Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 17:18:38

bence0330 írta:
2022.12.01. 16:44:17
Szerintem simán megvan az a zsonglőrködés, ami "régenvót". Kb Dinhot kellene levenni, ő látványra, ötletességre még a kecskéhez képest is extra volt. Ronald, Rivaldo, Sneijder képességű játékosok azért rohangálnak a pályákon. Mbappé (mondjuk Ronaldo modern helyettesének), De Bruyne, Salah, Neymar (ő ebben kiemelkedik nyilván), Kva.... szóval a Napoli grúza. :D, Garnacho, Sané, Fernandes pl, de ha csak a virtust nézzük, pl. egy Raphinhában, Paquetában is bőven megvan, az ő limitjük egész máshol található, nem abban, amit a labdával tudnak művelni. Lehet, hogy 20 éve mindkettő sztár lett volna.

De ilyen Seedorfokhoz hasonló játékos is van pár, Fabian Ruiz, Luis Alberto, Maddison, totál művészi, amit csinálnak, csak épp ezért nem elegek az igazi top szinthez, mert ahhoz már több kell. 15 évvel ezelőtt a RM vagy más top csapat játékosai lettek volna ők is szerintem. De Pedrit is mondhatnám Ini helyére, Wirtzet meg aztán pláne.

Pár játékos kiemelkedése szerintem csalóka volt, sokkal gyengébb volt akkoriban a mezőny, sokkal lassabb volt a foci, a labdaügyesség jobban kijött, és gyengébb átlag játékosokhoz képest könnyebb volt kiemelkedni. Ma már ez nem így van. Nem vagyok biztos benne, hogy akár egy Kaká, Zizou ekkora játékosok lennének ma. Nagyon jók lennének, elitben, de nem ilyen korszakosan kiemelkedőek.

Az átlag szint meg szerintem sokkal jobb, ilyen arab, afrikai, északamerikai csapatokat régen esély ne lett volna látni, sok helyen van már legalább 1-2 európai szinten is nagy sztár (Mané, Mahrez, Davies, stb...). Talán 1-2 fekete afrikai csapatra mondanám, hogy jobb volt 15 éve, Nigéria, Elefántcsontpart, Kamerun, de még ebben sem vagyok biztos.
Plusz ugye a kiscsapatok is taktikusabbak már. Ez sajnos a látvány ellen van.

ON: Marokkó gyakorlatilag továbbjutott, hacsak nem vágnak még két öngólt. Bennük még akár menetelési lehetőséget is látok, nagyon szép focit tolnak.

Aki a horvát-belgát nézi: milyen a meccs, hogy alakul, a belgák továbbra is nullák?
Ezt az egész hsz-t gondold át. Már ott komolytalan hogy Ronaldo és Rivaldo mellé nevét odateszed Snejdert. Seedorf meg Maddison? :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2022.12.01. 17:21:46-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.12.01. 17:08:13

Azt se felejtsük el a "ha a régieket betennéd a mai fociba,nem lennének ilyen jók" állításokkal,hogy Zidane se lenne ugyanaz. Hanem alkalmazkodna a mai focihoz,étkezéshez,orvostudományhoz. Ahogy Puskás nadrágját se a hózentróger tartaná fent,hanem rendesen étkezne és nem lenne kövér,stb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.01. 16:58:06

bence0330 írta:
2022.12.01. 16:44:17
Ronald, Rivaldo, Sneijder képességű játékosok azért rohangálnak a pályákon. Mbappé (mondjuk Ronaldo modern helyettesének), De Bruyne, Salah, Neymar (ő ebben kiemelkedik nyilván), Kva.... szóval a Napoli grúza. :D, Garnacho, Sané, Fernandes pl, de ha csak a virtust nézzük, pl. egy Raphinhában, Paquetában is bőven megvan, az ő limitjük egész máshol található, nem abban, amit a labdával tudnak művelni. Lehet, hogy 20 éve mindkettő sztár lett volna.

De ilyen Seedorfokhoz hasonló játékos is van pár, Fabian Ruiz, Luis Alberto, Maddison, totál művészi, amit csinálnak, csak épp ezért nem elegek az igazi top szinthez, mert ahhoz már több kell. 15 évvel ezelőtt a RM vagy más top csapat játékosai lettek volna ők is szerintem. De Pedrit is mondhatnám Ini helyére, Wirtzet meg aztán pláne.
Na amit kitöröltem azokkal egyetértek, de itt komolyan felteszem a kérdést, hogy mi van? tessék?

Ronaldo, Rivaldo szintű játékosok rohangálnak a pályákon? :D
Na szórakozzunk már, tényleg kb MBappé az aki mondjuk a brazil Ronaldohoz mérhető, de képességekben ő is jócskán elmarad a braziltól.
Sneijder nem is tudom, hogy illik a képbe, egy jó iparos volt, na olyanok tényleg vannak most is.

Maddison?
Luis Alberto aki 30 éves korára egy Lazioig jutott?:D
Fabian Ruiz?:D

hagyjuk már ezeket az embereket, mai fociban se elitek, nem hogy korszakosan említsük őket.

De Bruyne, Salah, Neymar ők elit szint az tény, a többi az pont a helyén van, olasz, angol középcsapatokban tudnak királykodni, de ennyi van bennük.

A két brazil meg Neymar szintjétől is elmarad, a mostani már öregedő Neymar szintjét se fogja elérni soha Raphinha.

Ez nem jelenti azt, hogy rossz játékosok, de az elittől elmaradnak.

Pedig én aztán nem vagyok a régen minden jobb volt vonalon, sőt. De bizony sokat változott a foci, és ma már nem erre van szükség, így nem is jönnek futószalagon ezen játékosok.
Braziloknál régen mindenki zsonglőr volt, ma Neymar az a csapatban, és kifújt.

Na mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.01. 16:44:17

Szerintem simán megvan az a zsonglőrködés, ami "régenvót". Kb Dinhot kellene levenni, ő látványra, ötletességre még a kecskéhez képest is extra volt. Ronald, Rivaldo, Sneijder képességű játékosok azért rohangálnak a pályákon. Mbappé (mondjuk Ronaldo modern helyettesének), De Bruyne, Salah, Neymar (ő ebben kiemelkedik nyilván), Kva.... szóval a Napoli grúza. :D, Garnacho, Sané, Fernandes pl, de ha csak a virtust nézzük, pl. egy Raphinhában, Paquetában is bőven megvan, az ő limitjük egész máshol található, nem abban, amit a labdával tudnak művelni. Lehet, hogy 20 éve mindkettő sztár lett volna.

De ilyen Seedorfokhoz hasonló játékos is van pár, Fabian Ruiz, Luis Alberto, Maddison, totál művészi, amit csinálnak, csak épp ezért nem elegek az igazi top szinthez, mert ahhoz már több kell. 15 évvel ezelőtt a RM vagy más top csapat játékosai lettek volna ők is szerintem. De Pedrit is mondhatnám Ini helyére, Wirtzet meg aztán pláne.

Pár játékos kiemelkedése szerintem csalóka volt, sokkal gyengébb volt akkoriban a mezőny, sokkal lassabb volt a foci, a labdaügyesség jobban kijött, és gyengébb átlag játékosokhoz képest könnyebb volt kiemelkedni. Ma már ez nem így van. Nem vagyok biztos benne, hogy akár egy Kaká, Zizou ekkora játékosok lennének ma. Nagyon jók lennének, elitben, de nem ilyen korszakosan kiemelkedőek.

Az átlag szint meg szerintem sokkal jobb, ilyen arab, afrikai, északamerikai csapatokat régen esély ne lett volna látni, sok helyen van már legalább 1-2 európai szinten is nagy sztár (Mané, Mahrez, Davies, stb...). Talán 1-2 fekete afrikai csapatra mondanám, hogy jobb volt 15 éve, Nigéria, Elefántcsontpart, Kamerun, de még ebben sem vagyok biztos.
Plusz ugye a kiscsapatok is taktikusabbak már. Ez sajnos a látvány ellen van.

