Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.07. 23:25:28

Hú, mekkora buli lehetett ez nekik, a közönség és a csapat is elképesztő volt, nem bemákolt, hanem simán megérdemelt győzelemmel.

Hiszem, hogy ebben az ihletett Rayo mellett nekünk is szerepünk volt, tavaly nyomás nélkül játszhatták végig a ligát, most meg azért ott tartjuk a kést a torkukon. Remélem ilyen stabilan húzzuk be a kis meccseinket továbbra is. 2 pontos előnyben vagyunk! Holnap ideiglenesen 5-re növelhetjük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.11.07. 22:31:01

A rayonak aztán lehet szurkolni:,mennek, csak mennek! És már megint vezetnek. Jó kis meccs.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.11.07. 21:57:29

Mascherano14 írta:
2022.11.07. 21:44:26
Hülye volt a rayo, csak magára húzta a realt a korai vezető góllal. :) Már vezet is a real. Szerintem tiszta 11-es volt, rálépett a védő Asensiora.
Természetesen én másként láttam. :D
De most komolyan: Asensio a hóna alá fogta az ellenfél kezét, vagyis húzta magával. Ilyen esetben csak idő kérdése, hogy mikor akadnak össze a lábak.
Igaz, én csak fotelból nézem
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.11.07. 21:47:24

bence0330 írta:
2022.11.07. 21:11:14
Na most kell nagyon szurkolni, korán van még, de már vezet a Rayo, és ők amúgy is nagyon kellemetlen csapat, eddig a Madrid be van szorítva rendesen. Ha valahogy kikaparnának egy ikszet, jó eséllyel mehetnénk el az első helyen a VB-re. :)
Mondtam már párszor, kár levonni bármit is a real meccseiből, hiába vezet az ellenfél, bármikor benne van 1-2 perc alatt 2 reál gól a meccsben, lásd pl most.

REméljük persze pontot rabol a Rayo, jó lenne élre kerülni, és a real ezen kiscsapatok ellen többször jár pórul, mint a rangadókon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.11.07. 21:44:26

Hülye volt a rayo, csak magára húzta a realt a korai vezető góllal. :) Már vezet is a real. Szerintem tiszta 11-es volt, rálépett a védő Asensiora.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.07. 21:38:54

bence0330 írta:
2022.11.07. 21:11:14
Na most kell nagyon szurkolni, korán van még, de már vezet a Rayo, és ők amúgy is nagyon kellemetlen csapat, eddig a Madrid be van szorítva rendesen. Ha valahogy kikaparnának egy ikszet, jó eséllyel mehetnénk el az első helyen a VB-re. :)
nyugi, a biro maris adott egy kamutizit a realnak
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.07. 21:11:14

Na most kell nagyon szurkolni, korán van még, de már vezet a Rayo, és ők amúgy is nagyon kellemetlen csapat, eddig a Madrid be van szorítva rendesen. Ha valahogy kikaparnának egy ikszet, jó eséllyel mehetnénk el az első helyen a VB-re. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.06. 12:12:46

Fati tette, amit tennie kellett, nekem most tetszett, amit csinalt, a masodik golnal is az o lovese pattant ki FDJ-hoz, elotte es utana is lotte a kaput rendesen, passzolt is

az, hogy epp nem rugott golt, lehet a negativum
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.06. 09:17:42

Azért ez egy olyan meccs volt, ahol csak a helyzetkihasználást lehet negatívumnak felhozni, de azt még magunkhoz képest is nagyon, BM első meccset idézett a dolog.

Pörgős volt a támadóharmadban a játékunk, nagyon gyors passzokkal, váltásokkal kerültünk helyzetbe, és ennek sajna Torres is az oka, nagyon jól kavar elöl, akármilyen béna más szemszögből nézve. Középpályán is nagyon szép háromszögekkel keveredtünk ki a szorításokból, és aztán jöttek is nagyobb keresztlabdák, hogy kihasználjuk ezt az előnyt. Most nagyon látszott, mit akar Xavi, csak ezen még emelni kell nyilván, hogy ne csak egy ilyen csapatot tudjunk vele legyilkolni.

Negatív teljesítmény alig volt, Dembélé első félideje kb, de ő meg nyilván kompenzált utána. DJ-ról megint kaptunk majdnem egy gólt, sajna minden meccsen van egy ilyen hajmeresztő labdaeladása hátul, de azon kívül meg brutálisat ment, a gólján kívül is, a csapat egyik legjobbja volt. Nekem Baldé volt még nagyon nagy, 2 hatalmas mentése volt utolsó emberként, idegen poszton jobblábbal olyanokat adott be, hogy csak néztem, lőtt, kapart, mikor Dembélé életre kelt, jól váltott vele, én nem sűrűn láttam még szélső bekket a másik oldalon ilyen jól játszani, pláne ilyen fiatalon.
Lewy ügyeskedett visszalépve, csak nem értem, miért nem jött ki rá egyetlen figura sem ilyen sok helyzetből, ez így nem kóser. Nem az első ilyen meccs, mikor csak ő nem kerül helyzetbe kb.
Pedri, Busi is jó volt, Alba nagyon élt, szerencsére Piqué is jó meccset hozott, Raphinha jól szállt be, Fati szerintem sajna megint nem. És Christensen is visszatért, remélem tartósan velünk lesz. :)

Azért durva, hogy ezzel a szedett-vedett kényszervédősorral itt vagyunk novemberben, és nem kaptunk még gólt otthon. Nem is értem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.05. 20:00:43

A Dembélé-Torres párosnál kiváncsi vagyok, ki hol játszik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.05. 19:50:53

soadroli írta:
2022.11.05. 19:47:35
Ter Stegen; Balde, Piqué, Marcos Alonso, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Dembélé, Lewandowski, Ferran Torres
Úgy látszik bellerin a multkori szenzacios teljesitmenyevel ki is jatszotta magat a kezdobol. Mind1, jo ez, ez az este ugyis pikéről fog szólni. Remélem sok izgalom nem lesz, meglőjjük a szokasos 3-4-et és viszlát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2022.11.05. 19:50:46

Ter Stegent j Busqukets, Pique , Marcos Alonso, Alba; Frenkie de Jong, Busquets, Pedri; Dembele, Lewandowski Ferran Torres
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5208
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.11.05. 19:47:35

Ter Stegen; Balde, Piqué, Marcos Alonso, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Dembélé, Lewandowski, Ferran Torres
Kép
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.11.05. 12:57:53

Raphinha középpályán kipróbálása szerintem is jó ötlet, végre valaki kapura is veszélyes lenne a középpályáról, több szempontból is bevállhat, mert labdabiztos, jól cselez, a passzai is tényleg jók.
Torres dícsérete viszont szerintem nem aktuális, csak ha van meccsenként 3-4 felesleges gólhelyzetünk, emellett továbbra is bántóan önző a játéka, mikor tanítják már meg passzolni? Emellett nem hajt megfelelően, pedig ő nem Messi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.04. 21:25:42

davi10 írta:
2022.11.04. 15:25:37
Plusz Chadi Riad is kerettag most, reméljük Pique visszavonulásával lassan megnézhetjük őt is, mert sem EG, sem Alonso nem életbiztosítás.
Xavi külön kiemelte őt a meccse előtti sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy nagyon fizikális (szerintem még Araujonál is brutálisabb a fazon, tipiksan az, aki ha szembejön veled az utcán, megfordulsz és elindulsz a másik irányba...), és jó a labdával is. Aztán hozzátette, hogy ő határozottan olyan játékos, akinek jövője, sőt akár jelene is an a csapatban.

Ha kicsit tökösebb lett volna, simán kezdethette volna EG-ék helyett már, mert egyszerűen nem lehet rosszabb a helyzet. Araujot és Minguezát is így fedeztük fel, véletlenül, szükségből.

Nagyon remélem, hogy debütál, nagyon nagy dolgokat várok tőle, Araujohoz hasonlóan nem csak hátul, hanem elöl is pár feltartóztathatatlan fejessel. Hasonlónak tűnik a mentalitása is, megnéztem kb mindent róla, ami fent van. :D Olyan, mint Ara, él-hal a védekezésért. Csak hát Xavinál nehéz feljutni, még olyankor is, amikor reális lenne. Ha visszatér Araujo, Christensen, Koundé, esélye nem lesz a csapat közelébe kerülni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6738
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.04. 15:25:37

Kounde nincs a keretben, viszont van Christensen, EG, és Pablo Torre, utóbbi 2-nek akkor nem volt komoly a sérülés.
Plusz Chadi Riad is kerettag most, reméljük Pique visszavonulásával lassan megnézhetjük őt is, mert sem EG, sem Alonso nem életbiztosítás.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.04. 13:54:59

Chino írta:
2022.11.04. 13:11:06
Nálam az a gond, hogy Xavi már eddig is átesett kicsit a ló túlsó oldalára a támadósor rotációjával. Kellene találni egy olyan triót, ami legalább nagyjából alap.
másrészt viszont, ha mindenki egészséges, van 6 ember előre, és nem az van mint a madridnál, hogy ua. a 3-4 ember lesz tavaszra csapágyasra hajtva. remélem ez majd vmikor március-április környékén kifizetődik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.04. 13:37:05

Chino írta:
2022.11.04. 13:11:06
Nálam az a gond, hogy Xavi már eddig is átesett kicsit a ló túlsó oldalára a támadósor rotációjával. Kellene találni egy olyan triót, ami legalább nagyjából alap. Ha minden meccsen más sorral áll ki vagy a 60. perc körül folyamatosan cseréli, nem tud senki igazán formába lendülni.
Vagy majd igen, ki tudja. Most épp mindenki mintha formába lendülgetne, vagy legalábbis felszálló ágban vannak. Pepnél nemhogy az nincs meg, mi az alap támadótrió, hanem még az sem, ki támadó és ki nem. :D Nem sűrűn játszanak ugyanazzal a felállással.

Itt csak az a nehéz, hogy mindenki másban jó. Dembélé kever és 1v1-ezik a legjobban, Ferrán játékban amúgy alighanem a leggyengébb, de gólokat lő, Raphinha meg egyelőre a góllövőcipője teljes elvesztésével elsősorban az ötletes passzaival tűnik ki, plusz a gyenge jobboldali védelmünket toronymagasan ő biztosítja a legjobban, ő gyakorlatilag jobb bekk is egyben.

Szóval nem irigylem Xavit, nem csak sokan vannak, és szintben is nehéz dönteni, hanem totál különbözőek is. Raphinha amíg nem találja meg az elmúlt 2 évbem mutatott góllövő statjait, akár még középpályán is játszhatna, vagy jobb bekként is, mert úgyis szűken vagyunk mindkét poszton most, és nagyon villoghatna a mostani kvalitásaival, mélységi indításaival, stb, meg a góllövés terhe is lekerülne róla, amibe ő itt beleroppant sajna. Dembéléről meg tartom, hogy mivel nagyjából kétszer olyan gólveszélyes balról kb ugyanolyan gólpasszszám mellett, nekünk most nagyon ott kéne játszatni, mert a kavarás nem mindig elég, valahogy gólokat is kéne lőni Lewyn kívül is. Plusz a baloldalunk üresebb, mert Ferránról is nagyon kiderült, hogy sokkal jobban érzi magát a másik két poszton.

De most tényleg nem tudnék elképzelni olyan felállást, amire hőbölögni lehetne, kb bárkit felrakhat bárhová különböző okokból. Ha Depay is visszatér, még érdekesebb lehet a helyzet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7449
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.11.04. 13:11:06

bence0330 írta:
2022.11.04. 11:02:48
Egyre érdekesebb lesz szerintem elöl a meritokrácia szerinti kezdők kialakítása. 1-1,5 hónapig igazából egy lehetséges kezdő volt, a Dembélé-Lewy-Raphinha, Depay hamar megsérült, Torres árnyéka volt önmagának, Fati meg csere csak. Most kicsit kezd versenyhelyzet lenni, Torres elkezdett gólokat lőni, Raphinha az előző két meccsén adott Messit idéző labdáival szerintem visszajátszotta magát, Dembélé az Dembélé, az egyik legjobbunk, még ha hullámzó is, és Fati is jobb már fizikailag, őt meg főleg azért kell játszatni, hogy megtalálja a régi formáját, főleg a döntések terén. Szóval most kicsit pozitív értelemben van feladva a lecke Xavi számára, és remélem Lewyt is le lehet majd cserélgetni Torressel, főleg előnyökben. Kb semmilyen kezdőn nem lepődnék meg, és semelyikre nem mondanám, hogy érdemtelen.
Nálam az a gond, hogy Xavi már eddig is átesett kicsit a ló túlsó oldalára a támadósor rotációjával. Kellene találni egy olyan triót, ami legalább nagyjából alap. Ha minden meccsen más sorral áll ki vagy a 60. perc körül folyamatosan cseréli, nem tud senki igazán formába lendülni.
A támadók közül nekem leginkább Raphinha a kakukktojás. Igazából Dembélé és Torres akiknek igazából az a posztjuk. Persze megférnek a baloson is, de egyiküknek sem a legkomfortosabb.
Nálam Dembélé és Lewy lenne az alap, a bal oldalra pedig el kell kezdeni 70-90 perceket adogatni. FT igazából mindkét szélre cserélhető, de megfelelő állásnál Lewyt is lehet pihentetni, vagy Depayt kezdeni el nyomni, aki szintén rotálhatja a lenygyelt. Csak Raphinha így kicsit borít mindent. Persze, ha elkezdené szállítani a pontokat más lenne.

Nehéz megtippelni a holnapi kezdőt. Gyakorlatilag MAtS, De Jong, Pedri, Lewandowski, Piqué, Koundé és Baldé a biztos
Casádot szívesen megnézném. Az Atleticben keveset láttam, a Plzen ellen viszont nagyon ügyes volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7523
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.04. 11:02:48

Egyre érdekesebb lesz szerintem elöl a meritokrácia szerinti kezdők kialakítása. 1-1,5 hónapig igazából egy lehetséges kezdő volt, a Dembélé-Lewy-Raphinha, Depay hamar megsérült, Torres árnyéka volt önmagának, Fati meg csere csak. Most kicsit kezd versenyhelyzet lenni, Torres elkezdett gólokat lőni, Raphinha az előző két meccsén adott Messit idéző labdáival szerintem visszajátszotta magát, Dembélé az Dembélé, az egyik legjobbunk, még ha hullámzó is, és Fati is jobb már fizikailag, őt meg főleg azért kell játszatni, hogy megtalálja a régi formáját, főleg a döntések terén. Szóval most kicsit pozitív értelemben van feladva a lecke Xavi számára, és remélem Lewyt is le lehet majd cserélgetni Torressel, főleg előnyökben. Kb semmilyen kezdőn nem lepődnék meg, és semelyikre nem mondanám, hogy érdemtelen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.01. 21:37:28

Messi saját nevelésnek számít, többiek igen voltak. Figo úgy emlékszem nem elsőszámú volt,abban az időben bőven Pep volt a csk. De Rivaldo is volt olykor mégis Luis Enrique volt a csk. Nem ezer százalékos volt,hanem arra celoztam ez egy konzervatív klub, itt a spanyoloknak de méginkább a katalánoknak rendkívül fontos és kiemelt szerepük van. Ez egy alappillére a klubnak,mert egy egész népet képvisel a klub,ami megköveteli a csapat stílusát, összeállítását. Ezért is írtam nekunk sosem volt a nemzetközi porond a terepunk. Inkább meghalunk szépen,mert a klub elveszítené igazi erejét és mondanivalóját egy másfajta szemlelettel. Spanyol kupa,spanyol bajnokság volt mindig is a prioritás, politikailag is ezeknek van a legnagyobb jelentősége. És a klubbot nem lehet elvonatkoztatni a politikától,hiszen maga a szlogen is egy politikai kinyilvánítás.

Ezeket lesöpörni nem lehet, akárki amennyire szeretné,én ezért is elleneztem a nagy bevasarlasokat is,mert a klub alapvető filozófiája a belülről építkezés, saját nevelesuek,spanyolok szerepeltetése.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.11.01. 17:27:25

Bob_Marley írta:
2022.11.01. 10:33:19
Én a csk dologhoz szolnek hozzá, Cocu,Frank de Boer párszor és Popescu volt csak külföldiként akire én emlékszem. Ha megakarjuk erőszakolni a dolgokat,akkor is olyan dolgokat akarunk ami nem életképes. Ez a csapat a katalán öntudat kiteljesedese,nagyon nagyon ritkán fordul elő,hogy ne hazai játékos legyen a csk. Ugyanez igaz az edzőre is, sokkal nagyobb nyomás lenne akkor pluszban. Idegennel szemben nem lett volna szurkolás és eljenzes ahogy a Bayern meccs végén. Értem sokak szerint ez nem jó, de a klub identitása ilyen. Araujot eltudnak fogadni,de TS sose lesz csapatkapitány.
Meg mondjuk Figo, Cruyff, Schuster, Stoichkov és Messi is viselte a szalagot, ennyire nem általános a szabály. Inkább abból adódik ki meddig volt a csapatban és mekkora hatása volt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.11.01. 15:34:25

Bob_Marley írta:
2022.11.01. 10:33:19
Én a csk dologhoz szolnek hozzá, Cocu,Frank de Boer párszor és Popescu volt csak külföldiként akire én emlékszem. Ha megakarjuk erőszakolni a dolgokat,akkor is olyan dolgokat akarunk ami nem életképes. Ez a csapat a katalán öntudat kiteljesedese,nagyon nagyon ritkán fordul elő,hogy ne hazai játékos legyen a csk. Ugyanez igaz az edzőre is, sokkal nagyobb nyomás lenne akkor pluszban. Idegennel szemben nem lett volna szurkolás és eljenzes ahogy a Bayern meccs végén. Értem sokak szerint ez nem jó, de a klub identitása ilyen. Araujot eltudnak fogadni,de TS sose lesz csapatkapitány.
Magyarok pont így gondolkoztak évtizedekig, aztán málta-andorra volt az ellenfél.
Jött egy külföldön nevelkedő és tapasztalatot szerző magyar, meg egy német meg egy olasz, és ott vagyunk most, hogy felvesszük a versenyt mostmár akár top válogatottakkal is.

Az ósdi berögzüléseket kell elsőnek elengedni, a történelem folyamán mindig így fejlődött az emberiség.

Szerintem nem a származásnak kellene kapitány kérdésben dönteni, mert a pályán nem ez a lényeg. Egy Araujo vezér típus eleve, a játéka is megvan hozzá. Én őt említettem elsődlegesen, mint megfelelő kapitány.
De inkább azon ment a vita, hogy a mostani kapitányok mennyire vezérek. Hát annyira, hogy hárman már kiszorultak a kezdőből, a negyedik meg ott van vergődni még.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.01. 13:51:11

Bob_Marley írta:
2022.11.01. 10:33:19
Ez a csapat a katalán öntudat kiteljesedese,
Értem sokak szerint ez nem jó, de a klub identitása ilyen.
Erről bizony a klasszikus értelemben vett szurkolás hevében nagyon sokan- még azok is, akik ezzel tisztában vannak - hajlamosak vagyunk teljesen megfeledkezni.
Nyilván számtalan pro és kontra, logika és érzelem szemebenállása mellet, de ez van.
Többek között ez is egy magyarázat lehet akár a jelenlegi helyzetünkre is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.01. 10:33:19

Én a csk dologhoz szolnek hozzá, Cocu,Frank de Boer párszor és Popescu volt csak külföldiként akire én emlékszem. Ha megakarjuk erőszakolni a dolgokat,akkor is olyan dolgokat akarunk ami nem életképes. Ez a csapat a katalán öntudat kiteljesedese,nagyon nagyon ritkán fordul elő,hogy ne hazai játékos legyen a csk. Ugyanez igaz az edzőre is, sokkal nagyobb nyomás lenne akkor pluszban. Idegennel szemben nem lett volna szurkolás és eljenzes ahogy a Bayern meccs végén. Értem sokak szerint ez nem jó, de a klub identitása ilyen. Araujot eltudnak fogadni,de TS sose lesz csapatkapitány.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése