja, de 10 év után nekem arra van igényem, hogy messzemenőbb következtetéseket vonjak le.
Andris írta:
2023.02.22. 19:36:21
Mi kieshetünk az ELből holnap, a madrid meg pár momentummal elmehet a BL döntőig is akár, ahogy szokott.
"Pár momentummal". Pont ezzel van a gondom, és emiatt nem tudunk ezügyben dűlőre jutni sem veled Andris, sem a hozzád hasonlóan gondolkozókkal ebben a témában. Nekik van "pár momentumuk", ezért behúzzák a BL-t végül, mi meg a bajnokságban hétről-hétre hozzuk magunkat, és emiatt jobbak vagyunk tőlük elvileg.

Szerintem meg ők tudnak A dolgot, mi tudunk B dolgot. Ha tényleg egyértelműen kijelenthető, hogy jobbak vagyunk, akkor miért nem produkáljuk mi is azt a "pár momentumot", és jutunk tovább a BL-ben csak úgy kedvtelésből mi is? Mert nem értünk hozzá, nem erre van a csapat berendezkedve, nem vagyunk jók ebben. Nem tudjuk produkálni ezeket a momentumokat. Mi tart vissza attól, hogy megtanuljuk ezt a műfajt is? Ha homokba dugjuk a fejünket, és kizárólag a saját, nekünk előnyös módon felrajzolt koordinátarendszerünkben akarjuk látni a sportot, azzal csak magunkat tesszük nevetségessé.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 22080
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 20:02:48

Andris írta:
2023.02.22. 19:36:21
Valóban mi vagyunk most jobb formában, mint a Real, ahogy MU is jobb jelenleg, mint a Real. De láttuk nem egyszer, hogy az európai kupasorozatokban nem mindig ez dönt. Ahogy írtad is, a Real húzott be úgy BL-eket, hogy az őszi/téli formájuk alapján nem sokan fogadtak volna rájuk, aztán mégis.

A Liga meg BL más kávéház, előbbihez egész szezonos teljesítmény kell, utóbbihoz meg el kell jutni tavaszig, aztán a rangadókra időzíteni a legjobb formát. Ez az utóbbi, amit a Real tud legjobban a jelenlegi mezőnyből, nekünk pedig 2015 óta nem jön össze. A legutóbbi szezonokban is rendre elfogytunk a végére, 20-ban előnyről buktuk a bajnokságot, a BL-ben törtéenelmi zakó, 21-ben visszajöttünk a bajnokságban, szezon végén megint leolvadtunk. Tavaly is év elején volt egy nagyon jó időszakunk, ami a 4-0-ás Klasszikusig tartott. A legvégére megint elfogytunk, az EL-ben is egy underdog Frankfurt vitt el minket. Kérdés, hogy ez a tendencia folytatódik-e.
Mondjuk, ha holnap kiesünk a MU ellen, a bajnokság pedig lényegében április környékére eldől, akkor lehet, hogy idén nem is fog kelleni a szezon végi forma.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.22. 19:55:47

NovaProspekt írta:
2023.02.22. 18:42:47
bence0330 írta:
2023.02.22. 18:16:56
Olyan nagyon sokmindent nem kell, jelenleg a MU sokkal jobb, mint a Pool, van bennük erő, mögöttük ész, komoly egyéni formák, közben meg látszik a szakadék a bajnokságban is. Mi meg jelenleg jobbak vagyunk a Reálnál, lásd kupadöntő, nyolc pont előny. Ezek elég objektív tények. Ha nagyon magyarázkodni akarok, az max annyi, hogy a Reál tud miből meríteni, ha baj van, mi meg most próbálunk felépíteni valamit, amiből majd erőt lehet meríteni nehéz szitukban, mert nálunk jelenleg nincs most ilyen.
Semmi köze a bajnokságban elért helyezésnek ahhoz, hogy ki mit nyújt egy BL-ben. Ezt jó lenne megértenünk ennyi év után. Más sportág a kettő, más képességek kellenek csapatszinten ahhoz, hogy egyikben vagy másikban érvényesülj. A bajnoksághoz fegyelem kell, kiegyensúlyozott forma, kialakult játékrendszer, szorgalom. A BL-hez mentális erő, a csúcsteljesítmény jó időzítése, a pillanat leuralása (bármilyen klisésen is hangzik).

Attól még, hogy mi jók vagyunk a bajnokságban (mivel van játékrendszerünk, kiegyensúlyozottak, fegyelmezettek vagyunk), ugyanúgy lecumiztat minket a BL-ben bárki. Kupadöntő meg nyolc pont előny, ne vicceljünk ….
Ez sajnos vagy nem de ez realitás ha mercekrol beszélünk egy Barcelona esetében !


Igen a spanyol bajnokság egy nagyon fontos mertek es ha itt jo vagy ne adj isten megnyeres az nagyon sok erényt es erősséget tükröz ! De csak korlátozott mértékig !
Mar csak azert is mert a Laliga alap szerkezete ugy néz ki h van 2 milliárdos majd árok 1 milliomos majd óriási szakadék es sok sok csóri csapat! ( szerencsére a futball tudás itt azert nem teljesen aranyos a budgevel de 38 heten keresztül nem kérdés )
Mintha főúton mennel ahol alapvetően egy jol belőtt tempomattal neha gyorsítás neha lassítás de átlag 90 el szépen végül elsőként beersz a célba !

Majd felhajtasz a “milliárdos autóddal “ az autópályára ahol a sajat súlycsoportoddal ( presztízs, múlt, keret érték stb) találkozol no limit… 140 az atlag tempó , tövig nyomod a gázt es azt látod 180 200- al mennek a többiek el melletted teged meg letilt az elektronoka 140 nel akárhogy erolkodsz !
Ez a maximális teljesítményed ! :-)

Ket külön palya ket különböző skillekkel külön merce !

De az biztos h egy Fc Barcelonát nem lehet csak az egyiken vagy másikon megítélni mérni a fejlődését illetve az egyikel magyarázni menteni a másikat mégha nyilván van összefüggés is!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.22. 19:36:21

Pf :D
Rossz olvasni is ezt az egész értekezést itt.

A Pool jelenleg egy osztállyal a MU alatt van.

A Real egyáltalán nem olyan erős csapat, és az elmúlt hónapokban lényegesen jobbak voltunk náluk. Egymás ellen is, és minden más téren is.

Ezek olyan dolgok, amiket csak az nem lát, aki szándékosan eltakarja a szemét. Tőlem vitatkozhattok arról, hogy ki melyik szótári definícióját használja a tény szónak, de attól ezek még így vannak.

Mi kieshetünk az ELből holnap, a madrid meg pár momentummal elmehet a BL döntőig is akár, ahogy szokott. Ez szemernyit sem változtat azon, hogy az eddigi 22 forduló alapján mi vagyunk a jobbak, és minden valószínűség szerint elvisszük előlük azt a címet, ami messze a legtöbbet kívánja meg a szezonban az összes csapattól. Összehasonlíthatatlanul többet, mint a BL, vagy bármi egyéb. Ettől még a BL marad a trófeák királya, de ezzel párhuzamosan igaz az is, hogy messze nem a nemzetközi kupa helyezések mondják el a legtöbbet egy csapat állapotáról és erejéről adott évben. Nem lesz benne semmi, amit meg kell magyarázni, ha mi kizúgnánk, ők meg megnyerik amazt.
(Nyertek ők vagy 10 BLt az elmúlt 8 évben, és sokat meg is érdemeltek belőle, de nagyjából a másik felét meg nem. És mégis megnyerték, na bumm. Valakinek nyerni kell, ez már nem az a portugál ganajtúrók dominálta csapat, amitől még a friss levegőt is sajnálnám, nem hogy a címeket. Manapság a törődjünk magunkkal elvet propagálnám.)

Rémes amúgy eddig a BL idei (2023) színvonala, hogy nyissak egy kicsit kevésbé offtopic irányba is. Nem is tudom, kire merném azt mondani, hogy jó eséllyel megnyerheti. Követtem az eddigieket, és silány a csapatok színvonala. Mármint a papíron esélyeseké, legjobbaké is. Lehet, hogy a közbeszúrt VB az oka?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.02.22. 19:26:22

Szubjektív tények, hogy a sok károgó rossz helyen szállt le a buszról, nekik irány Madrid, azt lehet nyaldosni fényesre, a siker mindenek felett, abba bármilyen csalás is belefér jeligére.
A Barcelona volt az egyetlen csapat a "kilóra megvett" labdarúgás idején, amelyik saját erőforrásból épített korszakos csapatot, nemcsak vásárolta az alapanyagot.
Lehet, hogy száz évente jön össze ilyen, de ezért érdemes szurkolni egy csapatnak, a többinek ott van a MasterCard.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.22. 18:42:47

bence0330 írta:
2023.02.22. 18:16:56
Olyan nagyon sokmindent nem kell, jelenleg a MU sokkal jobb, mint a Pool, van bennük erő, mögöttük ész, komoly egyéni formák, közben meg látszik a szakadék a bajnokságban is. Mi meg jelenleg jobbak vagyunk a Reálnál, lásd kupadöntő, nyolc pont előny. Ezek elég objektív tények. Ha nagyon magyarázkodni akarok, az max annyi, hogy a Reál tud miből meríteni, ha baj van, mi meg most próbálunk felépíteni valamit, amiből majd erőt lehet meríteni nehéz szitukban, mert nálunk jelenleg nincs most ilyen.
Semmi köze a bajnokságban elért helyezésnek ahhoz, hogy ki mit nyújt egy BL-ben. Ezt jó lenne megértenünk ennyi év után. Más sportág a kettő, más képességek kellenek csapatszinten ahhoz, hogy egyikben vagy másikban érvényesülj. A bajnoksághoz fegyelem kell, kiegyensúlyozott forma, kialakult játékrendszer, szorgalom. A BL-hez mentális erő, a csúcsteljesítmény jó időzítése, a pillanat leuralása (bármilyen klisésen is hangzik).

Attól még, hogy mi jók vagyunk a bajnokságban (mivel van játékrendszerünk, kiegyensúlyozottak, fegyelmezettek vagyunk), ugyanúgy lecumiztat minket a BL-ben bárki. Kupadöntő meg nyolc pont előny, ne vicceljünk már :D

Vegyük Ter Stegen-t vs. Emiliano Martínezt. A németünk szorgalmas, szimpatikus, kemény melós. Hétről-hétre hozza magát. De a nagy meccseken megszeppen, mulyáskodik, maga alá csinál. Martínez meg egy kevésbé szimpatikus pali, nem is lobbantotta lángra a világos a bajnokságában, de meg van benne az a karakter, hogy a nagy téttel járó meccseken hozza az extrát, az ellenfél támadóit becsicskítja.

A MU ajnározását ugyanígy nem értem, annyit értek el, hogy hozzánk hasonlóan most már meg tudják verni megbízhatóan hétről-hétre a bajnokságukban a tőlük gyengébb csapatokat (a maga műfajában ez is remek dolog, itt is, és ott is). Hozzájuk mérhető ellenfelük nem nagyon volt, a City-t kapták el csak, rendben, elismerem, igen.

Nem mellesleg doktori disszertációink összerakásakor valóban ne felejtsük el, hogy az EL-ben játszunk. Ez egy Barca státuszú klubnak marha nagy arcvesztés. És már 2. éve. Ha ezt elfogadjuk, úgy fogunk véglegesen lesüllyendni erre a szintre.

Persze ne legyen igazam, de nekem jelenleg nincs okom feltételezni azt, hogy a mostani csapat majd mentálisan erősebb lesz csütörtökön. Egy 2-2 a Camp Nouban ehhez nekem sovány (a mostani MU ellen is). A bajnokságban igen, ügyesek vagyunk, de - szvsz - az nem mérvadó Európában is. A Valverde-csapat is ügyesen hozta magát a bajnokságban, ha nem jobban, mint mi most. Sőt, Valverde alatt nemegyszer fordítottunk is a bajnokságban. Aztán szerintem kevesen gondolnának arra a csapatra a BL császáraiként itt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.22. 18:25:38

bence0330 írta:
2023.02.22. 18:16:56
Ezek elég objektív tények.
Tegnap BL nyolcaddöntő első mérkőzése volt, holnap EL 16 közé jutásért visszavágó, ha pontosan és jól tudom.
Ezek az objektív tények.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022 & 2024
Hozzászólások: 11686
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.22. 18:16:56

NovaProspekt írta:
2023.02.22. 18:00:54
Stalkyard írta:
2023.02.22. 13:41:40
Velünk azért feltörölte volna az Anfieldet ez a Pool is, biztos ami biztos. :D

Nem kell megmagyarázni egy 2-5-öt, ők odamennek és nyernek bárki ellen, ez tény. Csak elismerni lehet. Még persze emellett még fajobb a mi nevetséges lúzerségünk Európában.
Ennyi. Sajnos már előre látni vélem, h mi meg majd kizúgunk a United ellen, aztán mindjárt születnek itt a doktori disszertációk, amelyekben mindent megmagyarázunk :D
Olyan nagyon sokmindent nem kell, jelenleg a MU sokkal jobb, mint a Pool, van bennük erő, mögöttük ész, komoly egyéni formák, közben meg látszik a szakadék a bajnokságban is. Mi meg jelenleg jobbak vagyunk a Reálnál, lásd kupadöntő, nyolc pont előny. Ezek elég objektív tények. Ha nagyon magyarázkodni akarok, az max annyi, hogy a Reál tud miből meríteni, ha baj van, mi meg most próbálunk felépíteni valamit, amiből majd erőt lehet meríteni nehéz szitukban, mert nálunk jelenleg nincs most ilyen.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.22. 18:00:54

Stalkyard írta:
2023.02.22. 13:41:40
Velünk azért feltörölte volna az Anfieldet ez a Pool is, biztos ami biztos. :D

Nem kell megmagyarázni egy 2-5-öt, ők odamennek és nyernek bárki ellen, ez tény. Csak elismerni lehet. Még persze emellett még fajobb a mi nevetséges lúzerségünk Európában.
Ennyi. Sajnos már előre látni vélem, h mi meg majd kizúgunk a United ellen, aztán mindjárt születnek itt a doktori disszertációk, amelyekben mindent megmagyarázunk :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.22. 16:31:43

Chino írta:
2023.02.22. 15:37:18
Pedig szerintem kicsit túlmisztifikálod.
Lehet, sosem tudjuk meg, de amúgy is okafogyott már az egész, tényleg semmi jelentősége.
Egyet tudok biztosan, hogy kb Róma óta (anyagi bukfenc akkor még a holdon sem látszott) folyamatosan, markánsan ahhoz a szurkolói kisebbséghez tartozom, akik szerint mindaddig ne várjunk újra nemzetközi tekintetben sikeres csapatot, míg jelen lesz a múlt az öltözőben.....(Messi volt a kivétel :lol: )
Forradalom kellett volna a megfelelő időben.
Az élet egyelőre nem cáfol, pedig az elsők között lennék, aki örült volna a cáfolatnak!

Örülök a bajnokságnak, de teljesebb lenne a szurkolói örömöm, ha ma mi fogadnánk a Porto-t.
De ez már legyen az én bajom..... :oops:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 22080
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 16:22:59

Tegnap a 2-5 elvitte a show-t, így a Napoliról nem is esett szó. Én kíváncsi leszek, mire mennek majd komolyabb ellenfelek ellen. A bajnokságban utcahosszal vezetnek, a BL-ben egyetlen vereség, az utolsó csoportmeccsen, ami már lényegben tét nélküli volt. A többi meccsüket megnyerték, és lőttek eddig 22 gólt 7 meccsen, pedig nem "hokicsapatok" ellen játszottak.

Mai meccsek:
Inter-Porto :arrow: két középcsapat. Remélem jó meccset hoznak össze. Senkit nem szabad leírni, de azért nem lesz szomorú az a csapat, amelyik ennek a párharcnak a győztesét kapja a kövi körben.

A másik párharcon a City oriási favorit. Én azért szurkolok a Lipcsének, hogy hozzanak össze valami eszméletlen bravúrt, vagy legalább tegyék egy kicsit szorossá a párharcot. Szoboszlai beverhetne nekik egy komoly bombát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8582
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.22. 15:37:18

Peter írta:
2023.02.22. 13:54:49
bence0330 írta:
2023.02.22. 00:22:38
Mondjuk ez tipikusan az a győzelem, amihez kell ez a verhetetlen érzet az ellenfeleknek.
A Real öltözőben csak és kizárólag olyan "öregek" maradtak akik mentálisan és fizikálisan is képesek a pályán még ma is példát mutatni, "örökséget" átadni valamint alkalomadtán a kezdeményezést is magukhoz ragadni.
Így sem könnyű, de sokkal gördülékenyebb az átmenet.
Teljesítményorientált az újjáépítés alapja. Ezzel együtt is akadnak problémák és lesznek nehézségek, de racionális az út. Át tudják lépni a múltat, nem ragadnak benne, következetesen változtatnak.
A verhetetlen érzetet csak verhetetlenek képesek átadni előbb öltözőn belül és utána ez onnan kisugárzik az ellenfelekre..... :roll:
Semmi misztikum, hanem mentalitás és pszichológia az egész.
Pedig szerintem kicsit túlmisztifikálod.
Ha náluk is veszed az utóbbi 4 évet, ahogy nálunk is szoktuk volt egy bukdácsolt győzelmük, amit el kell ismerni, de azon kívül rendre egy hokicsoport után az első komolyabb csapat kivágta őket a sorozatból. Ráadásul kétszer már a 16 között.
De tavaly sem annak a küzdőszellemnek volt elsősorban köszönhető, hanem, hogy Benzema lehozott egy olyan szezont, amilyet korábban még megközelíteni sem tudott. És valószínűleg már nem is fog. Kb. mint nálunk amikor Messi kvázi egyedül vitte tovább a csapatot a kupákban vagy hozta a bajnokságot.
Ők ráadásul pont az ellenkezőjét mondják: a bajnokságban -ahol ugyanazokkal a csapatokkal játszunk- ellenünk mindenki fülét-farkát behúzza, ellenük pedig életük meccsét játsszák vagy csak a mezt viszik ki a pályára a játékosok.
Eredményorientáltan nézve, ahogy a mi szereplésünkről beszélnek sokan a körülményeket figyelmem kívül hagyva, ha tegnap a Real elment volna kb. hárommal és onnan visszajön meccsbe a Pool, de ugyanaz a vége már nem erről beszélünk.

En bloc a Bl-ben szerintem a nagy esélyesek közül a PSG-t és a Cityt kihúzhatjuk. Hiába vannak elméletileg minden évben a top3-ban, két olyan csapatról beszélünk, akik tipikusan a lúzerek. Hiába a pénzpumpa valahogy sosem tudnak odaérni, de ha közel is vannak, képtelenek megragadni a lehetőséget és egy szalmaszálon bukik az egész. így megy ez már évek óta és nem is hiszem hogy változna.
Mondjuk az egész Bl egy nagy lutri. Nagyon ritkán keveredik oda a végére a top3-top5 esélyes és a kieséses szakaszban is rengeteg meglepi lehet és akkor a sorsolásról ne is beszéljünk. Idén is egy fekete lóra tennék, ha nem is a végső győzelemre, de a döntőre mindenképp.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.22. 15:19:45

csababarca írta:
2023.02.22. 14:50:12
Ja..... :lol:
Darázsfészek már nem különösen érdekel, ha a következményei jelen is vannak. Inkább az jut erről az eszembe, hogy nem kell csodálkozni dolgokon.

Az a Modric labdaszerzés és abból az azonnali megindulás 37 évesen a 70.perc körül felrakta a mércét holnapra nálam. Nem lenne szégyen utánozni, sőt.....!
Az ilyet nem tudom, hogy mérik-e statokkal....de hatékonyabbnak tűnik néhány oldalpassznál, ebben egészen biztos vagyok.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.02.22. 15:14:59

Chino írta:
2023.02.22. 11:23:25
Most nem levonva a Real érdemeiből, de nem kellett olyan hatalmas, emberfeletti teljesítmény ehhez. Attól eltekintve, hogy ez a Pool idén árnyéka önmagának, már a sorsolásnak is megköszönhetik,hogy ott vannak a 16-ban, ha kétgólos előnyről így leadja a meccset nagyban bennük keresendő a hiba. És ez jelenleg nem csak a BL-ben jellemző rájuk.
Ez kísértetiesen hasonló, amit mi műveltünk Romában vagy az Anfielden. Nem az olaszok vagy az angolok voltak olyan iszonyatosan erősek vagy hengereltek le minket, hogy egy gólt sem tudtunk lőni a két meccsen amit mi műveltünk az volt kritikán aluli.
Igen van benne igazság csak az zavaró hogy leadtak 2-2 BL-döntőt kb úgy mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne(ATMA-Pool),de a Roma is vért ivott a visszavágóra, meg a Juve is "ejjdenagyonjóljátszunk"-módba kapcsolt kb egyszer ami nem is döntő volt, és aztán a döntőben meg a saját .....kat sem találták.
Dühítő ahogy ezek a klubok rendre a Barca ellen villogtak/villognak de ha megjelenik a habfehér mez akkor "Jajj Uram kegyelmezz".
És még lehet nézni a Pool csapatát,alig cserélődtek ki a "lapok" 19 óta...
De nyugi ha következő évben ezek közül valamelyik is szembe jön, megint hirtelen úgy fognak játszani mintha pisztolyt tartanának a fejükhöz..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15885
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.22. 14:50:12

Peter írta:
2023.02.22. 13:54:49
A Real öltözőben csak és kizárólag olyan "öregek" maradtak akik mentálisan és fizikálisan is képesek a pályán még ma is példát mutatni, "örökséget" átadni valamint alkalomadtán a kezdeményezést is magukhoz ragadni.
jujj, a jó öreg darázsfészek téma :mrgreen:
Chino írta:
2023.02.22. 11:23:25

Most nem levonva a Real érdemeiből, de nem kellett olyan hatalmas, emberfeletti teljesítmény ehhez.
egyetértek, a realnak meg sem kellett izzadnia, simán minden erőlködés nélkül fordítottak, minden létező lehetőséget kíméletlenül kihasználtak.
addig volt bármiféle kérdés, amíg a real nem lőtt egy gólt, onnantól jött a betojás, reszkető kislányokként fociztak onnantól a pooliak.
Stalkyard írta:
2023.02.22. 13:41:40
Velünk azért feltörölte volna az Anfieldet ez a Pool is, biztos ami biztos. :D
ebben nem vagyok biztos, szerintem ez a csapat mentálisan erősebb, mint pl az egy évvel ezelőtti.
persze sose lehet tudni, hogy mi hogy reagáltunk volna a 2-0-ás szitura.
de szerintem most bennünk van, hogy nem törünk meg olyan könnyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.22. 13:54:49

bence0330 írta:
2023.02.22. 00:22:38
Mondjuk ez tipikusan az a győzelem, amihez kell ez a verhetetlen érzet az ellenfeleknek.
A Real öltözőben csak és kizárólag olyan "öregek" maradtak akik mentálisan és fizikálisan is képesek a pályán még ma is példát mutatni, "örökséget" átadni valamint alkalomadtán a kezdeményezést is magukhoz ragadni.
Így sem könnyű, de sokkal gördülékenyebb az átmenet.
Teljesítményorientált az újjáépítés alapja. Ezzel együtt is akadnak problémák és lesznek nehézségek, de racionális az út. Át tudják lépni a múltat, nem ragadnak benne, következetesen változtatnak.
A verhetetlen érzetet csak verhetetlenek képesek átadni előbb öltözőn belül és utána ez onnan kisugárzik az ellenfelekre..... :roll:
Semmi misztikum, hanem mentalitás és pszichológia az egész.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.02.22. 13:41:40

Velünk azért feltörölte volna az Anfieldet ez a Pool is, biztos ami biztos. :D

Nem kell megmagyarázni egy 2-5-öt, ők odamennek és nyernek bárki ellen, ez tény. Csak elismerni lehet. Még persze emellett még fajobb a mi nevetséges lúzerségünk Európában.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8582
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.22. 11:23:25

Sergi írta:
2023.02.22. 03:19:01
Egészen elképesztő hogyan képes rendre lefeküdni a puli ezeknek.
Kevés csapat van amelyet egyáltalán nem csípek de ők benne vannak a pakliban,csak úgy mint a ATMA,Juve,Roma.
Ezek ha Barcát látnak,a legutolsó kutyaütő is hirtelen megtanul focizni,de ha Perez papa sleppje jön szembe egyből össze kakilják magukat.. Előre is elnézést kérek a mimózáktól..
Most nem levonva a Real érdemeiből, de nem kellett olyan hatalmas, emberfeletti teljesítmény ehhez. Attól eltekintve, hogy ez a Pool idén árnyéka önmagának, már a sorsolásnak is megköszönhetik,hogy ott vannak a 16-ban, ha kétgólos előnyről így leadja a meccset nagyban bennük keresendő a hiba. És ez jelenleg nem csak a BL-ben jellemző rájuk.
Ez kísértetiesen hasonló, amit mi műveltünk Romában vagy az Anfielden. Nem az olaszok vagy az angolok voltak olyan iszonyatosan erősek vagy hengereltek le minket, hogy egy gólt sem tudtunk lőni a két meccsen amit mi műveltünk az volt kritikán aluli.
Forca Barca!!!!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.22. 08:49:06

Mi lenne ha idén nem játékosokat igazolnánk, hanem az összes pénzünket feltennénk erre a 2 emberre:
- a Real pszichológusa/motivátora/coacha aki ezt kihozza belőlük
- a Dortmund játékosmegfigyelője
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10672
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.22. 08:10:18

Amennyire kutyaütően viselkedett a Pool, annyira elismerésem a Realnak, ebben nagyon jók, ha 2-0-val megy az ellenfél is megérzik a gyengeségeit és kihasználják, és ehhez az is kell hogy egy Viniciusnak ne eldurranjon az agya és kilője a stadionból hanem meghúzzon egy olyan gólt mintha 0-0 lenne egy barátságos meccsen., és hoznak egy 0.45-ös Xg-vel kiegyenlítést.
Tavaly az utolsó percekben a City ellen érdemes megnézni a fejeket 1-3-nál, mindegyik vigyorog mint a tejbetök mintha barátságos mérkőzésen lenne, sehol sem egy "jaj ki ne essünk nehogy kapjunk még 3-mat " fej. Őket nagyon el kell verni ahhoz és félpályán átengedni se szabad hogy ne egyenlítsenek ki, utoljára talán az Ajax volt aki rendesen elgyepálta őket azt is visszavágón meglepetésként.

Alaba duplán segítette őket:
1.Nacho a helyén sokkal jobban fogta Salahékat ami aranyat ért mert a Liverpool nem ismerte a baloldali támadás fogalmát
2. A kb 4-5 perc ápolási idő pont elég volt a RM-nak fejben ahhoz hogy összeszedje magát és felébredjen.(Bakker nekünk miért nem jutott ez eszünkbe hogy valaki meghaljon 1-2-0-nál hogy percekig álljon a meccs és rendbe legyenek a fejek?Ehelyett inkább mégnagyobbra nyitottuk a szájukat és csak idők kérdése volt a 3-4-edik gól)
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.02.22. 03:19:01

Egészen elképesztő hogyan képes rendre lefeküdni a puli ezeknek.
Kevés csapat van amelyet egyáltalán nem csípek de ők benne vannak a pakliban,csak úgy mint a ATMA,Juve,Roma.
Ezek ha Barcát látnak,a legutolsó kutyaütő is hirtelen megtanul focizni,de ha Perez papa sleppje jön szembe egyből össze kakilják magukat.. Előre is elnézést kérek a mimózáktól..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022 & 2024
Hozzászólások: 11686
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.22. 00:22:38

Mondjuk ez tipikusan az a győzelem, amihez kell ez a verhetetlen érzet az ellenfeleknek. Egy kalap kaki idén a Pool, de merem állítani, hogy ha egy pontosan ugyanilyen játékkal előrukkoló csapattal játszanak, amit nem Real Madridnak hívnak, hanem kb bármi másnak, akkor nem zuhannak így meg, és 5-2 biztosan nem lesz. Azért a Reál szépen felépítette ezt, mindenki totál be van tőlük tojva. Kivéve minket, bár nem tudom, hogy BL-ben mit játszanánk velük. :D
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.21. 23:53:25

Meg az is látszik mennyire sokat számít a “mentális nyugalom magabiztosság megőrzés … ami pont azt a koncetraciot adja meg ami elol tud igazán kamatozni amikor 3 pontos paszs kell higy 1 helyzetből kettőt rúgjál akkor pont meglesz az a 3 pontos passz mindenféle görcs nélkül !
Pillanatok alatt hatékony vagy es máris nalad van a meccse mentális kontrollja is! Vagy ahogy Klopp mondta a momentum !

Utalja ra kb LEnrique Barcajanal láttam ezt …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.02.21. 23:03:54

2018 óta mindig örömmel tölt el amikor egy bri’ish csapat megkapja hátulról a méteres kékerest, ez ma sincs másképp. a határtalan angol arrogancia, a túlfújt pl és középszerű játékosok folyamatos világklasszisként beállítása (aminek vilàgszerte rengeteg npc tapsikol) elfelejtetik velem a madrid elleni utálatot.
A mait is megérdemelték Angliában, még sok ilyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022 & 2024
Hozzászólások: 11686
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.21. 22:55:54

Troym írta:
2023.02.21. 22:54:13
TAA még SR-nél sem tűnik acélosabbnak. A srác teljesen leeresztett az elmúlt hónapokban.
A Poolból ki nem? :D Talán Elliott az egyetlen, aki idén magához képest erős.
Ez borzasztó volt, de legalább nézőbarát, még ha túl sima is lett.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Válasz küldése