ON: Marokkó gyakorlatilag továbbjutott, hacsak nem vágnak még két öngólt. Bennük még akár menetelési lehetőséget is látok, nagyon szép focit tolnak.

Aki a horvát-belgát nézi: milyen a meccs, hogy alakul, a belgák továbbra is nullák?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 14:24:08

Hiába De Bruyne, Vinicius, stb. semmit nem mutatnak. Felkészülési meccs hangulatú az egész VB. Hol van már R9naldo, Ronaldinho, vagy épp Iniesta, Snejder és még sorolhatnám. Nincs jelenleg kimagasló játékos aki a különbséget jelenti. Ügyesek, de nem olyan kiemelkedő klasszisok, mint a felsoroltak a saját idejükben.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 13:41:48

A probléma az általános szinvonallal van. Tesco gazdaságos válogatottak, középszerű emberkékkel.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2022.12.01. 12:56:44

Rivaldo11 írta:
2022.12.01. 09:17:55
grgly50 írta:
2022.11.30. 17:47:30
Focizsonglőröknek mondható játékosok szinte alig mutatnak valamit a tudásukból. Vinícius Júnior, Rodrygo Goes, Federico Valverde, De Bruyne, stb, a klubjaikban szinte sztárok, a válogatottban szürke egerek.
Jesszusom, hova süllyed a futballvilág ha ezek számítanak zsonglőrnek ...Atyaég.
Ilyen Vinicius, Rodrygo féléknek 15-20 éve max a c csapatban jutott volna hely. És igaz, ma ők számítanak sztároknak. Állandóan ezt szajkózom, de nem tudom elfogadni, hogy ez ma a futball.
Az argentinok tegnapi focijában viszont van kraft, bár elképesztően passzív volt a lengyel csapat.
Mért, te kiket neveznél a mai futballban zsonglőrnek? :D Vini top szint 2-3 éve a Madridban, Valverde szintén, De Bruyne a világ kb legjobb középpályása, oké Rodrygo szerintem sem extra, de azért nem rossz játékos, szóval nem teljesen értem, mi a problémád a felvetéssel. :D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 12:16:17

Tegnap a lengyelek megérdemelték volna, hogy kiessenek. Szánalmasak voltak. Kíváncsi leszek a spanyolokra, bevállalják-e a vereséget, hogy elkerüljék a brazilokat? Csak nehogy nyerjen Costa Rica :D
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2022.12.01. 10:46:24

Kép
Egyenlőre ez a helyzet. :wink:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 09:17:55

grgly50 írta:
2022.11.30. 17:47:30
Focizsonglőröknek mondható játékosok szinte alig mutatnak valamit a tudásukból. Vinícius Júnior, Rodrygo Goes, Federico Valverde, De Bruyne, stb, a klubjaikban szinte sztárok, a válogatottban szürke egerek.
Jesszusom, hova süllyed a futballvilág ha ezek számítanak zsonglőrnek ...Atyaég.
Ilyen Vinicius, Rodrygo féléknek 15-20 éve max a c csapatban jutott volna hely. És igaz, ma ők számítanak sztároknak. Állandóan ezt szajkózom, de nem tudom elfogadni, hogy ez ma a futball.
Az argentinok tegnapi focijában viszont van kraft, bár elképesztően passzív volt a lengyel csapat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.30. 22:00:10

Sajnálom mexikot,de csak a mai miatt, egész vb-n most mutattak egyáltalán valamit. Vicc hogy úgy érzem a szaudiak voltak talán akik megérdemelték volna össz 3 meccs teljesítmény alapján, aztán utolsók lettek. Lengyelek minden meccsen elég imponensek voltak,de továbbjutnak. Franciák ha nem nézik le őket és odateszik magukat,tovább kell menniük.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.30. 21:59:49

Milyen szép játék a foci, hogy egy ilyen vereség után is így ünnepelnek a lengyelek.... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.11.30. 22:00:54-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.30. 21:58:43

Ha találnának mégegy gólt akkor továbbmennének a Mexikóiak több lőtt góllal nem?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.30. 21:57:44

Akkor hát Mexikó kiszállt a buliból.

Szerk, ja nem, nekik még mindig elég egy gól
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.30. 21:34:10

Francia szurkerkent azért nem bannam ha így maradna,mexiko tud kellemetlenkedni,s felszálló ágban vannak,a lengyelek viszont lefelé száguldanak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.30. 21:29:33

Izgalmas. Szerencsére az Argentinok számára már nem. Alvarez stílusra nagyon Agüerora hajaz...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.30. 21:28:29

Na akkor döntenek a sárgák ha így marad mindkét meccs :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.11.30. 21:27:40

Ez így megvan! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.30. 21:10:49

Mexikó is vezet,így a lengyelek jó helyzetben maradtak. Még két mexikói gól kéne

Hoppá 2-0
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.30. 21:08:08

Tessék, megy ez normálisan is, ha mindent megtesznek érte....!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2022.11.30. 21:06:12

Na, épp ideje volt már.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.11.30. 21:05:09

Szerintem ez csak akkor lett volna tizi ha még a labdába fejelés előtt eltalálta volna, így már nem befolyásolt semmit, meg véletlen is volt.
A lengyeleknek ettől függetlenül közük sincs a meccshez. Mintha egy Barca vs bekkelő spanyol kis csapat meccsét nézném.
Remélem behúzzák Messiék mert a franciák ellen (ha egy x-el innen tovább mennek) esélyes, hogy megint térdelés lesz...

Na végre! =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leon 2022.11.30. 21:06:25-kor.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.11.30. 21:02:32

Bob_Marley írta:
2022.11.30. 20:44:26
Kicsit tultoljak ezen a vb-n a sporik érzésem szerint. Ezek a hülye 8-10 perces hosszabbítások meg tizik. Értem én volt kontakt,de ez nem balett,ha valaki korpa közé keveredik ne csodálkozzon ha megeszik a disznók. Alapból egy alacsony ember, már a felugrasnal elvesztette az egyensúlyát és hozzaertek,na bumm. Igy ehetne egy meccsen 4 tizi
Jaja jellemzően a kapusok átlag 4szer vernek pofán játékosokat per meccs, úgy hogy a labdát nem érik el:D

Szerintem sem volt tizi, mitn ahogy én azokat a tiziket sem tudom elfogadni, mikor valaki atom hosszan megtol egy labdát alapvonal felé, látszik, hogy messze kimegy, de van egy minimum kontakt és tizit adnak.


De várható volt, hogy kimarad, labda nem hazudik, mondják sokszor.
Egyébként ezt nem is rúgta annyira rosszul, nagyot védett a lengyel portás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.30. 21:01:52

Kissé nevetséges irány felé tart ez a VAR és igyekeztem diszkréten fogalmazni.
Már az is szomorú, hogy egy ilyet egyáltalán visszanéztek.... #-o
Ez kb olyan, mintha patikamérleg lenne előírva tüzifa mérésére.

Kétségkívül igyekszik argentina, ha ez így marad, jön is majd a gól
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.30. 20:54:17

Nemtom hogy van a szabaly, az ketsegtelen h se sulyos se szandekos nem volt. Ugyanakkor ha egesz mashonnan kozelititek meg, akkor az is igaz, hogy a kapusnak se kene hagyni hogy csak ugy repkedjen kinyujtott kezekkel otoson kivul, vagy akar belul. Ha igy tesz es labdat nem talal, de embert igen, az ugyanugy lehet tizi mint a becsuszo vedo aki labdat nem er, es akar meg vissza is huzza a labad, de vegul megis hozzaer labda helyett a tamadohoz.

Egyebkent az ember altalanos igazsagerzete azt mondatja, hogy ez igy volt jo, hogy vegul kimaradt.

Btw, ma az argentinok nagyon de nagyon mas arcukat mutatjak, mint eddig. Kar h Acuna meg meg 1-2 jatekos egyszeruen nem tud jol labdaba erni, mert az osszkep amugy elegge eros most.

Messit nem engednem ennyiszer hatrajonni labdaert. :( elpazaroljak az eselyek felet arra, hogy villanjon a kaputol szamitott 30on belul barhol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése