Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.04. 01:37:46

Kérdeznék a Dexterről, mert gondolom azt sokan láttátok. :) Van egy rossz szokásom, a kedvenc sorozataim utolsó epizódját nem nézem meg, mert akkor "nem ér véget a varázsa", vagy valami ilyesmi. :D De ugye kijött az új évad. Mennyire sikerült jól? Eléri a korábbi évadok átlagos szintjét? Ez alapján dönteném el, hogy megnézném-e a régit végig, és elkezdeném-e az újat, vagy esetleg jobb, hogy ott hagytam abba a csúcson. :D (Hallottam, hogy el lett cseszve a régi utolsó évad befejezése.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.04. 01:27:45

Mozifilmről szólnak a hírek, a Deadwoodnál nekem tetszett ez a megvalósítás.

Ha már hozzászólok:

Tavalyi kedvencem, a Resident Alien sajnos nagyon visszaesett eddig az új évadra. Talán az ujdonság varázsa, vagy az abszurd helyzetek, esetleg a főszereplő remeklése volt a döntő faktor, de eddig nekem kissé döcögős a második szezon. Ettől függetlenül bátran ajánlom mindenkinek, egyedi sorozat, és rendelkezik egy nagyon különleges humorral.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.05.03. 23:41:58

Én személy szerint már hosszú ideje nem olvasok semmilyen filmes, sorozatos kritikát az interneten (máshol sem). Úgyhogy ezzel kapcsolatban nem tudok konkrétan reagálni, de látatlanban azt mondanám, hogy azért kapott kritikákat az elmúlt két évada a sorozatnak, mert nagyon sok lett benne a politika.

Ez engem egyáltalán nem zavar, sőt kifejezetten érdekes és szórakoztató (a szó jó értelmében) volt. Persze engem alapból is vonz ez a téma, más topicokban írt hozzászólásaimból kiderülhetett. Mindenesetre nem vesztem el az egyébként kissé szövevényes, de rendkívül minőségi módon megvalósított politikai korrajzban.

Végignéztem az utolsó részt is az imént... Annyi idézőjeles negatívumot tudnék felhozni, hogy túl sok mindent kellett belesűríteni 6 részbe, emiatt néhol érződik a feszített tempó. De nekem 10/10 az évad, az utolsó rész pedig olyan érzelmi hullámvasútra pakolja fel az embert, amire csak a nagybetűs filmművészet képes. Konkrétumokba nem akarok belemenni, de minden lényeges szál le lett zárva, a konkrét befejezés pedig szerintem úgy tökéletes, ahogy van (bevallom, nem számítottam rá). Talán ideje volt befejezni a sorozatot, de bízom benne, hogy valamilyen formában lesz még folytatása.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.03. 09:51:49

Huh, szégyen, vagy nem, de még két részt néztem meg az utolsó évadból :D Majd egy szabad hétvégén (ami gyakorlatilag alig lesz) igyekszem bepótolni. Szerencsére nem botlottam még spojlerben, bár sok negatív vélemény van az utolsó évaddal kapcsolatban. :( Te hogy látod?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.05.03. 09:43:55

messideco írta:
2022.02.21. 17:36:34
Még egy hét és jön a Peaky Blinders :)
Most nézem, még egy rész van hátra az egészből. Nálam top3 sorozat, az egészen biztos. Semmilyen nem elhanyagolható hibát nem tudok felhozni ellene, Tommy pedig minimum egy szinten van Ragnarral , mindenben (na jó, kardozásban nem 8) ) .
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.03. 06:55:40

Blogolok itt, ha nem gond :D

Nézitek A besúgó c. sorozatot?
Remek hangulatú sorozat, rég láttam hasonlót. Hétről hétre várom a folytatást. Az Aranyélet után az HBO ismét odatette.
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.03.02. 19:55:45

Valaki nézte/nézi a Doctor Who-t? Végig ilyen gagyinak tűnő lesz a megvalósítás, mint az első évadban? A story jó lenne, a karakterek is elmennek, de ez az egész köntös furának tűnik neke.
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.02.21. 17:36:34

Még egy hét és jön a Peaky Blinders :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.03. 20:15:31

Ezekben egyet értek.

Filoni munkáját kell kiemelni külön, itt ő a kulcs, amikor ilyen részek készülnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.03. 19:02:19

Star Wars

A legnagyobb erénye az utóbbi résznek, hogy azt írhatom hogy Star Wars volt. Nem kell megjelölnöm hogy Boba Fett részről beszélek.
Ez nem egyik, vagy másik sorozat volt... hanem kollektíven Star Wars.

Benne volt minden ami kell, összefüggően, érthetően, de fan service igen, úgy hogy az egy csodálatos sztorit jelent, új karakterekkel.

Óriási élmény volt, pedig nem láttam minden SW médiát az elmúlt években.

Dave Filoni és Jon Favreau megcsinálták. Megmentették a franchiset.

Példaértékű.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.02. 21:18:40

Nekem is bejött, bár vannak bennem kételyek.

Pl.

azért merész arra bazírozni, hogy aki nézi a Mandot az ezt is nézi. (Bár lehet 100%os az átfedés nézők szempontjából)
Konkrétan ez a két rész Mando epizód volt, nem tudom hogy veszi ki magát majd ha esetleg a harmadik évadban Grogu megjelenik a kis sodronyingében:D meg ilyen esetek előfordulhatnak.
A másik, hogy ez a két rész Mandoval sokkal érdekesebb volt mint a címadó részei, maga a karakter is számomra ezerszer érdekesebb.
De ez szubjektív persze.

A harmadik hogy baromi jó volt látni Ahsokát újra, ráadásul Luke oldalán, megható volt ismerve az előzményeket és Anakin-Ahsoka kapcsolatát.
De itt megint ez annak mond sokat aki nézte a tcw-t is.
Én pár helyen azért izzadságszagúnak éreztem a fanservicet, főleg a do or do not mondatnál lógott ki a lóláb nekem nagyon.
Na de tényleg jó kezekben van a sorozat, nagyon kellettek ezek (tcw, badbatch, rebels, Mando, boba sorozatok) a véleményes sequel filmek után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.02. 21:04:47

Boba

Le a kalappal Filoni és Favreau előtt. =D> Belegondolni is rossz, hogy mennyivel jobb folytatástrilógiát kaptunk volna, ha mondjuk rájuk bízzák, és kapnak is időt kidolgozni.

Egyetlen kritikám van

ennek a sorozatnak már túl sok köze nincs Boba Fett-hez, az utolsó 2 részben volt vagy 20 mp screentime-ja.
Szerintem elbírta volna ezt az egészet a Mandalorian 3. évad első 2 része.

Viszont piros pont kb. minden másért, úgy fanservice kb. az egész, hogy egyáltalán nem tűnik izzadtságszagúnak. És hihetetlen, hogy lassan mindenki megjelenik, a nyakamat rá, hogy az Ashoka sorozatban megjelenik majd a fél Rebels brigád, bár ez nagyon eddig se volt kérdés.
Ha jól látom 1 rész van hátra, kiváncsi leszek. Meg arra is, hogy ezek után mi marad a Mando-ra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.26. 09:09:03

Kalapos írta:
2022.01.26. 08:57:03

Kifejtenéd? Azt hiszem már megválaszoltam a kérdésed az első hsz-ben is, hogy miért felesleges.

mert lehetett volna lineáris is, és nem változott volna semmi.
Lehetett volna, de inkább ezt a történetmesélést választották.
Kifejtettem, hogy miért van jelentősége a

flashback szálnak. Csinálhatták volna lineárisan? Persze. De "művészi" szabadság, így döntöttek.
Olyan szempontból abszolút volt jelentősége, hogy szépen megmutatta honnan hová jutott Boba, párhuzamosan. Lineárisan nem jött volna ez át ilyen markánsan, szerintem.

Valamint valamivel fel kellett dobni a sorozatot, egy lineáris történetvezetés csak még unalmasabbá tette volna.
Történet szempontjából meg a flashback alapozta meg a fősztorit. Ha az kimarad, nincs értelme a fősztorinak.
Az, hogy ez mehetett volna lineárisan, nem vitatom, de érthető okokból nem döntöttek így.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.26. 08:57:03

csababarca írta:
2022.01.25. 20:27:40
Book of Boba Fett
Kifejtenéd? Azt hiszem már megválaszoltam a kérdésed az első hsz-ben is, hogy miért felesleges.

mert lehetett volna lineáris is, és nem változott volna semmi.
bence0330 írta:
2022.01.25. 21:11:24
The end of the fucking world - 2 rövid évad
Ezt láttam, cuki volt.

davi10 írta:
2022.01.25. 20:48:27

Dexter
Rég óta nem élveztem annyira sorozatot, mint az új Dexter-t, és szintén régóta nem csalódtam ekkorát.
Az első felével én is így vagyok, meglepően nagyon jó volt. Értem a végét is, hogy mire gondolsz.

Szerintem a következő történt.
Felvették a biztos tényeket:
Ez egy dráma.
Keserédes ending kell.
Nem élheti túl Dexter, mert dráma és mert végleg be akarják fejezni. Lásd a legtöbb sorozat végén a főszereplő meghal, hogy ne lehessen folytatni ha pl egy Disney rá veti magát :D
Dexter legyőzött már pár gonoszt.. és fájó lett volna ha egy másik gonosz legyőzi.
Dexter túl járt már pár zsarú eszén, és fájó lett volna ha egy kis vidéki senkiházi indiáncsajszi legyőzi. Fitting lett volna hogy a barátnője csapja le, de nnnaaaggyon örülök hogy nem kapták el és lett kivégzés a vége. Nem mondom, ütött volna, de szerintem nem érdemelte meg senki hogy Dextert legyőzze.
Szóval maradt az hogy vagy balesetben hal meg, vagy feláldozza magát vagy ilyesmi, mert se jó, se gonosz nem győzheti le.
Az hogy végre törődött valakivel, és feláldozta magát a másik jólétéért, az szerintem remek.
Két okból.
Bebizonyította hogy Dexter egy őrült állat, amit eddig is tudtunk.
Bebizonyította hogy a fia nem az. Bár kaptunk vegyes jeleket, de láthattuk előre, hogy nem ugyanolyanok.

Tehát a kettejük közötti kapcsolat egy amolyan néma konfliktus volt. Nem mondták ki, de nem voltak soha egy oldalon, egy hullámhosszon.
Amit azzal oldottak fel, hogy Dexter belátja hogy ő nem oké, de a fia még lehet oké, de ehhez neki mennie kell.

Abban egyetértek hogy lehetett volna látványosabb. Pl a SW ROTS se lett volna ilyen menő ha nincs egy 20 perces csata a végén a vulkánon, ha helyette egy kis havas mezőn kardozgatnak 3 percet.
A drámai hatást megfejelhették volna valamivel, bármivel, de tényleg, + szoríthatott volna jobban az idő pl halljuk már a zsarukat, pl ?Battista? már ott van a városban és jön és talál dolgokat és szorul a hurok stb. Lehetett volna látványosabb és hangulatosabb, de ami történt az szerintem remek volt, mert nem sok más, jobb alternatívájuk volt.

Én talán annak örültem volna hogy Dexter túléli akár a fiát is megöli vagy bármi hogy menekülhessen és él tovább újra gyilkosként.
De ezt nem lehetett, mert akkor 5 év múlva megint lenne egy évad, és úgy járnának mint azok a sorozatok amiket túlhúztak. Le kellett zárni, egyszer már végleg.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.01.26. 07:44:11

geridoss írta:
2022.01.25. 21:54:19
After Life - Mögöttem az élet (Netflix)

Ezt is ajánlani tudom, most jött ki a 3. évad. Rövid évadok, 18 részből áll összesen.
A zseniális angol humorista Ricky Gervais sorozata (írta, rendezte, főszereplő), hozzá köthető az eredeti The Office is.

Mikor megláttam, hogy ő készítette, én egy vígjátékra számítottam, ennek ellenére kemény dráma, persze megfűszerezve egy kis szarkasztikus humorral (a legjobb fajtából).

Egy gyászoló középkorú férjről és az ő depressziójáról szól, igazi remek darab. Még nem érte el a hype vonat.
Mar másnap végeztem vele, ahogy kijött az utolsó évad. Picit gyengébb szerintem a harmadik évad, mint az első kettő, de a záró epizód nagyon erős volt. :)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.01.25. 21:54:19

After Life - Mögöttem az élet (Netflix)

Ezt is ajánlani tudom, most jött ki a 3. évad. Rövid évadok, 18 részből áll összesen.
A zseniális angol humorista Ricky Gervais sorozata (írta, rendezte, főszereplő), hozzá köthető az eredeti The Office is.

Mikor megláttam, hogy ő készítette, én egy vígjátékra számítottam, ennek ellenére kemény dráma, persze megfűszerezve egy kis szarkasztikus humorral (a legjobb fajtából).

Egy gyászoló középkorú férjről és az ő depressziójáról szól, igazi remek darab. Még nem érte el a hype vonat.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.01.25. 21:29:34

bence0330 írta:
2022.01.25. 21:11:24
1-2-t ideírok, amik nem annyira mainstreamek talán, és mostanság láttam őket, és nem esik a kizárt vonalak közé:
Gypsy, 1 évados
Mr. Mercedes, 3 évados, évadonként más történettel, bár a második kicsit sci-fi lett, át lehet ugorni (kb Brendan Gleeson show, szóval aki bírja az ír fejét, annak biztos élvezetes, elvileg direkt rá/a személyisége alapján írta a karektert Stephen King)
Little fires everywhere - 1 évados
Outer banks (ezt mondjuk csak nemrég kezdtem el), eddig 2 évados
The end of the fucking world - 2 rövid évad
Ezt már egyszer elkezdtem, annyira nem jött be.
A másik kettőre ránézek, piltotot megérdemelnek :D
A Superstore nagyon tetszett, sok helyen olvastam, hogy egyfajta Office, pár karakter tényleg találó :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.25. 21:11:24

messideco írta:
2022.01.25. 19:47:57
Még a Mandaloriant sem néztem végig :D Majd sort kerítek mindkettőre :)

Más, jöhetnek sorozat ajánlók: ne legyen túl régi, max 2-3 évados, fantasy-zombi-szuperhős vonalat kizárnám. Előre is köszi!
1-2-t ideírok, amik nem annyira mainstreamek talán, és mostanság láttam őket, és nem esik a kizárt vonalak közé:

Gypsy, 1 évados
Mr. Mercedes, 3 évados, évadonként más történettel, bár a második kicsit sci-fi lett, át lehet ugorni (kb Brendan Gleeson show, szóval aki bírja az ír fejét, annak biztos élvezetes, elvileg direkt rá/a személyisége alapján írta a karektert Stephen King)
Little fires everywhere - 1 évados
Outer banks (ezt mondjuk csak nemrég kezdtem el), eddig 2 évados
The end of the fucking world - 2 rövid évad
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.25. 20:48:27

Boba

Igen, a nagy hype-ot én se értettem a karakter felé, tényleg 1,5 sora volt, aztan "punk-ként lement".
Én szerintem jobban élvezem, mint a Bad Batch-et, meg bizonyos Mando-részeket.

Dexter

Erről is essen szó. Hetek óta vége, úgyhogy hagytam ülni, de még mindig utalom a végét. 10 perc alatt jól elcseszték, pedig tök jól építkeztek az egész évad alatt.
Az külön dühítő, hogy az eredeti sorozatnál számítani lehetett, hogy nem lesz jó a vége, az utolsó évadok már nem voltak olyen jók. Itt meg még az utolsó rész felénél is benne volt egy odaverős befejezés. Rég óta nem élveztem annyira sorozatot, mint az új Dexter-t, és szintén régóta nem csalódtam ekkorát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.25. 20:27:40

Book of Boba Fett

Mármint

milyen értelme nem volt a visszaemlékezéseknek? Konkrétan a főszál katalizátora volt, ami most jön fő konfliktus a Pyke Szindikátussal, az ott lett lefektetve, megalapozva. És Boba jellemfejlődése szempontjából sem volt mellékes.
Nekem is van vele problémám, néhol iszonyat szép a látványvilág, néhol viszont bóvli.
A jelenetek között is éles váltások vannak minőségben.

Egynek elmegy, a Kenobi sorozat jobban izgat.
Valahogy ezt a Boba hype-t sose értettem, van másfél sora az trilógiában, meg menő páncélja, aztán szevasz:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.25. 20:11:51

geridoss írta:
2021.12.17. 00:58:23

Arcane (Netflix) - 9,2 imdb
Ahogy írtad. Sztori pipa. Karakterek pipa. Animációból még nem volt pipább. Zene pipa. Hangulat extra pipa.
Valami igazán különlegest alkottak. Sose Loloztam, nem is fogok, nem is ismertem a világát, se a karaktereket szerencsére, de nagyon bejött (mert különben nem lett volna ilyen izgalmas előre tudva minden szál végét..)
geridoss írta:
2021.12.17. 00:58:23

A szolgálólány meséje (HBO Go) - 8,4 imdb
Végeztél vele? Nem tudom lesz-e még újabb évad, de nekem az eleje nagyon erős, a világ különlegessége és az apró részletek abszolút lenyűgözőek voltak, aztán elhalt az egész a végére és csak kínlódtam hogy a végére érjek. Amit leírtál is kb az első évad felében kész elhangzik megtudjuk megéljük, onnantól semmi érdekes. :(
geridoss írta:
2021.12.17. 00:58:23

Dexter: New Blood (ncoreflix) - 8,9 imdb
Ez is remek volt. A régit is szerettem, a végét is, de ez szerintem még jobb lett mint a legtöbb régi évad. A legtöbb, mert azért volt ott erősebb is, de tényleg, mestermunka volt.


davi10 írta:
2022.01.22. 12:44:21

The Book of Boba Fett
Íhj nekem ez uncsi eddig. Tremora Morrison rendes csávó meg minden de nem érzem akkora színésznek hogy ezt elvigye a hátán egyedül.

a visszaemlékezések bejöttek, de így hogy semmi értelmük nem volt, felőlem aztán kezdődhetett is volna a sarlac pitnél a sztori és mehetett volna lineráisan. A visszaemlékezések így nem szolgáltak célt, tök felesleges volt. (feltételezve hogy nem lesz több, már pedig tuti nem lesz..)
A másik amiről olvastam is egy cikket de ki tudja igaz-e, hogy még Morrison is sokalta a párbeszédei számát. Boba Fett nem egy nagy dumás, ő meg folyton beszél. Persze uncsi lenne a Mando után még egy néma fejvadász, de ez így nem ok hogy ő folyton fecseg.
A következő problémám hogy kis felesleg van a csávón. A sztoriból következik hogy nincs toppon, de azon túl is, a képernyőn nem elég meggyőzőek a harcok. Meg a sztori alapján pont nem kéne pocakos öreguras mogzással rendelkeznie..
Örülök hogy van valami SW most is, de az utóbbiak közül eddig ez a leggyengébb. Remélem még felpörög, és a lényeg hogy van, és nem rossz, ha nem is nagyszerű.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.01.25. 19:47:57

Még a Mandaloriant sem néztem végig :D Majd sort kerítek mindkettőre :)

Más, jöhetnek sorozat ajánlók: ne legyen túl régi, max 2-3 évados, fantasy-zombi-szuperhős vonalat kizárnám. Előre is köszi!
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 12:44:21

Nincs mese, vissza kell hozni az egyetlen témát, ami felpörgeti ezt a topicot :D

The Book of Boba Fett
Nekem abszolút pozitív csalódás. El nem tudtam képzelni, hogy hogy akarják érdekessé tenni a túlélés-sztorit, de abszolút működik eddig. Valahogy eddig majdnem minden részben volt valami, ami nekem nagyon nem illett a Star Wars világába, de így is tök élvezetes. És rohadt jó, hogy nincsenek benne ilyen mellékküldetés-féle filler részek, mint a Mandalorian-ban.
4. rész

Szerintem eddig ez volt a legjobb. Ezekkel a 80-as évek féle ember-droidokkal még most sem sikerült teljesen megbarátkozni mondjuk, de az egész rész bejött. Sajnos ezzel úgy néz ki a visszaemlékezésnek is, márpedig az élvezhetőbb volt.
Örülök, hogy Boba is kapott egy "Vader-pillanatot", ahogy faarccal 4 mp alatt kiirtotta a speeder-es bandát, azt vigyorogva vagy 3x visszatekertem :D Az viszon szerintem elég hülye húzás volt, hogy vissza ment a Sarlacc-hoz a páncélját keresni, amikor láttuk, hogy a jawa-k lomizták le róla. Értem én, hogy elégtételt kellett vennie sztori szerint, a seismic charge is stílusos volt, de szerintem sokkal jobb lett volna, ha ezt is fapofával intézi, elrepül fölötte, lazán bedobja a cuccot és továbbrepül.

A Pyke-os vonal érdekes lesz, nem rémlik, hogy őket élőszereplős Star Wars-ban lehetett-e eddig látni, de eddig jól működnek. Wookie fejvadász se rémlik, Ő is kemény :D
Ugye a Mandalorian-nál sokszor volt magyarázat a fillerekre, hogy de legalább bővítik a lore-t, na az itt is megvan, igaz itt csak 1 bolygón, ami nem tudom meddig fog életképes maradni. Azt se tudom, hogy terveznek-e második évadot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.17. 10:25:05

geridoss írta:
2021.12.17. 00:58:23
Dexter: New Blood (ncoreflix) - 8,9 imdb
Ja, mondjuk ez fura is, amíg ment, kb. az egész fórum nézte a sorozatot, erről az újról meg semmi.
Én szkeptikus voltam, de eddig abszolút pozitív csalódás. Nem 10/10, mert azért vannak benne kicsit gagyi dolgok, de egyre nehezebb kivárni az 1 heteket az új részre :D

Én most a Mad Men-t pörgetem, annyira nem jön be, kicsit eseménytelen is mai szemmel, de van egy tök jó hangulata, és én alapból nagyon bírom ezt a 60-as évek stílt.
De ha végzek ezzel az évaddal, ledarálok valami 1 évados sztorit, akkor majd válogatok a listádból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.12.17. 00:58:23

Bocs a dupláért, de eszembejutott egy csomó másik sorozatajánló, úgyhogy hoznék párat:

Superstrore (Netflix) - 7,8 imdb

Ezt pár napja kezdtem el, de annyira magávalragadó, hogy nálam a sitcomok egyik legjobbja :D
Persze nem egy Jóbarátok / The office (US) színvonal, az alatt van egy picivel, de nem sokkal. Humora nekem közel áll kicsit az Officehez, akinek az tetszett, ezt is imádni fogja. Egy amerikai áruház dolgozóinak mindennapjait lehet követni, és tele furábbnál furább karakterrel. Sokszínű csapat, mindenfél embertípus megtalálható, de mégsem tűnik úgy, mitn a mai termékek 99%-a, hogy bele van erőltetve egy fekete vagy meleg karakter, csak hogy legyen. Aki könnyed kis kikapcsolódásra vágyik, az tegyen egy próbát, az első pár rész alapján már meg lehet mondani, tetszik-e, kb ugyanaz az egész sorozat.

Arcane (Netflix) - 9,2 imdb

Nagyon közel állnak hozzám a videójátékok, de a LoL valahogy kimaradt mindig is, pár hetet játszottam vele összesen, több próbálkozás eredményeképpen. Viszont ez a sorozat, nálam a Netflix egyik legjobbja, ha nem a legjobbja. Ilyen brutál jó játékadaptációt még nem láttam. Valójában nem a LoL-t magát vitték képernyőre, csak abban a világban játszódik. Tehát én, aki semmit nem tud arról a világról is annyira élveztem, hogy kb egybe lenyomtam a részeket. Az animációk és a képi világ valami elképesztő, a sztori is nagyon jóra sikerült, a karakterek telitalálat. Akit valamennyire érdekelnek a videójátékok vagy az animációs sorozatok, az tegyen egy próbát. De bátran ajánlom bárkinek.

A szolgálólány meséje (HBO Go) - 8,4 imdb

Ez az a sorozat, amit évek óta halogatok, hogy jó majd elkezdem, de valahogy sosem vitt rá a lélek, valahogy nem volt szimpatikus a színésznő, aki a főszereplőt alakítja. Hát, hiba volt. Egy apokaliptikus világban játszódik (de a jelenben), amikor a világon elképesztő mértékben kezd csökkeni a születésszám, és az újszülöttek nagy része nem éli meg a pár napos kort vagy valamilyen genetikai hibával születik. Nagyon kevés az egészséges kisbaba, így a termékeny nőket egyfajta tenyészállatként tartják rabszolgaként. Erős társadalomkritika is egyben, még nekem férfiként nézni is néha szívbemarkoló és teljesen letaglózó volt ezt nézni. Nőként el sem tudom képzelni egy ilyen "alternatív jövőképet" látni milyen érzés lehet. Erős dráma, erős karakterek, szépen ívelő karakterfejlődés az egész történeten át. Bemutatja azt is, mit hoz ki az emberből a tehetetlenség, reménytelenség és milyen könnyen hozzá lehet szokni a terrorhoz és az elnyomáshoz, fizikai és lelki bántalmazáshoz.

Valamint befejeztem a Nagy pénzrablás utolsó évadát is.

Én összességében elégedett vagyok a sorozattal. Voltak nagyon erős és kicsit gyenge részei, így a végére nálam elmaradt a katarzis. Az biztos, hogy világszerte az elnyomás elleni küzdelemnek lett a szimbóluma a maszkjuk, és óriási rajongótábort szerzett magának a sorozat, nekem mégis van hiányérzetem, de egyszerűen nem tudok megfogalmazni, hogy mi is az, ami hiányzik. Ettől függetlenül tényleg jó, és szigorúan eredeti, spanyol szinkronnal szabad nézni! :mrgreen:

Továbbá nézem a Dexter: New Blood-ot valamint a Hawkeye-t is. Igen, kicsit sok időm van mostanában :lol:

Dexter: New Blood (ncoreflix) - 8,9 imdb

Ki ne emlékezne mindenki kedvenc vérelemzőjére, aki a Bay Harbor Batmanjeként önbíráskodott Miamiban egészen 2013ig. Ez a 9 évvel későbbi történet Dexter Morgan új életét mutatja be, hogy hogyan bírkózik meg azóta a Sötét Utassal (a gyilkos énje), milyen napi rutinnak köszönhetően tért át viszonylag normális életre. Csak történik valami (amit nem akarok lespoilerezni), amitől fenekestől felfordul az élete, és a Sötét Utas rárúgja az ajtót. Lassabb mederben csordogál ez a sorozat, mint az elődje (közben 9. évad helyett átminősítették az új sorozat 1. évadjára), de annyival több a drámai elem benne, mint a régiben. Aki a részenkénti gyilkosság miatt követte a Dextert, az szerintem csalódni fog, akinek maga a karakter volt a lényeg, az ugyanúgy fogja szeretni, mint az előzőt.

Hawkeye (ncoreflix) - 8,1 imdb

Kicsit bajban vagyok a Marvel sorozatokkal, már ami az MCU részét képezi (The Punisher, Daredevil 5*, aki nem látta még, gyorsan pótolja.) Volt ugye a Wandavision, Sólyom és a tél katonája, Loki és most ez a következő. Ezek mind olyan karakterekről szólnak, akik a filmekben kicsit a háttérbe szorulnak, vagy nem kapnak annyi játékidőt, amit érdemelnének (?). Mindegyik sorozat ad valami kis pluszt a nagy egészhez, ezt nyomon lehet követni a filmeken. Senki se várjon olyan katarzist, mint a Bosszúállók esetében, olyan poénokat, mint a Galaxis őrzőitől, de egész kellemes kikapcsolódás rajongóknak. Azért írom, hogy rajongóknak, mert egy olyan ember, aki nem látott egy Marvel filmet sem, nem valószínű, hogy leül és élvezni fog egy Lokit vagy egy Hawkeyet. Kimondva kimondatlanul látszik a Marvelen, hogy ezeket rajongóknak szánják, mert se eredettörénet semmi nincs, tehát ha nem vagy tisztában vele, hogy ki Wanda Maximoff, Loki vagy Clint Barton, akkor kb el se kezdd, mert felesleges.
Viszont ha igen, akkor már valószínűleg láttad, úgyhogy nem is írok ajánlót. :lol:

Ennyi lett volna a rövid (bocsi) kis sorozatajánlóm, hamarosan befutok még egy-kettővel, idén már nem fogok dolgozni. :mrgreen:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése