Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.08. 12:26:20

Jó meccs volt és nagyon örülök a győzelemnek, de a gólokat visszanézve csak erősödik, amit már vasárnap is éreztem, hogy szerintem Oblak tavaly, tavalyelőtt négy ilyen gólból kettőt-hármat hárított volna, és a tavalyi Atletico-védelem sem lett volna ennyire lelassulva Araujo és Alves góljainál.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.08. 00:57:54

Csak a pontozáshoz két comment:

Szerintem Stegen nem átlagosan jó volt, hanem kifejezetten nagyon jó volt. Az,hogy ilyen indításai vannak, ez tőle sem alap, pláne nem mostanában. Emellé bravúros védése is volt. Bármennyire is jól játszottunk, valójában 3-4 olyan gólt nem lőttek be az atletisek,amilyenek nekünk fele olyan lehetőségek is bepattantak. Ha csak egyet nem bénáznak el ellenünk, vagy ha nincs TS bravúr, onnantól szerintem forró lett volna a talaj nekünk.

Alba viszont az ellenkezője. Oké, fenomenális gólt lőtt és kellett is, igazi lélekromboló volt a madridiaknak. De ezen kívül hozta a mostanában szokásos inkább gyenge formát, a védekezésben nem olyan nagy segítség, elől is baromi sablonos. A gólnál se lett volna ennyi helye, ha nem csináltak volna be (jogosan) az Alves-Traore párostól az ellenfelek.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.02.07. 20:06:27

bence0330 írta:
2022.02.07. 19:00:05
NovaProspekt írta:
2022.02.07. 18:43:10
Jó kis meccs volt ez a tegnapi. Ma eszembe jutott párszor, és rendesen jó kedvem lett. :D Ritkán volt ilyen mostanában, inkább a teljes letargia fogott el az elmúlt időszakban, ha meccseinkre gondoltam. :D

Álljon össze elöl Adama, Aubameyang meg Torres, mint a rizseshusi, aztán behúzhatjuk az EL-t (nem gondoltam volna, hogy irónia nélkül valaha leírok majd ilyet).
Uhhh, én is ez utóbbit várom. Adama-Torres akár helycserével is meccsek alatt. Auba nekem jobban tetszett ebben a fél órában, mint amire az elmúlt bő 1 évből emlékszem rá. Nem rémlett, hogy ennyire hajtott volna, vagy hogy ennyire precíz érintései lettek volna, jót sejtet a dolog.
Elöl ez a hármas összeállhat (elég értelmes cserékkel, azért Depay meg Dembélé komoly szint annak, de taktikaváltásra még LDJ is tök oké). Ha Fati vissza tudna térni, azt sem tudnánk, hová kapjunk.

Mögöttük meg maga a játék is szép lassan összeáll a középplyásokkal, kamuszélsővédőkkel. Ha ez is így lesz, és a támadók is összeállnak, akkor már csak a pontrúgások (meg néha a akontrák) levédekezése állhatná útját annak, hogy igazi fő esélyesek legyünk az EL megnyerésére.
Végre tényleg jól játszottunk, lehet azonban az Atletico se volt topon, de ez kit érdekel.
Xavinak most kell nagyon okosan gondolkodnia, nem szabad elkezdeni a Real Madridot kergetni, talán ha tegnap pontokat veszítenek még lenne is rá esély. De itt most az a feladat, hogy okosan és jól el legyenek osztva a játékpercek, akik megérdemlik, azok igenis kapjanak belőle, most hogy hirtelen lett négy téli igazolás, és a sérültek is elkezdtek visszafelé szállingózni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.07. 19:00:05

NovaProspekt írta:
2022.02.07. 18:43:10
Jó kis meccs volt ez a tegnapi. Ma eszembe jutott párszor, és rendesen jó kedvem lett. :D Ritkán volt ilyen mostanában, inkább a teljes letargia fogott el az elmúlt időszakban, ha meccseinkre gondoltam. :D

Álljon össze elöl Adama, Aubameyang meg Torres, mint a rizseshusi, aztán behúzhatjuk az EL-t (nem gondoltam volna, hogy irónia nélkül valaha leírok majd ilyet).
Uhhh, én is ez utóbbit várom. Adama-Torres akár helycserével is meccsek alatt. Auba nekem jobban tetszett ebben a fél órában, mint amire az elmúlt bő 1 évből emlékszem rá. Nem rémlett, hogy ennyire hajtott volna, vagy hogy ennyire precíz érintései lettek volna, jót sejtet a dolog.
Elöl ez a hármas összeállhat (elég értelmes cserékkel, azért Depay meg Dembélé komoly szint annak, de taktikaváltásra még LDJ is tök oké). Ha Fati vissza tudna térni, azt sem tudnánk, hová kapjunk.

Mögöttük meg maga a játék is szép lassan összeáll a középplyásokkal, kamuszélsővédőkkel. Ha ez is így lesz, és a támadók is összeállnak, akkor már csak a pontrúgások (meg néha a akontrák) levédekezése állhatná útját annak, hogy igazi fő esélyesek legyünk az EL megnyerésére.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.02.07. 18:43:10

Jó kis meccs volt ez a tegnapi. Ma eszembe jutott párszor, és rendesen jó kedvem lett. :D Ritkán volt ilyen mostanában, inkább a teljes letargia fogott el az elmúlt időszakban, ha meccseinkre gondoltam. :D

Álljon össze elöl Adama, Aubameyang meg Torres, mint a rizseshusi, aztán behúzhatjuk az EL-t (nem gondoltam volna, hogy irónia nélkül valaha leírok majd ilyet).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 15:55:09

Abszolút jogos statisztikailag is, a les körülményről én teljesen megfeledkeztem. :)

Ettől ez nálam még nem gólpassz hanem egy luft, de ez már tényleg csak nálam. :D

Ami Alba gólját illeti, valóban óriási mák, hogy így hullott a labda, de még ha kicsit lecsúszott (illetve fel) a sípcsontra, akkor is a röptében kapásból ilyen mozdulattal kaput találás óriási dolog. Bármelyik 100asra kivitelezett mezei góllal felveszi a versenyt összességében.

Egyébként meg letojom a statisztikákat.. Semmire nem megyünk velük szinte, ez nem az NFL, ahol papírból olvasnak fel minden egymást követő tíz másodpercet. :D Imádom mindkét sportot, de nagyságrendileg is más a relevanciája a számoknak egyiknél, és másiknál.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.07. 15:42:30

bence0330 írta:
2022.02.07. 12:56:01
Huhh, felvételről néztem meg, de nem is bántam, pár jelenetet többször visszapörgettem. :D

Ferran hiába volt láthatatlan

Dani menő volt, Busquets is jól nyomta, DJ egészen gyönyörű meglátásokkal operált, ilyesmit keveset láttam tőle eddig.

Alba is jó meccset hozott (szentségtörésnek számít, ha szerintem a bokájával/sípcsont aljával találta el a labdát, és bazi nagy mázli volt? :D Többször visszanéztem a közelit, és mindig ugyanúgy láttam).
Ha szentségtörés, ha nem, úgy volt, ahogy írod - sípcsont alsó része -, de a gól az gól.
Elsőre is jól látszott... :roll:

Dani valóban lubickolt!
Ilyen az, amikor az irányító előre játszatja a csapatot és nem oldalra és megfelelő érzékkel érkezik a második hullámban valamint képes megfelelőlen be is fejezni az akciót.
Szerintem tegnap Frenkie is mutatott irányítói képességeket a bal oldalon és nagyon jól meccselt, nem fogyott el 60 perc után sem.
Ő és Torres volt képes labdatartásra az Atleti térfelén 60-70 perc után.

Szóval láttunk olyasmiket, amiket szeretnénk gyakrabban látni a jövőben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.07. 14:36:40

Troym írta:
2022.02.07. 12:47:43
Andris írta:
2022.02.07. 12:14:26

Sztem ezeket még a statisztikusok se veszik fel, nem hogy mi.. :D
Araujo gólja előtt hozzáért és így nem lett les maga a lövés. Bénán? Igen, nem ezt akarta. De hozzáért és ezért lett érvényes Araujo gólja. Ha nem ér hozzá nem adták volna meg, Pique fejesekor még lesen volt az uruguayi.
Amúgy whoscored.com szerint is gólpassz, velük is beszéld le, hogy neked mi számít gólpassznak.
Kb. ezért nem lehet konzekvens következtetéseket levonni még whoscored statisztikákból sem. Ennyi erővel Gavi gólját is lehetne öngólnak adni, mert Vrsajko is beleért a fejesbe.
Nálam inkább az kérdéses, hogy Gavinak nem írtak be assistot Alves gólja előtt. Lehet, hogy átlépték de egyértelműen az ő passzából került a brazil elé a labda. Nálam ez sima assist. Nyilván nem olyan fontos, és a statisztikákba sem olyan lényeges, mint egy gól, de ha tényleg bele akarunk kötni valamibe ez is megér egy misét
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.07. 13:28:53

Troym írta:
2022.02.07. 12:47:43
Andris írta:
2022.02.07. 12:14:26

Sztem ezeket még a statisztikusok se veszik fel, nem hogy mi.. :D
Araujo gólja előtt hozzáért és így nem lett les maga a lövés. Bénán? Igen, nem ezt akarta. De hozzáért és ezért lett érvényes Araujo gólja. Ha nem ér hozzá nem adták volna meg, Pique fejesekor még lesen volt az uruguayi.
Amúgy whoscored.com szerint is gólpassz, velük is beszéld le, hogy neked mi számít gólpassznak.
Ha nem nézem a statisztikát, és ami alapján dolgoznak, nekem úgy elfogadható a dolog szubjektíven is, hogy a rossz lövési kísérlete és az átlépes együtt ér egyet tán jogosan is. :D Az átlépést ugye nem írják be, pedig be lehetne, hisz tudatos, konstruktív eleme a támadásnak, a kacska lövést meg beírják, holott érdemtelen. A kettő együtt megéri az a gólpasszt. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.07. 13:17:47

fanbarca írta:
2022.02.07. 12:59:01
Troym írta:
2022.02.07. 12:47:43
Amúgy whoscored.com szerint is gólpassz, velük is beszéld le, hogy neked mi számít gólpassznak.
Nem tudom, miért kell ilyen stílusban kommunikálni.
Mi ebben sértő?
Andris azt írta ez senkinek nem gólpassz, főleg nem statisztikusoknak.
Pont ő szerintük gólpassz, ha nem ért egyet ezzel, nem engem kell meggyőznie, hanem a statisztikusokat.
Szerintem egy béna mozdulat, de "hivatalosan" egy gólpassz.

Amúgy a fociban be kéne vezetni, ami jégkorongnál használt. 1gól, 2 assziszt az utolsó 3 támadó játékosnak beírva, aki hozzáért a labdához és megszüntetni az öngólt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.07. 12:59:01

Troym írta:
2022.02.07. 12:47:43
Amúgy whoscored.com szerint is gólpassz, velük is beszéld le, hogy neked mi számít gólpassznak.
Nem tudom, miért kell ilyen stílusban kommunikálni.

Ami nekem még szimpatikus volt, hogy Auba hogy védekezett tegnap, beleblokkolt stb. Ez azért előny, hogy minden játékos kiveszi a részét a védekezésből. Ennyiben jobb a csapat az MSN-esnél. :D

Ami még fontos: tegnap egyértelműen láthatta mindenki, hogy Xavi taktikája működik (a több faltot mondta, több mozgás, direktebb foci stb.). Ez mindenképpen jót tesz, növeli az edző (amúgy sem kis) tekintélyét az öltözőben.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.07. 12:56:01

Huhh, felvételről néztem meg, de nem is bántam, pár jelenetet többször visszapörgettem. :D

Adama pontosan azt hozta, amit szerettem volna tőle. Szélen akkor is kirobban a védője mellől, és 1 mp alatt métereket ver rá, amikor a védő tudja, hogy kifelé megy a csel. Ráadásul annyira elkezdtek kitolódni rá, hogy ugye még az a brutális szólója is működött középen, mert keletkezett ott miatta egy hatalmas lyuk. Azért hogy valaki a pálya közepén elszlalomozzon vagy 5 ember között úgy, hogy közük sincs hozzá, nem semmi. Ezt is vártam tőle, hogy 70+ ezer ember felhördülhessen néha miatta.
A végén meg az a hihetetlenül jellegzetes, finom, pontos bokamozdulata is megvan az elfutások után, nem is tudom, kit láttam beadni ilyen módon. És még emberhez is megy, kb 3-an befejelhették volna, Gavi előtt Ferran, mögötte asszem FDJ jött.
Esküszöm, jobb, mint Dembélé. Ha így folytatja, hosszútávú megoldás is lehet belőle... néha remélem próbaképp megnézhetjük a baloson is, hogy mit tud, ha kapu felé áll a lába.
Pár perc alatt beállította a wolves-os szezonbeli gólpontját. :D
És ha még azt mondanánk, hogy Dembélé jobb formájában lehoz egy ilyen teljesítményt, Adama azzal mindenképp fölé kerekedik, hogy keményen védekezik is, amíg bírja szusszal.

Ferran hiába volt láthatatlan, még így is hasznosan játszotta a 9-est. Majdnem gólt lőtt az elején igazi lefordulós csatármunkából, Dani gólja előtt is ő csinált helyet, Gavinál is elvont egy védőt, a végén meg egymaga elhúzott vagy 5-6 percet egyéni villanásokkal, ami szintén nem ártott.

Dani menő volt, Busquets is jól nyomta, DJ egészen gyönyörű meglátásokkal operált, ilyesmit keveset láttam tőle eddig. Gavi is szokás szerint hatalmas volt. Araujot fáradtnak láttam, de nem csoda, 3-4 napja még másik kontinensen játszott meccset (más poszton). Gólt persze így is rúgott, hirtelen alig emlékszem olyanra, hogy hozzá került elfogadható helyzetbe a labda 16-oson belül, és nem lőtt belőle gólt :D
Piqué is remek volt az egész meccset tekintve, Alba is jó meccset hozott (szentségtörésnek számít, ha szerintem a bokájával/sípcsont aljával találta el a labdát, és bazi nagy mázli volt? :D Többször visszanéztem a közelit, és mindig ugyanúgy láttam).

És ahogy írtátok, többedik meccs már, ahol mi szabálytalankodunk többet, ami elképesztő, Alves hülyeségén kívül gyakorlatilag az összes okos, taktikus, nem durva fault volt. Harapós csapat lettünk végre, nem békésen legelésző marhák, akik némán nézik végig a mészárlásukat. Traoréra meg látszik, hogy nem is tudják, fújjanak-e, hisz róla akkor is lepattanna az ellen, ha nem szabálytalankodna, szóval a sértett repülési ívéből még csak nem is lehet következtetni. :D

A gólok meg nem teljesen véletlenül születtek meg relatíve kevés próbálkozásból. Nyilván van benne szerencse is, de szerintem tendencia is, mindenki nagyobb önbizalommal játszik és lő, és ez Xavi érdeme egyértelműen.

A Pedri féle szögleteket el kell felejteni, tényleg nem tudja elrúgni a játékosaikig a labdát, már sokadik alkalommal. 1-2 év múlva vastagabb lábakkal menni fog, addi lője Dani, Adama, bárki.

Végigvigyorogtam a meccset kb a kiállításig. Egészen elképesztő volt. Kiváncsi vagyok, mennyire fogytunk el amúgy is, és mennyire a kiállítás miatt, de igazából nem is olyan fontos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.07. 12:47:43

Andris írta:
2022.02.07. 12:14:26

Sztem ezeket még a statisztikusok se veszik fel, nem hogy mi.. :D
Araujo gólja előtt hozzáért és így nem lett les maga a lövés. Bénán? Igen, nem ezt akarta. De hozzáért és ezért lett érvényes Araujo gólja. Ha nem ér hozzá nem adták volna meg, Pique fejesekor még lesen volt az uruguayi.
Amúgy whoscored.com szerint is gólpassz, velük is beszéld le, hogy neked mi számít gólpassznak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.07. 12:45:24

Andris írta:
2022.02.07. 12:14:26

Na álljon meg a menet, FTorres nem adott gólpaszt. :D egy luftot ne hívjunk már gólpassznak. Gavi adta a gólpasszt.
Ugyanígy a harmadiknál se adott gólpasszt, nekem még Piqué fejesét is nehéz lenne gólpassznak hívni, amit aztán Araujo vágott be.
Sztem ezeket még a statisztikusok se veszik fel, nem hogy mi.. :D

Ettől függetlenül nem volt rossz meccse.
Akkor könyveld el progresszív kapura támadásnak :D

Poénon kívül gólpassznak mondani szerintem is erős, de ha egy lövés kijön a kapusról és valaki bekotorja, azt is beszokták írni. (ha jól emléksze, ugye?)
Szóval erre gondolhatott Troym, és akkor erre gondolhat mindenki mert:
https://www.transfermarkt.com/ferran-to ... ler/398184

180 perc, 2 gólpassz.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 12:14:26

Troym írta:
2022.02.07. 09:25:24
Eredményesen kezdtek az új játékosok.

FT: 2 meccs, 2 gólpassz a bajnokságban. Még akkor is jó kezdet, ha a mostani gólpassz egy nem eltalált labda.
Adama: 1 meccs, 1 gólpassz.
Alves: 2 meccs, 1 gól, 2 gólpassz.

Gondolom Auba sem lesz rossz, ha formába lendül.
Na álljon meg a menet, FTorres nem adott gólpaszt. :D egy luftot ne hívjunk már gólpassznak. Gavi adta a gólpasszt.
Ugyanígy a harmadiknál se adott gólpasszt, nekem még Piqué fejesét is nehéz lenne gólpassznak hívni, amit aztán Araujo vágott be.
Sztem ezeket még a statisztikusok se veszik fel, nem hogy mi.. :D

Ettől függetlenül nem volt rossz meccse.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.02.07. 10:55:51

Végre.

Eleve hatalmas tény, hogy végre behúztunk egy rangadót és tulajdonképp ezt úgy tettük meg, hogy gyakorlatilag végig a kézben volt.

Sokan röhögtek mikor Alvest visszahoztuk, de itt a legfontosabb a habitus volt. Amit majdnem 39 évesen tegnap lerakott a kiállítástól függetlenül le a kalappal. (Egyébként sokkal inkább egy ilyen ember való csk-nak, nem Busquets és ezzel nem őt akarom bántani.)

Nagyon bízom benne, hogy a felébreszti egy két játékosunkban ezt a fajta mentalitást, főleg a fiatalokban (akiknél a Koeman éra az "ez van, ennyit tudunk hozzáállást erősítette) mert ez sok problémát megoldana.

Gavi és Arujo pl. úgy látom el (nem akarok rászólni) de el is kezdett úgy játszani, hogy " Mi vagyunk a Barcelona, szóval nyaljátok ki, leverünk mint vak a poharat."

Egyébként nekem Adama és Torres hozzáállása is nagyon adta. Minden megmozdulásuk marha veszélyes volt.
Kép
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2022.02.07. 10:50:31

Minden tiszteletem a csapate, nagyon jó meccs volt. Előttem már leirtak mindent, de amit én még kiemelnek az, ahogy a szélső védők keresték egymást. A Liverpooltol láttam korábban hasonlót, ahogy Robertson meg TAA egymásnak adtak forintos keresztlabdakat. Tegnap nem kevés ilyet láttunk Alvesektol, talán hiba nélkül. Öröm volt nézni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 09:31:18

Nagyon komoly meccset tettünk le tegnap, még akkor is, ha régen láttam ennyire szétesett Atleticot. Adama egy állat, felallt védelem ellen is halálos volt, Alves a butaságáig óriási meccset játszott, de igazából az egész csapat rendben volt.
Nem emlékszem már, mikor játszottunk ennyire kiváló első 50 percet.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.07. 09:25:24

Eredményesen kezdtek az új játékosok.

FT: 2 meccs, 2 gólpassz a bajnokságban. Még akkor is jó kezdet, ha a mostani gólpassz egy nem eltalált labda.
Adama: 1 meccs, 1 gólpassz.
Alves: 2 meccs, 1 gól, 2 gólpassz.

Gondolom Auba sem lesz rossz, ha formába lendül.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.07. 08:40:36

sansz írta:
2022.02.06. 23:48:44
Ferran nekem továbbra is szürke egér. Dolgozik, de nem bontja meg a védelmet, igazából ha rajta múlik helyzeteink se nagyon vannak.
Mondjuk neki tegnap kimondottan balszerencséje volt. Simán lőhetett volna 4 gólt (az első percekben ballal a 16-os vonaláról, Araujo gólja előtt, Alves gólja előtt és az elfutásánál, mikor fellökte őt Wass – szerintem egyértelmű szabálytalanság volt). Ha azokból 1-2 bemegy, másképp beszélnénk róla. Én bízom benne, hogy ő sokat fog nekünk segíteni.

Azért tegnap Pedri is jó volt (bár magához képest hibázgatott is), meg De Jong is jobb volt, mint az elmúlt időszakban. Jó lesz ez.
més que un club
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.06. 23:48:44

Az első félidőben több,mint oké volt a játék, végre jó volt nézni a meccset, amúgy ez kis részt a madridiaknak is köszönhető volt, mert hullagyengék, az nem lő nekik két gólt, aki nem akar, de azért támadgattak, sőt, bőven volt annyi gólhelyzetük,mint nekünk. A mi jó játékunkat kiegészítette a szerencse is és a bíró is segített az első félidőben,ami jól jött. A másodikban meg ellenünk volt(tán rászóltak?) de az már nem ártott. A spanyol focinak viszont árt,hogy ilyenek a bírók.
Szerintem az Atma mélyrepülése folytatódik, már a járvány előtt süllyedt a hajó, aztán a real és Barca bénázás megsegítette őket, meg akkor minden befelé pattant nekik, de zuhanni fognak, szerintem BL helyet se csípnek el.

Az átigazolási időszak után úgy gondoltam,hogy már az első helyre is lesz esélyünk és most is ezt gondolom. Ez nem rakátatudomány: elküldünk minden góllövőt=bukdácsolás, csapatba kerül 3-4 csatár=szárnyalás. A Bayernhez ez nem elég, kell a középpálya frissítése is, de a bajnokságba és ELre, ez pont elég.

Auba, Adama, Dembele, Ferran +Depay, ez óriási variációs lehetőség.
Éppen ez hiányzott ősszel, hogy minden azon múlt,hogy Depay milyen lábbal kelt föl. LDJ volt az alap támadónk. Azért ez rideg.
És akkor most nézzük meg a támadósort és a kispadot. Hát ez a különbség.
Ami kicsit rossz érzést kelt bennem, hogy a különbség nem Pedriék, vagy Ferran voltak, hanem Adama és Alves.
Traorénál már azon meg vagyok döbbenve,hogy ilyen testalkattal tud cselezni és gyors, de végig viszont biztosan nem fogja bírni soha a meccseket.
Alves sem 90 perces játékos.
Nélkülük nem tudom mennyi veszélyt jelentettünk volna a fontos pillanatokban. Majdnem azt mondom,hogy még a kiállítás is nekünk volt jó,mert így visszább zártunk, a madridiaknak előtte meg volt vagy négy hatalmas helyzete, utána már nem nagyon. De mindegy, ez az első meccs volt támadókkal, remélem kap Dembele is perceket és Auba is belejön.
Ferran nekem továbbra is szürke egér. Dolgozik, de nem bontja meg a védelmet, igazából ha rajta múlik helyzeteink se nagyon vannak.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.02.06. 22:37:22

Azért a real akármilyen gyenge, most is nyer valszeg. Innen nehezen fogható, főleg, hogy a PSG garantáltan felmenti a BL feladatok alól. DE, bízzunk benne!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 21:55:45

Barcaforever írta:
2022.02.06. 21:30:45
Pont ezt akartam kérdezni, h ki ellen van az elmaradt meccsünk. Akkor már 1 ponttal megelőznénk a Betist ha jönne a 3 pont és kezdődhet egy csodálatos tavasz. 8)
Plusz ha így marad a Real meccs (márpedig Benzema és Vinicius hiányával ez benne van), 10 pontra lennénk csak lemaradva.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.06. 21:30:45

Chino írta:
2022.02.06. 20:48:27
Alcantara írta:
2022.02.06. 20:21:11
Végignéztem a Betis-Villareal meccset, bár 5 perc hátra van még. A sárga tengeralattjáró besegített kicsit nekünk ezzel az idegenbeli győzelemmel. Tapadunk a Betisre, így különösen nagy lépés volt a mai győzelem.
Nagy szívességet tett a Villarreal. Ha hozzuk a Rayo elleni elmaradt meccset, akkor előzzük őket és ott vagyunk a dobogón.
Pont ezt akartam kérdezni, h ki ellen van az elmaradt meccsünk. Akkor már 1 ponttal megelőznénk a Betist ha jönne a 3 pont és kezdődhet egy csodálatos tavasz. 8)
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.06. 21:26:59

Chino írta:
2022.02.06. 20:19:45

A MoM címet szerintem inkább Gavi érdemelte volna (ha Alves nem állíttatja ki magát akkor egyértelműen ő), de az legyen a legnagyobb problémánk, hogy vitatkozni kelljen ki volt a legjobb.
Nagyon jó meccsen sikerült tényleg szép játékkal és sok munkával nyerniük, óriási gratula.

Tényleg mellékzönge, de egyébként nálam is Gavi volt a meccs legjobbja. Régen volt valami szabály, hogy csak az lehet MOM, aki betöltötte a 18-at. Talán Fati kapcsán jött elő annó. Ez még létezik?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése
cron