Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.02.08. 14:06:09

Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 09:55:09

Zozzy 5 írta:
2022.02.07. 07:51:14
Ez az ember azért tud valamit, hogy olyankor is az ő topicja ég az első helyen, amikor semmi köze nem volt az előző meccshez 😀
Tud igen, például azt hogy annyit keres mint tegnap kb 5-6 nyerőemberünk összesen :D
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.07. 07:51:14

Ez az ember azért tud valamit, hogy olyankor is az ő topicja ég az első helyen, amikor semmi köze nem volt az előző meccshez 😀
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.07. 02:35:38

Atlantis írta:
2022.02.06. 20:28:52
A klubhűségen kívül ami a legtöbb modern focistára már nem jellemző (ahogy a klubbokra sem, hogy mindenáron megtartanának mindenkit), milyen a pénzen túlmutató dolgokról gondolod, hogy nincs hozzá köze, és mi alapján vontad le ezt a következtetést?
A pénzen túlmutatnak az elvek, a kitartás, erkölcs és az eltökéltség. Már rongyosra kereste magát, hogy lehet még mindig a pénz a perspektíva? ..és, ha nem is a Barcában képzeli el a folytatást akkor miért nem ezzel kezdte? Azt mondta Xavinak, hogy maradni szeretne majd most itt tartunk.

Több hónapja próbálnak vele egyeztetni és annyit nem sikerült kommunikálni az első tárgyalásoknál, hogy "Figyeljetek, máshol képzelem el a jövőmet de amit tudok addig beleadok."

Még egyszer: a legjobbakat kívánom neki és bízom benne, hogy észhez tér. Tehetséges a pali, de fejben még nagyon érnie kell.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 20:28:52

Olcha írta:
2022.02.06. 18:40:24

Azért annyira bosszantó, mert nem láttam rajta semmiféle dedikációt a klub vagy futball irányába ami pedig esszenciális - melynek nem függvénye, hogy összejönnek-e a dolgok. A pénznek is fontos szerepe van, de vannak dolgok amik túl mutatnak azon és üvölt a komáról, hogy gőze nincs ilyesmiről. Olyan érzésem is volt vele, hogy kereshet bármennyit ő szegény marad.
A klubhűségen kívül ami a legtöbb modern focistára már nem jellemző (ahogy a klubbokra sem, hogy mindenáron megtartanának mindenkit), milyen a pénzen túlmutató dolgokról gondolod, hogy nincs hozzá köze, és mi alapján vontad le ezt a következtetést?
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.06. 18:40:24

LG írta:
2022.02.06. 11:20:31
Olcha írta:
2022.02.06. 01:09:02
Engem ami igazán felbosszantott, hogy a szeretett klubom számára csak egy jól fizető munkahely.
Ha ez így is van, miért annyira bosszantó? A játékosok, sőt az emberek nagy része zsoldos ilyen alapon, kevesen vannak, akik a munkahelyükbe lényegesen többet látnak bele, mint pénzkeresési lehetőséget. És ahol ott is van ez a plusz lojalitás, kell hozzá, hogy összejöjjenek a dolgok. Pl. ha egy új igazolá beválik, közönségkedvenc lesz, akkor igen, ott kialakulhat érelmi kötődés. Dembelénél viszont nem jöttek így össze a dolgok.
Azért annyira bosszantó, mert nem láttam rajta semmiféle dedikációt a klub vagy futball irányába ami pedig esszenciális - melynek nem függvénye, hogy összejönnek-e a dolgok. A pénznek is fontos szerepe van, de vannak dolgok amik túl mutatnak azon és üvölt a komáról, hogy gőze nincs ilyesmiről. Olyan érzésem is volt vele, hogy kereshet bármennyit ő szegény marad. Örülnék neki, ha tanulna ezekből, de ezt valószínűleg már nem nálunk fogja megtenni.

A mai meccs után pedig no komment tényleg Dembiről.. zseniálisak volt a csapat, öröm volt a játékunkat nézni!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.06. 11:20:31

Olcha írta:
2022.02.06. 01:09:02
Én amikor legutoljára írtam egy picit morcos voltam és csalódott.
Tudom, hogy Dembelé nem önmagát igazolta le azokkal a feltételekkel.. Engem ami igazán felbosszantott, hogy a szeretett klubom számára csak egy jól fizető munkahely.
Ha ez így is van, miért annyira bosszantó? A játékosok, sőt az emberek nagy része zsoldos ilyen alapon, kevesen vannak, akik a munkahelyükbe lényegesen többet látnak bele, mint pénzkeresési lehetőséget. És ahol ott is van ez a plusz lojalitás, kell hozzá, hogy összejöjjenek a dolgok. Pl. ha egy új igazolá beválik, közönségkedvenc lesz, akkor igen, ott kialakulhat érelmi kötődés. Dembelénél viszont nem jöttek így össze a dolgok.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 11:06:50

mess2009 írta:
2022.02.06. 08:57:25
az már ok. hogy mit tesz a klub, és miért. tévedtek, beismerték. el akarták küldeni, le akarták tiltani nem sikerült ok. na de mit tesz Dembélé?! az ő lehetőségei érintetlenek maradtak. vagy ki áll és megmutatja, vagy ki sétál, el futkároz annyit amit a test megkíván és röhög a markába úgy mint eddig.
ez a valóság.
Szerintem nekünk már rég mindegynek kéne lenni. Ezt magyarázzuk itt páran hetek óta.
Nem számít, hogy Dembelé hogy áll hozzá, így se úgy se fogjuk szeretni. Jó eséllyel így se úgy se fog itt maradni nyár után.

Tök mindegy, hogy kiáll és megmutatja, vagy sétál, vagy futkároz. Tőlem röhöghet is közben, meg sírhat is.
A lényeg az, hogy nem állunk túl rózsásan, úgyhogy kerettag maradt, és használni fogjuk. Ha sétál, sétál, ha futkároz, futkároz. Amíg még így is top3ba fér a támadórészlegben, addig még ezzel is beljebb vagyunk. Ha meg nem így lesz, akkor meg Xavi szemrebbenés nélkül kirakja a padra, vagy aztán a keretből is, ettől nem kell tartani.
Mi se fogjuk visszakövetelni.

Én nem félnék attól, hogy nem fog teljesíteni. Attól kicsit igen, hogy mennyivel lesz öncélúbb a játéka, de majd úgy is látjuk, és Xavi is, aztán majd mérlegelhetünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.06. 11:02:51

Hiába ennyi statisztika még ez sem tükrözi a valóságot. Messinek is rengeteg labdavesztése, sikertelen csele volt, de miért? Ahogy labdát kapott ember ugrott rá.
Plusz az aktivitás sem mindegy. Egy Akhomach sosem volt annyit játékban, sosem kapott annyi "figyelmet" mint Dembélé.
És nem védeni akarom, de ez a pénzéhség inkább Sissoko nyomása, mint az ő döntése. Ha bárki visszaolvas bármit Dembéléről, ő a maradást és a játékot preferálta, nyilván volt ebben sok ami a sajtónak/szurkolóknak szólt, de az ügynököknek hatalmas befolyása van, főleg egy Dembélé-szerű játékosra. Több tízmiiliós nagyságrendű prémiumokról van itt szó.
Hogy kifütyülik? Természetes, ez afféle "hagyomány" már a stadionokban, nincs ezzel mit tenni.

Christensent, Rüdigert, Alabát stb. nem lehet Dembélé ügyével összehasonlítani. Nem rendeztek szappanoperát és követeltek lehetetlennek tűnő ajánlatokat, miközben "a maradás volt a cél". Meg tudtak állapodni, hogy nem akarnak hosszabbítani
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.06. 08:57:25

az már ok. hogy mit tesz a klub, és miért. tévedtek, beismerték. el akarták küldeni, le akarták tiltani nem sikerült ok. na de mit tesz Dembélé?! az ő lehetőségei érintetlenek maradtak. vagy ki áll és megmutatja, vagy ki sétál, el futkároz annyit amit a test megkíván és röhög a markába úgy mint eddig.
ez a valóság.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 08:29:47

Xavi elvette az èlèt ezzel a nyilatkozattal annak, hogy a vezetősèg belement az erőfitogtatásba.
Így a klub marad kegyes, hogy Dembi játszhat, Dambi pedig kapja majd pár hètig a rigmusokat, lehet egèsz èvben.

Èn mèg azt is el tudom kèpzelni, ha nagyon nem lesz kèrője, vègül meghosszabbítja az üdülèsèt nálunk.
Kép
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.06. 01:09:02

Én amikor legutoljára írtam egy picit morcos voltam és csalódott.
Tudom, hogy Dembelé nem önmagát igazolta le azokkal a feltételekkel.. Engem ami igazán felbosszantott, hogy a szeretett klubom számára csak egy jól fizető munkahely.

Van benne valami, hogy célszerűbb lehet játszatni és viszlát a nyáron. Tekerjük ki belőle a maxot amíg itt van, aztán pótoljuk.

Valahol amúgy annak a tábornak is igaza van aki a lelátóra küldené és annak is aki játszatná. Ennyit erről a paliról - Xavira bízom, lássuk mi lesz.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.06. 00:11:04

LG írta:
2022.02.04. 22:34:20
Én mondjuk azt nem értem, hogy olyan emberek, akik eddig azt mondták, bízzuk Xaviban, most olyanok kérdőjelezik meg a döntését....
Mielőtt leírom mi a bajom a jelenlegi helyzettel, azon kevés fórumtársak csoportjába tartozok, akik képességeit tekintve egyik legjobbnak tartják Dembelet, ebben a szezonban amikor játszott ő volt a különbség, hozzá téve hogy szintúgy óriási meccshiánnyal tért vissza, ha nála van a labda, mindig benne van a váratlan faktor a játékában, ez az ő védjegye, ezért került rá anno a gránátvöröskék mez. Persze nem tagadom, fejben valami botrány a srác. Fifázás mellett simán kinézem kővel dobálja a repülőket. Xavi nálam etalon, Pep magasságokban van, hiába nem nyert még címet, ezzel a botrányosan hígfolyós kerettel is pariban volt a reallal, Xavi egy zseni, igazi culé, mindent tud a focirl, Barca szív, nálam az ő jelenléte döntései megkérdőjelezhetetlenek. Valami pedig azt súgja, hogy ő kitudná hozni végre ebből a feketéből ami benne van, lenne egy rendszer, igazi csapat ebből a masszából, DE, ha egyszer lenyilatkozza, hogy out, akkor az out kell legyen, mert ez most már egy ördögi kör, és senki sem tudja már mi a fészkes fene van. Nincs vissza út, de mégis van basszus mert ebben a keretben 2 értelmes támadó ha van, abból az egyik letudta az idei szezont és out. Másiknak meg nincs agya, de egy elképesztő tehetség. Nyilván van egy elnökség, és biztos Xavi is máshogy fogja ezt a helyzetet értékelni fél-1 év múlva. De szerintem egy remek együttes döntés volt az hogy: játsszon. Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy csak úgy padoztassunk egy srácot, aki a megmozdulásaival eldönthet egy meccset. Dembele egy zseni, de sajnos nagyon-nagyon affelé tendál mint Neymar. Övék lehetett volna a világ, de a pénz mindenek felett. Én bízok benne Xavi kihajtja ami benne van, ez a cél, aztán minden jót kívánnak egymásnak a felek. Ez lesz a történet vége.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.05. 23:19:46

Grimaldo írta:
2022.02.05. 17:54:04
"Az 1,7 kulcspassz meccsenként magasnak számít, írtál egy olyan statot amivel pont, hogy a liga elitben van :D Az meg, hogy egy másik poszton van egy játékos aki ebben többet hoz nem értem miért releváns."

"Ha azt mondod, hogy ő nem elég jó, legalábbis nem jobb a többiekhez képest akkor leírnál mondjuk 5-10 mutatót a gólszerzésen kívül amiben a jelenlegi szélsőink közül három jobbat hoz vagy legalább megközelíti ?"
[/quote]

Összesen nem volt 3 szélső ősszel, szerinted meg nem összehasonlítható egy értéke mondjuk Pedriével, de oké, challenge accepted.
Tehát a minta: Akhomach, Abde és ő.
(Fatira az lenne a válasz, hogy sérült, Depay igazából csatár, BW sérült volt, Demir már nincs itt, Aguero csatár, Dest hátvéd, Luuk csatár, Jutglat nem tudom ide vegyem-e, de vegyük úgy, hogy nála jobb és kész. Ugye ezek a nevek kerültek egyáltalán elő.)
Emberünk kihívói egy harmadosztályból érkezett és egy 16-17 éves srác.
Dembele, Akhomach, Abde.
Akhomach 2 meccsen játszott, átlag 2 kulcspassz és 0,5 átlag labdavesztés és 0,5 amikor rosszul kezeli a labdát. Passz% 87,8% és átlag 1 szerelés átlagosan. 4 lövéséből 2 talált kaput.
Abde: Volt egyszer a meccs legjobbja. Átlag 1,7 szerelés, szerez átlag 0,9 labdát, cselez 3,4-et átlagosan 1,2 labdát veszít és 2,3-szor ér hozzá bénán a labdához, 15 lövéséből 4 talált kaput.
Dembele: Nem volt meccs legjobbja. 1,7 kulcspassz átlag (Akhomach jobb), 0,7 szerelés (mindkettő jobb) 2,3 cselezés (Abde jobb) 1 labdavesztés (Akhomach jobb), 2,7-szer ér bénán a labdához (mindkettő jobb) 85% passz% (Akhomach jobb) 17 lövésből 1 talált kaput (mindkettő jobb)
Mindemellett van a 2 gólpassza Dembelének (ebben ő vezet) és 1 gólja Abdenak.

Most akkor nézhetjük a progresszív passzokat, labdavezetéseket és azokban biztos ő nyer.

Hát nekem még ez a hármas verseny sem egyértelmű és megmosolyogtató, hogy egy 17 éves 2 meccsen játszó sráccal kell összemérni.
De ennyit a számokról, mert ilyenkor jön, hogy de akkor is ő a leghatékonyabb, veszélyesebb, stb emberünk.
Inkább elhiszem nektek, minden ezt támasztja alá, csak zárjuk le a témát, mert egyikünk sem fogja a másikat meggyőzni.
Ha meg holnap beáll és bever egy mesterhármast, akkor úgyis a játszatni akarók fognak ezen pörögni, ha béna lesz, akkor meg akik lelátóra küldenék.

Személyes véleményem továbbra is az, hogy mivel nem kiemelkedő játékos (formára semmiképp, tehetsége lenne, csak ahhoz sokkal gyorsabb gondolkodás, döntéshozás és pontosság kéne), így a közép és hosszútávú csapatépítést és a békés hangulatot szem előtt tekintve a lelátón lenne a helye.
És pont nem érdekel mennyi a fizetése.
Állandóan azt írjátok, hogy mivel sok milliót keres dolgozzon meg érte, szerintem meg az egy múltban kialkudott dolog mennyi a fizuja és nem lényeges, ha azt nézzük mi a csapat érdeke. Ez egy épülő csapat, melynek ő már nem lesz része 6 hónap múlva.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.02.05. 21:47:11

Sonoma írta:
2022.02.05. 18:43:26
Grimaldo írta:
2022.02.05. 15:34:57

Ha vennéd a fáradtságot és végre utána is néznél valaminek nem csak hasraütésszerűen dobálnád be a dolgokat és meg megpróbálnád a vakgyületttől látni is akkor talán rájönnél, hogy a liga élvonalában van 90 percre vetítve számos dologban. pl progresszív labdacipelés, kulccspassz, támadó harmadba juttatott labdák, xA...
Csak úgy kíváncsiságból.
A tavalyi bajnok Athletico mennyire jeleskedett ezekben a számokban?
A tavalyi bajnok Atletico abban jeleskedett, hogy ők voltak a balfék élcsapatok között a legszerencsésebbek. Kb ugyanazt tudják idén is mint tavaly, látjuk mire elég.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.02.05. 18:43:35

Napok óta nem volt időm a fórumra nézni, gondoltam ma benézek már így, hogy Dembele nevezve lett a hétvégi rangadóra és még mindig azt látom, hogy meg a vita a Dembelén:) beszarás mit lehet rajta ennyit vitatkozni?! Amíg itt van jàtszani fog kész! És gondolom az őt védők arra gondolnak, hogy nem nagy ász ő, de a jelenlegi keretben van amiben kimagaslik( még, ha kevés dologban is)! Én nyíltan kimondtam legutóbb is nem szeretem sem a személyiségét sem azt amit a pályán csinált, de vitathatatlan, hogy ha nem lenne egy ökör lehetne belőle akár klasszis is..
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.05. 18:43:26

Grimaldo írta:
2022.02.05. 15:34:57

Ha vennéd a fáradtságot és végre utána is néznél valaminek nem csak hasraütésszerűen dobálnád be a dolgokat és meg megpróbálnád a vakgyületttől látni is akkor talán rájönnél, hogy a liga élvonalában van 90 percre vetítve számos dologban. pl progresszív labdacipelés, kulccspassz, támadó harmadba juttatott labdák, xA...
Csak úgy kíváncsiságból.
A tavalyi bajnok Athletico mennyire jeleskedett ezekben a számokban?
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.02.05. 17:54:04

Troym írta:
2022.02.05. 17:07:17


Pont ti gondolkodtok szélsőségben.
Nincs vakgyűlölet, egyszerűen nem elég jó, illetve nem jobb, mint a többiek. Leírta sok-sok ember, de akkor 800adszor is: gólképtelen, gólpassz 2db van, ebből 1 szöglet, 17 lövésből 1 talál kaput, 1,7 kulcspassz meccsenként (holott szerintetek playmaker) és ez pl. Pedrinek 2 feletti érték. Több rossz labdakezelés, mint csel. Ezért írtam hogy 25 mutatója átlagos, vagy annál kicsit gyengébb, 2-3 jó és ebben kapaszkodnak itt többen is.
Az 1,7 kulcspassz meccsenként magasnak számít, írtál egy olyan statot amivel pont, hogy a liga elitben van :D Az meg, hogy egy másik poszton van egy játékos aki ebben többet hoz nem értem miért releváns.

Ha azt mondod, hogy ő nem elég jó, legalábbis nem jobb a többiekhez képest akkor leírnál mondjuk 5-10 mutatót a gólszerzésen kívül amiben a jelenlegi szélsőink közül három jobbat hoz vagy legalább megközelíti ?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.05. 17:07:17

Grimaldo írta:
2022.02.05. 15:34:57
[

megpróbálnád a vakgyületttől látni is akkor talán rájönnél, hogy a liga élvonalában van 90 percre vetítve számos dologban. pl progresszív labdacipelés, kulccspassz, támadó harmadba juttatott labdák, xA...

Igen a progresszív labdacipelés pont ennyiből áll :D és mindenki tudja is főként nálunk, ezért is ilyen kiemelkedő a csapatunk :D
Pont ti gondolkodtok szélsőségben.
Nincs vakgyűlölet, egyszerűen nem elég jó, illetve nem jobb, mint a többiek. Leírta sok-sok ember, de akkor 800adszor is: gólképtelen, gólpassz 2db van, ebből 1 szöglet, 17 lövésből 1 talál kaput, 1,7 kulcspassz meccsenként (holott szerintetek playmaker) és ez pl. Pedrinek 2 feletti érték. Több rossz labdakezelés, mint csel. Ezért írtam hogy 25 mutatója átlagos, vagy annál kicsit gyengébb, 2-3 jó és ebben kapaszkodnak itt többen is.
Plusz úgy tűnik a csapat jobb eredményeket ér el nélküle. Ez a csapateredmény is 100 dologból áll össze, de lehet belőle 1, hogy gyengén védekezik, nem jó hatásfokkal támad le stb.
És mivel nem kiemelkedő a formája (képességei alapján lehet), viszont sokak szemében szálka, én lelátón hagynám a bajnokságban és a Napoli meccseken használnám, ahol kevesebb a variációs lehetőség.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.02.05. 15:34:57

Troym írta:
2022.02.05. 14:31:53
[

De úgy érzem kerestetek egy olyan statisztikai mutatót nála (nagy nehezen találtatok is valamit) hogy lehessen fennhangon a fontosságát kiemelni, közben 25 mutató alapján is nélkülözhetetö játékos.

Btw: a progresszív labdacipelés kb. annyit jelent hogy előre fele fut. Sokkoló egy szélsötöl. Azt mindegyik tudja.

Plusz 1 gondolat: ha hosszabbítana holnap, akkor is azt gondolom, hogy max cserepadra való és egy teljesen átlagos támadó a keretben, nem pedig a szupersztár.
Ha vennéd a fáradtságot és végre utána is néznél valaminek nem csak hasraütésszerűen dobálnád be a dolgokat és meg megpróbálnád a vakgyületttől látni is akkor talán rájönnél, hogy a liga élvonalában van 90 percre vetítve számos dologban. pl progresszív labdacipelés, kulccspassz, támadó harmadba juttatott labdák, xA...

Igen a progresszív labdacipelés pont ennyiből áll :D és mindenki tudja is főként nálunk, ezért is ilyen kiemelkedő a csapatunk :D
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.05. 14:31:53

Grimaldo írta:
2022.02.05. 13:24:17
Troym írta:
2022.02.04. 21:34:49


Fel se merül bennetek, hogy mi van, ha ez a rossz döntés?

Igazán irigyellek, ha neked a Mallorca, Alaves, Esnapol (mindegyik alsóházi csapat) elleni 1-0-ra kibrusztolt meccsekből azt jött le mennyire felszabadultak a srácok, mert a káros Dembelé nem volt a pályán :D

Könyörgöm nézz utána mi az a progresszív labdacipelés, progresszív passz és talán megérted és észre is veszed a két szép szemeddel, hogy Dembele mit tud adni a csapatnak. Nevetséges, hogy ezredjére is azzal jössz, hogy nem lő gólokat...
Bravúros logika, de 1) a győzelmet nem kell magyarázni, 2) Nézegesd a progresszív ladbadacipelési számokat a vereségek, döntetlenek során és panaszkodjatok, hogy nahát a 4. Hely a vágyálom.
A gyözelem ott összejött és ha mindenki szerint az eredmények mennyivel jobbak vele és micsoda kincs a játékunkban, az meg egy ordas nagy kamu. De úgy érzem kerestetek egy olyan statisztikai mutatót nála (nagy nehezen találtatok is valamit) hogy lehessen fennhangon a fontosságát kiemelni, közben 25 mutató alapján is nélkülözhetetö játékos.

Btw: a progresszív labdacipelés kb. annyit jelent hogy előre fele fut. Sokkoló egy szélsötöl. Azt mindegyik tudja.

Plusz 1 gondolat: ha hosszabbítana holnap, akkor is azt gondolom, hogy max cserepadra való és egy teljesen átlagos támadó a keretben, nem pedig a szupersztár.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.02.05. 13:24:17

Troym írta:
2022.02.04. 21:34:49


Fel se merül bennetek, hogy mi van, ha ez a rossz döntés?
Lehet, hogy ő a világ legjobb játékosa (bár ezt eddig akkor bravúrosan titkolta) de csapategység szempontjából meg káros.
Miért gondolom?
Az utolsó 5 olyan meccsen, ahol játszott volt 1 győzelem 3 döntetlen 1 vereség. Utolsó 10 meccs, ahol ott volt 3gy-4d-3v
Ezzel szemben az utolsó 4 meccs, ahol nem játszott: 3 győzelem, 1 vereség a kupameccsen a Bilbaotól.
Visszább nem mentem, mert korábban nem Xavi volt az edző.
Ha már annyira nagy szükség van rá szerintetek és olyan fergeteges hatása van a meccsekre ez hogyhogy nem látszik sem gólok, sem gólpasszok, sem kulcspasszok, sem csapateredmények, sem más szinten. Ami látszik, hogy több gólt kapunk, ha pályán van.
Igazán irigyellek, ha neked a Mallorca, Alaves, Esnapol (mindegyik alsóházi csapat) elleni 1-0-ra kibrusztolt meccsekből azt jött le mennyire felszabadultak a srácok, mert a káros Dembelé nem volt a pályán :D

Könyörgöm nézz utána mi az a progresszív labdacipelés, progresszív passz és talán megérted és észre is veszed a két szép szemeddel, hogy Dembele mit tud adni a csapatnak. Nevetséges, hogy ezredjére is azzal jössz, hogy nem lő gólokat...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.05. 13:15:54

Auba csak szezon végéig lesz ilyen gazdaságos valószínűleg, Traoré meg csak kölcsönbe jött. Minek kellett volna nekünk még +2-3 játékos kölcsönbe? Erre a fél szezonra elégnek kell lennie a mostani keretnek, hosszabb távra pedig nyáron lehet terevzni, amikor a mozgásterünk is nagyobb lesz, meg a jelenlegi keretből is jobban fogjuk látni, kivel milyen szinten lehet számolni a jövőben.

Persze valami okot kell találni, hogy bele lehessen rúgni Dembelébe. Mondjuk elég megnézni, hogy néhányan milyen jelzőket használtok rá, süt a gyűlölet belőlük. Szóval nem is várom, hogy bármi pozitívat írjatok róla, még akkor sem, ha esetleg hoz egy jó tavaszt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.05. 13:13:06

Keretben van az Atletico ellen. :)

Ha Aubanak tenyleg meccshianya van, akkor valoszinuleg kezdenie is kene. Trore es Ferran mellett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.05. 12:47:20

Andris írta:
2022.02.05. 12:14:38
Ja, képzeljétek csak el, micsoda erősítést tudtunk volna hozni, ha Dembelé hosszabbít! :D
A féléves fizetésee több mint 8 millió!!4! Ha belement volna a fizucsökkentésbe, akkor nyertünk volna akár 1,5 milliót is, amiből simán kijött volna egy jó Dzsudzsák, aki ingyé játszott volna, szívjóságból :D
Ha meg elmegy ez a senkiházi, akkor egyenesen 4 milliónk lett volna egy jó játékos megvételére, meg a fizetésére összesen. Még akár Moratát is kölcsönvehettük volna három hétre.
És ezek a worst case számok, ha elhisszük, hogy 16-17 millió az éves fix bérezése, és hogy tisztán 2:1 alapján mindet elkölthettük volna.
Ja Adama Alvés és Auba együtt talán kerülnek 1 misibe? Vagy 1,5 misibe?
Worst case még 3 ilyet tudtunk volna hozni, ha hosszabbít, és ha hosszabbít, akkor eleve nem lenne dráma és rá is nyugodtan lehetne számítani, míg így ugyebár vagy Laporta csinál bohócot magából vagy nem játszatjuk.

Szóval akkor ha hosszabbított volna, worst case, akkor lehet rá is számítani, Laporta is egyenes marad, jöhetett volna 2-3 játékos (de 1 minimum....) és még nyáron lehet hogy pénzt is kapnánk érte.

A legjobb esetet nem is kezdem el magyarázni...

Ki beszélt megvételről? Örülünk ha kölcsön tudunk venni valakit és állni a fizuját...

És a felhozott példáitok hasonló helyzetre továbbra is elégtelenek, és továbbra is ez volt az első hsz hogy ténylegesen arról beszélünk ami számít, hogy mit vesztettünk azáltal hogy ingyen távozik és addigi is a semmire kapja a magas bérét. Mert hogy lelátó, sérült vagy pályán van szinte mindegy... úgyis 0-t ad hozzá a csapathoz.

És emiatt volt a klub nyomása, mert ők tudják és elemzik hogy mit vesztettünk.. ők tudják kikkel tárgyaltunk és kikről csúsztunk le így. Nem volt véletlen a fenyegetőzés.
És emiatt nem lehetne utólag azt mondani hogy háát izé jóvan te voltál a makacsabb nyertél akkor mehet minden tovább.

Mint a filmekben amikor mennek kocsival egymás felé, és az a kérdés ki rántja el előbb a kormányt.
Válasz küldése