FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.01.05. 15:17:28

azt sem értettem, hogy Nicot minek adjuk kölcsön. Fizikailag top, posztjához bőven megvan a skillje, ránézésre nem a legokosabb.. de Európa topcsapataiban ezen a poszton mindenhol ilyen profilú játékos van.
Néha úgy érzem xavi nem látja a fától az erdőt
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.05. 14:28:49

Kicsit kipihenve a tegnapi meccset, főleg az az elszomorító, hogy megint nem tudtuk meglőni a 2. gólt, amíg nem voltunk rászorulva. Ez az egész csapat szégyene, hogy az első gól után leereszt mindenki. Nem visszaállunk védekezni és foggal-körömmel védjük az előnyt, az még egy fokkal jobb lenne. Egyszerűen a csapat 1-0-nál letudja a meccset.

Ezen szemmel láthatólag sem Xavi, sem a halvérű kapitány nem segít. Nem véletlen, hogy sokan szeretnék Araujo-t kapitánynak, benne megvan az az intenzitás 90 percig, ami a mai focihoz kell, talán kicsit tudná húzni a többieket is.

Úgy még szomorúbb a kép amúgy, hogy a tegnap 17 játékosból mindössze 2 db van aki a B csapathoz tartozik papíron, Balde és Torre, de gyakorlatilag mindketten az A csapat tagjai. Szóval nem kéne az összeszokottság hiányára meg a kicsik izgulására meg ilyenekre fogni.

Araujo - Kounde pacsi, ebben a védőpárosban lehet reménykedni, Torre is kifejezetten jó volt tegnap.

Ferran-t el kell engedni, egy nulla, még sípszó után üres kapura se tudja belőni. Dembele megint úgy játszik, mint egy kamasz, eszetlenül vezeti/lövőcselezi bele a labdát a védőbe meg lövöldözi ki a stadionból a labdákat. Sokkal hasznosabb volt tavaly, nem tudom mi történt vele.

Lesznek itt még gondok Lewandowski nélkül... Nyáron az volt a téma, hogy nem lesz-e overkill ez a támadószekció, aztán egyik rosszabb, mint a másik.

Szerk.: +1 Nico-ra, arra a posztra amire erőltetjük Kessie-t, a spanyol hasznosabb lenne.
Eredetileg a kupa topicba akartam, de talán itt is megállja a helyét :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.01.05. 14:28:19

Nico nekem is hiányzik, sajnos, eltörte a lábközépcsontját minap, több hét kihagyás. Nem merjük visszahozni, szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mascherano14 2023.01.05. 14:28:53-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.01.05. 14:04:24

Kovbal88 írta:
2023.01.05. 13:20:42
De a középpályával kezdeni kell valamit, nincs senki aki távolról rálője.
pontosan ez bantott, barki rarughatta volna, volt ra lehetoseg, de egyedul Dembi lott tobbszor is, joval fole/melle
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.05. 14:04:15

Vissza kéne hozni Nicot. Hosszú a szezon és kevés az épkézláb középpályás. Ő pont akkorra épül fel, amikor a többiek kezdenek majd kipukkanni. Torre sem rossz, de nagyon ugyanolyan, mint a két másik fiatal, de gyengébb kivitelben. Támadónak meg kipróbálnám Akhomachot, vagy Barberat pár meccsén, padra jók és lehet veszélyesebbek, mint Ferran, vagy Depay.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.01.05. 14:05:29-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.05. 13:20:42

bunga írta:
2023.01.05. 10:48:35
Pablo Torret Pedri és Gavi cseréjeként kellene használni. Ha mindketten játszanak, akkor a cserepadról, ha valamelyikük hiányzik, akkor kezdőként.
Ügyesen játszott, és lehetne is használni, ahogy Robertot is. Busquets és Kessie sajnos eddig felejtős. De a középpályával kezdeni kell valamit, nincs senki aki távolról rálője.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.05. 10:48:35

Pablo Torret Pedri és Gavi cseréjeként kellene használni. Ha mindketten játszanak, akkor a cserepadról, ha valamelyikük hiányzik, akkor kezdőként.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.12.18. 19:48:18

Barca szempontból azért voltak gondok. Pedri-Gavi kettős hozta magát, De Jong is jó volt. Koundenak főleg ma volt izzadás,de helyt állt amennyire lehetett (nem emelkedett ki) viszont a többiek inkább gyenge teljesítmény. Raphinha-Dembele negatívan nagyon kilógott

Balde is beugroskent azt mondom ok,de alapvetően nem voltál nagy formában a játékosaink,sajnos. És csak egy erősebb szusszanas és jön a bajnokság újra. Fel kell kötni a gatyát,mert szoros és minden pontnak jelentősége van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.07. 10:09:38

Kb minden edző lenyilatkozza, hogy top3-4 csapat vagyunk Európában. Azért ennyien már alighanem értenek hozzá. Ha legalább két értelmes védőnk fitt, akkor szerintem is. De csak ha valami nagy, nyugis, bajnokságos rendszer lenne, ahol nem kell megmutatni egy meccsen a különbséget, hanem van rá egy egész szezon.

City, BM, PSG akik előttünk vannak, meg egy Pool ha összekapják magukat, mert ők olyanok most kicsit mint mi, hatalmas potenciál van bennük, de szenvednek. Meg RM, esetleg egy Arsenal akivel kb egy szinten vagyunk ha sok meccsből vonunk átlagot, bár őket nem tudom hova tenni most, lehet kipukkadnak. Meg van még 2-3 csapat akiktől nem szégyen kikapni, de azért jobbak vagyunk, mint pl. sajna az Inter.

Ha már taktika topik, a hibákkal egyetértek, sürgősen javítani kellene a pontrúgásokon, és átlövésekre bíztatni azokat, akik erre képesek (Pedri, Raphinha, Lewy, Fati meg Depay, DJ ha játszik). És kapu előtt is ösztönösen lőni gondolkodás nékül, mindegy hova megy vagy mi lesz belőle, olyan mintha mindenki félne, hogy "de mi lesz ha elrontom...?" És még csak nem is a kontra miatt, hanem úgy egyáltalán a félelem. Mindig látok egy tizedmásodpercnyi hezitálást a szemekben.
Sokak szerint ugye kétféle motiváció van a sportban (és az életben), a kudarctól való félelem, és a győzelem iránti vágy. Nyilván bajnokok az utóbbiak lesznek, minket meg egyértelműen a kudarctól való félelem hajt jelenleg, ez minden játékoson látszik. Sajna mgán Xavin is.

Az az érdekes, hogy amikor Xavi megjött, mindenki elkezdett lövöldözni, bíztatta is rá őket, ki is emelte a dolgot sajtótájékoztatón. Mostanában is említette, hogyy többet kellene.

A pontrúgásaink is javultak, de egy ideje megint totál csőd.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.07. 09:35:29

Az,hogy vezetjuk a ligat nagyon szep dolog,de terjunk vissza 1 honap mulva,ahogy jott 2 ertelmesebb csapat ki is kaptunk es 2015 ota nem vagyunk tenyezok a bl ben.Akarhogy csurjuk-csavarjuk a focit golra jatszak nem erdekel,hogy az 1.felidobe agyonpasszoltuk oket,ha a vegen mi szo..unk.Mindig csak a kifogas, a hatrapassz,semmilyen 1v1 ,nulla tempo,atloves 0.Szvsz ebbe a csapatba sokkal tobbet latnak bele mint amit valojaban tud vagy tudni fog.
Remelem ram cafolnak..
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.10.07. 08:16:01

Nem értem a károgókat. De tényleg.

Vezetjük a tabellát, 7 meccsen 19 lőtt és 1(!) kapott gól. Mi kaptuk a legkevesebb gólt az összes topligát figyelembe véve. S a lőtt gólokban is jól állunk. Szerintem ez masszív előrelépés. A BL-ben sem focizott le senki, a Plzen-t simán vertük, a Bayern elleni x-es meccs volt, csak nem jött ki a lépés, az Inter ellen meg egy leheletnyivel jobbak voltunk, de egy átlövés döntött. Ez benne van. Cruyff érkezésekor 2 évig nem nyert bajnokságot a csapat. Vagy nézzétek meg Arteta-t az Arsenal-nál. Klopp-ot a Liverpool-nál. Idő kell ahhoz, hogy összeálljon a dolog. Simán lehet ez még nagyon jó. Mindenki mondja, hogy adjuk meg a bizalmat Xavi-nak, de néhány gyengébb meccs után már temetitek.
més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.07. 07:43:34

Felmerült az átlövések hiánya,ez, ahogy emlékszem évtizedes probléma,mint taktikai hiányosság. Messi távozásával minimális gólt ért el a csapat a 16oson kivűlről. A la masian vajon nincs ilyen kurzus? Szembe a kapuval sem merik elvállalni,persze hordoz ez is veszélyeket,belelővik a védőbe,vagy blokkolják,a lepattanóval meg indul a kontra.
Szögletek is szinte mindig kukák. Erre szokott lenni ember a csapatok edzői stábjában,hogy kidolgozzon variációkat,vannak csapatok akik szinte csak ilyen helyzetekből élnek.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.06. 01:28:07

Ugyanez..En sem tudom mit kene latni Gaviban azon kivul, hogy eroszakos.A kp full sulytalan komoly csapatok ellen .Kiarultuk kb a trofea termunket is es ugyanaz a tempo nelkuli tili toli megy evek ota.
Ja annyit elertunk,hogy most mar talan a kotelezoket hozzuk.Iszonyat csalodas ez eddig,a semmilyen Inter ellen sikerult sz.ni…
Senki nem mer elorefele jatszani max Pedri meg neha az agyatlan Dembele aki meg esetleg merne,padozik.Raphinha pedig a Leedsben nagy lovo volt, de ugy latom belole is sikeresen kiolik majd itt.Nagy fordulat kene ,h valami kupa leessen iden
öcsi87
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.10.31. 12:44:53
Tartózkodási hely: Mende

2022.10.05. 19:43:15

Sziasztok!
Az idei meccsek alaján felmerült bennem néhány dolog. Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de Gaviban én semmi extrát nem látok azon kívül, hogy a legtöbbet futja, meg Ő a csapat kullancsa. Olvasom itt, hogy world class, meg a világ legtehetségesebb középpályása, de én nem ezt látom. Egy közepesen ügyes, lelkes fiatal játékos, akit szívem szerint csak a padon látnék, vagy még ott sem. Ez a középpálya szerintem így felejtős, sérülések ide vagy oda. 2, fizikálisan megfelelő ember kellene középre (De Jong és Kessié) és talán Pedri is elkerülhetne ebből a box-to-box szerepkörből, amivel kiheréjlük. Neki irányítania kellene. Raphina eddig nagy flop, 1-2 megmozdulásán kívül nem látom, miért adtunk érte ennyi pénzt.
Mindenkit üdvözlök!
Máté István

BARCA FOREVER!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.03. 09:20:18

A védőkről való fejtegetéssel egyetértek, amúgy szerintem is jobb sajnos Piqué, mint Garcia, bármilyen fájó. Egy hangyányit nyugodtabb vagyok, ha ő van bent.

A tegnapi meccs a liga egyik, ha nem a legszervezettebben védekező kis-középcsapata diadala volt, a mi kizsigereltségünké, a válogatott szüneté, meg amúgy is lesznek bőven ilyen meccsek, ezek többségét valahogy szenvedjük ki és ennyi.

Iszonyú sokat segít mondjuk most a védőknek, hogy nem minden lövés gól, hanem 2 év elteltével újra van egy remeklő kapusunk. Azt hajtogatta mindenki, hogy a védelem nem teszi könnyűvé a helyzetet TS-nek, szerintem meg tökéletesen fordítva volt, eleve a hibákra is jobban emlékszünk, ha abból jön egy lövés és egy simán védhető gól, vs TS védi. Akkor másnapra a kutya nem emlészik rá, hogy Piqué elcsúszott, vagy mittudomén. És ez hatalmas stressz egy védőnek, hogy tudod, hogy ha hibázól, abból kb 100%, hogy gól születik. Piqué amúgy két nagy hibát elkövetett a Mallorca ellen is, mindkettő helyzetet eredményezett, TS mindkettőt fogta, egyiket bravúrral. Tavaly ez két gól lett volna.

És akkor ebből tovább vezetem azt, hogy lehet sokmindent szidni taktikailag is, de 1(!!!) kapott góllal állunk a ligában. Azért ez szinte hihetetlen, még ha egész jó sorsolásunk is volt, és csak egy Sevilla-Soci volt komolyabb név. Ennek nem csak Koundé az oka, a fent említett TS idei és tavalyi formája közt szerintem 10-15 gól simán van, és a csapatvédekezésünk is azért jelentősen javult, fent is hatékonyabban támadunk le, széleken is jobban érünk hátra, ez mindenkitől meg van követelve, aki eddig nem tette (Dembélé, Alba) és fizikailag is jobban bírjuk, ami jobb koncentrációt is eredményez, és már legtöbbször egész meccsen jól játszunk, amiből kevesebb hiba is jön.

A kp azért nekem sem az igazi, pedig megvagyunk ott egyénileg. Nem pörgünk ott eléggé passzsebességileg. Nálam Xavi nagy feketepontja ott Kessié, aki más rendszerekben tökéletes megoldás lehetne, klasszis szinttel, így, totál duplanulla.

Azt meg nem értem, hogy elfelejti azokat, akikkel nem szimpatizál. Nem ment sok le az idényből, és egészen konkrétan minden játékosunk minimum 2 meccset játszott, a tartalékkapuson kívül persze. Kétlem, hogy ez sok csapatban így lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.03. 02:14:25

Talán ebbe a topicba illik be legjobban,pláne,ha itt kezdtük ezt a témát karcolgatni.
Az előző meccsen bűnrosszak voltunk, de nagy szerencsével nyertünk.

Ugyanakkor nem a hiányzók miatt voltunk gyengék. Piqué a meccs egyik legjobbja volt, az ép Dembele meg a legrosszabbak egyike, szerintem ez a sérülési parára jó cáfolat volt.
Xavi szerintem iszonyú jót húzott,hogy Piqué állt be Chris mellé és nem Eric. Piqué erre tökéletes, akár hónapokig is tud Araujo vagy Koundé helyett játszani,csak ne teljes szezont kelljen.
Amit viszont szerintem nagyon elcsesz Xavi,hogy akire pikkel azt teljesen elfelejti. Piquénak kellenének percek,hogy formában maradjon, nem kell sok, de azért kaphatna mikor több góllal vezetünk. Alba ugyanez. Tavaly sérülten is inkább ő játszott,mint bárki, mostmeg el van felejtve. És ha nincs más,akkor persze,hogy nem lesz éles. Csoda,hogy Piqué az volt. Mindig arra jutok,hogy a Barca két dolgot nem tudott soha. Egyfelől rotálni jól, másfelől kivezetni a régieket, pont a megfelelő módon, tehát se nem a kezdőben rohasztani őket, se nem szó nélkül kidobni őket.

A mostani szezonban a gólok szinte mindig megvoltak, a játék viszont nagyon sokszor akadozik, szerintem a középpálya nincs valahogy jól összerakva. És tökmindegy,hogy FDJ játszik-e, nem rajta múlik.

Chris nekem teljesen okés, ugyanaz a kategória,mint a 35 éves Piqué,nem hibátlan, de magas szinten is versenyképes beugró. Más kérdés,hogy ő meddig fog maradni,mert pont ez a szerep nem tetszett neki Angliában..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.30. 16:04:47

sansz írta:
2022.09.29. 16:30:40

Nem nézem le az ellenfeleket, de azért az Inter egyáltalán nem félelmetes. Igaz, most nem követem az olasz focit, csak ránéztem, hogy hét bajnokiból hármat elvesztettek, ráadásul elég egyértelműen, a kicsit erősebb csapatoktól kikapnak, a gyengéket megverik...tipikus olasz középcsapat fazonja ez. A Bayern a Barca és az Inter legyőzése mellett szintén nem nagyon dicsekedhet.
Én sem tartom egy világverő csapatnak, de hogy a bajnokságban hogyan szerepelnek az független ettől.
A játékosállományuk nagyon erős. Három top belső védővel és egy nagyon stabil kp-val kell szembenéznie Lewaéknak, nem iztos, hogy Dembélé/Raphinha tud úgy fickándozni. Brozovic hiányát érezhetik meg nagyon, Lukakut szerintem összedrótozzák addigra.
És megjegyzendő, hogy Inzaghi teljesen szétrotálta a csapatot, ami lehet egyfelől pozitívum, pihentebbek lesznek, ugyanakkor nincs egy egy stabil, összeszokott kezdő/gálacsapatuk.
Ha sikerülne valahogy behúzni a meccset az már nagy lépés lenne a továbbjutás felé, felmennének az esélyeink, de egy X-szel sem lennék szomorú, a Plzen kell majd megszórni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.30. 15:35:25

Ha holnap nem kap ki a csapat, Xavi lesz az új La Liga rekorder az egymást követő degenbeli meccsek veretlenségét tekintve. Amennyiben legalább 3 góllal nyerne a csapat, megelőzné Pepet a vonatkozó listán, az egymást követően legalább 3 góllal nyerni képes csapatok edzőjeként. Csak, hogy nyomást helyezzek rá! :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.09.29. 16:30:40

Chino írta:
2022.09.27. 21:54:06


Nem azzal van a baj, hogy néhány játékos kiesett, hanem, hogy ez nem néhány meccs. Araujo gyakorlatilag az őszi szezonra off, Koundé egy hónap, Bellerin kérdőjel. A középpályáról az egyik stabil ember, előlről a legjobb formában lévő támadó (na, jó Lewa mögött, de ő más típus)
És ők mind egyszerre a szezon egyik, ha nem legfontosabb időszakában. Inter oda-vissza, itt az egész BL szezon elmehet, ráadásul az egészséges játékosok és forma alapján még a németek is foghatók lettek volna. Lesz egy Clasicó, ebben a szoros versenyfutásban ez nem csak presztízs, de 6 pontos meccs is, utána egy Bilbao-Villarreal duó, ami full csapattal is nehéz. Ez mind egy hét alatt, aztán a Bayern.

Én ezt a "bevásárlást azért nem érzem túlzónak, vagy pazarlásnak. Egyedül Raphinhára lehet mondani, hogy bírtuk volna nélküle. Viszont akkor szinte biztos volt, hogy Dembélé megy.

Az a gond, hogy akkor esik ki többek között a védelem két oszlopa, mikor egy hónap alatt 6 rangadót játszunk. (+3 "kisebb")
Itt eldőlhet a Bl szezonunk, a bajnokságban pedig hatalmas hátrányt szedhetünk össze.
Szerintem a legtöbben ezért pesszimisták.
Ráadásul mindezt válogatott hokimeccsek miatt.
Nem nézem le az ellenfeleket, de azért az Inter egyáltalán nem félelmetes. Igaz, most nem követem az olasz focit, csak ránéztem, hogy hét bajnokiból hármat elvesztettek, ráadásul elég egyértelműen, a kicsit erősebb csapatoktól kikapnak, a gyengéket megverik...tipikus olasz középcsapat fazonja ez. A Bayern a Barca és az Inter legyőzése mellett szintén nem nagyon dicsekedhet.

De tényleg komoly menetrend ez és nyilván a leggyengébb játékos sérülése is inkább ne ilyenkor legyen, de én továbbra sem érzem, hogy annyival rosszabb lenne. Elől most mi lesz.. netán Fati végre több percet kap? Minden meccsen amikor csak beállt, azonnal meglendült a támadójátékunk..ettől félünk? Lewa, Auba és a többi gólvágó alig lőne gólt, ha nem lennének körülöttük veszélyes társak, akiket nem lehet egyedül hagyni.. Fati, Raphinha, Dembele, Depay, de még Ferran is simán leköt két védőt, ez az igazi erősségünk jelenleg. Ha Lewa esik ki, akkor a gólok kicsit jobban eloszlanának, aki Lewa helyett játszana kevesebb gólt lőne, de lehet több gólpasszt adna. Ha műs esik ki, akkor meg a helyére lép olyan, aki kevesebb lehetőséget kapott, de amikor kapott, akkor nagyon jó volt.

Hátul pedig tényleg Araujot és Koundét a világ legjobb védői közé sorolom, mégsem érzem Chris mellett mondjuk Piquét olyan rossz opciónak. Utóbbival sosem az volt a baj, hogy ne hajtaná ki a belét és ne tudna klasszis teljesítményt nyújtani pár hónapig. Vele az a gond, hogy egy teljes idényre már nagyon kevés. Ő a tökéletes ember, ha kiesik valaki egy-két hónapra.. Ericről nincs jó véleményem, de spanyol válogatott, nehogymár a kardunkba dőljünk, ha egy-két hónapig többet van a pályán. Araujo és Koundé hosszútávon jó páros, teljes idényekben mérhető az erejük, az, hogy egy-két hónapot nincsenek nem akkora sorsfordító érvágás.

Ez még mindig egy túlbiztosított keret, nagy baj lenne, ha megéreznénk... Több ellenfelünknél Eric-féle emberek alkotják az alapvédőt, akit pótolni se tudnának...

Az egy más kérdés, hogy tényleg mi szükség volt ezekre a kamumeccsekre. Szánalmas, hogy hergelte a népet az UEFA, hogy a szuperliga milyen gonosz dolog, ők meg folyamatosan jönnek a nevetséges újításaikkal,csak, hogy több tétmeccs lehessen és több pénzt szedhessenek be. Már várom, hogy mikor találják ki az évenkénti VB-t. Mégkisebb hangulat, mégtöbb érdektelen meccs, mégtöbb sérülés..és folyamatos lóvé a zsebekbe!

Szerintem a VB évében, pláne mikor elcseszetten télen van, simán ki kellett volna hagyni a BL-t, vagy helyette egy minitornát rendezni mondjuk öt bajnokság előző két legjobbjával (mint a szuperliga, kacsint, kacsint..)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.28. 16:48:26

bence0330 írta:
2022.09.28. 16:23:56

Nagyon kiváncsi leszek, Xavi mennyire fog ilyen DJ-Kessié-Alonso féle vészmegoldásokhoz nyúlni. Neadjisten Busi.
Alvaro Nunezt próbálgatja most szélen az Atleticből.
Nyáron hoztuk a Bilbaoból. Nem ismerem a srácot, de majd kiderül. A padon biztos ott lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.28. 16:23:56

Chino írta:
2022.09.28. 16:07:52
...
Huh, megnéztem a brazil összefoglalót, kegyetlen. Csak idegesítő, hogy ezek a 18 méteres lövései nálunk kifelé pattannak a kapufáról, ott meg befelé. De persze a gólpassz sem volt semmi, és ennél látványosabb fejesgólt sem nagyon láttam még... majd belenő a Barca-mezbe is, és akkor simán pótolja Dembélét. Most még nem feltétlen.

Amúgy sajna hasonlóan látom a védőproblémát az októberi menetelés függvényében, ez így baj lesz, és nem csak a védelemmel, hanem így sokkal nagyobb nyomás lesz a támadósorunkon. Mert ha vágunk 4-et, mindegy, mi van hátul, de nagyobb nyomás alatt az nehezebben is fog menni. Én alig 50%-ra teszem most a BL-t, és szerintem is most le fogunk kicsit maradni a Madridtól. Pedig alapvetően én is pozitívnak gondolom magam. Erőből kijuthattunk volna jó eséllyel, de amikor a rutinon, fejen fog mlni, nem hiszem, hogy mi leszünk a befutók.... a Plzent meg kell verni eléggé, az inter ellen egy összesített x, és akkor valahogy kiverekedhetjük magunkat gólkülönbséggel.

Nagyon kiváncsi leszek, Xavi mennyire fog ilyen DJ-Kessié-Alonso féle vészmegoldásokhoz nyúlni. Neadjisten Busi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.28. 16:07:52

visca el barca írta:
2022.09.28. 12:23:01
Chino írta:
2022.09.27. 21:54:06
Itt eldőlhet a Bl szezonunk, a bajnokságban pedig hatalmas hátrányt szedhetünk össze.
Szerintem a legtöbben ezért pesszimisták. Ráadásul mindezt válogatott hokimeccsek miatt.
szerintem én vagyok a legpesszimistább ember itt a fórumon, de azért várjuk ki a végét.
Egyedül araujo biztos két hónap off. Koundét hátha összedrótozzák 2 hét alatt, de jong, dembele, depay meg bellerin sérülése meg annyira nem komoly. remelhetoleg.
mallorca ellen pihenhet mindegyik, az inter elleni meccsig meg van 1 hét. a mallorca ellen egy ts, balde, garcia, christensen, akárki, pedri, busi, gavi, fati/torres, lewy, raphinha kezdővel is hozni kell a meccset.
Én pedig az egyik legoptimistább, de most, ha nem is sötéten, de félve és kissé pesszimistán látom a helyzetet.
Engem annyira nem is FDJ, Depay vagy Dembélé sérülése vág földhöz, bár a francia elég ihletett formában játszik. (mondjuk a válogatott meccs után Raphinhát sem féltem elől) Ráadásul de Jong az Interre még felépülhet.
Inkább a védelem offolása miatt, ráadásul nem ilyen 1-2 hetes kihagyások. Ha ebben az időszakban kis és középcsapatok ellen játszanánk az nem lenne akkora gond, de ebben a hónapban heti 2 fontos rangadót játszunk, ami mindkét fő sorozatot befolyásolja.
Míg a Real teljes csapattal Osasunák, Getafék meg Elchék ellen játszik, a Bl-ben már majdhogy tét nélküli Shaktarral, addig mi kis túlzással az életünkért Interrel oda vissza, és sorban spanyol, erős csapatokkal. (és a sok reménnyel várt Bayern sem a legjobbkor jön)
Most van középre egy Christensen, EG, Piqué trió, jobb szélre senki, még kényszermegoldás se. És itt Lukakuk, Lautaro Martinezek, Benzemák, Viniciusok, Gerard Morenok, villámgyors Williamsek stb. fognak jönni, nem másodvonalas csatárok
Ráadásul rotációra sincs lehetőség, erőltetve lesznek ezek a játékosok.
Ez az időszak még teljes csapattal is kihívás lenne. Egyedül Koundé az aki kb. a Clásico után visszatérhet.
Ha összeszedünk egy további 6-7 pontos hátrányt a bajnokságban, a Bl-ben pedig nem sikerül továbbjutni könnyen lehet, hogy az az optimizmus ahogy a szezonkezdetkor alakultak a dolgok erősen megcsappan.
Nem akarok vészmadárkodni, ez távol áll tőlem, de nagyon tartok attól, hogy amit nyáron felépítettünk és vártunk ettől a szezontól az el fog szállni.
Talán akkor járnánk a legjobban, ha ilyen adok-kapok taktikával állnánk ki ezekre a meccsekre.
De a legidegesítőbb, hogy azért jutottunk ide, mert elmentek 1-2 hokimeccset játszani a válogatottba.

Most nagyon fel van adva a lecke Xavinak és Prunának egyaránt.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.28. 12:23:01

Chino írta:
2022.09.27. 21:54:06
Itt eldőlhet a Bl szezonunk, a bajnokságban pedig hatalmas hátrányt szedhetünk össze.
Szerintem a legtöbben ezért pesszimisták. Ráadásul mindezt válogatott hokimeccsek miatt.
szerintem én vagyok a legpesszimistább ember itt a fórumon, de azért várjuk ki a végét.
Egyedül araujo biztos két hónap off. Koundét hátha összedrótozzák 2 hét alatt, de jong, dembele, depay meg bellerin sérülése meg annyira nem komoly. remelhetoleg.
mallorca ellen pihenhet mindegyik, az inter elleni meccsig meg van 1 hét. a mallorca ellen egy ts, balde, garcia, christensen, akárki, pedri, busi, gavi, fati/torres, lewy, raphinha kezdővel is hozni kell a meccset.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.09.28. 11:56:44

Azért egy Mallorca ellen akár meg lehetne nézni a B csapat jobbhátvédjét is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.27. 21:54:06

sansz írta:
2022.09.27. 16:31:07
bence0330 írta:
2022.09.27. 10:56:52

Hát igen, a komoly csapatok ellen baj lesz, a BM elleni esetleges csodának is annyi így, az kb biztos. És az a baj, hogy így lehet, hogy nagyobb nyomás lesz a támadóinkon, mert kötelező lesz 2-3-4 gólt berámolni, és látjuk, mennyire nem bírják a nyomást jelenleg még.
Én nem értem miért vagytok pesszimisták. A Bayern teljesen eltévedt az erdőben,nem mondom,hogy nem tényező, de nem félelmetes egyáltalán.

Kitartok amellett,hogy ez a bevásárlás túlzás és pazarlóvolt,amit meg fogunk szívni évek múlva, de jelenleg egy nagy előnye,hogy bármely csapatrészen esik ki bármely két ember, észre se fogjuk venni.

Kiesett Araujo és Kounde, szívás, tény, de ott van Chris és mellé mondjuk Piqué, pár meccsre ez egyáltalán nem tragédia.
Középpálya, bárki esik ki, észre se fogjuk venni és a támadóknál is ez a helyzet kb.
Tényleg nem tudom ki az aki miatt hirtelen nincs esélyünk a széteső németek ellen pl.
A bajnokságban,amikor több góllal nyertünk is, sok gyenge meccseink,vagy félidőink voltak,ahol szerencsénk volt,hogy nem kaptunk gólt, elől meg betalált valaki majd beindult a henger. Ugyanez a helyzet most is, Araujo nagyon jó védő,de rövidtávon nem akkora jelentőségű,hogy játszik-e.
Nem azzal van a baj, hogy néhány játékos kiesett, hanem, hogy ez nem néhány meccs. Araujo gyakorlatilag az őszi szezonra off, Koundé egy hónap, Bellerin kérdőjel. A középpályáról az egyik stabil ember, előlről a legjobb formában lévő támadó (na, jó Lewa mögött, de ő más típus)
És ők mind egyszerre a szezon egyik, ha nem legfontosabb időszakában. Inter oda-vissza, itt az egész BL szezon elmehet, ráadásul az egészséges játékosok és forma alapján még a németek is foghatók lettek volna. Lesz egy Clasicó, ebben a szoros versenyfutásban ez nem csak presztízs, de 6 pontos meccs is, utána egy Bilbao-Villarreal duó, ami full csapattal is nehéz. Ez mind egy hét alatt, aztán a Bayern.

Én ezt a "bevásárlást azért nem érzem túlzónak, vagy pazarlásnak. Egyedül Raphinhára lehet mondani, hogy bírtuk volna nélküle. Viszont akkor szinte biztos volt, hogy Dembélé megy.

Az a gond, hogy akkor esik ki többek között a védelem két oszlopa, mikor egy hónap alatt 6 rangadót játszunk. (+3 "kisebb")
Itt eldőlhet a Bl szezonunk, a bajnokságban pedig hatalmas hátrányt szedhetünk össze.
Szerintem a legtöbben ezért pesszimisták.
Ráadásul mindezt válogatott hokimeccsek miatt.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése