Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.14. 10:47:47

Messidona10 írta:
2022.02.14. 09:25:31
Nekem kifejezetten tetszettek a beadásai, inkább azt éreztem, hogy nem érkeznek rá középen, de a veszély mindig benne van. És ami még feltűnt, az az, hogy mennyire tapad a lábához a labda. Levegőből is úgy kapja le, hogy esélye nincs másnak megszerezni.
Igen. Brutálisan jó technikailag, és a passzjátéka pont annyira gyors, mint maga az ember. Szeme volt minden labdájának, láttunk pár miliméter pontos lőtt passzt is vonalak közé, löbböt, és tényleg ahogy leszedi a labdát, az világklasszis. Amikor kihagyta a ziccerét, akkor is amúgy tökéletes első érintéssel kreálta magának egyáltalán a lehetőséget.
És az benne a jó, hogy ezek a meccsek szerintem nem voltak kiugróak tőle, és mégis mindkétszer a meccs embere lett nálunk. Ő ezt csinálja évek óta kb megállás nélkül, bevallom, sosem értettem, miért maradt ilyen sokáig egy középcsapatban, ahol a sok igyekezetének nem lehetett semmi eredménye. Szerintem ezt a szintet fogja tudni hozni folyamatosan szinte, meccsenként 60 percekre. (Oké, végén adta pont a gólpasszt, de addigra hulla volt, és ez nála nem ritka, ilyen meló, sebesség mellett ekkora súlyt cipelve nem is csoda.)
A beadásai meg szerintem korrektek voltak, volt olyan is, hogy ésszel passzolt, csak picit lett rövid, meg volt olyan is, hogy finoman löbbölt, meg ugye gól is született az egyikből. 1-1 alkalommal tényleg túlszáll, szinte lövésszerű, de amennyi lehetőséget teremt beadásra, ez belefér. Még álló helytetből is nehéz pontosan fejre rakni a labdát, nem csúcssebességből, 2 védő mellett, ott szerintem az már jó beadás, ha kb beérkezik oda a laszti, ahol érkezhet ember rá.
Nekem egy rossz döntése maradt meg, mikor ballal ráfordulva rossz helyzetből lőtt, mikor Ferran nagyon jól érkezett üresben, és 3-4 méteres passzból gól születhetett volna. De persze ezt nem mindig lehet észrevenni ilyen kis idő alatt, 2 védővel a nyakán, plusz nyilván szerencsével gólt is lőhetett volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.14. 10:43:57

Nem volt ezzel a meccsel semmi gond, igazából két egyéni-egy kisebb, és egy teljesen érthetetlen - hiba okozta mindkét kapott gólt. Az elsőnél-bár nem kell ilyen szituból törvényszerűen gólt kapni-Stéga butasága volt a baj, hogy a tuti helyett bevállalta az indítást, amiből visszatámadott az espanyol. A másodiknál sajnos EG menthetetlen, ha az ifi2 ben követ el ilyen hibát, ott se fér bele. Merthogy ha az indítás pillanatában lép ki, de késve-benne van. Megy a labdával, de így is a csatáré lesz, lemarad-benne van. Az, amit leművelt, az teljesen logikátlan, még a grundon is leszedik a fejét. Utána persze hogy szétesett teljesen, és kapta az alázásokat, arcpirító bőröst, stb.
Az, hogy mégis pontot szereztünk, a csapat küzdőképességét mutatja. Annak ellenére, hogy az első felesben akár 2 góllal is mehettünk volna, inkább szerzett 1 pontnak tartom, mint vesztett kettőnek. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy itt az esetek többségében szenvedős derbiket nyomunk. Az x vállalható.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.14. 10:15:40

kovetkezo bajnokin a vedok: Dest, Mingueza, García és Alba lesznek :D

en meg beraknam esetleg FdJ-t is, szerintem ott is kitunoen bevalna...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.02.14. 09:43:59

Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.14. 08:15:53
Adama nagyot hajtott, süvegelendő, de ez a 100-ból 1 beadás majd jó lesz, ez nem életgarancia és kicsit olyan minden mindegy megoldás.
Mi számít jó/rossz beadásnak és/vagy mitől jó/rossz egy beadás?
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2022.02.14. 09:25:31

fanbarca írta:
2022.02.14. 08:47:54
Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.14. 08:15:53
Adama nagyot hajtott, süvegelendő, de ez a 100-ból 1 beadás majd jó lesz, ez nem életgarancia és kicsit olyan minden mindegy megoldás.
Az tény, hogy többször kéne laposan beadjon, de azért nem voltak ilyen rosszak a beadásai. Amúgy is 85 százalékos passzpontossággal játszott, s a legtöbb hibás beadása is centiken múlt. S eddig 2 meccsen 2 ilyen gólpassz.
Nekem kifejezetten tetszettek a beadásai, inkább azt éreztem, hogy nem érkeznek rá középen, de a veszély mindig benne van. És ami még feltűnt, az az, hogy mennyire tapad a lábához a labda. Levegőből is úgy kapja le, hogy esélye nincs másnak megszerezni.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.14. 08:47:54

Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.14. 08:15:53
Adama nagyot hajtott, süvegelendő, de ez a 100-ból 1 beadás majd jó lesz, ez nem életgarancia és kicsit olyan minden mindegy megoldás.
Az tény, hogy többször kéne laposan beadjon, de azért nem voltak ilyen rosszak a beadásai. Amúgy is 85 százalékos passzpontossággal játszott, s a legtöbb hibás beadása is centiken múlt. S eddig 2 meccsen 2 ilyen gólpassz.
més que un club
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.02.14. 08:18:11

Andris írta:
2022.02.13. 23:11:58
Nem szabadott volna egy Espanyol ellen normális csatár nélkül pályára lépni.
Pont ezt néztem én is. A labdák 60-70 %-a szélre ment és onnan tolták (adták) befelé. Ha ezt akartuk játszani, miért nem kezdtünk rögtön LDJ-vek, vagy Auba-val? Szerintem ők azért sokkal lendületesebben érkeztek volna a beadásokra.
Torres aranyos gyerek, de nem érzem, hogy ő lesz itt a megváltó. És nem is klasszik középcsatár...az látszik rajta sajnos, hogy egyenlőre erőnlétile gyenge. Ha mehetne egyedül kapura, nem bírja, mert ilyen noname védők beérik. :-(
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.14. 08:15:53

Én úgy gondolom, hogy ezt a meccset az első félidőben letudtuk volna zárni, ha élesek vagyunk, klasszis csatárokkal. De ez a csapat nem annyira klasszis, hogy kp-ról rúgják a gólokat. Adama nagyot hajtott, süvegelendő, de ez a 100-ból 1 beadás majd jó lesz, ez nem életgarancia és kicsit olyan minden mindegy megoldás. Bár, ha Auba kezdő lesz, akkor benne lehet bízni, hogy 1-2-t sikerül bebólintani.Ferrannak idő kell, őt félidőben lekellet volna hozni, tipikus az a játékos akinek van 2-3 helyzete, ha abból nem iratkozik fel, akkor eltűnik a meccsen. Viszont Jordi Albat miért is cseréltük le? Legstabilabb védőnk volt, volt széljátékunk.. Akárhogy is nézem, ezt a második félidőben csúnyán benéztük. Auba-Dembele későn jött, pedig utóbbinak volt 1-2 szép megoldása. Pedig a részi szép dortmundi időkre lehetne építeni velük. Xavi első igazi tanulópénze, de tanulunk ebből is, megyünk tovább.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.14. 07:20:15

Szerintem is Xavi volt ebben benne most. Csababarca ugrik be aki azt írta rosszul cserélt, egyetértek.

Torrest szidhatta bárki bármennyit de feljött Auba és meghalt a focink.

Onnantól csak 20-30méteres beadások mentek, passzokat és 3. emberes rövid összejátékok többször nem.

Nem egy isteni középcsatár Torres, de Aubának fogalma nem volt mit kéne csinálnia. Nem értette.

Torres legalább értette, és amikor ő kikerült onnan, akkor lett a meccs képe teljesen Koemanos. Mert már nem működött a rendszer, csak nyomtuk nyomtuk hátha beakad valami.
Addig legalább ötlet volt.

Torres egyébként így hogy nem hozott gólpontot, nem is hozott jó meccset. Dolgos volt, de az kevés ha nincs eredménye.
Lesz még jobb is, de ő nagyon kell ide, ilyen támadónk ugyanúgy nincs mint ahogy Adama féle szélsőnk se volt...

Mert hogy ha megkérdezik tőlem csak a tegnapi alapján hogy ki jött ingyen PL aljából kb 0 fizuért vagy ki volt a 110en sok misi + 10es fizu..
Dembelé vagy Adama háát tegnapi alapján is Adama a jobb.
Ugyanazt csinálták csak Adama értette mit akar, Dembelé meg nem.

Minden beadás kapusé vagy hosszú/magas. Cselezni tudott de hatékonyság újra 0%. Nekem nem hiányzott.

Szerintem kettő ilyen ne játszon együtt. Kellenek passzoló és érkező emberek is.
Auba ha összeszedi magát, vagy még inkább Depay játszon majd.
Torres-Depay-Adama ez jól működhet, sok Depay-Torres helycserével akár.
A Dembelé-bárki-Adama szerintem nem, mert se Dembelé se Adama nem fog a kapu elé érni, se beindulni, se védőket lekötni mozgásal.


Dest 2.-ban jobb volt, ő is rosszul kezdett.

Busi újra kevés volt. Pihiztetni lenne szükséges, csak hát nem vagyunk elegen.

EG rövidzár.. ezzel lehet tönkretette ő is magát, kár érte.


Többiek szerintem ok, lesz még jobb is.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.02.14. 01:43:49

sansz írta:
2022.02.14. 00:18:22
Olyan Koemanos volt kicsit a játék képe is ...
Akkor mi más meccset néztünk. Ez sokkal intenzívebb játék volt. Azért volt annyi pontatlanság is, mert nem volt idő a labda dédelgetésére. Kb. egy másodpercen belül megtámadták a labdás embert. Mindkét részről.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.14. 00:18:22

Hogy igazán milyen edző Xavi, nem tudom, de ez már a sokadik gyatra meccse,ahol a semmiből pontot,pontokat nyerünk. Bármi lesz is a sorsa, én haza sem engedném, ketrecben mindig ott tartanám a pálya mellett,mint kabalát :) De úgy érzem, ezek a szerencsés meccsek azért kellenek, azok után,amennyi pechünk volt az elmúlt két évben.
De nem volt ez rossz meccs. Olyan Koemanos volt kicsit a játék képe is és azzal is,hogy sok helyzet nincs, de veszélyeztetünk azért elég sokat. Az Atma hulladék gyenge, ki fognak zúgni a közelünkből, Ancelotti antifocijával a Real is rengeteg pontot fog veszteni. Betis és Sevilla, hát nem tudom. Az biztos,hogy nem fognak nagyot menetelni ők sem. Szerintem tavaszra nagyon jó helyzetben leszünk. Az ősznek úgy indultunk neki, hogy sérült volt/utolsó pillanatban elküldtünk mindenkit,aki valaha látott Barca gólt.
Most egy világviszonylatban is erős támadócsapat van, olyan cserével,mint Dembelé.. Ez nagyon komolyan megfog látszódni pontokban.

Amióta van Adama, szerintem ő a különbség rendre a mi javunkra, elképesztő pozitív csalódás. Egy baj van vele,hogy elfárad és ilyen testalkat mellett ezen nem is fog változtatni, de folyamatosan életveszély a csávó. Bűn ezt a srácot Angliában hagyni.
Dembelé sem szállt be rosszul, neki szintén ez az előnye,hogy ha beáll,veszélyesebbek vagyunk. Jó volna ha kezdenének ketten egyszerre a két oldalt és szétszednék a védelmet, aztán valaki csak lőne gólt.

Másik részről Ferran nekem továbbra is a spanyol válogatottban megismert szintjét hozza ,azaz dolgos gyerek, de.. Annyira nem dolgos,mint Grizes volt, cserébe ugyanannyira veszélytelen. Nem értem miért őt kellett megvenni, de ez van.
Eric meg a vicc kategória, már tényleg sajnálom lassan. Tudom Lenglet-t sokan szívből utálják, de a srác legnagyobb hibái döntően olyan esetekből jött, ahol totál egyedül hagyták, zsinórban minden meccsen lendületből vihették rá, vagy kellett háromfelé figyelnie, mert mindenki a másik térfélen ácsorgott. Amikor picit is rendezetten védekeztünk,akkor nem volt vele sok gond. Erickel viszont az a bajom,hogy egy stabil, fegyelmezetten védekezésbe besegítő középpálya mellett is folyamatosan hibázik. Mi lenne vele, ha ő is abban a kiváló rendszerben focizna,ahol tökig fel van tolva a védelmünk és egyedül rajta múlna,hogy meccsenként 3-4szer lendületből rá és csak rá viszik a labdát?
De tökmindegy. Erre a fél évre megleszünk, nyáron viszont tényleg rendbe kell tenni a védelmet, de legalább a középpályát egy igazi vkp-val.

Andris: én két éve alig szidom Busit, szerintem Koeman és Xavi is jó hatással volt rá és egyetértek jórészt azzal,amit írsz róla,mikor véded. Viszont a labdaszerzései valójában nem annyira jók,mint elsőre látszik. Ő az ellenfél térfelén a kavarodásokban a teleszkópos lábaival akasztja meg az ellenfelet. Ami tök jó, viszont a mi térfelünkön levő védekezése gyenge sokszor(nem ér oda stb).
Szerintem Nicoból pénzt kell csinálni,amíg van hype, de addigis félidőre nyugodtan játszhatna Busi helyett. Kevesebb labdaszerzés lenne az ellenfél térfelén, de a sajátunkon talán több és néha ez fontos lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.13. 23:56:37

fanbarca írta:
2022.02.13. 23:34:35
Az Espanyol 0.6 xG-re lőtte a 2 gólt, mi 1.6-ra. Auba is jó lehet, de ez még nem derült ki. A legtöbb beadás magasan érkezett (ahogy Torresnek is), aztán a magasabb emberre már jó volt. :lol:

Jó lenne nem szidni folyton mindenkit, hanem türelmesen várni és biztatni.

Adama hihetetlenül technikás, igazából csak lőni nem tud (s beadni is úgy né), de olyan labdaátvételei s cselei vannak, hogy csak pislogok.

Piquet én sem szidnám: hajtott, mint az állat, a végén elgurult a gyógyszer, de érthető volt. Már Araujoval szemben pirosat kellett volna kapjon az a gyökér Espanyolos.

Ha egy az egyben vezetik a kapusra a labdát, ott sokszor csak a csoda segíthet vagy a csatár ronthatja el. Ha jobban kilép, átemelik lazán. Nagyon jól lőtte azt RDT, nem okolható TS. Ederson, Neuer és Alisson is ugyanúgy gólt kapott volna.
Higgadt komment, minden pontjával egyetértek. Torres két fejese rosszul mutatna, de kb lehetetlen volt őket befejelni, pedig azért el is rugaszkodott a srác. Magasak voltak, nem sokkal, egy kicsit. Ráadásul nagyon picit mögé is jött mindkettő. Mint am últkori meccsen az ollója, rosszul nézett ki, hogy nem találta el, de nem balfék volt, hanembravúr volt, hogy egyáltalán a cipő orrával hozzá tudott érni, olyan messze volt tőle a labda, még így is iszonyat akrobatikus tett volt. Ezen a két meccsen egyszerűen nem volt szerencséje szerintem.
Adama lövései.... ez van. A ziccerén kívül ballal kell próbálkoznia, és ő nem Dembélé, a bal lába nagyon rossz. Ezért is volt a jobb Wolves-os szezonjában rengeteg gólpassza és kevés gólja, mert rendre támogató jobbszélsőt játszik jobblábasként - és itt is az. Ezzel viszont hozzá is tesz elég sokat.Tényleg nagyon várom, hogy néha baloson menjen egyet, akár csak 30 percet egy csere után. Akkor derülne ki, mit tud a lövéseivel kezdeni.

A második gól védhetetlen volt, az elsőt egy nyúlánk kapus nagy formában védhette volna, de azért sem okolnám.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.13. 23:55:59

Kár érte, szerintem több volt ebben mint egy kiszenvedett X, más kérdés, hogy a végén ennek is örültem.
Xavi most szerintem elcserélte magát, illetve Araujo sérülése se jött jókor. (remélem csak óvatosság inkább)

Adama tényleg üde színfolt, de kb vak tyúk is talál szemet módon adogat be. Talán néha megpróbálhatná nem csőegyenesen az alapvonalra vinni a labdát, hanem befelé kicsit, és onnan vissza, laposan akár.
Ferran meg szódával elmegy, látszik, hogy nem béna gyerek, de szerintem rosszul használjuk. Bent a darálóban, oké, hogy a kényszer szüli, de akkor meg játszon ott egy tényleg középcsatár.
EG szóra sem érdemes, Piquének meg pont ezeket kellene elkerülnie, ha már ő a rutinróka meg vezér meg tanárbácsi a csapatban, ki tudja még milyen jelzőkkel volt illetve. Aztán neki borul el a gyógyszer...

Most jönnek a további húzós meccsek, imádkozzunk, hogy ARaujo már játszhasson, nélküle ez a gyenge védelem még gyengébb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.13. 23:51:38

Andris írta:
2022.02.13. 23:27:53
Megmondom őszintén, nekem se tetszet Busquets, ma talán legkevésbé eddig idén. Viszont az általános belassultsága és néhány hibája ellenére is sok helyzetben még mindig nagyon sokat ad a csapatnak. Ez lehetne kevés persze, de az a baj, hogy nem látom, melyik javítana a játékunkon... Nico? Frenkie? Ők se nagyon remekelnek, ők is veszítenek labdákat, viszont szerintem Busquetsnél is kevesebb jó/zseniális húzásuk van. Most szerelésekre, egy-egy cselre, felpasszra, tempónyerésre gondolok. Ilyenekből még mindig sokat csinál Busquets, különösen labdaszerzésből.
Szerintem nagyon rátapintottál a lényegre. Nico a közeljövőben még nem lesz ehhez elég. Frenkie kulcsszereplő ebben. Ha Xavi nem látja benne a jövőt, akkor el kellene nyáron adni és hozni a helyére egy megfelelő karaktert. Ha lát benne jövőt, akkor viszont Busit kellene háttérbe helyeznie. Ez a mai középpálya nem az, ami szükséges lenne a megnyugtató jövőképhez.

Nem teljesen értettem egyébként a mai Frenkie - Auba cserét, onnantól méginkább elcsúszott középen minden, EG hibájától függetlenül. Ha jól emlékszem éppen Frenkie helyéről indult a 2. gólpassz
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.13. 23:34:35

Az Espanyol 0.6 xG-re lőtte a 2 gólt, mi 1.6-ra. Auba is jó lehet, de ez még nem derült ki. A legtöbb beadás magasan érkezett (ahogy Torresnek is), aztán a magasabb emberre már jó volt. :lol:

Jó lenne nem szidni folyton mindenkit, hanem türelmesen várni és biztatni.

Adama hihetetlenül technikás, igazából csak lőni nem tud (s beadni is úgy né), de olyan labdaátvételei s cselei vannak, hogy csak pislogok.

Piquet én sem szidnám: hajtott, mint az állat, a végén elgurult a gyógyszer, de érthető volt. Már Araujoval szemben pirosat kellett volna kapjon az a gyökér Espanyolos.
mess2009 írta:
2022.02.13. 23:31:54
TS. ugyan egy "szent tehén" itt de most nem ártott volna egy egy klasszis mozdulat (a másodiknál mondjuk ha nem egyhelyben toporog, hanem lép még kettőt lehetett volna némi esélye.)
Ha egy az egyben vezetik a kapusra a labdát, ott sokszor csak a csoda segíthet vagy a csatár ronthatja el. Ha jobban kilép, átemelik lazán. Nagyon jól lőtte azt RDT, nem okolható TS. Ederson, Neuer és Alisson is ugyanúgy gólt kapott volna.
més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.13. 23:31:54

elég régen nézek meccseket de olyat még nem láttam, hogy egy cetlit silabizálva tanakodnak a pályán, hogy mit is kell játszani. :shock:
az első félidőben ordított, hogy Dest és Traore tán még nem is látták egymást közelről, Ferran pedig középen vagy lemarad, vagy eltapossák, vagy nem éri el.... Fr.DeJong lecserélése, de tán még Albáé is elég talányos, E.Garcia ?! magas labda de régen elmondtam a véleményem róla, többnyire rá szolgál.
TS. ugyan egy "szent tehén" itt de most nem ártott volna egy egy klasszis mozdulat (a másodiknál mondjuk ha nem egyhelyben toporog, hanem lép még kettőt lehetett volna némi esélye.)
azt mondtam a nagy dicséret cunami ellenére a múltkori meccs után, hogy még várnék...hát ez továbbra is aktuális. ez a csapat még nagyon az elején jár valaminek, és sajna az sem látszik, hogy minek.
de persze nem adom fel, a reménnyel pedig sohasem volt bajom, megyünk tovább.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.13. 23:27:53

Megmondom őszintén, nekem se tetszet Busquets, ma talán legkevésbé eddig idén. Viszont az általános belassultsága és néhány hibája ellenére is sok helyzetben még mindig nagyon sokat ad a csapatnak. Ez lehetne kevés persze, de az a baj, hogy nem látom, melyik javítana a játékunkon... Nico? Frenkie? Ők se nagyon remekelnek, ők is veszítenek labdákat, viszont szerintem Busquetsnél is kevesebb jó/zseniális húzásuk van. Most szerelésekre, egy-egy cselre, felpasszra, tempónyerésre gondolok. Ilyenekből még mindig sokat csinál Busquets, különösen labdaszerzésből.

Dest is szerintem olyna lesz, mint LdJ, csak nagyon nagyon szűkös az a feladatkör, amit rá lehet bízni, és csak nagyon speciális helyzetekben. A srác konkrétan szerintem csak futni tud, azt is csak labda nélkül. Nem tudom, hogy kit fogunk helyette és Alves helyett használni a kövi három meccsen, pláne ha még Piqué és Araujo is problémás.

Már-már azon gondolkodom, hogy Minguesa ideje újra eljöhet, meg még a három középső védős felálláson is. Sőt még azon is, hogy mi van, ha Frenkie újra középső védőt játszik kicsit.

Araujoban még reménykedem csütörtökig. Bár nemtom pontosan mi baja lett, mert nem az a lába volt jegelve, amit megrúgtak, de remélhetőleg csak kis izomfájdalom vagy nagyon minimális húzódás.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.02.13. 23:24:30

Dest gyenge volt, de miután bejött Garcia magához képest még feljavult. Biztos megnyugodott, hogy már nem ő a leggyengébb a csapatban :-)

Traore tetszett, cselez, beleállt a játékba, nem csak alibizik. Gavi nagyot ment, de Araujo is jó volt.

De Jongot nem tudom miért cserélte le, míg Busi minden meccset végig sétálhatja. Továbbra is tartom, hogy a megújulásához őt kell elfelejteni.

A másik de Jongnak pedig köszi. Azért fejjel brutál a pali...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.13. 23:22:49

westerngom írta:
2022.02.13. 23:16:28
vinszentvega írta:
2022.02.13. 23:10:41
Egyébként nem is értem hogy miért Frenkie-t hozta le, miért nem egyből Torres-Dembele csere volt?
mert Torres ugyan olyan érinthetetlen mint Busquets, bármennyire is sz@rul játszik. :(
Sajna egyelőre ezt róvom fel én is Xavinak (kb egyedül). A régi haverokkal annyira ő sem tud bánni sajnos, legalábbis egyelőre úgy tűnik. Torres szerintem azért maradt, mert az előző meccseken sem villogott, de mindig volt benne egy gól vagy egy gólpassz. Busquets ilyen mértékű játszatása úgy, hogy soha nem cserélik le, kicsit bűzlik. Ha egy zsenicsodatanár szintet hozna, akkor is le lehetne szedni néha.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.13. 23:18:27

Az első félidő rendben lehetett volna, csak be kellett volna lőni a helyzeteket. A másodikban nagyon kijöttek az első félidő gyengeségei és Xavi későn reagált és akkor sem a legjobban.
Torres kihagyott helyzetei és Garcia hibái nagyon szembeötlőek voltak. LDJ-t már előbb be kellett volna hozni Dembelével egyszerre. Dembele-Traoré mellé egy ilyen magas center padon hagyása szerintem hatalmas hiba amikor vesztésre állunk.

Városi rangadón egy X a klub és a csapat jelenlegi helyzetében nem rossz eredmény, de a meccset látva hatalmas hiányérzet marad az emberben, mert amúgy behúzható lett volna.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.02.13. 23:16:28

vinszentvega írta:
2022.02.13. 23:10:41
Egyébként nem is értem hogy miért Frenkie-t hozta le, miért nem egyből Torres-Dembele csere volt?
mert Torres ugyan olyan érinthetetlen mint Busquets, bármennyire is sz@rul játszik. :(
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.02.13. 23:16:19

Kidolgozott helyzetunk szerintem megint 0 volt, en ugy gondolom igazsagos x, rosszul jatszott a csapat.

Nem tetszik az irany tobabbra sem..

Torres egy kozepcsapatba valo toltelek embernek, EG meg sokadik eselyet jattsza el.
Destbe lenne kakao, egy Chelsea-ben vagy Liverpoolban sztem ezt tudna is kamatoztatni, de ebben a langyi csapatban ez benne is fog maradni.
Alba botrany volt ma is.
Adama eddig kellemes meglepetes (vakok kozt....)
FDj-t meg kene tanulni hasznalni (Busquets karara!!), vagy keresni neki csapatot.
Pedri szintelen szagtalan nekem meg mindig, Gavinak tetszik a harcossaga!

Bl hely meglesz, de ezzel a "filozofiaval" nagy eredmenyeket en nem varnek a jovoben sem.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.13. 23:13:14

Alves és Araujo nélkül kuka a védelem is, Destet meg Garciat nagyon le kéne vakarni magunkról minél hamarabb, a jelenlétük garancia a lúzerkedéshez, padon sem kéne, hogy elférjenek.

Pedri maniat továbbra sem értem. Azt látom h intelligens és hozzá a pozíciós játékot, de semmi többet nem veszek észre. Nem látok 1-1 elleniket, kulcspasszokat, dinamizmus, ellenben sok labdavesztest és testi párharcban alulmaradást annál inkább. Szerintem Gavi más szint.

Pique meg Busquets sztem nagyot hajtottak ma, előttük le a kalappal. Adama nagyon kell. L De Jong kellemes csalódás, Dembele is egész aktív volt, valamit azért hozzá tudott tenni. Ferran lesz jobb, de szintén ilyen felso kozepkategoria jovokepet látok benne max, ugyanúgy mint Pedriben.

Illetve ez a kipukkanas nekem egyre jobban mentális problémának tűnik inkább. Valamiért nagyon szétesünk a 6o. perc környékén, ezzel muszáj lesz kezdeni valamit.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.02.13. 23:12:39

mvik írta:
2022.02.13. 23:08:26
Komolyan mondom ezt a Garciat többet a kezdő környékére se engedném, rendesen rettegek ha felé megy a labda, pedig én marha szezon elején még reménykedtem hogy jó lesz, ilyen vak hátvédünk utoljára tényleg Oleguer volt. Remélem Araujonak nem komoly a sérülése, meg hogy fellebbeznek Piqué kiállítása miatt, de ha nem sikerül eltöröltetni akkor se ezt a vak gyökér Garciát raknám be a kezdőbe, előbb küldeném hátra a De Jongot.
Sérülés utàn bedobdni így valóban megkérdőjelezhető…. Na de vagy ő Lenglet vagy Geza…. Lehengerlő névsor….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.13. 23:11:58

Nem bánom, hogy kicsit lehűtik a fórum lelkesedését, mert múltkor itt már néhányan a bajnoki címet akarták célba venni. Az Atletico meccs előtti héten meg az volt a téma, hogy vajon Dembelé nélkül menni fog-e a negyedik hely. Mostmár remélem látjuk, hogy még vele se lehet erre garanciát vállalni. Rohadt kemény lesz, mert a madrid és a barca gyengék, de a többi spanyol csapat egyáltalán nem. Nagyon is jó idén a liga.

Xavi zöldfülűsége szerintem most először jött fel igazán, azzal, hogy az Atletico elleni kulcsember elvesztése mellett is ugyanazt a kezdőt erőltette.
Nem szabadott volna egy Espanyol ellen normális csatár nélkül pályára lépni.

Egyébként a játék nem volt olyan rossz, jó se, de az Espanyol nagyon sokszor betömörült teljesen. Ilyen szitukban még Guardiola aranykorszakában is szenvedtünk 10ből 8szor. Inkább csak arra akarok kilyukadni, hogy nem voltak égbekiáltók taktikai hibák (illetve nem nagy dolgok), meg nem volt alapvető visszaesés a csapatrészeknél, inkább apró hibák itt-ott. Meg pechesek is voltunk szvsz, akár 3 góllal is nyerhettünk volna, ha épp úgy pattan egy-két fűszálon a labda.

Az apró hibákból viszont sok volt.. Dest abszolút használhatatlan elől hátul, Adama és Ferran nem fognak nekünk gólokat szállítani, pusztán rájuk nem lehet bízni a támadósort.
Szerintem Ferran szélen se lett volna jobb, alapvető hibái és hiányosságai vannak. Jobb lehet majd, de nem a posztjától függ az, hogy nem tud fejelni, nem elég gyors, nem elég agilis, stbstb.

Remélem Arujot csak elővigyázatosságból hoztuk le.

Ericet nem bántom, mert minek. Mind láttuk, hogy elnézett valamit, aztán meg szét is esett attól, hogy rajta ment el a dolog. Egyelőre alig játszott a srác összesen is, ez is az első pár perce volt hosszú idő után, most szerintem csak támogatás lehet a részünkről a válasz, nem pedig annak az elemezgetése, hogy vajon alkalmas-e labdarúgónak. Majd az eldől idővel, most meg lehet úgyis rákényszerülünk majd, hogy többször játsszon. Vagy belejön, vagy nem. Hagyjuk békén szerencsétlent egyelőre, úgy sincs más rajta kívül.

de JOng Pedri és Busquets is elég vacak napot fogtak ki, Alves meg ugye nem volt, ezzel el is fogyott a stabilitásunk teljesen.

Gavi egy állat, nemtom mért cserélte le megint Xavi. Annak viszont örülök, hogy Auba, LdJ és Dembelé is beállt, viszont mindannyian jöhettek volna előbb, vagy legalább 2 a háromból.

Érthetetlen, hogy Ferran miért maradt fenn a másodikra, miközben cérnaszálon függött az eredmény, és ennyi nála gólképesebb/ lényegesen potensebb csatár volt a padon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése