Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.10. 05:36:33

Szenvedős meccs volt, picit hullámvölgy van, már a Mallorca ellen is látszott. A Celta nagyot focizott, mi meg nem találtuk a ritmust a 2.felesben. Az Inter ellen meglesz a lehetőség, hogy kirángassuk magunkat a nehéz helyzetből, de ehhez át kell lendülni a holtponton.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.10.10. 01:45:12

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy Lewán kívűl nincs senki, aki szállítaná a gólokat.
Régen ott volt az MSN, ott volt Messi mellé még Eto, meg Henry, stb. Mind a hárman megrugdosták a maguk góljait, most ez nincs. Elég kivenni Lewát, a többiek meghalnak.
Azért egy pozitívum volt: mertek távolról lőni.

Ami még felkrta az agyam nagyon: mikor látják, hogy 6-7 játékos jött fel letámadni, akkor is kipasszolgatnák. Mikor meg előre vágták, nem ment emberhez, és egyből jött vissza a labda. És persze mivel még a két védő még a tizin belül volt, még leshelyzet sem tudott lenni.
Anno LE remekül alkalmazta a kontrajátékot, előrevágott labdákkal, átjátszották a kp-t. Ez nagyon hiányzik a repertoárból.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.10. 00:34:34

baas11 írta:
2022.10.09. 23:43:56

-
Azt mar ne is említsük h egy tudatos ziccert nem tudunk elol kialakítani !!!!
-
Inter , Real …. semmi jóra ne számítsunk !
Pont az Intertől és a Realtól nem féltem a csapatot. Az Inter szét fog csúszni az első góltól, nagyon pocsék formában vannak,legutóbb is sok szerencséjük volt,az meg nem egy állandó.

A Real meg, engem most nagyon emlékeztet a Valverde Barcájára. Van egy-két rossz játékos, egy két jó, és pár fiatalon extrajóVOLT játékos, a taktika egy semmi. Ezek összesen kihoznak győzelmecskéket, ha nincs szerencse,akkor azt se. Fogatlanodó oroszlán, szerintem erős csapatok ellen nagyon simán fognak elvérezni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.10.10. 00:32:09

Fuu de rossz meccs volt. :roll:

Lehet, hogy velem van a baj, de én azt látom, hogy a legnagyobb baj megint a széljátékunk. Nem húzzuk szét a csapatokat.

Raphinha nekem eddig teljesen bukta. Nem találja magát, Dembélé úgy ahogy hozza amit kell, de a válogatott szünet óta neki se megy úgy, Torrest hagyjuk, Fati meg nem talál vissza, arra az útra ahol járt.
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.09. 23:43:56

50 perc utan teljesen szét esünk , szokás szerint … es szinte mindegy milyen összeállításban játszunk ! Ha Celta betalált volna a 2. elején vagy bármikor vagy megszerzi a vezetést , semmi kakaó nincs a csapatban akkor kampec!
-
Azt mar ne is említsük h egy tudatos ziccert nem tudunk elol kialakítani !!!!
-
Inter , Real …. semmi jóra ne számítsunk !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.09. 23:40:57

Na hat ezt eloben neztem, de nem a legjobb elmenyeim egyike.
Mondhatjuk h keves lesz az Inter ellen, de azert ott mas lesz a felallas es a hozzaallas is talan, akkor is ha vegul nem sikerul.
Fati es Dembi egyszeruen nem mennek, nem lepnek oda, ha nem olyan a meccshelyzet, Ferran es Raphi meg egyszeruen teljesen sulytalanok. Lewa meg nem egy Messi/neymar, o nem fogja nekunk egyedul tamogatas nelkul megoldani a kozepes tettel biro de szenvedos meccseket.
Baldet, Albat es Alonsot is szanaszet szivattak sokszor, de menjunk a pozitivumokra: EG remek teljesitmennyel szallt be, Pique meg vegig kimagaslot hozott, egeszen tanari.
Ma epp nem Pedri, hanem Gavi volt a fantasztikus, remeljuk szerdan kijon a ritka egyuttallasuk is.

Xavi tartalekosan kezdetett, ezt megertem. Erdekes volt nezni eloben a kispad elott, kulonosen h mindig ugyanazokon a dolgokon haborodtunk fel legjobban, es amugy egyaltalan nem esett egybe a nagykozonseg reakcioival. :D
Nemtom persze, ez mennyire szerencses.
Mindenesetre a cserek jokor jottek, ma nem lehet ra panasz, es kulonosen a kp es a vedelem, kapus nagyon megharcolt a harom pontert. Ne mondjuk h nem volt megerdemelt, mondjuk inkabb ugy, hogy a dontetlen is benne volt a pakliban.

Bonusz erdekesseg: hatalmas nagy utalat van a berletesek reszerol Jordi Alba iranyaba, egeszen komoly ordbalast es futtyszot kapott amikor lecsereltek.
Es meg valami: hiaba volt gyotrelem az utolso 20 perc, a kozonseg egeszen peldamutatoan es intenziven buzditotta a csapatot. Korabban nem tapasztaltam ilyesmit, ennyire szembetunoen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.10.09. 23:19:18

a második félidő félelmetesen gyenge volt, nem érdemeltünk győzelmet

ez az inter ellen mindenhez kevés
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.09. 23:08:34

1-2 korrekt egyéni teljesítményen kívül ha jövőre utaló pozitívumot akarok mondani, akkor az az, hogy most olyan, mintha elkezdtek volna félni tőlünk a kiscsapatok, mint a Reáltól, és sorra hagyják ki ellenünk a helyzeteiket. Pár ponttal így többet húzhatunk be a szezonban, mint amit érdemlünk, mint ahogy a riválisok.
Azt hittem, hátrányban leszünk a Klasszikó előtt, de szerencsére most ez még finoman szólva sem létkérdés, a mostani formával eléggé félek tőlük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.09. 20:00:58

A védelem érdekes, remélem ha nagyon vezetünk azért 1-2 új arcot bedob Xavi, van egy olyan érzésem, hogy szükség lesz még rájuk a szezonban.
Középen nem nagyon van választási lehetőség, FDJ nem fog egyből kezdeni, Torre meg nem nagyon van játékban.
Elöl is érthető, Raphinha-nak kéne egy meccs a rendes posztján az Inter elleni meccs után, hogy összeszedje magát, Dembele-re meg ráfér a pihenés, Ő is rohadt pontatlan volt legutóbb. Ferran előtt adott a lehetőség, hogy végre villantson valamit.

Főleg idegenben szokott minket megszivatni a Celta, de azért otthon is oda kéne figyelni rájuk. Mingueza a padon kezd, illetve nekem ez új infó, hogy Carles Perez is ott van kölcsönben, Ő sincs a kezdőben.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.10.09. 19:55:22

Srácok egy linket kérnék szépen!
Előre is köszönöm!
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.09. 19:48:34

Ericben vajon ennyire nem bízik már? Mintha Piqué előrébb került volna nála az elmúlt meccseken (szerintem sajna joggal)

Amúgy bájos a 3 balbekk a hátsó négyesben. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.10.09. 19:44:07

mai kezdő:
Ter Stegen, Balde, Piqué, Marcos Alonso, Alba, Busquets, Gavi, Pedri, Ferran, Lewandowski, Raphinha
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.03. 18:20:53

ez a Kessié érdekes figura, vhogy azt gondolnám, h minden megvan benne, h egy jó modern középpályás legyen, de aztán fejetlen csirkeként szaladgál nálunk azóta, mióta itt van. Mint Paulinho pár éve, csak a gólok nélkül.

remélem beleszokik a játékunkba, jó lenne, ha egy ilyen tag meg tudna nálunk ragadni
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.03. 15:17:08

Nem írtam értékelést a meccs után, de azért pár szót most tudok rá szánni:
1. Mallorca szerintem komoly ellenfél volt, ehhez képest tartalékosan is sikerült nyerni, gólt sem kapni, úgyhog az eredményorientált felfogásnak ez egy nagy win
2. Ha tudatos volt, ha nem, jó döntés volt a két colos belső védő erre a meccsre, mert sok szögletet rúgott a Mallorca.
3. Lewa őrült profi, de csapatszinten is értékeljük, hogy tudtunk akciógólt meg helyzeteket csinálni ez ellen a Mallorca védelem ellen, realon kívül másnak ugye nem nagyon sikerült ilyesmi, még véletlen se.
4. A felforgatott védelem relatíve jól helytállt, nyilván ez a BLben és a rangadóinkon azért már kevés lenne. Baldé kellemes csalódás volt az idegen poszton, ha nem is volt kiugróan jó. Piqué és Alba teljesen jók a spanyol bajnokság legtöbb csapata ellen, viszont itt meg kell húzni a határvonalat azért, ez látszott.
5. Kessié dupla nulla, nem is tudom ki volt a mi középpályánkon utoljára ennyire semmilyen. Tényleg nem tudom, ilyen André Gomes és hasonlók lebegnek be a szemem elé, és még ők is lényegesen jobban festettek a pályán. Még mindig azt mondatná a józan paraszti eszem, hogy legalább ütközni, rombolni, bizonyos szituációkba jó lesz, de eddig úgy gyűjti a lapokat, mint Ramos fénykorában, úgyhogy ezt se lehet kijelenteni, sőt.
6. Pedri nagyon visszafogottan szállt be, sztem tudatosan, Dembelé is visszafogta szerintem, Gavi viszont Mom is lehetett volna (megint, sokadszor), ha Lewa nem azt teszi, amit.
7. Nem értem, miért nem foglalkoznak FTorressel és Fatival. Mindkettőn látszik, hogy bizonyítani szeretne, és lövöldözni próbál ha kell ha nem. Különösen Fatinál érződik, hogy nem a jó megoldástokat választja, szitne már önzőnek mondanám. El kéne velük beszélgetni szvsz, se számunkra se Xavi számára nem akkor lesz meggyőző a teljesítmény, ha be lehet húzni a gólstrigulát.
8. bár Pedrinél és Dembelénél úgy éreztem, hogy ki van adva nekik parancsba az óvatosság, és ezért Raphinál se kizárt, de mindenesetre meccsek óta egyre gyengébbnek érzem a srác teljesítményét is, és a gólpontjai se szaporodnak.

Vezetjük a tabellát, jó rég volt ilyen. :D Koeman alatt talán egyszer sem.
Mióta viszont Xavi itt van, teljesen fej-fej mellett vagyunk a madriddal, egymás ellen pedig rendre jobbak vagyunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.03. 08:18:44

June 2020 was the last time Barça led La Liga:

Quique Setien was our coach
Pedri was a promising youth player in Las Palmas
Gavi was 15


Ezt csak így itt hagyom :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.02. 10:52:37

Fernando írta:
2022.10.02. 10:45:35
Beszéljünk egy kicsit a Mallorcarol is. Kegyetlen agresszívek voltak és jól szervezettek. Ez a Maffeo srác a jobboson nem ügyetlen.
Nem véletlen, hogy 2 meccsen kaptak idén összesen akciógólt, és a meccs első háromnegyedében a Madriddal is simán egyenrangú ellenfelek voltak, most meg velünk is. Messze a legszervezettebben védekező csapat volt idén, akivel találkoztunk. Egyik szélsőnknek sem volt még momentuma sem egyik szélen sem, hihetetlen tudatosan zártak le mindent. És közben azért nem is egy Elche vagy Valladolid a csapat, hogy teljesen reménytelenül be vannak szorítva, hanem az ellentámadásaik is tudatosak és jók, főleg a koreai srác miatt, sőt, néha még labdát birtokolni is tudtak kis időkre (mondjuk az a Lee-Muriqi támadópáros nem is egy kiesőjelölt csapatba való... és a Lyonból érkező Kadewere még nem is játszott...) Nem véletlen 10-ek úgy, hogy már mindkét nagycsapattal találkoztak, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy év végére is a felsőházban maradnak...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.10.02. 10:45:35

Beszéljünk egy kicsit a Mallorcarol is. Kegyetlen agresszívek voltak és jól szervezettek. Ez a Maffeo srác a jobboson nem ügyetlen.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.02. 08:09:19

PorSiempre írta:
2022.10.02. 07:11:36
3 pont , Lewandowski ismét beköszönt.
Kb ennyi.

Illetve Gavi-val valaki beszélgessen el, mert ismét egy olyan meccse volt, ahol egy szót nem szólhattunk volna, ha kap 3-4 sárgát. Imádom a kis pitbullt, de le kell tisztulnia, mert egy kicsit keményebb bíró kiszórja.
Gavit egész meccsen faragták, következmények nélkül. Várható volt, hogy elszakad nála a cérna. Nyilván ez is volt az egyik cél, hogy hátha kiszóratja magát. A játékvezetés viszont az utóbbi idõben botrányosan gyenge a bajnoki meccseinken. A tegnapi bíró is hagyta a kemény faragást, miközben banális dolgokért szórta a lapokat, természetesen fõleg nekünk.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.10.02. 07:11:36

3 pont , Lewandowski ismét beköszönt.
Kb ennyi.

Illetve Gavi-val valaki beszélgessen el, mert ismét egy olyan meccse volt, ahol egy szót nem szólhattunk volna, ha kap 3-4 sárgát. Imádom a kis pitbullt, de le kell tisztulnia, mert egy kicsit keményebb bíró kiszórja.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.01. 23:14:17

Felejthető meccs, 3 pont, Lewy gól, nulla kapott. A sérüléseket, és a válogatott meccsek utáni eredményeinket figyelembe véve, ezt kimaxoltuk, de a következő meccseken ennél a játéknál sokkal több kell.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.01. 23:03:46

Nyomtunk egy Madridot. Nekünk is szabad. Így, hogy nyertünk, most jobban örülök egy ilyennek, mint egy sokadik 4-0-ának. Ezek jobban kellenek az előrelépéshez.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.01. 23:01:38

Tipikusan olyan meccs volt amibol holnap reggelre mar kb semmire nem emlekszem.

Ez, amit ma leraktunk az asztalra, az oktoberi nagy menetelesben keves lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.10.01. 23:04:18-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.01. 22:58:52

Újabb gólnélküli meccs, szerintem ez a legfontosabb. Három pont a zsákban, szép volt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.01. 21:21:36

Andris írta:
2022.10.01. 20:16:23
Kessienek a multkori durvasagai es nulla kezdemenyezese utan ma kiemelt figyelmet szentelek.
Durva nem szokott lenni, csak kemény, de a kezdeményezést várhatod, ő egy 100%-ban reaktív játékos, kötelező passzok, támadásban max a kapu elé érkezve vállal szerepet. Ő Xavi játékideológiájával egy felesleges igazolás, Seria A középcsapat szint 8-as poszton.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2022.10.01. 20:58:53

Az elottunk allo meccsnaptar miatt szerintem jo kezdo. Serulesek miatt alapbol rotalva vagyunk, de az elerhetok kozul sem kell a legjobb csapattal kiallni. Ennel csak nehezebb meccsek jonnak, keves pihenonappal, kar lenne hamar kiegetni mindenkit.
Válasz küldése